Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Google Stadia

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-14 09:24:18

LOGOUT.hu

Google Stadia topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Elindult Magyarországon is a Google játékstreaming szolgáltatása.
https://stadia.google.com/
Vélemények, tapasztalatok, segítségkérések.

(#2) conorr


conorr
tag

Pozitív csalódás, az Orc Must Die 3 miatt fizettem elő, mert stadia exkluzív. Teljesen jól működött, de annyira, hogy asszonnyal is előfizettünk és coopba letoltunk 10 pályát. Semmi probléma nem volt hogy egy internetről 2-en is játszottunk.
Most elég erősen gondolkodok a Cyberpunkon, mert ps4-en nagyon nem lett impozáns a végtermék, pedig nem vagyok grafika b*zi, de ezt így kár volt kiadni, egyszerűbb lett volna megtartani next-gen exkluzívnak. Stadián pedig csupa jót hallani arról, hogy milyen jó fut.
Nem tudom innen próbálta már valaki?

(#3) saelin válasza conorr (#2) üzenetére


saelin
veterán

Gondolkodom rajta én is erősen a Cyberpunk miatt. Próbáltam pár free cuccot és azoknál nem éreztem az input lagot. Nagyon ritkán a hálózat miatt viszont volt egy kis csúszás, de azt is teljesen jól kezelte a Stadia. Emlékszem ps now-nál olyan input lag volt, hogy attól hamar elment a kedvem. Na, itt olyan nincs. Meg is lepődtem egy picit.

Még próbálgatom a platformot egy hétig aztán eldöntöm mi legyen.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) Bazsi1987


Bazsi1987
őstag

Ti hogy próbáltátok kábellel vagy wifi? :)

(#5) saelin válasza Bazsi1987 (#4) üzenetére


saelin
veterán

WiFi-n. Kábelen még jobb lehet.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#6) Zsoxx válasza Bazsi1987 (#4) üzenetére


Zsoxx
senior tag

20/1 Mbit ADSL-el (kábelen) nekem tökéletesen futott, semmi késleltetést nem tapasztaltam.
(Sniper Elite 4)

(#7) erdeidaniii


erdeidaniii
csendes tag

Sziasztok!

Én már vagy 2 napja próbálkozok egyfolytában előfizetni, több Google fiókról, több kártyával (itthoni OTP, Monese, Revolut), de az összeset elutasítja a következő üzenettel:
"Transaction declined. Try a different payment method or contact your card's issuer."
Order history-ben nem listázza, bank online felületén szintén semmi sem látszódik.
Próbáltam a Google ügyfélszolgálattal beszélni, röpke 1 óra várakozás után (57. voltam a sorban) sorra kerültem, majd "átirányított" az erre szakosodott részlegre, csak mivel ott is nagyon sokan vártak, így írt a csávó, hogy inkább rakjuk át e-mail-es levelezésre, amire 24-48 órán belül válaszolnak...

Valakinek volt hasonló problémája, esetleg tippe?

(#8) erdeidaniii válasza erdeidaniii (#7) üzenetére


erdeidaniii
csendes tag

Nos.. Ezt nem hiszem el....
Firefox-ot használok, és arról próbáltam egyfolytában, de minden adblock, és tracker blokkolót kikapcsoltam, és semmi.
Megpróbáltam most Edge-vel, és egyből lement a tranzakció. Hátha valakinek hasznos lesz.

(#9) Balázs Z. válasza erdeidaniii (#8) üzenetére


Balázs Z.
tag

Ugyanez volt nálam is, Firefoxszal napokig (na jó, kétszer 10 percig) próbálkoztam, aztán Chrome-ból azonnal sikerült...

(#10) Zsoxx válasza erdeidaniii (#7) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Elvileg Chrome-ot javasolnak.

(#11) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Kipróbáltam, érdekes tapasztalat volt hogy egy egyáltalán nem játékra kitalált gépen (macbook air 2015) teljesen jól mennek a játékok a stream miatt.
Egy óra alatt 3-4 alkalommal futottam bele hálózati hiba miatti durvább megakadásba, vagy framerate-csökkenésbe, illetve komolyabb grafikai visszavételbe, de egyébként teljesen jól futott amivel játszottam.
Így egylőre a pro játékkínálata az, amit kipróbálok, nem hiszem hogy 15-20e Ft-ért vennék itt játékot, egy kicsit bennem van a félsz, hogy mi történik ha a google ezzel a szolgáltatással is úgy dönt egyszer csak, hogy ennyi volt srácok (csinált már ilyet egy párszor), így ennyit nem kockáztatok, de a pro havidíját lehet, hogy meghagyom, majd meglátom.

(#12) emvy


emvy
nagyúr

Cyberpunk tapasztalat: 4K-n is elfogadhatoan megy, de a vizualis elmeny 4K-n olyan, mintha kb. fHD-t hasznalnek helyi GPU-val, elsimitassal. (gigabites internet, vezetekkel a gepig)

while (!sleep) sheep++;

(#13) saelin válasza emvy (#12) üzenetére


saelin
veterán

Ma tudtam meg én is hogy elmaradt a kép tisztasága a pc/Geforce Now-tól, de még a Nextgen konzolokhoz mérten is. Talán idővel kijavítják.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#14) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Kipróbáltam a Sniper Elite 4-et, nekem abszolút tetszett a minőség, semmi negatívat nem tapasztaltam.
Jelen pillanatban ugyan 500-as szerverhibával nem tudok belépni, viszont ennek ellenére tervezem, hogy az ingyenes időszak végén megveszem a Red Read Redemption 2-t.

Integrált videókártyával szerintem a 20+ ezer forintos ár mellett is egy jó lehetőség, hogy játszhassak a játékkal.
Ez igaz, ha nincs aktív PRO előfizetésem, akkor a megvásárolt játék rosszabb, maximum fullHD felbontásban érhető csak el?

Geforce Now-val összehasonlítva, elsőre jobbnak tűnt a minőség. (Igaz Stadia-val egy órát játszottam, Geforce-szal ~175 órát.)
Geforce-nál ami nem tetszik nekem, hogy nincs semmi garancia, hogyha megveszek egy adott játékot Steam-en, azzal játszhatok is a továbbiakban. Tavasszal például eltűntek a WB játékok, hiába rendelkezem ezekkel Steam-en, nincs garancia arra, hogy másnap is játszhatok egy adott játékkal. Így az ottani előfizetést emiatt meg sem fontolom.
465 játékból tudok játszani 39 játékkal, egy ideje szerencsére nem csökken ez a szám, de nem is nő.

Ellenben ha így is úgy is új játékot kell vennem, miért ne a Stadian tenném ezt és nem Steamen.

(#15) saelin válasza leikomessi (#14) üzenetére


saelin
veterán

Le van halva a Google összes szolgáltatása. Túl sokan akarnak Cyberpunk-ot játszani Stadian... :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#16) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Sziasztok!
Megvettem a Cyberpunk-ot és stadval játszok, mert egy ezer éves 720p-s laptopom van csak. Most akarok venni jobb FHD monitort, hogy arra kirakjam a laptop képét és úgy játszok. Kérdésem az lenne, hogy kell valamit állítani majd, vagy mivel fhd monitorom van egyből 1080p-be fog streamelni? Ja, meg 75 Hz-es lesz a monitor, akkor automatikusan azon sugároz?
Valamint jól tudom, hogy havidíjat nem kell fizetni 1080p felbontásért?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#17) Zsoxx válasza MikeWazowski (#16) üzenetére


Zsoxx
senior tag

"Ha rendelkezel aktív Stadia Pro előfizetéssel, legalább 35 Mbps sebességű hálózattal, és a Legfeljebb 4K és HDR lehetőségeket választottad a teljesítménybeállítások között, de továbbra sem látod a 4D, HDR vagy 5.1-es térhatású hangzás ikonjait a Kapcsolat menüben, akkor az alábbiak szerint győződj meg róla, hogy a hardvered biztosan kompatibilis-e ezekkel a funkciókkal."
https://support.google.com/stadia/answer/9607891

Ebből én azt olvasom ki, hogy a HDR-hez is kell aktív előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#18) Mr Bond 007 válasza Zsoxx (#17) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Így van! Előfizetés nélkül 1080p sztereo hanggal a max amit kapsz. Magasabb felbontásért, 5.1 hangért hdrért már fizetni kell a pro-t.

[ Szerkesztve ]

(#19) Zsoxx válasza Mr Bond 007 (#18) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Az 1080p-nek nincs más neve (pl FHD vagy ilyesmi)?

[ Szerkesztve ]

(#20) Zsoxx válasza MikeWazowski (#16) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Megnéztem itthon, az 1080p-hez elvileg nem kell Pro előfizetés.

(#21) aujjobba


aujjobba
addikt

Nálam borzasztóan akadozik az egész, nem értem mi lehet a kínja.
Chrome alatt próbálom, MacBook pro corei9 16gb ram, asus GPU.
Wifi-n próbálkozok, 5ghz-es kapcsolattal, a netem 300/20, ebből olyan 250/15 át is jön a speedtest.net szerint 10ms ping mellett.
Egyszerűen nem értem, látszólag minden adott mégis használhatatlan.

Nincs összefüggésben a mai Google leállással, múlt héten is ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

(#22) emvy válasza aujjobba (#21) üzenetére


emvy
nagyúr

Chrome-ban be kell kapcsolni a force VP9-et, mert MacOS alatt nincs bekapcsolva.

while (!sleep) sheep++;

(#23) lugosi válasza aujjobba (#21) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam Chrome, macbook air 2015, 8 giga ram, integrált vga, 100/100-as net wifin kapcsolódva, és simán ment.

Hozzáteszem úgy, hogy a háttérben még a GPS-em térképfrissítése is ment.

[ Szerkesztve ]

(#24) aujjobba válasza lugosi (#23) üzenetére


aujjobba
addikt

Kipróbálom ma a force VP9 opciót hátha, majd szólok mi lett a vége.

(#25) MikeWazowski válasza emvy (#22) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Azt csak ott kell bekapcsolni? Sima win-es laptopon nem kell?
Edge böngészővel kell valamit beállítani?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#26) aujjobba válasza emvy (#22) üzenetére


aujjobba
addikt

Elsőre jobb lett, de pár perc után megint beszaggatott.
Aztán újraindítottam a Chrome-ot, újabb próba, már folyamatosan ment.
Holnap még tesztelgetem, köszönöm a tippet.

(#27) Mr Bond 007 válasza MikeWazowski (#25) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#28) saelin válasza aujjobba (#26) üzenetére


saelin
veterán

Kapcsolatra mit ír? Nekem a Cyberpunk alatt néha csinál ilyet kiírja rossz a kapcsolatom és akad. Szerintem ilyenkor a szerverek vannak leterhelve, mert más játéknál nem tapasztalok ilyet.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#29) aujjobba válasza saelin (#28) üzenetére


aujjobba
addikt

Most megint akad, az addont is felraktam ami kényszeríti a VP9 használatát és a felbontást.
Kapcsolat folyton ugrál, egyik pillanatban szuper, másikban meg rossz és “elképzelhető hogy a játék kilép”.
Nem tudom valamelyik céges cucc kavar be a gépen, vagy a Wi-fi bajos (tplink Deco M5, speedtest alatt 200/15mbps és 9-10ms ping), vagy a szolgáltatás rossz.
Szívesen kipróbálnám TV-n ha lenne chromecast ultra + kontroller, de ez túl nagy befektetés ahhoz, hogy csak kipróbálom és lehet továbbra is rossz lesz.
A laptopon nincs Ethernet port, ha kábelen akarnám kipróbálni ahhoz is 10ezer Ft egy átalakító.

(#30) MikeWazowski válasza Mr Bond 007 (#27) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#31) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Egy újabb piros pont a Stadianak :)

"You can request a refund within 14 days of your purchase if there is less than 2 hours of play time across all accounts (family and personal). Games may only be returned once, so if you return a purchased game for a refund and subsequently re-purchase it, you will not be entitled to a refund. This voluntary refund only applies to purchased games and not for add-on content or services.If you return a game for a refund it will be removed from your library and you will no longer be able to play it."

[ Szerkesztve ]

(#32) saelin válasza gangstagergo (#31) üzenetére


saelin
veterán

Tegnap olvastam én is. Kb ez olyan mint amit a Steam csinál.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#33) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Stadiában a Far Cry mapeditora szerintetek használható? Hova menti a még nem publikált mapokat?

(#34) lugosi válasza aujjobba (#29) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Pár napja az otthoni gépen nagyon szépen ment, semmi probléma nem volt. Ma a windowsos irodai gépen (net ugyanaz) másodperces lagok voltak, játszhatatlan volt sajnos. Korábban este próbáltam, lehet hogy most nagyobb a terhelés. A mostani tapasztalás alapján 2/10, a korábbi jobb alapján 9/10 volt a játékélmény.

(#35) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Engem az idegesít, hogy miért nem a javított verzióval játszhatunk. 3 napja jött egy patch, mi mégis az 1.02-vel játszunk.... ja, cyberpunk esetében.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#36) Mr Bond 007 válasza MikeWazowski (#35) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Lehet külön patchelik a stadiat, vagy csak a google majd később frissíti az image fileokat.

(#37) wjbhbdux válasza Mr Bond 007 (#36) üzenetére


wjbhbdux
veterán

A Stadia teljesen külön platform, egy Linux alapú rendszeren Vulkant használ, nem pedig a dx12-es PC verzióját futtatja a játékoknak, így mindig a fejlesztőkön fog múlni hogy frissítsék a játékokat.

/s

(#38) aujjobba válasza lugosi (#34) üzenetére


aujjobba
addikt

Kiprobaltam a GeForceNow-t is ma, az is ugyanezt produkalja, idonkent bedobja hogy gyenge a kapcsolat es elkezd akadozni. Mindenesetre jo volt ujra jatszani HalfLife-ot, maskepp nem is tudnam, nincs itthon Windows-os gepem :) Anno megvettem a Steam-en.

Tehat nem a szolgaltatassal van a baj, hanem a gepen fut valami ami idonkent megakasztja, vagy a router nem az igazi, passz.

A GFNow javara annyit irnek, hogy nem bongeszoben fut, igy a laptopon nem porog a CPU es nem kapcsol raketafokozatra a hutes.

(#39) lugosi válasza aujjobba (#38) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is próbálgatom még majd mindkét gépen, valószínű a net leterheltsége okozta a problémát ma. Az irodai gép (laptop) ventillátorának a hangja alapján nem a gép volt a szűk keresztmetszet, nem pörgött túlzottan. Az otthoni laptop sokkal jobban melegedett.

(#40) Mr Bond 007 válasza wjbhbdux (#37) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Én ezzel tisztában vagyok.
Közben lett stadia rész a cdpr cyberpunk support oldalán: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Új játékok és akciók: [link]
Ubisoft + usán kívül csak jövőre érkezik.

(#42) csako


csako
veterán

Borderlands 3-at akartam volna kipróbálni, de karakterválasztás után 3x is csak fehérképernyő fogadott :O

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#43) J.C.G. válasza csako (#42) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Nálam teljesen jól működik Linux és Win10 esetén is az ajánlott chrome böngészőben.

[ Szerkesztve ]

(#44) emvy


emvy
nagyúr

Eh, nem tudom, ti hogy vagytok vele, de 4k CP 2077 alatt kifolyik a szemem, olyan homalyos. Frame rate rendben van kb, de rendes lovoldozeseket nem lehet vele csapni, mert annal azert nagyobb a lag.

while (!sleep) sheep++;

(#45) csako válasza J.C.G. (#43) üzenetére


csako
veterán

Én mobilon tudtam még tesztelni, ott se jó, eljutok oda, hogy mondjuk akkor legyek FL4K, rámegyek és puff, folytatás helyett fehérség örökre, némi járműhanggal a háttérben az első néhány másodpercben.

Amúgy most épp outage van :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#46) saelin válasza emvy (#44) üzenetére


saelin
veterán

Az az agresszív élsimitás miatt van. Reméljük kipatchelik belőle idővel, mert így szarabbul néz ki a játék mint Playstation 4 Pro-n.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#47) Mr Bond 007 válasza emvy (#44) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Quality módban játszod? Youtube videók alapján nagyon ronda és homályos is frame rate módban.

(#48) emvy válasza Mr Bond 007 (#47) üzenetére


emvy
nagyúr

Visuals modban, igen. A ping alacsony, packet loss lenyegeben nincs, 4K display, M1-es Mac, VP9, gigabites net.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#49) J.C.G. válasza csako (#45) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Akkor nekem volt ma egy kis szerencsém is a sok szívás mellett. Telepítettem du. a win 10-et aztán játszottam pár órát. Gyorsan kipróbáltam, de nálam működik jelenleg is. Tényleg a mobil még eszembe se jutott, de hát minek a mini kép, amikor itt a monitor.

(#50) Mr Bond 007 válasza MikeWazowski (#35) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Kijött az 1.04 patch a Cyberpunk 2077-hez.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Google Stadia
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.