Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Exodius válasza westlake (#100) üzenetére


Exodius
őstag

Félre ne érts, én sem gazdagodni akartam, rosszul fejeztem ki magamat. Amúgy meg 9 éve tag vagyok szóval tudom milyen az úgy segíteni, hogy nem kapok semmit cserébe, nem is vártam, nem is azért csináltam, hanem hogy segítsek. Viszont ha néha valamit visszafújna a szél, az azért nyilván jól esne. De ne harapd le az orromat. :U

(#102) bucihost


bucihost
senior tag

ERRE valakinek ötlet? több mint 1 hete megy, de nem kapok CPID-et :(((

(#103) Exodius válasza bucihost (#102) üzenetére


Exodius
őstag

Nálam is ilyesmi volt a hiba. :U

[ Szerkesztve ]

(#104) Csiga69 válasza bucihost (#102) üzenetére


Csiga69
tag

Hali!
Nem küldött beacon-t (súgó -> debug ablak -> konzol -> execute advertisebeacon [enter] -> legkésőbb 1 nap múlva benne kell legyen a CPID-d a blockchainben)
Nem kaptad / igényelted a kezdő 500 GRC-t (bár szerintem amennyid van, annak is elégnek kell lennie)
Csatlakoztál a gridcoin csapathoz?
A RAC-od 100 fölött van ebben (ezekben) a projekt(ek)ben?
Szoktad frissíteni a klienst?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#105) Csiga69 válasza bucihost (#102) üzenetére


Csiga69
tag

ja, ellenőrizd a %appdata%\gridcoinresearch\gridcoinresearch.conf file-ban, hogy jól szerepel-e az email címed, illetve a BOINC adat és app könyvtárának elérési útvonala helyes-e? A könyvtárak elválasztásánál a dupla \ a helyes ebben a konfig file-ban.
Ezt úgy lehet a legegyszerűbben, ha csinálsz egy parancsikont, vagy a futtatásba (win+r) beírod a következőt:
notepad %appdata%\gridcoinresearch\gridcoinresearch.conf

[ Szerkesztve ]

(#106) bucihost válasza Csiga69 (#105) üzenetére


bucihost
senior tag

Szia!

08:40:12

execute advertisebeacon

08:40:13

[
{
"Command" : "advertisebeacon"
},
{
"CPID" : "",
"Beacon" : "Invalid CPID"
}
]

A confban jó email van. Magyar temaba beléptem. Leírás alapján csináltam mindent, igényeltem több kezdp kreditet is, de csak ezt az 1 et kaptam meg.

Recent average credit RAC (according to BOINC combined) 2,665.37907
Recent average credit RAC (according to BOINCstats) 890.05764

(#107) Csiga69 válasza bucihost (#106) üzenetére


Csiga69
tag

Na ebből legalább az látszik, hogy a CPID-det nem kapta meg.
A telepítéskor azt az email címet és jelszót kell megadni, amivel a BOINC projektek felé is hitelesíted magad, ez így történt?

(#108) bucihost válasza Csiga69 (#107) üzenetére


bucihost
senior tag

igen, ugyan az mind2

(#109) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Be akartam lépni, a project honlapján az accountommal és ahelyett, hogy beengedne ezt kapom:

Certificate of Computation

This certifies that
szerver

has contributed 58,141 Cobblestones of computation (50.23 quadrillion floating-point operations) to the following scientific research projects:

Project Cobblestones Joined
MilkyWay@home 58141 23 November 2015

Ez mi lehet?

(#110) Csiga69 válasza bucihost (#109) üzenetére


Csiga69
tag

Ennek semmi köze a gridcoinhoz.

Nekem működik rendesen a Milkyway@home honlapja.
Valószinűleg rossz linken keresztül lépsz be.
Ez adja vissza azt a tanusitványt, amit te látsz:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/cert_all.php
És ezt kellene használnod:
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/home.php

(#111) bucihost válasza Csiga69 (#110) üzenetére


bucihost
senior tag

home után irányított át oda.

Nah újra ratam a G-T-t most kaptam CPID-et, viszont nincs szinkronban.... :W

(#112) Exodius válasza bucihost (#111) üzenetére


Exodius
őstag

Magának szinkronizál. Az automatikus.

(#113) Csiga69


Csiga69
tag

Tudja valaki, hogy a gridcoin.us oldal miért nem ment kb. egy hétig?

(#114) westlake válasza Csiga69 (#113) üzenetére


westlake
félisten

Van bármilyen jelentősége?

Play nice!

(#115) Csiga69 válasza westlake (#114) üzenetére


Csiga69
tag

Csak annyi, hogy ma hirtelen kaptam 2231 GRC-t, 10 nap szünet után.

(#116) westlake válasza Csiga69 (#115) üzenetére


westlake
félisten

Nem hiszem, hogy lenne jelentősége. Se annak, hogy egyben kaptál annyi GRC-t, se annak, hogy nem ment az oldal 10 napig. Én az elmúlt 10 napban négyszer is (négy nap) kaptam GRC-t.

Play nice!

(#117) westlake


westlake
félisten

Nekem most két projekt fut a gépen és a tárca nem hajlandó szinkronizálni. Ahogy leszedem az egyik projektet, egyből működik rendesen. :(
Mondjuk nagyon nem érdekel, mivel a két projekt futtatása csak átmeneti. Meg amúgy is fut egy másik gépen a tárca normálisan.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#118) lyzzard


lyzzard
aktív tag

Sziasztok! Mivel amúgy is fut a WCG a gépeimen, meg 3-4 telefonon brahiból, az egyik gépre felraktam a gridcoint is. Abszolút nem számít, hogy hogyan adogatnak grc-ket, de azért megkérdezem. Több BOINC-kliens esetén, amik több gépen futnak, elég, ha csak egy gépen van telepítve a gridcoin?

Amúgy 6 napba telt, míg észhez tért, de követve a leírásokat (köszi!) szinkronba állt.

(#119) westlake válasza lyzzard (#118) üzenetére


westlake
félisten

Igen, elég csak egy BOINC-os gépen futnia.

Play nice!

(#120) lyzzard válasza westlake (#119) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Köszi!

(#121) alfamate89


alfamate89
tag

Régen nekem is futott a Seti a 2 magos amd döbbenetemen. :D Most elgondolkodtam, hogy megint beállnék a csatasorba. Jót tesz a bioritmusomnak, ha tudom, hogy valamicskét Én is hozzá tudok tenni a tudományhoz. Ez a GRC és úgy ez az egész cryptocurrency téma nekem új, majd beleásom magam. Az olvasottak alapján tervezek összerakni 1 kisebb költségvetésű gépet, ami 24/7 -ben üzemelne. Ha jól értettem energiatakarékos CPU mellé erős GPUk, abból is inkább AMD a recept. Mármint teljesítmény/fogyasztás tekintetében ez a követendő ugye? :)

(#122) alfamate89 válasza westlake (#117) üzenetére


alfamate89
tag

Nem mai poszt, de a GRC FAQ-ban azt olvastam, hogy a BAM-et kell használni, ha több projektek akarsz futtatni. Több gép esetén amúgy is egyszerűbb vele. Én most azzal játszom, hogy valahogy be tudjam állítani, hogy a GPU több feladatot futtasson egyszerre és, hogy mennyi CPUt használhat.

(#123) westlake válasza alfamate89 (#122) üzenetére


westlake
félisten

Nekem nem jön be a BAM. Ha a több projekt nem egy host-on fut, akkor inkább csinálok több tárcát, több ID-val.

Play nice!

(#124) alfamate89 válasza westlake (#123) üzenetére


alfamate89
tag

Én már annak is örülnék, ha az az 1 szinkronizálódna. :D Eljutottam már odáig, hogy egyszer szinkronizálódott, sikerült is tarhálnom 0,3 GRCt, ami meg is jelent. CPIDet még nem kaptam. Aztán újratelepítettem a Boincos gépet, hogy akkor azon csak az fog futni és azóta semmi. Mondjuk ez tegnap este történt, még nem pánikolok. Jelenleg WCG fut nálam is 16 szálon. GPUra meg (R9 280X) egy másik projektet szeretnék beállítani, úgy, hogy a CPUból 1 szálat rendelnék hozzá. Eddig nem sikerült.

A BAM amúgy tényleg egy borzadály. Hiába szedem ki a projektekből a pipát, hogy ne csatlakoztassa az új hosthoz, azért is benyom minden projektet amit a régmúltban használtam. Végleg törölni meg nem lehet.

(#125) westlake válasza alfamate89 (#124) üzenetére


westlake
félisten

A megfelelő email cím (config), meg a projektnél a "Gridcoin" group tagság a fontos. 1-2 napot érdemes várni CPID-ig. Nekem eddig mindig működött.

Play nice!

(#126) alfamate89 válasza westlake (#125) üzenetére


alfamate89
tag

Ezek megvannak, úgyhogy csak nem lesz gond. :)

(#127) Exodius válasza alfamate89 (#126) üzenetére


Exodius
őstag

GPU-ra meg mehet a GPUGrid. :)

(#128) alfamate89 válasza Exodius (#127) üzenetére


alfamate89
tag

Még nem jött a megvilágosodás, hogy hosszú távon mit/miket szeretnék futtatni. Megmondom őszintén, a fizika területe jobban érdekel. WCGn egyedül a zöld energia projekt, ami ebbe beletartozik. Seti és Einstein nem játszik. Azoknak elég nagy a támogatottságuk. Gondoltam Cosmologyra például. Mondjuk GPUra vagy az emített GPUGrid, vagy Milkyway az esélyes. Viszont a beállítást még mindig nem tudom. 15szál CPU és 1szál CPU+GPU. Ezt kellene valahogy belőni. :)

(#129) Csiga69 válasza alfamate89 (#128) üzenetére


Csiga69
tag

Megmondom őszintén, a fizika területe jobban érdekel.
Einstein nem játszik.

:F

[ Szerkesztve ]

(#130) alfamate89 válasza Csiga69 (#129) üzenetére


alfamate89
tag

Végül Einstein lett, legalábbis most az megy. Azért nem akartam, mert nagyon sokan futtatják. Valami kevésbé népszerű projektet akartam segíteni. Amúgy sikerült megoldani a 15 szálra korlátozást, de a GPUn futó projekt csak 25% körül használja ki GPUt. Négyet kellene rajta egyszerre futtatni.

(#131) Csiga69 válasza alfamate89 (#130) üzenetére


Csiga69
tag

Az alacsony GPU haszálat valószínűleg a nagyon sok egyszerre futó CPU taszk miatt van. Esetleg próbáld ki úgy, hogy tovább csökkented a futó feladatok számát. (akár egészen a valós magok számáig)

(#132) alfamate89 válasza Csiga69 (#131) üzenetére


alfamate89
tag

Igazad volt. 4x 0.5CPU+0.25GPU lett a jó, így elérte a kártya ~96% -os kihasználtságot. Melegedett is, mint a disznó. :D Közben amúgy nem tudom mi történt, sync azóta sem sikerült és most a boinc az Einstein projektre azt írta ki, hogy nem tölt le több feladatot és a letöltöttek végeztével eltávolította magától az egész projektet. Nem is tudtam megakadályozni. Nem értem, ezen a BAMmal csak a baj van. Mikor BAM nélkül próbáltam sikerült a sync is, meg megkaptam a tarhált grct is... egészen biztosan Én csinálok rosszul valamit. Majd, ha lesz több időm beleásom magam jobban.

(#133) alfamate89


alfamate89
tag

Ha jól értelmezem szinkronizálás során el kellene jutnunk az aktuális blokkig, vagy legalábbis az újabbak közelébe. Ezt ki is jelzi, de mindig megakad egy idő után. A debug2 fileban ezt találom ilyenkor.

márc. 29 2016 22:03, Loading...
márc. 29 2016 22:03, Loaded
márc. 29 2016 22:03, Testnet : False
márc. 29 2016 22:03, Speaking 0
márc. 29 2016 22:03, Error while Speaking Good Night alfamate89gmail.com, Your Magnitude is 0A következő karakterlánc nem konvertálható „Double” típusra: „,in Production.”.
márc. 29 2016 22:13, Testnet : False
márc. 29 2016 22:13, <QUORUMDATA><AGE>41847</AGE><HASH></HASH><BLOCKNUMBER>507937</BLOCKNUMBER><TIMESTAMP>03-29-2016 08:33:36</TIMESTAMP><PRIMARYCPID>INVESTOR</PRIMARYCPID></QUORUMDATA>

Ez mond valakinek valamit? :U

(#134) alfamate89 válasza alfamate89 (#133) üzenetére


alfamate89
tag

Bocsi, kicsúsztam a szerkesztésből. Sikerült naprakész állapotba jönnie közben, de a korábban összehozott ~0,2 GRC nem jelenik meg. CPID természetesen továbbra sincs... :W
Az adott gépen a Boinc folyamatosan fut. A debug2 most is valamit problémázik az 507937-el, csak most többször írja már ki.

(#135) Csiga69 válasza alfamate89 (#134) üzenetére


Csiga69
tag

Mintha egy @ hiányozna az email címedből az előző debug log szerint...

(#136) alfamate89 válasza Csiga69 (#135) üzenetére


alfamate89
tag

Tökön szúrom magamat! Hát nem ott a hiba? Csiga69 le a kalappal! Mellesleg érdekes, mert azt indításnál adtam meg a tárcának és szerintem beleírtam. Nem szoktam lehagyni a kukacot soha, de persze lehet tévedek. Köszönöm szépen a figyelmességed! Kaptam CPIDet, megegyezik a BAMossal és a list cpid szerint az összes projekt ezen van, tehát nincs split. :D Kezdek egyenesbe jönni.

(#137) Csiga69 válasza alfamate89 (#136) üzenetére


Csiga69
tag

It's all in a day's work.
Örülök, hogy segítettem. :)

(#138) alfamate89


alfamate89
tag

Lassan, de biztosan haladok. Csináltam 1 friss e-mailt csak erre a célra. Regeltem BAMra, azon belül felvettem 2 projektet, csatlakoztattam boinchoz, szépen fut is, ezzel minden rendben. Tárca szinkronizál, azzal sincs gond. Van 258 GRCm, küldtem beacont is, van CPID is, amit kijelez bal alul, tehát most már ott kellene lenni, hogy megy a dolog. Szinkronizáltam a neuralnetworkot, megkerestem magamat és kemény 5 MAGot már ír is ott, lebontva a 2 projektre amit futtatok, tehát stimt. A baj csak az, hogy ez az 5 MAG nem jelenik meg az overview oldalon alul.
A debug2:

Apr 3 2016 21:13, Loading...
Apr 3 2016 21:13, Loaded
Apr 3 2016 21:13, Testnet : False
Apr 3 2016 21:13, Speaking 0
Apr 3 2016 21:13, Error while Speaking Good Night alfamate89b, Your Magnitude is 0Conversion from string ",in Production." to type 'Double' is not valid.

Ez az error rész nem tetszik nekem. Nem sikerült találnom semmit sem arról, hogy mi ez a speaking. Péntek délután óta fut a dolog, tudom ez még nem sok idő, de hátha kell még valamit csinálni. Az GRC oldalán végigmentem az összes ponton. Valami ötlet, vagy ez így rendben van? Köszi!

(#139) kingabo válasza alfamate89 (#138) üzenetére


kingabo
őstag

márc. 29 2016 22:03, Error while Speaking Good Night alfamate89gmail.com, Your Magnitude is 0A következő karakterlánc nem konvertálható „Double” típusra: „,in Production.”.

Legutóbb is ezt írta, akkor egy @ hiányzott a mailcímből, most már a gmail.com is hiányzik. :U

(#140) alfamate89 válasza kingabo (#139) üzenetére


alfamate89
tag

Benne van a .conf fileban. Ha jól értelmezem a program leveszi a @ utáni részt, és az előtte lévőt használja névnek. Mármint megszólításnak. Amikor hiányzott, akkor nem találta és az egészet kiírta.

(#141) Exodius válasza alfamate89 (#140) üzenetére


Exodius
őstag

Igazán egyszerűsíthetnének ez a programon, mert nagyon pepecselős. :U

(#142) alfamate89


alfamate89
tag

Nem szeretne megosztani valaki egy hibátlanul 100% jól működő tárca debug2 tartalmát? Most már jelez magnitudot az overview, párszor kaptam is csekély mennyiségű GRCt, most mondjuk 2 napja nem jött semmi. A debug2 továbbra is tele van speaking problémákkal, meg ott 0 magnitudot ír, meg in productionból nem tud double-t csinálni. Csomószor nem fér hozzá .dat fileokhoz, mert állítólag más használja azokat. A .confba most beleírt valami sessionguid= cuccot, amiről nem találok semmi infót a neten. A tárca is és a boinc is nonstop megy. Jelenleg 45magot ír, nincs gond szinkronizálással sem. Már nem merek írni, mert telefloodolom az egész témát. :U

(#143) LLam


LLam
senior tag

sziasztok,

S8BDiiDRsXxLau3xi7KuAqenyBJv319meb címre kérekszépen egy kis támogatást, mert az IRC és a faucet-ek üresek :( természetesen visszaadom a GRC-t.

Stay hungry!

(#144) westlake válasza LLam (#143) üzenetére


westlake
félisten

Küldtem. Nem kell visszaküldened.

Play nice!

(#145) LLam válasza westlake (#144) üzenetére


LLam
senior tag

köszönöm szépen :R

botrányosan lassú a blockchain letöltése :( szaros 500MB elméletileg az egész és már több mint 48 órája tölti a tárca..

Stay hungry!

(#146) westlake válasza LLam (#145) üzenetére


westlake
félisten

Ott valami más lesz a probléma. Nem szabadna olyan lassúnak lennie, ha a netkapcsolatod nem lassú.
Érdemes a legfrissebb klienst használni (3.5.6.2). Be kell zárni a tárcát, majd a grcupgrade.bat-ot futtatni. A config file-ban pedig csak ennyi legyen:

cpumining=true
email=???@???.???
boincappdir=c:\\Program Files\\Boinc\\
boincdatadir=c:\\Program Files\\Boinc\\data\\

Az alsó három változót értelemszerűen át kell írni a te adataidnak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#147) LLam válasza westlake (#146) üzenetére


LLam
senior tag

kliens a legfrissebb, tegnap updateltem. a program könyvtárában van egy snapshot-zip ami a teljes chain-t tartalmazza. wtf?!

Stay hungry!

(#148) LLam


LLam
senior tag

az rendben van, ha itt: C:\Users\user\AppData\Roaming\GridcoinResearch a conf file-ban az áll hogy "PrimaryCPID=INVESTOR" ?? blokklánc leszinkronizálódott, de cpid-m még nincs. mondjuk beacont sem küldtem, gondolom az elengedhetetlen .. ?? :F

Stay hungry!

(#149) alfamate89 válasza LLam (#148) üzenetére


alfamate89
tag

Hiába írod át. Visszaírja. Majd magától kicseréli. Aztán mehet a beacon.

(#150) alfamate89


alfamate89
tag

Nekem most már jó ideje rendben működött. Boinc kb. 24/7, a tárcát meg 1-2 naponta elindítottam 1 éjszaka erejéig. Ez így ment, amíg most nemrég beüzemeltem 1 másik gépet is. Boinc BAM segítségével. Arra nem tette fel a tárcát. A RAC természetesen hirtelen megugrott, amit list cpid paranccsal lát is a tárca, de most beragadt. Nem frissít. Megy, GRCt is kapok, de a MAG nem frissül. Legalább duplájára kellett volna felmennie. Azóta kb. teljesen mind1, hogy futtatok-e valamit, vagy nem. Az beállt 125 MAGra és onnan el nem mozdul. A DPOR weight, ami nem igazán tudom mi, de indjtás után szokott felfelé számolni, most az is beállt 888-ra és nem mozdul egész éjszaka. Máskor ilyen 20.000 körül szokott beállni. Ilyennel találkozott már valaki? Úgy tudom elég lenne a tárcát csak 1 gépen futtatni. A CPIDek megegyeznek mindegyik projektnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.