Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!
Olvastam egy elég komolynak kinéző cikket egy oldalon:
[L]http://www.short-media.com/article.php?111.0[/L]

Alaposan kivesézték a témát, és meglepő -számomra, eredményre jutottak. A véleményetekre lennék kiváncsi, hogy megállja-e nagytornyok esetén is az oldal eredménye. Pl olyan házaknál, ahol a táp középen van. Külön légtérre választva az alaplapi részt, és az 5,25-ös helyeket. Pl. legendásan gyenge szellőzésű Codegen 7002.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#2) [w] válasza misimagaki (#1) üzenetére


[w]
őstag

nos, beleolvastam. es maradnek annal, hogy mivel a kiserletet nem minden haztipuson vegeztek el, ezert az eredmenyt szvsz nem szabad teljes ertekukent kezelni.
nekem is nagytorony tipusu hazam van (raadasul pont olyan, amilyen neked is misimagaki) es miutan oldalra es felulre vagtam be egy-egy ventit 10C fokos homerseklet-csokkenest ertem el. tehat _nalam_ ez a variacio valt be es nem a cikkben gyozteskent emlegetett ''rear and side'' - hatul es oldalt felallas.

(halkan megjegyzem, hogy a cikkbol szamomra nem derult ki az sem, hogy ketventis vagy szimpla taprol van-e szo, mert az is nagyban befolyasolja az eredmenyt)

[w]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#3) misimagaki válasza [w] (#2) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Az általad is leírt nem egyértelműsíthető részletek miatt nyitottam a topicot.
Az említett háznál (7002) szerintem a táp és az alsó 5,25-ös helyre tett bármilyen egység (rack, cd-rom) között nagyon - szerintem, szűk hely marad, mert a kábelek leszűkítik ezt a teret. Ezért nekem olyan érzésem, hogy az alsó és felső légteret kezelhetném külön?!

''oldalra es felulre vagtam be egy-egy ventit 10C fokos homerseklet-csokkenest ertem el. tehat''
Az én konfigomra is ráférne egy 10 fokos hőmérséklet csökkenés, mert egy XP2600-as proci 55 fokos amikor nem nagyon csinál semmit. Ha megzavarom zárt háznál felszalad 67 fokra, és nem is hül le addig, amíg az oldallap rajta van, vagy ki nem kapcsolom :)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#5) [w] válasza Kalandor (#4) üzenetére


[w]
őstag

na ez is egy megoldas! de ott mit ersz el vele? nem kotexem, csak hatha olyanra jottel ra, amire meg nem sokan! :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#6) [w] válasza misimagaki (#3) üzenetére


[w]
őstag

67 fok szvsz nem gaz, de nem lenne baj, ha inkabb fazna az a proci :P
eddig semmilyen extra hutes nincs a gepedben? vagy mar van csak nem eleg hatekony?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#7) Killberk


Killberk
aktív tag

Valaki, akinek tengernyi szabadideje van tesztelgethetné a fenti cikkben írtakat, hogy tisztán lássunk. Szerintem sokan megköszönnék. Én most tervezek majd ventiket venni a házba, és ha nem muszáj, nem akarok feleslegessen túlköltekezni. :U

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#8) [w] válasza Killberk (#7) üzenetére


[w]
őstag

a fenti cikkben irtakat a fenti cikkben mar egyszer tesztelgettek. :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9) Killberk válasza [w] (#8) üzenetére


Killberk
aktív tag

Pl. az alapként említett elöl-lent fúj, fent és hátul szív módszerre. Illetve az milyen lenne, ha hátul-táp alatt fújna, fent pedig szívna ? A procin a hütőborda bevágásai függölegesek, szóval elvileg, ne mdolgozna ellene a hátul fjó venti. Meg igazábol az érdekelne, hogy tényleg jó lenne-e ha csak szívatnám a levegőt kifele és nem fújnék. Sajnos nincs semmilyen kivágás lent-elöl, szóval időbe telne csinálni egy szép esztétikusat (és ha a cikknek hihetek, feleslegesen nem is akarnám megcsinálni). Esetleg milyen lenne az, hogy hátul szívna, előre meg vennék ilyen előlap helyére tehehető 2db 4 centis ventit ami fújná be a levegőt (van az olyan jó, mint egy lenti 8 centis?) kb egy magaságba lennének. Szal ilyesmikre gondoltam.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#10) [w] válasza Killberk (#9) üzenetére


[w]
őstag

velemenyem szerint az a legfontosabb, hogy valamifele kereszthuzat legyen a hazban, ami egyik iranybol friss hideglevegot visz, masik iranyban pedig kiviszi a felmelegedett levegot. ezt a cikkben tobbfelekeppen oldottak meg.

Illetve az milyen lenne, ha hátul-táp alatt fújna, fent pedig szívna ?
sztem ez nem a legjobb megoldas. akkor mar inkabb elol be hatul ki.

Meg igazábol az érdekelne, hogy tényleg jó lenne-e ha csak szívatnám a levegőt kifele és nem fújnék.
na, hat az tuti nem lenne jo. azt szokjak mondani, hogy az a jobb, ha tobb megy be, mint ki. gondold el, ha csak kifele szivod a luftot, kozben a haz minden likan suvit befele a levego, akkor alig lesz legmozgas, a meleg levegot nem viszi kifele.

[IEsetleg milyen lenne az, hogy hátul szívna, előre meg vennék ilyen előlap helyére tehehető 2db 4 centis ventit ami fújná be a levegőt
ez mar sokkal jobban hangzik, bar a kis, 4centis ventik hatasfoka alacsony lesz, de athidalo megoldasnak talan a legjobb.

[w]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#11) misimagaki válasza [w] (#6) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Eddig XP1700-zal nyomultam, de ott nem volt ennyire égető a dolog. Most cpuburn futtatásakor 75 fokig szaladt fel a rendszer, aztán lelőttem.
Már az 1700-nél is terveztem a ház szellőzésének javítását, de eszembe nem jutott, hogy egy proci csere (mb is volt) ennyire felkorbácsolja a hőmérsékleteket.
Igazából az a gondom, hogy most tél van. A szobahőmérséklet 22 fok, és nyáron???
Eddigi alaplapommal megegyező tipusú lapja van az egyik barátomnak XP1700-zal, egy Aopen H700B házban. Neki nyáron terhelve 50 fok volt, nekem terhelve 58-59. Idle 47 fok. Azóta töröm a fejem valami szellőzési megoldáson....

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#12) Killberk válasza [w] (#10) üzenetére


Killberk
aktív tag

Köszi a válaszokat, én is úgy gondoltam eddig, hogy kell fújatni is, szívatni is. De ha jól értelmeztem a cikket, akkor ott pont azt írják, hogy jobb ha csak szívó-ventik vannak. Legalábbis azzal a megoldással érték el legalacsonyabb hőmérsékletett. Szóval most tök nemtom, hogy mi van. :F

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#13) LukE válasza Killberk (#12) üzenetére


LukE
veterán

a szívó ventik pont leszívják a hőt a prociról, és mindenhonnan mehet oda a hideg. A hőmérsékletet meg csak a CPU/NB környékén mérték.
Ha valakinek nem 3 éves VGAja, vagy HDDje van, akkor az szépen hőgutát kaphat. Főleg pl. egy Zalman passzív, az még direkt venti esetén is elég melegen tartja a ramokat.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) Killberk válasza LukE (#13) üzenetére


Killberk
aktív tag

9600pro-m van, szóval jó lenne ha nem kapna hőgutát :)
Egyébként az milyen lenne ha a lent-elől lévő ventit, kicsit beljebb vinném az alaplap felé, és nem függölegesen állna, hanem kb. 60 fokban. Valahogy így: /
Csinálnék neki csővet, hogy a kinti levegőt szívja.
Azért gondoltam erre, mert így nem a hang- meg a hálókártyára fújná a levegőt, hanem a videókártya és a proci írányába. Van értelme ?

Valami ilyesmire gondoltam. A vonalak a ventik. Remélem nem csúszik el. :B

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#15) LukE válasza Killberk (#14) üzenetére


LukE
veterán

de elcsúszik:D pakolj be  -ket a space helyére. értelme van, de a vinyókat mi hűti?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) Killberk válasza LukE (#15) üzenetére


Killberk
aktív tag

Vinyót már most is hűti egy venti alulról (pont a vinyóra fúj)

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#17) Cane


Cane
őstag

Már több mint fél éve próbálkozom többfajta házzal + azokba épített ventikkel. A lehető legjobb megoldás ha a házban csak szívó ventik vannak (a házból szívják ki a meleg levegőt - a táp is ilyen). Tök felesleges plusz ventit berakni ami tolja befelé a levegőt, elég ha csak alul (vagy a procival szemben, vagy bárhol) van egy nyílás, amelyen beáramlik a levegő.

Azért is értelmetlen a plusz befújó venti, mert hangos, a por jobban lerakódik (ha nagyobb a bemenő légmennyiség, mint a kivezetett), plusz áram, vezeték, stb.

A legjobb eredményt úgy értem el, hogy a ház oldalát dekopírfűrésszel kör alakban (kb. 9cm átmérő) kivágtam, majd egy rácsot tettem rá. A ház oldallapjának kivágott belsejére pedig egy műanyag (keményebb anyagú) virágcserepet rögzítettem (a műanyagélnél ragasztással), amelynek az alját a talpán kivágtam. Így kaptam egy konvertert, vagy végül is egy csövet ami kb. 10cm átmérőt -> kb. 7cm átmérőre csökkent és 2cm híjján ez majdnem illeszkedik a proci ventijéhez. A ház szellőzése eddig is jó volt, de ezzel a virágcserepes megoldással további 3-4 °C-al csökkent a proci hőmérséklete, még annál is jobb ez a megoldás ha a ház oldallapját levenném! A házban összesen 3 (ebből 2 a ház tetején) hangtalan venti szívja ki a levegőt, befújó venti nincs. A virágcserép nyílásán kívül más nyílás le lett zárva.

(Igaz az egyik kifújó venti egy slot-hoz szerelhető (centrifugális) rendszerventi ami a ház legalján van (ez potis, tehát a teljesítménye csökkenthető/növelhető). Ezt csak a napokban szereltem be azért hogy teszteljem hogy a VGA kártya mennyire hül az átmenő levegő miatt. Erről majd később...)

A kb. 2cm légrésre azért van szükség a proci és a cserép között, hogy eljuthasson máshova is a levegő, de a nagyobb része a procihoz menjen. Így az is szinte teljesen garantált, hogy a prociventiből kijövő meleg levegő el legyen szívva.

Nagyjából most ennyi.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#18) Cane válasza Cane (#17) üzenetére


Cane
őstag

''A virágcserép nyílásán kívül más nyílás le lett zárva.''

Mármint más levegő beáramló nyílás.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#19) tsello


tsello
aktív tag

Nekem egy a cikkeben szereplő házam van.
Ha hátúl a 2 venti nincs bekapcsolva akkor szinte minden felmelegeszik, persze a házon van elég rés hogy bejusson a levegő.
Ezzel csak azt akartam mondani hogy az a légmozgás nem annyira fontos. (lehet rosszul gondolom, de a levegő egy kisebb résen gyorsabban halad át akkor ott a hőmérséklete csökken, de talán ez annyira nem számít:))
Ha a feltevésem igaz akkor ha nincs fújó ventilátor akkor hidegebb levegő fog bejutni.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#20) misimagaki válasza Cane (#17) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Ez a procit friss lavegővgel ellátó megoldást már töb helyen láttam. Magam is próbálkoztam hasonló megoldással. Az is mutatja a létjogosultságát, hohógy ha csak egy nyílás van a ház oldalán mindenfle cső nélkül, már ennyivel is kicsivel alacsonyabban tartható a cpu hőmérséklete.
Igazából azért hoztam fel a témát, mert rengeteg megoldást láttam házhűtésre, de kiváncsi voltam arra is, hogyki miért, és miért úgy ahogy ahogy éppen.
:)

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#21) peterqe válasza misimagaki (#20) üzenetére


peterqe
aktív tag

Kedves misimagaki!

Eddig halogattam ugyan, de este belinkelem az én megoldásomat Codegen 7002 témában! (egyszer ugyan már megígértem egy másik fórumban, de az technikai okok miatt -nem voltam otthon jó ideig- nem valósult meg)

Elöljáróban csak annyit: Szerintem nagyon-nagyon jó hatásfoka van a megoldásomnak és szinte hangtalan. Nem annyira látványos, mint a modding verseny alkotásai, de nagyon szépen teszi a dolgát.

Üdv: peterqe

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#22) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Szerintetek két darab 12cm-es ventilátor elég egy ház szellőztetéséhez? Intel alapú gépről van szó, NV-s VGA-val. A táp alján nincs kiegészítő venti.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#23) Atlantis


Atlantis
veterán

No, senki?
:O:O:O

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) kiskegyed válasza tsello (#19) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

a levegő egy kisebb résen gyorsabban halad át akkor ott a hőmérséklete csökken

Ez totálisan hibás, megalapozatlan állítás. A kisebb résen azonos nyomáskülönbség hatására kevesebb levegő fog áthaladni, nagyobb fajlagos surlódással, tehát kevesebb és melegebb levegőd lesz!

(#25) kiskegyed válasza Atlantis (#22) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Nem vagyok egy hűtésszakértő, de azt hiszem kevés az infó, amit adtál.
Intel= Celeron333Mhz
NV= Geforce2 MX400
Vinyók száma?
CD-író?

(#26) misimagaki válasza peterqe (#21) üzenetére


misimagaki
aktív tag

Láthatjuk a megoldásod?

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#27) Atlantis válasza kiskegyed (#25) üzenetére


Atlantis
veterán

Igazad van.
Intel=2,4-2,8Ghz-ig, C sorozat.
NV=GeforceFX 5700,vagy 5900, bár lehet, hogy 9600XT lesz helyette
2db 7200RPM-es SATA és 1 db 7200RPM-es PATA, eselteg más felállásban, de mindenképp 3db vinyó
1db DVD és 1db CDRW.
A ház pedig esetleg egy Antec Sonata lenne.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.