Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Hardware-es multitasking system (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) launcser


launcser
senior tag

üdv
most mondott itt egy érdekes dolgot egy gyerek
hardware-es multitasking system
ilyesmi fogalom
én leszögezem amd-s vagyok, a gyerek is inteles, csak nem volt pénze vett amd-t
renderelni szokott egész nap :)
szal hogyha inteles gépen renderelt, a géppel tudott mit kezdeni, lehetett mellette sokmindent csinálni, de ha amd-sel, akkor 386os lett a gépe..
és ezt aszongya aproci miatt van, de én meg kérdem hogy hol lehetne ez a prociban, valami utasitáskészletbeli különbség?
hallottatok már valami ilyesmiről?
(amugy csak lap+proci+vidkártyát+sd-->ddr ramot cserélt a gyerek)

tütüü

(#2) emvy válasza launcser (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Hardveres multitaszk? Az a HyperThreading. (majdnem)

while (!sleep) sheep++;

(#3) launcser válasza emvy (#2) üzenetére


launcser
senior tag

az az uj inteles micsoda? nemhiszem hogy arra gondolt volna :)

tütüü

(#4) emvy válasza launcser (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Egyébként pedig nem tudom mire gondolhat, azelőtt nem igazán volt hardveres multitaszk:)

while (!sleep) sheep++;

(#5) launcser válasza emvy (#4) üzenetére


launcser
senior tag

én sem tom
mondom nem én gondoltam
itt mondott egy gyerek ircen dolgot
felkeltette érdeklődésemet
mert még ilyenrol nem hallottam
és itt gondoltam van sok hozzáértő ember
majd kideritjuk :)

tütüü

(#6) emvy


emvy
nagyúr

Remélem kiderült....:)

while (!sleep) sheep++;

(#7) launcser válasza emvy (#6) üzenetére


launcser
senior tag

ta akkor a hipertrédingre mondod azt hogy az
az valami processzorduplázásra hasonlit inkább nem? :)
osztodik a proci
mint az amőba

tütüü

(#8) emvy válasza launcser (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

A proci nem osztódik...még csak az kéne, szegény AMD:) csak hazudik az oprendszernek:) de majd a talin megtudod:)

while (!sleep) sheep++;

(#9) LukE


LukE
veterán

Az AMD azt csinalja, amit kell neki, az intel proci meg csinal mondenfele hulyesegeket mellette, mint pl. a user kiszolgalasa:))

Egyebkent vegye lejjebb a renderelo process vagy alkamzas priority-jat, az biztos segit. Pl. nekem most fut seti@home, az futi a procit folyamatosan ~100%, de ha kell, akkor leall, igy pl. lehet java forditani, meg webszerver ujrainditani emberi ido alatt.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) launcser válasza LukE (#9) üzenetére


launcser
senior tag

nekem is megy seti meg minden jol
mondom ez csak valami felvetés, az ő zseni báttya találta ki hogy van ez vagy mi
de szerintem hujeség, hogy a procik generálnának ilyent

tütüü

(#11) Sidaries


Sidaries
őstag

Hát én eddig csak azt hallottam, hogy renderelésre sokkal jobb az AMD. hardeveres multitaskról lövetem sincsen.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#12) Sidaries


Sidaries
őstag

Hát én eddig csak azt hallottam, hogy renderelésre sokkal jobb az AMD. hardeveres multitaskról lövetem sincsen.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#13) LukE válasza launcser (#10) üzenetére


LukE
veterán

Biztos priority, felraktam 'low'-rol 'above normal'-ra, es alig birtam visszaallitani:)), ha 'normal'-ra raktam, kicsit lassabb lett a gep.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#14) launcser válasza LukE (#13) üzenetére


launcser
senior tag

xp meg 2k alatt kell low-ra tenni
98 alatt normálon is megy jól :)
highon meg..
mp3-at se lehet hallgatni :]

tütüü

(#15) LukE válasza Sidaries (#12) üzenetére


LukE
veterán

Most melyikre valaszoljak? #11, vagy #12?
Most nezegettem tomshárdvergájdot, Nehany progiban 2ghzp4 is verte a 2.8-as XP, masik proginal meg AMDk hagytak helyben az inteleket. Raadasul p4 optimalizalt progiban [L]http://www.tomshardware.hu/cpu/02q4/021001/xp_2800-21.html[/L] is kikapott az intel:)) nem flame, de akkoris:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) LukE válasza launcser (#14) üzenetére


LukE
veterán

Haaat, en igy se tudok mp3-at hallgatni, mert ahoz be kene kapcsolni a hifimet:DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#17) dshk válasza launcser (#1) üzenetére


dshk
aktív tag

ez a hardware-es multitaszking (pontosabban, hogy az amd-ben nincs, intelnél meg van valami ilyen) totál hülyeség. A 386 utasítéskészletét még ismertem, és a multitaszkinghoz csak nagyon áttételes köze van a processzornak. Multitaszkot többféleképpen lehet csinálni, ez nem függ processzortól. Időnként kap a processzor egy jelzést (megszakítást) az időzítőtől, amely hatására felfüggeszti az eddigi munkáját, és az oprendszer egy bizonyos része kezd el futni, amely némi mérlegelés után vagy átvált egy másik ''programra'' vagy folytatja azt amelyik addig is futott. A mérlegelésnél figyelembe veszi például a program prioritását.

Látszik, hogy a leírásban sehol nem szerepelt a processzor architektúra, ezt egy Commodore 64-en ugyanolyan jól meg lehetett csinálni.

A problémája bizonyára valós, de valami beállítás vagy oprendszergond vagy istentudja mi lehet. A prioritás állítása biztos segít rajta, bár kétségtelen elég idegesítő minden inulásnál.

Ha több processzor van - és a Hyperthreading ehhez hasonló helyzet -, attól megintcsak nem változik a multitaszking lényege, csak ilyenkor nem egy promgramszál futhat egyszerre, hanem ahány proc a gépben van.

(#18) Loader


Loader
tag

Ha jóltudom hardveres multitask csak a jóöreg Amigákon van/volt (persze nem kizárt, hogy más rendszereken is van, de én nem hallotam róla).

''Te! Hogyis van ez?''

(#19) launcser válasza dshk (#17) üzenetére


launcser
senior tag

jo ok
én 8086ost tanultam csak, anno
én is mondtam neki hülyeség, mostmár mégjobban mondom neki
:)

tütüü

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Hardware-es multitasking system (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.