Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nagygabor


nagygabor
csendes tag

Hali mindenki!

Tudna nekem valaki egy olyan progit mondani, amivel tudom a hálózat forgalmát figyelni, akár gépek, akár munkacsoportok között. Ja meg esetleg a linket ahonnan le lehet tölteni. qwert@irj.hu

Thanks

(#2) L3zl13 válasza nagygabor (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hubotok van, vagy switchetek?
Ha switch akkor ez nemigen fog menni.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) L3zl13 válasza Kalandor (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

De ez is csak a rajte keresztül átmenő forgalmat monitorozza és valószinűleg a tűzfal funkciókhoz kötődik. Egy sima switch vagy hub nem hinném, hogy tud ilyesmit.
És ha nem HUB-ok vannak, akkor egy gépről nem fogja tudni az egész hálózat tartalmát figyelni.

Aki hülye, haljon meg!

(#6) L3zl13 válasza Kalandor (#5) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azt, hogy csak a rajta keresztülmenő forgalmat monitorozza úgy értettem, hogy egy több switchből álló rendszernél már nem minden forgalom megy át egy bizonyos switchen.

Aki hülye, haljon meg!

(#7) Sipi


Sipi
addikt

A switcheknél is lehetséges olyan funkció, amivel egyes lábaira be lehet állítani, hogy a teljes forgalom megjelenjen rajta (az is, amit nem neki szántak). Úgy emlékszem, ezt is promiscuous módnak hívják. Nem biztos, hogy mindnek van, de ismerek olyat, amin létezik ez a funkció.

Az erre kötött gép hálókártyája minden forgalmat lát, és így már akármilyen hálófigyelő programmal kukkolható a teljes forgalom.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#8) Jester


Jester
aktív tag

Vannak a hálózatban SNMP-képes hálózati csomópontok? (HUB, Switch, Router) Ha igen, akkor az MRTG-vel menni fog (megtalálási hely: google 1. találat), ha nincs, akkor körülményesebben lehet megoldani csak (minden eszközt és gépet külön kell monitoroznod), és nem biztos, hogy azt fogod mérni, amit szeretnél.

Mod.: mielőtt esetleg megkérdezi valaki, miért ez az álláspontom: hálózati forgalmat az átmenő csomópontokon kell mérnie, ha tényleg komolyan gondolja, ha csak valami névleges mérést szeretne, akkor elég lehet a gépek monitorozása.


[Szerkesztve]

Mehr Licht!

(#9) nagygabor


nagygabor
csendes tag

Hubunk van
És azért akarom ezt nézni mert egy kóterban vagyunk és összeraktam a helyi hálót. és ott akarom figyelni azt , hogy ki másol rólam.

(#10) L3zl13 válasza nagygabor (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akkor neked elég volna a saját géped forgalmának monitorozása, nem?

Aki hülye, haljon meg!

(#11) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

arra meg használj ''netlimiter''-progit!

Aláírás

(#12) Cefa válasza nagygabor (#1) üzenetére


Cefa
senior tag

Dumeter a neve a proginak

Keresel valakit aki lagziba jáccik annak ez míííndent megér érted míííndent

(#13) emre33


emre33
addikt

nekem egy olyan progi kellene windows xp lá ami figyeli a hálózati forgalmat, és grafikont rajzol belölle, ami távolról , másik gépről is meg tudok nézni . lehetőleg html oldalt csináljon

létezik ilyen ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#14) X-COM válasza emre33 (#13) üzenetére


X-COM
nagyúr

#8ban említett mrtg

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#15) Szalma


Szalma
őstag

(Ethereal. Multiplatform...)

Szeretettel:
Szalma

(#16) emre33 válasza X-COM (#14) üzenetére


emre33
addikt

de az mrtg-nek csak linuxos verziója van ! vagyn nem ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#17) X-COM válasza emre33 (#16) üzenetére


X-COM
nagyúr

nem, van annak win32es is, meg még pár

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#18) supesz


supesz
aktív tag

Hali,

A szomszédom és én megosztjuk egymásközött az Ő netkapcsolatát. Hogyan tudhatom meg, hogy mekkora az adatforgalmam?

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#19) (Bundás) válasza supesz (#18) üzenetére


(Bundás)
addikt

Netlimiter2 Monitor órára, napra, hétre, hónapra pontosan tárolja és ingyenes is -> [link]

(#20) supesz válasza (Bundás) (#19) üzenetére


supesz
aktív tag

:R

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#21) T. Peet


T. Peet
tag

Sziasztok.

Lenne egy problémám csak nem tudom meg lehet e oldani. Adott egy adsl router. Létezik olyan program amivel mondjuk 3 as portján a feltöltési sebesség limitálni tudom? A 3-as porton lévő gép nem elérhető számomra tehát olyan kell amivel az én gépemről tudom szabályozni.

Köszi.

(#22) T. Peet


T. Peet
tag

Esetleg router beállításainál lehet ilyen opció?

Köszi mégegyszer.

(#23) kraftxld válasza T. Peet (#21) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A te gépedről biztosan nem lehet szabályozni, ha a router tudja a QoS-t akkor a menüjében állítható.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem ajánlani valaki egy jó progit WinXP-hez, ami mutatja az internet aktuális sebességét a tálcán? A DUMETER-t használom most, de abban nem találtam beállítást erre, csak hogy kicsiben mutassa az asztalon...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#25) Shono


Shono
aktív tag

Olyan progit keresek ami:
- külön méri a local és az internet forgalmat
- fut 64bites op rendszeren
- szól ha elértem egy adott forgalomkorlátot az internet szekcióban
- ingyenes?

(#26) davesinko


davesinko
csendes tag

Szép napot!

Az egyik telefonomat ellopták,én nem jelentettem,mert nem vettem észre!
Drága T-mobile kiszámlázott egy Hawaii 2 hetes nyaralás árát 1 hónapon belül,mire észrevettem és letiltattam!
Valakinek nincs meg a forgalomfigyelési osztály szabályzata??
Miért nem tiltották le ha látják,hogy az átlag forgalmam,200xszorosa?

Előre is köszönöm a segítséget!!

(#27) cundeyy válasza Shono (#25) üzenetére


cundeyy
tag

Üdv!

Én asszem találtam egy jó kis progit, ami hálózaton is tud monitorozni.
Deksi Bandwitch Monitor.

A keresésnél rálát a router-re, és ami mögötte van.
Látja a hálózaton lévő tovaábbi gépeket is, viszont oda kell valami *sensor-t" telepíteni.
Az én gépemen mutat rendesen mindent, de a többi gépen kell engedélyeztetni a portot ill. valami SNMP Sensor és WMI sensor hibákat ír.
Most a program súgójában van írva róla, hogy a rendszerleíróban mit kell engedélyeztetni, csak ugye még mondhatni XP-s dolog, legalábbis ahogy én kivettem.
Minden gépen Vista x64 fut, a program is megy rendesen viszont a rendszerleíróban kicsit másképp vannak a dolgok.

Ha valaki tudja, mi ez az SNMP ill. a WMI sensor, és mit kell beállítani rajta, vagy legalábbis körbe tudja nekem írni, hogy mi ez, és hogy lehetne ellene tenni valamit, azt nagyon megköszönném.
Vagy esetleg egy másik programot ajánlani, ami lát az üveghegyeken is túl, jelen esetben a routeren túl, az jó lenne.

Deksi Bandwich Monitor

[ Szerkesztve ]

A nőknek állitólag 70 házimunkához kell érteni. A főzés, és a 69! :D

(#28) tepizoli


tepizoli
tag

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni ,hogy lehet megoldani az URL Snooper programban az alábbi hibaüzenetet. Köszi!
http://kepfeltoltes.hu/111211/2011-12-11_210042_www.kepfeltoltes.hu_.png

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.