Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gondok a sima lg 52x-el (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Petes


Petes
tag

A gond az lenne hogy kb 3 éves Lg 52x-es olvasóm nem akar úgy menni mint régen. Tökéletesen beolvas mindent csak a sebességgel vannak gondok, míg régen amikor win98 volt a gépen csak simán beállítottam a szinkron adatátvitelt és ment rendesen de xpben sosem kellett semmihez nyúlni ment rendesen, most már nem tud egy sima 16xos cd copy-t végigcsinálni csak max 2 esetleg 4szeres sebességgel. Mi lehet vele a gond? Az esetleges ötleteket előre is köszi:)

(#2) breetai


breetai
aktív tag

Hali! Hát ez érdekes! Nekem hasonló gondom volt-van!!!! :o Mert a kb 3-4 éves Pioneer 106s-em is gengszterkedik: Ez egy ATA 66-os 16x DVD olvasó,és hivatalosan 40x-es CD. Régebben már XP-vel tudtam ''on the flay'' írni az olvasási sebesség a Nero-ban MAX-on volt. Ma valahol a felénél,de legkésöbb a végefelé leáll a meghajtó,és ba. szarik újraindúlni!!!! :o X db elcseszett CD után feladtam. Vagy az új Nero-k szarok,vagy a meghajtó gyengű!? De többen is panaszkodtak hasonló problémákra!!! Egyébként az adattípus mindegy: Audio, DivX, ...

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#3) _Lacos_


_Lacos_
tag

Én megpróbálnék egy lencsetisztítást !

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#4) breetai


breetai
aktív tag

Lehet,hogy mondasz valamit!!! De kételyeimet az támasztja fel,hogy egyébként csont nélkűl olvas a stuf! :) De a CD írásnál káksz. Ez elég talányközeli. Nem? :(

"Értem én, mert értem, hogy gőzgép. De mitől megy!?" XBL: Breetai HUN

(#5) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

az egyik gépemben nekem is 3éves 52x lg van,és egy rakás szar.majd nekiesek és kitisztítom.

(#6) _Lacos_ válasza breetai (#4) üzenetére


_Lacos_
tag

Nero CdSpeed-el nyomj rajta egy tesztet, ott kiderül egy-két dolog.

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#7) DraXoN


DraXoN
addikt

Nekem is van egy 52x es LG olvasóm (kb 2 és fél éves)
Nekem is ezeket csinálja (talán idővel minden optikai meghajtó) olyan 8-12x es sebességel olvasott, pedig régen simán vitte a 50x is (csak úgy szétrobbantak robbantak benne a CD-k örömükben :DDD )
Próbáltam megpucolni, de az eredmény csak annyi lett, hogy mostmár 10-14x en olvas (majd nekiesek mégegyszer hátha javul)

[Szerkesztve]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) arpeen2


arpeen2
senior tag

Először azt kellene megnézni mielőtt szétszeditek hogy nem e állítódott vissza Pio mode ra DMA-ról nekem is ez volt ezzel az olvasóval.

(#9) DraXoN válasza arpeen2 (#8) üzenetére


DraXoN
addikt

Nem hinném :D
Én figyelek az ilyen dolgokra.
A válsz egyszerű, eljárt a meghajtó felett az idő...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10) Flashy


Flashy
veterán

ha 2 meg 3 éves meghajtó akkor simán tönkremenni készül. nem hiába ment le az áruk pár ezer forintra, a gyors fejlődés miatt csökken az életciklus, csökken a minőség, csökkenhet az ár. a gyárnak mindenképp megéri, de ha elég olcsó akkor nekünk is...

(#11) Pyriel


Pyriel
tag

Sztem sem szabad csodálkozni azon, ha egy 3 éves CD olvasó vacakol. Sőt! Még szép eredmény az is, ha egyáltalán működik. Intenzív használat mellett még 2 évet sem bírnak, főleg az LG-k. Én már a harmadik CD olvasót, dobom ki pár nap múlva, ha megjön a Teac 52x-m :). Állítólag az egyik legjobb az olvasók közt. KÁr, hogy csak rendelésre lehet kapni.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gondok a sima lg 52x-el (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.