Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gondok az Aqua-val

Hozzászólások

(#251) g@bo válasza Ariadne (#249) üzenetére


g@bo
nagyúr

nagy az arc. kiváncsi lennék, ha te melóznál fillérekért, ingyentúlórával... meddig vigyorognál a vevőkre. az egész kereskedelemben megy a spúrkodás.

(#252) g@bo válasza harry (#250) üzenetére


g@bo
nagyúr

elég sokat melóztam ügyfélszolgálaton, bejött a nyugger, és leugatott, miért kapott 5 forinttal kevesebb kamatot, p@tkányok... és maga is az /én/ itt mereszti a seggét az én pénzemen, vastag borítékkal. kitettem neki a fizupapirom, 5 rongyal volt kevesebb a fizetésem, mint a nyugdijja. :DDD befogta a pofáját. de ezt nem lehet eljátszani sokszor, de a szitu mindennapos volt. idővel meguntam, léptem, ment a helyemre valaki, megunta, lépet.... meddig? sajna több ponton probléma van a rendszerrel, nem lehet csak munkaerő cserével megoldani, mert van úgy hogy a feltételek vackok, a vezetők, és az ügyfelek...

voltam annakidején az aqua-ban, melót kerestem, értem a szakmát, jól bánok az emberekkel. mondtam egy számot. csávó csuklott, majd felvett egy tacskót 10 ropival olcsóbban, majd megtanulja... alapon.

a 2 arc a pólusban, szombat vasárnappal együtt 85 ropit keres /fél éve faggattam őket../, utána, valahogy megértettem, nap végére mitől idegbetegek. persze zavar, ha disznó módon szolgálnak ki, csak mögélátok a dolgoknak.

(#253) GReddy


GReddy
tag

Ne haragudj, nekem a következő jön át: TE egy BIZTOSAN ROSSZ kártyát rásóztál valami kissrácra, akinek nincs pénze újra, és bízott benned. Te pedig átbasztad. Szemét, mocsok húzás volt tőled. És úgy mellesleg ezek tükrében megérdemled hogy lehúztak.

Dominate the woods... The Bowhunter.

(#254) BosXx válasza g@bo (#252) üzenetére


BosXx
aktív tag

ezt hiába írod annak, aki életében nem dolgozott még ügyfélszolgálati aljamunkát, soha nem fogja megérteni, csak a nagy arc lesz, h "én vagyok a vevő, a pénzemért mindent". Különlegesen szánalmas ez a hozzáállás egy lowcost helyen, mint pl. egy hipermarket vagy egy alacsony árairól ismert számtechbolt....

Sikeresnek érzed magad? Nézted már a magánnyugdíjpénztári egyenlegedet?

(#255) djyuri válasza gV (#247) üzenetére


djyuri
őstag

De nem az aqua-ban lett véve a két 160-as vinyó,hanem a pólusban.

A nagykerekben simán megy a gariztatás...kiskerben a szarból is várat akarnak építeni...a gyár pedig a kiskerek milliói együttesen.. (gyárban dolgozok)
filléres dolgokon spórolnak és minőséget rontanak....drága dolgokkal és idővel meg úgy játszanak és írják le az adóból,hogy a szemük sem rezzen...sőt inkább nevetnek....ennyi

Januárban is és most is a dolgozók között nagyságrendekkel okosabb vagyok...mostanra ha levonok minden adót,bentre cipelt kaját,piát,hintőport,akkor mág elértem a 70ezret...van pár diplomás állat,aki még bírja bent 70ezerért,de sorra tűnnek el és jön a 60ezres "munkaerő"..

Akik meg 100 felett keresnek bent,azok túlnyomó többségben a 30ezres színvonalt nyújtják....ezt főként a kérdéseikből lehet megtudni.....olyat nevetek,amikor beszélgetek a szlovák lányokkal és mesélik,hogy miket kérdez egy-két vezető,hogy még ennyire sem képes tudása által...hát fantasztikus...
Hogy lássatok hasonlatot:
Odamegy a gyalogos a piros lámpánál várakozó autók közül az egyikhez...
--miért nem megy a sor?????????????

szóval ez bent egy supervisor ...és mellesleg sír,hogy csak 250ezret keres....

no comment :W

(#256) g@bo válasza djyuri (#255) üzenetére


g@bo
nagyúr

a kereset, és a kiszolgálás minősége összefügg, meg kissé a szakértelem is befolyásolja...

a garanciális ügyintézést viszont nem szabadna. :K

(#257) djyuri válasza g@bo (#256) üzenetére


djyuri
őstag

jól mondod....

sokszor jó volna egy központi szervíz bizonyos termékeknek,de viszont akkor meg oltári nagy sor lenne....plusz helyben nem is csinálnák meg...bár sok esetben így sem....

(#258) Dale


Dale
aktív tag

Aqua, Pólus... :) Nem panaszkodni akarok, csak röviden megemlítem, hogy valamikor november elején vettem ott egy 500-as PATA HDD-t, utolsó darab volt náluk. Meg is kaptam fekete leragasztott zacsiban, Seagate feljavított termék, oké. Otthon egy óra mulva kibontottam, hát hullanak ki a zacsiból az ellenállások. Szerencsére közel lakom, viszem vissza hogy heló, emlékeztek még rám? Nézzétek mit kaptam, érdekes nem? Erre volt képük 14 éves hülyegyereknek nézni aki odaverte a vinyót valahova, mert náluk aztán nem, soha semmikor nem fordulhat ilyen elő, a nagykerben is ígymegúgy tárolják, töttöröm, nem tudnak vele mit kezdeni, menjek Isten hírével.

Namármost én nagyon toleráns és megértő vagyok, balhét se csináltam, csak otthagytam az egészet a pulton számlástul hogy akkor dobják ki a kukába, nem tudok ezzel mit kezdeni. A pénz elvesztését is lenyelem, de ne legyen már az a default hogy a vevő egy élősködő, simlis, hazudós kis geci... Kb 1 millát hagytam eddig az Aqua üzletekben, ha nekik most 27k miatt megéri elveszíteni egy normális vevőt, csak rajta, én többet nem vásárolok ott.

Ettől függetlenül az Aqua árai jók és máskor nem sok gondom volt velük, max a szervíz volt néha tökölős meg elérhetetlen, de amúgy bátran vásároljatok náluk. Csak a leragasztott zacskós merevlemezeket bontsátok ki a boltban! :D

https://enginedesigns.net

(#259) Ariadne válasza g@bo (#251) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha nem is ügyfélszolgálaton, de ügyfelekkel dolgozom, és a munkamennyiséghez képest fillérekért, szóval van fogalmam azért, miről van szó. Ezt választottam és kész, nem lehetek bunkó az ügyfelekkel akkor sem, ha a pokolba kívánom, ez így működik. Ha nem bírnám, elmennék mással foglalkozni...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#260) djyuri válasza Dale (#258) üzenetére


djyuri
őstag

Nah akkor ezekszerint csak egy hazug ""(moderáltam magam)""...mert nekünk pont bad sectorra nem adtak garit...mondtam,akkor letörött alkatrészre?....de hát ezekszerint arra sem....NO comment.

De ez csak a gari...mindegy...

[ Szerkesztve ]

(#261) g@bo válasza Ariadne (#259) üzenetére


g@bo
nagyúr

amíg eltart apuanyu, barát, addig bírod. majd ha a csekkek után vajaskenyérre harapsz, elgondolkozol, ha akkor se, megérdemled.

(#263) djyuri válasza g@bo (#261) üzenetére


djyuri
őstag

Erre van a seft-meló....én már csak tom....
Amikor októberben kijött egy 181ezres gázszámla,mert muterék nyár óta nem adták fel a csekkeket,akkor igencsak észhez térsz és seft-melóhoz pártolsz át.
Majd amikor karácsony előtt egy nappal bekerül faterod a kórházba....nos itt tartok

Amíg ő szerencsés helyzetben van,addig áldásom adom rá,hogy otthagyja a 27ezres cuccot....amíg mi is megtehettük,addig mi is szórtuk a pénzt.

Mindkettőtöknek igaza van. De kinek mit ér meg a "nyugalom".

[ Szerkesztve ]

(#264) Dale válasza djyuri (#260) üzenetére


Dale
aktív tag

He? Amúgy letörött alkatrészre ne is adjanak garit, ha hetek múlva viszi vissza a delikvens, de ha én vásárlás után 1 órával visszaviszem akkor ott azért legyen már annyi játéktér hogy talán már eleve így kaptam... Amúgy a bad sector gari gondot meg én sem értem, bár az nem szokott nagy gondot okozni, kikerüli a vezérlő. Amúgy meg saját költségen vissza lehet küldeni a gyárnak és adnak helyette másikat, pláne amikor mondjuk 3 év gari jár a cuccra de a bolt csak 1-et ad meg. És még csak nem is vádaskodnak, a feljavított példányokat úgyis újra eladják. Ilyenkor válnak érthetővé a "rossz merevlemezt keresek olcsón/ingyen" hírdetések. :)

Amíg ő szerencsés helyzetben van,addig áldásom adom rá,hogy otthagyja a 27ezres cuccot....amíg mi is megtehettük,addig mi is szórtuk a pénzt.

Nyilván nem volt ideális választás, de szerinted mit csináljak vele, kenjem a hajamra? Persze tudom hogy egyesek hónapokig járkálnának emiatt fogyasztóvédelemhez meg ügyvédhez. Civilizáltabb helyeken viszont eleve nem is merülne fel a probléma, ez van, azzal is zárhatnám hogy Magyarország 2007, de az meg milyen demagóg már.

[ Szerkesztve ]

https://enginedesigns.net

(#265) djyuri válasza Dale (#264) üzenetére


djyuri
őstag

Ok:)...kicsit elsújkoltam:)

Szal szerinted jó a bad-sectoros vinyó?
Sajnos,bár lehet egyedi vagyok,de amikor régi 98/ME/2000-es teljesítményű gépekkel találnak meg és kiderül,hogy egy P3-as gépben egy 120-as vinyóra előbb felmegy a 98,mint az eredeti 20-as de bad-sectoros vinyóra (XP felmegy rá). És amikor vetettem velük 40/60/80-as vinyókat és gyárilag voltak bad-sectorosak,akkor ezt hogy magyarázod ki a tulajnak,hogy bocsi,de jól kicsesztek veletek és nyeljétek le:):):):)

Nem az új gépeknél van a probléma a bad sectorral vagy a szépséghibával(az én samu vinyóm is bad-sectoros egy hónapja)...hanem a régi gépekkel illetve roppant idegbeteg vevőkkel.

Nekem pl tök jó egy horpadt cucc,ha működik. Meg nem egy esetben lekezeli egy újabb gép a szálszakadt IDE kábeleket,míg egy ótvar gép nem is látja...

MOD:
Nyilván nem volt ideális választás, de.........

persze én mellette is állok.....neked megért ennyit a nyugalom....ennyi....jó döntés volt!
Manapság én már ennyiért kiveszem a pult mögül,ha egyedül vagyok....de ha ott van,haver,akkor vagy megnyugtat vagy ő megelőz:D....XXI.-ik század .HU

[ Szerkesztve ]

(#266) Dale válasza djyuri (#265) üzenetére


Dale
aktív tag

Nemtom miképp viselkednek a régi gépek a régi bad sectoros vinyókkal, meg lehet hogy van BS és BS között is különbség. Nekem van egy 200-as WD SATA-m amin van most 300+ BS, nemtom hogyan keletkeztek, mindenesetre lefokoztam hurcolós vinyóvá. De nemrég raktam rá egy vész-rendszert, és az tökéletesen felment rá és jól is működik. Amúgy szerencsére nem szokott merevlemez gondom lenni, tönkre is csak egy 80-as Seagate ment még nagyon régen, gari időn túl.

Az persze plusz kellemetlenség ha dealer vagy és a vevőidnek neked kell magyarázkodnod emiatt. Lehet hogy ilyen esetben tényleg megéri visszaküldeni a gyártónak hogy ők intézzék el a gariztatását, az ilyenolyan szervizes bénázások miatt úgyis elmegy az a postaköltség benzinre, buszjegyre, akármire, meg különbenis az idő pénz. :)

https://enginedesigns.net

(#267) djyuri válasza Dale (#266) üzenetére


djyuri
őstag

Sajna makacsul:(

pár oldallal és más topikban írtam hogy mely vinyókkal,de a lényeg,hogy maxtor,samsung vinyók mindig megdöglöttek minden ismerősömnél.

nem vok deeler:)...csak a seft melómban szervízelek:)
Nekem kellemetlenség,mert nekem kell rohangálni....

így van...az idő pénz!

(#268) g@bo válasza djyuri (#263) üzenetére


g@bo
nagyúr

naja...

attól még az aqua-ban lehet vásárolni, ha a garancia korrekt. eléggé megfogytak a kiskerek.... is.

sajna, az emberek morálja meg olyan amilyen, és nem csak a kereskedelemben.

(#269) djyuri válasza g@bo (#268) üzenetére


djyuri
őstag

nem is mondtam,hogy nem.
Eddig a ramiris volt nálam a top!
A második az aqua.

Az első nagyker a második kisker.
lehet következtetni,hogy ha már milliók lettek elköltve,akkor kitudott nálam alakulni ez a sorrend:)

MOD: ha már milliók! A bluefishben kb 700-800ezer lett elköltve....ekkor már törzsvásárlónak számítasz..aham...amikor ezt megtudtam,mondom kihasználom (2005 év vége)...januárban elmentem egy alaplapot venni...elkezdik ehhez a névhez nem tartozik számla :Y
Mondom az kizárt...másnap bevittem egy köteg számlát...mondják akkor sem...
asszem ekkor voltam utoljára bluefishben :W Bár lehet egy árlistáért bementem már,de nem emlékszem:D Ugyanezt az auqa is eljátszotta,de még a kezdetek kezdetén és akkor vissza lett állítva....bár az összeg nem sajna:(

Igen...sajnos a vevőkörben is van bőven antiinteligens egyén....

[ Szerkesztve ]

(#270) Gdmx válasza g@bo (#248) üzenetére


Gdmx
tag

Nos, g@bo, sajna nem az üzletvezető/eladó a társadalmi rétegek közötti szakadék megnyílvánulása, vagyis hidd el, hogy egy ü.v. élete sem fenékig tejfel. Amennyivel többet keres, 2x annyit várnak eltőle. És ha még kicsit lelkiismeretes is vagy, akkor pokollá tehetik az életed azzal, ha mondjuk hivatalból szemétkedned kell. Eset nagyvonalakban : lányzó végigdolgozza a hónapot keményen, 1-0.5 órás túlórákkal ami persze semmi (tudjátok, na még ezt és menjünk haza) ezek pont jók arra, h hónap végén megmutassa magát a prémiumban. Szal, lányzó keményen dolgozik, 27.-én megbetegszik. 3 nap kiesik, így nincs meg az óraszáma (túlórákkal sem) ezért a következő hónapban le kell dolgoznia, ha nem akar kevesebb pénzt kapni ebben a hónapban. Slusszpoén: csak fele annyi prémiumot adhatok neki mint amit gondoltam, mert beteg volt !!! Ez hol igazságos? Sehol.
És kinek kell megmondania a lánynak, persze h a főnökének, nekem.

És egy beosztott akkor se vegye magára a sértéseket, mert nem neki szól, hanem a cégnek akit/amit képvisel. És ha szabályozot a munkája, márpedig az, nyugodtan hivatkozzon arra, és ha nem elég hívja az ü.v.-t, elhihetitek, az majd lerendezi a tagot. Legalább kiengedhet egy kis gőzt ;] !

(#271) g@bo válasza Gdmx (#270) üzenetére


g@bo
nagyúr

ismerem a szitut, régebben vállalkozók tömegével kommunikáltam. egyik mesélte, van 2 üzletvezető, 2 műszak, jó fizu és vannak a trógerek, akik 60 nettóért 12 óráznak. hajcsárok lesik a melóst, pár havonta cserélödnek. morál? a hitegetési időszakban elfogadható, utána zéró. kérdem: miért nem fizeted meg az "aljamelóst"?

mert nem éri meg, nem érdekel hogy elmennek, valaki dolgozzon olcsón, a fix emberek meg figyelnek a részletekre.

sokan úgy fogják fel, ha vállalta a melót, akkor ne puffogjon, tisztességesen szolgálja ki a vevőt, és igazuk van. de azt nem tudják, hogy mennyire elterjedt az átverés a szakmában is. nálunk divat volt, a 60-70k minimálon, majd 3 hó után 90+ lesz. soha nem lett annyi, zsinórban léptek az emberek. senkit nem érdekelt, jött más. de ez meddig mehet?

garanciális ügyintézés a kiszolgálás minősége, ezen keresztül az üzlet hírneve, megítélése is múlik az alkalmazottakon.

(#272) Gdmx válasza g@bo (#271) üzenetére


Gdmx
tag

Így igaz !
Épp ezért saját maga alatt vágja a fát a tróger sóher vezetés. Szerencsére akad ellenpélda is az emlékezetemben, de az a cég (igaz, hogy ősidők óta életben van a nagy multik árnyékában) sajna még most is "szegénynek" mondható. Sajna nem tud csillogást felmutatni, mert nem ígérget, hanem tesz. De ezek ma már nem számítanak annyit, mint egy zsíros kis "majd egyszer tök jó lessz nemsoká' ".

(#273) shoshana


shoshana
csendes tag

Viszont az Aqua-ban a legolcsóbb Canon nyomtatóba patron. Majdnek fele annyi mint pl a Saturnban.

(#274) lúzer válasza GReddy (#253) üzenetére


lúzer
veterán

Ez melyik hsz-re ment? :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#275) lúzer válasza g@bo (#251) üzenetére


lúzer
veterán

Most ez egész MO-ra igaz, nem?
Ha a suzuki kereke kiesik, és meghal ezért egy család, azt is ennyivel elintézzük?
Ott is jó szarul fizetnek.
Bocs, de ez van.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#276) chop válasza Dale (#258) üzenetére


chop
őstag

Irigylem egyesek onuralmat, mikor 27 ronggyal roviditik meg...

(#277) lúzer válasza djyuri (#267) üzenetére


lúzer
veterán

ezek szerint samu felejtős?
notivinyóban is?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#278) lúzer válasza chop (#276) üzenetére


lúzer
veterán

"Kb 1 millát hagytam eddig az Aqua üzletekben"
más kategória mint az otthoni user

mellesleg én véletlenül khm. beleejtettem volna a vinyót egy kirakatüvegbe

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#279) bajnokpityu válasza lúzer (#277) üzenetére


bajnokpityu
félisten

4 samu winyóm van most is,2 db 120as, 1db 400as meg egy 500as.mind tök hibátlan, a magyar HDD teszter proggi szerint is.atomgyorsak,csendesek.kéretik nem a márkát szidni,fölösleges flame.cégnél is csak samu winyókat veszünk(meg pár WDt),és mind hibátlan.

inkább azt kéne szidni,aki a zacskós winyókat behozta az országba.ócska szürkeimport cuccok.jó esetben becserélt példányok,kevéssé jó esetben javitott.állitólag.hozzáértő számtekboltos haverom mesélte :)

azóta csak dobozos sok év garos winyót veszek,és nem is volt problémám egyikkel sem,pedig napi 20-24 órát mennek.

na de h ontopic is legyen.nemrég sürgősen egy olcsó genius egeret kellett vegyek,nem volt időm a haverom boltjába mennem,aqua volt legközelebb. mondom az akvás köcsögnek,adjon egy ezer forintos geniust. ennyi mondtam neki. erre elkezdett kioktatni,h az egy szar fos.mondom neki, tanácsot nem kérek mellé,ismerem ezt a tipust,inkább siessen, mert huznom kell a csikot. erre: ő nem siet. úgy felment a pumpám,h sarkon fordultam. lett volna még 5 percem,talán beleirom a panaszkönyvbe, legalább a főnöke is olvassa. na azóta inkább csinálok időt, h usersbe tudjak vásárolni.remélem ez a cég is ugyanugy kipusztul,mint a mistral tette hasonló stilusával

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#280) lúzer válasza bajnokpityu (#279) üzenetére


lúzer
veterán

én nem szidtam, sőt most akarok venni, és csak tájékozódom.
bocs ha félreérthető volt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#281) lúzer válasza bajnokpityu (#279) üzenetére


lúzer
veterán

ja és milyen a dobozos vinyó?
olyat nemigen láttam ;]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#282) bajnokpityu válasza lúzer (#281) üzenetére


bajnokpityu
félisten

samuk általában egy átlátszó agyonmerevitgetett muanyagdobozban vannak,mellékelve samu által irott garlevelet,meg pár csavart. és nem egy szürke sztatikus tasakban.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#283) forceberg


forceberg
veterán

Én múltkor egy egeret vettem náluk, weben foglaltattam le, s meg is vettük, csak otthon vettük észre, hogy az egér nem ugyanaz.
Láttam, hogy egy betűvel más a típusa, de mondom, á ez biztosan az. Mégsem az volt. A számla szerint a név a megrendelt cucc volt, de a kapott cucc meg más volt.
Telefonos egyeztetés után 2 nap múlva visszavittük, s szó nélkül visszaadták az árát.
Az meg más tészta, hogy ebben a világban vásárláskor sztem mindent, még a dobozos termékeket sem árt ott helyben megnézni, hogy fizikailag épek-e. Sok későbbi kellemetlenségtől óvjuk ezzel magunkat, meg a boltot is.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#284) lúzer válasza bajnokpityu (#282) üzenetére


lúzer
veterán

ja bocs akkor én is olyat vettem!
(mert nekem is van - egyébként nekem volt olyan ami behalt - aláírom: simán kicserélték)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#285) lúzer válasza bajnokpityu (#282) üzenetére


lúzer
veterán

és a notivinyók is így vannak csomagolva?
mert el se viszem ha nem így adják
bocs azz offokért

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#286) djyuri válasza bajnokpityu (#279) üzenetére


djyuri
őstag

A barátodnak lehet valami igaza.
Régen én is a saját vinyóimat müanyag dobozban vettem. Holomatricával voltak lezárva.
Manapság annyira nem is látok ilyet,hogy ha nem említed,akkor eszembe se jut:D:D

Tudod mia probléma azzal,hogy napi 20-24 óra? Hogy a user-ek 90%-ban ez nem így van. Ki-be kapcsolgatják...van,hogy napi 4-5-ször átlagban. És akkor a hurcolászást,lan partykat ne is nézzük. A hibás szériák ilyenkor tömegesével hullanak. Szal nem a 24 órás folymatos üzemben lévőkkel kell hasonlítani.De köszönöm/jük a hasznos emléket és egyben hírt:)

Nekem sem volna hiányszférámban,ha kihalna az aquq is :C De a fülesem az továbbra is hibátlan:) Szerintem perifériákra kéne átállniuk:)

lúzer
Még nem vettem noti vinyót samsungban. Abból abszúrd nem engedtem WD alatt. De nem volt egyiksem dobozos,bár eddig egy wd halt meg éveim során,azon is haver üvegtetővé alakítása végzett:D (ui.: 40GB vagy afelettieket értem ezalatt)

(#287) lúzer válasza djyuri (#286) üzenetére


lúzer
veterán

akkor inkább wd?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#288) djyuri válasza lúzer (#287) üzenetére


djyuri
őstag

Laptopba igen.

Állítólag egy hangyányit hangosabb a Wd,mint pl a samsung. De szerintem (évek alatt nézve) strapabíróbb... Laptop vinyóban még nem volt szerencsém hasonlítani,de nemhiszem,hogy nem tartanák a színvonalat a Wd-nél.

ha nem fővinyónak és nem is digitalizáló avagy swap vinyónak kell,mellesleg 24-órás üzemben lévő gépbe kell,akkor mehet bármi,de fővinyónak,vagy akár szerverbe,de még laptopba és nem vennék WD-től eltérőt.

(#289) lúzer válasza djyuri (#288) üzenetére


lúzer
veterán

köszi az infót

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#290) bajnokpityu válasza lúzer (#285) üzenetére


bajnokpityu
félisten

fogalmam sincs. laptopwinyót laptopba szerelve vettem eddig csak :)
páromnak 4070sorozatú acerja van másfél éves,hibátlan,de tetűlassú.most egy MSIt vettem,majd meglesem milyen van benne,az valami irgatlan gyors.
ez összesen 2 winyó,ebből nehéz lenne helytálló statisztikát csinálni :)

van egy WDm is,250es sata,nincs olyan gyors mint az 500as samu, cserébe hallani amikor dolgozik :)

amugy régen a szerverekben levő winyók nem a nonstop használattól haltak meg.általában az ujrainditást nem élték túl.2 évente volt kb reset,akkor 10winyóból 3-4 meghalt.amik amugy sosem haltak volna meg sztem :)

azért filmszerkesztés kemény próba lehet egy winyónak...
ezentúl akkor WDt veszek,ha ennyire birják,nekem 1/1 a sztatisztikám :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#291) lúzer válasza bajnokpityu (#290) üzenetére


lúzer
veterán

msi -s érdekelne majd írd meg :R

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#292) chop válasza lúzer (#278) üzenetére


chop
őstag

Ha nem otthoni user kategoria, akkor miert kiskerben vasarol?..

Az az egy milla meg nem olyan sok, 4-5 fullos konfig, 2-3 ev alatt elkoltheto.

(#293) lúzer válasza chop (#292) üzenetére


lúzer
veterán

kisvállalati is lehet, de igazad van
mindegy, nekünk sok, neki nem

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#294) lúzer válasza djyuri (#288) üzenetére


lúzer
veterán

itt eléggé lehúzták a wd-t persze más az adatbiztonság

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#295) djyuri válasza lúzer (#294) üzenetére


djyuri
őstag

:(
Nem ismerem a scorpio-t...azaz még sose hallottam róla:D
MOD: 2,5"-os vinyókról szól a teszt...mondjuk ahol vinyókat cserélnek már a laptopokban,ott sok az ágyikóban játék,avagy használat..és a dúrva bánásmód.

Mellesleg nem a sebességről beszéltünk elsősorban. Nekem is nem véletlen a döglődő samsungon van az Xp....egyrészt picivel gyorsabb,másrészt,ha már bad sectoros lett a semmitől,akkor gyilkoljuk agyon ;]

Ha valakinek server-be avagy nagy sebességre kell,akkor egyértelműen vannak kifejezetten RAID edition fejlesztések a WD-nél...meg ott van a Raptor verzió.
Váci munkatársam dugig van évek óta WD raid és raptor vinyókkal..van olyan gépe,amiben 3 éve 24-órában funtak,mert netes tárhelyet üzemel gigabites kapcsolattal. tehát vannak belőle is gyorsak.

Adatbiztonság?...Lássuk csak:
Maxtor:--csak egy 30 és egy 40 gigásom volt 2001 után kb..összesen fél terrát bukhattam velük...egy hónapután napi szinten változtak raw-á vagy tünt el a boot szektor az MFT-ből.
Szerencsére ekkor még csak játékok voltak minden,amik lemezen is megvoltak.
Hitachi:--a legváratlanabb pillanatokban voltak olvashatatlanok a fájlok 5-ször.
Seagate:bizonytalan adatok,de havernek évekig ment a P3-ban.
samsung: két éves,de bad sectoros
WD:--5 éves vagy 6...az új is WD....filmdigitalizálás...grebberelés...játék rátelepítés...róla írok dvd-ket..
Mellesleg!! Mióta áttért a technológia Sata csatolóra,azóta megnőttek az elrontott dvd írások az adathibák miatt...Én ezt megoldottam:) USB-vinyóról írok vagy külön beszerelt PCI IDE/SATA karira tett vinyóról.

De amúgy a tesztek nem hazudnak....Viszont a legalább 7 éves szervízelésem sem:)

[ Szerkesztve ]

(#296) bajnokpityu válasza djyuri (#295) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a sok rossz winyó mind sok év garos,garleveles dobozos volt?
4-5 éve egyáltalán nem is láttam dobozos winyót idehaza...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#297) djyuri válasza bajnokpityu (#296) üzenetére


djyuri
őstag

nem-nem...kivéve a nagykeres sajátjaim,de azok is a 3-4 évnél régebbieket értem ezalatt.

Azért írtam,hogy ha nem esik szó a dobozosságról,akkor el is felejtem,milyen is volt:D

A sok-sok garizást úgy értsed,hogy gyakorlatilag is egy-két haver,ismerős kivételével mindenkinek és raktam össze vagy én mentem el megvenni stb a cuccát. Esetek többségében én is szervízelem/szervízeltem...

Bár már puszira ismernek a fogyasztóvédelmnél,mégis ugyanolyan buta vagyok hozzá,de a fellépésem sokat javult a kezdet óta:D
Ui.: Samsunghoz legyen szólva,mióta ott "dolgozok",azóta arra nincs időm,hogy a már megvett cuccomért elmenjek..majd másfél hónapig volt haver szekrényében,amit nagykerből rendeltem vga-t...Ergo már lassan egy éve nem voltam gariztatni:D
Ebből következik:
Vagy nincs pénze az embereknek,vagy javul a termék piac(amit kizártnak tartok) vagy annyira olcsók lettek,hogy sok már fel sem merül,hogy rossz volt,hanem egyszerűen eladják rosszként és vesznek egy másikat....

(#298) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Hali mindenkinek

Egy pont az Aqua-nál. Már nagyon sokszor vásároltam ott, jó nem millios nagyságban de nagyon sokszor. Eddig semmi gond nem volt velük. A garit is jól intézték, vissszaadták a lóvét. Az hogy az eladók milyenek az nem jellemzi a boltot sztem. Nagyon meg kell nézni hogy mit veszel és kész. Ha mégis gariztatni kell akkor meg határozottnak kell lenni. Ha bontott a csomagja annak amit veszel akkor mindenképp nézz bele. Pont az Aqua-ban fordult velem elő hogy Tv-out kábelt kerestem az eladó meg hozzám vágta ingyen az egyik dobozból. Én jól jártam és mégjobban megkedveltem a boltot mert eddig negatív tapasztalatom nem volt, de így utólag belegondolvan azt a kártyát valakinek eladták és nem volt benne a kábel.
Csak ennyi

üdv Szisz

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#299) bajnokpityu válasza -=Sziszi=- (#298) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mekkora jó fejek az akvánál. valakit megloptak. hű,máris mennybe emelkednek...

hát ez megint nem éppen plusz pont,hiába mondtad el annak.nekem meg pont az a tapasztalatom,h a gari az ajtóig él.

megnéztem az uj MSI laptopban WD scorpio 160as sata winyó van.egyik particiójáról a másikra kb 40Mb/seccel másol. megdöbbentem :) windows ugy indul el,mint egy asztali 16caches 7200őt forgóról. sztem valami csalás an a dologban,de hát kit érdekel :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#300) -=Sziszi=- válasza bajnokpityu (#299) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Olvasd végig mégegyszer azt amit irtam. Végén utaltam rá hogy nem helyes amit a csávó csinált. És nem ezért de ennek ellnére 1+ jó pont az aqua-nak, mert a többi szenny kiskerhez képest:mistral, bluefish,Qwerty, egy jó bolt mert itt legalább az árak jók. A többiben pofátlan árakon is adják a szarjukat.Kicsit járj utánna a dolgoknak és rájössz hogy az Aqua-ban érdemes vásárolni ha kiskereket nézzük. Ha ez se tetszik akkor nagyker, ha van ismerősöd, vagy ph.

üdv Szisz

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#301) bajnokpityu válasza -=Sziszi=- (#300) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a HSZ első felét értettem elsőre is.csak annyira felháborodtam a kiszedős dolgon,h ezt nem éreztettem.ezzel együtt qwerty végtelenül korrekt,magas áron,users korrekt,és alig drágábban mint a aquaban az ajtóig tartó garival,én itt vásárolok...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#302) blackvinyl válasza bajnokpityu (#282) üzenetére


blackvinyl
tag

a javított samsungok zacsisak :R

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#303) animatrix11


animatrix11
őstag

ha már aqua

én még az őskorban vettem egy amd axp 2400+-t, de kezdjük az elején, előtte a kékhalál nevű helyen jártam ott vettem az első ilyen procit, hazavisz, kibont, lesarkazva, na bazzeg, ki sem próbálom, mert nehogy rémfogják, kb 2 óra múlva visszavittem, kipróbálták és egyből visszaadták a pénzt, ezeketuán aqua, kifizetem megkapopm szépen becsavarva egy szivacsaba, mondom akkor mosmár kibontom, persze lesarkazva (nyilván sok ilyen esett le a teherautóról) mutatom a csókának, mondom ez sarkazva van, erre igen de kipróbáltuk megy, mondam nekem nem kell...
pénztzárba vissza erre ott volt egy nyakkendős csávó és megkérdezi (udvariasan) hogy mi volt a probléma? mondtam semmi csak rommá volt sarkazva a proci :W
azért ugy árulják hogy eleve szar vagy épp hogy megy...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#304) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Sziasztok!

Én a pólus centeri aqua-ban vettem az alaplapom, procim, meg a ramomat. Alaplapból Gigabytot vettem, de másnapra beszart, visszavittem, srác megnézte hogy van-e rajta fizikai sérülés. Nem volt. Mondta hogy ad nekem ugyan olyat, mondom nekem a mostani MSI kell és ráfizetek. Megvolt minden és rendesen mükszik (kop-kop-kop). Van egy arc akit különösen kedvelek. Egy barna hajú szakálas emberke. Segítőkész, ért hozzá, és a hozzánemértőket úgy oktatja ki hogy ők megértsék, és ne is bántódjanak meg. Eddig csak jó tapasztalatom volt velük!

Üdv: mocsanisi

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#305) Gyusz


Gyusz
őstag

Legyen némi pozitív tapasztalat is. Tegnap vettem egy DVD-írót a Moszkva téri üzletben. Bementem, az egyik eladó épp akkor ugrott el valamiért, a másik pedig el volt foglalva egy gépbővítéses megrendeléssel. (Valami idősebb emberke kérdezgetett egy csomót, kb. alkatrészenként mentek végig a gépen.) Na mondom tök jó, ezt megszívtam, volt kb. 20 percem a buszom indulásáig. Meg amúgy is, anno akartam egy G5-ös Logitechet venni talán a Dohány utcai üzletben, direkt lecsekkoltam, hogy van-e raktáron nekik, hát persze, hogy nem volt, de azért vegyek Logitech G9-et. Itt viszont az előbb távozó srác nagyon hamar visszaért, megköszönte a türelmemet és kb. 2 perc alatt megkaptam a DVD-íróm, számla, visszajáró, minden gyorsan lerendezve. Szerencsére még a buszom is simán elértem.

(#306) mocsanisi válasza mocsanisi (#304) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Most történt hogy valami baja van az msi lapnak. Csütörtökön viszem gariztatni, meglátjuk mi lesz. Remélem rendesek lesznek, és kicserélik. De annak jobban örülnék ha kapnék egy giga lapot amit kinéztem. (nem olyat amit a múltkor visszavittem) Még meg is érné nekik mivel az msi drágább. Na drukkoljatok!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#307) Darkness


Darkness
aktív tag

udv,

vegigolvasva az eddig hozzaszolasokat, kicsit elgondolkodva mentem le a szervizbe garoztatni az egyik, tavaj naluk vasarolt cuccomat. lereve, egy lelket sem lattam de nehany perc utan elokerult egy srac. a kolcsonos koszones es tiszteletadas utan felvazoltam a problemamat az adott cuccal kapcsolatban. odaadom, megkapom a papirt s kozlik, hogy 5 munkanap mulva erdeklodjek. ok. eltelt...
ugyan ugy le hozzajuk, koszon, felvazol.... majd! kozli, hogy sajnos tenyleg hibas a cucc. ezert egyel nagyobb, illetve ujjabb cuccot tud adni, mivel ami nekem volt, mar nem gyartodik s nincsen nekik. eloszor sikerult igazan butan pislognom... ezt latva kerdi, hogy esetleg mas tipus erdekelne? uhhh, mondom. akkor elfogadom az egyel jobbat, korszerubbet...
inne mar csak fol s az arukiado volt hatra... na azt nem minositem... megertem, hogy sok a munka, de, az hogy egy kukkot sem tud kimondani, hogy keres valamit s ker pap perc turelmet... majd unot keppel odamondja nevem... s adja a cuccot...

lenyeg, hogy zok szo nelkul kaptam ijjat s a gar az nappal kezdodott...

THX... egyenlore jopont az aquanak... csak kicsit tobb figyelmet a vevore...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#308) mocsanisi válasza Darkness (#307) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Örülök hogy neked ilyen jól mentű4 Én holnap fogok érdeklődni! Drukkoljatok!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#309) Darkness válasza mocsanisi (#308) üzenetére


Darkness
aktív tag

drukk, drukk. :DD

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#310) mocsanisi válasza Darkness (#309) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Behalok. Náluk elvileg tökéletesen mükszik. Na mindjárt indulok és megnézem a saját szememmel. De valszeg ha tökéletes a lap eladom, és veszek egy komolyabbat!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#311) mocsanisi válasza mocsanisi (#310) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Elmentem az Aqua-ba, vittem a vidkarimat is. Összerakta a srác, mondta nézzem meg. Bemegyek, megnézem, minden jó elhozom. Itthon összerakom és megint ugyan az a probléma. Ha benne van a PCI-E kari akkor sehol sincs kép, ha nincs benne akkor az integrálton van kép... Szóval nincs gond az aqua-val, ott működött. De ezt nem értem...

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#312) adalbert1 válasza mocsanisi (#311) üzenetére


adalbert1
veterán

Az integrált karit nem lehet lekapcsolni biosból? Ill. azt nem lehet beállítani, hogy melyiken adja a képet, szintén biosból?

(#313) mocsanisi válasza adalbert1 (#312) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Az integráltat le lehet kapcsolni. Csak nem nálam. A boltba flottul ment. Hazahoztam. Itt megint nem volt jó. De ha minden igaz ezt sikerül eladni, és veszek egy nem integráltas lapot.

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#314) joshua7


joshua7
veterán

Na, hamarosan indulok a céghez, jó kis gari ügyben, megnézzük, mi sül ki belőle. A gond egy Giga 9800GTX+ 1gb-s karival van, ami nem hajlandó semmilyen driverrel működni (Win betöltésnél egyből fekete képernyő, fagyi, csak reboot-tal megy tovább, ami után uez a probléma jön elő megint...kipróbálva többféle táppal/lappal). A topkbjában mások is jelezték uezt a problémát (külföldi fórumon is láttam ezt), kíváncsi vagyok, h reagálnak majd...

Semper Fi

(#315) joshua7 válasza joshua7 (#314) üzenetére


joshua7
veterán

Bevizsgálás péntekig...

Semper Fi

(#316) Palkó


Palkó
tag

Aqua....
Velem a következő eset esett meg.
Rendeltem egy Asus MKr-51 AP 082 notebookot tőlük.
Akciós volt, a leírás szerint Athlon XP proci, 2,1 Ghz, 320 Gb vinyó, 3GB ram, stb.
Dec. 23.-án megjön a futárral a noti, csomagolom, örülök, installálok XP-t.
Közben kiderül, hogy amit kaptam, az Turion proc, 1,8 Ghz, 250 gb vinyó, 2gb ram.
24,-én hívom őket telón, természetesen az illetékes kolléga már szabin van, próbáljam jan. elején.
Jan 5.-én írtam mailt, hogy mi a bánatom, aztán vártam türelemmel, mondom, sok a dolguk, leltár miegymás. Azért hó végén már csak untam, telefon Pestre.
Először elmondtam a gondomat, aztán felelősségre vontak, hogy miért csak most jelentkezem a problémámmal.
Mondom, hogy mi van, pár perc csönd után kijelentették, hogy ők mailt nem kaptak tőlem, és ennyi idő után bocs, de hiába reklamálok.
Ezek után nem igazán fogom az ismerőseimet arra ösztönözni, hogy az Aqua Computernél költsék el a pénzüket.
Fene tudja , miért......
Amúgy a notival nincs baj, csak nem ezért a konfigért fizettem.

[ Szerkesztve ]

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#317) blackvinyl válasza Palkó (#316) üzenetére


blackvinyl
tag

Miért nem telefonáltál egyből? (mondjuk a levél megírása után)

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#318) Ariadne válasza Palkó (#316) üzenetére


Ariadne
őstag

Persze késő bánat, de érdemes ilyenkor bemenni és asztalra csapva intézni a dolgot azonnal, sőt vásárlók könyvébe írni, hogy legyen nyoma. Vagy tértis levélben elküldeni nekik. Ezek után nem mondhatják, hogy nem szólt az ember. :U

Egyébként a papírjain mi szerepel? A saját papírjai vannak vagy a számla, egyebek alapján úgy látszik, mintha jobb változat lenne? Mert ha a papírjai, számla alapján is ez a gyengébbik, akkor viszont tényleg nem felelnek érte. Ettől még persze normális számtech üzletben ezt nem így intézik...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#319) blackvinyl válasza Ariadne (#318) üzenetére


blackvinyl
tag

Az a mail lehet meg se érkezett az üzletbe, egy hónap után telefonált be (addig nyilván használta a notit) ha az szerepel a számlán amilyet kapott akkor hogy vegye vissza az üzlet, hogy a kedves vevő nem is olyat akart? Utána, hogy adod el azt a 'használt' notit? :)

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#320) Gyuri27 válasza blackvinyl (#319) üzenetére


Gyuri27
félisten

Most az a kérdés, hogy a gyengébbik verzió árát fizette-e ki? Ha igen akkor figyelmetlen volt mindkét fél, de úgymond kár nem érte a vásárlót. Ha a drágábbikat fizette és a rosszabbat kapta akkor az már büntető jogi kategória szvsz.
Amúgy meg ha nem reagálnak semmire mit kellene tennie az usernek szerinted?
Így a kutyát nem érdekli használta.
Amúgy meg ha azt hiszed, hogy egy számtech boltban mindig mindenből újjat kapsz nagyon tévedsz.
Eleve a csere fogalma egyeseknél a javitást jelenti.

Én pár éve betévedtem a bartók utcai boltjukba. A netes lista szerint volt nekik raktáron adott proci. Oda megyek. Eladó közli nincs. Kérdem melyik boltban van. Mondja flegmán palotán. Kérdezem szépen mikorra hozzák át onnan. Azt mondja több mint egy hét! De látszott már rajta, hogy húzzak a retkesbe. Így nem vásároltam náluk. Gyanitom nem mostanában keresem fel őket. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#321) blackvinyl válasza Gyuri27 (#320) üzenetére


blackvinyl
tag

Ezt én nem tudom, melyiket fizette ki. Ő tudja, nyilván rajta van a számlán, garlevélen.
Egy mailt írt hónap elején, más módon nem vette fel velük a kapcsolatot. Majd hónap végén vette a fáradságot és felhívta őket. Felhívhatta volna mondjuk az e-mail megírása után is.
Nem hiszem azt, nem is mondtam.

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#322) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Na sikerült beszopnom nekem is az Aqua-val, leírom ide.

Qrvára kellett szereznem egy vinyót hétvégéig mivel megígértem egy embernek, hogy 1000%, hogy viheti az én régimet mert kellett neki is hétvégére és fontos volt. Mondom nem para. Csütörtök van, keresek egy boltot ahol van raktáron az holnapra itt van.
Itt jött a képbe az Aqua. De nagy hiba volt...
Volt nekik vinyójuk amilyen kellett, telefonálok a boltba, hogy ha megrendelem akkor tuti megkapom-e holnap. Megnézte, volt raktáron azt mondta természetesen. A honlapjukon azt írták 13:30 előtt beérkező rendeléseket holnap kiszállítják. Délelőtt ~11 volt. Leadtam a rendelést. Egyik haverom hívott ezután nemsokkal (ennek még jelentősége lesz) dumáltunk is jó 10-15 percet. Majd vártam a hívást a visszaigazolásról telefonon mivel írták is, hogy anélkül nincs kiszállítás. Hívás nem jött. Ok, nem bízom a véletlenre, fél 4kor telefonálok csak sajnos rossz számot néztem és nem a központi boltukat hívtam de a faszi megnézte nekem és azt mondta benne van a rendszerben a rendelés holnap megkapom. Rákérdeztem azért felhívjam-e a másik boltot erre azt mondta szerinte nem szükséges mert van náluk raktáron így biztos kiviszik. De ez nem volt olyan határozott válasz számomra. Így felhívtam a központi boltot is ahonnan a kiszállítás történik. Ismét csak megnézték a rendszerben, szerepel a címem, direkt kiemeltem, hogy nem kaptam telefonos visszajelzést azért telefonálok, azt mondja rendben lesz, holnap megkapom. Ok.
Eljött a holnap azaz ma. A futár csak nem akart jönni, majd milyen levelet kapok 12 után pár perccel? A megadott telefonszámon nem voltam elérhető adjak meg egy másik telefonszámot vagy jelezzek vissza mert addig a kiszállítás nem lehetséges. :Y :Y :Y

Na itt kiakadtam, visszaírtam egy olyan emailt, hogy ez azért kicsit durva vicc, mert a telefonszámot többször leellenőriztem még tegnap, hogy biztos jól adtam-e meg nehogy véletlenül ezen múljon. És 2x telefonáltam nekik, hogy tuti fix-e a dolog.

Majd jött egy válasz is tőlük, hogy tegnap kétszer próbáltak hívni 11:30kor de foglalt volt a vonal és a nagy számú telefonos egyeztetés miatt már nem tudtak újra hívni. És én rossz számot hívtam (ami mellesleg se a visszaigazoló emailben se az elérhetőségeknél nincsen feltüntetve) amikor józan paraszti ésszel azt gondoltam, hogy ha a Dohány utcai boltból történik a kiszállítás felhívom a bolt számát. De még a boltban sem mondták meg, hogy másik számot érdeklődj te marha hanem azt mondták fasza minden jön a csomag.
Beszarás komolyan. És a válasz emailben még beleírja, hogy a tegnapi 2 sikertelen megkeresés után a mai sem volt sikeres ez után küldték az emailt. Egy tetves szót nem beszéltem ma a telefonomon mégsem csörgött.

Megint én voltam a balfasz, hogy a rendelésnél a megjegyzésekhez nem írtam be, hogy mindenképpen péntekre kell a csomag miután előtte lefixáltam gondoltam annyira csak nem hülyék. De. :W :W

Most már ott tartunk, ha megadok egy telefonszámot akkor azon aznap ne is beszéljek hanem várjam a visszaigazolást mert ha véletlenül foglalt a telefonom akkor baszhatom a másnapi rendelést? És mindezt olyankor csinálják ezek is amikor a legtöbb cég szarban van a válság miatt ezek meg jól megszopatják az ügyfelet. Nekik biztos jól megy. Egy leendő vevő minusz.

(#323) somasz


somasz
addikt

Én is leírom a sztorimat.
Akartam venni egy AC Fusion 550R tápot, 13 rugóért hirdették neten. Mailben kérdeztem tőlük, mennyi idő a beszerzés, 4-6 munkanap volt a válasz. Regisztráltam náluk, megrendeltem neten. Ezért visszamondtam egy aprós hirdetést. Pár nappal később felmentem a honlapjukra, táp sehol, kis fecni a jobb felső sarokban az immár 17500 Ft-os tápról. De nem rendelhető. Nem vágom, hogy lehetséges ez, éljen az aqua. Kérdeztem tőlük mailben, hogy az én tápom merre jár? Kérdik, hogy rendelési szám? Ja mondom, bakker azt nem küldték el a rendelés után. Nincs a kezemben semmi, amivel megszerezhetném az olcsó áhított tápot. Fasza.
Gondolom elütötték az árát, én megrendeltem, ők meg észbe kaptak. Itt sem vásárolok többet...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#324) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

ÜDv!
Vettem a Vaterán egy KIT ramot CSX 1066-os 2x1gb-os metal blue hűtőbordás..
Garancia van még rá azt mondta az eladó, de garancia levelet nem találta, és nem is tudta elküldeni ebből kifolyólag(tudtam róla)
Na most az egyik ramom valami miatt meghalt, menni megy csak egy idő után kifagy stb.

Kérdésem az, hogy kicserélnék-e nekem a ram-ot ha garanciás még, de nincs emg a garancia levél.
Láttam olyat a "Szolgáltatások" menüpont alatt, hogy "garancialevél pótlása" 1000ft.
Ezek ilyen esetekben használhatóak?
Előre köszönöm válaszaitokat!! :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gondok az Aqua-val
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.