Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Damage válasza albiosz (#299) üzenetére


Damage
senior tag

80+ fő lesz, ebből 30+ embernek fizetjük mi a szállását, a többiek agglomeráción belül élnek.
Köszönjük a jó kívánságokat, nincs durva betegség, csak kevés pia! Igyekszem éjfélig kihúzni, azután elengedem magam egy "picit". ;]

AMD Power: semmit nem jelent a létszám. Egy jó buli 2 főnél kezdődik! Több tucatnál már sértődöttségre adhat okot, hogy egyesek nem kapják meg a kellő figyelmet. A 13-as amúgy is egy szép szám. Péntek 13-án születtem...márciusban. Tortavágás után szülinapi party :Y

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#302) *Ropi* válasza Damage (#297) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bocsánat, hogy belevauzok, de kibújt belőlem a szolgáltatói marketinges véna :D : ha úgy érzitek, hogy a többi szolgáltatónak is adott köszönőajándék nem fejezi ki azt, amit pluszban kaptatok tőle, akkor azon felül adhattok neki borravalót (maximum nem fogadja el, de megsértődni nem fog, az biztos ;)). Egy esküvői szolgáltatás (legyen az akár meghívó, virág, dekor, catering, videó, fotó, stb.) sohasem "favágó" rutinmunka, mert valójában a hozzáadott értékekről szól: a szolgáltatók maximálisan az igényeitekre szabva igyekeznek megvalósítani az álmaitokat - tehát attól függetlenül, hogy "csak" szolgáltatók és "csak" munkakapcsolat, a köszönőajándék és / vagy borravaló egy kedves gesztus feléjük, amivel megköszönitek az odafigyelést és a munkájukat amit az érdeketekben tettek, plusz a köszönőajándék mutatja, hogy kölcsönös, partneri viszonyban vagytok (vagyis teljes ember számba veszitek őket), nem pedig " szabvány jómunkásemberként" vannak kezelve. ;) Ismerek olyan párt, akik nem csak azoknak adtak köszönőajándékot akik aznap ott voltak a lagzin, hanem a fodrásznak, sminkesnek, ékszerésznek,stb. is, mert úgy gondolkoztak, hogy az a nap a szolgáltatók (csapat)munkájától volt / lesz tökéletes. ;) Nekünk is egész szép gyűjteményünk van már a köszönőajándékokból: voltak vicces történetek, amikor pár éve az egyik eskin kaptunk pici pálinkáspoharakat, aztán a következőn a beléjük való pálinka is meglett. :)) Pont nemrég gondolkoztam rajta, hogy vagy racionalizálni kellene az állományt vagy nagyobb polcra költöztetni (néhány a hasznosabbak közül: házi lekvár csatos üvegben, cserepes plüssvirág (elég viccesen néz ki: mindig elmosolyodok, ha ránézek - már ezért megéri :))), hűtőmágnes ami egyben sörnyitó is :D, stb.), de szerencsére nagyjából kordában tartható, mert a csokinak és az alkoholnak van egy közös tulajdonsága, hogy nyom nélkül elpárolognak a polcról. ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#303) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Gyerekek trollkodnak az esküvőn: cukiságfaktor kimaxolva. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#304) Damage válasza *Ropi* (#302) üzenetére


Damage
senior tag

Köszönöm az infot!
A köszönőajándékból amúgy is adunk mindenkinek és ezen kívül összeállítottunk pár normálisabb ajándékcsomagot, amiket azoknak adunk, akikkel nagyon elégedettek leszünk a végén (Malibu, Sierra Gold, Nutella, Szamosi, Raffaello, drágább KV és tea, svájci étcsoki stb). A pénzt meg majd meglátjuk, az elégedettségünk függvényében.
Megyek, készülődnöm kell. Megpróbálok életet lehelni magamba. Betegebb vagyok, mint voltam. :C

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#305) AMD Power válasza Damage (#301) üzenetére


AMD Power
titán

Én is 13-án születtem. Mondjuk nem pénteken az igaz. :)

Egyébként igazad van. Amúgy a legfontosabb ,hogy a házasodó pár jól érezze magát!!!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#306) *Ropi* válasza Damage (#304) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez teljesen korrekt összeállítás: emellett már tényleg csak akkor van létjogosultsága a pénznek, ha nagyon-nagyon meg vagytok elégedve az illetővel. :K

Hajrá, jobbulást és szép napot Neked! :K

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#307) Damage válasza AMD Power (#305) üzenetére


Damage
senior tag

Szerencsére minden jól ment, a Násznép és mi is nagyszerűen éreztük magunkat. Kicsit sajnálom, hogy véget ért. :))

*Ropi*
Köszönöm, természetesen aznap voltam a legbetegebb, de a vacsi után helyrejöttem a sok "folyékony gyógyszertől". Mindenkivel elégedettek voltunk, mindenki kapott az ajándékokon kívül borravalót is (szerintem kicsit sem voltunk szűkmarkúak).
5D mkII és 6D sajnos nem volt, helyette egy 5D mkIII állt csatasorba a 70D és 40D (ezt szinte nem is használtuk) mellett. Szép volt, jó volt, most megyek dolgozom tovább. :O

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#308) *Ropi* válasza Damage (#307) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jobban jártatok az "Ödéma hárommal", mert sem a II-nek, sem a 6D-nek az AF rendszere fasorban sincs hozzá képest (tudom, mert nekem is 5D3 van). ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#309) AMD Power válasza Damage (#307) üzenetére


AMD Power
titán

Hála Istennek!! :K Akkor most öröm és boldogság van... Kívánom ezt nektek életetek végéig!! :R :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#310) mirci18 válasza Damage (#307) üzenetére


mirci18
addikt

Gratula.
Én is élveztem a sajátom.
Sajnáltam hogy véget ért.
De mégegyszer nem biztos hogy bele kezdenék mivel annyi nyűggel jár hogy nem igaz.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#311) *Ropi*


*Ropi*
félisten

(#312) Damage válasza *Ropi* (#308) üzenetére


Damage
senior tag

Tudom, jó kis gép! :) (persze nem egy 5Ds, de nem vagyok telhetetlen) Sajnos aki használta nem annyira profi, de azért lettek használható képek (a kb. 2500-ból). Természetesen mindegyik eredeti raw-ban van nálam, ez alapkövetelmény volt részemről! :D
Én mostanában nem fogok új vázat venni, de az egyelőre nem létező 6D mkII-re már szemet vetetettem. Gyors AF-fel rendelkező crop-os váznak meghagyom a 70D-t. (Szerencse, hogy a feleségem -de fura leírni- nem olvassa ezt a fórumot, tuti fejbe verne)

AMD Power: köszönjük szépen! :R

mirci18: köszönöm, mi is sajnáljuk. Tény, hogy sok nyűggel jár, de az esküvő napja mindenért kárpótolt. Szerencsére minden úgy (vagy jobban) alakult, mint ahogy elképzeltük. Mi december elején kezdtük a szervezkedést a nulláról és mindent ketten intéztünk, csináltunk. Nem kértünk semmilyen segítséget másoktól. Annyi dolguk volt, hogy eljöjjenek és mégis minden jól sült el, pedig elég sok munkánk volt közben és néha belerondított a szervezkedésbe egy nem várt influenza és egyéb "Vis maior". Amennyiben biztos lennék, hogy annyira jól sikerül, mint amennyire sikerült, én mégegyszer végigcsinálnám! :)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#313) mirci18 válasza Damage (#312) üzenetére


mirci18
addikt

Mi is eggyütt intéztünk mindent.
Ami számomra viszont nagy élmény volt az esküvőben hogy én magam terveztem meg és nyomtam is ki a meghívók segédlapját az ültető kártyákat a köszönő ajándékokat és a menülapot.

Mivel édesapám halála miatt egy évvel eltoltuk az esküvőt de már a meghívók elkészültek így nem maradt más írnom kellett bele egy segédlapot.

A köszönő ajándék két két mini isler volt befóliázva.
Mivel cukrászkodás a hobbim.

A menülapot azért tartottam fontosnak mert arra is tudtam egy vicces szöveget írni ami még dobott az esküvőn.

Az egészben nem csak a pénz része volt a fontos. Inkább az hogy benne van mindkettőnk keze munkája az elkészült dolgokban.

Ha már köszönő ajándéknál tartunk.
Egy dolgot nem értettem meg soha.
Ha az ember veszi a fáradtságot hogy adni akar valami csekélységet minden vendégnek akkor miért nem ad valami személyeset.
Több lagziban találkoztam azzal hogy 2 db kavicsot raktak bele egy szütyőbe mondván drága a köszönő ajándék de szerettek volna valamit adni.

Na erre mondom azt hogy inkább ne adtak volna semmit.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#314) mirci18


mirci18
addikt

Még egy élményt el szerettem volna mesélni.
A mi esküvőnkkor sokak megrökönyödésére nem volt bérelt autó sem sofőr.

Én pont azt mondtam mindenkinek felesleges.
A saját kocsink kicsi egy Suzuki wagon r de imádjuk mert a szívünkhöz nőtt.
Felesleges azért egy kocsit bérelni sofőrrel hogy a-ból b-be elvigyen.
Tudok én vezetni.

Pár nap volt hátra esküvőig. Elmentünk a menyasszonyi ruháért. Így a kocsit lemostam.
Utána lemostam még 2 nap múlva.
A lényeg a lényeg vagy háromszor lemostam a kocsit de két dologgal nem számoltam.

Az esküvő napján egész délutánig esett az eső így hiába mostam le tiszta kosz lett a kocsi a díszítés elázott és esőben értelme sem volt.
A másik amivel nem számoltam az ajtó zsanérok.
Ugyanis hiába mostam le a kocsit háromszor az ajtózsanérok nem lettek takarítva.
Így szép fekete olajos zsíros nyomott hagyott a menyasszonyi ruhán.
Az első sokk után nagyjából ki tudtuk szedni a foltot.
A nap további részében ahogy írtam esett az eső.
Rohangáltunk az ilyenkor szokásos fodrász sminkes dolgokat letudni.
Süteményeket fejeztem be és díszítettem és vittem el a helyére.
(Fontos volt számomra hogy a sütik egy része saját termék legyen legyen benne szívem lelkem)
Meg a fotózás.
Amit szerencsére az eső ellenére is meg tudtunk tartani helyben a szállóban.

A lényeg a lényeg nagyon sok viszontagság jöhet az ember életében de meg kell oldani.
Ez a nap felkészítés volt a házaséletre.
Mert a legtöbb dolog nem úgy alakult ahogy terveztem de délutánra mikorra gyalog mentünk a hivatalba elállt az eső.

A másik egy külön poén volt hogy még egy álló hétig a lufikkal és más díszekkel feldíszített kocsival járkáltunk.
Mindenki jót nevetett rajta.
Már ezért megérte az hogy a kocsi nem bérelt volt.

Számunkra akkor is az életben és most is első babánk várásakor nem a pénz volt a fontos hanem az hogy úgy csináljunk mindent ahogy mi szeretnénk egyedi aranyos megoldásokkal.Saját kezűleg.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#315) *Ropi* válasza Damage (#312) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az 5DS-nek az a hátránya, ami az előnye: gyanítom, hogy esküvőn elvérezne - inkább a tájfotósoknak, termékfotósoknak, reklámfotósoknak stb. jó, akik stabilan, állvánnyal tudnak dolgozni. Egyrészt csak ISO6400, másrészt 50 MP: hatványozottabban könnyebb berázni. Nem egy Nikonos kollégát hallottam panaszkodni a "csak" 36 MP-es szörnyekről, hogy milyen záridők kellenek a bemozdulásmentes képekhez. ;) Harmadrészt nekem nem hiányzik az 50 MP, amikor így is 100 GB nagyságrendű (csomagolva a fele-harmada kb.) egy teljes napos anyag kidolgozva...És nem 2500 kép, csak pár száz. Talán egyetlen esküvő volt évekkel ezelőtt, ahol 2000-nél több képet lőttem, de ott is csak azért, mert az egyik objektívemben szórakozott az AF és a nagy számok törvényével biztosra akartam menni. :D Amióta (3. éve) 5D3-mal dolgozom azóta felére-harmadára csökkent a képszám, mert felesleges annyival túllőni: tudom, hogy úgyis betalál. Egy normálisabb (8-10-12 rétegű, 16 Bites) PSD nálam több, mint 1 GB. Mindezt földrajzilag 3 különböző helyen lévő szervereken tárolva 3x annyi, tehát nagyságrendileg a sokszorosa...Így is 12 TB kapacitásom van szerverenként: magamnak sem merem bevallani mennyibe kerültek, ezért többet nem költenék rá 2-3 éven belül. ;)

A saját gazdája fotózott az 5D3-mal?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#316) AMD Power válasza mirci18 (#314) üzenetére


AMD Power
titán

Én már gondoltam erre.... Előtte lévő nap megy a kocsi komplett külső-belső takarításra + waxolásra. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#317) mirci18 válasza AMD Power (#316) üzenetére


mirci18
addikt

Nem árt.
De mint írtam zsanérokat el ne felejtsd.
Azt szerintem nem szokta soha senki takarítani pedig sarkallatos pont.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#318) *Ropi* válasza mirci18 (#314) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ti nagyjából jól megúsztátok, szerencsések voltatok. :) Saját szervezésű esküvőkön szoktak szembesülni a párok olyan helyzetekkel (amikre hozzáértők nem tudják felhívni a figyelmüket, hiszen meg sem kérdezik őket), hogy pl. ha reggel nem szedik le a dekort és állítják vissza az eredeti állapotot, akkor a helyszín jobb esetben csak önmaga leszedi ahogy esik úgy puffan alapon - hiszen náluk nem állt meg az élet: készülniük kell az aznapi történésekre -, rosszabb esetben (Hozzá teszem: jogosan!) még pénzt is kér azért, hogy ők végezték el a munkát a saját idejükből. Van olyan helyszín is, ahol ha nem az ő dekorosukat veszik igénybe, akkor több tízezer Ft letétet kérnek el már előre, amit ha másnap reggel rendben lebontódik a dekor, akkor visszaadnak. Vagy pl. nem feltétlenül kell megvenni a legnagyobb tűzijátékot a tortába mert mire leég, a hozzá közel állók haja is vele együtt. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#319) mirci18 válasza *Ropi* (#318) üzenetére


mirci18
addikt

Nyilván. Igazad van.
De az a véleményem hogy ezt a helynek is jelezni kell amikor felveszi az esküvőt a naptárjába hogy dekor kitől honnan lessz és hogy másnap le lessz e szedve.
Tehát amelyik hely önkényesen leszedi mert nem képes előtte ezt megbeszélni velem az nem vevő orientált hely.Többiben igazad van.

De egyébként az a véleményem saját szervezés ide vagy oda a díszítést úgyis profikra bízod akik tudják a dolgukat.
Mert senkinek nincs ideje kivitelezni lagzi előtt és után a munkát.
Nekünk szerencsénk volt mert adott volt a díszítés így csak kis részt kellett megcsinálnunk másnap.
Azt meg soha sem szerettem ha egy hely ragaszkodik a saját embereihez dekoratőr stb.
Felszolgálást ételeket egyebeket adják ők.
Az hogy ki díszit az legyen az én dolgom.

Számomra ami nagy pénzlehúzás az a régi munkahelyem.
Cukrászda és étterem egyben.
Oda süteményt nem vihettél be csak náluk vehettél.

Pont ezt mondtam akkor is hogy hagy én döntsem el hogy honnan és milyen sütit akarok hozatni ne egy cukrászdából legyen minden.
Ezért szerettem azt a szállót ahol voltunk oda vihettem be bort pálinkát.
Emellett így is volt bőven fogyasztásuk.
Nem a pénz része érdekelt hanem az ami a saját süteményemnél hogy az a pálinka bor vagy süti saját termék tudom hogy mi van benne.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#320) AMD Power válasza mirci18 (#317) üzenetére


AMD Power
titán

Erre szakosodott profik fogják megcsinálni. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#321) *Ropi* válasza mirci18 (#319) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megértem a nézetedet, a saját esetedben igazad is volt: én sem hagytam volna, hogy a szeretteimnek szívvel lélekkel készített süteményeket ne szervírozhassam. Viszont a képlet nem mindig ilyen fekete-fehér: a helyszínek általában el szokták mondani a feltételeket illetőleg a szerződésben is le van írva, viszont nem feltétlenül a vendéglátó hely a hibás, mert a párok néha nagyon feledékenyek tudnak lenni (nem szándékos feledékenységként értem, hanem az esküvő körüli szervezkedési felhajtásból eredő fáradtságból adódó véletlennek). Vagy a Facebook-on, a "menyasszonyok egymás közt" típusú csoportokban előfordul, hogy belehúzzák egymást bizonytalan kimenetelű ötletekbe (amik a körülmények szerencsés együttállása esetén akár működhetnek is, de ha valami kicsit is balul sül el akkor arányaiban sokkal többet veszítenek rajta), amikor a saját megvalósítású esküvőkről van szó - és az esetek 99%-ában egyszerű információhiányból adódóan. Ha viszont megemlítjük nekik, hogy érdemes lenne egy szakértőt megbízni vele, akkor az nemtetszést vált ki belőlük, mert szerintük pénzkidobás minden, amit nem a saját kezeikkel csinálnak...Vagy például egy saját példa: találkoztam egy párral - átbeszéltünk mindent, majd a végén a szerződéskötésnél megkértem őket, hogy mindketten nyugodtan olvassák át, a kérdést felvető részeket beszéljük meg. Elolvasták, kérdésük nem volt - mindenre bólogattak, hogy értik (hozzáteszem Magyar anyanyelvűek voltak mind a ketten). Úgy jött ki a lépés, hogy három egymást követő napon voltak a fotózásaik (Csütörtökön az "e-session", Pénteken a szűk körű polgári, meg utána kis ünnepi ebéd, Szombaton pedig az egyházi és a buli). Pénteken a polgárit még egyedül fotóztam mert oda elég voltam én is: akkor mondtam nekik, hogy akkor másnap jövünk mind a ketten. Néznek rám, hogy mi az, hogy "ketten"? Én is hasonlóan nézhettem vissza rájuk: gondoltam magamban ha ez nem kandi kamera akkor semmi. :D Pedig egyértelműen benne van a szerződésben, alá is írták - ráadásul a szerződésünk utolsó pontja az, hogy "Jelen megbízási szerződést (miután az esetleges nem Magyar anyanyelvű Megbízónak a Magyar anyanyelvű Megbízó felelőssége tudatában, teljes körűen ismertette) a benne foglalt összes feltétellel a szerződő felek az elolvasását és értelmezését követően, mint akaratukkal mindenben megegyezőt, jóváhagyó aláírásukkal látták el." A végén kiszedtem belőlük, hogy ők úgy gondolták, hogy a felszerelésemről beszélek királyi többesben, hogy jövök én és a cuccom... :N :DDD A cuccomnak nem kérnék étkezést szerződésbe foglalva (bár lehet rántott hússal is működik az 5D3: majd legközelebb kipróbálom). ;) :)) Szóval 1:1 - mindkét oldal tud meglepetéseket okozni (azóta biztos ami tuti alapon 3x akkora betűmérettel nyomtatom a szerződéseket: ennyit kibír az ökolábnyomunk)... :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#322) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ti árulnátok jegyet a saját esküvőtökre? :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#323) mirci18 válasza *Ropi* (#321) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos vannak ilyen esetek.
Komolyan bele szoktad vonni a szerződésedbe az étkezés tényét is hogy igényt tartasz rá?
Nálunk faluhelyen alapvető szerződés nélküli dolog hogy aki dolgozik az eszik.
Az megint sajnos egy gyakori hiba az embereknél hogy a szerződéseket nem szeretik alaposan átolvasni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#324) mirci18 válasza *Ropi* (#322) üzenetére


mirci18
addikt

Vicces hogy ide jutottunk.
Számomra egy esküvő személyesebb dolog annál mintsem hogy jeggyel megvásárolva részt vegyek rajta.
Ez kb olyan mint mikor látványdisznóvágás van a városiaknak jó pénzért.

Sajnos a mai kapitalista világban mindent igyekeznek beárazni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#325) AMD Power válasza mirci18 (#324) üzenetére


AMD Power
titán

Szinte már szánalmas kategóriába tartozik. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#326) mirci18 válasza AMD Power (#325) üzenetére


mirci18
addikt

Következő az lessz hogy ha valaki kíváncsi lessz egy egy náció temetésére akkor arra is jegyet osztogatnak.
Amerikában az ilyenre úgy is harapnak ott veszik majd a jegyet efelől nincs kétségem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#327) *Ropi* válasza mirci18 (#323) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vidéken ez nem is kérdés: ott általában sokkal szívélyesebbek az emberek. Mi Budapesten, ráadásul egy nagyon flancos társasággal jártunk úgy, hogy reggel 8-tól délután 4-ig annyit nem kérdeztek meg, hogy egy pohár vizet kérünk-e: akkor írtuk bele a szerződésbe - és benne is hagytuk megelőzendő a kényelmetlen helyzeteket, mert nem szándékozunk "meglepetésfaktorral" dolgozni. Ha felénk elvárás az, hogy a szívünket-lelkünket beleadjuk a képekbe, akkor egy ilyen minimális gesztusnak kérés nélkül is bele kell férnie - teli gyomorral jobb az ember kedve és az a képeken is meglátszik (mint minden művészeti ágnál, az alkotó hangulata kihat a készülő műre). Sokan nem is gondolnak bele, hogy fotósként, videósként reggeltől másnap hajnalig (akár 16-18 órát is) a párral vagyunk és ahhoz, hogy ilyen nagyságrendű igénybevételnél teljesíteni tudjuk az elvárásokat, nagyon sok energia kell. A közhiedelemmel ellentétben nem Eneloop akkukról működünk :D és sajnos fotoszintetizálni sem tudunk ;), így marad a humán étkezés - így is kb. 2 kiló csúszik le rólam ilyen alkalmakkor. ;) :DDD Egyébként az, hogy a szerződésbe is belevettük inkább segítség a párok felé, mert így biztos nem felejtik el (feltételezzük a legjobbat, hogy csak információhiányból adódó egyszerű feledékenység az oka, hiszen az első esküvőjük lévén nincsen gyakorlatuk a szervezésben és nem figyelmeztette őket senki a játékszabályokra): a szerződést fogjuk fel inkább egy emlékeztetőként, amely mindkét fél lelki békéjét védi - ez a garanciája a korrekt elszámolásnak és a vidám elválásnak. :) A szerződés leginkább olyan dolgokat tartalmaz, amik a történések normális menete esetén amúgy is a papíron leírtak szerint történnek, tehát elvileg nem okoz semmilyen váratlan meglepetést. ;) Az említett esetben egyébként a nívós Budapesti szálloda melletti KFC-ben vettünk egy 30-as vödör Hot Wings csirkeszárnyat meg pár szendvicset, aztán végül a vőlegény Ferrarijának (!) támaszkodva ettük meg...Próbáltuk humorosan felfogni, de elhiheted, hogy az adott helyzetben nem volt az. Szerencsére velünk azóta többet nem fordult elő, de hallottunk, hogy már más kollégákkal is megesett: volt, hogy a zenészekkel együtt pizzát kellett rendelniük az esküvő helyszínére (azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy nem kérdés kinek volt kínosabb amikor a pizzafutár a nagy hangzavarban 2-3x jó hangosan kérdezte meg, hogy ki rendelte a pizzát). Jobb ezeknek a helyzeteknek diplomatikusan, előre gondolkodva elejét venni - ennek megoldása a szerződés. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#328) *Ropi* válasza mirci18 (#324) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ne országhatárokon belül gondolkodjunk: világviszonylatban érdemes nézni. Abban valóban nincsen ráció, hogy hazai vendégeket fogadj az esküvődre (itthon általában konkrét vendégszámra foglalhatók a vendéglátó helyek, tehát nem olyan egyszerű a létszám dinamikus változtatása, de egy pár száz vagy ezer fős külföldi esküvőn fel sem tűnik egy-két-több plusz ember), viszont különböző kultúrák megismerésére kitűnő alkalom: Párizsban, Londonban esküvőt fotózva teljesen más világot láttam. Érdemes tehát fordítva nézni, vagyis, hogy hova mehetünk mi. ;) Leginkább a társas utazás vs egyénileg szervezett út párhuzamával tudnám összehasonlítani: amikor társas úton vagy és az előre szervezett, kötött programokat csinálod (gyakorlatilag egy hermetikus burokban vagy, mert elgurul veled a busz egyik látványosságtól a másikig), akkor nem ismered meg annyira a helyi kultúrát, mintha egyénileg foglalnál szállást, vásárolnál be és főznél magadnak (ne adj isten a piacról :D), tömegközlekednél ahogy minden helyi lakos és a kis zugokat bújva kutatnád fel magadnak a helyi érdekességeket. Nem csak esküvőről van itt szó: lehet az pl. temetés vagy más szociális esemény is - minden annyira a helyi szokások által átitatott, hogy garantáltan egyedülálló élményt ad. :) Gondolj bele, amikor egy autentikus Indiai vagy Görög esküvőre bejutsz: olyan népszokásokat, ételeket, dalokat, stb. ismersz meg, amik az útikönyvekben biztos nem szerepelnek (pl. gyönyörű tud lenni egy teljes testén hennázott menyasszony). Ugyanígy fotóztam már úgy itthon, hogy több külföldi vendég volt mint hazai. :) Bár jó eséllyel nem fog emiatt esküvői turizmus indulni az országunkba :D, de egy külföldi párnak is jó alkalom lehet a mi megismerésünkre, esetleg még barátság is kialakulhat, ki tudja...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#329) mirci18 válasza *Ropi* (#327) üzenetére


mirci18
addikt

Na erre mondom azt hogy értelem nem mindíg társul a pénzzel.
Sokszor nagyobb esze és szíve van egy átlag munkásnak mint egy ilyen gazdag párnak.
A pizzás sztorin fetrengtem nagyon jó volt meg is érdemli a pár ha lagzin egy ilyen affér megesett.

De egyébként én is tapasztalom saját magamon ha másnak sütök.
Sok sok emberrel dolgoztam már volt olyan akitől ajándékot kaptam volt akitől jatott persze a legjobban a dicséretnek és a kedves szavaknak örültem.

De volt olyan is aki bunkó módon bánt velem mert azt akarták éreztetni hogy ők engem és amit előállítok megvásárolták kilóra.
És amit észrevettem az az hogy általában a vidékiek a kedvesebbek mert azok normálisabbak a neveltetésük miatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#330) mirci18 válasza *Ropi* (#328) üzenetére


mirci18
addikt

Részben igazat adok neked.
Engem az esküvői turizmus biztos nem beszippantani.

Amit én is osztok az az hogy ha külföldre jutok az a minimum hogy próbáljam ki a helyi piacokat ne csak étterembe menjünk hanem főzzünk is egy két ételt.
Fedezzük fel magunk egy egy tájegységet.

Tavaly a nászutunk Görögországba vitt minket.
Elősször voltunk külföldön maradandó élmény marad számunka.
Az eltérő kultúra a közeg a helyi piacok hangulata a kedves kávézó tulajdonosok és az a nyugodt éra amit éreztünk ottlétünkkor.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#331) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Így érdemes (hatékonyan) megkérni a vendégeket, hogy ne fotózzanak a szertartás alatt. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#332) Damage válasza mirci18 (#313) üzenetére


Damage
senior tag

Mi is együtt intéztünk mindent. Senkitől nem kértünk sem anyagi, sem másféle segítséget (ez nem azt jelenti, hogy ne kaptunk volna).
A meghívókat mi is magunk terveztük, de nyomdai úton nyomtattuk ki, speciális papírra és borítékkal. Az ültetőkártyákat szintén mi készítettük, de azt csak sima papírra nyomtattuk. A menülapot és az asztalszámozást is (de ez állványos fotókeretbe került, emiatt szintén elég volt a sima papír).

A köszönőajándék is saját készítés.

A dekorról egy kedves fiatal Hölgy, Nóri gondoskodott!

A tortát az egyik Unokanővéremnek köszönhetjük.

A ruhát az egyik jó ismerősöm készítette egyéni megbeszélés alapján, aki profi varrónő. Neki is köszönjük a munkáját! :)

A helyszín csodálatos volt, minden a megbeszéltek szerint zajlott. Az ételek finomak voltak (éjjel marhapörkölt). A felszolgálók profi módján viselkedtek, a szálloda managere végig rendelkezésünkre állt. A szobák kényelmesek és nekünk kedveskedtek is 1-2 aprósággal. Másnap késői reggeli, és tovább maradhattak a vendégeink a szobáikban. A korlátlan italok normálisak voltak (2dl Coca-cola termékek, 100%-os Cappy termékek, víz, sör, üditő, kávé). A röviditalokat mi vittük előzetes megbeszélés alapján, mindent visszakaptunk, ami megmaradt (több liter házipálinka, Baileys, Finlandia, Ballantines, Bacardi stb.). Semmire nem volt panaszom, minden Ft-ot megért (mindenkinek bőven adtunk borravalót, és 1-2 ajándékcsomagot, amit előre készíttettünk 1-2 embernek).

Az autó: saját autóval mentünk volna elvileg, de végül az egyik unokaöcsém furikázott minket az autójával. Pénzkidobásnak tartottam volna a bérlést (egyik ismerősöm ingyen felajánlotta a limuzint, mivel másodállásban limuzinsofőr, de nem éltünk vele). Sokan felajánlották a saját autójukat, nem igazán foglalkoztam vele. Így végül egy új fehér Octavia-val mentünk, ami külön kérésre nem volt feldíszítve (pénzkidobás).

(#315) *Ropi*
Az ISO 6400 bőven elég. 70D-hez viszonyítva az 5D mkIII sem egy zajmentes bajnok ISO 1600 mellett sem. A fotósunk néha 1/640 mellett fényképezett 50-es fix obival ISO 1600 mellett. Nem is értem! :D
Nem a saját gazdája volt. Öcsém kérte el a munkahelyéről a gépet (reklámokat gyártanak), a fotósunk öcsém munkatársa volt, de visszaült az iskolapadba. Ezek ellenére is köszönjük a munkáját és a képeket! :) Persze néha elvettem a gépet és én is készítettem 1-2 képet. Vittem még a saját gépeimet (70D, 40D, 350D) és mellé 1-2 objektívet 10-18-tól 70-200-ig. A 400 5,6 itthon maradt. :)

(#318) *Ropi*
Ezzel se volt dolgunk szerencsére. Megadtuk a dekoros Hölgynek a Hotel elérhetőségét. Előző nap elkezdték díszíteni a termet. Megbeszéltük, hogy meddig kell lebontani a dekort. Ez mind benne volt az árban és a takarítás is (a teremben padlószőnyeg volt).

Süteményeket is bevihettünk. Egy Budapesten elismert helyről szereztük be ismerős által, rengeteg volt belőle. A maradékot (ami nem azt jelenti, hogy félig megrágott sütikről lenne szó) ott hagytuk a személyzetnek.

A gyűrűket egyedileg készíttettük. Sok ékszerboltban megfordultunk. Volt olyan (csepeli) hely, ahol unot fejjel elénkvágták az ezüstgyűrűket. Miután szépen szóltunk, hogy hagyományosabbra gondolunk, elénk tették a 30-40 ezres (aranyozott?) karikákat. Megköszöntük és továb nézelődtünk. Egy az Andrássy úton lévő boltból rendeltük meg, ahol sokkal normálisabban álltak hozzánk. Egyedi elképzeléseink figyelembevételével készítették el a gyűrűket. Nem hordok és nem is hordtam ékszert ezelőtt. Fontos volt számomra, hogy legalább addig megmaradjon, amíg élek. Masszív, stabil darab lett, de konzervatív! :)

Az étkezésről: megérdezték, hogy az esküvőn résztvevő szolgáltatók milyen menüt kapjanak. Megelpődöttségemre elárulták, hogy sokan ún. "szolgáltatói menüt" kérnek az esküvőn résztvevő zenészeknek, CM-nek, vőfélynek, fotósnak stb. Természetesen ugyanazt kapta mindenki, amit mi (és még pakoltunk is nekik utána kaját az ajándékcsomag mellé). És akkor is így tettük volna, ha nem lettek volna alapból ismerősök. Ugyanúgy a vendégek mellé ültettük őket, igaz, volt az ismerettségben átfedés. A fotós a hozzánk legközelebb lévő asztalnál ült az öcsém mellett (volt munkatársak). Ebből a szögből látott ránk legjobban és az egész teremre. Körasztalok voltak.

Én sem szeretném, ha idegenek bármi áron eljöhettek volna az esküvőmre. Lehet, hogy valakinek megéri, nekem nem! :)

Nem volt probléma, hogy ne álljanak be a fotós elé. Igazából nem is kelett szólnom miatta. Mindenki tudta a véleményemet ezzel kapcsolatosan. Nem álltak be elé, nem ugráltak be elé (kivétel, amikor behozták a tortákat), de akkor mindenkit megkértem a magam stílusában, hogy menjenek már ki a képből. Egy idő után magunkat is száműztem, hogy csak a torta legyen körbefotózva. Azért a többesszám, mert a születésnapom is akkor volt, kaptunk jó pár tortát! :D

A CM-ről még nem ejtettem sok szót. Szintén ismerős és hivatásszerűen ezzel foglalkozik, Profi volt! Többen elkérték a CM, DJ, dekoros, tortakészítő számát is.

Összefoglalva: minden fillért megért, feledhetetlen élmény volt! :)

Mindenkinek kívánom, hogy legalább ennyire hatalmas élményben legyen része, de inkább egy életre szóló kapcsolatban! Nekem nem voltak elvárásaim előtte, nem is idegeskedtem, de minden várakozásomat felülmúlta ez az este! :)

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#333) mirci18 válasza *Ropi* (#331) üzenetére


mirci18
addikt

Én nem kértem meg a násznépet.
Engem nem zavart ez hogy egyszerre 10-en fotóznak.
Csak soha nem értettem hogy mi értelme fotózgatni rossz helyről és szögből embereknek hogyha úgyis lessz elég fotó és video a szakemberektől.

Kb annyi értelmet látok benne mint azokban az akik koncert közben mobillal videóznak.
Sokan videózás közben még tombolnak így biztosított az élvezhetetlen felvétel.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#334) Damage válasza mirci18 (#333) üzenetére


Damage
senior tag

Szerintem nem érted, hogy *Ropi* mire gondolt.

Nem azzal van a gond, hogy mindenki meg akarja örökíteni a pillanatot.

Kicsit más rálátásom van a dolgokra, mivel magam is fényképezgetek. Nem fotózom, mivel csak hobbiszinten űzöm, ezért "kattintgatásnak" hívom! :)
A lényeg: ahogy Te is emlytetted vannak jó és kevésbé jó szögek, ahonnan jó képeket lehet készíteni. Bejön az ifjú pár és a hivatásos fotós tudja, hogy hol a helye, honnan kll készítenie a képeket, de...
...beugrik Julcsi néni a Canon A10-zel, Vérpisti a legújabb androiddal, mert az 89 megapixel és jó lesz és szegény fotós nem tudja meglőni az ifjú pár legjobb képét mert Androidos Vérpisti eléugrik! Mit lehet tenni? A fizetett fotós rúgja ki a képből Julcsi nénit és az android "bajnokát"? Fizetve van...lehet (nagyon valószínű), hogy jobb képet készítene, de ehhez pár dolog kellene: felrúgja őket, elküldi őket a fenébe, előre szólnak Julcsi néninek és Vérpistikének, hogy maradjanak a helyükön. Mindenkinek és mindennek megvan a maga helye. Ha valamelyik rokon nem tud a helyén maradni, meg kell neki említeni!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#335) mirci18 válasza Damage (#334) üzenetére


mirci18
addikt

Ebben igazad van nálunk ilyen nem volt szerencsére.

Én is hobbiból fotózok szeretem csinálni.
A legviccesebb momentum az volt amikor egyszer guggoltam a fűben fotózva.
Hátam mögött eggyik öreg kérdi a másiktól:
Mit csinál? Sz@rik?

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#336) mirci18 válasza Damage (#332) üzenetére


mirci18
addikt

Gratula mégegyszer nagy élmény volt olvasni a beszámolód.

Sok mindenben eggyetértünk úgy látom.
Ahogy látom a dekor amcsi stílusú városias lett.

Bennem egy kérdés marad?
Honnan és miért jött az Alice csodaországban motívum.

Nekünk ami plusszt adott még a lagziba azok a Bud Spencer Terence Hill filmzenék voltak mivel mind a ketten Spencerhill fanok vagyok.
Nagyon jó döntés volt egyedi zenei összeállítást összerakni és leadni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#337) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Most láttam csak ezt a topicot, bár úgy látom nem sok hsz van, de szerintem hasznos:) Mi éppen esküvő szervezésben vagyunk, van esetleg valaki aki Szeged környékét is ismeri?
Nekünk Szeged mellett lesz majd, 2016. szeptemberében. Már tavaly nyáron tavasszal nézelődtünk, nyár óta pedig szervezzük hogy minden rendben legyen, és ne legyen kapkodás.
Jó olvasni szolgáltató részéről is beszámolót, hogy jobban át tudjam látni a dolgokat:)

(#338) *Ropi* válasza Damage (#332) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szerencsések vagytok, hogy ilyen sok helyről kaptatok segítséget: nem mindenkinek vannak ilyen kapcsolatai. :K Jobb is, hogy nem saját autóval mentetek: megvan annak is a maga varázsa amikor nem Te vezetsz, hanem helyette a Kedveseddel szimplán csak jól érzitek egymást a hátsó ülésen. ;)

"Az ISO 6400 bőven elég. 70D-hez viszonyítva az 5D mkIII sem egy zajmentes bajnok ISO 1600 mellett sem."

Ezzel vitatkoznék: szemrebbenés nélkül használom 12800-25600-on is sokszor. Általában 3200-6400-nál gondolkozom el rajta, hogy szűrjek-e zajt, mert addig egyszerűen nem kell. Persze ehhez nagyon ismerni kell a használt technika határait és megfelelően kell exponálni... ;) Ez pl. vagy 12800 vagy 25600 volt (most meg nem mondom így fejből):

"Vittem még a saját gépeimet (70D, 40D, 350D) és mellé 1-2 objektívet 10-18-tól 70-200-ig."

A 400/5.6L-t sem kellett volna otthon hagynod, mert ha teszel rá közgyűrűt, akkor tudod vele makrózni a saját gyűrűiteket. ;) :DDD Egyébként nem volt gyanús, hogy ez a saját esküvőd? ;) :))

"Ezzel se volt dolgunk szerencsére. Megadtuk a dekoros Hölgynek a Hotel elérhetőségét. Előző nap elkezdték díszíteni a termet. Megbeszéltük, hogy meddig kell lebontani a dekort. Ez mind benne volt az árban és a takarítás is (a teremben padlószőnyeg volt)."

Akkor úgy működött, ahogy kellett. :K

"Az étkezésről: megérdezték, hogy az esküvőn résztvevő szolgáltatók milyen menüt kapjanak. Megelpődöttségemre elárulták, hogy sokan ún. "szolgáltatói menüt" kérnek az esküvőn résztvevő zenészeknek, CM-nek, vőfélynek, fotósnak stb. "

Valóban létezik ún. szolgáltatói menü, ami egy költséghatékonyabb változat. Vendéglátóhelyenként más és más, hogy hol milyen, de általában 1-2 fogással / desszerttel kevesebb vagy esetleg teljesen más összeállítás is lehet, mint amit a vendégek kapnak. Ez is egy formája a szolgáltatók megkülönböztetésének (ami pár hozzászólással korábban volt téma): szerencsére mi még csak mások elmondása alapján ismerjük, mert szerencsére személyesen nem mutattak be minket egymásnak. :))

"Természetesen ugyanazt kapta mindenki, amit mi (és még pakoltunk is nekik utána kaját az ajándékcsomag mellé). És akkor is így tettük volna, ha nem lettek volna alapból ismerősök. Ugyanúgy a vendégek mellé ültettük őket, igaz, volt az ismerettségben átfedés. A fotós a hozzánk legközelebb lévő asztalnál ült az öcsém mellett (volt munkatársak). Ebből a szögből látott ránk legjobban és az egész teremre. Körasztalok voltak."

Így volt a legjobb: baráti hangulatban telt el az este. :K

"Én sem szeretném, ha idegenek bármi áron eljöhettek volna az esküvőmre. Lehet, hogy valakinek megéri, nekem nem!"

Volt, akinek olyan surrant be az esküvőjére, akinek nagyon nem kellett volna: egy vendég táskájával távozott...Persze ez nem az a történet. A tanulság: nyitott szemmel kell járni és ha idegent látunk, akkor határozottan megkérdezni, hogy kinek a kije, majd szembesíteni vele. Van az a vicc, amikor egy esküvőn a két örömapa beszélget: - "Milyen jól mulatnak a rokonaid!" - "Azt hittem, hogy azok a Te rokonaid!" ;)

"Azért a többesszám, mert a születésnapom is akkor volt, kaptunk jó pár tortát! :D"

Tányéron szervírozva, vagy direktben az arcotokba? :D Egyébként gratulálok, a születésnapodhoz is! :))

"Többen elkérték a CM, DJ, dekoros, tortakészítő számát is."

Ez a legjobb reklám. :K

"Nekem nem voltak elvárásaim előtte, nem is idegeskedtem, de minden várakozásomat felülmúlta ez az este! :)"

Így kell csinálni, ennyi. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#339) *Ropi* válasza mirci18 (#333) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Én nem kértem meg a násznépet. Engem nem zavart ez hogy egyszerre 10-en fotóznak."

Az jó, ha fesztelenek tudtok viselkedni akkor is, ha többen fotóznak: ahogy Damage helyesen gondolja nem Számotokra probléma, hanem a fotós(ok) / videós(ok) számára. A gond ott kezdődik, amikor a megbízott szolgáltatók munkáját nehezítik meg az amatőr, ám de annál lelkesebb rokonok és barátok azzal, hogy kitakarják a lényeget, szétvakuzzák a képeket, stb...Itt van néhány "epic fail" kép (már 10 éve is ez volt a divat: nem kellett hozzá sem okos telefon, sem tablet). :)) A szolgáltatók ilyenkor két dolgot tehetnek: egyrészt - jó pszichológusként - röptében kezelniük kell tudni a helyzetet, másrészt az is benne van a pakliban, hogy nincs benne a munkaköri leírásunkban a vendégekkel való szájkarate: ennek jó esetben már eleve meg sem kellene történnie, ha a pár vagy a CM / vőfély korábban megfelelően tájékoztatta a vendégeket. ;) Pl. gondolj bele: fotósként a gyűrűhúzás közben 1 db rövid mondatba összesűrítve kell megértetned a Téged majdnem félrelökő nagybácsival (aki ráadásként a péklapát méretű tabletjével folyamatosan előtted hadonászik), hogy fotósként azért fizetnek, hogy a lehető legjobb képeket készítsd el - tehát azzal, hogy ebben megakadályoz gyakorlatilag a párnak okoz (anyagi) kárt. ;)

"Csak soha nem értettem hogy mi értelme fotózgatni rossz helyről és szögből embereknek hogyha úgyis lessz elég fotó és video a szakemberektől."

Mert az amatőrök inkább lelkesebbek mint tudatosabbak: ezért ők az amatőrök. :D Tudásban* amatőrnek lehet pro felszerelést a kezébe nyomni, attól még ugyanúgy amatőr képeket fog készíteni. Ők nem látják át azokat a helyzeteket, amiket a profik a rutinjukkal simán megoldanak: ilyenkor mindig örülök amiért ketten dolgozunk Ildivel, mert ha az egyikünk elé éppen beáll valaki, a másikunk még jó eséllyel meglövi amit kell, de ha csak egy fotós van, akkor ott eléggé foghíjas lesz az anyag. ;)

*Azért írtam tudásban amatőrt, mert megkülönböztetünk felszerelésben amatőrt is: ők tudásban magasabb szinten vannak, csak a felszerelésük korlátozza őket.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#340) mirci18 válasza *Ropi* (#339) üzenetére


mirci18
addikt

Ezekben teljesen igazad jót nevettem a képeken.
Sajnos az emberi hülyeségnek nincs határa.
Azt már lassan kezdem megszokni hogy a facebookon az emberek igénytelenebbnél igénytelenebb képeket tesznek fel minőségre tojva.

Engem még mindíg az dühít fel ha valakit meglátok egy tablettal fotózni vagy videózni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#341) *Ropi* válasza Vesztor87 (#337) üzenetére


*Ropi*
félisten

Idejében kezdtétek a szervezést: nem fogtok kifutni az időből még akkor sem, ha néha tartotok benne egy kis szünetet, hogy ne égjetek ki. ;) Hol tartotok a teendőkkel? Milyen szempontból érdekel Szeged? Fotós szemmel a zöld szerelmeseinek ott a Füvészkert mint kedvelt helyszín, a városban pedig belső enteriőrök mint a Belvárosi Mozi, az SZTE, a Dóm, a Móra Ferenc Múzeum oszlopai és lépcsői, esetleg a víztoronyba felmenni napnyugtakor (ha lehet)...De bárhol találni zegzugos utcácskákat, hangulatos kávézókat és kapualjakat. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#342) *Ropi* válasza mirci18 (#340) üzenetére


*Ropi*
félisten

A dolog egyik oldala, hogy csak telefonja / tabletje van és nincsen rendes fényképezőgépe, a másik viszont az, hogy tudatában van annak, hogy lesz profi aki megörökít mindent (és természetesen ő is megkaphatja a képeket a pártól), ennek fényében okafogyott és felesleges ez a hozzáállás (az általa készített képek minőségét direkt nem is vettem figyelembe).

Egyébként érdekes módon külföldi násznép esetében annak ellenére, hogy az egy főre jutó DSLR-ek és egyéb, komolyabb fényképezők aránya jóval magasabb, mégsem fotóznak mindent agyba-főbe, hanem meghagyják a profiknak. Szépen leteszik az 5D3-akat, 5DSR-eket meg Nikon D5-D750-eket és egyszerűen csak megélik-élvezik a hangulatot. :)) Ilyen szempontból sokkal "Európaibb" a neveltetésük - annak fényében meg főleg, hogy nem az anyatejjel szívták magukba, hanem felvett viselkedési forma... :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#343) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Reméljük, senkinek sem lett volna mostanában a Tordasi Csárdában az esküvője.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#344) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Átloptam egy másik topikból, mert : esküvői stop motion vide. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#345) mirci18 válasza *Ropi* (#342) üzenetére


mirci18
addikt

A telefonnal még nem lenne gondom mivel én is azzal fotózok.
Hobbifotósként tevékenykedek a szabadidőmben.
Nyilván egy telefon soha nem lessz profi kamera de azért már letett egy két jó fotós telefont a Nokia gyár köztük az enyémet is a 830-at.

Magában a mobilfotózásban azt szerettem meg hogy egy géppel tudok fotografálni melette dokumentálni a helyet.
Fotót és videót szerkeszteni és akár fotót közzétenni tehát all in one megoldás egyben hobbistáknak.

Tablettel csak az a bajom hogy abban nincs olyan kamera ami még értékelhető fénykép készítésére alkalmas lenne mivel le vannak maradva technológiában vagy 10 évvel.
Így azzal tényleg igénytelenség dolgozni plussz bunkó embernek gondolom azt aki ilyennel dolgozik.

Másik dolog ami kiveri nálam a biztosítékot az a videózás álló telefonnal.
Könyörgöm olyan nehéz azt a telefont ledektetni?

Egyébként magáról a fotózásról azt vallom hogy régen is sok ember volt aki bénázott fotómasinákkal itt ott.
De míg régen magadnak fotóztál addig ma a legtöbb ember nem azért fotóz hogy magának emléket álíltson hanem azért hogy kérkedjen a facebook-on.

Amit még hiányolok az az hogy ma a legtöbb ember ha megcsinál egy fotót azt egyszer megnézi és ennyi rajta van a gépén és többet nem foglalkozik vele.

Én a családi fotók egy részét minden évben előhívatom mert számomra az értéket teremt az adja meg egy fotó értékét.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#346) mirci18 válasza *Ropi* (#344) üzenetére


mirci18
addikt

Hát igen ez már egy másik kategória nem magyar színvonal.

Ilyenkor egy kicsit sajnálom hogy az ember ide és ilyen bérekbe születik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#347) AMD Power


AMD Power
titán

Nem tudjátok maradt a 20.000Ft önkormányzati esküvő ára? Februárban azt mondták ,hogy ne fizessük mg be mert lehet ,hogy addigra mire nekünk lesz ingyenes lesz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#348) *Ropi* válasza AMD Power (#347) üzenetére


*Ropi*
félisten

Helyileg / területileg különböző árakon mennek: nem tudom megmondani. :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#349) *Ropi* válasza mirci18 (#345) üzenetére


*Ropi*
félisten

A nem rendes fényképezővel (rendes alatt azt értem, ami zajmentesen bírja a magas érzékenységet) való fotózással az a baj, hogy az esküvők jellemzően fényszegény környezetben zajlanak, ahol még a komoly fényképezőgépek és sokat látott tulajaik is megszenvednek a jó képek készítésével. Ha tehát valaki a feladatra eleve alkalmatlan felszereléssel áll neki úgy, hogy ráadásul előtte még figyelmeztetve is lett rá, hogy van profi akit direkt ezért fizetnek, akkor arra mit lehet mondani? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#350) Damage válasza *Ropi* (#343) üzenetére


Damage
senior tag

Őszintén sajnálom! :(
Párommal Feleségemmel régebben sokat jártunk oda. Van mellette egy kis vadasparkszerűség is. Szép hely volt, anno kellemes étellel. A kinti terasz benyúlt a tóba.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.