Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) Cassidey válasza b.vr (#8149) üzenetére


Cassidey
senior tag

ühüm oké :)

(#8152) Damage válasza Cassidey (#8141) üzenetére


Damage
senior tag

Szerintem nagyon jó lett! Az önarcképeid közül szerintem ez a legjobb. Tetszik a háttér textúrája, passzol nagyon a képhez. :K

A távkioldóval kapcsolatban: wifi-s váz + EOS remote (almán) nagyszerűen működik. Élőkép a telefon kijelzőjén, letölthetőek a kész képek és 2 gombnyomással továbbküldhető mail-ben. Remélem mostantól minden váz támogatni fogja.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#8153) Larry303 válasza Damage (#8152) üzenetére


Larry303
addikt

szvsz ez utólagos textura, de majd a művésznő megmondja.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#8154) Damage válasza Larry303 (#8153) üzenetére


Damage
senior tag

Igen, szerintem is az.

[ Szerkesztve ]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#8155) Cassidey válasza Damage (#8154) üzenetére


Cassidey
senior tag

Igen, a textura az utomunka része.:)

(#8156) total90


total90
Topikgazda

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8157) forceberg


forceberg
veterán

Még a múlt heti halacskás-pipacsos megállóból, ahol kipróbáltam a halat, de a hal vízben él, ezért rá is jött az eső, csak erre futotta, mert én is futottam a víz elől...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8158) krisz12356


krisz12356
tag

sziasztok, van egy képem ami egy apróságot leszámítva nagyon jó lenne...van egy csavar amit ki kéne szedni a lány hajából,de igényesen mert felvételire vinném ezt a képet.
Sajnos csak utólag vettem észre azt a fránya csavart :/

(#8159) gab.m válasza krisz12356 (#8158) üzenetére


gab.m
senior tag

Én azt gondolom (pláne, hogyha felvételire megy a cucc), hogy ezt a fotózást meg kéne ismételnetek. Sokkal többet ki lehetne hozni ebből a lányból, mint ami a képen van. A negatív tér indokolt esetben nagyon ütős és működőképes tud lenni, de itt nem indokolt, és túl nagy részét foglalja el a képnek; egyszerűen zavaró.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8160) Wa2x_ válasza krisz12356 (#8158) üzenetére


Wa2x_
veterán

Több zavaró dolog is van balon, ill. indokolatlanul sok a hely jobbon.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8161) total90 válasza krisz12356 (#8158) üzenetére


total90
Topikgazda

Mondju a csavaron kivul a vas cucc is belog a fejebe... de az ilyen szedd mar ki cuccot inkabb a PS topikban.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8162) gab.m válasza total90 (#8161) üzenetére


gab.m
senior tag

Jaa, hogy azt akarta, hogy mi szedjük ki a cuccot ps-ben? :DDD Basszus, azért ezt normálisabban kéne megfogalmazni, mint, hogy "ezt ki kéne szedni"..

[ Szerkesztve ]

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8163) total90 válasza gab.m (#8162) üzenetére


total90
Topikgazda

Ha megnezzuk a hsz-t, azert ez kiveheto konnyen, de mas is:

...van egy képem ami egy apróságot leszámítva nagyon jó lenne...-szerinte jo, pedig nem az.

van egy csavar amit ki kéne szedni a lány hajából...-ergo ja, valaki innet csinalja meg, lecci vagy valaki meg tudna-e...

de igényesen mert felvételire vinném ezt a képet.-szoval faszan, hogy aztan mas utomunkajaval esetleg villantson.

Sajnos csak utólag vettem észre azt a fránya csavart :/...-felvetelre vinne a kepet, de ezek szerint csak egy kepet lott belole :O Ha fontos, akkor kismillio kepet lovok rola es kismillio verzioba.
Vaaagy, lehet minden kepen belog a csavar es a vegen kiderul, hogy a csajt kell kiszedni a kepbol, mert a csavar volt fotozva. Hu de felidegesedtem :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8164) *Ropi* válasza total90 (#8163) üzenetére


*Ropi*
félisten

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8165) cOxeR válasza total90 (#8163) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jó kis esti okfejtés... :DDD

(#8166) krisz12356 válasza total90 (#8163) üzenetére


krisz12356
tag

én csak öltetet kértem ,hogy hogyan tudnám kiszedni,nem vártam el senkitől sem,hogy kiszedje
elnézést ,hogy rosszul fogalmaztam
van közelebbi kép is...nem ez lett a legjobb csak példaként tetem be

ezt csak úgy fotóztam,nem külön a felvételire :) (csak kellenek korábbi fotók is)
de olyan jó ,hogy mindenki ilyen ellenszenves

[ Szerkesztve ]

(#8167) krisz12356 válasza gab.m (#8159) üzenetére


krisz12356
tag

neked pedig köszönöm az építő kritikát...én azt gondolom ,hogy 18 évesen még nincs annyi tapasztalom még de igyekszem

(#8168) spanyoll válasza krisz12356 (#8166) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem tudom hova felvételizel, de ez a kép nem fog segíteni a bejutásban az biztos. Amúgy PS topicban megválaszolják a kérdésed ha részletesen akarod, de clone stamp tool amúgy a te embered.
Az ellenszenvet ne csodáld reggeli kávéba teszünk mindig két kanállal :D

Amúgy most majdnem kigugliztam egy arcot aki 18 vagy 16 és olyan fotói vannak, hogy a fél fórum elbújhatna, de mivel én 18évesen a farkamon kívül mással nem foglalkoztam, nem hogy fotózással így most megkímélek mindenkit a nagyképű okoskodásomtól :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8169) Fotonhámozó válasza krisz12356 (#8158) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Bal oldalon a fehér paca nagyon zavaró. Főleg, hogy a modelltől a fák közötti szalag (?) közvetlenül rávezeti a szemet. A csavar mellett a tartórúd is belelóg a fejébe. Eleve nagyon a szélére komponáltad a lányt. Ezen az sem segítene, ha oldalarányt megtartva annyit vágnál a képből, hogy a fehér paca ne látszódjon. A csavart PS-ben tartalomfüggő kitöltéssel ki tudnád venni talán. De szerintem a többiek által is sorolt hibák miatt kár ezzel a képpel foglalkozni.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#8170) *Ropi* válasza spanyoll (#8168) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt a fórumon is volt ilyen: Ricsike 15-16 évesen komolyabb koncepcióképeket lőtt mint a nagyok, volt velünk nem egy fotóstalálkozón. Most nem tudom mi van vele, cirka 2 éve eltűnt...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8171) krisz12356 válasza Fotonhámozó (#8169) üzenetére


krisz12356
tag

bonyolult ,hogy miért is készült el ez a kép...nem úgy álltam neki,hogy na ebből felvételi kép lesz csak aztán megtetszett(de nem is ez hanem egy közelebbi amit csináltam) és gondoltam ,hogy korábbi képekbe betenném mert a képminőség szvsz jó
neked is köszönöm az építő kritikát...azzal semmi bajom nincs ha valakinek nem tetszik és elmondja ,hogy min változtatna csak a stílus...azért szeretnék bekerülni az egyetemre,hogy az ilyen hibákat elkerüljem szerintem ez nem olyan nagy bűn

(#8172) krisz12356 válasza total90 (#8163) üzenetére


krisz12356
tag

látom félre értetted és ezért még egyszer elnézést kérek
én csak tippet akartam kérni ,hogy mivel tudom kiszedni úgy,hogy ne látszódjon az utómunka rajta...de sietnem kellett itthonról és kapkodva irtam meg a kommentet
a többiektől is bocs,nem várom el senkitől sem ,hogy helyettem dolgozzon :)

[ Szerkesztve ]

(#8173) cOxeR válasza *Ropi* (#8170) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem fórumozik, modelleket fotóz rendre, én néha beszélek Vele. :)

(#8174) #31757056 válasza *Ropi* (#8170) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nekem is megvan a facebook-on, jol megnott azota a kis srac. :)
Egyebkent meg: http://www.kovacsrichard.hu/

[ Szerkesztve ]

(#8175) *Ropi* válasza #31757056 (#8174) üzenetére


*Ropi*
félisten

Akkor úgy látom csak én vagyok az egyetlen, aki nem beszélt vele. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8176) #31757056 válasza *Ropi* (#8175) üzenetére


#31757056
törölt tag

Akkor rad ferne egy kis nosztalgia. :) Sose felejtem el, amikor a sok irigy ugy 5 eve hogy fel volt itt haborodva, hogy mi az, hogy egy 13 eves kisfiunak Nikon D300-a van :D

(#8177) *Ropi* válasza #31757056 (#8176) üzenetére


*Ropi*
félisten

Na ja: ma meg már az a ciki, ha nincs. :))

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#8178) forceberg válasza *Ropi* (#8177) üzenetére


forceberg
veterán

Ha már a nem FF váz a ciki! :DD
De ezt te is tudod, aki használja is a gépet, hogy FF-nél kisebb szenzorral lehetetlen :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#8179) jjeahh válasza #31757056 (#8174) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:Y :R

(#8158) krisz12356: ha már mindenképpen ezt a képet akarod felhasználni van mit javítani rajta bőven a csavaron kívül...dől az egész, élesítésért kiált, backfókuszos, lesminkelt börhibák eltüntetése pl., ezek abszolút alap dolgok :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#8180) krisz12356 válasza jjeahh (#8179) üzenetére


krisz12356
tag

Igazad van,ezzel a képpel sok munka lenne...van egy vízparti kép,ami közelebbi es élesebb is...azon mar eltüntettem a sminkeles nyomait is ;)

(#8181) cOxeR válasza krisz12356 (#8180) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mutasd. :)

(#8182) cOxeR


cOxeR
Ármester

Hozok egy hangulatképet. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8183) Cassidey válasza cOxeR (#8182) üzenetére


Cassidey
senior tag

De jó helyen fotóztál, már számolom a napokat a tengerpartig. :)

Én haladok a kis projectemmel, ma is fotóztam egyet.


[link]

(#8184) spanyoll válasza Cassidey (#8183) üzenetére


spanyoll
addikt

Én tekertem volna 2.8ig a rekeszt vagy picit távolabbról fotóztam volna az egészet, mert így időbe telt míg leesett, hogy mi az a nagy valami ami kitakarja az arcod. vagy csak nekem van még nagyon reggel és nem látok ki a fejemből :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8185) Cassidey válasza spanyoll (#8184) üzenetére


Cassidey
senior tag

Szerintem csak pasi vagy.:D

(#8186) cOxeR válasza Cassidey (#8183) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azt én is számolom, de ez kivételesen Dunapart. :)

Nekem elsőre egyértelmű volt, mi van az előtérben... :)

(#8187) cOxeR


cOxeR
Ármester

Hozok egy tőlem szokatlan kidolgozású képet. :)
Vélemények?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8188) Real_Necro válasza cOxeR (#8187) üzenetére


Real_Necro
veterán

"Ahány gyöngyszem, annyi könnycsepp..."

Nekem fura, amikor esküvőn ez nem szempont, de valószínűleg csak mi vagyunk régimódiak. Nekem a mosoly kicsit erőltetettnek tűnik. :B A kép meg a tőled megszokott minőség. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8189) cOxeR válasza Real_Necro (#8188) üzenetére


cOxeR
Ármester

Babonák... szerencsére több embert nem érdekelnek, mint igen. :)
A mosoly ilyen, én nem érzem annak, de ez megint egyéni. :)
A kidolgozás érdekelt volna, elsősorban, ez kinek mennyire. :)

(#8190) Real_Necro válasza cOxeR (#8189) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kidolgozás nekem tetszik.

Babonának én meg nem mondanám, inkább hagyománynak, mint a "kéket, régit, újat"... de ízlések és pofonok. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8191) gab.m válasza cOxeR (#8187) üzenetére


gab.m
senior tag

Feldolgozás sztem ok, engem még az érdekelne, hogy ez a pillanat mennyire pillanat és mennyire megrendezett? :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#8192) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#8190) Real_Necro
Nem egészen ugyanaz azért, de persze értem mit mondasz. :)

(#8191) gab.m
Azok a fránya kulisszák... :)
Mi nem modellfotó alapon dolgozunk... nem pózoltatunk és nem állítunk be senkit, irányvonalakat adunk és várjuk a pillanatokat.

(#8193) spanyoll válasza cOxeR (#8192) üzenetére


spanyoll
addikt

Tehát beállított ;]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8194) cOxeR válasza spanyoll (#8193) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az a beállított, mikor a test, fej és végtagok tartását az utolsó újjpercig bezárólag beállítják. ;) Sokan dolgoznak így a szakmában... én véteknek tartom. Ez nem modellfotó... ott ki lehet tekerni az alanyt... a kép érdekében. :)

(#8195) spanyoll válasza cOxeR (#8194) üzenetére


spanyoll
addikt

Tudom, csak kötekedni akartam :D

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8196) cOxeR válasza spanyoll (#8195) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudom. :)

(#8197) radi8tor válasza cOxeR (#8192) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A jobb szélső lámpát választom. :)

⭐ Stella

(#8198) cOxeR válasza radi8tor (#8197) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DD elintézem a tulajjal, hogy megvehető legyen csak Neked... ha gondolod. ;)

(#8199) kiskornel válasza cOxeR (#8192) üzenetére


kiskornel
addikt

Jó, hogy kiraktad ezt a sorozatot. Nekem a 3-mal a kijelölt előtti kocka tartalma tetszik még, így kicsiben. Kidolgozás *-os 5-ös, bár így kicsiben a színes is tetszik. Jó az alapanyag. :C

(#8183) Cassidey: tetszik, hogy most kitöltötted a képet elemekkel. Adja magát a portré, hogy portré állásban fényképezzék, kitöltve nagy %-ot, és akkor :C ; de te szereted a fekvő formátumot, viszont ott olyan üres lesz a portrék mellett... a mellett szóról jut eszembe, jó, hogy kis pikantériát is tettél bele. :K
Nagyobban? Tudod úgy vesszük a képméretet, hogy ekkorába szántad... ha nagyobba dolgoznád ki, már adná magát, hogy le kellene rekeszelni. A kis képméret nagy mélységélességet eredményez. A régi albumodban sok lányos fotó van, ahol nagyon tete a beállítás. Kb. azt kellene elérned, csak magadról. Jó kis feladatot tűztél ki.

(#8157) forceberg: pipacsmező. Ez tetszik.

(#8141) Cassidey: ez egy kicsit túl üres.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#8200) cOxeR válasza kiskornel (#8199) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bármennyit meg lehetne ebből csinálni... csak idő kérdése. :)

Ma meg megláttam egy virágot a kertbe. :) - fotózás előtt úgy sem árt egy kis bemelegítés :))

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.