Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Használhatok sata-t? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bass


Bass
addikt

Szeretnék kicsit gyorsulni vinyó terén és az lenne a kérdés hogy ha veszek egy sata vinyót akkor azt használhatom rendszernek wim98se lenne rajta a mostani ata 100-as vinyó meg menne rekkbe (IBM 120GXP) Soltek alaplapom van 2 ide és 2 sata raid csatolóval menne a dolog,elég lenne egy 40gb-os vinyó is ami maxtoron kívül bármi lehetne.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2) moonman válasza Bass (#1) üzenetére


moonman
titán

menni fog, de sebességkülönbséget ne várj. sata-nak (jelen állapot szerint) egyetlen előnye, hogy szabadon hagyja a pata csatornákat. (no meg a 8MB cache) ugyanúgy 7200-t pörög és az elérési ideje is közel azonos.

(nekem is sata systemvinyóm van :) )

(#3) Bass válasza moonman (#2) üzenetére


Bass
addikt

ha nem gyorsabb akkor mi a fenének írják? amúgy mennyi kb egy ata 100-as vinyónak a sebessége mert én kicsit lassúnak találom az enyémet mióta itt volt a sógorom gépe egy wd vinyóval ami nem sata volt hanem ata100 vagy 133 volt nemtom pontosan (azon XP volt )

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#4) alázógyík


alázógyík
őstag

Természetesen a seekelése jóval hangosabb mint egy patas hddnek!
Tehát zajosabb,viszont kevésbé gyorsabb!

(#5) moonman válasza Bass (#3) üzenetére


moonman
titán

hogy kb mennyi egy ata100 vinyó sebessége az típus és méretfüggő.

sata elvileg 150MB/sec (sata/150-nek is jelölik) ata133 meg maxtor saját ''találmánya'' tulképp semmi különbség az ata100-hoz képest.

[Szerkesztve]

(#6) moonman válasza alázógyík (#4) üzenetére


moonman
titán

igaz, hogy hangosabb a seek, de ez mitől lenne természetes? tudsz erről valamit...?

(#7) Amigo78 válasza alázógyík (#4) üzenetére


Amigo78
senior tag

1 turot hangosabb.....más a csatolo tényleg gyorsabb 150Mb/s de a vinyok fizikai sebessége ezt ugysem használja ki uh tényleg csak annyi elönye van hogy nem pata-t foglal a vincsi

(#8) Amigo78 válasza moonman (#6) üzenetére


Amigo78
senior tag

dehogy hangosabb uaz a belsö mint 1 ata133nál csak más a csatlakozo felület

(#9) Bass válasza Amigo78 (#7) üzenetére


Bass
addikt

miért gond ha elfoglal egy pata csatolót ha csak ez van rajta?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#10) moonman válasza Bass (#9) üzenetére


moonman
titán

nálam pl tök jó, hogy sata a rendszervinyó, mert így pri. masteren tud menni a dvd-író + 3 rack van a gépben.

(#11) Amigo78 válasza Bass (#9) üzenetére


Amigo78
senior tag

ha megnézed a mostani lapokat észreveszed h a pata csatik 1re kevesebben vannak van amejiken csak 1 db van már csak

[Szerkesztve]

(#12) lapa válasza Bass (#9) üzenetére


lapa
veterán

és ha tudsz, akkor vegyél (később esetleg) még egyet. gondolom a sata tud raid 0 vagy 1 konfigot. nekem nagyon bejött, nem gondoltam volna hogy ilyen sokat számít. kábé mintha másfélszer akkora proci került volna a gépbe. xp installt most először öröm nézni... :P

(#13) moonman válasza lapa (#12) üzenetére


moonman
titán

ha jól értem két vinyót használsz raid0-ban?

(#14) N.Y.P.D.


N.Y.P.D.
tag

Hmm.. Nekem ne mtűnt fel,hogy egy sata vinyó hangosabb lenne.
Mondjuk az tuit hogy alig gyorsabb,de viszont sata kábel vhogy kényelmesebb mint az IDE kábel. Szellőzés szempontjából meg főleg jobb. Szóval kb ennyi az előnye :D

Gigabyte 8IPE1000 GT Editiion, P4 2.8C ''EE magos'' , Zalman CNPS7000B AL-CU, Infineon DDR 400 , Sapphire 9500PRO,Maxtor 80GB 8Mb cache Sata Plexwriter52A,Vantec 360W

(#15) moonman válasza N.Y.P.D. (#14) üzenetére


moonman
titán

ata csőkábel... :)

(#16) karib


karib
addikt

Ne keverjünk már megint mindent, emberek...

A SATA és az ATA100/133 eltérő interfészek. Van befolyásuk a teljesítményre, de inkább csak elméleti szinten, hiszen ma a HDD-k _mechanikája_ a szűk keresztmetszet. Azonos mechanika esetén a SATA és PATA közötti eltérés elhanyagolható. A zajszint pedig csakis a mechanika függvénye, semmi köze az interfészhez.

RAID 0 (striping) pedig általános desktop felhasználás esetén marhaság, ezt számos teszt is igazolja (lásd StorageReview.com és AnandTech) - a teljesítménynövekedés a nullához tart, közben az adatbiztonság jelentősen csökken, hiszen a tömbben bármelyik HDD elszáll, buktad az összes adatod. Bizonyos speciális alkalmazásoknál persze számít. A jól implementált RAID 1 (mirroring) még ér valamit, főleg a megnövekedett adatbiztonság miatt.

Department of Redundancy Department

(#17) moonman válasza karib (#16) üzenetére


moonman
titán

ezért kérdeztem a raid0-t, mert szerintem sem ésszerű megoldás.

(#18) Divi válasza karib (#16) üzenetére


Divi
aktív tag

''A tényleges szűk keresztmetszet a user.''
:)) :))

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Használhatok sata-t? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.