Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help...fagy a gépem (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) pardoc


pardoc
tag

Hali

Nah...nekem egy régi gépem van.
Paraméterek:
Táp: 300w; Proci: Celeron2, 566MHz vagy mi, de tutira 850re van húzva; Alaplap: passz. :) 2 vinyó 80 és 40Gb; Internet nuku; GeForce2 MX videókártya; SB Live! hangk.; LG CD 16x író;
Na a gépem kb 1,5 éve kezdett el rendetlenkedni (1 év tökéletes üzem után, egyébként használt).
Eleinte CD írásnál csinált olyan manővert mintha képernyővédő bekapcsolt volna, de persze utána már semmire nem reagált (kivéve a hidegindítást:). A CD író villogott tovább, mintha írna, persze nem (egyszer vártam 1 órát hátha megírja).
Idővel egyre gyakrabban jött elő, és olyan rámjött az ötperc módon, olyankor 8 CD is el tudott rontani. Aztán másnap vagy akár egy hónapig is ment minden rendesen. Mostanra vinyók közötti másolás közben is elszáll hasonló képpen, sőt az utóbbi 2 hónapban már játék közben sem kímél.
A Bioson nem frissítettem, minden a régi.
A memórián átfuttattam egy memtestet semmi. A procit lejebbvettem, ugyanaz. IDE kábelt cseréltem, kötögettem a cuccokat mindenhogyan , no effect. Windows XP és 98SE alatt ugyanúgy fagy. Egy Linux Guru azt mondta próbáljam ki Linux alatt, hétvégén volt egy 4 órás folyamatos másolás 2 vinyó között Knoppix alatt, itt nem történt hiba. A CD írást még nem próbáltam alatta. Tök tanácstalan vagyok.
Létezik az, hogy nem szereti a Windowst a gépem? (igazából akkor a gazdájára ütne:) Igaz, amikor az elején jól ment akkor is volt fent XP és 98SE is.
Már vírusra is gondoltam, de azért az kemény egy cucc lenne, 1.5 éven keresztül a gépen...persze párszor volt teljes rendszerújratelepítés meg FDisk meg minden, de az sem használt.
Nnna ha erre van valakinek ötlete, azt nagyon megköszönném.
Meg azt is, ha a választ a pardoc@yahoo.com-ra is küldenétek.

Minden jót, hibamentes gépezést...
Jah és isten óvjon mindenkit a szeszélyes gépektől :)))

(#2) Flameus válasza pardoc (#1) üzenetére


Flameus
aktív tag

Na a gépem kb 1,5 éve kezdett el rendetlenkedni
Aktuális még a probléma????????????????, Talán öreg korára nem kéne erőltetni ezt a húzás dolgot, hátha ............... excel táblát.........izé................ fagyás nélkül
minden rosszindulat nélkül persze :DD

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#3) pardoc válasza Flameus (#2) üzenetére


pardoc
tag

Hehehe :)
Persze hogy aktuális, máskülönben nem írnék. :((
Mindenesetre a húzással nem lehet gond, miután alapon is ezt csinálja. Persze lehet a proci megdöglött vagy mi, nem értek a lovakhoz :)
Excelt meg nem használok, hála istennek ezzel a MicroSuxx termékkel is kevesebb.
Lehet jobb lenne ha elkezdeném tanulmányozni a Windows forrását, hátha találok egy olyan sort: if (User->Name==''Pardoc'') Computer->Halt(RightNow);
;)

(#4) Flameus válasza pardoc (#3) üzenetére


Flameus
aktív tag

:))
szerintem ennek a vasnak már lelke van - és az is távozóban.
Ha csak az idő a függvénye a hiba generálódásának akkor bizony fekete szalagot kell vetni szegényre, de addig is ;[
Mást nem tudok kitalálni - szurkolok nektek :D

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#5) pardoc válasza Flameus (#4) üzenetére


pardoc
tag

Szóval szerinted a proci nem bírta a húzást...nem vagyok ilyen téren túl tapasztalt. Mindenesetre ehhez az alaplaphoz szerintem már nem szerzek újra procit :)
Na mindegy akkor szétvágom a gépet, aztán amit tudok felhasználok belőle.
Azért még próbálkozok, úgy megszoktam már. :C

(#6) <Adamsky> válasza pardoc (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Próbáld meg a Prime95 nevű progival tesztelni a procit. [L]http://www.mersenne.org/freesoft.htm[/L]
Ha instabil, akkor ez biztos jelezni fogja.

Options -> Torture Test
Nem árt, ha hagyod tesztelni 4-6 órát, vagy többet.

(#7) pardoc válasza <Adamsky> (#6) üzenetére


pardoc
tag

Nnaa... 24 órája fut a progi, semmi hiba. Még éppenséggel fagyni sem fagy :) Jah, mielőtt fel akartam tenni bootolás előtt fagyott. Amúgy a proci kb 28 fokos max terhelésen.
Itt valami irdatlan nagy összeesküvésről van szó. Futtatok még pár tesztelőprogit, aztán újra jelentkezem.

(#8) pardoc válasza pardoc (#7) üzenetére


pardoc
tag

Izé...nem bootolás előtt, hanem bejelentkezés után közvetlenül (win98SE).

(#9) <Adamsky> válasza pardoc (#7) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Éredekes. Ezek szerint a procival nincs semmi gond.
A három teszt közül melyiket futtattad?

Igaz írtad, hogy tesztelted a memóriát, de nem írtad, hogy mivel.
Tapasztalataim szerint ez egy elég jó (és ingyenes) program.
[L]http://www.memtest86.com/[/L] Itt az oladon van egy ISO, amit
csak ki kell írni, és akkor boot után neki is kezd tesztelni.
Hagyd, hogy lefusson egy párszor.

(#10) pardoc válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


pardoc
tag

3??? :)
Hát a stress-et, meg a benchmarkot.
A stress-ben az elsőt végig asszem. A másik kettőből kicsit, de a második fut most éppen otthon.
A Hot CPU tesztert is lefutattam (igazság szerint a 3 együtt futott és nem biztos hogy sokat tudott élni a HOT CPU testertől), az sem dobott hibát, bár az XP reklamált, hogy szabálytalankodik, meg a bug reportban adta nekem a memóriát...érdekes. Mindezt az első két percben. Harmadszorra nem lőttem ki a progit, mondom jó lesz az a hibaüzi, legfeljebb mindent eltakar.

(#11) pardoc válasza <Adamsky> (#9) üzenetére


pardoc
tag

Memtest: azt szoktam futtatni, nemtom melyiket. Még FD-es verzió.

(#12) pardoc


pardoc
tag

Hi

Na lefuttattam pár tesztet és semmi. Ellenben a gép most már nagyon-nagyon gonosz dolgokat művel. Gyakran bejelentkezéskor fagy már. És rendszeresen fagy:
-ha a TotalCmd-er alatt egy olyan meghajtóra kattintok ami nem elérhető (pl image drive). Ilyenkor még nem fagy le, csak totál ledöglik. 2-3x alt+ctrl+del -> A rendszer foglalt, enter. Semmi, 2-3x megint ua -> Rendszer foglalt, enter. Bejön a task manager, szerencsés esetben ki tudom lőni a taszkot (és ezek után ha megin elindítanám a tc-t, akkor ugyanúgy fagyik rebootig), ha nem akkor az előzőeket mégeccer, és ilyenkor már eltalában jön a szokásos furcsa fagyás, amit az #1-ben leírtam, mintha képernyővédő lenne, csak semmire sem reagál.
-ugyanez mediaplayerrel és más egyéb progikkal.
Mindez win98Se alatt, az Xp stabilabb, de az sem 100%os. Most újratettem mindent, csak reménykedni tudok, de ezt már párszor próbáltam és akkor sem jött be.
Szerintem a következőkkel lehet baj:
-Bus rendszer (ha valaki tud erre valami jó tesztelőprogit, pls írja meg)
-Táp. 300W-os van, a köv konfighoz:
PII, 850-re húzva
Abit bh2 alaplap
80Gb Maxtor, 40Gb QuantumMaxtor
LG 16xCDíró
FDD
GeForceII MX 400 (extrán meghűtve)
SB Live
RealTec hálókártya.

Másra már nem nagyon tudok gondolni, mert a proci abszolúte nem melexik túl, néha a graf kártya egy kicsit meleg, de nem vészes.

PLS help!

(#13) <Adamsky> válasza pardoc (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Kezdek kicsit tanácstalan lenni :((
Igazából nagyon fúrcsa, hogy a mem. és a proci egyaránt stabil,
közben pedig döglik a rendszer. Hmmm...
Talán vírus? Nézted már az Xp eseménynapóját? Írtad, hogy újra
telepítettél mindent. Így most mennyire stabil?

A táp - elvileg - bőven elég ehhez a konfighoz. Egyébként milyen márka?
Esetleg teszteld le a vinyókat (MaxBlast), hátha azok rakoncátlankodnak.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help...fagy a gépem (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.