Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Csimasz22 válasza jeges (#48) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Nem attól félek, hogy ÉN VÁLTOZOM meg...Hanem a párom. Eddig csak két kapcsolatom volt, mindkettő komolynak mondható. Az elsőnek azért lett vége, mert túlságosan bíztam benne és ő ezzel szépen vissza is élt.
A mostani kapcsolatom is már 3 éve tart; sajnos -bevallom- előforul, hogy féltékeny vagyok :F , mert a csalódás óta csak magamban vagyok biztos. Úgy gondolom, talán a papir nekem biztosíték lenne...

(#52) nyávogi válasza Csimasz22 (#51) üzenetére


nyávogi
tag

Ne haragudj, de ez az ég egy világon semmire nem biztosíték. Azért még soha, senki nem maradt hűséges, mert aláírt egy papírt, akár frenetikus külsőségek között is. (értsd: világra szóló lagzi). Olyat is ismertem, aki az esküvője napján, a vendégkoszorúba, direkte ezért meghívott hölggyel kamatyolt kissé... :U

Nekem is volt egy igen hosszú kapcsolatom, aminek elég csúnya lett a vége, hihetetlenül megaláztak női mivoltomban, hülyének néztek, átvertek mocskosul.Nagyon fájt.
Ennek ellenére sincs bennem az az érzés, hogy másban sem lehet megbízni. A Kedvesemben teljesen megbízom, ez alatt azt is értem, hogy ha egyszer elmúlna részéről a szerelem/szeretet/vonzódás, ha másvalakire vágyna, akkor nem megcsal, megaláz, hanem őszintén megbeszéli velem és méltó módon vet véget az együttlétünknek.
Ha nincs bizalom két ember közt, akkor a kapcsolat hosszú távon nem működhet egészségesen... mert a bizalmatlanság mindig ott lebeg és mérgez, aztán kumulálódik és robban... házasságot végképp nem szabad bizalmatlan alapokra építeni...
Hidd el, hogy ideig óráig lehet, megnyugtatna a papír, de aztán az ünnepnapok elmúltával visszatérne a bizalmatlanság...
Ha úgy érzed, tényleg van okod a féltékenységre, akkor gondold végig magadban és beszéld meg a kedveseddel, mit érzel és miért..

szerk:
Kicker: sok boldogságot és gratulálok :)

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#53) tildy válasza nyávogi (#52) üzenetére


tildy
nagyúr

A Kedvesemben teljesen megbízom, ez alatt azt is értem, hogy ha egyszer elmúlna részéről a szerelem/szeretet/vonzódás, ha másvalakire vágyna, akkor nem megcsal, megaláz, hanem őszintén megbeszéli velem és méltó módon vet véget az együttlétünknek.
Pont erre céloztam én is.Bár egyesek szerint ha az emberben ennek akár a gondolata is felmerül, hgoy iylen megtörténhet, akkor ott már valami nicns is rendjén. Pedig :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#54) nyávogi válasza tildy (#53) üzenetére


nyávogi
tag

ha nem úgy érezném, hogy Ő az az ember, akivel érdemes megpróbálni az együtt leélt életet, akkor nem mentem volna hozzá. Én az általa emlegetett ''praktikus oldal'' mellett azért is mentem hozzá férjhez, mert ő az, kinek a mosolyától megmelegszik a szívem, akár milyen morcos, rosszkedvű, akár milyen hülyeségen összekapunk is, akkor sem megy ki a fejemből, a szívemből, hogy Őt szeretem, egy pillanatra sem.. Nem a hibái ellenére, hanem azokkal együtt, választottam és fogadtam el Őt.
ezek mellett sem gondolom azt, hogy két ember feltétlenül le tud élni együtt egy életet. Nem eszelek egy valaha esetleg eljövő szakításon, de naív lennék, sőt idealista, ha azt gondolnám, hogy ez nem lehet benne a pakliban. Nem vagyok futurológus, lehet, 10 év múlva eljövend a '' boldogan éltünk még meg nem öltem'' állapot, lehet, hogy nem. Egyszerűen senki nem láthat ennyi időre előre. De egyet halál biztosan tudok: nekem Ő az az ember, akivel akár az is elképzelhető, hogy együtt számolgatjuk a hulló fogainkat az öregotthonban.. :B

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#55) divot válasza tildy (#53) üzenetére


divot
veterán

Nem attól leszel ember, ha fel sem merül a megcsalás, hanem ha a másik iránti szerelmedtől, szeretetedtől, tiszteletedtől vezérelve a legerősebb csábításnak, kísértésnek is ellent tudsz állni.

(#56) tildy válasza nyávogi (#54) üzenetére


tildy
nagyúr

Örülök , hogy nem csak én vagyok ilyen elmehunyt. Nagyon úgy gondolkodom , mint te, remélem hasonlóan szerencsés is maradok/leszek. Eddig nekem az jött le több ember véleményéből , hogy aki így gondolkodik mint te (ezek mellett sem gondolom azt, hogy két ember feltétlenül le tud élni együtt egy életet. Nem eszelek egy valaha esetleg eljövő szakításon, de naív lennék, sőt idealista, ha azt gondolnám, hogy ez nem lehet benne a pakliban.) , az igaándiból nem is szereti a párját teljesen. Pedig pont ti lehettek a példa rá, hogy de , lehet így is:R
Köszönöm , hogy reményt adsz, hogy mégsem vagyok rossz úton, csak amiatt, mert az átlagnak más útja van:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#57) aesir válasza tildy (#56) üzenetére


aesir
veterán

Valahogy mindig azt érzem, hogy jelentéktelen dolgokkal akarsz kitűnni az ''atlagból'', pedig azt lehetne úgy is, hogy valami igazán maradandót alkotsz. Igaz, az nehezebb. Ezekkel viszont csak az ''átlagosságodat'' erősíted.

Van saját életem...

(#58) divot válasza aesir (#57) üzenetére


divot
veterán

Ez kemény volt, de van benne valami.
Egy kicsit olyan a helyzet, mint amikor az ember azzal próbál egyénivé válni, hogy nagyon divatos. :DDD

(#59) tildy válasza aesir (#57) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyrészt azt nehezebb, másrészt kompenzálok vele valamit , amit viszont még nem tudtam megfelelő helyre rakni.

Igazán maradandót alkotni meg nagyon szeretnék, de nem hinném, hogy az olyasfajta kijelentések, amik kategorizálnak, hogy ez az ideális, vagy az a jó, vagy ha ez msáképp van mint ahogy megszokott, az nem is jó , szóval ezek az embert előrébb vinnék. Ezek csak húzzák le, hogy igen, ez így nem lesz jó, igen akkor már ennek kkukkoltak.

Bár másoknak úgy tűnhet kitűnni akarok az átlagból, ez nem az aminek látszik. De sajnos ez jön belőlem.
Örülök neki, ha neked helyén van az önbizalmad, valószínűleg ha odáig jutok, nem fogok én sem így gondolkodni, ahogyan most.

divot: miért, divatos nem házasodni vagy mi a manó ?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#60) Kobe válasza divot (#58) üzenetére


Kobe
veterán

nincs ebben semmi különös, cska lassan ott tartunk hogy átesik a társadalom a ló túloldalára, lassan már akkor viselkedik különcként az ember ha házasodik....és ez sztem nem jó tendencia, legalábbis engem kicsit zavar oylan világban élni ahol mindenkinek az értékrendje oylan hogy egy esküvő gyakorlatilag semmivel többet nem ad az embernek....illetve nemis, a mindenki sok, élhetek én ilyen közegben csak legyen 1valaki aki szintén ugy gondol a házasságra mint én :)

(#61) tildy válasza divot (#55) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor olvasd el a #25 és #26ot, nekem abból nem így tűnik:U Bár lehet csak én értelmezem félre.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#62) rvs


rvs
aktív tag

ha megendegitek, h belekotyogjak... :)

szóval. számomra a házasság mint olyan (tapasztal híján) egy ambivalens dolog. vesztesz vele néhány dolgot, és kapsz is, bár a dolog nem ilyen egyszerű, még kinézetre sem.

mit lehet vele veszteni?
talán egy kis spontaneitást, kötetlenséget, megváltozik a közeg; nincs már többé az a 'gerilla' jellege a kapcsolatnak, hogy ez a pasim, ez meg a barátnőm; feleség van és férj; hivatalos dologgá válik, egy egész árnyalatnyit elszemélytelenedik. persze ez egy elég gyenge, és csak kifelé mutatkozó változás, de az 'intézményesülés' rossz dolog. mert ugye egy dolog kedvelni, szeretni valakit, szerelmesnek lenni valakibe, és egy másik ezt papírra rögzíteni, nem amolyan játék szinten. van valami komorság benne.

aki házas, elvárásoknak felel meg, főként a személytelen társadalom felé, ahol a házasság még most is a kapcsolatok netovábbja (pl.: családtámogatási rendszer, adókedvezmények, örökösödési jog, etc.) és azt hiszem, hogy aki csak picit is érzőbb darab, az a házassági procedúra során megváltozik. jobban átérzi a felelősséget, vagy ilyesmi; egy csomó lehetőség lezárul előtte, mert igen ő volt aki azt mondta, h kovács béla sándort szeretné férjének vagy vica versa. akit nem érint meg túlságosan a dolog (oké, kifelé marhaságnak tűnik az anyakönyv vezető szövege) azt meg úgysem érdekli ez.

ami nekem eszembe jut, az még az a negatív oldalon, hogy a házasság elfásíthatja a kapcsolatot. láttam rá pár példát, az emberek ellustulnak benne, megvan az ok, hogy miért szeretik egymást, és ez elég is nekik. igazság szerint ha okot találsz, hogy miért szeretsz valakit (kék szeme van, jól főz), akkor ott gáz van, és esélyes, hogy nem is vagy bele szerelmes igazán. (szeretni ettől függetlenül lehet, ha kis nyelvi játékkal differenciáljuk a kettőt.)
bár lehet, hogy ez abszolut emberfüggő. és lehet, hogy ez csak kivülre látszik így, és belülről szemlélve megint más. mert ugye nincs miért kifelé is mutatni ezt a fajta 'intimitást'...

mit lehet vele nyerni?
amit előbb leírtam, csak pozitiv előjellel. :)
egyfajta társadalmi státuszt; büszkeséget, amit a jegygyűrű okoz pl. azt az érzést, hogy úgy érzed, megtaláltad azt, akire vágysz, és nem félsz ezt minden lehetséges módon beismerni.
bár azt hiszem, a házasság értéke leginkább hosszútávon jelenik meg. és nagyon sokszor igazából nem lehet konkrétumokat mondani róla, mintha valami szellemi dolog lenne. (megelégedettség, és ilyesmi) támaszt adhat, ok lehet az újabb nekifutáshoz, etc. mert általában az ember nem nősül meg csak azért mert, valami okkal tette, és erre lehet építeni. mégha csak egy nosztalgikus édeskés emlék csupán.

(egyik legnagyobb élményem volt egyszer nézni a nagyszüleimet diót törni. rissz rossz asztal, benga székek, kishokedli, amin nagyapám kalapáccsal üti szét a dió héját, nagyanyám meg szépen bontja bele egy tálba. az a harmónia, ahogy ott dolgoztak, a 80hoz közel, 60 év házasság után.. igazából leirhatatlan. bár lehet ennek semmi köze a házassághoz.)


de nem hiszem, hogy általánosítani lehetne. mindegyik kicsit más, van ami érdek, van ami nem, meg egyébként is hiányzik a tapasztalat hozzá.. (kéne vagy 20 élet ideje, amiben volt 65+ esküvőm, és akkor kimerítő jelentést tudnék irni :D) a jogi oldala marhaság, a szerződés szerintem nem jó dolog, viszont nem árt előtte várni picit, hogy 2 hónap múlva is úgy gondolod-e. (ez a rideg gondolkodás terméke persze, ami megint a spontaneitást, és az intim érzést rombolja benne.)
már nem azért, mintha ott és akkor tévedhetnél, de az ember változik, és ha ketten is apró lépésenként megváltoznak, abból válás lehet. nem ő volt az igazi? no ez lehet. de épp annyira lehet, hogy nincs is igazi... szóval? :)


ha nekem lenne milyen lenne?
hmm.. azt hiszem 5 fő a minimális létszám hozzá (2 főszereplő, 2 mellékszereplő, 1 kiszolgáló személyzet; vagy ilyesmi.) szóval ennyien lennénk. ez főként rám és rá tartozik, a gyűrűt sasolhatják mások.
később meg lenne valami szolid banzáj talán nagynéppel, amit megpróbálnék úgy irányítani, hogy ne arról szóljon, hogy x ember részegen tolja be a marhapörit. (ami divat mostanság faluhelyen. (itt is pl.))


p.s.: aki az egészet végigolvasta különdíjban részesül. :D

(#63) parandroid válasza tildy (#61) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem látok ellentmondást. A bizalom arról szól, hogy nemcsak te tudsz ellenállni a csábításnak, hanem tudod (illetve hiszed), hogy a párod is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#64) divot válasza parandroid (#63) üzenetére


divot
veterán

Ja, így van.

Azt szoktam mondogatni, hogy nem csinálok semmi olyat, ami fájna, ha a párom tenné meg velem.

(#65) Calibos válasza tildy (#59) üzenetére


Calibos
addikt

Mi a manó van már :F :D
Van valami az életedben ami téged nem hagy nyugodni és ez megint előtört belőled! Valami gyerekkori dolog vagy Partnereddel kapcsolatos...


Bár másoknak úgy tűnhet kitűnni akarok az átlagból Elöszőr én is erre tippeltem de ez tényleg nem az aminek látszik ;) PH-át évek óta a családodnak tartod akikel jót és rossszat megosztasz és leginkább innen várod a megoldást.

Sokszor gondoltam már rá hogy össze kéne futnunk, 1X társaságban és 1x négyszemközt. De jelenleg én vagyok alkalmatlan erre :(


(#66) tildy válasza Calibos (#65) üzenetére


tildy
nagyúr

A topic nem meiatt nyílt - mint írtam a meleg topikban jött elő, hogy miért akarnak házasodni a melegek, erre én ott kérdeztem rá, hogy miért karnak házasodni az emberek- erre írta Peterket, hogy más topicban van a helye a témának.
Egyébként nagyon sok dolog van régről, és tényleg a ph-t tartom inkább családomnak, mint az eredetit.
Partneremmel jól megvagyok, csak egyre többször hangzik el az ominózus kérdés: na esküvő? Házasság? Gyerekek? És ez van mikor zavaró.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#67) Kicker válasza tildy (#66) üzenetére


Kicker
senior tag

na esküvő? Házasság? Gyerekek? És ez van mikor zavaró.

ez nem tudom miért zavaró... :F

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#68) dr faustus válasza tildy (#66) üzenetére


dr faustus
senior tag

Azt értem, hogy valamilyen oknál fogva nem akarsz házasodni, ellenérzéseid vannak ezzel kapcsolatban, de gyereket sem szeretnél?

Warning: Explicit Content

(#69) ladybug válasza tildy (#66) üzenetére


ladybug
őstag

Én sem értem miért lenne zavaró. Talán vmilyen oknál fogva nagyon szeretnéd, csak próbálod magadban az érzést elnyomni, mert láttál rossz példákat.

Ha nem akarod, akkor nem kényszerít senki a házasságra, és ha ez a szilárd elhatározásod, akkor bárki mondhat bármit.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#70) tildy válasza dr faustus (#68) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen is , meg nem is . Egyrészt mélyen igen , szerenék, Másrészt viszont még én sem vagyok rendben, felelősen hogy tudnék nevelni így egy gyereket? MEg féltem is, magamtól is, hogy ráerőszakolnék valamit, amit ő nagyon nem akar, vagy mások oylat tennének vele, amit viszont lehet nem állnék meg szó nélkül. MEg félek is, hogy x idő után azzal áll elém: anya , utállak.
Ráadásul hát megijednék rendesen, ha azt venném észre, nő valami bennem.

A kérdés a zavaró . Mintha szugerálnának, hogy na ez az élet rendje (lehet tényleg ez) , de nemmindegy mikor következik be? Ha bekövetkezik úgyis megtudják majd. Szerencsére nem a párom kérdi:B Sőt:B

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#71) Dufresne válasza tildy (#70) üzenetére


Dufresne
addikt

Szerintem ettől mindenki fél, hogy nem lesz jó szülő, meg mi lesz a gyerekével szeretni fogja-e stb...de ezt úgysem lehet előre tudni, meg senki sem fogja írásban biztosítani hogy a gyerek nem jön oda 14 évesen hogy útállak anyuci...:)
Viszont ha normális vagy és következetesen neveled a gyerkőcöt, akkor sztem nagy %-ban ez nem fordul elő. Persze ettől még a serdülő lázadást nemlehet kiküszöbölni.

(#72) Kicker válasza tildy (#70) üzenetére


Kicker
senior tag

hogy x idő után azzal áll elém: anya , utállak.

ez az a mondat ami 100%, hogy elhangzik a gyerekek szájából.... :P

ettől félni? ááá...

pl azt tudom, hogy asszonyom attól fél, hogy elhagyom... és őt kimondatlanul ez motiválja a házasság kérdésben /pl addig nem akar gyerkőcöt, míg nem házasodunk össze/.. részemről nem egy hú fontos dolog, de szép esemény, az asszony ezt akarja.. :DDD

az élet rendje szerintem a harmónia, erre kell törekedni, de aki nincs tisztába saját magával, addig felesleges ezeken rágódnia...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#73) Lord Zero válasza tildy (#70) üzenetére


Lord Zero
addikt

vmiért olyan érzéseim vannak (és mint ilyenek, természetesen távol állnak a tévedhetetlenségtől), h a kédéseid egyszerűen sehová sem irányulnak

vagy rosszul teszed fel őket, vagy nem is áll szándékodban válaszokat (akármilyeneket) megcélozni (szinte biztos, h utóbbi)
majdnem úgy tűnik, h a kédésfelvetésed gyakorlatilag önmagáért a kérdésfelvetés aktusáért fogan, aztán burjánzik, terebélyesedik, ágazik és bogazik, önmagával rímel.. és innentől nem akar tovább evoluálni
igazi, echte l'art pour l'art mutatvány, kirakatban..

akar/tud ez mutatni vhová?

(őszintén, mindennemű bántó szándék fényévekre tőlem.. tényleg.. csak már nem bírtam el ekkora adag déja vu-t szótlanul :) )

nem, mindegy

(#74) tildy válasza Lord Zero (#73) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogynem. Kíváncsi vagyok, kinek és miért annyira fontos/vagy miért nem fontos a házasság. Mia plusz benne , mi nincs meg nélküle, vagy pont fordítva.
Bár már bánom, hogy én nyitottam ezt a topikot:(

Valószínűleg a nem megfelelően fogalmazás orbitális nagy hibájába estem, de már ismerhetnél, hogy nehezen tudom megfelelően kifejezni magam.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#75) Kicker válasza tildy (#74) üzenetére


Kicker
senior tag

saját tapasztalat:

részemről: nem oly fontos, miért? mert van ezer más dolog amire el tudok külteni egy millát...

asszony részéről: mert neki ez nagyon fontos, addig no gyerkőc... és azt hiszi, ha elveszem feleségül, akkor valami húde nagy kötelet rak a nyakamba, amitől Ő megnyugszik...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#76) elmoraan (r) válasza tildy (#70) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

''Ráadásul hát megijednék rendesen, ha azt venném észre, nő valami bennem.''

:W :O :DDD A nap beszólása, vazze. Nőtől már sok mindent hallottam, hogy miért nem akar gyereket, de ilyet még nem. :)) Egyébként nyugi, természet anyánk gondolt rá, hogy idejében felszabadítson benned olyan vegyületeket, amik ezt az ijedtséget megakadályozzák, még mielőtt egyáltalánj észrevennéd, mi is a helyzet. És ezer más dolog mellett pl. részben kikapcsolják az immunrendszered is, hogy ne tekintse idegen testnek a benned növekvő magzatot.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#77) nyávogi válasza elmoraan (r) (#76) üzenetére


nyávogi
tag

öööö....nem egészen :) attól, hogy valaki történetesen nő, még teljesen ambivalens érzései is lehetnek a babától. Még akkor is, ha vágyik rá. Teljesen más dolog vágyni és a kész helyzettel szembesülni... Pláne, ha az embernek nem tuti az önbecsülése, vagy nem kiegyensúlyozott a párkapcsolata, akkor komoly önértékelési válságot is okozhat, amikor az alak elkezd változni.. pláne, mikor olyan vagy már mint egy túletetett tengerimalac és egy esővizes hordónak a romácából származó hibridlény...
egyszóval hidd el, a nők zöme nem madonnai mosollyal viseli a terhességet, még akkor sem, ha a kis gyümölcs elfeledteti az előző 9 hónapot..

ezt úgy is mondom, mint egy meglévő és egy bármely pillanatban megszületendő gyerek anyja.. :)

a terhesség első trimeszterében meg azért fordul elő a hőemelkedés-láz, mert a test az embriót idegen fehérjeként kezeli.

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#78) elmoraan (r) válasza tildy (#74) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

A fórum címében különben benne van a válasz kulcsa, csak manapság kevesen gondolnak bele igazán: ugye esküvő. Mi is történik? Mitől több, mi nincs meg nélküle?
Lássuk csak:
Tegyük fel, hogy a társadalom alapja a család. Ezt még liberális barátaink is elismerték a másik topikban, szóval télleg lehet benne valami :DDD Azt is tegyük fel, hogy az állam arra gondol, hogy a családot támogatni kell, mert onnan lesz a sok kis új adózó. Honnan a retekből tudja az állam, hogy ez most itten egy család? Hát úgy, hogy van egy bácsi/néni, akit úgy hívnak, hogy anyakönyvvezető, oda el kell menni, és ott tanúk előtt jól ki kell jelenteni, hogy márpedig. És alá kell írni a böhöm nagy könyvet is, jól. Innentől kezdve házasok vagytok, aztán jár, ami jár. Egy gazdasági egység, meg ilyenek.
Keverjünk bele egy kis vallást is Valahol ott gyökerezhetett a dolog, hogy egyedül a nő nem tudta felnevelni a gyereket, kellett hozzá egy apa is, vagy valami. Mert lássuk be, a férfiaknak nem olyan túl nagy megterhelés egy gyerek, főleg, ha a születés idejére már otthagyja a nőt, aki a gyerekét várja. Szóval a házasság logikusan szemlélve a nőket védi. (Remélem, már kezd tetszeni, Tildy :D ) Valamint ott volt a sok csapodár nő, meg kéjsóvár férfi, a nemi betegségekkel meg mégiscsak kellett valamit kezdeni. Hát kitalálta valami okos (valószínűleg valamilyen vallási vezető, sámán, akárki), hogy legyen monogám a kapcsolat, szóval gondold meg, válaszd ki, vedd el, légy hűséges, mert különben irgum-burgum. A gyerekek szempontjából sem elhanyagolható előnyökkel jár, ha a szülők nem csak addig bújnak össze, amíg a kölykök megfogannak, hanem utána még együtt maradnak vagy 20 évig. Bár végül is csinálhatnánk azt, amit egyes állatok: párzás, aztán mindenki megy a maga útján, az anya meg kezdjen a kölykökkel, amit akar.
Tehát: esküvő. Van a pap (vagy lelkész, guru, akármi), akinek a vallásod alapján valamilyen hatalmat tulajdonítasz, elmész hozzá a pároddal, az megáld benneteket, ti meg megesküdtök arra, hogy egészségben, betegségben, stb., míg a halál el nem választ. És akkor talán jobban lehet a jövőt tervezni, mert nem csak neked mondta a párod a hűségesküt, mondjuk az ágyban, szex után, teljesen kimerülten, csak hogy hagyd végre aludni, hanem mindenki előtt (ugye legalább tanúk, meg pap), és ha már odáig eljutott, talán tényleg komolyan gondolja. Nem kényszerből jött, hanem ő akarta. Meg is szokták kérdezni, hogy biztos benne, hogy biztos benne? Sőt, még az ott megjelenteket is megkérdezik, hogy mit szólnak hozzá. Tudjátok, az a rész, hogy ''bárki, aki tud valamit az hallgassa el örökre''. Vagy ilyesmi. :DDD Ott lehet a titkolt szeretőknek nagyot homorítani.
Persze egy ilyen nagy horderejű döntés komoly embert igényel. A válások számának alakulása azt tükrözi, hogy eléggé híján vagyunk a komoly embereknek. Vagy csak fogalmunk sincs, mi az a becsület, meg az eskü jelentősége. Ha nem vagyok biztos benne, nem megyek oda. Régen az esküszegés lelkiismereti kérdés volt, meg becsületbeli ügy, vallástól függetlenül. Ma meg... inkább nem is megyek bele.
De nyugi, az, hogy nem akarsz megházasodni, férjhez menni, másokat aligha zavar(hatna). Ezt hozta magával a világ. Inkább, mint egy válás. Bár egy tízéves élettársi kapcsolat vége se lehet egy leányálom.
Ebből a nagy összevisszaságból kell kihámozni, hogy kinek mennyi pluszt ad, és ki mennyire igényli és mennyit. Én pl. igényelném, mert egy hagyománytisztelő, földhözragadt balfék vagyok. Aki meg nem, az nem, 'szt kalap. Arra se én vetem rá az első követ.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#79) elmoraan (r) válasza nyávogi (#77) üzenetére


elmoraan (r)
aktív tag

''Pláne, ha az embernek nem tuti az önbecsülése, vagy nem kiegyensúlyozott a párkapcsolata, akkor komoly önértékelési válságot is okozhat, amikor az alak elkezd változni.. ''

Az tényleg nem árt ha kiegyensúlyozott kapcsolatban vállal az ember gyereket, de ennek nem hinném, hogy sok köze lenne a terhesség élettani hatásaihoz. Ja, és igen, én is hallottam már hírét ''baby-blues''-nak meg terhesség alatti és utáni depressziónak. De remélem, nem az a normális. (A rosszulléteket persze nem keverném ide, az része a dolognak, mégiscsak nagy változások mennek végbe a női testben, az meg nem egy gép, amin egyet tekerek erre, egy kallantyút megrántok ott, aztán indulhat a szülés...)

Hát igen,a terhesség első trimeszterében meg azért fordul elő a hőemelkedés-láz, mert a test az embriót idegen fehérjeként kezeli.

De azért falósejteket meg ölő T-limfocitákat csak nem küld rá, ugye?

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#80) nyávogi válasza elmoraan (r) (#79) üzenetére


nyávogi
tag

valóban, a limfók nem zabálják fel a bébit :D

az említett önértékelési válság, számtalan általami ismert nőnél azért jött elő, mert elvesztették, ha csak ideiglenesen is, a szilfid alkatukat, netán kilók is ugrottak fel, kevéssé érezték nőiesnek magukat,(és ebben vastagon benne van a partner viselkedése is), a felborult hormonháztartás miatt meg esetleg sokkal érzékenyebben reagálnak mindenre. Úgy érzik, a növekvő pocakkal már nem kívánatosak, akkor sem, ha a kölek apja úgyan úgy kimutatja a vágyát.
Ne értsd félre, nem általánosításnak szántam, de rengeteg nő van, aki a terhességét, nem csak örömként éli meg, hanem nagyon is hullámzó érzelmekkel.
Egyetértek, nem természetes a szülés utáni depi, én sem éltem át ilyesmit és remélem most sem fogom megtapasztalni...

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#81) tildy válasza elmoraan (r) (#76) üzenetére


tildy
nagyúr

Bocs, mikor múltkor mutattak egy videót egy az anyja hasát rugdosó magzatról, hát számomra nem kicsit volt rémisztő. Tisztára mint valami alien :DDD (Tyú remélem nem haragszik meg senki rám . )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#82) elmoraan (r)


elmoraan (r)
aktív tag

Bakker, már megint kinyírtam egy topikot? :((

[Szerkesztve]

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#83) ladybug válasza elmoraan (r) (#82) üzenetére


ladybug
őstag

Nyugi, nem tettél ilyet. Csak most nincs mondanivalója senkinek. ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#84) Retekegér válasza ladybug (#83) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nekem van, tegnap eljegyeztem a párom! :D

<< Heimdal >>

(#85) föccer válasza Retekegér (#84) üzenetére


föccer
nagyúr

Gratula mindekettőtöknek :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#86) Retekegér válasza föccer (#85) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi! :)
Nálatok megvolt már az esküvő?

<< Heimdal >>

(#87) ladybug válasza Retekegér (#84) üzenetére


ladybug
őstag

De örülök nektek. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#88) Retekegér válasza ladybug (#87) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi! :D
Elcsavarta a fejem, nincs mit tenni. :))

<< Heimdal >>

(#89) tbs válasza Retekegér (#84) üzenetére


tbs
addikt

Fuss!!! Fuss amíg nem késő..! :DDD

(#90) föccer válasza Retekegér (#86) üzenetére


föccer
nagyúr

Á, azért még nem vesztettem el a teljes az eszemet :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#91) Dufresne válasza tbs (#89) üzenetére


Dufresne
addikt

Már késő :DD

Amúgy sok boldogságot ;)


UI: ilyenkor nyáron mindenkinek betesz amúgy a meleg :F ;]

[Szerkesztve]

(#92) nyávogi válasza föccer (#90) üzenetére


nyávogi
tag

Dehogynem :D magam vagyok rá a tanu, sokadmagam-máski ph!-sal, hogy megkérted a Kedvesed :P most már neked is mindegy... és le se tagadhatod! :D

Retekegér: Soksoksoksok boldogságot, meg minden egyebet :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#93) joey7


joey7
őstag

Csak akkor házasodj,ha kőgazdag vagy!

(#94) Csimasz22 válasza joey7 (#93) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Aha, drága játék, és ráadásul nincs rá garancia, hogy bejön a ''holtodiglan-holtomiglan'' ..Sőt! Arra sincs garancia, hogy a papig eljut a pár! A hugom esküvőjére három hónapig készültünk; én még személyi kölcsönt is vettem fel, hogy a legszebb ajándékot vehessem (befizettem nekik egy nászutat) és koszorús lány ruhát kölcsönöztem. Több százezret költöttek a szüleink a vacsorára, a zenekarra, a helységre, stb. A vőlegény egy héttel a mennyegző előtt parázott be!! Le kellett mondani mindent, mert meggondolta magát! Ez azonban konkrétan nem volt vicces!!! A tesóm nem kicsit borult ki.. A szerelem azonban nem múlt el: ma is együtt vannak. Én még fizetem a személyi hitelem részleteit... :W

(#95) Racecam válasza Csimasz22 (#94) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ezek szerint azért a ''nászútra'' elmentek? :F
Remélem, ha így van és később mégis lesz esküvő, akkor majd megmondod nekik, hogy már leutazták a nászajándékot. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#96) Csimasz22 válasza Racecam (#95) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

TompapaTM és én elmentünk helyettük. Nem meséltem el a hugomnak milyen csodálatos volt minden; már szenvedett eleget...
Ha házasodni akarnak újra (amit erősen kétlek!), edénykészletet veszek. Az olcsóbb, és nagyobb szükségem van rá...! :))

(#97) joey7 válasza Csimasz22 (#94) üzenetére


joey7
őstag

Nem az esküvői szertartás anyagi oldalára gondoltam,hanem az utána következő házasévekre.Ha nincs mani,akkor cseszni lehet az egészet.

A hugod helyében dobtam volna fickót.

(#98) Kicker válasza Csimasz22 (#94) üzenetére


Kicker
senior tag

A vőlegény egy héttel a mennyegző előtt parázott be!!

:Y

nekem még 1 hónapom van, remélem nem parázok be... a meghívók kiosztása folyamatban..

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#99) knajf válasza parandroid (#5) üzenetére


knajf
senior tag

:) meg a gyerkőcök is furcsán néznének :)

amúgy osztom a véleményedet. a vallási oldal sztem elenyésző, és a vagyonkezelést ha mondhatom így is megkönnyíti, amúgy nem feltétlenül jó ''beleugrani''...

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#100) Csimasz22 válasza joey7 (#97) üzenetére


Csimasz22
csendes tag

Ez már kényesebb kérdés; de ha két fizetés van, - mert tegyük fel, mindkét fél dolgozik, - meg lehet élni. :U

Ha engem így megalázna valaki ennyi ember (család, barátok) előtt, biztosan én is kidobtam volna!! :((( Rejtély számomra is, hogyan tud ezek után vele élni a tesóm. :( :( Volt ugyan a majdnemesküvő után egy hónap mosolyszünet, de az exvőlegény ismét mellette van.
És jól megvannak, mintha mi sem történt volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.