Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Vesztor87 válasza alex devil (#447) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nincs egyetlen nő ismerős se aki fenn van a ph-n :C Mi felesben szervezzük kb.

(#452) mirci18 válasza *Ropi* (#448) üzenetére


mirci18
addikt

Én is segítettem a szervezésben telefonálgattam keresgéltem szolgáltatókat stb.
Ami a kedvencem volt a kreatív rész szervezése vicces betétlap a meghívóba ültető kártya stb.
De mindíg mind a ketten adtunk jó ötleteket így könnyű dolgunk volt.

Most így baba jövetele miatt ugyanez.
Én keresem a megfelelő ágyat kocsit de a feleség véleménye is fontos aki elmondja mit keres. Én inkább olyan árkontrollerként vagyok ott hogy a legolcsóbb opciót válassza ha lehetséges.

Semmi gond nincs azzal szerintem ha a férfi is kiveszi a részét a háztartásban bármiről legyen szó.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#453) *Ropi* válasza mirci18 (#452) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem gondolná az ember, hogy egy szakmai fórumon milyen témákba futhat bele: tavaly vagy 2 éve pl. pont babakocsikból művelődtünk itt a PH!-n, mert a kispapák pont ezt vesézték ki egymás közt. :D Milyet vettetek végül?

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#454) mirci18 válasza *Ropi* (#453) üzenetére


mirci18
addikt

Még semmilyet de itt a ph-n van babakocsi fórum oda is írogatok.
Nyilván ez sem sem a babakocsi topik nem céltopik az oldal tipusa miatt de ide azért szeretek beírni mert itt csak férfiak beszélnek egymás közt.
Most egy tipikus babafórumon van több száz fórum meg hozzászólás arra időm nincs.

Visszatérve előzőre szerintem a mai huszas harmincasok egy más szemléletű korosztály.
Ahogy én is.
Nekünk már nem ciki takarítani,mosogatni vagy éppen főzni gyerekkel foglalkozni vagy éppen esküvő szervezéssel foglalkozni.
Én mindíg úgy voltam vele hogy szeretem látni a kezem munkáját abban amit csinálunk a feleségemmel.
Kiveszem a részem mindenből hiszen egy pár vagyunk egyenlő felek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#455) *Ropi* válasza mirci18 (#454) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem a babakocsis topikra gondoltam, hanem egy off topikra, ahol (már az évek távlatában mérhető személyes ismeretségek okán) kötetlenül beszéljük át a dolgokat (azért is, mert többüknek fotóztuk az esküvőjét). :) Valóban jó néha más szemszögből is látni a dolgokat, mert mi sokkal céltudatosabban és racionálisabban keresünk illetve választunk ki valamit az adott feladatra, mint a lányok (akiknek adott esetben jobban számít valaminek a színe mint a teljesítménye). :D

A második bekezdésedben (is) nagyon igazad van. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#456) mirci18 válasza *Ropi* (#455) üzenetére


mirci18
addikt

Én már csak tudom.
Mert mondtam a feleségemnek javarészben ráhagyom a választási lehetőséget hogy mit vesz.
De annyiban beleszólok hogy mi az ami minőségi és tartós szerintem vagy mi való vidékre mert azért nem csak egy gyerekre tervez az ember babakocsit és ágyat sem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#457) *Ropi* válasza mirci18 (#456) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha előre elmondod neki miből érdemes választania, akkor úgy érzi ő választott - de mégis abból amit Te szeretnél - így mindketten jól jrtok. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#458) AMD Power


AMD Power
titán

Azt jól tudom ,hogy esküvő előtti éjszakát külön tölti a két pár?

(#459) Vesztor87 válasza AMD Power (#458) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Régen lehet így volt, de mi pl 7 éve lassan hogy együtt élünk, szal nem fognak ilyenek érdekelni. :C

(#460) AMD Power válasza Vesztor87 (#459) üzenetére


AMD Power
titán

:) Nem a sex miatt te..... csak én tudtam rosszul ,hogy van ilyen "hagyomány"!?

(#461) *Ropi* válasza AMD Power (#458) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ma már nem elvárt, hogy külön töltsék - főleg, ha pl. évek óta együtt élnek (esetleg már gyerkőc is van): nincs sok ráció benne, de ha fogékonyak az extrém kalandokra, akkor megtehetik. :)) Egyébként meg, ha hagyománytisztelők, akkor igen, ha nem akkor senki sem fog másnap szúrós szemmel nézni rájuk (még a szertartást vezető atya sem). :)

(#460) AMD Power: Jól tudod: van ilyen hagyomány, van aki be is tartja - de nem kötelező betartani. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#462) AMD Power válasza *Ropi* (#461) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor én igy fogok tenni. Anyámnál fogok aludni!! :)

(#463) *Ropi* válasza AMD Power (#462) üzenetére


*Ropi*
félisten

Becsülendő hozzáállás. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#464) mirci18 válasza AMD Power (#458) üzenetére


mirci18
addikt

Mi egy szabályt tartottunk be.

Amikor mentünk fel a házasságkötő teremben külön mentünk szülők kisértek minket.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#465) *Ropi*


*Ropi*
félisten

A végig cigizéstől eltekintve tetszik a hangulata: így is lehet csinálni. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#466) AMD Power


AMD Power
titán

Holnap lesz a nagy nap! :) Nem kicsit izgulok... :) Tegnap volt a templomi proba. Csodalatos lesz a szertartas!!!! A mennyasszony mar ott is sirt! :)

(#467) Vesztor87 válasza AMD Power (#466) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nah, szuper. Beszámolót várunk ha kicsit már nyugi lesz:-) Melyik városban lesz?

(#468) AMD Power válasza Vesztor87 (#467) üzenetére


AMD Power
titán

:R Budapest , Óbuda.

[ Szerkesztve ]

(#469) Vesztor87 válasza AMD Power (#468) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jó időre van kilátás :-) Remélem szeptemberben is az lesz:-) Ha belegondolok hogy néhány hónap és esküvő...hat akkor para faktor gyorsan emelkedik:-)

(#470) mirci18 válasza Vesztor87 (#469) üzenetére


mirci18
addikt

Én ezért örülök hogy túl vagyok rajta.
Viszont most a gyerkőcömet várva úgy érzem magam mint a japánok akik halálos itéletet várja.
Mivel bármelyik nap bármikor beindulhat a szülés július közepétől.
Így azért feszkós a dolog.
De mellé nagyon sok öröm boldogság és várakozás is társul.

Kolegának remélem így kora este már gratulálhatok és mostmár új férfi lett belőle.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#471) Vesztor87 válasza mirci18 (#470) üzenetére


Vesztor87
senior tag

:D
Mivel előtte vagyunk a nagy eseményeknek, így még én is azt mondom hogy bárcsak túl lennénk rajta:) Na majd kíváncsi leszek mi lesz. Aztán gyerkőc nálunk is. Kicsit hihetetlen, ez már nem a gyerekkor:)

(#472) Damage válasza AMD Power (#466) üzenetére


Damage
senior tag

Remélem minden rendben ment. Gratulálok, sok boldogságot! :C

Vesztor87: szerintem felesleges ráizgulni! Én is azon voltam, hogy mielőbb túl legyek rajta. Nem is igazán akartam belegondolni, hogy milyen lesz (most márciusban volt). Őszintén megmondom, kicsit sajnálom, hogy vége. Minden felülmúlta a várakozásaimat. Egyszerűen minden tökéletes volt (vagy kicsit jobb). :K

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#473) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a gratulációs és a jókívánságokat! :)

Én személy szerint nagyon sajnálom ,hogy "vége". Élveztem és jó is volt. A Menyasszonyi ruha és a feleségem mese szép volt. Nagyon jót választott.

A önkormányzati kicsit rázós volt. Pont Óbuda napok és felújítás volt. Igy a kocsival nem is tudtam beállni a főtérre, illetve a fotós sem tudott ott kültéri képeket csinálni. Viszont ezért a kellemetlenségért az önkormányzat visszautalja a 20.000Ft-t az esküvőre ami ki lett fizetve. Jó fejek! :) Az évkönyvvezető is nagyon kedves volt. Az ottani "szertartás" jobb volt mint vártam, szép volt bár baromi melegem volt és vert a víz! :)
Utána mentünk a templomhoz. Mivel szép környéken van ott majdnem 1 órán át készültek a profi fotók. Egy fotós és az asszisztense. Kb 2 hét és készen is lesznek a képek. Már alig várjuk őket.

A templomi esküvő maga a csoda volt!! Ott nem sok kellett ,hogy bekönnyezzek. Mivel én plébánosomnál voltunk még meghittebb volt a szertartás. Ott lettem én is és a fiam is megkeresztelve. Csodás volt.

Ott egy kis szünet jött az örömanyánál, majd irány az étterem. Ahol a 3 óra nekünk bőven elég volt. 21:15-re már itthon is voltunk. Mindenki nagyon jól érezte magát. Jól sikerült és nem is volt egy vagyon. Sőt még egy kicsi + is maradt a végén! :)

:R

(#474) mirci18 válasza AMD Power (#473) üzenetére


mirci18
addikt

Örülök neki hogy jól telt.
Jó pihenést kívánok neked majd arra a pár napra amit a környékünkön töltötök.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#475) AMD Power válasza mirci18 (#474) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönjük szépen! :R

Ha valaki "kíváncsi" ránk akkor egy képet privátban nagyon szívesen elküldök! :K

(#476) *Ropi* válasza AMD Power (#473) üzenetére


*Ropi*
félisten

Gratulálok! A lényeg, hogy az apró nehézségek ellenére mondhatni tökéletesen sikerült a nap. :)

Most már mindegy (másoknak később még jól jöhet), de bemehettetek volna a Kobucihoz: van ott egy elég nagy fás udvar, ahol lehet fotózkodni. Ahhoz, hogy ne kelljen megnyitnod a II. Balatont magad alatt, DriFit pólót érdemes felvenni az ing alá, akkor kívül semmi sem látszik. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#477) AMD Power válasza *Ropi* (#476) üzenetére


AMD Power
titán

Csodás volt!!! Szenzációs volt... főleg lelkiekben! A templomi meg végkép.

Nem biztos ,hogy Rómát tavaszig megvárjuk, mint nászút 2.0. Hanem lehet ,hogy már ősszel elmegyünk. :K :B

(#478) *Ropi* válasza AMD Power (#477) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szinte látom, ahogy a föld felett 2 méterrel lebegve közlekedsz. ;) :)) Utószezonra biztos találtok valami jó ajánlatot, viszont az időjárást nagyon nézzétek meg, hogy mi várható, mert ez a nyár sajnos nem lesz se meleg se száraz (folyamatosan az időjárás jelentéseket bújom a hétvégék miatt)...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#479) Vesztor87 válasza AMD Power (#475) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Sok boldogságot:) Tök jó lehet, én is várom már a szeptemberi esküvőnket:) Privátban dobhatsz képeket, engem érdekel:) Ahogy közeledik az esküvő egyre inkább minden az esküvőről szól:) Nagyon izgultatok a nagy napon?:)

(#480) Damage


Damage
senior tag

Násznép :Y

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#481) mirci18 válasza Damage (#480) üzenetére


mirci18
addikt

Nem semmi. :Y

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#482) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na kérem.
Szeptember 3-án lesz a nagy nap.
Szervezésben én is aktívkodom, bár úgy érzem kicsit el vagyunk maradva. Holnap nyomtatjuk a meghívóba a "bététlapot". Ültetõkártyákat is én rendezem, meg a kaját is le kéne informálni, hogy elvállalják-e a kiszemeltek. Háznál tartjuk a "bulit", de nagy duhajkodást nem akarunk, nem akarok a nagy napon hányásában fetrengõ meghívottat látni.
Dekorációba is besegítek, de volt, h ki kelleţt ábrándítsam a párom, mert irreális origami melóba akart kezdeni. :D
Az õ ruhája volt az elsõ ami meglett, nekem még most keressük a megfelelõt. Szívesen varratnék méretre is komplett öltönyt, de azt nem az én pénztálcámhoz igazították, bár helyben is kérdezõskõdök, hátha futja egy félszáz rongyból... Ja és akkor még a cipõrõl még nem is beszéltem. Az kész horror, egyszerüen nem találok megfelelõt, magas a lábfejem.
Páromat addig nyaggattam, amíg végül megmutatta a ruháját, meg láttam róla képeket is, de élõben biztos sokkal szebb lesz.
Már 8 éve vagyunk együtt (asszem)...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#483) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

6 év után kértem meg a kezét, ńem kapkodtunk el semmit azt hiszem.
Ja, gyũrũket is én rendezem, folyamatban vannak. Picit húzós lesz, de én csak egyszer szeretnék nõsülni.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#484) *Ropi* válasza flymi (#482) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez az utolsó mondat mosolyra késztetett. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#485) flymi válasza *Ropi* (#484) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most mér'? :)
Már csak arról kell meggyõzzem az asszonyt, hogy két gyerek jobb, mint egy.
Mondjuk tök jó, h nem nekem kell kihordani a 9 hónapot...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#486) *Ropi* válasza flymi (#485) üzenetére


*Ropi*
félisten

Semmi rosszra nem gondoltam csak annyi, hogy a dátumokkal én is hadilábon állok (ahogy szerintem majdnem minden férfi, tisztelet a kivételnek): nálunk is Ő a "naptár". ;) :))

Volt valami teszt, amiben férfiak kipróbálhatták a szülés fájdalmait (ha jól vettem ki elektromos impulzusokkal az izmokat ugrasztották össze). Lehet ilyen kínzás élmények után még a havi rendszerességgel érkező, folyékony Mikulást is bevállalták volna. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#487) flymi válasza *Ropi* (#486) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja, bocs 482-re ment... kezdek fáradni. :)
Emlékszem, mikor még a heteket, meg a hónapokat is megünnepeltük.
Nálunk is õ a naptár, nem mondom, hogy nem ţudok megjegyezni 20 dátumot, de valahogy mégsem. Hónapokig tartott megjegyeznem a saját telefonszámomat is, hisz sosem hívtam magam. Most kettõvel nyomom. A másodikat amivel mi beszélgetünk egymás közt,meg családtagok, a mai napig nem tudom fejbõl. Ez van, rövid az agyam. "Kavinton öcsém!"
Alapból izgulós vagyok, ráadásul nem vagyok hozzászokva, sõt kifejezetten tömegundorom van, így plusz kihívás lesz a sok ember elött parádézni.
Lesz templomink is. Keríteni kell egy jó fotóst is, talán ismerõsi körbõl meglesz.
Nem mondom, hogy baráti körbõl, mert mindketten inkább az az otthonülõs típus vagyunk. Sok még a tennivaló, na.
Zenét sem rágtuk még át, pedig az is fontos.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy elõ kell kotorjam valahonnan a borotvát is fazonírozás végett. :D
Sokszor eszembe jut, mennyivel egyszerübb volna, ha befelé nõne, csak le kéne rágni... ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#488) mirci18 válasza flymi (#485) üzenetére


mirci18
addikt

Elősször is gratula.
A szülés oroszlánrészét nyilván a nők végzik de azért nekünk férfiaknak kell elviselni az ilyenkor fellépő hangulatingadozást. Plussz ilyenkor el kell viselnünk hogy gyakran adódik kérés hogy ezt vagy azt vegyük meg.
Fagyi süti később meg rohanjunk egészséges fitt kenyérért meg mindenféle vackokért.

De azt is megtanultam hogy terhesség alatt a nők szemlélete is más.
Míg én átlátok a szitán és tudom hogy árukapcsolással több pénzért akarnak valamit rám sózni addig egy nő csak azt nézi milyen cuki baba cucc.

De ettől függetlenül azt mondom ma is mivel a feleségem az első gyermekem a kisfiam várja megérdemel mindent mert egy olyan dologgal egy kis lénnyel ajándékoz meg ami megváltoztatja az életem.

A másik oldal is ott van azért ahogy írtad is a szülés nehéz dolog de már szülés előtt és utána egy olyan kötelék alakul ki egy anyuka és gyermeke közt amilyen az apukával általában nem.
Kivétel persze a lánygyermek mert azok általában az apjukat szeretik jobban.
Én csak tudom mert édesanyámhoz jobban kötődtem mindíg sőt az is borítékolható hogy aki nőként az anyósának meg akar felelni annak fel kell kötnie a gatyáját így a fiam jövendőbelijét nem irigylem.
De ez még nagyon de nagyon messze van szerencsére.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#489) mirci18 válasza *Ropi* (#486) üzenetére


mirci18
addikt

Én ezért oldottam meg egyszerűbben.
Január 28-Első randi és születésnap
Szeptember 26-Eljegyzés és esküvő

A névnapjára meg nem kell emlékeznem mert már két héttel előre finoman jelzi nemsokára eljön az is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#490) mirci18 válasza flymi (#487) üzenetére


mirci18
addikt

Ha ott leszel az esküvődön egy dolgot ne felejts te esküvőd így azt tehetsz amit akarsz.

Én is otthonülős vagyok és kirándulós csöndes ember nem partiarc.
Ha hiszed ha nem engem úgy ismernek a családban hogy soha egy esküvőn nem táncoltam többet nettó 15 percnél egy lagzin.

Erre a sajátom végigtáncoltam az egészet.
Azért mert elengedtem magam. Más vőlegények talpig kiöltözve nyomják a lagzit én mihelyt visszaértem a szertartásról ledobtam a kabátom mellényem és nyakkendőm.
És nem foglalkoztam hogy kellene öltözni.
Ráadásul nem vagyok egy Fred Astaire de ellötyögtem.
Ja és számomra az is fontos volt hogy a buli elején a hangulatom megalapozzam.

Mivel a feleségemmel nagy Bud Spencer Terence Hill fanok vagyunk nyomtunk egy 20 perces filmzenei blokkot utána se nekünk se a násznép hangulatával nem volt gond.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#491) flymi válasza mirci18 (#490) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Igen, én is érzem egy ideje, hogy lassan apuka korba lépek, szeretnék egy kis porontyot, akármi "nyüggel" is jár. Szeretném már a karomba venni, mondani neki, hogy kisfiam vagy kislányom, elhalmozni szeretettel, része lenni az életének, ami nekem nem adatott meg teljes egészében. Minden bizonnyal adna egy bazi nagy érzelmi pluszt mindkettõnk életébe, de ez még egy picit odébb van.

Én sem vagyok az a kiöltözös menáger fajta, fojtogat a nyakkendõ. Remélem szép idõnk lesz, már megrendeltem. :)
Nagyon várom már a nagy napot, biztos megkönnyezem majd titokban kicsit...
Nem lesz hetedhét országra szóló lagzi, de nem is igényeljük.
Sosem felejtem el,mikor Bornemissza Gergõ és Vicuska papok, templom meg násznép nélkül is a természet lágy ölén lettek férj és feleség. Valahogy úgy gondolom, hogy ez az egész kettõnkrõl szól, a többiek csak "jelenlétesek". Persze így hivatalos meg minden, de ez a része és a formalitás mellékes. Hétpecsétes dokument nélkül is 1+1=1 és 2-1=0!
Aki nem értené, tanuljon meg élet-matekul. ;)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#492) *Ropi* válasza flymi (#487) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jut eszembe: öltönyt (ha nem konfekcióméretet szeretnél) a Lord-nál érdemes csináltatni. Viszont ahhoz, hogy kényelmesen elkészülhessen 1-2 hónapot kell számolni rá. Ha készen veszed és csak átalakíttatod az pár nap alatt megvan. Érdemes még megnézni a Mr. Sale-t, a Schneider-t, a Loft-ot és a Daboróczky-t (bár ez az egyedisége miatt drágább - itt 1-2 hét mire elkészül).

Érdekes módon csak a dátumok mennek döcögősen, más számokat nagyságrendekkel jobban megjegyzek: telefonszámok, jelszavak egy-két olvasás után megmaradnak - ciki bevallani de lehet jobban ismerném a baráti körünket, ha a nevük helyett vonalkódjuk vagy rendszámuk lenne. ;) :DDD Pár éve történt, hogy az egyik barátom eladta a kocsiját, mert újat vett. Én erről nem tudtam és egyik nap sósan (S.O.S. :D) hívtam, hogy ellopták a kocsiját: most láttam benne egy vadidegen figurát...Eltartott egy darabig míg kibogoztuk, hogy nem az új autóját lovasították meg, hanem a régit láttam (rendszám alapján) az új tulajával... :))

A tömegundornak ne tulajdoníts nagy jelentőséget: akkor és ott hipp-hopp úgy el fog tűnni, hogy észre sem veszed. :) Amúgy meg az egész nap olyannak fog tűnni, mintha nem 24 óra, csak 24 másodperc lett volna. :)

A barátok vagy ismerősök felkérése fotózásra kétoldalú dolog: az ő nézőpontjukból nézve a dolgot azért mennek esküvőre, hogy jól érezzék magukat Veletek és gondtalanul szórakozhassanak. Ha a nyakukba varrják a fotózás / videózás felelősségét, akkor a dolog bulifaktor része abban a pillanatban elvész mert a helyére a felelősségtudat kerül: használható anyagot kell letenniük az asztalra, mert Ti azt fogjátok nézegetni életetek végéig. :) Egy barátnak / ismerősnek nem lehet felróni, ha valamelyik fontos mozzanatról éppen nem készül kép (mert ott sem volt), helyette viszont az egyik koszorúslányról annál több... ;) Egy valódi esküvői szolgáltató nem bulizni megy az esküvődre hanem dolgozni, ezért szerződésben vállalja amit ígér - tehát számon kérhető rajta. A barátok / ismerősök általában nem fotózásból élnek, tehát a sem felszerelésük sem a tudásuk fejlesztésére sem költenek - ha meghal a cucc vagy jobb esetben csak lemerül az aksi vagy betelik a memóriakártya, akkor lehet, hogy vége az aznapi fotózásnak mert nagy valószínűséggel nincs redundáns tartalékuk. Ugyanígy igaz ez a saját fizikai állapotukra: egy esküvő fotózása olyan mint a szex - ha jól csinálják felér egy kemény edzéssel - de ráadásul nem csak 1-2 órás, hanem egész napos terhelés egy átlagosan 15-20 kilós táska cipelésével megspékelve (viszont szerencsére utána a "vigyorrgazmus" is arányosan tovább tart, amikor az elkészült képeket végignézi az ember :D). Egy profi folyamatosan fejleszti az eszközparkját és képzi magát, valamint az is biztos, hogy minden eszközéből van tartalék a táskájában. A profi szolgáltatók ismerik az esküvők eseménymintáit, hogy mikor mi és miért történik, a jó kommunikációs képességeikkel hatékonyan tudnak együttműködni a többi szolgáltatóval, valamint ha kell célzottan irányítják a vendégeket (pl. a csoportképek összeállítása és levezénylése, stb.). Tudják, hogy hova szabad (és hova nem) állniuk (pl. a polgári és az egyházi ceremónián), vagy, hogy mikor elég ha csak a háttérből figyelve követik az eseményeket és mikor érdemes a kezdeményezést átvéve, aktív résztvevőkét irányítani a történéseket a jobb képek érdekében. A barát / ismerős lehet, hogy már elég régóta fotóz és akár szuper képeket is tud csinálni általa ismert helyeken és jó fényviszonyok közt, viszont egy profinak jó eséllyel a legrosszabb képei is jobbak mint az amatőröké (még ismeretlen helyen, tetszőleges fényviszonyok között is). Lehet valaki kiváló természetfotós, de pl. az emberek portrébeállításainál nem ér semmit, ha valaki gyönyörű képeket tud készíteni pillangókról és katicabogarakról - ott az a nyerő, aki jó pszichológus és meg tudja teremteni a kívánt hangulatot, plusz ismeri a testbeszédet, hogy a képek jól adják át az érzelmeket. Egy valódi profi igényesen tálalja a képanyagot: kiszortírozza a gyengébb képeket, ezáltal az ő válogatásában egy teltebb, erősebb anyag kerül ki a kezei közül (egyébként így járhatsz). Van egy mondás, miszerint a rossz és a jó fotós közt az a különbség, hogy az utóbbi jobban tud válogatni. :)) És a lényeg (mert több generáción át ezt fogja nézegetni a családotok): a valódi profi olyan fine art albumban adja át a képeket, hogy megkönnyezitek. ;)

Zene: Azt eldöntöttétek már, hogy milyen stílust szeretnétek? D.J., 1-2-3 fős, szinte tizátoros csapat vagy élő zene rendes zenekarral?

Ha megborotválkozol előkerül a borotva is (hasonszőrű vagyok :D). :P ;) :DDD

(#488) mirci18: Tény, hogy a lányok szívvel-érzelmekkel gondolkodnak, a srácok meg racionálisan. Jó példája ennek, amikor találkozókon a lányok a valódi "Mesekönyveket" veszik kézbe lapozgatni, a srácok meg a tableten a digitális változatát nézegetik inkább. :)

(#489) mirci18: Könnyű a dolgod, hogy még beépített ébresztő funkciója is van. ;) :D

(#491) flymi: 1+1 az nem 3 (vagy 4, ill. 5, stb.)? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#493) flymi válasza *Ropi* (#492) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a sok hasznos linket! :C :R
Igaz nem a fővárosban lakom, de legközelebb pénteken megyünk fel, úgyhogy másnap körül tudunk majd nézni ruha ügyben!
Fotós ügyben teljesen igazad van, az ismeretségi kört meg úgy értettem (csak nem fejtettem ki), hogy párom kolléganőjének van egy ismerőse, aki profi fotós, csak egyeztetni kell vele.

Még nem sikerült beszélnünk erről a zene témáról... Azért is kényes dolog, mert én ha zenét akarok hallgatni, akkor ezt itthon teszem a 2.1-en, nem vagyok disco-ba járós sem fesztiválozós arc, csak zárt körű házibulikba voltam hajlandó elmenni anno is (na azért ott kieresztettem a gőzt), most meg már sehova. Nem hiányzik.
Ő pont az ellenkezője volt nekem, koncertekre járt meg a helyi szórakozóhelyen mulatott a barátnőivel, de aztán elmaradtak ezek a látogatások, széthullott a társaság. Én már a "tombolós" időszaka után ismertem meg szerencsére.

Itthon lesz tartva nagyjából 30 fővel egy kis eszem-iszom, a ceremóniákra körülbelül 60 embert várunk, vagy egy picit többet. A polgári esküvőn úgy sem férnének el többen a teremben.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#494) *Ropi* válasza flymi (#493) üzenetére


*Ropi*
félisten

Így "face to face" kimondva: nem kapkodtátok el a szervezést. ;) Az ideális időszak cirka 12-14 hónappal az esküvő dátuma előtt van, amikor még van esélyetek elkapni az általatok kiszemelt, nívósabb szolgáltatókat. Utána már hatványozott tempóban telnek be a naptárak és mire a ráérősebb párok megmozdulnak már lefoglalták előlük az adott éttermet / ceremóniamestert / fotóst / stb. Azaz pörögjetek rá a dologra mert lehet, hogy a fotósotok már máshol fotózik aznap (azért ismerem ennyire szolgáltatói oldalról ill. fotós szemszögből a dolgokat mert mi is azok vagyunk). Azt tudod, hogy mit kell szem előtt tartani egy fotósnál, hogy az anyag átvételekor ne érjen meglepetés?

Megérzésre (a logout blogod alapján :D) ismered a Parov Stelar-t, ugye? :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#495) flymi válasza *Ropi* (#494) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezt mondom én is, hogy el vagyunk kicsit havazva... :B
Ráadásul fotós témában fogalmam sincs milyen árban mozognak/dolgoznak. Na ez van olyankor, mikor azt mondja az ember élete párja, hogy ő intézi a fotográfust, miközben a dekorációval van elfoglalva... ;] Hú de gonosz voltam, de igaz... :U

Zeneileg mindenevő vagyok.
Felejtsd el, nem tudnám megfizetni a tagot! :DDD
Valami hasonló könnyed hangvételű dologra gondoltam, ami háttérben szólna, nem lenne tánci, nincs is hol...
Mint mondtam, egy könnyed kis összejövetel, eszem-iszom, aztán mindenki mehet amerre lát, két napra rá mennénk egy 5-6 napos nászútra itthon, Mo-on. Azt is nekem kell leszervezzem, cserébe az asszony állja egész nászutat.
De még annyit sem segített, hogy hová szeretne menni. Mostanában a dolgok spórolós oldalát nézi. Múltkor láttam, ahogy az akciós kuponos oldalakon nézelődik, volt ott minden Egertől Szegeden át Sopronig minden.
Én Sopronnal szemezek, meglepi lenne neki szerintem, ha egy napra át tudnánk ugrani a komákhoz Bécsbe "körülnézni", speciel ott még nem jártam. Párom meg egyáltalán nem járt még külföldön.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#496) *Ropi* válasza flymi (#495) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az attól függ, mit szeretnétek: ahogy kabátból is van hosszú, háromnegyedes, meg dzseki, gombolós, cipzáras, valódi bőr, műbőr, stb., úgy fotósból is van aki egy egész napot végigcsinál 60.000.-ért, a másik véglet pedig kis híján 40.000 Ft-os óradíjjal dolgozik (ha azóta nem emeltek): ezek a számok nagyjából jól mutatják a technikai és elméleti felkészültségüket. Van hogy 1 db fotós megy ennyiért egy szál magában, van, hogy 1 fotós aki viszi magával az asszisztensét, de az a legjobb, amikor 2 db aktív - egy lány és egy fiú pár - fotóst kapsz a pénzedért. Van aki csomagajánlatot ad és van olyan aki óradíjban számol: ezt nektek kell kisakkoznotok, hogy mi az ami belefér a büdzsétekbe a megfelelő képi világgal párosulva. Általánosítva (mert ugye kivételek mindenütt vannak) a korrektebb középkategóriás fotósok 200k Ft-nál kezdődnek. Ezért már elvárható, hogy minimum 2 fényképezőgép váz legyen nála ami magas érzékenységen is annyira zajmentes képeket biztosít, hogy akár gyertyafény keringőt is vaku nélkül lehessen megörökíteni. Emellett persze azért kell 2-3 vaku, 3-4 objektív - hogy rendesen le legyenek fedve a kellő tartományok. Jó, ha a fényképezői párhuzamosan két kártyára mentenek, hogyha az egyik meghal akkor a másikon még mindig biztonsággal meglegyen az anyag. Jó, ha laptopot / tabletet is visz magával, hogy 2-3 példányban legyen mentés a képekről - az egészséges paranoia sosem árt - egy esküvő fotózását nem lehet orosz rulettként megjátszani. Tisztázzátok előre, hogy mi az ami benne van az árban - pl. a nagy felbontású képeket megkapjátok-e vagy külön kell értük fizetni? Milyen adathordozón (DVD / BR / pendrive), vagy webes letölthetőségben kapjátok meg a képeket és hány példányban? Az útiköltség benne van az árban? Ha pl. pesti a fotós és mondjuk Zalaegerszegre kell teleportálnia hozzátok, akkor csak a benzinköltsége 20.000 Ft-os nagyságrend - ez nagyon meg tudja dobni az árat, viszont vannak olyan fotósok akik gálánsan beleszámolják az árba (persze nem az egész napra 60.000.-ért kategóriában). Értéknövelő szolgáltatásokat (pl. az e-session-ön és az esküvő napján korábban fotózott képekből készített slideshow lejátszása tortavágás előtt, ajándék webgaléria a képeiteknek, ajándék zenés slideshow a képekből, ajándék e-session, ajándék külön napos kreatív fotózás) kaptok? Fotókönyvet vagy fine art albumot kaptok? Ha igen, akkor hány oldalas és milyen méretű (pl. 20x20, 30x30)? Milyen gyártótól származik? A CEWE, Rossmann, DM és társai által gyártott fotókönyvek felejtősek ha valódi minőséget szeretnétek: a világ két legkomolyabb fine art album készítő cége a Graphistudio és az Antal Photobooks, termékeik Magyarországon csak néhány fotográfusnál érhetők el (nem olcsók: a komolyabb albumaik ára vetekszik egy komplett esküvő fotózásának árával). Mindenképpen teljes anyagokat kérjetek megnézésre, mert a weboldalra egy-egy kiugróan jó képet kitéve csalóka a látvány: az esküvőn nem csak egy-egy képnél, hanem folyamatosan kell hoznia a weboldaláról elvárt színvonalat. A másik fontos dolog, hogy mindenképpen írjatok szerződést: így megelőzhető sok fejfájás (a fotózásból élőknek 100%, hogy van szerződésük - ha nincs, az mindenképpen figyelmeztető jel). A weboldalak "rólunk írták" szösszenetei akár lehetnek igazak is - nálunk kezdetek óta bevált megoldás, hogy megadjuk korábbi párjaink elérhetőségeit, így személyesen is gyűjthet tapasztalatot tőlük aki szeretne (pl. itt a PH!-n is több fórumtagnak fotóztuk az esküvőjét és más életeseményeit). Ugyanígy érdemes személyesen találkozni a kiszemelt szolgáltatókkal mielőtt választanátok közülük (ezt most mindenki másnak is írom, aki hasonló cipőben jár): ilyenkor pl. kaptunk már olyan kérdéseket, hogy mit tennénk ilyen vagy olyan helyzetben. :) Nem véletlenül közel 20 kiló a fotóstáskám: a fotós felszerelés mellett még ezer más hasznos apróság van benne a pillanatragasztótól a CB rádióig, ami váratlan helyzetekben még maga MacGyver is megirigyelne. :D Ha nincs meg a szolgáltató és köztetek a *szikra*, akkor az a képeken is meg fog látszani - "izzadtságszagúak" lesznek - úgy inkább mást kell választani, akivel jobb az összhang. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#497) flymi válasza *Ropi* (#496) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Na itt most jó sok mindenről szó esett... Ezeket még emésztenem kell, de kellően gyorsan.
Megnéztem a weblapot, képeket. Remek!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#498) AMD Power válasza Vesztor87 (#479) üzenetére


AMD Power
titán

Ma jöttünk meg a Nászútról. :B :K Hunguest Grandhotel Galya Galyatető ****
Itt töltöttünk el most 3 nap ,2 éjszakát. Egyszerűen csodás volt. A szálloda, az ételek minősége és a kiszolgálás meg egyszerűen pazar volt! Csak ajánlani tudom mindenkinek. :R

(#499) Vesztor87 válasza AMD Power (#498) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jöhetnek a képek is:) Dobj egy párat fel ide, vagy akár pm-ben:)

(#500) Damage válasza *Ropi* (#492) üzenetére


Damage
senior tag

A barátok vagy ismerősök felkérése fotózásra kétoldalú dolog: az ő nézőpontjukból nézve a dolgot azért mennek esküvőre, hogy jól érezzék magukat Veletek és gondtalanul szórakozhassanak.

Most márciusban volt az esküvőnk és csak megerősíteni tudom ezt a kijelentést. Elismerem, készült sok jó kép is, de elég szakmai szemmel nézek a képekre (hobbi szinten fényképezgetek, de egy komolyabb autó árát öltem a gépekbe az elmúlt 10 év során). Nálam alapkövetelmény volt, hogy minden kép (raw-ban is) engem illet meg, és én láthassam először a képeket. Emiatt én és az öcsém (,aki egyben a tanúm volt) biztosítottuk a felszerelést. Fotósnak 2 embert kértünk fel. Egyik az öcsém volt kollégája, akit én is személyesen ismerek (nem esküvői fotós, de ért a gépekhez) és unokahúgom barátját...aki esküvőnk előtt 1 héttel szakított, emiatt el se jött! :K Előbbi inkább reklámvideoval foglalkozik, utóbbi glamour fotós (Nikonnal). Így maradt egy fotós és a felszerelés. Nálunk nem az utóbbi volt a szűk keresztmetszet. 1 héttel esküvőnk előtt bátran kijelentettem, hogy majd én is csinálok képeket. Csináltam is...kb. 30 képet (4 másodperc eseményét foglalta össze, sorozat, csokordobás). :))
Nálunk adott volt az eszközpark:
- 40D, 70D, 5D mkIII
- 10-18 STM IS (17-40L-t FF-en megeszi vacsorára, tapasztalat), 18-35 F1,8 Art, 50 fix, 70-200 (ebből kettő is volt: F4 IS és F2,8 IS), 28-70 F2,8. Majdnem hozott az öcsém egy Cyclop 85 F1,5-öt is, de elvetettem a Bokeh Monster ötletét, mivel beállított képekre használható csak (nincs AF, csak manual fókusz) és leginkább akciófotókat szerettünk volna. Márciusban volt az esküvő, beálított képek majd később készülnek! :) Az esküvői ruhákat készíttettük, ezért reprodukálható (némi csalással) az esküvői fotózás! :B
Tény, hogy nyertünk ezzel pár száz ezer Ft-ot, cserébe a képek lehettek volna jobbak is és ne felejtsük el, hogy ennek a feltétele, hogy egy normálisabb autó ára fekszik az itthoni és öcsém felszerelésében!

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.