Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat ''hosszabbítás'' (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Haok


Haok
tag

Hi All!

Keresgéltem a hálózatos topicocban, és a neten, de nem igazán találtam a kérdésemre választ. :(

A problémám az, hogy albérletbe m1ek suli miatt,és viszem magammal a gépet. Viszont a netre elő one fizetve itthon. Nem akarom , hogy kárba menjen az a pénz amit a hálózatért fizetünk. Arra gondoltam, kb 300 mre van itt egy teleház, amit én tartok karban (szoftver, hardver stb.) ...oda átkötném a netemet, hogy a srácok tudják használni, és közben + töltenék is lefelé.

Oda is már bevan vezetve ez a net ami nekem van, szal van hálókártya is.

A netem BwDSL, rádiós. Kábelekhez nem nagyon értek. De egy normál hálókártyába belemegy a csatlakozó (persze tom, hogy a csatlakozó az csak egy dolog, a kábel a lényeg)...

Milyen kábellel tudnám meghosszabbítani a hálózatom? És még milyen eszköz kellene hozz???? /hiszen amit bedugok a gépembe kábelvég, azt nemtom közvetlenül összeötni semmilyen vezetékkel sem....)
előre is thnx a válaszokért. 1ébként 512 / 128 as vagyok.

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#2) Haok


Haok
tag

f5

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#3) Flashy


Flashy
veterán

összetett a kérdés, egészen a 2 különböző net összeboronálásáig.
egy válasz: UTP kábelt hosszabbítani aktív eszközzel lehet (hub, switch), ~100 méter lehet a kábel max hossza, 300 méterhez tehát ~2 eszköz kéne, konnektorral mert hogy táp kell nekik.

(#4) Haok


Haok
tag

uhh az húzós lesz...azt hittem, hogy elég ha veszek/szerzek 300 m vezetéket, és valahogy összekötöm :(

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#5) loszerafin válasza Haok (#4) üzenetére


loszerafin
senior tag

Próba-szerencse. Nyilván elég 10 mbit, half duplex.
A 100 m 100mbitre vonatkozik.
De VASTAG koaxszal simán átviszel 300 métert, csak talán sérülékenyebb (rá se nagyon szabad lépni)

[Szerkesztve]

(#6) Haok válasza loszerafin (#5) üzenetére


Haok
tag

Aham, és olyat hol lehet kapni, és pláne mennyiért???

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#7) loszerafin válasza loszerafin (#5) üzenetére


loszerafin
senior tag

Árnyékolt STP kábellel 500m.
Vastag koaxot már nem lehet találni, szvsz.

(#8) Haok


Haok
tag

1ébként utánanéztem rendesen (vagyis jobban szemügyre vettem) és max 200 m t ha eléri a távolság...nade pl csak úgy az úton keresztbe nem fektethetem a kábelt:)

Szal max felviszem egy villanyoszlopra...vagy mittomén:)

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#9) loszerafin válasza Haok (#8) üzenetére


loszerafin
senior tag

>Szal max felviszem egy villanyoszlopra...vagy mittomén
Inkább mittomén :)

Szvsz felejtsd is el. Az egész nem ér ennyit.
Add el a szomszédodnak a netelérésedet. Vagy 2-3 szomszédodnak.

(#10) Haok


Haok
tag

Az a gáz, hogy itt ahol én élek senkinek nincs netelérése rajtam és a teleházon kívül, és senkinek nem is kell (max ingyen...) még gépeket is nehezen találni :(

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#11) rATdrAgOn válasza Haok (#8) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Iranyitott WiFi antennakban nem gondolkodtal?
Perpill kabelbol csak optikaval tudsz 100m-nel nagyobb tavot athidalni. Az meg tobbe kerul mint a WiFi. :)
Esetleg meg ha kozos az energiaelltasod a telehazeval, akkor lehet kiserletezni ilyen 230V-os energiahalozaton mukodo halozati interfesszel, de azt nem tudom, hogy ki forgalmazza, meg hogy milyen engedelyek kellenek hozza. :)
Szoval, maradjal a WiFinel azt jovan :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#12) Haok


Haok
tag

Tudnál erről a WiFi ről nekem egy kicsit bővebben beszélni??? Mi kell hozzá? Hogy működik??? Megköszönném!!!

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#13) rATdrAgOn válasza Haok (#12) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ez a vezetek nelkuli Ethernet :)
802.11 IEEE foszabvany. :)
Szoval, 2.4 Ghz-en mukodo radios cumo. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#14) Flashy válasza rATdrAgOn (#13) üzenetére


Flashy
veterán

300m annak is sok lesz, nem? legalábbis alap antennákkal.

(#15) rATdrAgOn válasza Flashy (#14) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Iranyitott, jo nyeresegu lapantennaval 2-3 km lazan megvan es nem is draga. ;)
Persze, ralatas az kell. :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#16) Haok válasza rATdrAgOn (#13) üzenetére


Haok
tag

Uhh fenébe ehhez nem én nem értek :((((.

Tudsz adni egy linket, vagy valamit ? :U

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#17) Haok


Haok
tag

Tahát tud vki. segíteni, hogy mi ez a Wifi -s hálózat? Mert ha jó lenne, akkor ezzel oldanám +!

---===Győzelem a fontos, és ahhoz kell a részvét....Görbüljön a BOT===---

(#18) L3zl13 válasza Haok (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Rádiós vezetéknélküli hálózatról beszálünk.

Van olyan cucc, hogy wireless bridge.
Alaphelyzet:
Fogsz két ilyet. Az egyiket egy sima UTP kábellel rákötöd a teleház switchére. A másikat egy UTP kábellel rádugod a gépedre.
Legjobb ha tudod külső irányított antennável használni. Az egyiket kiteszed a teleház tetejére, a másikat meg a saját tetődre és összelövöd őket. (Mint a parabola műhold antennát.)

És kész.

Pár száz métert lazán átvisz. Kicsit lassabb lesz mint a kábeles LAN, de a NET-ezéshez nem ez lesz a szűk keresztmetszet.

Vannak róla jó kis topicok a PH-n...

Aki hülye, haljon meg!

(#19) karib válasza Haok (#17) üzenetére


karib
addikt

Nézz körül a hálózatos szekcióban, van pár sokat megélt WLAN téma. Először mindenképp érdemes utánaolvasni, majd kérdezni.

200m nem olyan vészes távolság. Kérdés: van-e két olyan pont, amik között van rálátás? Ha igen, akkor jó eséllyel át tudod lőni.

A teleházba valszeg kell egy WLAN-os DSL router vagy ha van már vezetékes hálózat, akkor arra egy access point. Erre célszerű ráaggatni egy külső irányított antennát, amit jó eséllyel a másik végen talán fogni is lehet. Adott esetben meg lehet próbálkozni az Asus WLAN eszközeivel: WL-300g és WL-500g/500b AP és WLAN routerek falra is szerelhetőek, igy némileg irányítottak. A másik végen talán egy WL-140 irányított antennás USB kütyü megteszi. www.asus.com

De érdemes inkább a profiktól kérdezni valamelyik témában - azonban ne szégyellj előbb beleolvasni a korábbi eszmecserékbe.

Egy gondolat: ha töltögetsz, az nem fogja megfojtani szegény teleház netjét?

Department of Redundancy Department

(#20) _cirmos_ válasza Haok (#17) üzenetére


_cirmos_
őstag

van tiszta rálátás a két pont között? mert az sosem ért WiFi-nél, anélkül elég halott ügy.... btw mindjárt előkaparok vmi linket!

ezt találtam hirtelen:
[L]http://gisfigyelo.geocentrum.hu/informatika/kisokos_wifi.html[/L]

[Szerkesztve]

(#21) csizs


csizs
aktív tag

te csávó ha wifizni akarsz a miskolci free rádiós topicot nézd meg és ott minden megvagyon írva, ami neked kell nem kell itt linkelni máshova, ha van itt is anyag :))
én is innen tanultam meg kiépíteni és most ezt használom, mint netezési lehetőséget, mert itt nincs :)))) vaghy már mégis ?

1x éve a prohardveren!

(#22) csutakos


csutakos
csendes tag

Hali.

Témához kapcsolódókérdés:

Van: 1 db laptop beépített Wi-fiwel.

Van: 1 koliszoba, a falban egy csatlakozóval UTP kábel számára

Van: Az UTP kábele keresztül korlátlan Lan T3 netkapcsolat

Kérdés:

Megoldható-e, hogy a csatlakozóba egy antennát dugok kábellel vagy anélkül, majd azt valahogy összebarátkoztatom a laptoppal, tehát az ágyamról, a szomszéd szobából, vagy a következő emeletről is tudok kábel nélkül netezni, de csak én, tehát ehhez nem férhet hozzá más.

Azaz:

Létezik-e asztali Wifi antenna adóvevő.

Köszi

(#23) Dr.Momo válasza csutakos (#22) üzenetére


Dr.Momo
tag

Igen, ezt az eszközt úgy hívják, hogy bázisállomás (access point)... ~ 15 - 20 eHUF

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat ''hosszabbítás'' (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.