Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat + ftp szerver (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mzperx


mzperx
aktív tag

Kérdésem a következő: adott a chello-s internetelérés. Anno felraktam az internethez csatlakozó gépre a Cerberus FTP szerver programot, ami anno szépen ment működött ifelé is, meg a belső hálózat felé is. Azóta a upc párszor cserélt ip-t. Azóta nem működik kifele... belső hálón minden rendben. Sőt a mostani ip-m nem is pingelhető kívülről... próbáltam azt is, hogy nevesítettem, azt belső hálóról elérem, de kívülről az sem megy.... help? mi lehet a hiba..

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#2) mzperx


mzperx
aktív tag

Hmmmmm... ha nyitok topicot, mindig sikerült olyat létrehoznom, ami senkit nem érint... :(

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#3) CsendPenge válasza mzperx (#2) üzenetére


CsendPenge
őstag

Vagy inkább nem nagyon tud válaszolni senki? (na jó, azé' én megpróbálom)
Szóval tipp alapján:
milyen tűzfalad van? A leírásodból arra tudok gondolni, hogy a tűzfalon nincs engedélyezve kifele a komm.? Vagy esetleg az ftp portot tiltottad le sikeresen? (esetleg a szolgáltatód tiltotta le az ftp portot, mert sok volt az ftp forgalmad?) Az eléggé gyanús, hogy nem láccik kifele az ip-d egyátalán...mondom, szerintem tűzfal bibi lesz.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#4) mzperx válasza CsendPenge (#3) üzenetére


mzperx
aktív tag

nincs tűzfal... ezért vagyok gondban... winxp-nek nincs ilyenje? mert ha rémlene valami.... winXP-s gép a netmegosztó

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#5) CsendPenge válasza mzperx (#4) üzenetére


CsendPenge
őstag

Dehogynincs! Valami beépített baromság...egyébként a netmegosztó gépen (nem tudom biztosra) nem lehet, hogy állítani kellene valamit, hogy esetleg az ftp dolgokat is kieressze? És hidd el, hogy nem egy tűzfalon megy keresztül, mire ténylegesen kijut a netre...jut eszembe, a netmegosztó gépnek az ip-je láccik kifele? És ezelőtt is (amikor még ment az ftp szerver) netmegosztó gépen keresztül ment ki a netre a szerver? Vagy ez a gond csak mostanában jött be?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) mzperx válasza CsendPenge (#5) üzenetére


mzperx
aktív tag

azóta van a probléma mióta a szerveremen XP van.... és azt is szeretném rajta fennhagyni...

Azt gondoltam, hogy kifele még több tűzfal van, de az XP beépítettjéről semmit nem tudok....

próbáltam pingeltetni kívülről az ip-t, de nem működött Request timed out... én meg az övét meg tudom pingelni. Ezek szerint akkor az XP lesz a gond?

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#7) mzperx


mzperx
aktív tag

OFF

Ezúton kérem valamelyik házigarázdát, hogy dobja át legyen olyan kedves a topicomat a szoftveres részben, mert úgy nézem, hogy ezirányba tendáló a téma.

Köszönöm előre is

ON

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózat + ftp szerver (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.