Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ALI_G


ALI_G
veterán

A 320-as Hitachi-t nem tesztelte a PH? Vagy csak én nem találom?

A 320-as és a 250-es hangja mennyiben tér el? Nekem van egy régebbi 250-es SATA ami elég halk és gyors is, de ha a 320-as is ilyen halk, akkor azt venném.

mod: Egy árlistán: DeskStar T7K500, és ATA133-nak van feltüntetve. Ezt gyárják ATA-ban is? :F Nekem Sata-s kell, azt meg nem írja a bolt. :( Ez az elnevezés meg honnan jött, hogy 500-as van a nevében, közben 320 GB?

[Szerkesztve]

(#52) ALI_G


ALI_G
veterán

up a hitának, és mert még ma akarok venni egy drive-ot. :Y

(#53) ALI_G


ALI_G
veterán

Na megvan, van SATA II-esük T7k sorozatból, csak nem volt logikus az oldal felépítése részemről.

250-es 18 528 Ft
320-as 24 324 Ft

Nem sok ez?

(#54) ALI_G


ALI_G
veterán

Megvettem a 250-es hitachi-t. Úgy volt, hogy T7k250-t veszek. A boltban hosszas keresgélés után talált egy 250-eset, Sata-sat. Nem volt ráírva egyértelműen, hogy 7k250, vagy T7k250. De az árlistájukon csak T7k250 szerepelt. Megvettem, hazahoztam, de a 3.0-s everesz szerint ez csak 7k250. Még nem formáztam le, mert az a kérdésem, hogy van esélyem, hogy ezt nekem visszacseréljék, és helyette egy NCQ-s T7k250-et adjanak, vagy mivel kifizettem, és a számlán szerepel a model szám (amit így is úgy is olvashatunk), és egyezik a vinyón lévőjével.

Vagy eleve feleslegesen megyek vissza?

model: hdt725025vla380

[Szerkesztve]

(#55) zlutor válasza ALI_G (#54) üzenetére


zlutor
aktív tag

Hali!

Az elkepzelhetetlen, hogy az Everest ismeri fel rosszul? Az sorozatszam alapjan ([link]) akar meg egy 250 GB-os T7K500 is lehet... :C

[Szerkesztve]

Amit írok az nem az igazság, hanem a véleményem... ;-)

(#56) ALI_G válasza zlutor (#55) üzenetére


ALI_G
veterán

És akkor hogy döntsem el mégis, hogy ez most melyik? Mert ha t7k250 akkor nem viszem vissza, hisz aztr akartam venni.

(#57) rszp


rszp
aktív tag

Felismerné ha az.

Mezõ Érték
ATA eszköz tulajdonságai
Modell azonosító Hitachi HDT725032VLA360
Sorozatszám xxxxxxxxxxxxxxxxxx
Revízió V54OA52A
Eszköz típusa SATA-II
Paraméterek 620181 cilinder, 16 fej, 63 szektor sávonként, 512 bájt szektoronként
LBA szektorok 625142448
Puffer 15315 KB (Dual Ported, Read Ahead)
Multi-szektorok 16
ECC bájtok 52
Formázatlan kapacitás 305245 MB

ATA eszköz jellemzõi
SMART Támogatva
Biztonsági mód Nincs támogatva
Energiagazdálkodás Támogatva
Fejlett energiagazdálkodás Támogatva
Írási gyorsítótár Támogatva
Host Protected Area Támogatva
Power-Up In Standby Támogatva
Automatic Acoustic Management Támogatva
48-bit LBA Támogatva
Device Configuration Overlay Támogatva
Native Command Queuing Támogatva

ATA eszköz fizikai információk
Gyártó Hitachi
Merevlemez család Deskstar T7K500
Fizikai formátum 3.5''
Formázott kapacitás 320 GB
Lemezek 2
Adatrögzítõ felületek 4
Fizikai kiterjedés 147 x 101.6 x 26.1 mm
Max. tömeg 640 g
Átlagos forgási késleltetés 4.17 ms
Forgási sebesség 7200 RPM
Max. belsõ adatsebesség 998 Mbit/mp
Átlagos fejpozicionálási idõ 8.5 ms
Csatoló SATA-II
Pufferelt adatsebesség 300 MB/mp
Puffer mérete 16 MB

ATA eszköz gyártó
Cégnév Hitachi Global Storage Technologies
Termék információ http://www.hgst.com/products


[Szerkesztve]

(#58) ALI_G válasza rszp (#57) üzenetére


ALI_G
veterán

épp ez az. Szerintem is. Haverom ugyanott vette, és az everest neki kiírja, hogy T7k250 nekem meg a régebbit írja.

(#59) lazydog válasza ALI_G (#58) üzenetére


lazydog
addikt

Ha neked is ugyanaz az Everest verziód van, akkor egyértelmű, hogy a nem olyan vinyót vettél, mint amilyet akartál.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#60) rszp válasza ALI_G (#58) üzenetére


rszp
aktív tag

HDS722525******
HDT725025******

250GB mind a kettő. A HDT*** a T7k500

(#61) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Hy!
Van egy Hitachi Deskstar D7K250 160Gb 7200rpm SATA2-es vinyóm és simán működés közben rezeg...
De annyira, hogy rezeg tőle az egész ház :F Ez normális?

(#62) yakuza13


yakuza13
csendes tag

Sziasztok!

IBM R50e notebookomban lévő 30 GB-os ATA 100-as 4200 rpm Hitachi vinyómat szeretném nagyobbra cserélni. A kérdésem az lenne, hogy az új vinyónak is 4200 rpm-esnek kell lennie, vagy lehet nagyobb is? Azt gondolom, hogy az ATA100 (ill. ATA6) fontos a kompatibilitás miatt.

Köszi! :R

A valóság olyan illúzió, amit az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#63) yakuza13


yakuza13
csendes tag

A pontos típusa:

Travelstar 80GN / ICN2503ATMR04

A Hitachi honlapján az egyik listában IDE interfész van megadva, míg az adatlapján ATA-6.

Bocs a ''láma'' kérdésért, de akkor ez most ugyanaz? :F

Az ATA-7 tudja az ATA-6-ot? mert a fenti családban elég húzos árért találni vinyót, és csak max. 80 GB, én meg - ha lehet :) - szeretnék 100 GB-osat venni, de olyat 4200 rpm-el csak ATA-7-est találtam.

Segítsetek! :O

A valóság olyan illúzió, amit az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#64) #25954560 válasza yakuza13 (#63) üzenetére


#25954560
törölt tag

tudja. az IDE az inkabb a fizikai interfesz neve, az ATA-x meg a sebessegre es egyeb tulajdonsagokra vonatkozo szabvany neve. minel nagyobb szam van mogotte, annal ujabb :) sztem 4200-es vinyot ne vegyel, hacsak nem akarsz direkt lassabbat.

(#65) yakuza13 válasza #25954560 (#64) üzenetére


yakuza13
csendes tag

Köszi,

nem kifejezett szándékom, hogy lassabb legyen :( , de megfőzni sem akarom.

Úgy sejtem, a fordulatszám és a melegedés szorosan összefüggnek, és eredetileg is 4200-es vinyó volt/van benne, igaz 2004-es a gép.

Tehát vállalható-e a magasabb fordulatszám miatti túlmelegedés kockázata, sajna a gép speckója erről - mármint a berakható vinyókról -nem rendelkezik.

Köszi! :))

A valóság olyan illúzió, amit az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#66) vzsolo2225 válasza vzsolo2225 (#61) üzenetére


vzsolo2225
tag

:F

(#67) Hequila válasza vzsolo2225 (#66) üzenetére


Hequila
őstag

Vagy rattyó a házad, vagy kifogtál egy rezgős példányt.

Lógasd, vagy tedd gumibakra, akkor nem fogja rázni a házad.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#68) vzsolo2225 válasza Hequila (#67) üzenetére


vzsolo2225
tag

A ház az valóban elég ''ratyó''...
''vagy kifogtál egy rezgős példányt''- tehát ez nem típustulajdonság?! :F Hmmm. Bíztató...

[Szerkesztve]

(#69) Hequila válasza vzsolo2225 (#68) üzenetére


Hequila
őstag

Így van, ez nem típustulajdonság. De az összes gyártónál ez van :(

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#70) vzsolo2225 válasza Hequila (#69) üzenetére


vzsolo2225
tag

Összes gyártónál? :F Havernak van Hitachi, meg Samsung vinyója, nekem meg egy Maxtor és egyáltalán nem rázkódnak! Épp ezért kérdeztem...

(#71) Hequila válasza vzsolo2225 (#70) üzenetére


Hequila
őstag

Az összes gyártónál ki lehet fogni rezgőset és kevésbé rezgőset. Ez szerencse dolga. Eddig szerencsétek volt.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#72) vzsolo2225 válasza Hequila (#71) üzenetére


vzsolo2225
tag

Ehh :B Ennek örülök! De azért nem gondoltam volna, hogy ilyen trehányul rakják össze a vinyókat :DDD

(#73) #25954560 válasza yakuza13 (#65) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha kivalasztasz egy uj vinyot, siman megnezheted a doksijaban h mit irnak rola (felvett teljesitmeny, stb) osszehasonlitod a mostanival es eldontod h kell-e. sztem az uj 5400-esek nem futenek jobban. azok a 7200-esek, amig melegszenek inkabb. (pl E7K60)

(#74) yakuza13 válasza #25954560 (#73) üzenetére


yakuza13
csendes tag

Nagyon köszönöm :DD , már azt hittem, nagyon láma a kérdésem :)

A valóság olyan illúzió, amit az alkohol tartós megvonása idéz elő.

(#75) vzsolo2225


vzsolo2225
tag

Jah, és van még vmi!
Az mitől, van, hogy egyik napról a másikra a vinyóm hirtelen nem tudja a S.M.A.R.T.-ot?
Everest, meg Hard Disk Sentinel se látja, pedig eddig jó volt! :F

[Szerkesztve]

(#76) mr_ricsi válasza vzsolo2225 (#75) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Pl. hirtelen nem vagy többé Rendszergazda a gépeden.
Vagy egyik napról a másikra letiltottad az alaplap biosában a SMART-ot. Vagy hirtelen Raidvezérlőre raktad a vinyót. Vagy egyik napról a másikra az alaplapi SATA vezérlőd Raid biosát engedélyezted, és azóta így használod.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#77) vzsolo2225 válasza mr_ricsi (#76) üzenetére


vzsolo2225
tag

Hát az a baj, h hirtelen semmihez se nyúltam, sőt még lassan se... :(

(#78) mr_ricsi válasza vzsolo2225 (#77) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A gyári tesztprogit küld rá, az huhogni fog, ha a vinyó hibájából tünt el a SMART.
Ha a tesztprogi szerint OK, akkor a windows rejtelmeiben kellene elmélyülnöd.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#79) Hequila válasza vzsolo2225 (#77) üzenetére


Hequila
őstag

... vagy csak egyszerűen igazítsd meg a SATA kábelt.
Egyébként én is észrevettem már (csak Hitachinál), hogy a S.M.A.R.T. egyszer megjelenik, egyszer meg nem. Ilyenkor általában egy refresh segít a programban, de nem mindig. Előbb-utóbb magához szokott térni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#80) vzsolo2225 válasza mr_ricsi (#78) üzenetére


vzsolo2225
tag

Okés! Köszi mindkettőtöknek! :R Megnézem, hogy mi a tényállás...

(#81) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Hello
Mennyire számítanak halknak a hitachi wichesterek?

(#82) fero02 válasza Blackhole13 (#81) üzenetére


fero02
veterán

Szvsz halknak számitanak. Én meg vagyok elégedve a halkságával ;)

(#83) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Gyerekek a minap csúnyán meglepődtem. Ajánlottam haveromnak, h ilyet vegyen, az Aquánál eszméletlen áron találtunk is 160asat 3év garral. A Maxtoral vetekedett az ára, mindennél olcsóbb. A kicsomagolás után jött a hidegzuhany. Az enyém vaskos, plexis (coca cola talpas :D ), ez meg lapított, könnyő, nincs ablak, kis szutyok címke. Remélem attól még lesz olyan jó, mint az enyém.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#84) vzsolo2225 válasza Blackhole13 (#81) üzenetére


vzsolo2225
tag

Nálam amellet, h rázkódik, műveletnél azért van hangja rendesen...

(#85) Gorneck


Gorneck
titán

80as Sata2 hdd-je van vkinek?

Az miért lehet, hogy [link] :U :F

Gorneck#1239

(#86) wwhy válasza Blackhole13 (#81) üzenetére


wwhy
veterán

Nekem egy 250-es december óta van meg, előtte 200-as Samu, 80-as WD, Seag. volttak. Tapasztalat: mindegyiknél halkabb, nem rezeg annyira (igaz, kell egy ház is :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#87) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Lassan 6 éve használok egy 40 gigás Seagate Barracuda-t (7200rpm), s mai napig ez az eddigi legjobb winchesterem amellett, hogy anno kétkedve álltam a Seagate-ekhez - ez a példány sem szánt szándékkal került hozzám (előtte két Maxtort sikerült megfőznöm, a Seagate garanciális csere során került hozzám). Megbizható (mai napig teljesen problémamentes), jól birja a melegedést (egy hűtés nélküli zsúfolt házban lakott 4 évig) és extra halk (füllel gyakorlatilag nem lehet érzékelni, hogy létezik).

Kérdésem: merjek e egy ennyire bevált márkáról cserélni Hitachi-ra (SATAII, 320GB, 16mb), ha a 20e Ft-os árkategória leggyorsabb, megmegbizhatóbb winchesterét akarom egy elfogadhatóan halk működés mellett? (A rezonancia nálam nem problémás, ugyanis Antec P180-as házba lesz.)

A tulajok tapasztalatait várom.

(#88) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#87) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Ezt [link] néztem ki.

(#89) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Akkor egyszerűsíteném a kérdést:

Seagate 7200.10 vagy Hitachi T7K*** ?

(#90) vazzz


vazzz
őstag

Miért nem lehet kapni sehol 80gb sata2 Hitachi vinyót? :O

(#91) Johnny Cage válasza vazzz (#90) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Itt pl. lehet: [link]

(#92) wwhy válasza Johnny Cage (#89) üzenetére


wwhy
veterán

eddig elég sok S-m volt, spéci 10-es nem; de a H a T7K sorozatával meggyőzött, hogy jobb :) Egyetlen dolog, ami nekem személyesen zavaró, hogy a H-n van egy lyuk, amelyet nem szabad elfedni (lásd pl. gyári hangszigetelés az AC házak esetében) mert akkor ugrik a gari,talán még a HDD is felfp :F Állítólag vmi szellőző. Ezért pl. nem nagyon lehet zárt rendszerbe (pl. HDD hűtő/halkító [link] tenni...

[Szerkesztve]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#93) neduddki válasza vazzz (#90) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mennyi kell??? 10900ft

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#94) demars


demars
addikt

Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy Hitachi vinyót, az Aqua nál volt akcióba :Deskstar 7K160, 160Gb, 7200 rpm, ATA-133... Körülbelül két nappal ezelőtt elkezdett furcsán viselkedni az egyik partícióm rajta: ha a sajátgépből megyek bele, akkor villanik egyet a monitoron a kép, s kifagy az explorer, majd kb:1 perc múlva visszajön! Ezután látszólag minden OK, de mindíg ezt csinálja... Tehát nem tudom használni (W Intézővel is ez a helyzet)!!
Ami furcsa, hogy TCommanderrel meg működik, lehet másolni meg minden!
Lefuttattam egy kötethiba keresést, meg egy töredezettségmentesítést, de nem változott semmi sem!
Mit tegyek? Telepítsek új XP-t vagy van valakinek jobb ötlete?
Válaszokat köszi előre is!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#95) wwhy válasza demars (#94) üzenetére


wwhy
veterán

próbálj más fájlkezelőket is; ha ott OK, akkor re-XP :R illetve boot CD/floppy, ott probalj masolgatni (DOS) ha ismered ;)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#96) vazzz válasza neduddki (#93) üzenetére


vazzz
őstag

2 kellene jövő hónapban :)

(#97) vazzz válasza Johnny Cage (#91) üzenetére


vazzz
őstag

Árlistákon láttam több helyen, de valójában nincs sehol... legalábbis 1 hete még nem volt... amúgy köszi :R

(#98) neduddki válasza vazzz (#97) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az elmult egy honapban szerintme mindne heten legalbb 1-2 gyutt csak nekem, + meg a tobbiek, amit nem tudok.
Mikor kellene pontosan?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#99) vazzz válasza neduddki (#98) üzenetére


vazzz
őstag

Kb hónap közepe felé. Írok privit, ha esedékes, úgy jó?

(#100) neduddki válasza vazzz (#99) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

OK!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.