Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Sotho válasza savior (#50) üzenetére


Sotho
őstag

Recent Average Credit - attól nő ha sokat számolsz egységnyi idő alatt :D
Vagyis pontosabban : ha egyre többet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52) Exodius válasza savior (#50) üzenetére


Exodius
őstag

A BOINC-ban az az avarege work done megfelelője. Minél nagyobb annál jobb, hosszabb verziót nem tudok. :)

(#53) savior válasza Exodius (#52) üzenetére


savior
őstag

És a kutatásért mikor kapok coint?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#54) westlake válasza savior (#53) üzenetére


westlake
félisten

Mekkora a RAC-od? ATLAS, ugye?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#55) Csiga69


Csiga69
tag

Nálam ez a gridcoinresearch nem túl stabil.
Először egy Windows XP x64-es gépre tettem fel, és folyton kifagyott. Gondoltam, oké, nem szereti az XP-t (pedig .net-es és az fent van az XP-n), átteszem új oprendszerre.
Most egy Windows 10 x64 v1511-esen van fent, és ezen is laggol. Próbáltam Windows 7 kompatibilitási üzemmódban is. A "neural network" unhandled exceptionnal leáll (lehet, hogy azóta laggol?).

Más:
Ahhoz, hogy a kezdő 500 grc-t meg tudjam kapni (azaz a gridcoin.us oldal ne utasítson el olyan okokkal, hogy nem elég a RAC-om, nem vagyok a gridcoin csapat tagja, stb.) 1 napnak el kellett telnie a csapatváltoztatás óta.
Másrészt amit ma töltöttem le installert, nem egyezik meg azzal amit tegnap töltöttem le.
Harmadrészt a Malwarebytes Antimalware folyton veszélyes hálózati forgalmat jelez:
Detection, 2015. nov. 18. 11:55, SYSTEM, -CSIGA-, Protection, Malicious Website Protection, Domain, 220.255.164.34, sepulcher.wha.la, 49441, Outbound, C:\Program Files (x86)\GridcoinResearch\gridcoinresearch.exe,
Ez a cím (sepulcher.wha.la) az egyik node a config file-ban. Van erről valakinek infója?

(#56) savior válasza westlake (#54) üzenetére


savior
őstag

A RAC az 129, es Poem.

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#57) Csiga69 válasza Csiga69 (#55) üzenetére


Csiga69
tag

A "neural network" unhandled exceptionnal leáll (lehet, hogy azóta laggol?).

Na ezt megoldottam. Nem hittem volna, hogy ilyen primkó oka van ennek a hibának, de úgy néz ki, hogy a telepítő egész egyszerűen nem hozta létre a "neuralnetwork" mappát a
c:\Users\<user name>\AppData\Roaming\GridcoinResearch\ mappában.

[ Szerkesztve ]

(#58) Geller72 válasza Csiga69 (#55) üzenetére


Geller72
veterán

Lehet, hogy ez az egész egy nagy zombihálózat..:D. Nem lennék meglepve. Írni kellene a boincos projektgazdáknak, hogy milyen problémák és kétségek merültek fel. Vagy utánanézni a fórumon, hogy volt e már ilyen kérdés esetleg és ha igen, arra ott mit válaszoltak a szakik. :U

(#59) westlake válasza Geller72 (#58) üzenetére


westlake
félisten

Ha lenne, nem lenne kint a promója a boincstats.com-on. Egyébként ha valóban átverés, akkor hogyhogy nem látszódik meg a RAC-on? Értem ezalatt azt, hogy mit csinál a tárca, ha nem szipkáz el erőforrást?

#55: Valóban csinál érdekes dolgokat, de alapjában véve stabil. Nem szabad bántani és akkor nem lesz baja. Igaz, nekem is volt olyan, hogy minden ok nélkül kifagyott és úgy is maradt több napig.
Majdnem minden nap jön ki új verzió, azért nem egyezik a két telepítő.

#56: Erőltetheted, hogy működjön, de olyan alacsony RAC-kal nem sok értelmét látom.

Play nice!

(#60) savior válasza westlake (#59) üzenetére


savior
őstag

Már 1100 a RAC. Ha kevés, akkor az mitől van? Nem olyan gyenge a gépem.
Az us oldalon meg az 500 kezdo coin helyett csak 55-t adott...

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#61) savior


savior
őstag

Mennyi RAC-ot kell elérni, hogy coint küldjenek?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#62) Geller72 válasza savior (#61) üzenetére


Geller72
veterán

..nem érted a lényegét. Szerintem előbb tájékozódj egy kicsit, mielőtt kapásból kérdeznél.. :U .

(#63) savior válasza Geller72 (#62) üzenetére


savior
őstag

Sehol nem találok olyan infót, hogy mitől függ, hogy mikor kapok coint. De sok másra se leltem magyarázatot.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#64) westlake válasza savior (#61) üzenetére


westlake
félisten

A fórum (Gridcoin) és a BOINC lényege nem a nyerészkedés. Ezt mindenkinek meg kell értenie. Nem azért hajtunk a minél nagyobb RAC-ra, hogy minél több coin-t kapjunk. Nálunk az elsődleges a karitatív munka, a másodlagos pedig az, hogy esetleg ezért kapjunk valami "jutalmat". Régen rossz, ha valaki csak azért futtatja a BOINC-ot, hogy coin-t kapjon. Ha neked ez a célod, akkor inkább keress valamilyen bányász alkalmazást.
Senki ne gondolja azt, hogy ezzel a "módszerrel" majd degeszre keresi magát. A napi átlag 900 forintos "hozam" szerintem a felhasznált áram árát sem fedezi, emellett az én 120k-s RAC-omhoz (WCG) körülbelül 2 millió forintnyi (de lehet, hogy 3) számítógép van beállítva.

Egyébként privátban felajánlottam, hogy segítek, de nem érkezett tőled semmilyen reakció.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#65) savior válasza westlake (#64) üzenetére


savior
őstag

Akkor inkább törlöm, ha nincs coin.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#66) Exodius


Exodius
őstag

Én nem tudom ki tervezte ezt a Gridcoin tárcát, de rég láttam ilyen csapnivaló programot. Ha 5-ből 4-szer nem fagy le, akkor egyszer se. Hogy adhat ki ilyet valaki a kezéből 2015-ben? :U :W

(#67) westlake válasza Exodius (#66) üzenetére


westlake
félisten

Tény, hogy sokszor "beakad", de érdekes módon, ha nem bántják, akkor fut rendesen. Az igaz, hogy nekem van lehetőségem több gépen is futtatni, de már napok óta egyik tárcát sem kellett újraindítani.

Play nice!

(#68) Exodius válasza westlake (#67) üzenetére


Exodius
őstag

"Ha nem bántják." Könyörgöm, nehogy már. :D :DDD

(#69) Csiga69 válasza Exodius (#68) üzenetére


Csiga69
tag

Windows 10 alatt nekem egész jól elvan, főképp mióta nyomtam neki egy update-et.
Tényleg nem kell piszkálni, elég naponta egyszer ránézni, úgyse jönnek olyan gyorsan ezek a coinok.

(#70) Geller72


Geller72
veterán

Milyen szintű prioritásra van beállítva? Normál, vagy egy kicsit az feletti?

(#71) Csiga69 válasza Geller72 (#70) üzenetére


Csiga69
tag

Normál prioritáson van, nem nyúltam hozzá.

(#72) Sotho válasza westlake (#9) üzenetére


Sotho
őstag

A fene enné meg, tönkrement az 5870 karim, 3-ból 3 már kuka, egyet én rontottam el 2 spontán elhalálozott.
A 280X az utolsó ami bivaly DP-tud, MilkyWay-hez meg az kell.

(#73) Csiga69


Csiga69
tag

Azóta volt két (vagy három) frissítés, és azóta egész stabil a kliens.
Néha van "nem válaszol" (főképp induláskor) de pár perc alatt helyre jön.
Jött néhány coin is, teljesen váratlan időpontokban :)

(#74) Exodius


Exodius
őstag

Ha WCG-t meg GPUGRID-et is nyomatok akkor azt hogyan látja a gridcoin wallet?

(#75) westlake válasza Exodius (#74) üzenetére


westlake
félisten

Ezt még nem próbáltuk. Jó kérdés. Az egyik eshetőség az, hogy több projekt fut egy gépen, de a CPID azonos, a másik eshetőség pedig az, hogy több projekt fut a gépen, több CPID-vel. Valaki próbálja ki, mi történik. :D

Play nice!

(#76) Exodius válasza westlake (#75) üzenetére


Exodius
őstag

Mondjuk én azt se tudom, hogy lehet szétszedni hogy ez csak CPU-val menjen a mésik meg GPU-val. Mondjuk érdekes lenne. A magnitude napok óta 0.00, gondoltam a GTX 750-et is hadba fogva megmozdulna de nem tudom. :)

(#77) westlake válasza Exodius (#76) üzenetére


westlake
félisten

Majdnem minden projektnél beállítható (web), hogy miket dolgoztasson.

Play nice!

(#78) Csiga69


Csiga69
tag

Nekem 4 (illetve az összes, de 4-ben vagyok aktív) projekt megy azonos CPID-vel, és csak az egyik gépemen van fent a wallet. Látja mindet szépen.

(#79) Exodius


Exodius
őstag

GPUGRID-nél RAC:14.869

WCG-nél RAC: 754

CSŐŐŐŐŐ!!! :D :))

(#80) westlake válasza Exodius (#79) üzenetére


westlake
félisten

Semmit nem jelent. Több projektet RAC alapján teljesen felesleges összehasonlítani. Az egyik zöld, a másik meg kék. Körülbelül ennyit jelent a két RAC. Valójában nincs információtartalma.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#81) Exodius


Exodius
őstag

Öhmm......oké. :U Mondjuk érdekes, hogy a GPUGRID-en nem láttam radeon kártyákat statisztikában, viszont bitcoin-bányászoknál meg azt használja mindenki.

(#82) Csiga69 válasza Exodius (#81) üzenetére


Csiga69
tag

Tehát akkor mégegyszer:
A GPUGrid 99.999%-ban NVidiás.
Részletesebben lásd a 38-as hozzászólást.

(#83) Csiga69 válasza Exodius (#81) üzenetére


Csiga69
tag

Bitcoint bányászni ma már baromira nem éri meg GPU-val, mióta csináltak erre célcsipeket (ASIC).

(#84) westlake válasza Csiga69 (#83) üzenetére


westlake
félisten

Már semmit nem éri meg VGA-val bányászni. Főleg nem magyar áram árakkal.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#85) Csiga69


Csiga69
tag

Naponta egyszer érdemes rányomni az upgrade QT client-re, mert pl. az előző verzió nekem random módon kilépkedett.

(#86) westlake válasza Csiga69 (#85) üzenetére


westlake
félisten

Ha jól rémlik, v3.5.4.6-tól már van az Advanced Configuration-ban Suppress Auto Upgrade opció.
Én mondjuk inkább maradok a manuális frissítésnél, mert gyakran frissítés után nem indul el magától a tárca.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#87) Exodius válasza Csiga69 (#83) üzenetére


Exodius
őstag

Azt ugye tudod, hogy mi Gridcoin-t bányászunk és azt válltanánk át Bitcoin-ra? :)

(#88) westlake válasza Exodius (#87) üzenetére


westlake
félisten

Tudja. De ennek mi köze ahhoz, amit ő írt? Arra reagálva írta, hogy szerinted "bitcoin-bányászoknál meg azt használja mindenki".
Az bányászik VGA-val BTC-t, akinek elmentek otthonról. Amikor még megérte, akkor valóban mindenki AMD-t használt erre a célra. Viszont ez már egyáltalán nem aktuális téma.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#89) Exodius válasza westlake (#88) üzenetére


Exodius
őstag

Én csak arra akartam célozni, hogy vélhetően (de javítsatok ki ha tévedek) a gridcoin valamivel könnyebben jön, mint a bitcoin és ha nem azt bányásszuk, akkor átváltani még jövedelemezőbb volna, mint konkrétan bitcoin-t bányászni. Vagy nem? :U

(#90) westlake válasza Exodius (#89) üzenetére


westlake
félisten

Én még mindig nem nem értem, hogy miért forszírozod a BTC bányászat témát. Senki nem akar itt (sem máshol) BTC-t bányászni. Itt GRC-t "bányászunk", amit majd BTC-re is át lehet váltani. A GG-ben meg valóban csak NVIDIA kártyával lehet dolgozni, mert CUDA-t használ.

Play nice!

(#91) Exodius válasza westlake (#90) üzenetére


Exodius
őstag

Csak összehasonlítottam a kettőt. Mert míg az egyik lehetetlen házilag, a másik csak szimplán nehéz, de azért lehet belőle kicsikarni ezt-azt. :)

(#92) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!

Hogy lehet pool-hoz csatlakozni?

(#93) westlake válasza Exodius (#92) üzenetére


westlake
félisten

Ez még mindig nem bányászat! Van ilyen opció, de semmi értelme. A RAC után kapsz GRC-t. A minél magasabb RAC-hoz meg semmi köze az egész Gridcoin-nak.
Ha működik a tárca (csatlakozott a BOINC-hoz és van is magnitude érték), akkor minden működik. Több GRC-t pedig magasabb RAC-kal lehet szerezni.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#94) Exodius válasza westlake (#93) üzenetére


Exodius
őstag

Hát igen. Csak a magnitude még mindig 0 nálam. Hogyan tornázzam fel? :U

[ Szerkesztve ]

(#95) westlake válasza Exodius (#94) üzenetére


westlake
félisten

Milyen projekt, és mekkora a RAC?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#96) Exodius válasza westlake (#95) üzenetére


Exodius
őstag

Egyenlőre WCG. A RAC 668, de majd a videokártyát is be akarom vonni GPUGRID-be, rövid körökre, hát ha az is megtolja a dolgokat.

(#97) westlake válasza Exodius (#96) üzenetére


westlake
félisten

És mégis mire számítasz ekkora RAC-kal? Az én RAC-omból és a havi (körülbelül) 30k-s "keresetemből" kiindulva te 154 forintot fogsz kapni. A Gridcoin egy hasznos dolog, de nem azoknak, aki fél napokat dolgoztatják az egyetlen notebook-jukat.
Nekem és Csiga69-nek körülbelül 2-3 millió forint értékű vas számol folyamatosan. 0-24-ben, a nónap 30 napján.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#98) Exodius válasza westlake (#97) üzenetére


Exodius
őstag

Huh akkor ez tényleg nem nagyon éri meg. Még nektek se az áram miatt. :Y

(#99) Exodius válasza westlake (#97) üzenetére


Exodius
őstag

Mondjuk azért nem árt ha tudod, hogy rohadt sokan csinálják ezt és összeszednek nem 200 Ft-okat és nem 1-2 millióból van összerakva a gépük.

Például neki se: [link]

(#100) westlake válasza Exodius (#99) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom, te mit szűrtél le a linkelt videóból, de szerinted annyira nagy szám napont 50-100 GRC-t kapni? Ez körülbelül napi 400-800 forint. Ennél még a villany is többe kerül.
Még mindig nem értem, hogy egyáltalán miért kerül elő a "megéri" szó. Ha esetleg segítesz valakinek cipelni egy dobozt, akkkor azért teszed, mert esetleg megéri? Egyáltalán hogy juthat eszedbe ez a szó, amikor ez egyértelműen nonprofit célú munka? A Gridcoin egy ajándék azoknak, akik a saját pénzüket nem kíméve segítenek másokon. Ez nem fizetség, vagy éppen jutalom. Sosem fog még az elfogyasztott energia sem megérülni! Te meg arról beszélsz, hogy mennyire éri meg... Semennyire.
Ahogy nézem, azt sem tudod "feldolgozni", hogy senki nem a Gridcoin miatt kezd el BOINC-ozni. Senki nem azért állítja be magának, mert keresni lehet vele. Azért teszik, hogy a költségük legyen alacsonyabb. Magyarul az ablakon kiszórt pénzból néha egy-egy bankót visszafújjon a szél.

Ma egy hónapja kaptam az első utalást. 30 nap alatt összejött 4,000 GRC, amit körülbelül 23,000 forint. A villanyszámla meg 50k+.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.