Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

Nem tudom, egy karitatív dologba (BOINC) hogy kerül valódi pénz, de működik.
Sok dologra nem tudom a választ, szenvedtem is napokon keresztül, amig megkaptam az első coinokat.
A Gridcoin hivatalos oldala itt érhető el. Itt az úgynevezett whitelist olvasható, ami magyarul a támogatott BOINC projektek listája. Az oldalukon található videó hasznos, de nekem vagy tízszer meg kellett néznem, mire be tudtam mindent állítani. Véleményem szerint én már jobban el tudom mondani, hogy kell beállítani a dolgokat. Aki egyáltalán nem járatos a coinok világában (Bitcoin), annak javasolt egy kis olvasgatás, hogy valamennyire megértse a coinok működését.
Innen tudjátok letölteni a szükséges dolgokat.
A Gridcoin Research könyvtára tetszés szerint futtatható bárhonnan. A Gridcoin Blockchain könyvtárát a "c:\Users\<username>\AppData\Roaming\" könyvtárba kell kitömöríteni.
Igazából két dologra kell odafigyelni. Az egyik az, hogy a Gridcoin Research (valójában ez a Gridcoin tárca) első futtatásakor kér email cím ugyanaz legyen, mint amivel az adott BOINC projektben regisztráltunk, a másik pedig az, hogy az adott BOINC projekten belül be kell lépni a "Gridcoin" csapatba (Team). Ha a két dolog közül valamelyik nem jó, akkor coint sem fognak küldeni a tárcánkba.
Ha a fenti dolgokat jól csináltuk, akkor tárcának alul ki kell írnia, hogy milyen projektet futtatunk. Ha ezt kiírja, akkor tárca kommunikál a BOINC-kal.

Azt sem tudom például, hogy ha több gépen fut a BOINC, akkor elég csak egy gépen futtatni a Gridcoin tárcátm, vagy az összes gépen kell. Azt sem tudom, hogy ha több gépen kell futtatni a Gridcoin tárcát, akkor lehet-e mindnek ugyanaz a coin fogadási címe, vagy mindegyikhez külön kellen generálni egy újat.

Egyelőre ennyi, majd folytatom.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2) westlake


westlake
félisten

Három kifizetésből még nem nagyon lehet kalkulálni, de körülbelül napi 1000 forintot "ér" a 120k-s RAC.

Play nice!

(#3) Sotho válasza westlake (#2) üzenetére


Sotho
őstag

Zsír, továbbra sem akar szinkronizálódni. :O

(#4) Exodius válasza westlake (#2) üzenetére


Exodius
őstag

Hány napot vártál amíg a Cpid-d átváltott investorról? Állítólag 2-3 nap. :U

Amúgy 34k gridcoin kell 1 bitcoin-hoz aminek a jelenlegi árfolyama 85 rugó.

[ Szerkesztve ]

(#5) Sotho válasza Sotho (#3) üzenetére


Sotho
őstag

Na ezt be kellett írnom hogy megjavuljon :D
milkyway@home HD5870 maxon tolva 200k fölött tol naponta most lájtosabb csomikat számolgatva kiváncsi vagyok mi lesz.

(#6) westlake válasza Exodius (#4) üzenetére


westlake
félisten

Nekem kellett 4-5 nap, mire magához tért a tárca. Viszont csak egyszer kell megvárni, onnanól mindig működni fog.

#5: Mennyi a magnitude-od? Ha jól tudom ez a meghatározó. A RAC-ból nem derül ki semmi. Maximum projekten belül tudsz viszonyítani. Van a tárcádban coin? ha nincs akkor itt tudsz kérni 500-at a kezdéshez. Ha ez valamiért nem működne, itt is lehet kérni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#7) westlake


westlake
félisten

Itt láthatjátok, nekem eddig hogy alakult a dolog.
Látszik, hogy a tárca használata után három nappal kaptam az első kifizetést.
Nekem 570 és 620 között ingadozott a magnitude. Valószínűleg felteszem az összes BOINC-os gépre a tárcát, hátha változik valamit a dolog. Mondjuk, ha logikusan gondolkodunk, akkor elég lenne egy BOINC-os gépen futtatni, hiszen a RAC onnan is kiolvasható.

Ha éppen tudok vele foglalkozni, akkor itt (Grindcoin szoba) tudunk chat-elni is.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#8) Sotho válasza westlake (#7) üzenetére


Sotho
őstag

A cpid elég neki szerintem , én litecoint bányásztam, a walletnak nem kellett mennie mindig az utalások jóváíródtak mikor leszinkronizált. Sőt pont a wallet volt ami csak egy gépen mehetett mivel abba volt a pénzed.

Regeltem egy új mw usert a jó kis PH csapatból nem lépek ki ezért. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) westlake válasza Sotho (#8) üzenetére


westlake
félisten

Szerintem itt nem bányászatról (titkosításról) beszélünk. Nem hiszem, hogy elég lenne az, hogy egyszer "megkapd" a CPID-d. Már csak azért sem, mert azt én például már akkor megkaptam amikor regisztráltam a WCG-ben. Persze, az is igaz, hogy be kellett lépni a Gridcoin csapatba, ahonnan megint csak ki lehet kalkulálni, hogy mennyi coint kellene kapnod.
Biztosat nem tudok, de itt az alkalom, hogy kipróbáld. ;]

Play nice!

(#10) westlake


westlake
félisten

Hat nap alatt 1228 GRC, ami körülbelül 4150 forintnak felel meg. Nem azt mondom, hogy meg lehet ebből gazdagodni, de a villanyszámlát szerintem fedezi. Persze ennek jobban utána kellene nézni.
És ha jól tudom, körülbelül havonta egyszer (bár nekem most éppen 51 napot ír a tárca) nagyobb kifizetés is jár. El kell telnie 1-2 hónapnak, hogy tényleg pontos ősszeget lehessen mondani. Ez a Gridcoin téma nem olyan egyszerű, mint bármelyik másik coin. Ott órakon belül kiderül, hogy mennyit kereshetsz vele.

Eszembe jutott egy érdekes dolog. Mi van akkor, ha x gépre a BOINC mellé felteszem a tárcát is, de mindegyik tárcának más címet generálok? Hova fogják kifizetni a coint? Ha a RAC alapján fizetnek (magyarul elég lenne egy tárca is), akkor honnan tudják a címet? Én sehol sem adtam meg a kifizetéshez. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#11) westlake


westlake
félisten

Gridcoin Research 3.5.3.5 Portable
SHA1: 6251CCC532590D166F34D2D72935DCE3C2499CD4
Gridcoin Blockchain 385000
SHA1: EB49B0CC6B2C800CA53E474120B621363DA266BA

A Chrome riasztással nem kell törődni.

Play nice!

(#12) Geller72 válasza westlake (#10) üzenetére


Geller72
veterán

Ezt a tárcát fogd fel úgy, mint egy számlaszámot. Generálhatsz te akármennyit. De egy is elég. Attól függetlenül, hány kliens fut. Én a te helyedben elolvasnám az itteni Litecoinos 1. hsz.-t, az elejét közösen írtuk, elég egyértelmű szerintem. Annak ellenére, hogy a dolog már nem él, az elv és a magyarázat jó.

(#13) Exodius válasza westlake (#6) üzenetére


Exodius
őstag

Remélem azért nem kell 4-5 napon keresztül folyton bekapcsolva lennie a gépnek. :)

(#14) Exodius válasza Geller72 (#12) üzenetére


Exodius
őstag

Hogy érted, hogy nem él?

(#15) Geller72 válasza westlake (#7) üzenetére


Geller72
veterán

Quakenet accot/passt kér. :/

(#16) Geller72 válasza Exodius (#14) üzenetére


Geller72
veterán

Már nem akkora biznisz, mint akkor volt. Saját finanszírozású villanyszámlával meg pláne nem. :U Vagy csoda történt?

(#17) westlake válasza Geller72 (#12) üzenetére


westlake
félisten

Lehet. hogy végtelenül egyszerű a dolog, de én eddig nem így látom. Ha valóban elég csak egy BOINC-os gépen futtatni a tárcát, akkor tényleg nincs miről beszélni, mert ott egy adott cím van. Én azt nem tudom, hogy valóban elég-e egy tárcát futtatni akkor, ha valakinek több BOINC-os gépe van. Mert ha nem, akkor a cím kérdés még mindig aktuális. Elvégre a többi coin-nál, ha nem pool-ban bányásztál, hanem a tárcával, akkor ott a saját címére kapta a coin-okat. Ha 100 tárcád volt, akkor 100 címre. Annak örülnék a legjobban, ha végre kiderülne, hogy hány tárcát kell futtatni.
Azért is furcsa, mert eleinte 4-5 tárcát futtattam, akkor 620 volt a magnitude-om, most meg csak két tárcát futtatok és csak 560. Mondjuk nem tudom, hogy van-e összefüggés a két dolog között. Holnap megint felteszem a többi gépre is a tárcát és akkor kiderül.

#13: Ezt hogy érted? Ha nem megy folyamatosan a gép, akkor hogy fut a BOINC? :F

#14: Ő a Litecoin-ra értette, nem pedig a Gridcoin-ra. Vagy te is arra értetted?

#15: Felejtős, mert az inaktív szobákat egy idő után törli.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#18) Geller72 válasza westlake (#17) üzenetére


Geller72
veterán

Akárhány boincos géped lehet, ha ugyanazt a projectet futtatják, ugyanabban a groupban. Én így gondoltam. Természetesen minden más, ha ezek a változók különbözőek. Akkor annak függvényében kellenek a tárcák. Ahogy más is mondta, a tárcának nem muszáj futnia mindig. Nekem asszem anno egy gépen volt, a dat fájlt két pendrive-n tartottam titkosított konténerben és heti egyszer szinkronizáltam. Ha több coint is bányászol (maradjuk ennél a fogalomnál..:D.) akkor több tárca is kell. Ha több poolban vagy, akkor is lehet egy tárcát, max a tárcád "címét" mindegyik poolban megadod, mint kifizetési címet. De attól még lehet egy, mivel egy ugyanaz az érme. A videó felénél vagyok, eddig egyértelmű a dolog.

Nagy kérdés, hogy érdemes e mondjuk CPU alapú projecthez ezt felvenni, vagy nem, mert szerintem itt is sokkal többet hoz a konyhára a GPU alapú bányászat. Az is kérdés, hogy ez mondjuk egy közepes VGA-val mit hoz? :U Hogy tudjunk általánosítani.

[ Szerkesztve ]

(#19) Exodius válasza westlake (#17) üzenetére


Exodius
őstag

Hogyhogy hogy fut. Ha bekapcsolom a gépet ott folytatja a kutatást, ahol abbahagyta. :)

(#20) westlake válasza Exodius (#19) üzenetére


westlake
félisten

Oké, természetesen így is lehet BOINC-ozni. Nyilván elég akkor futtatni a tárcát, ha a BOINC is fut.

#18: Ennyire azért én is tisztában vagyok a tárcák működésével. Viszont szerintem a Gridcoin nem egészen olyan, mint a többi coin bányászata. Mint írtam, kezdetben 620 volt a magnitude-om, most meg 560. Miért csökkent, ha a RAC-om elhanyagolhatóan csökkent (éppen)?
Gridcoin szempontjából nem lehet összehasonlítani a projekteken belüli RAC-ot. Egy GPU-s projektben egy komolyabb VGA-val el lehet érni az én WCG-s RAC-om dupláját, pedig ehhez a RAC-hoz nem kis CPU-s teljesítmény kell. Egyébként szándékomban áll másik email címmel regisztrált GPUGRID projekt kipróbálása. Kiderül, hogy 200k-s RAC-kal mekkora a magnitude és mennyi coin-t fizetnek ki.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21) Exodius válasza westlake (#20) üzenetére


Exodius
őstag

Amúgy milyen CPU-d meg VGA-d van? Mivel kutatsz?

(#22) westlake válasza Exodius (#21) üzenetére


westlake
félisten

Talán az első 20 gép lehet aktív. GPU-val (jelnleg) egyáltalán nem önkénteskedek.

Play nice!

(#23) Geller72 válasza westlake (#20) üzenetére


Geller72
veterán

Gyaníthatóan ez a projekt is - részben - azért jött létre, hogy a projektekben részt vevők költségeit CSÖKKENTSE és nem azért, hogy ebből valaki zsíros legyen. Arányaiban a GPU alapú minerkedés többet hoz, de többet is visz. Mármint akinek ez önköltségen fut ugye, a többieknek nem nagyon számít, max ha beruház esetleg önköltségen VGA-ba és nem az is adva van. Egy R9 Fury érdekes lehet, mert teljesítményben elég jól domborít, igaz, marha drága is. Valami alacsony fogyis vga-val, ami nagy teljesítményű is esetleg (Nvida maybe :U ?). A RAC igazából nem egy nap alatt alakul ki, egy sima rozis projeknél is kb 1 hónap, mire "beáll" a valós érték annak ellenére, hogy mondjuk az első pillanattól állandó teljesítménnyel mennek a gépek. Erről a rozettás ph-s topicban is van képlet, ha jól rémlik. Mármint, hogyan kell körülbelül kiszámolni. Könnyen lehet, hogy a gridcoinban nem ilyen hosszú intervallumot ad meg, hanem sűrűbben ellenőrzi a számításokat. A minerkedésben is volt olyan pool, ahol nagyon nem volt mindegy, hogy éppen mennyivel teljesítesz és mikor. Attól függ, hogyan volt megírva a "motor". Az is lehet, hogy ott voltál egy napig és pont akkor nem, amikor találtunk egy blokkot és hatalmasat fizetett. Gondolom, itt sem állandó ez a dolog. Szerintem is egy havi átlagot kellene nézni, folyamatos üzem mellett. Te most csak a cpu-val számolsz, vagy benne vagy gpu-s projektben is? Ha csak cpu-val számolsz, nagyjából hogyan alakulnak a kifizetések adott teljesítményre? Konkrét példával esetleg. Mennyi és milyen cpu megy milyen terhelésen..etc.. ;)

[Edit]: Közben olvastam a hsz-ed utolsó mondataimra vonatkozó részét.

[ Szerkesztve ]

(#24) westlake válasza Geller72 (#23) üzenetére


westlake
félisten

Majd gondolkodom rajta, milyen "alcsony fogyis" VGA-val próbálkozzak. :D
A vicc kedvéért majd beteszem egymás mellé az egyik 780 Ti-t és a 290X-et. ;]
GPU-val azért nem önkénteskedem, mert a WCG sajnos nem támogatja, másrészről nem volt kedvem beszerelgetni őket és új projektbe regisztrálni. És az sem elhanyagolható szempont, hogy a villanyszámlát sem én fizetem (jelenleg) és azért mindennek van határa. :B
Mint írtam, be fogok állítani egy GPUGRID-es gépet, ahol a RAC jóval 200k felett lesz. Majd kiderül, hogy miként alakulnak a Gridcoin-os kifizetések.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#25) Geller72 válasza westlake (#24) üzenetére


Geller72
veterán

Nyílván neked nem számít annyira a fogyi, de ezt már párszor átbeszéltük. ;). Nekem meg ugye igen.
Ilyet nézegettem:
ASUS GeForce GTX 970 OC DirectCU II 4GB GDDR5 256bit PCI-E (STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5)

De ez nekem még nagy és drága, cirka 100k lenne darabja. A 960 sokkal kisebb is. A 280-as, 290-es kártyákat én még időben eladtam. 300W nekem sok. :(.

[ Szerkesztve ]

(#26) Geller72


Geller72
veterán

Az érdekes, hogy a gpugrid honlapján amd/nv a támogatott vga, a boinc projectlistjében pedig csak NV-t írnak. Akkor most? :U

(#27) westlake válasza Geller72 (#26) üzenetére


westlake
félisten

Működik mindkettővel. Valamiért a BOINC kliensben ezt a részt nem frissítik. A POEM@HOME is megeszi mindkét VGA-t, pedig a BOINC-ban egyik sincs jelölve. Sajnos.

Play nice!

(#28) Geller72 válasza westlake (#27) üzenetére


Geller72
veterán

Majd ránézek erre a topicra.;). Akkor gondolom, ahogy említettem is, a CPU részét nem érdemes feszegetni. :/.

(#29) Exodius válasza Geller72 (#28) üzenetére


Exodius
őstag

Csak i5-től fölfele! :D

(#30) Geller72 válasza Exodius (#29) üzenetére


Geller72
veterán

Az nem számítana. A 3770T 45W tdp-s, vagy akár alul is tudnék feszelni egy i7-et. Ha ennyire kész infókkal vagy telítve, felvázolhatnád a dolgokat.. ;] . Ahogy látom, szinte minden boincos projektben a ranklisteket a grid-es teamok vezetik. Tehát a dolog működik. Az anyagi része érdekelne engem..:D. Egy 3770T/sima ~55k, egy 960 mini ~60k. Tehát árban nagyjából egál, de a 960 gyanítom körbehugyozza az i7-et.

[ Szerkesztve ]

(#31) Geller72


Geller72
veterán

Vmit nem értek. A jelenlegi árfolyam: 1GRC=$ 0.009886.
Ha nektek napi 120-200k (120.000-200.000???)-es termésetek van, akkor ez nekem több mint gyanús.. :U . Mert az 200k-nál 1977 dodó..:D. /nap.

Egy kis officiál tread.

Wiki mining setup..

[ Szerkesztve ]

(#32) Exodius válasza westlake (#27) üzenetére


Exodius
őstag

Várok keddig. Ha addig se változik a CPID IVESTOR-ról, akkor új tárcát csinálok.

(#33) westlake válasza Geller72 (#31) üzenetére


westlake
félisten

Egyedül én írtam olyat, hogy 120k-s a RAC-om. A RAC a BOINC-os average értéket jelenti. A 120k-nak tehát semmi köze a GRC-hez. Két teljesen különböző dolgot jelent. Mint írtam, én eddig 6 nap alatt a 120k-s WCG RAC-ommal körülbelül 4.500 forintnak megfelelő GRC-t kaptam.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#34) Geller72 válasza westlake (#33) üzenetére


Geller72
veterán

#5 Egyértelműbb lenne, ha a GRC hozam napi lebontása is elérhető lenne. Azaz hogy naponta mennyi GRC-t "számoltál ki".

(#35) westlake válasza Geller72 (#34) üzenetére


westlake
félisten

Erre nem is emlékeztem. Ezért mondom, hogy két projekt RAC-ját összehasonlítani semmi értelme.

Play nice!

(#36) Csiga69 válasza Geller72 (#26) üzenetére


Csiga69
tag

A GPUGrid csak NVidiával megy, abból is inkább a combosabbakkal.

(#37) westlake


westlake
félisten

Rájöttem, hogy ha a kezdeti szinkronizálásnál a coin fogadási címet elraktározza valahogy a rendszer és ha a későbbiekben egy másik címmel próbálkozok (mondjuk egy másik gépen egy másik tárcával), akkor a tárca úgy veszi, mintha nem tudna kommunikálni a BOINC-kal. Magyarul egy CPID-hez (email címhez) egy kifizetési cím tartozik. Az egyik kérdésemre már választ is kaptam.

#36: Szerintem szólj neki is, hogy nem működik. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38) Csiga69 válasza westlake (#37) üzenetére


Csiga69
tag

#36: Szerintem szólj neki is, hogy nem működik. :U
Helyesbítés: (a teljes zen válasz)
A GPUGrid-en a fő (CUDA-s, tehát NVidia-s) kutatás előkészítésére létezik egy CPU-s kliens, és annak egy AMD GPU-ra portolt változata, de az ilyen workunitok olyan ritkák mint a fehér holló.
Ha jobban megnézed az általad belinkelt host-on is 0 feladat van, illetve a szerver állapot lapján is.

Gridcoin setup step #2-nél ezt olvasom:
"The Gridcoin client only needs to communicate with the BOINC client to verify CPID ownership and to acqure local RAC estimates, so you should isolate the Gridcoin client from your BOINC computing environment."

[ Szerkesztve ]

(#39) westlake válasza Csiga69 (#38) üzenetére


westlake
félisten

Látszik, hogy nem vagyok otthon a GPUGRID projektben. Még szerencse, hogy mások igen. :B

Play nice!

(#40) westlake


westlake
félisten

Valóban elég csak egy BOINC-os gépen futtatni a tárcát. Mondjuk azt még mindig nem értem, hogy a magnitude-om miért esett 620-ról 560-ra.

Play nice!

(#41) westlake


westlake
félisten

Nem működik a kifizetés, ha olyan gépen fut a tárca, amin a BOINC csak alibiből van telepítve. Nálam futott a BOINC csak éppen egy darab csomag sem volt benne, mert a telepítés után azt mondtam neki, hogy ne töltsön le csomagokat. Emiatt nem is frissített. A tárca nem "panaszkodott", viszont egy darab coint sem kaptam. :(

Play nice!

(#42) Exodius válasza westlake (#41) üzenetére


Exodius
őstag

Apró hiba. :)

(#43) Geller72 válasza westlake (#41) üzenetére


Geller72
veterán

Ez mindenképpen a tárca hibája, ugyanis normál esetben semmi köze egymáshoz. Sőt, ugye nem csak azt beszéltük, hogy elég egy gépen futtatni a walletet, hanem az is igaz kellene hogy legyen, miszerint akár több napot is kihagyhatsz, mert a connect után úgy is szinkronizál. Pontosan ebből kifolyólag nincs szükség több tárcára/több gépen. Bocsi, kicsit el vagyok havazva/keveset aludtam, de megpróbálom behozni a lemaradást..:D.

(#44) savior


savior
őstag

Nálam valamiért nem indul el a kutatás. Mit rontok el? Szerintem mindent beállítottam, ami a videóban volt.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#45) savior


savior
őstag

POEM-el működik, de az ATLAS nem csinál semmit.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#46) Geller72 válasza savior (#44) üzenetére


Geller72
veterán

Ennyi nfóból lehetetlen segíteni, ezt gondolom, te is tudod.. :U .

(#47) westlake válasza Geller72 (#43) üzenetére


westlake
félisten

Én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy a tárcának nem kell all time futnia. Igaz, hogy ez is csak egy tárca a sok közül, de még mindig azon a véleményen vagyok, hogy nem olyan bányászás. A blokkláncot nyilván szinkronizálja (ebből kifolyólag a kifizetéseket), de sehol nem olvastam olyat, hogy elég lenne az elején megvárni a szinkronizációt és onnantól nincs szükség a tárca futtatására. Szerintem ez nem úgy működik, hogy csak jelzed egyszer, hogy igény tartanál a munkádért némi coin-ra.
Kimaradt egy nap a tárca működéséből és nem is kaptam coin-t. Szerintem ennél nem is kell egyértelműbb bizonyíték arra, hogy a tárcának mindig futnia kell. Szerintem ez nem azoknak lett kitalálva, akik néha-néha bekapcsolják a BOINC-ot.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#48) savior


savior
őstag

Kértem 2 helyről ingyen coint. Ezt a tárcában látnom kellene, mert 0-t mutat? Meg azt is írja, hogy nincs szinkronban.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#49) savior


savior
őstag

Nem értem én ezt. A kutatásert nem jött coin. Ahol ingyen lehetett kérni onnan szintén nem jön, kivéve 1 alkalmat. A tárca általában azt írja, hogy nincs szinkronban... CPID-re nem ír ki semmit.
Ezek csak a kezdeti nehézségek, vagy ez ilyen lesz végig?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#50) savior


savior
őstag

Újratelepítettem és mostmár szinkronizált.
A RAC mit jelent, mitől nő?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.