Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4747) GumisPeter válasza dni (#4746) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Persze van minden.:)

Continental Sportcontact5 V 24300-
Continental Sportcontact2 24700-
Bridgestone RE050A W 22600-
Dunlop SportMaxx RT Y 24000-

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#7166) K Norbi


K Norbi
addikt

Dunlop Sp sport Maxx Rt??
Continental Sportcontact 5?
Nokian Line? vagy Zline?
vagy ezek közül mind jó? nem nagyon lehet mellényúlni?
a mostanim Dunlop Sp Sport Max TT de király kis gumi. csak lassacskán cserész lesz..
estleg a Michelin Pilot sport 3? de misikért nem vagyok oda.
Néztem a 2013 mas adac tesztet a conti nyert, de nem is tudom tényleg ennyire jó lenne a conti??
kéne még pár teszt. csak nem találok.

[ Szerkesztve ]

(#7564) TayRol


TayRol
veterán

Végignyálazva a netet, nem elhanyagolhatóan olcsóbb a 225/45R17 mint a 215/45R17, így valószínű az első marad.

30e ft a határ/gumi, ezt most muszáj tartanom.

Találtam Dunlopból Sportmax RT-t, ami nem tudom mivel másabb, mint a TT, de nagyon jók az eredményei. Illetve van még a Pirelli P7 (bár ez nem a Blue, ahogy nézem).
Conti nem fér bele, Vredestein illetve a Falken is szimpi, de kicsit kételkedem bennük. Esetleg még a BS002.

[ Szerkesztve ]

(#7622) TayRol válasza DZs (#7621) üzenetére


TayRol
veterán

Eddig a Dunlop RT illetve a GY Efficientgrip Performance ami benne van a kalapban. Conti drága, Bridge jó de gyorsan kopik. Vredestein még esetleg.

A második vonalban a Falken/Kumho/Hankook triót nézegettem, de nem nyerték el a tetszésem.

(#7623) DZs válasza TayRol (#7622) üzenetére


DZs
senior tag

A Dunlop RT sport gumi, kopik. Ha már Falkent is nézel, akkor a Toyo Proxes CF2 lenne jó neked.

(#7802) K Norbi válasza joshua7 (#7801) üzenetére


K Norbi
addikt

Én a Goodyear Eagle F1 Asymetric 2 szavazok! vagy Dunlop Sport Maxx RT!
esetleg Continental ContiSportContact 5.
Michelin Ps-3 soha! ismerem jól.. nem nagy szám..

(#7949) K Norbi válasza Intruder A 6 (#7948) üzenetére


K Norbi
addikt

Michelin, Conti, Pirelli. Goodyear, Bridgestone, ezekkel mellényúlni annyira nem lehet, prémium gumik. amelyik neked jobban tetszik, mintázata jobban bejön stb.. a Dunlop Sport Maxx RT se rossz gumi :) [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#8010) Deathunter79 válasza sanyek2 (#8006) üzenetére


Deathunter79
tag

Ebben is elgondolkodnék a helyedben:
DUNLOP SP SPORT MAXX RT

[ Szerkesztve ]

(#8427) grabber válasza Qru (#8426) üzenetére


grabber
addikt

Nekem ma került fel 4 db Dunlop Sport Maxx RT.Hát ez kegyetlenül tapad.Nagyon tetszik :))

(#9203) LógaGéza válasza Kornel (#9201) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ennyire ízlelgetni akarod a téli utakat? :P Amúgy szerintem ez így optimális télre, legalább a hófödte kátyúk se érződnek meg annyira - mondjuk nálunk abból van indokolatlanul sok...

süti5
205/50 R16 (Dunlop SportMaxx RT, és meg tudom erősíteni a fentebb írtakat, miszerint száraz időben mint a ragasztó úgy tapad, viszont esőben figyelni kell a tócsákra :) ).

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#10170) K Norbi válasza TayRol (#10168) üzenetére


K Norbi
addikt

Helló nekem a nyári Dunlop! Sp Sport Maxx TT szeretem teljesen megvagyok elégedve vele.
Én 2 gumit ajánlanék
Dunlop Sp Sport Maxx RT és Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2.
Ha jó gumit akarsz akkor ezekkel nem fogsz mellé nyúlni.

Milyet néztél ki?

[ Szerkesztve ]

(#11170) Qru válasza TayRol (#11168) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most itt is gumikeresés van.

225/45 R17 előre és 245/45 R17 hátra a gyári méret.

Hankook K117 vagy Dunlop SportMaxx RT került szóba így első körben...

Ugyan 13-as teszt de azért mégis egy kis támpont: [link]

#nincsbennetarcsi

(#13080) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Most sikerült konzultálnom a gumissal, elvileg szerinte nincs olyan gumi, hogy

Dunlop 225/45ZR17 (94Y) SportMaxx RT 2 XL M

, mert Y sebességindexszel nem gyártanak RT2 XL-es gumit ebből a típusból, csak W sebességindexszel. Dunlop honlapján én nem így látom a dolgokat. Higgyek neki, vagy kezdjek félni, hogy valami sz@rral akarja a szememet kiszúrni, ami csak távolról hasonlít az eredeti elképzelésre? :((

[ Szerkesztve ]

(#13448) DZs válasza Vaze (#13441) üzenetére


DZs
senior tag

Az adrenalin nem közútra való gumi. Nagyon fogsz szidkozódni, ha megveszed. Már ajánlottak két jó vételt előttem, de ha tapadósabbat szeretnél dunlop sport maxx RT.

[ Szerkesztve ]

(#13655) Brumi˘ válasza rbalint88 (#13654) üzenetére


Brumi˘
addikt

2013 óta ha változtattak a gumin fuldáék akkor lehet jó. De én többet ilyet nem vennék. Tapadása szárazon (főleg meleg aszfalton) elég gyenge (nem is vártam csodát eco gumitól), cserébe jobban kopik mint a Dunlop sport maxx rt vagy a Hankook vp2. Viszont esőben egész jól teljesít.

(#14936) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

A hidegebb idő közeledtével egyre aktuálisabbá válik a téli gumi kérdése az UFO Civicre. Jelenleg "Dunlop SP Sport Maxx RT2* XL MFS 225/45R17 94W" nevű nyári gumicsoda van 17"-os gyári alufelniken. Gondom nem volt vele, eddig még nem csúszott meg egyszer sem, bár kicsit lehetne zajtalanabb is.

Téli gumival kapcsolatban viszont két lehetőséget látok;
a) A jelenlegi 17"-os alufelniken cseréltetek gumit (és keresek 225/45R17 méretben)
b) Beszerzek a téli garnitúrához 16"-os lemezfelnit (és keresek rá gumit 205/55R16 méretben)

A b) verzióban gondolom jóval olcsóbb lenne a négy darab gumi, viszont a lemezfelnik ára még bejön a képbe. Nem szeretnék agyonütött használtat venni "occóért", hanem valami normálisat akarnék. Eddig egy helyen néztem eddig újonnan (gumi.hu), de ott a gyári Civic lemezfelni darabja 15e Huf, ami picit magas árnak tűnik számomra.

Szerintetek melyik irányba lenne érdemes továbbnézelődni?
Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#16238) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!

Egy ilyen garnitúrának mi lehet a reális értéke (egy szezont max 3-4e km-et futott Dunlop SportMaxx RT2 + gyári Honda 17-es alufelni a képen látható állapotban)?

[ Szerkesztve ]

(#17421) Timer


Timer
veterán

Sziasztok! Továbbra is 205/50 R16-ban keresek nyári gumit, és a korábbi javaslataitok alapján képbe jött a Dunlop Sport BluResponse. Csak minimálisan drágább ennél a Dunlop SP Sport Maxx RT, úgyhogy erősen piszkálja a fantáziámat mindkettő. Plusz, továbbra is szimpatikus a Nokian zLine. Árban ez mind nagyjából egy szint, és eltekintve attól, hogy masszív túllövés egy 102 lóerős autóra az összes, a lehető legjobb tapadásút szeretném. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#17515) rbalint88 válasza vackor6 (#17514) üzenetére


rbalint88
addikt

hát, most hogy 47 vagy 45ezer egy gumi, az szinte mindegy... mondhatni hibahatár az árképzésben.
ahogy néztem, a kettő között van árban a Dunlop Sportmaxx RT2, az halkabb, mint a SC5.

(#17753) Timer


Timer
veterán

Lassan közeleg az igazság pillanata, döntenem kellene. Kérdeztem már párszor itt, de most utoljára még egyszer kikérném a véleményeteket:

Dunlop Sport BluResponse vs. Dunlop SP Sport Maxx RT (tehát nem RT2).

Darabonként 1.000 forint különbség van a két gumi között, amit boldogan kifizetek. Évi 15.000-et vezetek, jellemzően f_spisztoly utakon, de ebből nagyjából 2.000 autópálya vagy kanyargós hegyi szerpentin, ahol szeretek gyorsan kanyarodni, és gyorsan megállni! :) Legalább 5 évet bírnia kellene. Nem szeretném, ha nyikorogna egy élesebb kanyarban, mondjuk 60-nál. Tök jó lenne, ha bírná a kátyút is valamelyest, mert nagyon figyelek erre, de a nagy számok törvénye alapján azért bele-bele rongyolok. Az Autó egy 100 lovas Vectra B, amire (igen, igen, tudom :D ) felmenne a 205/55 R16 is, de én ragaszkodom ehhez a mérethez, tehát a típus a kérdés, a méret adott.

Köszönöm urak előre is a tanácsokat, véleményeket!

[ Szerkesztve ]

(#17786) Timer válasza BigBlackDog (#17780) üzenetére


Timer
veterán

Érdekes, Asszonypajtás 1.4-es D Corsáján is ez van, nem érzem egyáltalán instabilnak tőle az autót, igaz, nem egy erőgép. Az én - szintén vadállat - B Vectrámon WR D3 van, itt csak annyi tűnt fel, hogy mintha jobban érezném az úthibákat mostanság, mint hidegben volt, de lehet, placebo. Mindkét szett első szezonját futja egyébként nálunk, de eddig mindkettővel maradéktalanul elégedett vagyok.

Más. Miután egyéb helyeken véleményeket olvasva rádöbbentem, hogy a Dunlop BR azért közel sem annyira fényesen teljesít a gyakorlatban (kátyú érzékeny, és 25k alatt ezt is el lehet koptatni), mint a teszteken, a Sport MAXX RT pedig jó eséllyel még ennyit sem bír ki, cserébe legalább nem veri szét kapásból a kátyú, más irányokba fordultam. A Goodyear EfficientGrip Performance-szal van esetleg valakinek tapasztalata 205/50 R16 (vagy e körüli) méretben?

Amit még ajánlottak, az az Uniroyal RainSport 3, de ez nekem annyira nem jön be, mert árban már alig van különbség a GY-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#17953) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Lassan gumi/felni vásárlás előtt állok. Egyelőre nem tudom, hogy mekkora lesz, attól függ melyik felni fog megetszeni, meg mennyire megyek el árban. Kicsit a dunlop felé húzok. Melyiket ajánljátok? 225/45R17 vagy 225/40R18 méretben. Szeretném ha jól tapadna, viszont nem akarok pályagumit, amit 10 000 km után cserélni kell, mert elkopott.

Gumikban ezeket néztem eddig:
-Pirelli P7 CINTURATO
-Bridgestone Turanza T001 EVO
-Dunlop SP Sport Maxx RT2

Illetve érdekelne, hogy ti milyen felnit tudnátok egy 2002-es fekete seat leon alatt elképzelni. Nagyon tetszik a JR11-es felni, de nem akarok annyit adni érte. 100-150k körül nézelődök.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#17973) Speeedfire válasza rbalint88 (#17972) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor maradok a dunlop sp sport maxx rt2 mellett. Egész jó ár/értékben szerintem. A potenza drága, a hankook meg annyira nem szimpatikus.
A borbet-et már én is néztem, nem rossz forma. De az ABT is egész jó. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18302) Jorus válasza Qru (#18299) üzenetére


Jorus
nagyúr

Én most várom a futárt a Dunlop SP Sport Maxx RT2-kkel. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18305) hacki87 válasza tibbike01 (#18304) üzenetére


hacki87
senior tag

"Én most várom a futárt a Dunlop SP Sport Maxx RT2-kkel. :)"

(#18746) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Erre a 2 gumira esett a választásom eddig, de bizonytalan vagyok. Mintha az eagle f1 jobb lenne egy picivel. Bár igazából ugyan az a két cég. Száraz tapadás, kopás, fékút? Vajon melyik lehet jobb?

-Dunlop SP Sport Maxx RT2
-Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19031) Speeedfire válasza Speeedfire (#18916) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Na, mivel a múlt heti rendelés nem jött össze, ahogy írtam újra gumit kellene venni.
Viszont most nézem, hogy a Dunlop Sport Blueresponse (XL) 27.5k egész jó árban van. Míg a Goodyear
Eagle F1 Asymmetric 3 (XL) 29k. A Dunlop SP Sport Maxx RT2 (XL) meg még mindig 30k.

Még mindig a GoodYear felé húzok, de agyalok a Blueresponse-on is. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#19112) BigBlackDog válasza F_Zolee (#19110) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igazából a helyzet az, hogy megvolt a 16-os Nokian WR D4-ről a váltás a 17-es Dunlop Sportmaxx RT2-re (ami XL-es is) és hangosabb érezhetően (30-40 km/h felett susog). Erősen függ a zajossága az útburkolat minőségétől.
Nem tudom, hogy a gumitípussal van gond (egyébként a nyári gumik még keveset futottak és 1.5 év körüliek), vagy a 17-es méret miatt ennyire durva.

Ezen felül a 17-essel jobban megérzem az út lejtését, a nyomvályúkat és a kátyúkat is és pár lovacska is tovaállt. Cserébe pályán 130-140-es tempónál stabilabbnak érzem a kocsit, nem akar kóvályogni olyan könnyen és kanyarokban, körforgalmakban sem dülöngél, szemben a 16-os kerékkel.
Emiatt gondoltam, hogy maradnék a 16-os méretnél.

[ Szerkesztve ]

(#20195) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Elképzelhető, hogy a nyári gumim (Dunlop SportMaxx RT2*) halkabb lenne ebben a melegebb időben, mint a szezon elején, a márciusi-április eleji 5-10 fokban? Vagy csak kezdek hozzászokni? :D

(#20215) focvis válasza Qru (#20211) üzenetére


focvis
veterán

Gondolkodtam, és valóban nem jó ötlet; a 225-ös Dunlop Sport Maxx RT-t is rendesen cibálja száraz aszfalton, ha odalépek.

(#20819) focvis válasza Kornel (#20816) üzenetére


focvis
veterán

Nem való Neked a nyomaték. :DDD
Vagy a Dunlop Sport maxx RT is szar; kikapcsolom a kipörgésgátlót és sikítanak a gumik.
Szerk: száraz aszfalton.

[ Szerkesztve ]

(#20820) Speeedfire válasza focvis (#20819) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Vagy a Dunlop Sport maxx RT is szar
Szárazon jó, de vizen siralmas.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#20930) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

A csillag jelölés mit szokott takarni egy gumin? Konkrétan Dunlop Sport Maxx RT2 XL MFS és Dunlop Sport Maxx RT2 XL MFS * közötti különbség érdekelne.

UPDATE: Most több helyen is olvasom, hogy a BMW-khez szánt típusokat szokta a Dunlop megcsillagozni. Most akkor egy Hondához inkább a sima lett volna optimálisabb? Nem is értem, hogy miért nem képesek csak a béemvé márkakereskedésekben eladni ezeket a "különleges" gumikat, hogy normális autóra normális gumit is tudjon venni az ember egy gumisnál. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23142) focvis válasza Kornel (#23140) üzenetére


focvis
veterán

Ezen - Ignis 2017- csak egy piktogram világít - legalábbis ezt mondta az értékesítő. Alternatív megoldás: kiszedni az izzóját. :DDD

@ Mágus: A Vredestein apám új gépére lenne. A gyári 175/60 r16 méretben egyedül a Falken gyárt 4 évszakost.
Az enyémen még a gyári Dunlop Sport Maxx RT van (láttam különbet is). Nagyon olcsó lenne a CC, de érzem, hogy nem való rá. :)
220 le. :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#23758) grabber válasza rbalint88 (#23755) üzenetére


grabber
addikt

Akinek van már kocsija,annak könnyebb jó gumit venni rá :D
Continental PC6 vagy Dunlop Sport max RT2
Michelin CC+ vagy Goodyear Vector4 Gen2
Egy ilyen szett elég jó lenne,vagy ezt gondolnám most a legjobbnak.

(#23841) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok,
Eagle F1 assimetric 3-ról tapasztalat?
Csendes, jól tapadó gumit keresek. (nyárit)
225/40R18 és 255/35R18
A méret miatt sok gumi kiesik...
Esetleg Dunlop sport maxx rt
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23844) focvis válasza cOxeR (#23841) üzenetére


focvis
veterán

Most cserélem a 4 mm-es Dunlop Sport Maxx RT-t, mert nem túl acélos a tapadása.
(Nem kizárt, hogy ebben közrejátszik az adott gumi VW homológ mivolta (VW1), és inkább a gördülési ellenállásra gyúrtak rá a homologizáció során.)

Mi ez, M3?

Esetleg még Continental PremiumContact 6, azt csendesnek írják.

[ Szerkesztve ]

(#24061) focvis válasza Carvus (#24052) üzenetére


focvis
veterán

Pont akciózták az atu.de-n; 90,19 volt darabja; szumma 365,74 a 4 db kiszállítva. A goodwheelen 10 €-val több volt akkor - a legkisebb is számít! :DDD

28 k Ft-ra jött ki darabja, itthon ennyiért Dunlop SportMaxx RT2-t kaptam volna, ami szintén frankó, de ez mégis csak Michelin.

[ Szerkesztve ]

(#24211) Qru válasza i-sti (#24210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez klasszik túraabroncs. Én inkább vmi puhább keveréket vennék ha ilyen keveset mész egy évben.

Mondjuk Dunlop SportMaxx RT abból van peremvédős verzió is (MFS). :K

#nincsbennetarcsi

(#24427) BigBlackDog válasza Qru (#24424) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként esküdni mernék, hogy a Volvón jobban tapadnak a friss CC+-ok, gyorsításnál, fékezésnél és kanyarban száraz, illetve nedves felületen i, mint az UFO Kuvikon a szintén friss Dunlop SP SportMaxx RT2 pacskerek. Előfordulhat, hogy ennyire számít a futómű? Civicen durvább gyorsításnál folyamatosan "ugrált" az eleje, gyorsabb kanyarban meg mászott ki az orra. Nem hinném, hogy ennyivel jobb gumi lenne a CC+ a SportMaxxhoz képest.

(#24537) i-sti válasza molnarpeter (#24536) üzenetére


i-sti
senior tag

Ma rendelem meg a nyári szettet, szerintetek melyik legyen?
Eddig 2-re szűkítettem le:

Dunlop SP SPORT MAXX RT 225/55 R16 95Y MFS V1 - 32,803 ft/darab
Fogyastás C
Nedvesség A
Zajszint 67db
Peremvedős
Drágább
[tyrereviews.co.uk]

Goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 225/55R16 95V - 30,064 ft/darab
Fogyasztás B
Nedvesség A
Zajszint 68db
Nem peremvédős
Olcsóbb
[tyrereviews.co.uk]

Novum Forum Siculorum

(#25147) focvis válasza MPowerPH (#25146) üzenetére


focvis
veterán

Szerkesztettem az előzőt. Ez a 22. autóm, sportos gumiból volt: Pirelli Pzero Rosso, P700, Bridgestone RE50, S001 (ugyanilyen Golfon, kicsit hangos, de jó), GY F1 GSD3 (fujj), Michelin PS (az első PS, kopott rendesen), Dunlop Sport Maxx RT (ezt cseréltem most, nem kopott, keveselltem a tapadását), valami másik Dunlop ami fosch volt. A többi nem ugrik be.
Ezek között megállja a helyét a PS4. Én ugyan más méretet keresek, de ami még játszott nálam: PC6, Pzero 4, Dunlop Sport Maxx RT2, Hankook S1 Evo2 (utóbbiról lebeszéltek, pedig vélhetően nagyon megéri az árát).

[ Szerkesztve ]

(#26149) Vincsaba


Vincsaba
csendes tag

Sziasztok!

Dunlop SP Sortmaxx RT-ről van valakinek információja?

(#26166) Vincsaba


Vincsaba
csendes tag

Sziasztok!

Ti ezek közül melyiket választanátok?
-Pirelli P Zero Nero
-Dunlop Sportmaxx RT
-Bridgestone Potenza S001

225 széles méretben lenne 140le/320nm-hez.

[ Szerkesztve ]

(#28760) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
van egy 17-es ibiza cupra felnim, frissen szinterezett, peremezett. Hozzá 4db tavalyi dotos, kb 10k km-t futott gumim (dunlop sp sport max rt2). El szeretném őket adni, de nem igazán tolonganak érte. 230k volt az indulok, most lejebb vittem 210k-re de így sem igazán. Mi lehet a reális ára? Nem akarom minden áron eladni, de sokat sem szeretnék bukni (160k + 120k volt nekem a szett).

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30512) grabber válasza meili (#30509) üzenetére


grabber
addikt

Continental Premium Contact 6
Michelin Pilot Sport 4
Dunlop SportMaxx RT 2
Dunlop Blueresponse De ennek elméletileg gyenge az olfalfala

Ilyesmiket néznék gumikból és Xl-es verzióban. De idén is jön ki új gumi széria. Új fejlesztések. Abból vennék ha nem sürgős. Manapság sokat fejlődnek a gumik. Lehet az újabb fejlesztést venném.

[ Szerkesztve ]

(#30556) focvis válasza vzsryl (#30555) üzenetére


focvis
veterán

Ha megtartod az autót még 4-5 évig, akkor talán kifizetődik a Michelin 185/65. Egy Michelin látatlanban is a legjobb*, de 100 000 Ft a szett ebben az amúgy nem drága méretben. Tartóssága okán jobb biznisz a Continentalnál.
Rövidebb távon gondolkozva inkább a Hankook VP3-at venném 195/60-ban. (Szerk: vagy Dunlopot, ha jó az ára, de most megyek aludni...)

*kis költői túlzás, de sz@rt nem gyárt

Szerk 2: a Primacy 4 2018-ban jelent meg, abszolút friss fejlesztés; a Continental régebbi, abból a PC6 a csúcs, ebben a méretben nem létezik.

[ Szerkesztve ]

(#30557) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

korábban írtam hogy lezúztam 2 felnim (gyári mazda 17es MX5 felni), találtam Mazda fórumon 4 ugyanilyen felnit Dunlop gumikkal eladót.. elgondolkodtam rajta mivel most idén már kell az uj gumi bár Michelin primacyt néztem ki, még várom mi a pontos, kép alapján Dunlop RT lehet. elvileg 10k van benne..szerintetek jó lehet MP helyett?

(#31640) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Milyen nyári gumit ajánlanátok?
Az autó: 2011 1.8 Mazda MX5 (205/45 R17)
Felhasználás: Első sorban városi, illetve hosszabb, többnapos túrázás - autópálya kerülve ha lehet (alkalomadtán pályanap, kis csúszkálás, csak móka, nem verseny)

Dunlop SP Sport MAXX RT2

Hankook Ventus V12 evo2 K120

Michelin Primacy 3

Michelin Pilot Sport 4

Ezekre szűkült a választás, de mást is megfontolok ha nagyon ajánlott.. sorrendben is kb így húz a "megérzésem".. Mazdások a V12t szeretik, de leírás alapján a Sport maxx RT2 viszont a legszinaptikusabb
PS4et találom a legjobbnak, de annyira nem tervezem "versenyeztetni" hogy szerintem megérezzem amivel többet ad, ellenben jobban kopik és drágább mint a többi ha jól néztem.
Primacy a "túra" jellege miatt tetszett, de lehet ahhoz képest feláras.

Ha jol láttam peremvédő mindegyiken van és annak megléte fontos szempont is.

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.