Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Halott pci slotok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sziasztok!

Minden egy ártatlan újraindítással kezdődött. Valamilyen telepítés vagy frissítés után ujraindítottam a gépet, de a Windows már nem töltődött be, a logónál csonttáfagyott (megállt a kis kék csík). Csökkentett módban elindult. Kikaptam az összes PCI kártyát (azt a kemény 2 darabot, egy PCTV Pro és egy Audigy 2 ZS személyében) és minden ment ismét, XP bejött, mintha mi sem történt volna. Na ezóta az eset óta egyszerűen bármilyen PCI-os eszközt is rakok a gépbe (akár egy hálókártyát), bármelyik slotba, a gép vagy el sem jut a boot-ig (fekete kép és zúgás), vagy nagy nehezen eljut az XP logóig és ott fagy szét. Teljesen mindegy, miket húzgálok ki vagy kapcsolok le a BIOS-ban, Fail-Safe defaults-ban dettó ez a helyzet. Ahogy kikerül a deszkából minden PCI-os eszköz, megy tovább mintha mi sem történt volna, minden más flottul megy. Viszont kicsit lehangoló, hogy itt porosodik egy X-Fi Fatality a polcomon, lévén nem tudom bepakolni a gépbe, szerencsére legalább integrált audio van, tehát valamivel tudok zörögni... Mit tudok ilyenkor tenni? Alaplap kuka és szerezzek egy másikat?

A konfigom az adatlapomon található.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#2) #96302336 válasza Agyzuzo (#1) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez szinte biztosan alaplapcsere lesz. Már volt hasonló eset itt a fórumon, és ott is csak a csere segített. bár az a lap új volt, és garanciában intézték.
De elötte, mielött kimondjuk az áment, egy xp install nem árthat, és esetleg egy manuális IRQ kiosztás sem.

(#3) Racecam válasza Agyzuzo (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Csak annyit mondj meg nekem, hogy ez miért nem fért bele az ''Azonnali alaplapos kérdések órája'' [link] topicba?
Ezt zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Halott pci slotok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.