Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) captainm


captainm
tag

Szevasztok!
Égetően nagy problémám van!
Most cseréltem konfigot júniusban erre a drágaságra: 1 Gb 333 Mhz ram, Abit KV-7 alaplap, 2600+ barton proci, 9600 256 Mb Ati kari. Már ekkor is előjött az a dolog, hogy kifagytak játékok, minden ok nélkül. Mivel a tápot nem kellett külön a videókarira is csatizni, ezért nem a gyenge áramellátásra gondoltam, hanem a videókarira. Cseréltem a karit egy 5900 Xt-re, de most még gyakrabban fagynak a játékok, pl.: CSS, UT2004. Segítsetek, mi a fene baja lehet a gépemnek? Az alaplap miatt lehet egyáltalán, mert már csak ez maradt!

(#2) BluEyes


BluEyes
őstag

Mi a teljes konfig? Milyen táppal? Hűtő típusa? Jól van bekenve-felrakva? Ház szellőzéséről néhány gondolat?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#3) breetai válasza captainm (#1) üzenetére


breetai
aktív tag

Helló!
Hát ez sajnos lehet deszka hiba: -Véletlenszerű újraindulások! -Véletlen fagyás!
Bár utobbi RAM-ra, és VGA-ra is gyakran visszavezethető. Én a helyedben még kipróbálnék egy másik RAM-mot. De ha a probléma marad, akkor már csak a lap lehet. Mert a VGA-t már lecserélted. Ha a RAM csere sem oldja meg, és van kéznél pl. havernak, egy másik procija cseréld ki azt is! Mert még az is megér egy próbát!!!
Ha azonban ezek után is pródukálja a hibát, akkor irány gariztatni!
Vagy venni új lapot! Ha a gari már lejárt. :O

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#4) captainm


captainm
tag

A teljes konfig, amennyire tudom: 400W-os táp, Inno 3d Geforce Fx 5900XT(300/700-on megy, 390/700-nál is ugyanígy áll a dolog), AMD 2600+Barton maggal, 1 Gb 333 Mhz márkás Ram, Abit KV7 Via KT-600 alaplap, tesztelve lettek, egy hűtés a procin, plussz egy hatalmas ventillátor a ház mellett, néha még az ablakot is rányitom, jól van betéve, minden be van dugva, legújabb driver van fent, windows Xp rendszeren megy sp1-el.
Szal alaplappal kellene vacakolni. Még garis, csak nem akarok napokig vesződni a gariztatással, ezért akarok biztosra menni! Van valami progi, ami mindent kihajt a gépből és fagyásig teszteli, majd loggolja mi a baj?
Eddig Counter Strike Source-nél jött elő a szerver keresőben, meg UT2004-nél online játék közben felkapcsolódás után 15 másodperccel. A Star wars Battlefrontnál is előjött, de 3Dmark 2003 és 2005 alatt nem fagy. Elképzelhető még valami hibás driver? Rossz hálókártya meghajtó?

(#5) I_Am válasza captainm (#4) üzenetére


I_Am
veterán

Bios-ban fast write off és próbáld meg 4x-es AGP-vel is. Ha ezekkel sem műxik jól a gép, akkor memtest és goldmemory. (memória tesztelő programok)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6) captainm


captainm
tag

A 4X-es AGP-t kipróbáltam, de a teljesítmény esése miatt mindenképp kizárom, mint alternatívát, 3Dmark 2003 alatt 1200 pontot esett a végeredmény. A fast writes miben segít? Nagy teljesítmény csökkenéssel jár a letiltása? Nem akarok azzal is külön tesztelgetni.
A memória tester progikat honnan tudom leszedni?

(#7) BluEyes válasza captainm (#6) üzenetére


BluEyes
őstag

Pedig tesztelés nélkül nehéz lesz...:)
www.memtest.org a lelőhelye a memtest86+ proginak, floppy és cd-iso is van, megírod,erről bootolsz, néhányszor menjen körbe,hogy tuti eredményt kapj.Ha nincs hiba, memóriát kizárhatod. Ha hibákat talál a progi, próbálkozhatsz feszemeléssel, nagyobb időzítések beállításával, újra tesztelés...:D

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#8) captainm


captainm
tag

Utána gondolkodtam a dolgoknak, hogy ram, vagy alaplap. Végül is csak pár játéknál jön ez elő, egyelőre, miveé csak 5-nél próbáltam ki. Feltettem egy régebbi, júliusi nvidia meghajtót. És eddig nem fagytam! Kérdem én: az új, 66:77-es (vagy miszössz, szal a legújabb) ennyivel instabilabb, rosszabb lenne az alig 1 éves csúcskártyán (akkor még csúcs volt)?

(#9) breetai válasza captainm (#8) üzenetére


breetai
aktív tag

Hát az XT NEM VOLT SOHA CSÚCS!
59XT<59<59 Ultra, 98Se<98<98PRO<98XT ez a rangsor!!!! :(((
Hülyéknek nem hinni akik ezt rendszeresen összekeverik! (Üdv Vendi fix.tv.)
Na ha most stabil! Akkor csináld azt, hogy dobsz egy tesztet. Majd [L]http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_61.77[/L] , itt megnézed melyik az első driver amelyik hivatalosan is támogatta a kártyád. Azt leszeded, felteszed, majd teszt. Ha a végeredmény jobb, és stabil a cucc meghagyod. Ha gyengébb, vagy újra instabil akkor rakd vissza az elsőt.
Én is ezt játszottam meg. Mert a 66.77 nállam is gengszterkedett, az 57 Ultrával.
Ha nincs olyan driver ami ''speciel a tiedhez'' készűlt, ajánlom a 56.72-est. Én ezt használom, mert ez volt az első amelyik a 57 U-t támogatta, és a te kártyád is a 57-tel eggyütt jelent meg. :D

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#10) captainm


captainm
tag

Azért 1 évvel ezelőtt csúcs kártya lett volna az 5900Xt :D
Poén után: lefuttattam a memtestet, semmi hiba a ramoknál. Sajnos a 61.77-es júliusi driver esetén is fagytam már, úgyhogy végső próbaként jön az általad említett 50-es széria képviselője, ha az sem használ, akkor jön a garanciális alaplapcsere valamikor.

(#11) I_Am válasza captainm (#6) üzenetére


I_Am
veterán

8x-os és 4x-es AGP sebesség között nálad jelentkezett telejsítménybeli különbség? Akkor ott valami nagy gond lehet, mert eddig senkinél nem jelentkezett.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#12) captainm


captainm
tag

4700 pötty volt 3dmark 2003 alatt 8X-os AGP-vel és 3500 pötty volt 4X-es agp-vel. Ez szerintem jelentős különbség. Ezt a legújabb nvidia csoda driverrel mértem le, 66.77, vagy miszössz.

(#13) captainm


captainm
tag

A driver csere sem segített, az 56.72-essel is fagyok Counter Strike Source-el. Viszont 3dmark 2003-ban 4800 pontot kaptam vele és most először települt fel úgy a driver, hogy nem kérte a WHQL hiánya miatt a telepítés folytatását... Akkor most már biztos, hogy az alaplappal vannak gondok?

(#14) captainm


captainm
tag

Ehhez nem értek, szal ha hülyeséget mondok elnézést, de:
Az nem lehet, hogy valami feszültségérték vagy memória időzítés, vagy bármi ilyesmi, biosból is átállítható dolog megoldaná ezt a dolgot? Tud valaki ideális értékeket a fentebb olvasható konfighoz?

(#15) breetai válasza captainm (#14) üzenetére


breetai
aktív tag

Feszek:

+3.3 V
+5 V
+12 V

Ezek fontosak, a proci fesz legyen AUTO-ra állítva, és az AGP is.

Memória időzítés:

Cas Latency 2.5
T RCD-READ 3
T RCD-WRITE 3
T RC 3
T RAS 7

Ennek jónak kéne lennie.

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#16) captainm


captainm
tag

Ez nekem a kínai és a héber között mozgott és ráadásul nem nagyon igazodtam ki hol mit is kéne néznem, ezért leírom mit láttam:

először 12 volt helyett csak 11.79 körül mozgott a fesz, bios szerint, többi stimmelt

ramok:
bank interleave: disabled (van még 2 és 4 leave)(na ez gyanús nekem, bármennyire nem értek hozzá)
precharge to atcive (TRP): 5T
active to precharge (Tras): 7T
active to CMD (Trcd): 5T

alatta ilyen sorrend volt néhány beállításnál:
4
2T
3T
2T

További teendők?

(#17) captainm


captainm
tag

Ébredés után kerestem egy leírást a bioshoz, kb felét meg is értettem. A bank interleave jelenleg tiltva van, pedig az everest szerint 4-re is beállíthatom, mivel a ramom bírja, ami 333 Mhz-es 2X512 Mb-os Infineon Ram (2 rows, 4 blanks). Biztonságosan átállíthatom sztetek?

(#18) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Már bocs, hogy ilyen alap dologgal zargatlak (nem hülyének nézlek, csak tutti, ami biztos alapon): alaplapi driverek fent vannak?

https://www.coreinfinity.tech

(#19) sh4d0w válasza captainm (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem csúcskártya, hanem nagyon jó ár/érték kártya volt, ha sikerült olyat kifognod, amit jól túl lehetett hasjtani. nV nem véletlenül nevezte el a butított kártyákat XT-nek, sikerült vele jól megkavarnia néhány vásárlót.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) captainm


captainm
tag

Fent vannak perszee, via chipsetes a lap, kt600-as. Fent volt a 4.51-esd, de a 4.53-as legújabbnál sem volt javulás.

(#21) zsoltee10 válasza captainm (#16) üzenetére


zsoltee10
addikt

nekem gyanús ez az időzítés beállítás.

ami alul van 4-2-3-2. ezt emeld meg 6-3-3-3-ra pl. ha ez így van ahogy leírtad, akkor a ram cl2-n megy, ami lehet, hogy túl gyors neki

(#22) captainm


captainm
tag

Átálítottam a következőkre:
bank interleave 4 bank
cas latency: 3
precharge to atcive (TRP): 3T
active to precharge (Tras): 7T
active to CMD (Trcd): 3T

Ezek után CSS-ben még nem fagytam, viszont érdekes dolog történt UT2004-ben, kifagyott menetrend szerint, majd kb 3 másodperc múlva elindult újra a game, csak más frissítési frekvencián és erősen szemetelve a képernyőt, sikerült kilépnem, de utána, mikor meg akartam nézni, hogy milyen frekin megy a monitor, és milyen frekvencián a gpu, akkor ott fagyott ki a gép és autorestart következett. Akkor ezek után mit lehet tenni? Alaplap csere, vga hiba? Ez már egy olyan puzzle, amiit nem lehet kirakni!

(#23) zsoltee10 válasza captainm (#22) üzenetére


zsoltee10
addikt

akkor nem valószínű, hogy a ram a hibás. azért egy memtestet futtas le a biztonság kedvéért, ha eddig nem tetted meg. egyre valószínűbb, hogy alaplap. :(

(#24) captainm


captainm
tag

Slusszpoén őrület!
56.72-es driverrel, 4.53-as alaplapi driverrel, ram optimalizációval, 4X-es AGP-vel a 3Dmark 2003 4800 pontot ment!
Ut 2004 még nem fagyott, ebédelek, azt tesztelem tovább
Megőrülök, megőrülök, megőrülök, megőrülök...

(#25) captainm


captainm
tag

A témát le lehet zárni, Ut-ban megint fagytam, CSS-ben még nem, de ami késik...
Egyszóval az Abit KV7 egy xar lap, sem Ati kártyával, sem Nvidia kártyával nem tud jól működni. Enynit erről....

(#26) breetai válasza captainm (#25) üzenetére


breetai
aktív tag

Szerintem azért ez egy elhamarkodott, és az idegesség által sugalt kijelentés! Nem? Mert azért van akármilyen jó cuccban is selejtes. Ez a tömeggyártás varázsa. :O
De nem azt mondtad, hogy garis a lap? Bár nehéz lesz ezt a hibát a boltban pródukálni! Azért sok szerencsét. (Komolyan gondolom, nem rosszindulatból.)

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#27) LordX válasza captainm (#1) üzenetére


LordX
veterán

A tápot nem mondtad meg, hogy milyen típus (400W és 400W között ég és föld lehet e különbség), és az Abit lapok tapasztalat szerint nagyon háklisak tudnak lenni a táp minőségére.

Coolink táppal a gépem betonstabil volt az FSB-t +66% húzva. Valami megölte, most egy Codegány van benne, ez alapfrekvencián nem bírja el, ha teszek be neki a rackbe egy vinyót, vagy a vinyó nem indul, vagy véletlenszerűen fagyogat.

(#28) captainm


captainm
tag

Biztos nem táp hiba, mert akkor minden játéknál fagyogatna és a windows is instabil lenne, de ez csak játékoknál jön elő. Az pedig az ut 2004 sok javítása miatt kizárt, hogy programhiba legyen, mivel a CSS-nél még el tudnám képzelni az Ati first optimalizációs törekvések. Most is full grafikán, többszörös aniziortóp szűrés és élsimítás mellett toltam az NFS undergroundot vagy másfél órán át és semmi fagyás!
Még azt is megfigyeltem, hogy iszonyatosan megnő a hőmérséklet, ha nem hűtöm külön a házat egy 40 cm-es ventillátorral, szal ha simán processzor hűtés megy (mivel az alaplapi kimúlt, de ez nem vészes), akkor 77 fokos alaplapi hőt és 70 fkos proci hőt lát az everest.

[Szerkesztve]

(#29) breetai válasza captainm (#28) üzenetére


breetai
aktív tag

Hát ez azért durva!!!
Szerintem vagy everest gáz, v. a hőszenzorok egy kalapot érnek!!! Esetleg nincs jól rajta a hűtő!!!??? De ettől fagyhat a drága! :C Mert ha ez közel van a kritikusnak beállított hőhöz, akkor még újra is indúlhat emiatt a gép. Szerintem ennek járj utána eddig ez a legabnormálisabb tünet amit írtál!!! Így valószínű, hogy ez a baj forrása! :O

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#30) captainm


captainm
tag

100%, hogy nem ez a gond, amikor leállt a hűtő utána kérdeztem a dolgoknak és azóta megy a ventillátor is a gép mellett, persze levett oldallappal. Akkor tudtam meg, hogy a KV7-esen szarul tették fel a szenzorokat, mert a cpu hőjét is beleméri a lap hőjébe, vagy miszössz volt a dolog. A lényeg az, hogy a gamek szépen sorban kifagynak, a hőmérséklet nem lépi túl a 60 fokot és AGP 8X-osan lassabb a gép, mint AGP 4X-esen a friss teszteredményeim alapján a beállításokkal. Holnap lebeszélem a lap cserét és ha mákom van kibulizhatok egy másik lapot helyette. Melyiket ajánlanátok? MSI-ről sehol nem olvasok egy rossz szót se, abitott vagy szidják ezerrel, vagy dícsérik, asusról meg sok kompatibilitási hibáról hallottam, asrock meg eleve gyenge. Szal melyik lap legyen 15-17 ezres tartományban?

(#31) sakto


sakto
őstag

1 tipp Biostar m7ncd pro ultra 400 nforce2 ....stb én ezt használom nv fx5900xt-vel,aránylag olcso altenativa az asus abit és hasonlokhoz képest kb 15-16 brutto,

(#32) captainm


captainm
tag

Kiderült a szervízben, hogy az alaplapomat nem komálja a kari, szal becserélem 9600 XT-re, ami sajna rosszabb teljesítményű lesz ugyanazért a pénzért :(
Ez van. Abit lapok, se velük.... Ennyi

(#33) captainm


captainm
tag

Na, folytatódik a kálvária: hoztak nekem egy Sapphire Atlantis 9800-as radeont. Ment kemény 2900-at 3DMark 2003 alatt....
Valahogy nincs szerencsém a kártyákkal....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.