Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sylwer


Sylwer
csendes tag

Sziasztok!

Sokat böngésztem fórumokon, de sajnos nem találtam olyan topicot, ahol kivesézték volna a problémám, így bátorkodom feltenni itt a kérdésemet. Egy pénzügyi cégnél dolgozom informatikusként, ahol az alábbi problémával szembesültem:

Adott egy céges Dell gép, Windows7 Pro operációs rendszerrel. A probléma az, hogy a Sajátgép alól (Intéző) a számítógépes munkacsoport számítógépeit nem tudom tallózni. Az összes gépen jó, egyetlen gép kivétel. Fix IP-k vannak és fix munkacsoportok. Jelen esetben a KOZPONT elnevezés.

Ha gépek IP címeit beírom az Intéző címsorába, a megosztással rendelkező gépet mappáit el tudom érni, viszont a megszokott (kattintok az ikonon) módszerrel nem.

A NetBios engedélyezve van (NetBIOS engedélyezése TCP/IP felett), de a furi az, hogy ha futtatom parancssorban az ipconfig /all parancsot, ott az szerepel, hogy a NetBIOS le van tiltva.

Sehol a neten nem találtam erre megoldást, ha tudtok segíteni azt megköszönném. Nagyon sok doksi van a gépen és mielőtt több órás mentésnek, és újratelepítésnek neki kezdenék, lehet létezik egyszerűbb és gyorsabb megoldás.

Bármilyen ötletet, kérdést szívesen fogadok, hátha valaki szembesülni fog szintén ezzel a problémával!

Köszi:
Sylwer

ja, és BUÉK!

(#2) club1 válasza Sylwer (#1) üzenetére


club1
veterán

A kérdésednek ez a gyűjtőtopicja. Új topicot egyéni kérdésre nem nyitunk, mert szemét lesz belőle!

(#3) Sylwer válasza club1 (#2) üzenetére


Sylwer
csendes tag

Köszi szépen a hozzászólást! Én csak azt nem értem, hogy mi köze van egy munkahelyi LAN hálózat megosztási problémának egy "Otthoni hálózat és internet megosztás" topichoz.

Minden esetre oda is beírom akkor a problémát!

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.