Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

Mivel már majdnem az összes merevlemez-gyártónak van külön témája (van amelyiknek típus szerint is), méltatlannak találtam, hogy pont a Hitachinak nincs.
Itt lehetne kitárgyalni a Hitachi vinyókkal kapcsolatos észrevételeket, esetleges hibákat és megoldásukat, meg mindent (de a megoldás nem 42! :) )

Kezdeném a sort:

Most sikerült hozzájutnom 2 db 250-es T7K500-ashoz. Sajnos ténylegesen kipróbálni csak jövőhéten tudom, de néhány tapasztalatot meg tudok osztani (áramot adtam neki).
Méltó összehasonlítási partner lehet a Seagate 7200.10-es (abból is járt a multkor 1 nálam)
Szóval a Seagate-nél halkabb a motorja, bár egy kicsit visít, de jóval halkabb. Az üresjárati rezgése is jóval alacsonyabb a Seagate-énél, a kevésbé rezgős Hitachinál szinte csak a centrális erőnek köszönhetően lehet megmondani, hogy a vinyóban pörög a lemez.
Mindemellett jóval hűvösebb is üresjáratban a Hitachi.

Annak idején tanakodtam, hogy 7200.10-es vagy T7K*** legyen, a Hitachi mellett döntöttem, és eddig nagyon nem bántam meg.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) Pompi válasza Hequila (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''Mivel már majdnem az összes merevlemez-gyártónak van külön témája (van amelyiknek típus szerint is), méltatlannak találtam, hogy pont a Hitachinak nincs.''

A 7K250 szériának pl. van topicja ;) [link]

Sőt ilyet is találtam :DDD

Vélemények a hitachi vinyókról [link]

De lehet ez a Hitachi HDD-k gyűjtőtopicja a továbbiakban.


Feel Good Inc.

(#3) Hequila válasza Pompi (#2) üzenetére


Hequila
őstag

A 7K250 már igencsak öregecskének mondható, a véleményes topic... hát az nem túl informatív.
Szerintem egyre több embernek van Hitachija (jobban hozzáférhető manapság), és sokan vannak, akik vinyóvásárlás előtt állank.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#4) Pompi válasza Hequila (#3) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Azt írtad, hogy nincs a Hitachi vinyóknak topicjuk a PH-n. Igazából csak erre voltak válaszok ezek a topicok, hogy azért nem teljesen így van ;)
De mint írtam is semmi gond a topicnyitással, mostantól ez a Hitachi HDD-k gyűjtóhelye.

Feel Good Inc.

(#5) ftc


ftc
nagyúr

T7K250 250Gb ez talállható most a gépemben előtte volt neki egy 160Gb-s társa is szintén Hita..
csendes,3év garancia,gyors mi kell még?

(#6) Hequila


Hequila
őstag

Egy kérdésem is lenne:

A T7K500 PMR-es? Mert több helyen olvastam, hogy az, de a Hitachi oldalán nem találtam erre utalást.

Pompi: Igazad van, nem fogalmaztam egész pontosan :B

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#7) ftc válasza Hequila (#6) üzenetére


ftc
nagyúr

nem hinném...anno Hita azt mondta,hogy a notebook HDD-ben és MP3-as játékosokban kezdik el használlni illetve 120Gb-ig....

(#8) Hequila


Hequila
őstag

Sikerült ténylegesen is kipróbálni a T7K500-asokat.
Véleményem szerint elégé halk seek közben is, és észrevehetően gyorsabb a 7200.10-esnél.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9) tbag


tbag
csendes tag

T7K500 7200 16MB SATAII 320GB

Erről a vinyóról van valakinek tapasztalata?

Jó a Barca!

(#10) Hequila válasza tbag (#9) üzenetére


Hequila
őstag

Nekem ugyan a kistestvére van 8 megával, de szerintem a piacon kapható egyik legjobb winchester.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#11) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Kb. 1 hónapja van egy 250 GB-os SataII-es Hitachi vinyóm és néha menet közben kattan akkorát mint indításnál vagy leállításnál. Van valakinek tippje mitől lehet ez. (A tápom Chieftec, Deltás belsővel.)
Előre is köszi.

(#12) Niquis válasza mizu_ (#11) üzenetére


Niquis
aktív tag

Nekem a Travelstarom csinál hasonlókat, lehet hogy ez a normális. Engem az aggaszt, hogy egy SMART paraméter felugrott nagyon magas értékre. Konkrétan a G-Sense Error Rate, ami főleg leejtéskor inkrementálódik, de semmi ilyesmi nem történt. A vinyó meg vadi új. Van valakinek Travelstar E7K-ja? Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, a ti értékeitekre!

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#13) liksoft


liksoft
nagyúr

A Hitachi drive-ok IBM fejlesztésűek alapvetően. Ahhoz, hogy jól működjenek van két nagyon fontos feltétel.

1. Atomstabil tápellátást kíván. Sem magasabb, sem alacsonyabbat nem szeret, a hálózatból jövő zavarokra (tüskékre) akár azonnali halállal is reagálhat. Nem elijesztésként, csak felhívásként írom. Ugyanis egy minőségi tápegység amiben van még minimum 30-40% tartalék a teljesítmények számítása alapján, valamint egy zavarszűrős 220-as elosztó használatával már nincs gond, az említett problémák nem jelentkeznek.

2. A drive hűtése. Ha túlmelegszik, az lassú és gyors halálhoz is vezethet. Erre nagyon figyelni kell.

A drive felépítéséből adódó az a bizonyos kattanás. Ugyanis a lemezek üvegből készülnek. Ezeknél problémát okoz a hőtágulás, hiszen más mint a rá felvitt mágneses rétegé. A fejek alatt összenyomott levegő (légpárna) valamint a fej mellett elsüvítő levegő a fej sávjában felmelegíti a lemezt. Hogy ez kritikus értéket ne érhessen el, a drive a parkoló villára helyezi a fejeket. Folyamatos használatnál a fej mindig másik sáv felett van, így a terhelés eloszlik a lemez felületén. Az anyagleválás nagyon ritka, de akkor csúnya. A hűtéssel ez a probléma is nagymértékben kiküszöbölhető.

Egyébként az egyik legjobban megtervezett, kivitelezett drive. Valóban csak ajánlani tudom mindenkinek, de a fentieket figyelembe célszerű venni a vásárlásakor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#14) Cloud_s válasza liksoft (#13) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

''Egyébként az egyik legjobban megtervezett, kivitelezett drive.''

Melyik gyártó drive-jait tartod A legjobban megtervezett/kivitelezettnek? És melyiket a legrosszabbnak?


[Szerkesztve]

(#15) Hequila válasza Cloud_s (#14) üzenetére


Hequila
őstag

Melyik a legjobb? A Mercedes vagy a BMW? Melyik a legrosszabb? A Trabant vagy a Polski Fiat?
Kb. ilyen kariberű volt a kérdésed. A szembenálló felek mindegyike mellett lehet érveket felhozni, amely legjobbá/legrosszabbá teheti őket, éppen ezért erre a kérdésre nincs konkrét válasz.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#16) Cloud_s válasza Hequila (#15) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Persze, hogy nincs konkrét válasz. Liksoftot kérdeztem, hogy ha már szerinte a Hitachi az egyik legjobb, akkor szubjektíven - mint vinyókat szétszedő, és egyáltalán ezzel foglalkozó ember - melyiket tartja A Legjobbnak most. Nem úgy értem, hogy melyik nem romlik el, hanem melyikben vannak minőségi alkatrészek, melyiknek a legésszerűbb a tervezése, stb...

Jó kocsi a Mercedes meg a BMW is, de azért egy kocsikkal fekvő-kelő ember véleményt tud alkotni, hogy most épp melyik a jobb. Nagyon ritka az olyan, hogy egyforma jó/rossz.

Ha viszont tényleg minden vinyóbak egyforma arányban vannak jó és rossz oldalai is, akkor elfogadom, hogy hülye kérdés volt. Sokan szídják ezt meg azt a vinyót, ezért jó lenne tiszta vizet önteni a pohárba, hogy melyik az, ami már a tervezés alapján is dzsunka, hasonlóan ahogy a tápoknál is lehet következtetni a belsőből.

(#17) liksoft válasza Cloud_s (#16) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel a mai winyók 1-2 év múlva jönnek mentésre, térjünk vissza a kérdésre úgy kb.3 év múlva. Addigra több darabból tapasztalat is lesz. Csak halkan jegyzem meg, hogy az új winyókat nem szoktam csak a tapasztalat miatt szétszedni, tönkre meg ritkán mennek még.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) Hequila válasza liksoft (#17) üzenetére


Hequila
őstag

Már régóta felvetődött bennem a kérdés, de csak most teszem fel:

A Hitachi miért csinálja üvegből a lemezeit?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#19) liksoft válasza Hequila (#18) üzenetére


liksoft
nagyúr

Régen az üveget könnyebb volt síkra teríteni, mint az alumínium lemezt hengerelni. Ugyanis az üvegben korrekt technológia után minimális feszültség marad, míg ez a lemezre nem mondható el. Így hosszabb ideig alakváltozás nélkül képes dolgozni. Ugyanis a hőtágulás hatására az anyagban megmaradt feszültségek dolgoznak. Az idők folyamán ez a technológia megfelelőnek bizonyult a mai drive-okhoz is. Így nincs értelme váltani. A másik, hogy elektromosan nem vezető anyag. Így a felületére felhordott mágneses réteg tulajdonságaival kell csak számolni a drive tervezésekor. Az alumínium viszont máshogyan reagál. Bár nem mágnesezhető, de örvényáramok keletkeznek benne, így a szomszédos bitekre lehet hatása írás során. Ez a felvitt rétegek tulajdonságaitól függ. Tehát nem csak egy tulajdonságot, hanem a használat során fellépő összes terhelést figyelembe kell venni. A forgás közbeni deformációja is más mint az alumíniumé. A fentiek tapasztalati úton szerzett információk. A valódi okokat csak a fejlesztők tudnák elmondani, de ezek gyártási titkok, így nem hiszem, hogy megtudjuk mindaddig, míg élő technológiaként használják. Talán a szabadalmak böngészése segíthet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20) Hequila


Hequila
őstag

:R

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) mr_ricsi válasza Hequila (#18) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A Hitachi miért csinálja üvegből a lemezeit?''
Mert ezt örökölte az IBM-től! :)

Az IBM pedig azért csinálta abból, mert amikor egy tányér felmelegszik, hullámos lesz a széle. Azonos hőmérsékleten annál hullámosabb, minél nagyobb az anyag hőtágulási tényezője. Az üvegé viszont jóval kisebb, mint az aluminium-magnézium ötvözeté.

(És nem igaz, hogy visszaváltott literes Coca-colás üvegek fenekéből lapította az IBM a lemeztányérokat.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#22) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Mi az ideális hőmérsékletük?
Mivel nézzem egyáltalán, ami reális eredményt mutat?

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#23) Hequila


Hequila
őstag

Ideális hőmérsékletük 25 fok, de 40-ig nem igazán van gond. Felé viszont ne nagyon engedd! Mérni meg bármelyik erre hivatott program tudja (pl. HDSentinel, Everest, stb.).

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24) mr_ricsi válasza LALA_kiraly (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az ideális 25°C, de 10...40 °C között még jónak mondható.

''Mivel nézzem egyáltalán, ami reális eredményt mutat?''
A HDD saját hőmérőjét kiolvasó progival. (Pl. SpeedFan).

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#25) Hequila válasza mr_ricsi (#21) üzenetére


Hequila
őstag

(És nem igaz, hogy visszaváltott literes Coca-colás üvegek fenekéből lapította az IBM a lemeztányérokat.)

Egyik haverommal fogadtam nem régen, hogy az ő Samsungjai (a felületük már romlik a S.M.A.R.T. szerint), vagy a nálam lévő Hitachik fognak-e hamarabb behalni. Belement a fogadásba mondván, hogy ''a hitacsi szar bambisüvegő van''.


[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#26) Mlacee válasza Hequila (#25) üzenetére


Mlacee
tag

Üdv mindenkinek,lenne egy nemrég keletkezett problémám a Hitachi merevlemezemmel,remélem tudtok segíteni.

A gépemhez régebben néztem ki egy Hitachi T7K250es Hd-t,(160GB-os NCQ, SATAII támogatás...)
Az akkor nem volt ,kaptam helyette egy 7K250eset,nuku NCQ,SATA
4-5 hónapja megint vettem HDt ekkor már azt a modellt tudtam megvenni amelyiket régebben is akartam.(T7K250)

A két 160as HDt RAID-0ba kötöttem Nvidia Nforce 4 Ultra-s chipset szoftveres RAIDjével.
Tudom,hogy csak abszolút identikus merevlemezeket ajánlott RAIDbe kötni,de minden ment is szépen pár nappal ezelőttig.

A HDknak semmi bajuk,teljesítmény változatlan,viszont az új fiú, a T7K250es egy idegölő folyamatos sípoló hangot ad ki magas frekvencián...
Ez nem seek zaj,hanem éppen fordítva,ha a merevlemez seekel,akkor marad abba pár tized másodpercre,vagyis épp fordítva mint ahogy kéne.
Felraktam a Hitachi Feature Toolt,és állítottam az Acoustic Manadgementen : semmi,mert az csak a seek zajra vonatkozik.

Az idegeimre megy ez a zaj,a régi HDmnál csak 2 centiről lehet hallani hasonlót,ráadásul az régebbi modell is.Tudom mert egyenként is kipróbáltam őket.
Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni,a két HD 160 gigás,amiből most van vagy 170-200 GB égetnivalóm,...ez sem éppen egy egészséges dolog.
Garancia még van rá,de sajnos ahhoz vonatoznom kéne,vagyis egyelőre más megoldást keresek.
A gép tehát elindul,majd amint áramot kapnak a HDk indul a zaj....
S.M.A.R.T szerint minden a legnagyobb rendben,merevlemezek hőmérsékelte rendben.

Egy dolog maradt amire gondolhatok,az pedig a táp. Pár hete sajnos a tápventillátor másfél éves szolgálat után,lelassult,majd a tápban egy kondenzátor a hő miatt ledobta magáról a borítást,de semmi más baja nincs ,megy is szépen,ami tudom,hogy nagyon nagy merészség,de egyelőre nincs pénzem másik tápra,de amint tudom lecserélem.Amúgysem éppen egy csúcsmodell.

A magas frekvenciás zaj nem a táp durranás után keletkezett,hanem pár héttel utánna,mégis ez az egyetlen dolog amire tudok gondolni.
Mit tudnátok tanácsolni,mit tegyek,azonnal új táp,vagy nem ez a gond?
A régi HDnak ismétlem,semmi baja sincs,van hasonló zaja,de csak nagyon közelről hallható.Azonos tápkábel-ágra vannak kötve.
Egyenként bekötve is ugyanaz a helyzet: az új sípol a régi csendes.

Will work for FSB!

(#27) Hequila válasza Mlacee (#26) üzenetére


Hequila
őstag

liksoft írta pár posttal feljebb:
Atomstabil tápellátást kíván. Sem magasabb, sem alacsonyabbat nem szeret, a hálózatból jövő zavarokra (tüskékre) akár azonnali halállal is reagálhat.

Ha már alapjaiban véve sem volt túl stabil a tápellátás, ráadásul még egy simítókondi is elpukkant, nem csodálkozok a dolgon. Valószínűleg tápcsere után már nem lesz normális hangja, örülj, hogy nem halt még meg. Hibás tápot használni pedig nagy felelőtlenség, annyit megtehetnél addig is, amíg nincs új táp, hogy a hibás kondit cseréled.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#28) Mlacee válasza Hequila (#27) üzenetére


Mlacee
tag

Kösz,olvastam én is.
Csak gondoltam ez lehet vmi szériahiba is,mert lépten nyomon azt olvasom fórumokon,hogy a Hitachi így hangos... a Hitachi úgy hangos....

Noha én egy teszt alapján választottam ezt a márkát és modellt,vagyis megbízok benne,de gondoltam hátha tudtok valamit amit én nem tudok és hátha megoldható ez a dolog a magától értetődő módon kívül máshogy is.

Mindenesetre kösz a választ. Táp csere és a HDra vonatkozó garanciajegy érvényesítése lesz a dologból.

Will work for FSB!

(#29) Geli válasza Hequila (#1) üzenetére


Geli
senior tag

Akkor Up a Topicnak :)
Nekem a T7K250 van április óta, és most készülök megvenni a társát :D a 2zalmi hűtő már előre megvan :DDD baromi gyors, halk, seedelésnél viszont egyre jobban kerreg :U
egyébként nem annyira melegedős; alap 34, ha megdolgoztatom 42 a max, házhűtők most mind ki vannak kapcsolva,mer silent gépet építek :B

[Szerkesztve]

(#30) mr_ricsi válasza Geli (#29) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''seedelésnél viszont egyre jobban kerreg''
Töredezettség-mentesíts!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#31) Geli válasza mr_ricsi (#30) üzenetére


Geli
senior tag

0,1% a töredezettség...

(#32) BobChemistry válasza Geli (#31) üzenetére


BobChemistry
őstag

az XP töredezettségmentesítőjével nézted? mert az tud érdekes dolgokat csinálni
én a perfectdisk progit használom, sztem jobb munkát végez
egyszerre mind a 2 adat hdd-m töredezettségmentesítését elvégzi (2*160 GB hitachi :) )
olyankor van egy kis hangjuk, de nem komoly

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#33) Geli válasza BobChemistry (#32) üzenetére


Geli
senior tag

perfect disk8, decemberi frissítéssel :)

egyébként oÉSo-val kevésbé kerregett,majd átküldöm rajta azt is :D

[Szerkesztve]

(#34) BobChemistry válasza Geli (#33) üzenetére


BobChemistry
őstag

hm...ok :B

de ez mi: oÉSo-va? :F

nem lehet, hogy a PD jobban - gyorsabban - dolgozik?

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#35) Hequila válasza Mlacee (#28) üzenetére


Hequila
őstag

Táp csere és a HDra vonatkozó garanciajegy érvényesítése lesz a dologból.

Ne legyen igazam, de szerintem mindkettővel elhajtanak. A táp nem megfelelő használat miatt mehetett tönkre (leállt a venti, hűtés nélküli használata pedig nem rendeltetésszerű), a winchesterrel pedig a hangján kívül nincs gond. Persze ha ismerősöd, aki a garanciát intézi, a tápot még meg is lehet oldani, de a merevlemezt szerintem nem.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#36) szállitó válasza Mlacee (#28) üzenetére


szállitó
senior tag

nekem samu volt a hitachi elött és sokkal hangosabb...

(#37) Diocles


Diocles
aktív tag

Nekem is samu volt, és valóban halkabb a hitatchinál, teljességgel hangtalan. Ugyanakkor a garancia lejárta után 3 nappal bekrepált bármiféle külső hatás nélkül. Állítólag nem vagyok vele egyedül a samu vinyók hullanak tömegével. Én bízom a hitatchiban az a kis zaj meg nem is feltűnő.

(#38) szállitó válasza Diocles (#37) üzenetére


szállitó
senior tag

ez igy van a végefelé már a samu is hangos volt. nekem a wint hamarabb töltötte be de a hitachival eddig jobban meg vagyok elégedve Hddlife pro is gyors leépülést mutatott a samunál... mielött váltottam

(#39) szállitó válasza szállitó (#38) üzenetére


szállitó
senior tag

a kollegámnak 14 hónapos volt ugylátszi erre van belöve ...

(#40) Geli válasza BobChemistry (#34) üzenetére


Geli
senior tag

o&o defrag
a másik elterjedt defrag progi.PD valóban gyorsabban dolgozik (van,hogy 10-ed annyi idő alatt....),de vmiért a winfos jobban szereti az o&o-t :U

(#41) BobChemistry válasza Geli (#40) üzenetére


BobChemistry
őstag

erről még nem hallottam :F
lehet, hogy kipróbálom, bár eddig elégedett vagyok a PD-el is

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#42) Mlacee válasza Hequila (#35) üzenetére


Mlacee
tag

A tápcserét úgy értettem,hogy veszek egy újat a régit pedig egy kecskevérrel rajzolt démoni oltáron visszaüldöm a pokolba ahonnét jött.

A HDt meg nem értem miért ne vihetném vissza hogy bocsi,de 4 hónap után el kezdett visítani...
Kicseréltem a tápot,beleraktam egy régi 300Wosat,tekintve a konfigurációt el kell látni a feladatát,nyomattam egy kis Gyűrűk Urát olyan egy órát,majd SiSoft BurnIn tesztjét,de semmi gondot nem találtam.
Cool'n'Quiet-tal meg kevesebbet is eszik a gép.

Mindenesetre azt vettem észre hogy máshogy állnak a dolgokhoz Pesten mint itt nálunk külföldön...Pesten azért vettem a gépet,mert a nyári fizetésem forintban kaptam,nameg Pesten nagyobb a választék,de például egy üzletben lepakoltam 100valahányezer forintot a pultra,majd megkérdeztem hogy nincs e ekkora tételnél vmi kedvezmény...a csávó hátranézett majd megkérdezte a mögötte állótól ugyanezt.,mire az:
-....nincs.
-nincs.
ok. Lehet hogy ez csak nekem furcsa,de ezek szerint garanciaügyben is érnek majd meglepetések. Nálunk ezt nagy nyájasan visszavennék. Kedvencem,amikor a vonatút előtt két héttel lefoglaltattam magamnak a ramjaim,mire odaértem,mondták hogy nincs .Mondom írtam maguknak,hogy...
erre ő:
-ja,azt a címet nem szoktuk olvasni :F (Bluefish)

Tudom,nem szokásom rövid hozzászólásokat gyártani,csak azt akartam mondani,hogy egy nyamvadt HDt csak átvesznek ,nem?
( mellesleg az új táppal már nehezmre esik észrevenni az előbbi hangot,de nem tudom hogy azért mert meggyógyult,vagymert márt megszokta a fülem,de mintha jobb lenne)

Azért ha nálatok az a szokás,hogy ilyenkor leppatintják az ügyfelet,valami formális dumával,mint ''A jelenség nem fedi a garanciajegy érvényesítési feltételeinek meghatározó tételeit'' vagy valami hasonló,...akkor pls jelezzétek,mert akkor felkészültebben szállok majd vonatra...persze az se most lesz.

Will work for FSB!

(#43) Mlacee válasza BobChemistry (#41) üzenetére


Mlacee
tag

Ja,System Mechanic defragjához mit szóltok? Van benne low level is ami persze eltart jó ideig,de én még nem próbáltam más programot,ezért nem tudom megítélni hogy elég jót használok e.

Will work for FSB!

(#44) Hequila válasza Mlacee (#42) üzenetére


Hequila
őstag

Az, hogy visít, nem hibajelenség (önmagában). Innentől kezdve szerintem ne számíts túl sokra. Amíg a S.M.A.R.T. nem pofázik, vagy egyéb, működését hátrányosan befolyásoló tényező nem áll fenn, valószínűleg szóba se állnak veled. :(
De mégegyszer hangsúlyozom; ne legyen igazam!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#45) BobChemistry válasza Mlacee (#42) üzenetére


BobChemistry
őstag

pedig az a helyzet, hogy ha csak a hdd hangjával van gondod, akkor nem fogják átvenni
legjobb esetben bevizsgálják, majd hibátlannak minősítik, és legombolnak rólad egy kis pénzt
mivel a termék hibátlan, így ki kell fizetned a tesztelés rezsi óradíját... :F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#46) Mlacee válasza Hequila (#44) üzenetére


Mlacee
tag

Hmm...hát kösz hogy szóltatok,nálunk ez nem így működik.
Az hogy visít nem hibajelenség,hát ez biztató.Akkor mi az? Intenzív csákányképződés a közepében?
Szar érzés,hogy tudod hogy a HDd nem tökéletesen működik,érvényes rá a garancia mégse tehetsz semmit.
Na mindegy,szerencsére a hangja vhogy kezd visszaállni a régi kerékvágásba,remélem nem lesz vele gond,vagy ha mégis,akkor a S.M.A.R.T azért szóljon előtte és ne várja meg a garanciajegy érvényességének a végét.A tápom a garancia lejárta után 1 egész héttel halt meg és kezdem unni hogy manapság minden arra van kihegyezve hogy kibirja a papiron feltüntetett időt.
Kösz,hogy felvilágosítottatok a helyzetről.

Will work for FSB!

(#47) Hequila válasza Mlacee (#46) üzenetére


Hequila
őstag

Törvény szerint, ha garanciális problémával viszed be, nem számolhatnak fel semmiféle díjjat a bevizsgálásért akkor sem, ha hibátlannak találják.
Egy próbát talán megér, de nem fűznék hozzá sok reményt.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#48) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Üdv.
Aqua-ban van most 9500pénzért 80gb-os hitachi sata2-es.
Érezhető különbség lenne sebbeségben ezzel a winyóval, mint a mostani 2éves ata maxtor diamond9-es winyó? :F

(#49) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Senkinek sincs hitachi 80-asa? :))

(#50) rszp válasza nokia3650365 (#49) üzenetére


rszp
aktív tag

Csak IBM IC35L080AVVA07-0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.