Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) -ádám-


-ádám-
csendes tag

Help légyszi!

Ilyen ventim van, és nem viszi 50 fok alá a procit! Ha meg játszok a PC Speaker is zenél nekem hogy melege van!
Honalpon megnéztem, ez a venti elvileg 1700 -on forog, nekem meg 1800-1900 RPM-mel, mégsem hűt....! Mi a franc lehet? :F
Proci: AMD XP 2600+

(#2) -ádám-


-ádám-
csendes tag

http://www.glacialtech.com/pop-product2470light.htm

(#3) Imy


Imy
veterán

Nincs huzva?
Nekem alapbol 46-48 fok....az 50 az sem sok, de terhetten nem menjen 32-64 fole, az a lenyeg!

(#4) -ádám- válasza Imy (#3) üzenetére


-ádám-
csendes tag

Nem, nincs húzva...
Most toltam PoP2-t, amikor kiléptem megnéztem, 60 fokos volt a cpu, és ugyanúgy 1800 RPM-el pörgött a venti. 10 perc semmitevés után sem megy 54-55 fok alá, megjegyzem, leszedett ház-oldallappal mindez!
Kezdek félni hogy így nem lesz hosszú életű a proci...
Mindenki akit megkérdeztem mondta hogy neki 3-3500 RPM körül pörög. Minek csinálnak 1800RPM-eset? Jó, tényleg csendes, de ezt nem kéne a proci kárára tennie...!

(#5) mmate


mmate
csendes tag

Hi!

Nekem 2520-asom van. proci athlon xp 2800+, jelenleg olyan 2,33 GHz-en megy, de nem adtam neki feszültséget. Idle állapotban olyan 48-50 fokos. Terhelten elmegy 55-ig is. Az előző 2000+ -omat vígan 50 fok alatt tartotta terhelten is, pedig azt is húztam olyan 1,8 GHz-ig. Szóval valahol itt kezd elég lenni a hűtőnek. Bár én ezt még határértéknek elfogadom, ha gondold cseréld le ilyenre, szerintem játszva lehűti.

(#6) perempe


perempe
addikt

Nálam a P4 2,8C-t csak Igloo 4360 (2500rpm) hajlandó 47°C alá hűteni . Gyári Intel hűtővel (1900rpm) 55-60°C körül volt.

Nem kell csodát várni.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#7) bored válasza -ádám- (#1) üzenetére


bored
tag

Ilyen hűtőt vettem én is a 2500-as Bartonomhoz. Csöndbe volt, az igaz, de nem is hűtött. Lecseréltem egy Falconrock II-re, sokkal jobb lett. Szerintem meglehetősen optimisták az igloo gyártói az XP3000-es ajánlással, vagy tényleg csak egy igloo-ban próbálgatták ezt a hűtőjüket.... :(((

(#8) JaniS válasza -ádám- (#1) üzenetére


JaniS
senior tag

Ennyit tud :)
Doboza szerint 1900 rpm-et kell forognia, annyit is megy nálam nagyjából.
Ha zavar, vegyél erősebbet. Én a 19dB miatt vettem, meg csak egy 2000+-t hűt.
Egyébként előző procim full load-on 62-65 fok volt, ez is kb. 60 és még egyik sem ment tönkre hamarabb, mint ahogy lecseréltem volna. Szóval szuper az a szobahőfokra hűtött proci, csak gyorsabban cseréli az ember, mint ahogy a drifttől tönkremenne.

JaniS

(#9) Botee


Botee
tag

Hi!Hát jah,nekem 2000+-os xp-m van,és nem viszi le 50 alá ezt sem!A fura az,h olvastam róla tesztet,amiben 3200+-szal tesztelték,és sokkal hidegebb volt...:(
Nem értem.Télleg idegesít,most vettem a hűtőt,és itt botladozik,ráadásul vmi még mindig hangos,és a gépem fagyogat..:o

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#10) Botee


Botee
tag

Hi!Hát jah,nekem 2000+-os xp-m van,és nem viszi le 50 alá ezt sem!A fura az,h olvastam róla tesztet,amiben 3200+-szal tesztelték,és sokkal hidegebb volt...:(
Nem értem.Télleg idegesít,most vettem a hűtőt,és itt botladozik,ráadásul vmi még mindig hangos,és a gépem fagyogat..:o

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

(#11) Botee


Botee
tag

Azért ha van vmi ötlet,azt várom:)thx


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Amíg a kelkáposztafőzelék meg nem esz engem,addig biza én sem eszem meg őt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.