Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd behelyezése

Hozzászólások

(#1) CsigaManó


CsigaManó
csendes tag

Sziasztok,


Tud valaki akár egy rajzos v. fényképeken keresztül bemutató linket, hogy hogyan kell behelyezni egy új merevlemezt ill. behelyezés után miket kell beállítani a BIOS-ban?

(#2) Obi-1 válasza CsigaManó (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

A régi WD vinyómhoz volt ilyen rajzos útmutató, talán a WD oldalán megtalálható.

- BIOS automatikusan felismeri a vinyókat, kábé a Pentium I-esek óta.
- A Master/ Slave beállításokra kell figyelni, ha egy IDE kábelen több egység is van.
- Beszerelés egy CD-ROM vagy egy floppi méretű helyre a házadba, csavarral rögzítve. CR-ROM hely esetén kell egy áthídaló elem, beszerelő keret néven találod meg a boltokban, bontókban.
- IDE kábelt csatlakoztatod (széles, szürke kábel). (Vagy SATA kábelt, ha SATA vinyót vettél)
- Tápkábelt csatlakoztatod (piros fekete, sárga, fekete drótokból álló 4-es csatlakozó).

Kezdetnek ennyi elég?

Only a Sith deals in absolutes.

(#3) Obi-1


Obi-1
őstag

Bővebben: link

Only a Sith deals in absolutes.

(#4) CsigaManó válasza Obi-1 (#3) üzenetére


CsigaManó
csendes tag

Köszi szépen. A régi helyére szeretném behelyezni. Akkor az ahhoz való drótok az újhoz is jók lesznek? Ill. általában a ház elejét is le szokták venni (bár nem tudom, hogy az enyém leszedhető-e) vagy csak az oldalát és belül egyszerűen ki lehet húzni a régi lemezt?

(#5) Flashy válasza CsigaManó (#4) üzenetére


Flashy
veterán

a winchesterre egy szalagkábel és egy tápkábel csatlakozik (PATA), azonkívül be van csavarozva a házba az oldalán/oldalain, ahhoz kell hozzáférned csak. ha PATA winchestert vettél akkor ugyanaz a kábel jó lesz, ha SATA (serial ata) akkor másik kell. PATA kábel sok eres (40/80) széles szürke, a SATA keskeny piros.

(#6) Obi-1 válasza CsigaManó (#4) üzenetére


Obi-1
őstag

A ház elejét csak akkor kell levenned, ha hátulról nem tudod kivenni helyszűke miatt. De ha élére fordítod, akkor valószínűleg sikerül hátulról kivenni.

Only a Sith deals in absolutes.

(#7) lesaux válasza CsigaManó (#4) üzenetére


lesaux
veterán

C: meghajtónak szeretnéd az új lemezt?

(#8) Obi-1 válasza lesaux (#7) üzenetére


Obi-1
őstag

A régi helyére szeretném behelyezni.

Ebből arra következtetek, hogy igen.

Only a Sith deals in absolutes.

(#9) lesaux válasza Obi-1 (#8) üzenetére


lesaux
veterán

De ha a régi D: volt?
Na mindegy, lesznek itt még gondok, gyanítom, hogy az új lemezen nincs oprendszer.

(#10) CsigaManó válasza lesaux (#9) üzenetére


CsigaManó
csendes tag

Igen C-nek szeretném.

(#11) Obi-1


Obi-1
őstag

Régi vinyó tartalmát nem akarod átmásolni az új lemezre? Vagy minden megvan CD-n, DVD-n?

Only a Sith deals in absolutes.

(#12) CsigaManó válasza CsigaManó (#10) üzenetére


CsigaManó
csendes tag

Ha beszereltem, akkor indítólemezről nem lehet rögtön partícionálni , majd formattálni és feltelepíteni az op. rendszert? Tulajdonképpen csak azt remélem, hogy nem kell semmit a BIOS-ban állítani, és rögtön felismeri, és mint ha csak újra akarnám formázni a régi lemezt tehessem meg az újjal.

(#13) lesaux válasza CsigaManó (#10) üzenetére


lesaux
veterán

Akkor újra kell majd telepítened az összes programodat, kezdve a Windowszal. Erről tudsz? Azt javaslom, inkább ne kezdj hozzá, vidd át a gépedet meg az új winchestert valakihez, aki ért a számítógépekhez, az majd megcsinálja neked, hogy a régi winchester tartalmát lásd az újon is.

(#14) CsigaManó válasza lesaux (#13) üzenetére


CsigaManó
csendes tag

A régin már nincs semmi olyan adat ami kell, mert újra telepítettem az op. rendszer, csak közben kiderült, hogy nagyon bad szektoros és órákig próbáltam javítani kevés eredménnyel, de aztán úgy gondoltam, hogy jobb lenne egy új lemez, a régi már így is 3 éves volt.

(#15) lorcsi


lorcsi
veterán

Nekem a floppy behehejezésével vannak gondjaim :
nem tudom a csatikat hogy kell bedugni:Y
a piros tap része van befelé
az ide piros meg befelé vagy mi???

(#16) Obi-1 válasza lorcsi (#15) üzenetére


Obi-1
őstag

Az FDD kábelen szokott leni középen egy bütyök, ha azt összehasonlítod a floppi nyákjával, az megoldja az egyik kérdést. A táp kábelét meg úgy kell rádugni, hogy az U betűre hasonlító kiképzés a floppi kinyúló nyákja felé nézzen. Igaz, mindegyiket rontottam már el, és semminek sem lett baja.

Only a Sith deals in absolutes.

(#17) steve@prhw válasza lorcsi (#15) üzenetére


steve@prhw
őstag

99%-ban ''összenéz'' a két piros vezeték. (Ha látod, akkor az 1-es lábat keresd, arra áll a jelölt rész. Mindenhol, minden adatkábelen, ökölszabály!) Igazából az áramot úgyis egyféleképp tudod csak rátenni (;]), az adatot rányomod, ha nem jó (állandóan világít a led), akkor megfordítod. Ennyi.

szerk: Obi-1, megelőztél... De sajna az FDD-kábelek (és meghajtók) közül nagyon sokon nem lehet abütyökkel megállapítania dolgot...

[Szerkesztve]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#18) Obi-1 válasza lesaux (#13) üzenetére


Obi-1
őstag

Menni fog. Vagy WinXP telepítő CD, és akkor a floppi sem kell.

Only a Sith deals in absolutes.

(#19) lesaux válasza CsigaManó (#14) üzenetére


lesaux
veterán

Milyen oprendszert akarsz rá telepíteni?

(#20) CsigaManó válasza lesaux (#19) üzenetére


CsigaManó
csendes tag

Win Me-t.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd behelyezése
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.