Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati nyomtatás gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) PetyaKmet


PetyaKmet
csendes tag

Sziasztok!

Két gondom is van a hálózati nyomtatással kapcsolatban.

Az első:
Van két szgépem (XP, Service Pack 2), s a két gép egy egyszerű routeren (SMC7004VBR) keresztűl kapja a neten, valamint hálózatba kötve látja egymást. Vettem egy Lexmark Optra M410 -es tipusú hálózati lézernyomtatót. Ezt állítólag úgy is be lehet állítani, hogy ha a routerre kötöm, akkor a két gépről lehet nyomtatni rá, függetlenűl attól, hogy melyik a másik számítógép be van kapcsolva avagy sem.
Nos, ennek a nyomtatónak a beállításában elakadtam. Valahogy az IP címekkel kell szerintem játszadozni, (ezt az nyomtató kezelőfelületén is be lehet állítani), de hogy hogyan... fogalmam sincs. Tudtok ebben segíteni?

A másik:
Szintén van két gép (XP-sek) hálózatba kötve, valamint az egyiken van egy nyomtató, ami meg van osztva a másikkal. Amikor ezzel a másik számítógéppel (amelyikhez nincs kapcsolva a nyomtató, de látja azt) akarok nyomtatni, akkor van amikor 3 percet is kell arra várni, hogy a nyomtató elinduljon. :F Találkoztatok már ilyen problémával? Nem tudjátok, hogy mi a teendő, hogy a nyomtató 'rekacióideje' lecsökkenjen?

Előre is köszönöm, ha válaszoltok!
Péter

(#2) PetyaKmet


PetyaKmet
csendes tag

Up

(#3) netboy


netboy
senior tag

Sziasztok

nem tudjátok véletlenül, hogy hanyas porton komunikál a hp 6800-s hálózati nyomtató?
A net felé láthatóvá akarom tenni.

(#4) netboy válasza netboy (#3) üzenetére


netboy
senior tag

a nyomtato pontos típosa 6840 és a 9100 as portot használja.

(#5) próbakocka válasza PetyaKmet (#2) üzenetére


próbakocka
senior tag

megoldódott a wlan-on keresztül nyomtatás?

kb ugyanez a probléma van nálam is;
ha wifi hálózaton keresztül nyomtatok nagy file-t plotterrel akkor a kb 10 megás nyomtatófile-t majdnem 30 percig küldi. maga a hálózat nem lassú annyira mert a 10 megát kb 30 másodperc alatt átmásolja, arra a gépre, amelyiken a plotter van.
ugyanez a file, ha közvetlenül a gépemre kötöm a plottert, akkor mondjuk 2-4 perc alatt átmegy, és indul a nyomtatás.

ez miért van? lehet tenni valamit, hogy gyorsabban menjen a nyomtatás arról a gépről, amit csak wifin érek el?

(XP SP3 minden gépen, az a gép amin a nyomtató van egy 2.8-as prescott 1Gb rammal, amiről nyomtatok az egy Q6700 2gb rammal, a plotter pedig egy HP100-as ha jól emlékszemm netgear 54M+-os ruter és usb stickek, stb ...)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#6) hilpety


hilpety
csendes tag

Sziasztok!
Az én gondom a köv: van egy asztali PC, amivel távoli asztallal kapcsolódok egy szerverre.
A mi nap kapott a PC egy új nyomtatót. Fel lett telepítve minden,a mi kell, mind a PC-re, mind a szerverre. Ha sima felhasználóként jelentkezek be a PC-re, akkor tudok nyomtatni helyileg, viszont ha a szerverre is csatlakozok, akkor onnan már nem. Ha rendszergazdaként vagyok bennt a PC-n, akkor tudok nyomtatni mindenhonnan. Viszont ha a felhasználónál beállítom a rendszergazdai jogkot, akkor sem tudok szerverről nyomtatni. :F
Miért? :W
Ha van vkinek ötlete, akkor írjon!

köszi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati nyomtatás gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.