Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1191) Niquis válasza ReJim (#1190) üzenetére


Niquis
aktív tag

Először a volume-ról. Sztem ők is tudják, hogy a gitáros merről fogja nézni, és amikor te látod a 10-est (azaz a húrock felé néz), akkor lesz fullon. Az enyémen semmi jelölés nincs, csak elkezdtem intuitíve tekergetni clockwise, és nicsak, hangosabb lett.:)
Abban igazad van, nem szabad túlzásba esni a gitár technikai paramétereinek figyelésénél, mert végülis zenélni akarunk vagy mi a fasz.:) De néhány dologra figyelni kell, mert előfordul, hogy a rossz gitár rossz beidegződéseket szül. Igaz, ez főleg a test/nyak/bundok hibáinak esetében igaz. A humbucker és a sima hangszedő között tényleg van különbség! Hallottam már single-coil hangszedős és Hb-s gitárt is szólni, az előzőben volt valami kellemetlen zaj, a második csilingelt. És a saját (bass)gitárom esetében is volt alkalmam meghallgatni ugyanazon technikán keresztül egy Jazz-bass copyt meg az enyémet, aminek a húrlábnál MusicMan jellegű humbucker van. Nem kellett sokat hezitálnom, hogy ennek a (szerintem) sokkal szebb tónusú dörmögését válasszam.:)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1469) Horney válasza St1 (#1467) üzenetére


Horney
csendes tag

Megnéztem a linket.
Szerintem nincs olyan egetrengető nagy különbség a gitárok között, minőségileg... Haverom azt mondta (dobol a zenekarunkban, mert azt is tud, de amúgy szólógitáros...), hogy a Behringernek azért messze jobb híre van, mint a HBentonnak. Úgyhogy csak tessék válogatni!!! :DD

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1482) Spirit válasza Kobe (#1481) üzenetére


Spirit
őstag

Köszi a hozzászólást.Azóta megtaláltam a Coda hangszerboltot, asszem oda fogok betévedni, mert legalább 10 típust is találtam ebben az árfekvésben.
Ebben az árfekvésben milyen márkákat kellene néznem?Mert a nagyobb márkák alsó kategóriás cuccai úgy hallottam, még a ''noname''-eknél is gyengébbek.Ebből mi igaz?
Ami a Codában említésre méltó:
Fender DG-5 BLK 29900.-
Harley Benton HBD120BK EQ 24900.-
Ezek vannak is raktáron, és a nevük is ismerősen cseng. :D
Van még néhány szép darab, de a nevük számomra nem túl bizalomgerjesztő, és túl olcsónak is találom:
Cort AD850 29900.-(ez ugyan nem olcsó,csak nem is hallottam még róla)
East 6200C BK 19000.-
Marris D220N 28900.-
Squier Western gitár szett 22900.-

Szal ők lennének.Ami említésre méltó még,hogy a Harley Bentonhoz az van írva,hogy ''HBD120 aktív elektronikával'', tehát gondolom elektro-akusztikus, a Marrishoz meg van leírás is röviden:''Laminált mahagóni hátlap, káva, fedlap. Tömör mahagóni nyak, rózsafa fogólap.... ''

Ezek alapján nálam a Fender(a név miatt), és a Harley(név+elektro) lenne befutó, de kíváncsi vagyok Ti melyiket választanátok.

(#1532) ReJim válasza Panzermeyer (#1530) üzenetére


ReJim
őstag

0,6 másodpercet szerintem nem lehet nagyon észrevenni. azt meg az integrált is kibírja.
de különben meg tényleg jobb a realtime torzítás...

én sem akartam kiadni sokat erre a hobbyra:
-vettem kézalól egy jóállapotú márkátlan gitárt, mai teccet is... (egy encore nevezetű fender-strató testű 2sc+1hb hangszedős fekete-fehér gitárt) [17k]
-otthonra csináltunk erölködőt. (egy csehszlovák gyártmányú, tranzisztoros lemezlejátszó erősítőből.) [0k] a próbaterembe meg vannak erölködők, szóval oda most felesleges vennem.
-most készül a boss ds-1-em, csak össze kell forrasztgatni. (+megvenni a potit, lábkapcsolót ami max 1,5k) [1,5k]
-cimboráktól ''tanulni'' [0k]
minden másra ott a mastercard. ;]

igaz most szeretnék egy epiphone gitárt [link] mert megteccet, majd vmikor ki is próbálom... :) csak valamiért a mostani gittyóm is nehéz, nemtom az ilyen les paul formák tömörek, vagy üregessek? :U milyen nehezek ezek? (4óra próbálgatás után a könnyünek hitt gitárom is letépi a vállamat...:( )

</end.?>

(#1605) Niquis


Niquis
aktív tag

Van valamelyikőtöknek már nem használt gitár pickupja? (vagy akár rossz)
SC, HB, mindegy. Örülnék nagyon, ha valaki - némi ellentételezés fejében - ellátna ilyesmivel.:)

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2034) Kobe


Kobe
veterán

én mstanában cserélem le a gittyómat, lehetőleg minél előbb :)
egy cort HBS II-t akarok beszerválni atmdurva az a motyó :)

(#2078) lakisoft


lakisoft
veterán

óóó hát ez igazán kimerítő válasz volt ... nagyon köszönöm!

Már csak el kell csattognom egy hboltba és kipróbálni egy FR és egy ZT-t és akkor endöntöm hogy melyik kell ...

Szerintem a ZT-t fogom választani ... úgy érzem nekem ez lesz a megfelelő ...

:R :R :R

üdv, lakisoft

(#2176) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Viszonylag új vagyok gitár terén, apámnak volt eddig akusztikusa, ma vettem magamnak én is egyet tanulni(balkezes).Kérdésem az lenne,hogy valami hozzáértő milyen NORMÁLIS húrt ajánlana ezekre a gitárokra 3-4k környékén:
Fender Dg-5
Harley Benton hbd120bk
Mindkettő western gityó.

Azt ugye tudjuk,hogy a gyári húrokat le kellett cserélni, mert az szutyok. A Fendert egy éve vettük, az eladó ajánlott egy Ernie Ball EarthWood 11-es szettet. Miután szakadt, az új is az lett.Mikor anno a Fendert vettem, e két gityó között vaciláltam a boltban, és a Fender sokkal szebben szólt. Ma elhoztam a használt Harley Bentont magamnak(olcsón sikerült, ahhoz képest szépen szól), amin állítólag Martin Extra Light húr van rajta, a gyári szemét helyett. Hát halljátok, szebben szól valahogy,mint a Fender. Szebben cseng a magas, jobban zeng a mély, jobban kitartja a hangot. Egyértelmű,hogy a húr a hibás.

És nem tudom,az mitől lehet,hogy a Fendernél,ha erősebben pengetem(nem tépem) a vastag E-t, csúnyán belever valamelyik bundba.Azt hittem eddig, hogy ez normális, de a Harley-nál ilyen nincs. Nyak állítási pont nincs,tehát nem a dőlés van rosszul belőve.
Na hát ezeket szeretném Veletek megvitatni.:D

(#2281) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok!

Keresek megvételre:
Harley Benton HBCG300CE tipusú elektroakusztikus gitár-t

Van valakinek ezzel a tipussal tapasztalata?

üdv, lakisoft


(#2804) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Na végül csak nem akusztikus gitár lett a dologból, hanem vinyó gityó :U Egy ilyet rendeltem: HARLEY BENTON HBL400BK
Holnap valszeg már otthon is lesz a gityóm, alig várom hogy hazamehessek. :B

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#2959) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hátha valakit érdekel:
Eladó Harley Benton HBL400BK gitár és Behringer MIC100 előerősítő link

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3013) Inv1sus válasza M@trixfan (#3011) üzenetére


Inv1sus
addikt

Harley Benton hbl400bk

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#4633) Hollowdrums


Hollowdrums
újonc

Üdv!

Van egy fix húrlábas gitárom amivel semmi baj nincsen,(HB-HBS200) csak szeretnék mellé egy tremolós gitárt is.
Tapasztalatom a tremolókkal kapcsolatban 0, így aztán szeretném a véleményeteket kérni.
Két gitárt néztem ki.

Ibanez RG350DX WH.
114.900 Ft

* Nyak típus: Wizard II nyak
* Test:hárs
* Bund:Jumbo fret
* Híd:Edge III
* Nyaki hangszedő:INF3(H)
* Középső hangszedő:INFS3(S)
* Hídi hangszedő:INF4 (H)

Ibanez S320 WK.
109.900 Ft

* Nyak típus: WizardII nyak
* Test: mahagóni
* Bund: Jumbo fret
* Híd: ZR Tremolo híd w/ZPS2
* Nyaki hangszedő: INF1 (H)
* Hídi hangszedő: INF2 (H)

Többet nem nagyon tudok erre kiadni, ilyesmi kategóriában kell gondolkoznom.
A válaszokat előre is köszönöm. ((Szerintem ZR))

(#6463) lakisoft


lakisoft
veterán

Ha valaki érdekel eladó 2 cuccom:

Behringer Guitar Link UCG102 USB hangkártya

Harley Benton HBMS-15 SB Stratocaster gitár

érdeklődni lehet privátban is.

[ Szerkesztve ]

(#7037) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Gondolkodok azon, hogy hamarosan megint lesz gitárom és a segítségeteket szeretném kérni. Egy ilyenem volt:

harley_benton_hbl400bk (weben vettem)

Egy probléma volt vele, hogy az egyik érintő túl magasan/ alacsonyan volt a tövénél így kiesett pár hang a játszhatók közül. Engem ez idegesített és lényegében ezért adtam el.

A következő alanynál szeretném ezt a problémát elkerülni.

A kérdésem tehát: milyen gitárt ajánlanátok egy kezdőnek és hol?
Szeretnék egy nem méregdrága gitárt, nem szükséges a jó márka, de nem szeretnék ilyen hibákat se tapasztalni, mint az előzőnél. Továbbá szeretnék valami erősítőt is, hogy pc nélkül is tudjak játszani rajta, illetve a szokásos rockos torzítót, amivel ha belecsapok a hurokba is viszonylag értelmes zajhalmazt kapok. Remélem tudjátok mire gondolok :).

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7128) rrbmirgamid


rrbmirgamid
tag

23k-ért látok a gitárshop.hu-n egy Harley-Benton HB-40R-t. Egymás mellé teheted a 10W-os Marshall-t és Cort gitárszettekben található egyéb 10W-os (mini hangszórós) erősítőket, akkor is kevesek ehhez képest. Pedig valljuk be őszintén: a Harley-Benton a gyártók alja... :-)

És nem beszélek mellé. Én anno, mikor gitározni kezdtem egy ilyen HB40-es kombóval kezdtem, és kifejezetten jó kis erősítőnek ismertem meg.

Sajna, anno gitárnak is Harley-Bentont választottam (anyagi okok miatt), HBK200... na, azt jobb elfelejteni. Az már majdnem az a kategória, ami csak elrettentésre való!!! :-) Azt igyekszem elfelejteni. :-))

Most már persze más a szett:
Cort KX101
Laney CUB head + cab
:-)))

http://www.panoramio.com/user/rrbmirgamid

(#7797) izomhod válasza Plazmacucci (#7796) üzenetére


izomhod
senior tag

találtam 3800ért hb húrokat, az jó lesz arra az egy hónapra, amíg nem veszek magamnak gitárt, de kipróbálom a főzést is

milyen lángon kő főzni és meddig?:)
olvasok sokféle receptet

(#8529) izomhod válasza Plazmacucci (#8528) üzenetére


izomhod
senior tag

hol látod Hobo-t?
a HBB elbúcsúzott az biztos

(#12046) Szten Márs válasza sajtee (#12045) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Khmmm... az a helyzet, hogy B# pont annyira létezik az angol (!!) rendszerben, mint E#. Semennyire.
Így néz ki a kromatikus skála az angol rendszerben, a C-ről indulva, felfelé haladva, egy oktávnyit:
C - C# - D - D# - E - F - F# - G - G# - A - A# - B - C

Egy oktávban 12 félhangunk van. Most lényegtelen, hogy a diatonikus hangsorok ebből hét hangot használnak, és az alapnak számító C-dúr diatonikus hangsor hangjai azok a hangok, amiket Eastman említett. A lényeg az, hogy ez a 12 féle hangunk van. Ha az egyik hangra húzol egy nagytercet, majd arra egy kistercet, akkor az ebből a három hangból álló akkordot dúr akkordnak fogjuk hívni. Mondjuk ha a cisz hangra építed ezt a másik két hangot, akkor azt cisz-dúr akkordnak hívjuk és jelölhetjük C#-vel. De B#-re nem tudunk nagytercet építeni. Meg mást sem. Ugyanis ez a hang nem létezik.

Magyar nevezéktannál még lenne értelme a "bisznek", mert ha ilyen agyament módon akarnánk nevezni valamit, az egyenlő lenne a H-val, hiszen a B = Hb, így B# = H :DDD Tévedés ne essék, nem, nem jelöljük így. Ha nagyon akarjuk aiszisz lehet a H, szabályos így mondani, de az is csak és kizárólag kiegyenlített hangolásnál lesz H, semmilyen más hangolási rendszerben nem... Más hangolási rendszerben is létezik aiszisz, csak épp nem lesz egyenlő a H-val.

[ Szerkesztve ]

(#18271) Plazmacucci válasza izomhod (#18267) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Volt egy svéd ismerősöm, bejött nek a HBB és Deák Bill. Egyébként aki intelligens annak álltalában tetszenek a jó zenék ;)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19275) PETEE78 válasza BluEyes (#19274) üzenetére


PETEE78
senior tag

a hb szimpatikus, strapabírónak tűnik. a szórók is elég érzékenyek és 70-től hozzák a mélyet.
majd otthon youtube-on rákeresek, itt nem tudom megnézni.

köszi a sok infót :R

You are being revived

(#21403) Moleman


Moleman
addikt

Sziasztok, a véleményetek szeretném kérni új gitár vásárlásához. :)

14 éve játszom, Squier akusztik, Squier Deluxe Strat és Cort aktív bass a jelenlegi leltár. Nem vagyok profi, néha játszottam amatőr bandákban, de leginkább covereket gyártok itthon, saját szórakoztatásra. Külső hangkártyával Guitar Riget vagy Amplitube-ot használok.

Most a Strat mellé keresek egy más karakterű gitárt, most már leginkább Les Pault. Az első szerelem a Cort M600BB volt, de hamar követte az Epiphone Les Paul Standard Plustop Pro HB (színét tekintve továbbra is ő a szerelem). Tegnap jött képbe az 1960 Tribute Plus FC, a jobb elektronika, az eredeti Gibson hangszedők és a keménytok jó vételnek tűnik a felár ellenében. Ma egy összehasonlító tesztben ráakadtam a PRS SE 245-re, hasonló hangja van, mint a Tribute-nak, csak még jobb (tehát most már tudom, ez a vonal tetszik hangzásilag). Opció lehet egy Line6 Variax Standard, az is tud LP hangot, kérdés, hogy mennyire használható jól, ha már ilyen ronda szegény (legalábbis nekem nagyon nem tetszik).
Árban most már 200k fölött járunk, de ezzel szemben van egy tábor, aki ajnározza a Vintage V100-at, hogy veri az összes Epiphone-t, ha ez igaz lenne, megmaradna egy rakás pénzem. :D De akár van használt Tokai is.

Ezek közül még csak az M600-at próbáltam, meg régen egy olcsóbb Epi LP100-at és egy 2000 eurós Gibsont, de most már nagyjából tudom, mit keresek, hangra és érzésre.

Megköszönném, ha megosztanátok a tapasztalataitokat ezekkel kapcsolatban, melyiket nézzem meg alaposabban, vagy melyiket felejtsem el. :) A színét leszámítva pillanatnyilag a Tribute áll hozzám a legközelebb, de nyilván látatlanban nem tudhatom biztosra, ki kell próbálni őket. (Láttam, hogy pont róla volt már szó pár éve, de nem lettem sokkal okosabb.)

Előre is nagyon köszi!

(#23172) BluEyes válasza GoTReX (#23171) üzenetére


BluEyes
őstag

Amúgy tényleg egyszerű. A kiskombódat nélkülünk vetted meg. Ha időben kérdezel, mondtuk volna, hogy inkább valami mást válassz.
Kérdés, hogy ragaszkodsz-e hozzá, vagy eladod, és veszel valami mást, pl. amit ajánlottam Line6-ot. Ezzel járnál a legjobban, anyagi és minden egyéb szempontból.
Ha a HB marad, akkor venni kell elé valami effektelő dolgot. Ez lehet multieffekt, vagy néhány pedálka. A multieffekt tűnhet a jó megoldásnak, olcsón kapsz rengeteg dolgot, de szerintem abban el fogsz veszni. A multikban rejlő tudás 90-95%-át kábé soha nem használjuk, csak kerülgetjük őket.
A pedálokból összerakott "kisvasút" költséges, macerás a sok patchkábel, a tápellátás, a zaj. Rengeteg gyártó van a piacon, és mindig hall az ember egy jó YT videot, ahol valami kurvajól szól, azonnal kéne venni egy olyat... soha nincs vége.
Aztán van a kombó-mentes szép új világ.
Ugyebár a multiknak van emulált kimenetük, így nem kell gitárcucc, mehet a jel közvetlenül a szélessávú, zenehallgatásra tartott hangrendszerre (hifi, jobb fajta pc hangfalak), feltéve, hogy van neked ilyened. Ide veszem a számítógépes szoft-ampokat is, amik kvázi a multieffektek szoftverei, a hardver meg ugye maga a pc, helyettesítve a multik célhardverét. Ha ez mellett döntesz, akkor a HB árából meg lehet venni egy multit, vagy egy usb hangkártyát.
No, hát ennyire egyszerű.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23173) brickm válasza BluEyes (#23172) üzenetére


brickm
őstag

Az a baj, hiába vesz a HB elé pedálokat, mire összeávlogatja, hogy szóljon is valami értelmeset, addigra rájön, hogy másik erősítő kéne és kezdi előlről.
Nekem volt olyan erősítő végfokom amivel gyakorlatilag egy pedál sem szólt jól...ja de egy wah pedál, de az nem számít, mert az meg minden más erősítőn szólt sz rul. Pedig made in usa volt.

GoTReX
Én kis multit vennék, mert azt egy kombóval is tudod használni önállóan, meg a gépre is fel tudod tolni. Ha olyat veszel meg PA rendszerre is tudod kötni, bár ez a veszély egyelőre nemigen fog fenyegetni, de a lehetőség megvan.

[ Szerkesztve ]

(#24601) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok!

Harley Benton HB-80R -ről tudtok valami rövid infót adni? Mennyi lehet az ára körülbelül a használt piacon, illetve minőségben milyen lehet?

Celestion féle hangszóró van benne.

Előre is köszi! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27307) Panzermeyer válasza Eastman (#27305) üzenetére


Panzermeyer
tag

Én a minél nagyobb, annál jobb elvet követem.
A kombóm egy Harley benton HB40R, amiben 10"-es hangszóró van, erre 20 wattot dobott a kombó, amikor még egyben volt, illetve külső hangszóróra írtak 40-et.
Ugye az erősítőt szétberheltem és a sasszit felhasználtam egy Epiphone Valve Junior kapcsolás megépítésére.
Ez egy EL84 SE erősítő, 4-5 wattot tud.
A vásárolni tervezett Celestion Vintage 30 a leírás szerint 60 wattos, ehhez tervezek építeni egy EL84 PP erősítőt, ami 12-15 wattnyi teljesítményt tud.

Ott van amúgy a Vox AC4C1-12, 12-es hangszóróval, brutál jó lehet :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27559) Panzermeyer válasza Humbucker (#27557) üzenetére


Panzermeyer
tag

Múltkor raktam fel ide pár képet róla. Nem hirdetem, de megfelelő ajánlat esetén bármi lehet.
Egy Harley Benton HB40R kombóból kidobtam a belét és beleépítettem egy modosított Epiphone Valve Juniort. 1x ECC83, 1x EL84, 1x EZ80
Illetve múlt héten kapott egy átkapcsolót, hogy az orosz 6N2P előfokcsövet is vigye. Pacsirta trafók vannak benne, nekem leviszi a hajam, de én szobagitáros vagyok, úgyhogy nem szoktam félnél jobban feltekerni.
Nagyon jól szól, de az utódja majd egy EL84 PP fej lesz, ahhoz majd egy 1x12 láda valami Celestion hangszóróval.
Jelenleg ezek a tervek :)
Kép 1

Kép 2

Kép 3

Kezelőszervek:
1: Fűtésközepelés, az aktuális hálózati zavarokat lehet a poti tekergetésével elnyomni.
2: Gain :P
3: Volume
4: Bright switch
5: EL84 segédrács átkapcsoló, "trióda" üzem, itt az erősítő halkabb lesz és változik a tónus.

[ Szerkesztve ]

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#29289) NeoPampalini válasza bigrob (#29288) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ha csak a gitárt nézzük, akkor egyértelműen SX, de ha a HB motyó ez: [link], akkor a kombóval jó lehet, az már nem az a 6-8"-os "gyakorló" izébizé :D . Halkabb zenekarral is talán okés, bár ott már lehet, hogy egy kombóállványra rápakolva tudna jól működni (közelebb van a füledhez, na :DDD ).

Na meg, a JB meg a preckó két külön világ, a két jazz bass pukiból többféle hangzás kitekerhető, a precinél ez korlátozottabb egy kicsit (ha az SX egy P+J, akkor nem szóltam).

Alapvetően azt kell tudni, hogy mi a felhasználási cél, mert otthonra szerintem tök felesleges bármilyen kombó, meg kutyafüle, oda elég egy multifx (pölö Zoom B1on vagy B1Xon, ezek tök jók meg olcsók, van rajta AUX bemenet is) plusz egy jó füles. :)

(#30319) brickm válasza cucka (#30317) üzenetére


brickm
őstag

"nem nagy különbség műszakilag. A drága svájci óra meg az olcsó kinai kvarc ugyanúgy mutatja az időt, érted." -én már itt értem miért nem fogod soha megérteni ezt a dolgot.

De akkor pontokban:
A drága precíz óra 10évente téved 10másodpercet, a kínai meg hetente 2-t....Jó esetben ugye. Kinek mennyire fontos a pontosság meg a minőség.

A szakállas csávó nézése közben neked annyira fejlett lett a hallásod, hogy videó alapján "eléggé úgy szólt" megállapítással te átírtad a fizikát és megállapítottad, hogy a faanyag, amin rezeg a húr, aminek a fizikai rezgését elektromos mennyiséggé alakítunk NEM,vagy ALIG befolyásolja...Értem. Végülis miért is nem egy fajta fából csináljuk az összes gitárt, mondjuk fenyőből? Olcsó is, sok is van belőle.

Te ismét egy videó alapján megállapítottad, hogy a karotnpapír úgy szól, mint a fa..... Aha, végülis az is fa volt, csak ledarálták és összeragasztották és sokkal kisebb a keresztmetszete, meg a sűrűsége, műszakilag gondolom ez se sokat oszt szoroz feléd. Én egy videónak nem hiszem el, míg nem én magam hallom bocs.

Nem is fejtegetem tovább, én nem videókat nézek a gitárokról, hanem a kezembe veszem és használom, meg a saját fülemmel hallom. Ajánlom neked is, elég buli. Az meg, hogy kinek fejlettebb a hallása, annak aki egyformának hallja a kartongitárt meg a tömör fát, vagy aki nem....

Ui. a HB-ra hiába teszel GB delux kulcsot meg schaller hidat, meg CTS potit, kutya hangja lesz, bár lehet a jutubon találsz jó videót arról is, sőt.... De mondtam logika, ha a 30ezres gitár kulccsere meg hangszedő csere után úgy szólna, mint az 500ezres nyilván max a perverzek és 'nemtudomhovategyemapénzem' emberek vennék meg az utóbbit.

De mondtam mindenki gondoljon amit akar, megteheti. Befejeztem üdv!

[ Szerkesztve ]

(#32224) brickm válasza fattyu (#32223) üzenetére


brickm
őstag

Nagyobb tipli hosszabb csavar szentelt viz fakereszt. Bár a szenteltvíz kifolyik a lyukon HBm-környékén. Nemtom.

(#32228) brickm válasza arnyekxxx (#32227) üzenetére


brickm
őstag

Na végre, erre akartam kilyukadni, hogy nem vágod mivan ha lefelezel ehy humbuckert.... :D

Elektronikailag felezed a humbuckert, amikor felezed, ugyanis az egyik tekercs-et leteszed testre, így a benne indukálódó feszültséget nullához zárod. Attól még maga a mágnesezhető fém ott marad és biz mágnesesen vezet is :D
Ahogy kb az első HSZ ben írtam, AAAAA single coilnak sokkal nagyobb a mágneses fluxus sűrűsége, mint egy humbuckernek,(a hangszedő feletti közvetlen tér adott mm^2-en) hiszen kisebb felületen van nagyobb mágneses tér. Arról már nem is beszélve, hogy a humbuckerben fektetve van a bar mágnes, a single coilban meg jobbik esetben bobbinonként van egy mágnes. Kevésbé jó esetben alul van egy bar mágnes, ami viszont ne feledjük É és D polaritással felfelé és lefelé néz, (bobbinmágnes esetében is...!) míg humbucker esetében a bar mágnes két oldalra néző pólussal van elhelyezve., És mivel a mágneses pólusok iránya és térsűrűsége ennek nagyban függvénye hááát... teljesen más egy SC meg egy HB mágneses tere :)

Tehát a 2 összekötött ellenfázisú single coil nem humbucker, hanem 2 ellenfázisban összekötött single coil, míg az elektronikailag felezett humbucker egy felezett humbucker, nem pedig single coil és egyáltalán nem elhanyagolható a leválasztott fele...hacsak le nem vágod flexel de az cseppet sem elegáns.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#32664) NeoPampalini válasza nap (#32662) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Van összeszedve egy lista, kábé így (igyekeztem a névről egyértelműen "violin" modelleket kiszedni), igaz, nem volt érkezésem átnézni, hogy melyik kifutott, régiség, stb. Ezek elvileg mind 30-32" körüliek, néhol a tényleges menzúra is fel van tüntetve:

AC Guitars - Custom
Alembic - Custom
Ampeg AMB-1 "Dan Armstrong" - 30.5"
Ampeg SSB 30"
Aria (some older models) 32"
Aria 1720 - 30.5"
Aria Pro II TSB "Thor" series 32.0"
BaCH TC Bass - 30"
Birdsong 30.5"
Bohemian Oil Can Bass
Brice HVB-600 - 30.3"
Bronco 30"
Carvin SB series
Chowny CHB-1 - 30"
Chowny SWB1 "Scott Whitley" - 30.75"
Colibri Gedovius - 30"
Cort Action Bass Junior - 30"
Daisy Rock 30"
Daisy Rock Heartbreaker - 30"
Daisy Rock Retro-H - 30"
Danelectro Dano 63 - ?
Danelectro Longhorn - 30.5"
Danelectro Silvertone 1444 - ?
Danelectro Vintage Shorthorn - 29.87" (this one has been admitted even though it is 0.13" shorter than the thread title)
Danelectro Wild Thing - 30"
Dean Evo 30" <Heard nothing but rave reviews about this sub £200 bass
Dean Evo XM - 30"
Dean Hillsboro Jr - 30"
Duesenberg Starplayer - 30.3"
Eastwood Airline - 30.5"
Eastwood Classic 4 - 30.5"
Eastwood Classic 4 Fretless - 30.5"
Eastwood Classic 5 - 30.5"
Eastwood DEVO Be Stiff - 30.5"
Eastwood Hi-Flyer - 30.5"
Eastwood Kustom K-200 - 30.5"
Eastwood La Baye 2x4 - 30.5"
Eastwood Saturn IV - 30.5"
Eastwood Sidejack Bass IV - 30"
Eastwood TB64 - 30"
Egmond - 30"
Epiphone Allen Woody - 30"
Epiphone EA-260
Epiphone EB-0 - 30"
Epiphone EB-1 - 30"
Epiphone EB-3 - 30"
Epiphone EB-O 30"
Epiphone ET-280
Epiphone Newport - 30.5"
Epiphone Rivoli - 30.5"
FBB (custom)
Fender Bass IV - 30"
Fender Bullet - 30"
Fender Bullet 30,32" (also 34")
Fender Coronado - ?
Fender Hello Kitty/Badtz-Maru - 30"
Fender Modern Player Short Scale Jazz Bass - 30"
Fender Musicmaster Bass - ?
Fender Mustang - 30"
Fender Mustang 30"
Fender P-Bass Jr. 28.5"
Fender Rascal
Fender Squier P-basses (a few) 32"
Fender Starcaster - 30"
Fender Urge 1 32"
Framus - 30"
Gibson EB-0 - 30.5"
Gibson EB-1 - 30.5"
Gibson EB-2 - 30.5"
Gibson EB-3 30.5" (the original not the EB-3L)
Gibson EB-6
Gibson Les Paul 30.5"
Gibson Les Paul Triumph 30.5" (often erroneously called the "LP Recording Bass")
Gibson Melody Maker Bass - 30.5"
Gibson Memphis ES (Les Paul) -
Gibson SB-300 - 30.5"
Gibson SB-350 - 30.5"
Gibson SG -
Gibson Thunderbird Shortscale -
Gretsch G2202 Electromatic Junior Jet - 30"
Gretsch G2224 Junior Jet II - 30"
Gretsch G5442BDC
Gretsch Synchromatic BassVI -
Gretsch Thunder Jet
Guild JS I - 30"
Guild JS II - 30"
Guild JSB-2 - 31"
Guild M-85 - 30.75"
Hagstrom H 2B - 30.5"
Hagstrom H8 - 30"
Hagstrom Hag II - 30"
Hagstrom IV - 30"
Hagstrom Swede - all 30.5"
Hagstrom VIII - ?
Hagstrom Viking - 30.5"
Hallmark Swept-Wing - 30"
Hamer Slammer - 30"
Harley Benton PB-Shorty Standard Series - 30"
Harmony - 30"
Herd Guitars T Bass - ?
Hofner Club
Hofner President
Höfner Club - ?
Höfner Galaxy - ?
Höfner Ignition - 30"
Höfner President - ?
Ibanez AFB200 - ?
Ibanez AGB 205 5 - 30"
Ibanez Artcore Vintage -
Ibanez GAXB 150 -
Ibanez TMB30 Talman Short Scale 30"
James Bass - Custom
Jay Turser 30"
Jerry Jones Longhorn 30"
Jerry Jones Longhorn BassVI
Jerry Jones Shorthorn 30"
Kay EB100 - 30"
Kiesel Vader Headless - 30"
Kramer Duke (aluminum neck) - 30.75"
Kramer XL-24 - 30.75"
Kubicki Ex-Factor 32"
Kustom K200 - ?
Lakland HB 30
Landing 30,32"
Linc Danger Bass - ?
Luna - Various
Maruszczyk - Custom
Maruszczyk Elwood - 30"
Mensinger - Custom
Mesinger Cazpar - 30"
Michael Dolan - Custom
Michael Dolan (custom)
Mosrite - ?
Mosrite Mark 1 basses = 31" scale.
MTD 430 - 30"
MTD 530 - 30"
MTD 630 - 30"
Musicmaster 30"
Musicvox Spaceranger - 30"
OLP Musicman Silhouette baritone (B-B) - 30"
Ovation Applause AE-40 30"
Ovation Typhoon 30.5"
Phantom bass (new reissue) 30"
PRS Private Stock Hollowbody Bass - 30.25"
PRS Semi-hollow
R Bass (custom)
Reverend Dub King - ?
Reverend Wattplower - 30"
Ric 4001 and 4003 33.25"
Rickenbacker 3000 - 30"
RMI Boomslang - 30"
Rob Allen Mouse 30"
Samick Corsair 26"
Schecter Hellcat 6 string - 30"
Shergold Marathon 6 string - 30"
Spector "Gary Talent" Bass - 30 3/8"
Spector Bantom - ?
Squier Bronco Bass - 30"
Squier Jaguar Special SS - 30"
Squier Mustang - 30"
Stagg BC300 - ?
Supro Huntington - 30"
SX (Essex, Rondo) shortscale P and J 30" <stupidly cheap from Rondomusic.com and good to modify
SX Shortscale J - 30"
SX Shortscale P - 30"
Tanglewood TEB-12 - 30"
Teisco 30,31,32"
Univox 30 - 30"
Vantage 30,32"
Ventura 32"
Vox 30"
Warwick Corvette Shortscale - 30.75"
Waterstone - 30" & 32"
Westone 32"
Wilson Sapphire (1968) - 30"
Wishbass (custom)
XStrange/Bruce Johnson SSB 30.5"

(#32736) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

A HB pici fullcső cuccáról volt már szó? :D

KATT - Youtube

KATT - Thomann.de

(#32793) bigrob válasza kemotox (#32792) üzenetére


bigrob
őstag

Én már pár hsz-el ezelőtt elmondtam, hogy szerintem egyre jobb minőségűek az újabb HB-k. (Nekem is egy 7 húros HB Tele lesz rendelve :P )
Thomann and Harley Benton support group facebook csopiban is elég sokan vagyunk.. :DDD
Csomóan még B stockot is megvesznek, hogy minél olcsóbb legyen aztán vannak a vállalkozó kedvűek a DECO gitárokkal. (valami kisebb nagyobb probléma van velük, előre nem mondják meg, szóval zsákbamacska)
Van aminek a bundjai nincsenek jól megcsiszolva, van amelyiknek a pont berakásában van egy repedés de a legdurvább amit olvastam, hogy a nyakpálca el volt törve.

Audioll meg 10.000 fölött vállal ingyen szállítást, ha jól emlékszem.

Legrosszabb esetben van 30 nap amíg vissza lehet küldeni.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32810) bigrob


bigrob
őstag

Megérkezett az első emberhez az új szériás 7 húros Harley Benton FanFret Telecaster.
HB locking tuner, 5 részes nyak, ebben nincs coil tapes poti, csak az SC-7 Lp stílusúban.

Képek:
1
2
3
4
5
6
7

Vidinyó

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33280) bigrob válasza Goose-T (#33279) üzenetére


bigrob
őstag

El kell menni, ki kell próbálni. Nekem van HB-m, semmi bajom vele.. (7 húros változó menzúrás tele).
De amit linkeltél is már az újabb jobb széria. Én mindenképp kipróbálnám a PRS után. Fél napot áldozzatok rá. :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33287) brickm válasza Humbucker (#33284) üzenetére


brickm
őstag

Még mindig ikszdé. A HB a PrShez képest sehol sincs.

(#33295) Eastman válasza Humbucker (#33284) üzenetére


Eastman
őstag

Jó a HB.

A PRS aztat jelenti, hogy People's Republic of South Korea, tehát az mind koreai tüzifa. A Harley Benton az német csúcsminőség, mint pl. a verseny BMW-k. Lennon vett egyet mikor Hamburgban léptek fel. Korábban Lenin is. Plusz az a Harley Davidson bandák hivatalos gitárja Berlin ostroma óta, Chicago-tól Alsóörsig! Jóvétel. Rajztanárom is mindig a HB-t akarta, ő meg tudja, mer' diplomás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33296) bigrob válasza raven12 (#33294) üzenetére


bigrob
őstag

Arra a basszerra kicsit felállt.. :DDD
Most olvasom, hogy Cort, nem láttam még ilyen szépet. :D
Többi uncsi feka.. :DDD ;] :P

(#33295) Eastman
Pár éve a régi HB-k más gyárakban készültek, elég nagy minőségbeli javulás volt azóta.. Thomannról berendelik, kipróbálják, ha minden oké vannak olyan elvetemültek aki a gitár árának többszörösét költik elektronikára. Ha valami nem stimmel 30 napon belül visszaküldik, rendel másikat.
Nem mondom, hogy világ legjobb hangszerei, de több yt vidiben is elmondják, hogy már más kategória és otthonra szórakozni bőven sok. (Jövőre egy PRS kópiát én is be fogok még rendelni, jó vintidzs tremolós verzióban)
Nekem nem logó kell, hanem egy kézre álló balta.. :DDD
Az tény viszont, hogy ha újba veszi, nehéz lesz eladni és bukós, de amit linkelt már cserélve van pár dolog benne.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33634) Moleman válasza Goose-T (#33631) üzenetére


Moleman
addikt

Cort M600 BB: A modern kettős vágású design gitárok elegáns kollekciója, az M sorozat ízeket és osztályokat testesít meg, de rengeteg hozzáállással és sokoldalú zenei személyiséggel rendelkezik. Ezeken a modelleknél csak a legfinomabb anyagokat és alkatrészeket használják, hogy megfeleljen a hansome esztétikai kialakításnak. Az M600 gyönyörűen faragott láng juharfalazat egy mahagóni testhez illeszkedik, ideális egyensúlyt biztosítva a juhar és a meleg, valamint a mahagóni fényességének fényessége és vágása között. Az M600 Tone Pro híddal és talipartokkal van ellátva, így a karosszéria fából készült sztring rezgések kiváló átvitele, valamint a tuningstabilitás és a könnyű karosszériaváltás könnyedén működik. A Seymour Duncan SH-4 hatalma és hangtartománya után a HB102 nyitott és teljes hangot ad, de szűk és meghatározott mélypontokkal és erős támadással. A középületek gazdagok és melegek, míg a magasságok tiszta és édesek, semmilyen piercing tárgy nélkül. A megnövelt egyensúly, az erősebb magasságok és mélypontok, a könnyű súly, valamint a halott foltok eltávolítása az innovatív Nubone-anyacsavar azonnal észrevehető előnyei. A push-pull hangerőszabályzó potenciométer lehetővé teszi, hogy az EMG humbucker kettős tekercsét egy tekercsre bontsák, így fényesebb és finomabb hangzást biztosítanak olyan műfajokhoz, mint a pop, a funk és bizonyos jazz stílusok. A klasszikus blokklemez-inlay betétet valódi Abalone-val frissítették, fényűző, csúcsminőségű megjelenéssel. Befejezés: világos kék. A push-pull hangerőszabályzó potenciométer lehetővé teszi, hogy az EMG humbucker kettős tekercsét egy tekercsre bontsák, így fényesebb és finomabb hangzást biztosítanak olyan műfajokhoz, mint a pop, a funk és bizonyos jazz stílusok. A klasszikus blokklemez-inlay betétet valódi Abalone-val frissítették, fényűző, csúcsminőségű megjelenéssel. Befejezés: világos kék. A push-pull hangerőszabályzó potenciométer lehetővé teszi, hogy az EMG humbucker kettős tekercsét egy tekercsre bontsák, így fényesebb és finomabb hangzást biztosítanak olyan műfajokhoz, mint a pop, a funk és bizonyos jazz stílusok. A klasszikus blokklemez-inlay betétet valódi Abalone-val frissítették, fényűző, csúcsminőségű megjelenéssel. Befejezés: világos kék.

:DD :DD :DD

Amúgy az M600 tényleg finom gitár, sokáig szemeztem vele.

(#33637) Moleman válasza Goose-T (#33636) üzenetére


Moleman
addikt

Az hagyján, de egy bekezdésen belül van SH-4, HB102 és EMG is. :D

(#33638) Goose-T válasza Moleman (#33637) üzenetére


Goose-T
veterán

Ja, azt én is néztem. :D Kicsit belekeveredtek. Az SH-4 a HB102-ből jöhetett, a HB102B ugye az SH4 Duncan Designed változata. Az EMG meg onnan, hogy korábban EMG HZ TB-1 és SA-1 pickupokkal szerelték az M600-at.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33674) bigrob válasza Plazmacucci (#33670) üzenetére


bigrob
őstag

Nem mértem de közel volt a 7 húros HB Teléhez.. :DDD

(#33672) Plazmacucci
:R :DD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33927) Goose-T


Goose-T
veterán

Ma este lemenekültem a család elől a mélygarázsba a gitárommal, néhány szerszámmal, egy kombóval, egy fényképezőgéppel és ezekkel a kínai pickupokkal. Röpke két óra alatt bele is pattintottam az Epi LP-mbe, és csináltam előtte-utána videót a hangzásról.

Most nem tudom, hogy a jól végzett munka öröme dobott fel ennyire, vagy tényleg ennyire atomállatul szólnak az új pickupok, de alig bírtam letenni a gitárt, a videó elkészülte után még zúztam egy csomót, pedig már hajnal egy körül járt az idő. Döntsétek el ti, hogy melyik a jobb, ebben az albumban találjátok a két videót. A rövidebb az Epiphone pickuppal készült, a hosszabb a Fleorral. Bocs a béna gitározásért, már 15 éve nem gyakorlok szinte semmit. El kéne már kezdeni megint. Most is csak a próbákon meg a koncerteken játszok. A videók még vágatlanok, majd lehet felteszem YouTube-ra egy kicsit megszerkesztve és összeillesztve.

Az Epiphone gyári pickupok:
Bridge: HOTHB8B (OPEN) = Alnico Classic Plus Uncovered Eight Bridge
Neck: HB6N (OPEN) = Alnico Classic Uncovered Six Neck

A Gibson 490R és 498T kínai verziói ezek, az infókat innen vettem.

A Fleor pickupok adatai pedig itt vannak.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34137) NeoPampalini válasza bigrob (#34136) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Nice. :)

Kár, hogy ha jól láttam, a HB fanfret bass megszűnt, talán ez az egyik legrövidebb ideig gyártott gitár a történelemben. :D Pedig kipróbáltam volna egyet. :) Bár ennyi erővel az Aliról is lehet rendelni ezt-azt. :DDD

(#34459) bigrob válasza Goose-T (#34450) üzenetére


bigrob
őstag

7 húros HB tele van. Plazmával egyeztess és gyertek, mert ígérgetem már egy ideje neki is.. :DDD
15. Ker kertváros, 124-es busz fordul meg, végállomása.

Amúgy ez a kicsi fanfret miért jó? 25.5-25-nek nem értem a lényegét.

Szerk.: kínai headless gitár is van autentikus orphee húrokkal! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34792) Goose-T válasza Kobe (#34791) üzenetére


Goose-T
veterán

Mindegy, én nem akarlak meggyőzni, hogy jók, elvégre még az én kezemben sem volt HB gitár. Most vettem egyet (Fanfret 7-TBP 2018 DLX, itt a lila), vasárnap fogom a kezembe venni végre, ha minden jól megy. Viszont sok videót megnéztem a YouTube-on a Harley Benton gitárokról, kommenteket is olvastam a valódi tulajoktól, és elég meggyőzőek. Itt a topikban is volt egy ember, aki már fogott a kezében konkrétan SC-550-est, és őt is meggyőzte. Nézegess te is videókat, olvasgass utána, és szerintem rá fogsz jönni, hogy annyi pénzért nem kapsz jobbat. Amit külön ki szoktak emelni, az az általános minőség, meg hogy azonnal használatba vehető, jól be van állítva, megfelelő minőségűek a hardverek és a pickupok is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34793) Kobe válasza Goose-T (#34792) üzenetére


Kobe
veterán

Azt ertem, de 60 korul ott van pl hasznaltba a cort cr250 is, nem hiszem h azt leverne....es az sajat markanev alatt fut
En nem latom miert balasztana valaki a HB t

(#34796) Goose-T válasza Kobe (#34795) üzenetére


Goose-T
veterán

A Harley Benton vietnámi, a Cort indonéz. Melyik a jobb? :DDD Újonnan a Cort CR250 ~20 ezerrel drágább egyébként, mint a HB SC-550.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.