Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Google Stadia

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-12-14 09:24:18

LOGOUT.hu

Google Stadia topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Zsoxx válasza lugosi (#650) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Szerintem is inkább GFN, mert ott legalább van lehetőség 60 fps-re. Stadiaban 30 fps-sel nincs értelme ilyenekkel játszani multiban.

(#652) cellpeti válasza lugosi (#650) üzenetére


cellpeti
veterán

GeForce Now elvileg hozza a COD szériát is. Vagyis szó vab róla

Tigris, tigris, csóvafény...

(#653) lugosi válasza cellpeti (#652) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Értem, az én véleményem a stadiára vonatkozott.

(#654) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Stadia Pro Novemberi címek:
- Saint Row IV
- Hundred Days - Winemaking Simulator
- DIRT 5
- Kemono Heroes [link]

(#655) Rage47


Rage47
veterán

hm látom akciós a hitman3. vajon ps4-re vagy stadiara vegyem meg.. hitman2 már eléggé kifektette a ps-t anno :D

[ Szerkesztve ]

(#656) trialboj


trialboj
őstag

Szevasztok,

Nem játszottam hosszú évek óta, most sérv miatt ágyban kell léteznem, a google algoritmus érezte hogy szar nekem és tök random, minden keresgélés nélkül feldobta ezt a zsugát. Riders of Republic, bringás csapatós, ami nagyon tetszik, mert ezt tolom a valóságban is jó ideje, és a doki ettől tiltott el először ahogy meglátta a leleteimet, szóval szeretnék legalább virtuálisan DH-zni.

A lényeg hogy nem vágom mi a tényállás, próbálom pozitívan felfogni tehát min 2 max 3 hónapik tervezek ebben az állapotban lenni, ezért nem venném meg a játékot, a gold edition kell hogy lehessen rendesen multizni az meg 100euró, az érdekelne hogy ha előfizetek ubisoft+ ra, vagy kipróbálom a stadiat, akkor ott játszhatok a teljes értékű játékkal? Vagy csak valami butított verziót kapok, ami laggol meg baj van vele?

Nem tudom hogy futna-e a gépemen, de érdekesnek találom ezt a streamen keresztül való játékot, jó rég olvastam róla, nem gondoltam hogy ilyen hamar eléri a vállalható fázist.

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#657) Zsoxx válasza trialboj (#656) üzenetére


Zsoxx
senior tag

A gépeden szinte biztos fut a Stadia, hacsak nem Árpád-korabeli a konfig. Ubisoft+ Stadian nem járható út, de Geforce Now-n igen.

(#658) streng válasza trialboj (#656) üzenetére


streng
csendes tag

Stadia-n is megy Ubisoft+
https://stadia.google.com/ubisoftplus?accounts_redirect

Külön stadia előfizetés nem kell hozzá, de akkor csak 1080p úgy látom RR-ből az U+ ban ultimate van.

[ Szerkesztve ]

(#659) Mr Bond 007 válasza streng (#658) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Már megy eu-ban is?

(#660) streng válasza Mr Bond 007 (#659) üzenetére


streng
csendes tag

Igen. Nálunk is. Ott a link, katt. Stadia-n keresztül us elo lehet fizetni rá, meg a meglévőt is összelinkeli.

(#661) Mr Bond 007 válasza streng (#660) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Pfff! Ahhoz hogy stadian is menjen 15 helyett 18 euró. [link] Geforce now-nál meg ugyanúgy jó a 15 eur csomag és több game is elérhető. :( Ezt annyira nem gondolták át.

[ Szerkesztve ]

(#662) trialboj


trialboj
őstag

Srácok nem vágom, nekem akkor most kell egy stadia, és egy Ubisoft+ előfizetés is?

Az Ubisoft+ elmenti a játékban elért dolgaimat?
Mennyire gyors net kell ahhoz hogy stadian keresztül rendesen fusson a játék?

Köszi

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#663) Zsoxx válasza trialboj (#662) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#664) Polllen válasza Mr Bond 007 (#661) üzenetére


Polllen
nagyúr

Pár hónapja a geforce now-val úgy működött a uplay +, hogy beaktíváltad az asztali kliensben a uplay + játékot és utána el tudtad indítani a geforce now-ban, mint saját játékot.

Ha ez még most is így van, akkor annyira nem gondolták (gondoltad?) át, hogy a geforce now ingyenes verzióval egyszerre 1 órát tudsz játszani és amúgy sorban állsz, stadia-n meg kattintasz egyet és megy, amíg van előfizetésed...

A geforce now-ból az 1080p@60fps várakozás nélkül havi 10 EUR, a 6 havi visszaosztva meg 8,33 EUR. És akkor a havi 3 EUR a pfff... pff... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#665) Mr Bond 007 válasza Polllen (#664) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Havi 1500 a gef now. (founder vok, de legyen 3k mert aki lemaradt annak ez már nincs) És 6 órát tolhatod sorban állás nélkül. (sosem álltam még sorban) Mit nem gondoltam át? :D Stadiánál is 1080p a cap ha nem vagy pro előfizető. 3k ott is ha 2k/4k kell. (ami jobban hangzana ha lenne rá játék is, de mivel nincs ezért marad a geforce)

[ Szerkesztve ]

(#666) Polllen válasza Mr Bond 007 (#665) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fizetsz havi 1,5k-t a geforce now-ra és emellé megveszed a uplay+-t 15 EUR-ért. Ez így 20 EUR körül van és puffogsz, hogy stadival ez 18 EUR... :P

És akkor gondolj bele abba, hogy akinek egyik sincs, az mennyit fog havonta fizetni.

Persze azon puffogsz, amin akarsz...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#667) Mr Bond 007 válasza Polllen (#666) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Persze azon puffogsz, amin akarsz..."
Akarsz róla beszélni? :DDD

Nekem az a fura hogy a megszűnés tornácán táncoló stadia még sápol is extrán. (tudjuk hogy ezt nem az ubi teszi el) Míg más szolgáltatásnál ilyen nincs. Induláskor technikailag is a legjobbak voltak, lassan már bele süllyednek a futottak még kategóriába. Szegényes választék, még a geforce now se a hű ha ebből a szempontból de ez a lineup konkrétan már siralmas.

[ Szerkesztve ]

(#668) wjbhbdux válasza Polllen (#664) üzenetére


wjbhbdux
veterán

GF Now épp a napokban vett vissza az FPS-ből, van játék ami már csak 45-el fut már hiába fizetsz. [link]

/s

(#669) Mr Bond 007 válasza wjbhbdux (#668) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

12 játékban lejjebb vették mert 60-al gondok voltak.

(#670) gangstagergo


gangstagergo
senior tag

Stadia Pro Decemberi címek:
- Transformers: Battlegrounds
- Wreckfest
- Destroy All Humans
- Falconeer Warrior Edition
- Foreclosed [link]

Erős hónap :)

(#671) Rage47


Rage47
veterán

Erősen gondolkodom a Cyberpunkon most a nagy akciózásban... Szerintetek jön még patch hozzá jövőre? :D

(#672) Mr Bond 007 válasza Rage47 (#671) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen

(#673) johnny101


johnny101
csendes tag

Sziasztok!

Itthon valahogy be tudok szerezni Stadia Premiere editiont?
Vagy csak e-bay játszik?

Köszi a választ!

(#674) koma106 válasza johnny101 (#673) üzenetére


koma106
senior tag

Hivatalosan nem tudod itthon megvenni, de pl. itt a Hardveraprón is talász újat vagy használtat is.

-

(#675) gangstagergo válasza johnny101 (#673) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Ha ragaszkodsz a Stadia bundle-höz akkor valóban hardverapro vagy ebay. De én lebeszélnélek róla. Jobban jársz egy Mi Box S vagy bármelyen Androidos boxal (sőt ha jobb fajta androidos TV-d van akkor azon is simán elfut a Stadia ) + Xbox/Playstation kontrollerrel.

[ Szerkesztve ]

(#676) johnny101 válasza koma106 (#674) üzenetére


johnny101
csendes tag

Köszi a választ.
Elég borsos áron hirdetik a Hardveraprón. Ahol meg lehet vásárolni a Google-nél (Pl. UK), ott most volt akcióban 22.22€-ért.
E-bay-ről Olaszországból itt van 25.000 Ft-ból. Ez egy kicsivel több, mint a Hardveraprós ár fele. Csak ugye ezen minden olasz nyelven van. Azt nem tudom, hogy ez mennyire probléma...

(#677) johnny101 válasza gangstagergo (#675) üzenetére


johnny101
csendes tag

A kontroller miatt gondoltam erre a bundle-re, azt olvastam, hogy wifin keresztül egyből a szerverrel kommunikál, kisebb a lag.

(#678) gangstagergo válasza johnny101 (#677) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Én nem tapasztaltam sima ps4-es joystickkal, hogy laggolt volna :)

(#679) johnny101 válasza gangstagergo (#678) üzenetére


johnny101
csendes tag

Chromecast 3-al is megy? Mert akkor csak egy kontrollert kéne szereznem. :D

(#680) gangstagergo válasza johnny101 (#679) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Sajnos nem. Google termékek közül csak a Chromecast Ultra-val illetve Chromecast Google TV-vel megy :)

(#681) koma106 válasza johnny101 (#676) üzenetére


koma106
senior tag

25-ért nagyon jó vásárlás. A nyelvet biztosan át lehet állítani, nem hiszem, hogy gondot fog okozni. Nagyon szerettem amúgy a Sadia kontrollerét, szerintem nagyon jó minőségű, de most adtam el premier csomagot (35-ért), mert annyira keveset játszottam vele és láttam, hogy megy le az ára. Vettem egy PS4 DualShock 4 kontrollert (OEM), ezzel szoktam mostanában Playstation Now-n játszani, de jó a Stadia rendszeréhez is (annyi, hogy most már PC-ről meg a stream).

-

(#682) Avicularia válasza johnny101 (#676) üzenetére


Avicularia
veterán

Vettem egy Premiere Edition-t a google-tól 249 SEK-ért, ez kb 25 €. De szvsz nagyon sovány a játékfelhozatal. Viszont teljesen jól megy wifin, keresztül a streamelés. Sajnos az erősítőm nem tudja a 4K-t csak ha közvetlenül a tv-be dugom a Chromecast ultrát akkor tudom kiválasztani a 4K-s felbontást, de akkor meg a TV-n szól a hang, szóval marad a full hd felbontás.
A másik én mindig is PC játékos voltam, képtelen vagyok kontrollerral fps játékot játszani, kontroller nem erre való, persze ez az én véleményem, tudom más meg azt szereti.
Asszem lemondom az egy hónapos próba után, nekem nem ér meg havi 10 eurót, mert esetleg ami játék érdekelne az megvan steam-en és vagy kontrollerral számomra játszhatatlan.

(#683) koma106 válasza Avicularia (#682) üzenetére


koma106
senior tag

A játékfelhozatalt vásárlás előtt is megnézhetted volna, de amúgy osztom a véleményedet, én is csak 1-2 játékért jöttem a Stadiára, azóta nem nagyon találok kedvemre valót. A Premier csomagot szerintem jó áron el tudod adni…

-

(#684) Avicularia válasza koma106 (#683) üzenetére


Avicularia
veterán

Megnéztem, igazából csak a cc ultráért rendeltem meg, 900 sek helyett 249-ért nem tudtam otthagyni a pakkot a google-nál. Kb.2 éve a 3-ast vettem ennyiért szintén a google-tól közvetlenül rendelve.

(#685) johnny101 válasza gangstagergo (#680) üzenetére


johnny101
csendes tag

Egy LG OLED tv-m van, utána néztem, elvileg idén év végétől ígérte az LG a webOS 5-ös tvken a Stadia támogatást. Szóval lehet, hogy nem is kell Chromecast. De így gondolom kell a Stadia kontroller. Vagy valahogy tudnám csatlakoztatni a tv-hez a ps vagy xbox kontrollert?

(#686) luks


luks
kezdő

Sziasztok!

Évek óta nem játszom, így ez idő alatt a témakör teljesen látókörön kívülre esett. Időnként viszont elkap az inger, hogy szívesen játszanék valamivel. Az időnként nem elég ok arra, hogy 100-200 ezer Ft-ért vásároljak konzolt. Valamit viszont lépni kell, mert az inger ott van. A napokban elkezdtem utána járni, hogy mik a cloud gaming lehetőségei 2022 derekán. Annak a top 5 szolgáltatásnak a szolgálgatásai között olyan nagy különbségek vannak, ráadásul a fejlesztések rohamos változásai is nehezítik, hogy egy igazán jó képet kapjon az ember arról, hogy egyértelműen ki tudja mondani, hogy ezt nekem találták ki, te pedig inkább azzal jársz jobban. Természetesen a felmerülő igények figyelembevételével.

Ezek mentén hamar kiderült, hogy a PlayStation Now és az Xbox Cloud Gaming nem az én célközönségem, mivel én TV-n szeretnék játszani, konzol nélkül. Ebben formában a két szolgáltatás nem vehető igénybe.

Figyelmem az Amazon Luna, a Google Stadia és az nVidia GeForce Now szolgáltatásokra redukálódott. A dolgot tovább nehezítette, hogy igyekszem ezt egy olyan másik szolgáltatással összehangolni, ami egy másik igénnyel is találkozik. Olyan eszközre van szükségem, amivel a TV-n YouTube és Netflix tartalmat is streamelhetek. Plusz pont, ha ez az eszköz a Google ökoszisztémába jól illeszkedik. Mivel egyértelműen számos pont a Stadia felé húzta a mérleget, igyekeztem a GFN és a Luna mellé olyan érvéket keresni, elbizonytalanítanak.

A GFN-nek a nagy előnye, hogy az nvidia Shield TV-n keresztül a Netflix-et egyedül ő képes 24p streamelni. Viszont olvastam, ahol azt írták, hogy ezt nem mindig ismerte fel (a 24p forrást) és nem mindig működött. Ami lehet egyedi hiba és lehet, hogy régi probléma, amit közben javítottak is, nem tudom. Ez egy olyan funkció lenne, ami több pénzt is megérne. El is kérik az árát, de nem látom a garanciát arra, hogy ez mindig hibátlanul működne. Nincsenek meglévő játék gyűjteményeim (Steam), ami a szolgáltatás egyik nagy előnye lehet. Hátránya az esetleges sorban állás, hosszabb töltési idők (tudomásom szerint paid member esetén is). A 6 órás slot nem okozna problémát, legfeljebb a korlátozás megléte lehet némileg tudat alatt zavaró.

A Luna-val sokat nem foglalkoztam, mert előnyt benne magam részére nem látok. Húzóerő lehet az Amazon és Alexa rendszerekkel rendelkezők számára.

Azt gondolom, hogy számomra a Google Stadia lenne a legideálisabb szolgáltatás. Már ha nagyon nem mentem el valami mellett. Kifejezetten mélyen már nem kezdtem elmerülni a szolgáltatások technikai különbségeiben (pl. grafika, latency különböző feltételek közötti mélyrehatóbb tesztelési folyamatai). Ami esetleg aggasztó lehet - amit többen felvetettek -, hogy ha a Google esetleg valamikor leállítja a projektet és a megvett játékok máshol nem lesznek használhatóak. Ettől én nem félek, inkább attól, hogy ne rossz kontrollert válasszak. Több dolog nehezíti a döntést és több dolog nem tiszta a szolgáltatás körül sem:

1. Chromecast Ultra (későbbiekben Ultra) és a Chromecast Google TV (későbbiekben CGTV) eszközök között van bármelyiknek előnye vagy hátránya a Stadia szolgáltatásra nézve?

2. A Stadia gyári kontrollerje hogyan működik az Ultra és a CGTV-n keresztül? Van valamelyik eszközön keresztül bármilyen működési vagy funkcionalitási különbség?

3. Kontroller vibráció. Ez a dolog most hogyan áll? Stadia vs 3rd party kontrollerek esetében?

3/1. Ketten lehet játszani a Stadia-val osztott képernyőn?
3/2.. Ez esetben lehet csatlakozni a GCTV-hez egyszerre két Stadia kontrollerrel vagy akár két darab PS4 DS4-el is?
3/3. Van esetleg valahol egy lista azokról a játékokról, ahol jelölik, hogy mely játékokkal lehet ketten is játszani?

4. Tudomásom szerint minden játék single vagy campaign módban játszható. Online multiplayer-en tudomásom szerint nincs. Ez a jövőben változhat? Mit lehet erről tudni?

Érdemes lenne még valamit megvizsgálni a kiválasztás előtt?

[ Szerkesztve ]

(#687) lugosi válasza luks (#686) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“elkezdtem utána járni, hogy mik a cloud gaming lehetőségei 2022 derekán”
Hát ezt majd bő fél év múlva fogjuk tudni. Jelenleg a stadián belül vannak olyan játékok amik multiban is játszhatók, bár ebben lehet hogy nem vagyok naprakész, bő fél éve nincs meg a pro előfizetésem.

(#688) Mr Bond 007 válasza luks (#686) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem a legegyszerűbb ha indítasz egy pro előfizetést, (az első hónap ingyenes) Ott végig tudod mérni a kínálatot, és pár pro játékot is behúzhatsz amivel már képet kapsz.

"Tudomásom szerint minden játék single vagy campaign módban játszható. Online multiplayer-en tudomásom szerint nincs. Ez a jövőben változhat? Mit lehet erről tudni?"
Ez hülyeség! Minden ugyanaz mintha pc-n használnád. Van multiplayer. Sok játékban még crossplay is, pl Destiny 2, Division 2 ahol pc-sekkel együtt multizhatsz. (De nem mindegyik játékban! Pl a Red dead 2-ben stadia only a multis rész.)

(#689) koma106 válasza luks (#686) üzenetére


koma106
senior tag

Szerintem vegyél használtan egy Stadia Premier csomagot és próbáld ki pro próbaidőszakkal. Ha nem tetszik, akkor eladod.
Én nagyon szerettem (nagyon minőségi a kontroller, a stream pedig nálam kiváló minőséget adott), de nekem kicsi volt a játék-kínálat, és eladtam. Most PS Now-t használok, DualShock 4 kontrollerrel, laptoppal, amit a Tv-re kötök. Élvezem a PS exkluzív játékokat.

[ Szerkesztve ]

-

(#690) J.C.G. válasza luks (#686) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Ahhoz képest, hogy nem veszed komolyan a géminget, elég jól körbejártad a témát. Csak lazán. :Y ;]

(#691) Rage47 válasza luks (#686) üzenetére


Rage47
veterán

3. Kontroller vibráció. Ez a dolog most hogyan áll? Stadia vs 3rd party kontrollerek esetében?
PS4 kontroller vibrál, azt tudom.

3/2.. Ez esetben lehet csatlakozni a GCTV-hez egyszerre két Stadia kontrollerrel vagy akár két darab PS4 DS4-el is?
iPaden játszottunk 2db PS4 kontrollerrel Mortal Kombat 11-et.

4. Tudomásom szerint minden játék single vagy campaign módban játszható. Online multiplayer-en tudomásom szerint nincs. Ez a jövőben változhat? Mit lehet erről tudni?
Destiny 2 multiplayer, Rainbow Six Siege is multiplayer.

(#692) Finkoo1980 válasza luks (#686) üzenetére


Finkoo1980
csendes tag

Szia!

Nem szoktam ide írogatni, csak olvasó vagyok, és csak érdeklődés szintjén figyelem a topikot, hogy ép hol tart a "konkurencia"!
Az internet bugyraiból összeszedett fals infókkal jól bevitted magad a málnásba, de akkor én is leírom a véleményem a három legfőbb stream platformról, amit volt szerencsém legalább 3 hónapig használni! A netem Telekom fiber, 1000/1000...

Xbox Game Pass Ultimate:
- PC-n ugyanúgy használható, nem tudom, hogy honnan vetted, hogy csak konzolon működik
- a havi előfizetése talán kicsit magas, de ennek fényében a legújabb AAA+ játékokkal játszhatsz
- a rigek Xbox Series X konzolok
- bár a játszható játékok minősége, és mennyisége elég csábító, sajnos még mindig eléggé gyerekcipőben jár a történet
- egér, billentyűzet támogatás nincs
- egyszerre csak egy kontrollert lehet használni így couch co-op játékra nem lehet használni
- a stream minősége eléggé változó, sokszor mosott, pixeles
- sajnos sokszor tapasztaltam masszív input lagot, amely ellehetetlenítette egyes játékok használatát
- dinamikusan fejlődik, az én tapasztalataim 3 hónaposak, szóval lassan nekem is be kell ruháznom egy teszthónapra
- a játékokkal bármin lehet játszani, telefon, tablet, pc, és bármi, amire android appot lehet telepíteni (pl. android tv box) - PC-n lehet böngészőből, és dedikált applikációból is indítani

Geforce Now:
- ár-érték bajnok, én jelenleg founder vagyok, így fele áron kapom, de a normál előfizetés kibírható, viszont alapból játékot nem ad (bár ez sem igaz, de erről később)
- az új RTX3080 szolgáltatás brutál (2k, 120 fps), de drága
- az előfizetőknek nincs várakozás, ezt tapasztalatból mondhatom, a töltési időkkel sincs gond
- a meglévő, és támogatott játékokat játszhatod 1080p 60 fps mellett,12 játékot kivéve, amelyeknél gondot okozott a 60 fps fenntartása (ezeket korlátozták)
- támogatott platformok, Steam, Ubisoft Connect, Epic Game Store, és egyes játékoknál az Origin is
- a támogatott játékok száma folyamatosan bővül
- játékot ugyan nem ad, de jelenleg 93 (!) free-to-play cím elérhető a platformon
- van egér, billentyűzet, és kontroller támogatás - sajnos kormány támogatás még nincs, pedig több komoly autós szimulátor is van
- input lag gyakorlatilag nincs, vagy nem érezhető, a grafika (játékon belül állítható, mintha pc-n játszanál) brutális - minden játékot ultrán lehet játszani gond nélkül
- a játékokkal mindenen lehet játszani, telefon, tablet, pc, és bármi, amire android appot lehet telepíteni (pl. android tv box) - PC-n lehet böngészőből, és dedikált applikációból is indítani
- RTX támogatás

Stadia:
- az előfizetés mellé kapsz időszakonként játékokat, amelyek sokszor a budget, és/vagy outdated kategóriába tartoznak, ritka az igazi húzó cím
- a játékokat meg kell venni erre a platformra, és mivel külön portolják őket stadiára, így elég borsos áron lehet hozzájutni - természetesen vannak akciók, és előfizetőként engedményesen lehet vásárolni, de a Stadia leggyengébb pontja az üzleti modellje - külső storeból ugyanazt a játékot akciósan nagyságrendekkel olcsóbban be lehet szerezni
- a játékok kontroller támogatása változó, valahol csak kontroller, valahol egér, és billentyűzet is van, játékfüggő - van saját "támogatott" kontrollere, de nem szükséges
- a stream minősége, mivel erre a platformra külön portolják a gameket, talán a 3 közül a legjobb - viszont a 4k parasztvakítás, sajnos csak felskálázott alacsonyabb felbontású stream
- input lag nincs, vagy nem érezhető, ebből a szempontból is a legjobb
- a játékokkal mindenen lehet játszani, telefon, tablet, pc, és bármi, amire android appot lehet telepíteni (pl. android tv box)
- a játékokkal mindenen lehet játszani, telefon, tablet, pc, és bármi, amire android appot lehet telepíteni (pl. android tv box) - PC-n nincs dedikált applikáció, a Chrome-ba van integrálva

Nagyjából ennyi, remélem segítettem egy kicsit...

(#693) Polllen válasza Finkoo1980 (#692) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én annyit tennék hozzá, hogy a Stadia-n kicsit kisebb az input lag, mint az nvidia megoldásán. És ezek után jön a gamepass, ami sokat fejlődött a megjelenése óta ezen a téren, de még mindig kicsit le van maradva.

Pl. Destiny 2 szerintem mindenhol van, azzal a legegyszerűbb tesztelni.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#694) AssAssynn válasza Finkoo1980 (#692) üzenetére


AssAssynn
őstag

Xbox game pass ultimate alatt az xcloud-ról írsz, csak a pontosítás kedvéért.
De kiegészítem azzal, hogy apróról megvan a gpu előfizu kb 1e/hó áron, ami a legolcsóbb. Aztán amennyiből kijön egy nagyon olcsó használt laptop, amit felhőre használ az ember, annyiból kijön egy használt series s is. Ez 80e. Tv meg csak van otthon. Szerintem árban is ez a legjobb.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#695) Finkoo1980 válasza Polllen (#693) üzenetére


Finkoo1980
csendes tag

Szerintem, ha figyelmesen elolvasod, amit nyilván nem tettél meg, ugyanezt írtam...
"input lag nincs, vagy nem érezhető, ebből a szempontból is a legjobb"

(#696) Finkoo1980 válasza AssAssynn (#694) üzenetére


Finkoo1980
csendes tag

A pontosítás kedvéért, olyan hogy Xcloud már régen nem létezik! Az Xbox Game Pass Ultimate előfizetés tartalmazza a felhőszolgáltatást, platformtól függetlenül!

Teljesen felesleges a laptop a használatához, bár ezt is leírtam, úgy néz ki te sem nagyon olvastad el, amit írtam, de mindegy... Pl. elég a tvhez egy olcsó android tv box, amiből még a jobb is kijön kb. 25-30k-ból... Megnézném, hogy hol veszel 80ért Series S-t boltban, valamint az előfizetést sem a haver haverjának a haverjától számoltam, hanem hivatalos helyről, konkrétan MS Store...

Ezzel szemben az Xbox GPU-nál kifelejtettem, hogy az előfizető kapja mellé az EA Play-t is...

(#697) Polllen válasza Finkoo1980 (#695) üzenetére


Polllen
nagyúr

Dehogynem olvastam, szó szerint ezt írtad:

Geforce Now:
- input lag gyakorlatilag nincs, vagy nem érezhető

Stadia:
- input lag nincs, vagy nem érezhető, ebből a szempontból is a legjobb

Ha gyakorlatilag egyiknél sincs, akkor hogyan lehet egyik jobb, mint a másik nálad?
Szerintem úgy, hogy mégis csak éreztél valamit, csak a beszámolóban elmaszatoltad ezzel a megfogalmazással.

Input lag mindig van. A stadia-nál kisebb, mint az nvidia-nál. A többi csak hablaty, hogy mit mit olvas meg fogalmaz meg... ;)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#698) AssAssynn válasza Finkoo1980 (#696) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, igazad van, az xcloud már Xbox Cloud gaming néven fut, de tulajdonképpen a lényeg annyi lett volna, hogy ha valaki ezt olvassa ne gondolja, hogy önmagában a gamepassal ilyen problémák lennének, hanem ez csak a felhőszolgáltatásra érvényes. Ennyi. Persze a topikból következhetne, hogy itt most csak a felhőszolgáltatásokról van szó, de akkor is félreérthető. Illetve azért is jegyeztem meg ezt, mert utána oda csavartam a fonalat, hogy szvsz jobb a series s + olcsó gpu kombó bármi másnál. És ebben az esetben nincs semmi olyan negatív tényező, ami a felhőnél megvan. Ez lett volna a mondanivalóm lényege.
A hozzászólásodat különben végig olvastam, de éltem azzal a megismerésemmel, hogy a legtöbben egyszerűbb, irodai laptopról tolják a felhőt.
80 ezerért a hardveraprón találsz Series S-t, amire különben 2 év világgari van, így még esetleges számla nélkül is letudod garanciáztatni itthon. Egyébként BF alkalmán volt új 90 ezerért. Az aprós GPU kulcsok pedig teljesen hivatalosak és megbízhatóak. Nézz rá az eladók értékelésére.
És még egyszer: szerintem a használt Series S + otthoni TV + olcsó GPU a legolcsóbb és legjobb megoldás jelenleg.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#699) gangstagergo válasza AssAssynn (#698) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Akárhány ismerős kérdezte milyen konzolt érdemest venni csak "játékra" ugyanezt a kombinációt ajánlottam :) A mai piacot nézve ez éri meg a legjobban a többi már úri huncutság :DD

Stadia jópofa de hála az égnek túl sokat még nem költöttem rá. Szerencsére eddig meg tudtam azt oldani, hogy soha nem fizettem a Pro szolgáltatásért. Ingyen megéri a havi játékokba belenézni de eddig egy Pro játékot játszottam végig ami a Resident Evil 7 volt.

(#700) Rage47


Rage47
veterán

Hitman 3-at vettem meg a mostani akcióban és nagyon fura egérrel. Most épp nincs nálam kontroller, ezért rákényszerültem a laptop + egér kombóra :D Nem is értem, hogy bírtam régen kontroller nélkül játszani. Bill.-en valahogy nehézkesebb kicsit, mert ugrálni kell a kezeddel a gombok között sokszor, a kontrolleren meg minden ott van rögtön.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Google Stadia
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.