Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gaskin


Gaskin
aktív tag

Nekem a problémám a következő vele: 24bit-ben szarul scannel, ezért 48bit-ben használnám, ekkor viszont nem lehet neki se fényerőt, se kontrasztot, se semmit állítani. Le vannak tiltva slider-ek. Persze ez a retek, meg sötétet scannel. Lehet valahogyan állítgatni scanneléskor 48bit-ben, vagy csak én nem értek valamit?

(#2) KRobi


KRobi
csendes tag

Milyen Driver-t használsz? Mert nekem a Winxp sp1 nem ismeri meg a scanner-t! :F

(#3) beers


beers
addikt

Hi!
Nekem is volt régen ilyen scannerem,és én sem találtam hozzá XP-s drivert!
A 98-ast használtam,de nem volt az igazi!
Tudomásom szerint nincs is hozzá xp-s driver.

M&N

(#4) Tas


Tas
tag

Hi!

Hivatalos oldal Bővebben: link, majd driverek. Meg kell adni a scanneren talalhato S/N szam elso ket karakteret es maris ott vagy a driver szekcioban. VAN WinXP-s driver. En is azt hasznalom. Valamiert viszont nem jelenik meg a scanner szekcioban, de scannelni lehet vele :C

(#5) mindbreaker


mindbreaker
csendes tag

Hozzám került egy ilyen ''drágaság''. Nekem csak annyi a bajom vele, hogy nem tudom feltelepíteni XP alá. A win beszól, hogy az osztálytelepítő visszautasította az eszköztelepítési kérelmet. Fogjam a kalapácsot és egyszerűen vessek véget neki vagy van megoldás?

Dobjátok a padlóla le! De dulván!

(#6) simonzé


simonzé
addikt

Nincs ilyen Scannerem, de van pár linkem az XP driverhez:
1. Bővebben: link Login name: driver2 Password: all
2. Bővebben: link Login name: driver2 Password: all
3. Bővebben: link Login name: driver2 Password: all
4. Bővebben: link Login name: driver2 Password: all

Mindegyik más-más verzió, de úgy láttam a harmadikat ajánlották legtöbben (86%) Remélem, valamelyik műxik.

I don't fit in. I fit out.

(#7) mindbreaker


mindbreaker
csendes tag

Nem nyert :(

Dobjátok a padlóla le! De dulván!

(#8) mindbreaker


mindbreaker
csendes tag

Win ME alatt sikerült beüzemelni, de mégsem az igazi. még egy CD borító méretű felületet sem hajlandó rendesen szkennelni. Levág egy kicsit a széléből és vertikálisan összenyomja a képet. A4-es lapnak kb a fele lemarad és szintén nyomott a végtermék.

Dobjátok a padlóla le! De dulván!

(#9) csibor


csibor
őstag


Nekem müködik XP alat.[L]http://mustek.de/cgi-bin/verifyserial.cgi[L]
Ha tudnék linket irni.Mustek.com innen le tudod tőlteni.a lényeg 2 fajta meghajtó van hozzá XP alat mindegyiket telepitsd utánna müködik.


[Szerkesztve]

(#10) mindbreaker


mindbreaker
csendes tag

Koszi, meglesem.
Win ME alatt egy kis ini módosítás után már szkennel teljes A4-es lapot csak épp kétszer olyan szélesben mint kellene :DD

Dobjátok a padlóla le! De dulván!

(#11) mindbreaker


mindbreaker
csendes tag

Kipróbáltam, ugyanaz :(
Erősen érik egy winreinstall, az lehet megoldja. Meg van nekem egy tv tunerem is ami twaincapture cuccot használ, ez is okozhatja a gubancot.

Dobjátok a padlóla le! De dulván!

(#12) pBandi


pBandi
tag

Nekem megy XP alatt igaz hogy ott virít a sárga felkiáltójel, de simán működik!

...

(#13) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok!

Az eszközkezelőben az imaging címszó alatt 5 db image icon van felkiálltó jellel ! hogy tudom eltávolítani.
A jobb klick eltávolítás-al próbálkoztam de az írta ki nem tudja eltávolítani, mert a gép indításához szükséges:O
Valakinek ötlet?

(#14) Jarod1


Jarod1
addikt

Tudja valaki hogy kell eltávolítani a service pack 1-et?

(#15) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok !

Megmondaná valaki aki ilyen scannert használ milyen beállításai vannak a BIOS-ban a parallel port-nál

előre is köszi!!

(#16) Gaskin válasza Jarod1 (#15) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Spec beállítás? Nekem minden default-ban van/volt. Semmit nem kellett állítganom a paralel portnál. Vagyis ''Load Default Settings''

(#17) csibor


csibor
őstag

SP2 alatt már nekem sem müködik.

(#18) Gaskin válasza csibor (#17) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Nekem megy gond nélkül sp2 alatt is. Éppen ma próbáltam ki újra a cuccot.

(#19) csibor válasza Gaskin (#18) üzenetére


csibor
őstag

Nemtudom,Sp1 alatt ment.Mikor frissitettem a rendszert azota nem jó,ujra telepités sem hozott váltózást.

(#20) Gaskin válasza csibor (#19) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Én egy 1200cpxp.exe nevű file-t szedtem le valahonnét driver gyanánt. Azzal minden ok volt. Neked mi a hibajelenség?

(#21) Jarod1


Jarod1
addikt

Abszolut nem ismeri fel az XP.
Be kellene jönnie 1 uj hardvert észlelt című ablaknak.
Ja és Twain scan proginál LPT2 ír ki, de sem scannelésre sem másra nem reagál.:((

(#22) Jarod1


Jarod1
addikt

ja és a Biosban EPP+ECP EPP1.9 van beállítva a biosban(peripherial settings)

(#23) csibor válasza Gaskin (#20) üzenetére


csibor
őstag

Mustek oldaláról szedtem le a meghajtó programot.Feltelepül csak utánna nem hajlandó müködni.

(#24) csibor


csibor
őstag

Van valakinek ötlete miért nem tudom használni az e-mail funkciot? Nem csatolja az outlook-hóz.

(#25) Ameda


Ameda
tag

Keresoben probáld meg ezt a fájlt megkeresni:

Mustek-1200CP-XP.EXE

Mivel 5.2 MB így nem igazán birom elküldeni mailban vagy weben. Én ezt használom. Twain-is megy rajta, elég jól dolgozik.Win XP SP2alatt is. Igaz én is megszenvedtem, mire rábírtam.

Ha jól emlékszem a driverguide - ról van leszedve.

ÜDV!

Please use LINUX!

(#26) Jarod1


Jarod1
addikt

Szasztok.

Nem ismeri fel az Xp-m a Scannert parhuzamos porton keresztul, a drivert letoltottem, kiprobaltam 1 masik gepen ott sem ismerte fel.
Van valkinek otlete?

(#27) jamye


jamye
csendes tag

Hello!

Nekem tökéletesen működik XP+SP2 alatt. Igaz, hogy az eszközök között nincs ott, de Twain interfészen keresztül működik pl. Photoshoppal.
24 biten használom, és normális képet ad. Már amennyire egy ilyen scanner normális képet adhat.
A driver, amit használok: [L]http://www.mustek.com/download/driv_scanr/english/1200cp.html[\L]
Sok sikert mindenkinek!

[Szerkesztve]

(#28) Gaskin válasza jamye (#27) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Azért egyszer próbáld ki 48bit-ben. Asszem szoftveresen csinálja, de a végeredményben iszonyatosan nagy a különbség...

(#29) Jarod1 válasza jamye (#27) üzenetére


Jarod1
addikt

zegasztok

Nekem csak a Direct scannel működ de ez nem valami jó mert nem tudok
állítani semmit, a Twain32 vel meg sem mozdul.

Jameye:

Neked mit ír ki a twain az about alatt?

thanx

(#30) SniperPok


SniperPok
csendes tag

Helló!

Nekem is ilyen csodám van. XP SP1 alatt múködött rendesen. SP2 alatt pedig a letöltött exe nem hajlandó elindulni - ''16 bites Windows alrendszer'' feliratú ablak, (Az NTVDM CPU meg nem engedett utasítást talált.)

Ez mi? Úgyhogy én most nem tudom használni a cuccot. Van valakinek valami ötlete?

(#31) Gaskin válasza SniperPok (#30) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Kicsit olvass vissza. Másnak is volt ilyen gondja. Asszem nem a nyerő driver-t használod. Nekem Sp2 alatt hibátlanul megy.

(#32) SniperPok válasza Gaskin (#31) üzenetére


SniperPok
csendes tag

Nem az volt a problémám, hogy telepítés után nem működik a scanner. Eleve a driverek telepítése nem sikerült mert errort dobott, pedig több félével is próbáltam. Bocs, nem voltam elég érthető ezek szerint. Amúgy azóta megoldódott a probléma, egy másik topicban leltem meg a megoldást. Most már megy nekem is. Köszi

(#33) Abacs


Abacs
csendes tag

Ha valakinek gondja lenne még a Mastek 1200CP XP alatti működésével,akkor keressen.

Driverek vannak hozzá(W95,98 - 2000 - XP - Linux)
Telepítési tanácsokkal.

Nálam rendben működik és szépen dolgozik.(Igaz, ráment egy kis időm,mire a sz..-ból várat építettem.)

:Y

(#34) Abacs


Abacs
csendes tag

If You have got a problem with Mastek 1200CP, please contact with me. I can help You.
(Drivers, technikal info)
:Y

(#35) koob


koob
senior tag

Helló!

Kaptam régen egy (ősrégi) Mustek scannert.
600cp, ha jól tudom. :),
de semmi sincs hozzá meg.

Tudnátok segíteni, hogy mi kell a beüzemeltetéséhez?

XP van...

Szeretnék scannelni.

Már egy ideje megvan, eddig nem kellett, azóta elavult... :U


[Szerkesztve]

(#36) RAM


RAM
őstag

[kép]

Ez a 3 kábel kellene?
(árak?)
Melyik mire való?

+XP-s driver


Minősége a masinának??

Csak tisztán

(#37) Gaskin válasza koob (#35) üzenetére


Gaskin
aktív tag

http://www.mustek.com.tw/Download/driv_scanr/europe/600cp.html

(#38) Gaskin válasza RAM (#36) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Elég csak 2 kábel. Egy sima párhuzamos, meg a fekete a táp. A 3. valsz megintcsak egy sima párhuzamos kábel, hogy egyéb eszköznek is továbbithassad. Azt most nem tudom fejből, hogy a tápcsatlakozó egyedi, vagy valami szabványnak megfelelő-e. Minőség? Hát nem a legjobb. Dokumentumok stb scannelésére ok, de fotóarchiválásra nem ajánlanám.

(#39) koob válasza Gaskin (#38) üzenetére


koob
senior tag

A sima párhuzamos (LPT nyomtatóé is ilyen?).
remélem szabvány :)

(#40) blacky36 válasza koob (#39) üzenetére


blacky36
tag

Nekem is van egy szintén régiség mustek de az 600 római2 n ahhoz adtak egy isa kártyát
mással tudtommal nem mükszik.
/hogy kell római számokat irni/

(#41) dany27


dany27
őstag

hello!!

Hozzám is most került ide egy ilyen scanner, akkor most belehet valahog yüzemelni win xp sp2 alatt?? ha igen akko melyik driver kell hozzá!!!

Mert már leszedtem egy párat és nem megy egyik sem!!

Előe is köszi

(#42) Gaskin válasza dany27 (#41) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Azt hiszem, hogy ez az amit én használok XP sp2 alatt:
http://www.drivers.hu/drv_dwnload.php?id=6955

(#43) dany27


dany27
őstag

hello

nekem is ez a driver van fenn amit írtál de nem megy vele nem látja egy progi sem!!!

És az eszközelőbe is felkijáltójelezve van!!

Linux alá esetleg nincs driver??

(#44) Gaskin válasza dany27 (#43) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Nagyon misztikus...! Nekem ezzel a driver-el gond nélkül megy sp2 alatt. Linux driver-t eddig nem találtam hozzá, bár nem kizárt, hogy van. Nem lehet, hogy valami altipus a Te scaner-ed? Emlékeim szerint nem csak a ''sima'' 1200cp létezik. Talán nem pont ez a driver ami kell. Illetve nyílván nem ez, mert akkor ugye menne neked is...

(#45) dany27 válasza Gaskin (#44) üzenetére


dany27
őstag

vazz a tetejére ez van írva: Mustek 1200CP

de ha kell küldök róla fotót!!

(#46) Gaskin válasza dany27 (#45) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Na nyugi-nyugi.... Nem engem kell meggyőznöd! Azért furcsa nem, hogy van egy eszközöd, amihez a gyári driver csak nálad nem műkszik...?!

(#47) dany27 válasza Gaskin (#46) üzenetére


dany27
őstag

az eszköz kezelőben is elég furán jelenik meg!!

Felkiáltójelezve és nem sia anevté írja ki hanem azt hogy iamging vagy mi

(#48) dany27


dany27
őstag

UP!!

(#49) Gaskin válasza dany27 (#47) üzenetére


Gaskin
aktív tag

Nyomassál már fel egy screenshot-ot plíz az eszközkezelődről! ''iamging vagy mi'' a fura megjelenésével kiváncsivá tett...

(#50) dany27 válasza Gaskin (#49) üzenetére


dany27
őstag

hello

itt van

[link]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.