Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Larry303 válasza Cassidey (#8399) üzenetére


Larry303
addikt

frankó, őszinte pillanat, a többi tán nem is lényeges :)

Damage: klassz az utolsó, felpróbálnék egy ilyent a nikonra ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8402) Cassidey válasza Damage (#8400) üzenetére


Cassidey
senior tag

Ha azt akarnám, hogy kitöltse a monitorokat elég nagyban kellene feltennem. ;) Egyébként nem. :)

(#8403) forceberg válasza Larry303 (#8398) üzenetére


forceberg
veterán

Van durvább verzió is! ;]
De inkább jöjjön egy másik:

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8404) zgospel válasza forceberg (#8403) üzenetére


zgospel
őstag

nagyon lila és sötét a teteje :Y

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#8405) Cassidey


Cassidey
senior tag

(#8406) Larry303 válasza forceberg (#8403) üzenetére


Larry303
addikt

na azt megnézném :D
ez is durva lett, tényleg van egy kis lilás árnyalata
hozok é is egy balatoni viharosat

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8407) Damage válasza Larry303 (#8406) üzenetére


Damage
senior tag

Váz, objektív + exif infot kaphatunk?

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#8408) kiskornel válasza Cassidey (#8405) üzenetére


kiskornel
addikt

Háát. Szokás mondani, ha nincs mondanivalód, akkor inkább ne... de legalább is ide ne publikálj ilyet.

Tudom értékelni, hogy Tilt-Shift hatás van a képekben, de ezen kívül nincs témája. Meg hát ennél azért jobban ki kell dolgozni egy témát, ha ilyen fórumra szeretnéd felrakni.
Most mit szóljon hozzá a többi ember, akik főzőcskéztek, állítgatták a kompót, jó sok energiát belefektetve, vagy akik egzotikus szigetekre utaztak, vagy Izlandra, nyaktörő egyensúlyozással képeket készítenek a sziklák közt. Vagy akik szúnyogáradatban mocsárban cserkelik a vaddisznókat, kúszva-mászva a madarakat. Vagy akik tűző napon várják az autóversenyeken, hogy egy-egy jó pillanatot elkapjanak. Akik hajnalban kelnek, hogy ne maradjanak le a napkeltéről...
Visszatérve a képeidhez: ezekbe korántsem fektettél annyi energiát, hogy legalább a faxbuk hulladékképei közül kiemelkedjenek.
Szóltak már sokan, hogy legalább HD felbontást használj. Még jobb lenne FullHD-ban. A telefonom felbontása 1920x1080... a kor szellemének a bélyegképek nem felelnek meg.
A citrom beállításainál hiányzik a kompozíció, a meggyfáról hiányzik a madár, a virágcsokrosból naponta több tonnányi készül, a legóson esetleg elmosolyodik az ember, de aztán 5 másodperc és érdekvesztés miatt skippeli mindenki.
Szvsz rossz felé mész. Senki nem szól, ha legalább azt látjuk erőlködsz a képeiden, de még nem olyan jók. De ezek most kattintgatós képeknek tűnnek, amit itt nem hagynak szó nélkül!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8409) Larry303 válasza Damage (#8407) üzenetére


Larry303
addikt

d7100 16-85 16mm iso 100 1/40 f8
zölddel nem vagy kibékülve még teljesen, lehet este még előveszem :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8410) Wa2x_ válasza Larry303 (#8409) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nekem tetszenek a színek, a paddal van csak bajom, kicsit világos nekem.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8411) spanyoll válasza kiskornel (#8408) üzenetére


spanyoll
addikt

A fullhd témához egy plusz egyet szólnék hozzá. 2014ben azért nem annyira nagy történet 1920*1024ben exportálni a képeket, főleg, hogy többször ekkora esik a gépből, még ha a cropot is beleszámoljuk...

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8412) m3ss válasza forceberg (#8394) üzenetére


m3ss
veterán

hmm de mennek ide, jo kis kep. hozok en is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8413) m3ss válasza Larry303 (#8409) üzenetére


m3ss
veterán

jo az a kep, de a zold nekem is fura :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8414) jjeahh válasza m3ss (#8412) üzenetére


jjeahh
nagyúr

pf, eljöttél végül fogarasra? tetszett? :D remélem egy halom képet lőttél
am mióta vagy ilyen visszafogott utómunkában? croatia-ciprus képek ehhez képest másznak le a kijelzőről. mondjuk nem mintha gond lenne, nekem így is tetsz

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8415) m3ss válasza jjeahh (#8414) üzenetére


m3ss
veterán

tetszett-e? sose voltam meg ilyen szep helyen, mint ez a transzfogaras. mintha megrajzoltak volna vmi softwareban :DDD tulzas. kb 2-3 honapot ellennek csak a 7c-n...semmit se csinalnek csak autokaznek meg fotoznek :DDD

idot kicsit besz*ptuk ott...meg bucsecs-nel is, nem tudtunk felmenni felvonoval. amugy nagyon jo volt, csak rovid...nem volt eleg ido. voltunk szent annanal, bekas szoros, brasso, nagyszeben, 7c, busteni, sineia ilyenek. se retyezat, se sobanyak, se hasadek...devara meg vajdahunyad varara sem volt ido.
meg erdelyiek amilyen kedvesek, jofejek...hat a romanok ennek pont az ellenkezoje. soha nem ereztem meg sehol hogy igy utalnanak. nagyon ellenszenvesek 1-2 kliveteltol eltekintve.

kep az lesz sok csak jussak el odaig...gps funkcio azert poen 6d-n. lightroomban latni a terkepnel hogy hol hany kepet csinaltam, tetszik.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8416) jjeahh válasza m3ss (#8415) üzenetére


jjeahh
nagyúr

akkor jó helyet ajánlottam :D ja, fogaras, bekás szoros-gyilkos tó nekem is a kedvencem, eszméletlen milyen szépek, csak bírjad gyomorral azokat az utakat :DDD szent anna meg kb. itt van mellettem, olyan kéthetente felkocsikázunk, az már túl általános, megszokott, ezért annyira vagyok már el vele...a brassói meg ilyen civilizáltabb románokkal nincs bajom, de kisebb városokban, falvakban tényleg gazemberek...kíváncsi vagyok miket lőttél még, gondolom a nyáron lesz amit feldolgozz :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8417) m3ss válasza jjeahh (#8416) üzenetére


m3ss
veterán

bekas szorosnal meg gyilkos tonal nem sokat voltunk...kellett volna ott meg 1 nap. nem is nagyon fotoztam ott csak delben. szent anna to tenyleg nem olyan nagy szam, te melyik varosban is vagy?
pedig nagyon jok az utak itthoniakhoz kepest, szent annanal volt 7km ami szar volt, meg 7c-n is par szakasz..de tobbi az tukor sima. es nincs 100m-nel hosszabb egyenes sehol, mindenhol kanyarok. legjobb. vezetesi stilust leszamitva...nem normalisak :N

mar csinalnam nagyon, de eskuvoi kepeket kell most. lesz par eleg jo kep. amugy csak jo kepet lehet ott loni, transzfogarason. barmelyik objektiv, barmilyen iranyba :DDD utoljara montenegroban zsongtam be igy, haha. akarhova nezel vmit fotoznal. patak, lovak, kutyak, juhok, szarvasmarhak a felhok kozott, viragok, tavak, vizesesek...jonnek mennek a felhok.
persze ott is masodik nap altalaban 20m-es latotavolsag volt... :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8418) jjeahh válasza m3ss (#8417) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, kanyarokra értettem, békási szoros felé pl. szinte kötelező hányni :DDD csíkszeredában lakom most, kedden is valszeg kimegyünk egyet szent annára, úgyis lesz tusnádon valami feszt, ahol tesómék fellépnek, szal koncertfotóznom is kell majd...örülök, hogy tetszett fogaras, én is extázisba estem attól a látványtól, hangulattól :D . és nekem itt van a seggem alatt, kötelező lenne elmennem minimum évente egyszer, csak nincs akivel, itt, ahol az embereknek megadatik a táj-hegyek-természet, nem értékelik annyira :((( ... amúgy félreírtad, vagy tényleg megint vázat cseréltél?
szerk: hogy a képhez is szóljak: a jobb felső sarkán belóg valami, azt retusált le ha gondolod :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8420) Larry303 válasza m3ss (#8412) üzenetére


Larry303
addikt

fura az előtérben az a nagy szikla, megnézném csak a kavicsossal, kicsit közelebbről, amúgy átjön a táj szépsége, szal várjuk a többit.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8421) spanyoll


spanyoll
addikt

Kis szösszenet az Olympostól :)

[link]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8422) m3ss válasza spanyoll (#8421) üzenetére


m3ss
veterán

nekem tetszik.
larry, van szikla nelkuli is, majd megnezem...

en meg fotoztam sminkelest meg hajvagast.. :) van benne par hatareset elessegu vagy bemozdult, meg nem dontottem el mi legyen veluk :U van sok eosm is koztuk, meg iso 5000-es is :DDD :N

szinesek:

ff:

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8423) nesa válasza m3ss (#8422) üzenetére


nesa
veterán

This page is private.

:U

(#8424) Studi válasza m3ss (#8422) üzenetére


Studi
addikt

:R Az utolsó fekete-fehér képet (koccintós) mivel világítottad meg?

(#8425) *Ropi* válasza m3ss (#8422) üzenetére


*Ropi*
félisten

A képek jók, viszont a modelled Szörnyella De Frász? :DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8426) L4mie válasza Larry303 (#8406) üzenetére


L4mie
veterán

Györök - szépkilátó :) egyik legjobb placc, amíg khelyen éltem minden naponta kibicikliztem, ez volt az edzés :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8427) m3ss válasza Studi (#8424) üzenetére


m3ss
veterán

ugy latom azon villant vaku, vazon. beepitett terelo vagy lumiquest 80-20 koppintas...f7.1, 15mm, 1/100, iso500. de ott van egy mufeny is az ablak felol...nem nagyon volt energiam/idom off camera vakuzni, pedig ernyo jo lett volna. talan 2-3 kepen vettem csak le a vazrol...sok meg vaku nelkuli.

amugy kicsit megorulok ettol a sorozattol, nem voltak szinkronban az orabeallitasok sem az 5d-ken, sem az eosm-en...oraim mennek el azzal hogy nagyjabol jo sorrendbe rakjam oket :O :N

szineseket szarul linkeltem volna be? csak ff kepekre van nezettseg...

pl a nyaklancos szines kepet elrontottam, szajat meg bele kellett volna komponalni, nem?

ropi: koszi :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8428) Cassidey válasza kiskornel (#8408) üzenetére


Cassidey
senior tag

Csak most van időm válaszolni, mert a hétvége elég sűrűre sikeredett. :)

Haladjunk szépen sorban..

"Szokás mondani, ha nincs mondanivalód, akkor inkább ne... de legalább is ide ne publikálj ilyet."
Miért ne lenne mondanivalóm? Miért, ez egy elit csoport? Nagyon szívesen átmegyek a kezdőbe, tele van lelkes és kreatív emberrel, nekem nem probléma. ;)

Tudom értékelni, hogy Tilt-Shift hatás van a képekben, de ezen kívül nincs témája. Meg hát ennél azért jobban ki kell dolgozni egy témát, ha ilyen fórumra szeretnéd felrakni.
Nincs semmin TS hatás. Van téma, mégpedig amit lefotóztam.

Most mit szóljon hozzá a többi ember, akik főzőcskéztek, állítgatták a kompót, jó sok energiát belefektetve, vagy akik egzotikus szigetekre utaztak, vagy Izlandra, nyaktörő egyensúlyozással képeket készítenek a sziklák közt. Vagy akik szúnyogáradatban mocsárban cserkelik a vaddisznókat, kúszva-mászva a madarakat. Vagy akik tűző napon várják az autóversenyeken, hogy egy-egy jó pillanatot elkapjanak. Akik hajnalban kelnek, hogy ne maradjanak le a napkeltéről...
Ezt nem egészen értem, mit kellene szólniuk? Párat én is megtettem nem egyszer, most nem. Felháborító, hogy valaki a hétköznapokban talál valamit, ami számára inspiráló, és lefotózza? Ha én Legot akarok fotózni valamilyen oknál fogva, az milyen szinten érinti azt aki vaddisznót akar? Én speciel soha nem mennék ilyesmit fotózni, mert a legkevésbé sem mozgat meg, és? :) Egyik alma, másik körte, de inkább uborka. :) Mit szólna Rembrandt ha meglátná Matisse munkáját? Vagy Malevichét?

Szóltak már sokan, hogy legalább HD felbontást használj. Még jobb lenne FullHD-ban. A telefonom felbontása 1920x1080... a kor szellemének a bélyegképek nem felelnek meg.
Nem akarok. Nem töltöm rettegéssel a napjaim, hogy pont az én képeim fogják "ellopni", de webre részemről ez elég. Ha nem nézitek meg, akkor nem. :)

A citrom beállításainál hiányzik a kompozíció, a meggyfáról hiányzik a madár, a virágcsokrosból naponta több tonnányi készül, a legóson esetleg elmosolyodik az ember, de aztán 5 másodperc és érdekvesztés miatt skippeli mindenki.
Nekem ezek nem hiányoznak. Neked igen, oké. :) Ha pedig számba vennénk, hogy milyen kép készült már el, lassan abba is lehetne hagyni a fotózást, még a vaddisznókét is. :) EZ a kép nem készült el korábban. Ez a kép abban a másodpercben készülhetett el, sem előtte, sem utána.

Szvsz rossz felé mész. Senki nem szól, ha legalább azt látjuk erőlködsz a képeiden, de még nem olyan jók. De ezek most kattintgatós képeknek tűnnek, amit itt nem hagynak szó nélkül!
Rendben. :) Én pedig csak annyit mondok, hogy a fotózás elsősorban művészet, és nem technikai sport. Épp ezért borzasztó nehéz normál esetben kritizálni a másik munkáját, ha továbblépünk azon, hogy helyesen exponál az illető. Mert fogalmad sincs, mi volt az ő víziója. Cole Thompsonnak nagyon igaza van ezzel kapcsolatban, érdemes elolvasni: [link]

Én szeretem a képeim, ezeket is, attól függetlenül, hogy számodra szemét. Nem haragszom, tényleg. Az utam pedig épp tökéletes. :)

Pár kép búcsúzóul. :R


[link]


[link]


[link]


[link]

[ Szerkesztve ]

(#8429) spanyoll válasza Cassidey (#8428) üzenetére


spanyoll
addikt

A búcsúzóult remélem nem úgy érted, hogy nem hozol több képet...
A felbontást továbbra sem értem, de ha neked nincs kedved nagyobban exportálni akkor nincs.
Lényeg a lényeg, hogy egyet kell értenem veled, mindenki mást tekint érdekesnek, mást tart jónak, ebből nem kell nagy ügyet csinálni egyik fél részéről sem.
Kiskornel véleményét pedig nem kell készpénznek venni, mivel ő is csak egy ember, ahogy te vagy én, ehhez mérten pedig a saját véleménye vagy hasonlít a miénkre vagy nem.
Emlékszem anno pár képemre kaptam csípősebb kritikát tőle, de attól még se nem haragszom rá (ha jól értelmeztem most akkor te sem :) ), se nem adtam fel a fotózást emiatt :D
Kinek mi.... :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8430) Cassidey válasza spanyoll (#8429) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem vagyok én olyan drámai, hogy úgy értsem. :D

(#8431) Graphy


Graphy
aktív tag

Ritkán hozok ide fotókat...de érdekelne a véleményetek:

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medvét...a medve az megöl!

(#8432) kiskornel válasza Cassidey (#8428) üzenetére


kiskornel
addikt

Nem értem, mit nem értesz.

Anno szétvált a haladó topic a kezdőtől. Ennek egyik oka, hogy nem értették, mi a tervezett kép fogalma. Értetlenkedtek a kezdők, mikor azt írták neki: egy kicsit közelebb kellett volna menni a témához, lentebbről fényképezni, és várni egy izgalmas pillanatot... ő meg nem értette, mert csak felemelte a gépet és katt.

Amit írtam az még mindig helytálló: szerintem ide ne rakjanak be fél perces képeket. Elkészítésétől kezdve a tervezésig, tovább a feltöltésig, az ide postolás végéig mindössze fél percnyi effektív munka van benne.

Sőt, még tervezett képnek se neveztem volna őket.

Ami meg a "ne kritizáld mások képeit" dolgot illeti: nézd meg hova postoltál! Ide azért raknak fel képeket, hogy kritikát kapjanak azokra. 1. hsz:
"-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell
Amire NEM való:
-rossz képek céltalan mutogatása, önostorozás, önsajnálat, önmagunk és egymás fikázása"

Nincs elitizmus... csak tervezett kép legyen. Valamit mutasson be. Legyen célja, vagy ahogy mondják, ha olyan képet publikálsz, ami nem ábrázol semmit, akkor mások értékes idejét veszed el.

Meggyfás képről: Tüzetesen át van nézve a kép, hátha ott van, amit látni kell, csak picike. De tényleg nincs ott semmi, ami nem a meggyfa lenne... Mit akarhattál mondani a meggyfa képpel. Milyen jó lenne meggyfáról meggyet szedni? - nem, nem talált, mert nem azt ábrázolja. Van egy meggyfa a kertünk végében... nem az sem, mert ez nem derül ki a képből. Netán a meggyfa mögött van a téma... de akkor meg eltakarja. Akkor a meggyfa előtt van a téma. (gyaloggalopp: a nyúlon túl... akkor a nyúl előtt?)
Keresem benne, hogy mit akartál vele mondani, de nem találom. És valljuk be, szépnek se szép.

Nem gúnyolódni akartam, távol álljon tőlem. De ha már ide tetted, és értelmet kell keresni benne, akkor így közelíti meg a néző.

Látom, nem TS, csak 85mm papír doffal.

És hidd el, azokat a képeket nem akarja majd senki ellopni. Én spec arra hívtam fel a figyelmet, hogy megnézni sem akarja senki. Itt meg fogják, mert ez egy értékelős topic... de másutt...

Ebben az utolsó szériában az elsőt és az utolsót érdemes megtartani. A saras (3.) csak neked fog valamit mondani, gondolom valami emlék esetleg.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8433) kiskornel válasza Graphy (#8431) üzenetére


kiskornel
addikt

Pontos az arc elhelyezése aranymetszés szerint. Talán a jobb alsó sarokból, ahogy jön be a test, súlyossá teszi azt a sarkot. Esetleg egyenesen állva? Vagy az nem volt lehetséges?
Tetszik a háttér struktúrája, de szerintem nagyon kiugrik a képből a modell. Talán a háttér színtelensége és a piros szín kontrasztja teszi.
Hozzáteszem: portréban nem vagyok otthon.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8434) Balinov válasza kiskornel (#8432) üzenetére


Balinov
félisten

Erdekes, mert nekem meg epp a saras tetszik mind kozul a legjobban. Persze izlesek es fotonok, nameg en a kezdoben kepelve csak tanulok,tanulok, de az konkretan tetszik. Es nem hinnem, de ez is szigoruan SZVSZ csak, nem felperces kep kategoria (aka filoz***i)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8435) m3ss válasza Balinov (#8434) üzenetére


m3ss
veterán

nekem is bejon a saras, meg a legutobbi par kep is. a lego, citrom, meggyfa nekem sem. saras, viragos, ipados siman jo stockfotonak is sztem.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8436) gab.m válasza Balinov (#8434) üzenetére


gab.m
senior tag

Nem, ez a kep tenyleg nem fel perces kategoria. Sokkal inkabb fel masodperces. Egy ilyen kep spontan tortenik, es vagy megihlet a dolog es osszeall a fejedben a kep, vagy nem. Nekem tetszenek a linkelt kepek, es a korabbiak is, van egy kis impresszionista hangulatuk. A fotozasnak nem csak megtervezos mufajai vannak, van ami az erzesbol es a pillanatbol fakad, es ezeket igenis meg lehet fogalmazni joleso kepekben. Aztan az, hogy egy ilyen kep nem mindenkinek jon be, az pont annyira termeszetes, mint ahogy levegot veszunk. Mindenki egy kicsit maskepp :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8437) Fandango


Fandango
veterán

Kezdobe berakott 2 keprol az itteni tarsasagtol valami kritikat esetleg kaphatnek? :B

[ Szerkesztve ]

(#8438) Cassidey válasza kiskornel (#8432) üzenetére


Cassidey
senior tag

Őszintén, a kezdőben sok-sok véleményt látok, a haladóban pedig főleg megosztást. :) Ezzel semmi baj nincs, ennek pont a haladó mivolt az oka. Én például nem igazán szeretem a szaturációt az egekben, de nem fogom forcebergnek azt írni, hogy megint megszaladt a csúszka haver! :D Tudja, hogy mit csinál, és ő így szereti, ez oké, sőt, így tökéletes. :) (Bocsika, hogy belerángattalak forceberg. :) )

Nem fogom magyarázni a bizonyítványom úgymond.. És tényleg nem bánt, hogy nem tetszik neked/nem látsz benne semmit. Viszont a hangnemed egyre jobban zavar, felsőbbséges, negatív és lehúzó. Kicsit azokra az emberekre emlékeztet, akik indulatosan a földbe döngölik az absztrakt festőket például, ilyet én is tudnék felkiáltással. Például KÖZLÖD, hogy ebből a 4 képből mit érdemes megtartani, a többi kuka. Szinte minden mondatod elé oda kell képzelnem a "szerintem" szócskát, hogy elvegyem az élét.

Ui.: És most komolyan, mennyi értékes időt vettem el azoktól akik érdektelenség híján átgörgették? :D Főleg ha nem érdekel senkit? ;)

Ui2.: És csak hogy kötekedjek kicsit, az előre megtervezett majd gondosan kivitelezett kép fine art kategóriába esik. Ref: [link]

Miért ne jöhetne a haladóba más?
"such as photojournalism, which provides a documentary visual account of specific subjects and events,"
Miben kevesebb egy elkapott pillanat, mint egy 2 napja tervezett kép? (Félreértések elkerülése végett nem a meggy a fán az elkapott pillanat, a mondandód elejére reagáltam. ;) )

Feltételezem inkább arra gondoltál, hogy aki ide tölt, tudja, mit csinál. Nem most látsz először, szerinted nem tudom? :)

(#8439) Cassidey


Cassidey
senior tag

Balinov, m3ss, gab.m: :K Ízlések és pofonok.

Egyébként én is nagyon szeretem a sarasat. Másnap ezért a képért vittem vissza a kisfiam a strandra, első nap nem volt nálam gép.

(#8440) kiskornel válasza gab.m (#8436) üzenetére


kiskornel
addikt

Andi bizonyos képeinél nem vagyok meggyőződve róla, hogy átgondolt képek.

Általánosságban: a jó hangulatfotók nagy része is tervezett. A megfelelő hangulatért, vagy annak bekövetkeztéért a megfelelő körülményeket teremtik meg, vagy esetleg olyan helyet keresnek. Tehát a hangulat bekövetkeztének esélyét növelik meg.
Az érzés pillanat felismerése után viszont könyörtelen ésszerűségnek kell dominálni. Mi legyen a képen, hogy lehet a legjobb.

Vagy előre eltervezed, beállítasz mindent, és vársz a pillanatra, majd ahogy lesz, úgy puffanik. Ez a két válfaja van.

A kattintgatós spontán Leonardo da Vinci-kben nem hiszek. Pláne, hogy Ő igen erősen tervszerű volt mindenben. De iszonyú nagy zseni volt. :D

Andi: szerintemeket természetesen írd hozzá... :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8441) cOxeR


cOxeR
Ármester

Látom van egy kis fennforgás, úgy látom ideje egy tartogatott képet betenni. ;)
Na most ez halado vagy sem? :)
Nem tervezett, de meglátott pillanat.
Tervezhető ez?
Ha heteket töltenék ott ülve sem lőném meg ezt a képet újra. :)
Na de jó helyen jókor... nyitott szemmel. ;)

Vannak_azok_a_pillanatok ;)
[link]

(#8442) Real_Necro válasza cOxeR (#8441) üzenetére


Real_Necro
veterán

Értem, hogy elkapott pillanat, de hogyan lesz ebből "szeretet képek"? :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8443) cOxeR válasza Real_Necro (#8442) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mostmárcsakazértisgyártokegyújlogótazilyenképekrehogynelehessenkekeckedni. :))

(#8444) Larry303 válasza Graphy (#8431) üzenetére


Larry303
addikt

őszinte leszek, sztem szörnyű a fény az arcán, és a bőrtónusa is...rózsaszínes bőr, és a brutál árnyékok az arcának bal felén a vakutól (orr, szemgödör)...vaku nélkül nem készült?

Fandango: első klassz, bár már nekem túl kontrasztos. második így elég snassz, hogy nincs előtér

cOxeR: vesekőnek nézem ;]

a másik témához annyit, ha "A" pillanatot elkapjuk, akkor tök mindegy hogy terveztük e vagy sem és mi irányítottuk vagy sem, a lényeg, hogy legyen meg....ettől függetlenül a meggyfás legós stb tárgyalt képeken én is azt éreztem, hogy nem sok van bennük, van ez így....és így, hogy most ennyit beszéltünk róla kíváncsi vagyok erre mit mondatok, képileg nem egy orgia, de aki hajókázott-vitorlázott már viharban, annak talán érzelemmel bír.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8445) Cassidey válasza cOxeR (#8441) üzenetére


Cassidey
senior tag

Muhaha, de jó!! :D

(#8446) Chance


Chance
tag

Mivel a kezdő topikban senkit nem hatott meg, itt is rápróbálok, hátha kaphatnék konstruktív kritikát erre:
Fallen

Köszi!

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#8447) spanyoll válasza Chance (#8446) üzenetére


spanyoll
addikt

Én az élességet a cseppesebb végére raktam volna a levélnek, de amúgy szerintem simán tök jó :)

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8448) Chance válasza spanyoll (#8447) üzenetére


Chance
tag

Köszi!
Amúgy toll volt az alany. Lőttem olyat is, ahol a vége volt éles, de valahogy a cseppek mintája meg az egész összességében jobban hasonlított az eredeti elképzelésemre ebben a verzióban.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#8449) spanyoll válasza Chance (#8448) üzenetére


spanyoll
addikt

Persze, hogy toll, de teljesen máshol jár az agyam, nem csoda, hogy félreírtam. Attól még jó :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8450) forceberg válasza Cassidey (#8438) üzenetére


forceberg
veterán

Nem is igaz!

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.