Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kurcy


Kurcy
tag

Szijasztok !


Vettem egy hdd coolert mert a maxtor vinyom nagyon forró fejü volt ! Azt szeretném kérdezni tőletek hogy ez mennyire jó minőségü hűtő?? És jók a technikai adatai ?? www.primecooler.com és supersilent !

ezt írják a honlapon: HDD Cooler, Mountable under HDD, 1 Fan: Sleeve bearing, 2400RPM, 2C4P Connector :F:F:F:Y:O:P



Köszi a segítséget !

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ha már megvetted,akkor nem mindegy,mit szólunk hozzá?

A lényeg hogy neked bejöjjön.

És a következő topiknyitásodnál légy szíves ne tegyél 5db kérdőjelet egymás után,egyből is értünk.Köszi!

(#3) Nedudgi válasza Kurcy (#1) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Ööööö ez zalaman koppintós oldal?:C

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#4) Old Death válasza Kurcy (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

sálálálá
és mégis melyikről van szó? v én vagyok lámaé s nem látom, h leírtad volna?
ha már megvetted nem mindegy? ha bejön nekd akkor jó.. hanem akkor nem...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#5) luciferc válasza Kurcy (#1) üzenetére


luciferc
őstag

mi lenne ha te mondanál véleményt? felszerelted? jól hűt?

(#6) Kurcy


Kurcy
tag

Sakcok csak azé rongállak beneteket mert azért ti mégis jobban vágjátok a témát mint én így hűtés terén! Elmondom a mai napi véleményem tegnap este töltöttem is le netről és online játszottam ! És nem is tudom mé csak úgy beugrott hogy milyen meleg lehet a vinyo?? Aztán amikor megfogtam megpörkölte az ujjam szinte izzot ! Gyorsan kikapcs és egy kis kézi ventivel elkezdtem nyomati a levegőt neki ! Aztán ma reggel cseszte a csöröm hogy mi fenét kezdjek vele és nézegettem a www.mogyoro.hu és a kaposvári boltban találtam ezt egy ezresért ezt a csodát ! Nem is volt nagyon pénzem ráhogy valami fantasztikumot vegyek ! Aztán most is kűztetem a gépet magyrul gyalulom de mintha egy csöppet fürgébb lenne! A játéknál gyorsabban tölt be és nem akad meg ! És a külseje is hideg a vinyonak ! :C:C:C:)):DD A másik azért dobtam ezt a topicot hogy jó ennek a hdd coolernak az adatai?? Egyáltalán mi jelent jónak ( zajszintben és fordulatszámban) ?? :)):(:(:(:(:(

(#7) Old Death válasza Kurcy (#6) üzenetére


Old Death
senior tag

1. kevesebb hangulatjelet...
2. hang és fordulatszám sok esetben kézenfogva jár.. ha téged nem zavar akkor mindegy... esetleg adj neki kevesbb voltot és úgy nem lesz ennyire hangos...
3. mivolt egy ezres? me ez nekem nem tiszta :F maga a hdd hűtő, de akkor hogyan volt meleg, ha meg vagy vele elégedve? v +ventio került egy ezresbe? v most mive?

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#8) Kurcy


Kurcy
tag

Mhh lehet hogy nem fogalmaztam érthetően... a vincsi hűtő volt egy ezres! ! Akcijjós vol! És a vincsim melegedett! De most már nem forrófejűsködik!

(#9) Old Death válasza Kurcy (#8) üzenetére


Old Death
senior tag

akkor végkép nem értem :DDD először forrófejű volt, majd lehült? megbuheráltad? mennyire hangos?

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#10) Zordkaszás válasza Old Death (#9) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Na akkor dobjál k100-zal és annyi kört alszol!! :DDD
Mit nem lehet ezen érteni?!?!?! :Y
Embörnek forró volt a vinyója.
Kicsit beparázott.
Másnap vett rá hűtőt 1k HUF értékben.
Felszerelte.
Most már hideg a vinyó.


Peace! :))

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#11) Old Death válasza Zordkaszás (#10) üzenetére


Old Death
senior tag

én azt hittem, h megvette és utána volt forró, majd vmit csinált vele v nem és egyből lehűlt :DDD ááá megyek is aludni....

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#12) Zordkaszás válasza Old Death (#11) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

Azaz a Zordkaszás elküldi az Old Death-et pihenőre, mondván: megjött a váltás! :DDD

[Szerkesztve]

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#13) rambo4ésfél válasza Nedudgi (#3) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

ööööööö ez nagyon úgy néz ki :Y

(#14) paramparya


paramparya
őstag

Ha jól sejtem ilyet vettél: PRIMECOOLER PC-HDA

Nekem ugyan nem ilyen van, de szinte ugyanez: TITAN HD 11. Engem is zavart, hogy 40 fok körül nyomult a vinyó, pláne a maxtor volt meleg, most ilyennel a maxtor 18 fokos (egy kicsit biztos, hogy alámér, mert amikor kellemetlenebb téli reggeleken volt kb. 15-16 fok a szobában, és bekapcsoltam a gépet, 8 fokot írt ki :DDD), a samsung vinyóm meg 29.
Ezzel is két ventillátorral több van a gépben, de hát ez van, legalább tovább bírják...

(#15) Nedudgi válasza Kurcy (#8) üzenetére


Nedudgi
aktív tag

Biztos jó egy ilyen is, bár nekem attól is lement 10 fokot a vinyó hogy elé tettem egy 8centis ZALMAN-t. Mai kommersz Vinyóknak elég ha lefújod róla a melegut, úgy vettem észre.

RAmbó: Kicsit más ez a cucc, kiváncsi lennék egy összehasonlítása (teljesítmény/hang) meg az árára...:D

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#16) twollah válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


twollah
nagyúr

Nezd el neki.
Ujonc is, meg lelkes is.

Majd lenyugszik idovel...

(#17) WillChi


WillChi
senior tag

Saját tapasztalatom az, hogy egyszerűbb betenni a winyók elé egy vagy két 8 cm-es ventillátort. A zaj attól függ, hogy milyen ventiket teszel be. Ez/ezek tutira jól hűtenek. Valószínűleg nem is fáj annyiba, mint valami hiper-szuper hűtés. :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#18) Kurcy


Kurcy
tag

nahh igen azt hittem én vagyok a hüe hogy nem írok érthetően Zordkaszás ősszefoglalta a nyomoromat egész jól ! Parampayanak meg azt tudom mondani hogy igen amit írtál az a tipus az enyém csak annyi az eltérés hogy ez PC-hda ( s) gondolom az s a sleeve akarja jelenteni! Most az enyémben is :DD van 5 ventilátor de keveslem! Adjatok tippet mire lehet még tenni hűtőt pl az alaplapon ,,, :) Jajaj elfelejtettem valamit megkérdezni : van egy Galchialtech coolerem egy 2500 as bartonon nem tudom milyen tipus és most azon töröm a fejem hogy leszedem róla a ventilátort me olyan mint egy traktor és van egy aerocool moding ventim szép kék és arra lecserélném ! Szerintetek jó ötlet ?? Vagy gyorsan verjem ki a fejemből mert felrobban a procom jelentem csöppet fel van húzva! :DD:DD

(#19) Kobe


Kobe
veterán

következő topicom a 'Kakaóscsigát vettem, mi a véleményetek róla ?' címet fogja viselni

(#20) Kurcy


Kurcy
tag

Érdekes a szemlélted nem tudom naon dijjazni :((:((:(

(#21) zfarkas válasza Kurcy (#18) üzenetére


zfarkas
senior tag

Nem bántani akarlak, de tényleg érthetetlen, amit írsz...

Raw Dark Pure

(#22) TeeJay


TeeJay
félisten

lehet hogy csak én vagyok hülye de minek hűteni a vinyókat?
nekem a Seagate még több órás sőt fél napos használat esetén sem megy 40fok fölé:DD
szerintem ez meg nevetségesen kevés hő ahhoz hogy ettől meghaljon a vinyóm
én nem hűtöm felesleges

alul an egy befelé fújó venti afölött meg a vinyó és nem íri a vinyót a levegő de tökéletesen minden oké vele

40fok fölé sosem megy akárhogy terhelem

a másik meg hogy azt nem igazán hinném hogy attól hogy hidegebb lesz a vinyó gyorsabb is lesz
ez kicsit LOL nekem
nem olyan ez mint a proci hogy ha hűvösebb akkor tuningolni tudod még egy picit
a vinyó 10fokosan is meg 60fokosan is úgyanúgy megy szerintem

és nem kell betojni nekem 3évig 56fokos Maxtor vinyóm volt alapjáraton égetett de semmi baja nemvolt és még most is megy annál a srácnál aki megvette

szóval ne féljetek annyira;-)
pláne Samsung meg Seagate vinyók nem melegszenek:DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23) Laslie


Laslie
tag

Én így oldottam meg Bővebben: link
a HDD a két (8V-ról járatott) 4cm-es venti mögött helyezkedik el.
Halk, és a ház hűtésébe is besegít. :)

(#25) Kobe válasza Kurcy (#20) üzenetére


Kobe
veterán

csupán bukoltan utaltam rá, hogy a topic annyit ér mint halottnak a csók, mert lefogadom tucatnyi hdd cooleres van...

(#26) Blade2


Blade2
aktív tag

Egy kis tapasztalat:
A titan hddhűtőből a 11-est senkinek nem ajánlom hosszu távra. 4-6hó és olyan hangja lessz. És a port a hdd aljára fujja, és egy idő után ez... A lényeg, hogy talál a 12-es jobb, de sztem egyik se az igaz.

Coolink 8cm Lite rulez!

Penge!™

(#27) Kurcy


Kurcy
tag

Libria nem akarlak megsérteni de amint látod van elég hgozzászóló tehát nem kéne itt fujjolnod!

:Y:Y:Y:Y

(#28) rambo4ésfél válasza Nedudgi (#15) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

és győzne a primecooler :U árban legalábbis biztos :DDD

(#29) Kobe válasza Kurcy (#27) üzenetére


Kobe
veterán

és ha még a keresőt is használta volna topicnyitás előtt, na akko mennyi hdd coolerrel kapcs hszt talált volna

(#30) Zordkaszás válasza TeeJay (#22) üzenetére


Zordkaszás
senior tag

A vinyót azért érdemes hűteni, mert a melegedéssel együtt növekszik az adatvesztés vagy mechanikai meghibásodás esélye. Nem véletlen írják a gyártók, hogy pl. a vinyó nem lehet melegebb 55°C-nál* a teteje középen mérve. Vagy pl. a beszerelési útmutatóban is szokott lenni, hogy ''aktív hűtés ajánlott''.
Egy biztos eddig még nem halt meg vinyóm túlmelegedés miatt (meg más miatt sem), de mindigis hűtöttem őket.

* az érték gyártónként változhat

█ Egyszer elmegyek érted!! Érted? █

(#31) Laslie


Laslie
tag

Én is a melegedéstől ''félve'' készítettem a fentebb (#23) vázolt megoldást.
Még azon goldolkodom, hogy a rack kerete megcserélem a DVD olvasóval, így a HDD-t hűtő két venti a rackben lévő vinyót is tudja alulról hűteni, mert az eléggé meleg szokott lenni.

(#32) Rio.G


Rio.G
csendes tag

én vettem egy ilyet:

Primecooler supersilent

[kép]

nem valami halk, de eddig kb 8 fokot hűtött a vinyómon :D /Maxtor 80Gb/ eddig 47 volt most 39..........de legalább ócsó vót......:)

[Szerkesztve]

(#33) Ribi


Ribi
nagyúr

En csinaltam egy fahazat es 2 vonyo gatyamadzagon fugg es azokat huti egy 12cm venti 1000 fordulaton, most kb 10-15 fokkal huvosebb, mint elotte. 25 fole sosem megy, viszont ez is ala mer mert bootnal 14 fokot ir ki, szal igazabol lehet kb 35.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.