Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) gg72 válasza Kendek (#300) üzenetére


gg72
veterán

Valami nagyon régi elfekvő készlet lehet, mert régi széria, 2007. márciusában jelent meg, azóta volt/van 7K1000.B, ill. 7K1000.C.

(#302) quandsoir válasza madd dogg (#295) üzenetére


quandsoir
csendes tag

Szia!

Korábbi hozzászólásodban írtad, hogy a HDT szériát választottad és nem a HDS vagy HDP-t.
Laikusként az lenne a kérdésem hogy mi a különbség köztük?

ggg1 - hez szólna a kérdés csak félrenyomtam :S

[ Szerkesztve ]

(#303) Dracula válasza Kendek (#300) üzenetére


Dracula
senior tag

Nem biztos, de szerintem ez az IBM szériából való és nem a "rendes" Hitachi.
A Seagate is árul(t) átcimkézett Maxtorokat sokáig, amikor megvette a céget...:(

Vidd vissza, ez elég hibának! Meg ahogy írták is, régebbi széria lehet.
Nekem a 2008-as 320as Hitam nem csinál ilyet.

Üdv!

(#304) Dracula válasza quandsoir (#302) üzenetére


Dracula
senior tag

A honlapján fenn van a leírás!

http://www.hitachigst.com/tech/techlib.nsf/techdocs/33586ADC145D59A086257603007B022E/$file/DS7K1000.C_DS_final.pdf

Size: 3.5-inches
Capacities: 160GB - 1TB
Speed: 7200 RPM
Interfaces: SATA 3Gb/s
Idle Power: 3.6W (<=500GB)
4.4W (>500GB)

http://www.hitachigst.com/tech/techlib.nsf/techdocs/D70FC3A0F32161868625747B00832876/$file/Deskstar_7K1000.B_DS.pdf

Size: 3.5-inch
Capacities: 1TB
750GB
640GB
500GB
320GB
250GB
160GB
Speed: 7200 RPM
Interfaces: SATA 3Gb/s
Idle Power: 3.6W (<320GB)
4.4W (500-750GB)
5.2W (1TB)

Vsz. kisebb fogyasztás, és halkabb működés. Kevesebb tányér és több egy tányérra jutó kapacitás. :)

De vsz. ggg1 tud még valamit.

Üdv!

(#305) koxes


koxes
tag

hali

valaki tapasztalt már ilyet ?

(#306) csiga3 válasza koxes (#305) üzenetére


csiga3
csendes tag

Sziasztok !

Segítségeteket kérem,hogy az alábbi 500 GB hdd-ről mi a véleményetek, van aki már régebbe nyúz ilyet?

http://www.ipon.hu/webshop/product/hitachi_500gb_7200rpm_8mb_pata/18402

Végigolvastam ezt a lapot a kezdetektől, jó rossz vélemények is vannak a hitachikról..
Én egy normál otthoni felhasználó vagyok,nem sok pc.ismerettel.

Üdv.:

(#307) ¤Envy¤ válasza csiga3 (#306) üzenetére


¤Envy¤
tag

Hali !

Hitachi 500GB (HDP725050GLA 360) vinyóról mik a vélemények ?
Jobb-e mint a Western Digital? Sok-e a 2közötti különbség ?

Nagyon fontos lenne... :O

(#308) Frenky89


Frenky89
őstag

Akinek 7K1000.C-je van lenne oly kedves és megnézné, hogy nála is mérésről-mérésre össze-vissza ugrál-e S.M.A.R.T.-ban a Raw Read Error (0 és milliós értékek között)?

(#309) sztyopa1 válasza CHIPman (#299) üzenetére


sztyopa1
csendes tag

Üdv. Hitachi 7K1000.B nekem is ilyen van . Semmi probléma vele.

Üdv. Hitachi 7K1000.B nekem is ilyen van .

[ Szerkesztve ]

(#310) jabba306


jabba306
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Hitachi 7k1000.C 500GB-os merevlemezem. Két partíció van rajta, az egyik rendszer, a másik adatok.
Tegnap este hiba nélkül leállítottuk a számítógépet, majd ma bekapcsoláskor a következő történt:
Az alaplap öntesztje után (felismerte a winyót) az a képernyó, ami a win xp betöltésekor megjelenik (alatta a zöld futófénnyel) már nem jelent meg. Próbáltam a telepítőt, kiírja az elején, hogy nyomjak egy gombot a cd-ről induláshoz, majd hogy a hardver tesztelése, és a kék képernyő már nem jön be. A win 7 telepítő ugyanezt csinálja.
Egy másik winyón van win 7 telepítve, látom a vinyót. Tudok írni, olvasni, és a hdsetinel sem talál hibát. 100% a kondíció.
Lehet, hogy nem ezen a fórumon kellene feltennem a kérdésemet, de erős a gyanúm, hogy tönkrement a winyó.
Mit javasoltok, miket nézzek még meg, hogyan próbáljam meg helyrehozni a dolgot?

Köszönöm előre is.

(#311) AndrewTdi válasza jabba306 (#310) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Mentsd le az adatokat és próbáld leformázni.

(#312) dízelracer válasza jabba306 (#310) üzenetére


dízelracer
senior tag

Hitachi-Drive-Fitness-Test-4.14

(#313) AndrewTdi válasza dízelracer (#312) üzenetére


AndrewTdi
addikt

teccik az aláírásod :)))

[ Szerkesztve ]

(#314) dízelracer válasza AndrewTdi (#313) üzenetére


dízelracer
senior tag

;]

(#315) <Adamsky> válasza Frenky89 (#308) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szia Frenky89!

Hol is látod ezt pontosan? Nekem így néz ki a "S.M.A.R.T." fül.
Egyébként a seek hangot mennyire érzed zavarónak? Nekem a P7K500 után kissé :((( hangos.

(#316) <Adamsky> válasza ggg1 (#293) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szevasz ggg1!

"... vigyáztam, hogy ne a HDS vagy HDP szériákból legyenek ..."
Mi a baj ezekkel? Akkor a 7K1000.C sem annyira "tuti"?

"... Samsung 2,5-ös hdd-kkel az a tapasztalatom, hogy erősen bad sectorosodnak..."
Ezt mondjuk tapasztaltam én. Igaz csak egy vinyónál, de bejött.
Viszont az unokatesóm 103UJ-je (szintén Samu, de 3,5") is beadta a kulcsot kb. 1/2 év után.

(#317) Frenky89 válasza <Adamsky> (#315) üzenetére


Frenky89
őstag

Nálam meg így:

Seek hanggal nekem semmi bajom.

(#318) briu


briu
csendes tag

XBOX 360 20gb hdd jét szeretném nagyobra kicserélni . Tudnátok valami PC hdd t ajánlani

[ Szerkesztve ]

(#319) <Adamsky> válasza Frenky89 (#317) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ezzel úgy tűnik, hogy valami nem OK. Egész pontosan a "reallocated sector" asszem "bad sector"-t jelent. Ha csak egy van, az még nem jelent semmit. Valszeg emiatt nem is cserélnék, úgyanis minden (?) vinyón vannak ilyen "spare sector"-ok melyekre a hibás szektort on-the-fly kicseréli. A gond akkor van, ha ez elkezd szaporodni, ill. már nem tudja cserélni a hibás szektorokat.
A "reallocation event count" pedig, hogy ez a csere hányszor történt meg.

A "Raw Read Error Rate"-ről azt találtam, hogy ez azt mutatja mennyi hibás írás/olvasás történt. Amennyiben ez a szám magas, akkor vagy a diskekkel vagy az író/olvasó fejekkel van gond. Szóval talán mégis meg kéne próbálni a garos cserét...

(#320) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#319) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Srácok!

Akinek 7K1000-es vinyója van, legyen szíves már megnézni nekem, hogy a raw read error rate-nél milyen értékeket mutat a HD Sentinel. Nekem még zöld ez az érték, de elég csúnyán ugrál. A régi vinyóm nem csinál(t) ilyet.

(#321) sztyopa1


sztyopa1
csendes tag

Nekem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#322) <Adamsky> válasza sztyopa1 (#321) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi sztyopa1! :R

Akinek hasonló -- tehat 7K1000-es (mindegy, hogy C, B vagy csak "sima") -- vinyója van, ne tartsa magába az infót. :)

(#323) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Valaki nem tud erre a problémára valami megoldást??? Köszi! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#324) flash-


flash-
veterán

sziasztok!

ATA winchestert vennék:
ezt néztem ki:

Hitachi 500GB PATA 8MB HDD 3év HCP725050GLAT80
17 ezer ft ért.
megbízható termék?

vagy inkább ezt vegyem?:

WESTERN DIGITAL Caviar WD Caviar Blue merevlemez - 3,5" - 500 GB - 7200 fordulat/perc - 16 MB - EIDE (WD5000AAKB)
19 ezerért?

mit ajánlotok inkább?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#325) tritonusz


tritonusz
csendes tag

sziasztok.nos ma vettem egy vadi új 1TB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721010CLA332 vinyót.2 felé patricionáltam,és feltoltam a win 7-et. Kondicio,teljesitmény 100%. De van egy kis gond. Kb 5 mp-enként berregő hangot ad ki a vinyó. nem is kicsit.nagyon idegesítő. az előtte használt két éves samu f1,egyáltalán nem csinálta ezt. de még a régebbi 500gb WD-ém is halkabb volt, és nem berregett enyire.Úgye ez nem természetes egy új vinyónál ?szerintetek gariban kicserélik ezért a hibá-ért?köszönöm előre is.

(#326) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok! Úgy tűnik, nekem most halt meg egy ilyen 1tb-os, 1 hónapja vásárolt darab, pedig csak külső rackben tárolónak használtam. Csak kattog meg sípol. Holnap viszem a boltba.
Ennyi. Samsung vagy WD. az a kettő még sose halt meg nálam.

(#327) yxcvbnmaa válasza HellGreg (#326) üzenetére


yxcvbnmaa
csendes tag

Sziasztok

Nekem is most kezdett el csipogni a külső rackben a Hitachi vinyóm (HDT721010SLA630).
Nincs fél éve, hogy vettem, nem melegedett, meg semmi probléma nem volt vele eddig. Most meg hirtelen feltűnt, hogy mi a csipogás.
Szétszedtem a racket, a vinyó próbál felpörögni, de leáll egy csippanás kíséretében.

Mi lehet a baja? Adataimnak kereszt?

Sajnos komolyabban tesztelni sem tudom, mert asztali gép nincs a közelemben...

Legutóbb egy WD vinyóm halálozott el (leesett az asztalról, bnő aki leejtette már kivégezve:), annak az utódja ez a szar. A boltos égre földre esküdözött, hogy a Hitachi a tuti, és erre fel bírta pár hónapot.

(#328) Dracula


Dracula
senior tag

Hello!

2 Hita vinyóm van a gépben, egyik 500GB, másik 1TB.

Úgy 2-3 percenként az egyik elkezd darálni majd elhallgat.
Mi ez, valami diagnosztika?

Ki lehet kapcsolni?

Kösz!

(#329) CJ3


CJ3
senior tag

Sizasztok nekem egy T7K500 am volt azt használtam nagyon meg voltam vele elégedve most szeretnék egy 7K1000C 1Tb ot valaki esetleg vélemény ez is halk mint az előső szériák?

Crypto

(#330) smacika


smacika
csendes tag

Sziasztok, van egy 750-es SATA hitacsim, elfüstölt az elektronika.
Ha esetleg van valakinek rossz ilyenje, mondjuk bed blokkos, érdekelne csak a panel.
Modell:HDT721075SLA360.
Thx.

"Mi ez? Hagymásbab? -Nem, krumplishal!"

(#331) Dracula válasza CJ3 (#329) üzenetére


Dracula
senior tag

Hello! Nekem ilyen van, halkabb mint az 500 GB-osom (lásd lentebbi hsz-t), és hűvösebb is.
Más kérdés?

Üdv!

(#332) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Sziasztok!
Nekem egy 2007-es HP530-as notebookban van 80GB-os Hitachi 5K160 merevlemez. Ma lefuttattam rajta a HDTune olvasás tesztjét és ezt az eredményt kaptam. Mi a véleményetek róla? Köszönöm a válaszokat ;)

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#333) 2007ath


2007ath
aktív tag

Sziasztok! 2 napja vettem egy Hitachi HDS721010CLA332 típusú (7200-as 1TB-os) winchestert, ami egy SATA I-es alaplapra csatlakozik. A vinyó halk és hűvös, rendben teszi a dolgát.

Tegnap végeztem egy tesztet a HD Tune progival, és kicsit meglepett a grafikon alakja. Tudna valaki segíteni, hogy ezeket a "beszakadásokat" hogyan kell értelmezni? Mi lehet ennek az oka?

(#334) Murphistic válasza 2007ath (#333) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Gondolom rendszerlemeznek használod a hdd-t, mert ekkor a beszakadásokat okozhatja a Windows is. Néha hozzányúl a hdd-hez (pl. swappolás miatt) és ilyenkor a HD Tune kisebb sebességgel tud olvasni, ami meg is jelenik a grafikonon. Én nem csinálnék belőle nagy gondot, illetve ha van lehetőséged akkor teszteld le úgy, hogy nem erről a lemezről indítod a géped.

Szerkesztés: Eddig azt tapasztaltam, hogy rögtön a gép indítása után esetleg az első tesztelésnél indítás után a grafikon "hullámosabb". Várhatsz indítás után mondjuk 10 percet, amíg biztos lenyugszik a Windows (közben mondjuk netezz a gépen) és többször is lefuttathatod a tesztet.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#335) 2007ath válasza Murphistic (#334) üzenetére


2007ath
aktív tag

Köszönöm a választ. Valóban, rendszervinyónak is használom. A grafikon alakjára vonatkozóan más forrásból is ezt a magyarázatot kaptam.

Lassan 10 napos tapasztalat után is úgy érzem, jó választás volt. Halkan, hüvösen és a megfelelő sebességgel teszi a dolgát. Remélem, a megbízhatósággal sem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#336) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,

A Hitachi vinyók parkoltatják a fejet energiatakarékosságból, és ha igen ki, teljesen lehet kapcsolni?
Meg tudjátok mondani, hogy a Travelstar 5K750 sorozat leparkolja a fejet külső vinyókeretről használva?

Mindenképpen olyan vinyót keresek, ami nem parkoltatja a fejet és külső keretről használva sem.
A fent említett vinyón kivül még a WD blue és black tetszik, de a WD-k parkoltatják a fejet..

üdv, Péter

(#337) DonThomasino


DonThomasino
veterán

HDS721680PLA380
Ez egy jó típusnak mondható?

:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#338) ysoltyomarro


ysoltyomarro
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy :
Hitachi Deskstar 7K1000.C 0F10383 1TB 7200 RPM 32MB winchester
Ami egyszerüen csak annyit csinál ha beleteszem a gépbe és bedugom hogy próbál felpörögni de nem bir csak kattog.
Lehet vele még csinálni valamit esetleg? garancia sajnos nincs már rá
Van rajta pár cucc ami még érdekelne, ha valakinek van valami ötlete kiváncsian várom!

előre is köszi :)

(#339) tapppeeer


tapppeeer
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni... nemrég vettem egy 4TB-os Hitachi vinyót (HDS724040ALE640), és csak adatvinyóként szeretném használni, egyetlen egy partícióval. Op. rendszer: Windows 7 Ultimate SP1 64bit, a hardvereim az adatlapomon találhatóak. Az Op. rendszer a WD vinyón lenne (ill. van most is).
Úgy szerettem volna partícionálni a vinyót, hogy Windows lemez be a CD-lejátszóba, onnan bootolni, és telepíteni a windows-t a WD vinyómra, és még innen (Windows-telepítőből) partícionálni a Hitachi vinyót. Nem sikerül, mert csak 2 TB-ot tud partícionálni, a maradékot pedig sehogy sem látja... ha azt választom, hogy vinyó kiterjesztése, akkor is hibaüzenetet dob ki. Mit tegyek?? Elvileg minden követelmény megvan ahhoz, hogy rendesen működjön a vinyó a gépemben, azaz mind a 4TB-ot lássa a Windows. Esetleg valami másik szoftverrel kéne Windows-telepítás előtt / után partícionálni?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv.

(#340) sonar


sonar
addikt

Van pár darab 2TB-s Hitachim amit nem ismer fel a gép.Model:HDS723020BLA642
Motor pörög, de a BIOS nem ismeri fel. Ilyennel találkozott már vki?
Esetleg vkinek ilyenhez elektronikája?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#341) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Aki tud, kerem segitsen: [link]

(#342) Aureal


Aureal
senior tag

Üdv!

Valszeg zárlatos a DeskStar-om. Tudja vki hol javítanak Hitachi hdd-t hívatalosan Magyarországon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.