Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48724) gaborbol


gaborbol
őstag

Tegnap elkuldtem az ingyen Santanat a sracnak, talan jovo heten kijon az elso video rola. Szerintem meg mindig nem hiszi el , hogy gitart kuldok neki es nem egy vodor krumplit.
Beraktam egy PRS multi tokba, ha mar lud legyen kover. ;] Azert ebbe megis csak jobban birja majd a postat meg kinez valahogy.

A tokot becsomagoltam egy Fender karton dobozba, azt PRS tok jeloletlen kartonjaba majd a vegen ebbe a Taylor karton dobozba. De szeretnem latni az arcat amikor atveszi a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#48817) Goose-T válasza bear_ (#48816) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha újra nálam lesz, akkor megmérem.

Más: megnyílt a Reverben a bazárom, töltögetem fel a Fendereket. Magyarországon ingyenes a szállítás! :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49115) beteg válasza V.Stryker (#49114) üzenetére


beteg
őstag

uh, nem akartam őket reklámozni, de ha már így beleszaladtam:

ez a csatornájuk: [link]
ez egy rövid publikus részlet a zárt anyagból Galambos Zolitól: [link]
Megjelent most egy könyve is a témában. Nekem még nem volt lehetőségem megvenni, nem tudom milyen, de a videó alapján talán el lehet dönteni, hogy érdemes-e: [link]

Nem kifejezetten gitáros csatona, de gyakran vanna konkrétan gitárosoknak is hasznos ingyenes tartalmak.
Amíg pedig Silk is köztünk volt, arra nincsenek szavak. Zseniális volt! Iszonyat nagy űrt hagyott maga után :(

Csak futni kell!

(#49475) Guitar14


Guitar14
senior tag

Sziasztok, ismerősömmtől kaptam ajándékba egy általa használt vezeték nélküli adó-vevőt.
Vevője hibás emiatt kaptam meg, hogy "úgyis ügyes vagyok ebben majd megcsinálom valahogy"

Az alany egy Samson AP1 [kép] . Sajnos elég csúnya balesetett szenvedett mert rossz polarítású adapter lett beledugva aztán nyekk. (így mikor mondta nem sok reményt fűztem hozzá de ingyen miért ne)
Szétszedtem, az alaplap nem néz ki gyászosan a két oldalon: [kép] [kép]
Probléma viszont a tápcsatlakozónál látható: [kép]
Szerintem az a két kis narancssárga henger fekete gyűrűvel az az elégett biztosíték?
Próba gyanánt gondolkoztam összérintem/forrasztom a két végét áthidalás gyanánt, hogy jó adapterrel vagy elemmel így ad-e életjelet...

Három kérdés:
-Jól gondolom, hogy azok biztosítékok és azok mentek széjjel?
-Szerintetek menthető azok áthidalásával, jó esetben cseréjével (ha találok ilyet)
-Ti hogy indulnátok el (szakik)?

Köszönöm szépen előre a segítségeteket! :)

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#49573) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#49572) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez egy DAW, digital audio workstation. Hangfelvevő-szerkesztő-keverő-masterelő-mindenező program. Olyan, mint a Reaper, csak az gyakorlatilag ingyen van (igazából 60$ a licensz, de a trial verzió 5 másodpercig tart csak fel indításnál, másban nem korlátoz),

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49576) chaosmonger válasza Ctrl+Alt~Del (#49571) üzenetére


chaosmonger
tag

No, majd meglátod. Igen adnak licence kulcsot a Prime verzióhoz ami az ingyenes verziója volt a Presonus Studio One-nak. A webshopukban egyébként direkt link nélkül már el sem érhető.
Én próbáltam de mivel a Prime nem engedi a VST pluginokat használni, pár nap múlva kukáztam. Szerintem nem érdemes energiát fektetni bele ha nem akarsz fizetni érte (ha jól látom 50k-nál kezdődik) úgyis váltasz majd másra pl. ahogy más is írta a Reaper-re.

Én egyébként az Ardourt használom ami szintén nem ingyenes, de van neki egy 'fizess amennyit akarsz' csomagja korlátozott verziófrissítéssel, az vettem meg pár éve 5$-ért
Pont most jött ki két hete a 7-es verzió amit én már nem érhetek el ezzel a licence-el, de aki most veszi meg az jól jár mert az összes 7.x verzót eléri majd.

[ Szerkesztve ]

(#49622) doc válasza Vegyigyümi (#49621) üzenetére


doc
nagyúr

Persze, talan mar holnap megjon ha szerencsem van.

Azert egy BOSS pedal az mas kategoria, kapasbol a massziv, mindent tulelo femhazas csomagolas onmagaban komoly ertek.
A Behringer kb az osszes Boss pedalt lemasolta, muanyag csomagolasban, feleannyiert. Tok jol mukodnek, de azert mas kategoria.
Na ez a Zoom szerintem ugy nez ki mintha a Behringert masolnak :D
De ha mukodik megbizhatoan, ennyi penzert mar onmagaban a loop, ritmus es tuner miatt megeri, az osszes tobbi meg igazabol 'ingyen' van benne :D
Mondjuk octave es kompresszor pedalt amugy is raktam a wishlistemre azzal hogy "majd egyszer", itt legalabb ki tudom probalni hogy tenyleg van-e ertelme.

(#49746) consono válasza doc (#49744) üzenetére


consono
nagyúr

Regisztrálj a ToneLib-re, töltsd le a Zoom-os progijukat ingyen és válogass a fórumra feltöltött patch-ek között :) Van Metallica is, Megadeth is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#49747) beteg


beteg
őstag

Fejlesztés alatt lévő, ingyenes, reklámmentes, közösségi hangszer apróhirdetési portálhoz keresünk tesztelőket, hibakeresőket, ötletgazdákat! Fejlesztőről álmodni sem merünk, de hátha…

Persze ingyen! :) Illetve örökélet+1nap prémium hirdetői tagságért. Ha érdekel, küldj légyszi privátot!

Csak futni kell!

(#49752) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#49751) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Pedig a pedál hivatalos oldalán is leírják, hogy letölthető hozzá a szoftver ingyenesen. Kicsit fapados állítólag, de szerintem simán jó lesz a kísérletezéshez.

W | W | H | W | W | W | H

(#49813) Goose-T válasza Golf4 (#49811) üzenetére


Goose-T
veterán

Mennyi a keret? Mindenképp újat szeretnél venni neki? Milyen zenét játszana rajta?

Azt a Visiont ne vedd meg, ha pedig ingyen adják, akkor add tovább, ne a te fiad kedvét vegye el a gitározástól. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49887) doc válasza FockeWulf (#49886) üzenetére


doc
nagyúr

Hangszerarzenalban hasonlo, ott annyit mondtak hogy inkabb az elso hurcserekor vigyem vissza, addigra jobban el tudom donteni mit szeretnek, es akkor csinaljak meg (ingyen) az elso beallitast.

Amikor elhoztam ujan, akkor annyi volt vele az apro gondom hogy a ket also hur hajszalnyit zorgott, aztan ez par nap alatt elmult, gondolom a hurok feszitese azt a toredek millimetert meg huzta a nyakon ami pont hianyzott :D Ugyhogy lehet vissza sem viszem, csak azert hogy hurt csereljenek felesleges, masba meg nem tudok belekotni...

(#49936) benedekco válasza FockeWulf (#49924) üzenetére


benedekco
addikt

Anyámnak küldtem a minap egy túrótorta receptet, hogy milyen isteni lett és mennyire könnyen megcsináltam. Erre jött a válasz, hogy éve leje óta duplája a tejszín ára és most egy ideig nem süt túrótortát. Hát ennyi. Barátom is most rinyált mennyit kért ablakcserére a szaki és inkább megcsinálja maga. Azt látom, hogy perpill a kaja ára annyi otthon mint itt az UK-ban, van ami olcsóbb van ami kevesebb. Itt van rezsicsökkentés ellenben otthonnal (tudom, otthon is van, ha az ember nem házban hanem egy kis lakásban él). Cserébe a fizetések nem ott vannak mint itt.
Mikor én csináltathattam a beállítást szakival a Fenderen, Squier CV-n meg az Epi Les Paul-on akkor volt £45 az alap, és £65 festés javítással (20-40ezer ft, attól függ milyen és mikor árfolyammal nézzük). De ez volt jó pár éve. Na ehhez képest tűnt nekem soknak a 31 ezer. De amúgy ahhoz képest már nem, amit előbb írtam (leszámítva az otthoni átlag fizut, mert ahhoz megint sok).
Amúgy tök mindegy milyen gitárt veszel, azt be kell állítani, nincs mese. Az olcsót és a drágát is. A kérdés, hogy meg tudod-e csinálni magadnak vagy sem. Szerintem ha gyakorlatlan az ember akkor csináltassa meg egyszer, aztán ha belejön idővel akkor utána tud állítani pár év múlva. Ez egy egyszeri kiadás. Általában a boltokban szokott járni egy ingyenes beállítás, azaz már a gitár ára tartalmazza azt.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50173) Goose-T


Goose-T
veterán

Van egy kis pittyputty az Ibanez S521-gyel:

Még jó, hogy kiszedtem a pickupokat belőle, különben nem vettem volna észre. Szerencsére van egy barátom, akinek szoktam sokszor gitárelektronikát szerelgetni, cserébe ő ért a fához, elviszem hozzá, ingyen megragasztja jól.

Más: most, hogy már szabadságon vagyok ebben az évben, végre eljutottam oda, hogy törődjek egy kicsit a Sterling JP60-nal. Fret Eraserrel kifényesítettem a bundokat, megtakarítottam és beolajoztam a fogólapot, kapott új húrokat és be is állítottam. Hát ez a gitár nagyon közel van a tökéleteshez. Ha ez ennyire jó, milyen lehet az igazi Music Man JP6?

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50282) benedekco válasza Alexios (#50280) üzenetére


benedekco
addikt

Szóval azt mondod, hogy a sima betonfalról visszaverődő hang az ugyanolyan mint a tojástartóról? Jó. Nyílván nem ideális, de míg a tojástartót ingyen be lehet szerezni az ilyen szivacsok meg pénzbe kerülnek.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50283) Alexios válasza benedekco (#50282) üzenetére


Alexios
veterán

Nem muszáj akusztikai szivacsot berakni, de egy tojástartónak semmi tömege ami elnyelje a hangot, nem is kifejezetten úgy állnak a csúcsai hogy egymásra verődjön a hang, ráadásul papírból van, ahogy DrDoktor is említette elkezd idővel lebomlani ha úgy van. Akkor már, bár nem ingyenes de budget megoldásnak egy DIY akusztikai panel építése, van rá rengeteg útmutató a neten, és érni fog valamit ténylegesen.

(#50392) doc válasza m3tr0 (#50391) üzenetére


doc
nagyúr

Ezert is irtam, hogy elso gitarnak lehet jobb az uj, ott kapsz ra garit, tobbnyire egy ingyenes beallitast is az uzletben, normalis helyen szivesen segitenek is amiben kell.

Bar annyira nem nagy ordongosseg a hasznalt sem, ki kell probalni mindegyik pickupot, potmetereket, megnezni nincs-e elcsavarodva a nyak, ilyesmik. De tapasztalat nelkul azert ebben van egy kicsi lutri :) Nincs gitaros ismerosod aki el tudna menni veled megnezni, kiprobalni?

[ Szerkesztve ]

(#50445) doc válasza m3tr0 (#50444) üzenetére


doc
nagyúr

Én NAGYON ajánlom Justint (justinguitar.com). A weboldalon ingyenes a tanfolyam, de van appja is, kb 1500 dallal mindenféle műfajból, én egy évre előfizettem rá, szerintem többet segített a gitartanulásban mint bármi más. Szenzációsan jó tanár, pont az általad megfogalmazott kérdésekre és hasonlókra ad választ az anyagokban. Nagyon jól kitalált, remekül strukturált tanmenet, abszolút kezdobarat anyag, de minden téma megvan idővel ami kell. En egyelőre 2 grade-et csináltam meg 3 hónap alatt, van talán valami 14 összesen, ebből az első három a kezdő.
magyon ajánlom, minimum a weboldalon állj neki szerintem, de az app brutal sokat segít a gyakorlasban

[ Szerkesztve ]

(#50462) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#50457) üzenetére


doc
nagyúr

Én meg nagyon ajánlom. Elég sok tanfolyamot, videót, könyvet nézegettem az elején, és Justin mindet NAGYON magasan veri. Amúgy pont hogy teljesen kezdoknek a legjobb. Minden olyasmit elmagyaráz figyelmesen, érthetően amit egy kezdőnek tudnia kell, kezdve attól hogy hogyan fogd a pengetot a legprofibbaknak szóló tippekig. Nagyon látszik hogy a csavonak sokezer tanítványa volt már, és tökéletesen tudja hogy mi kell annak aki életében először fog gitárt a kezébe.
Raadasul a weboldalon mindez teljesen ingyen van, leszámítva talán a dalokat, amik viszont nagyon jók, szuperul allitgathato minden (tempó, sávok, stb).

probaltam a Yousiciant is pár napig, de nekem meg pont az nem tetszett :) Az nem gitározni tanít, inkább amolyan okostelefonos Rocksmithnek tűnt, ráadásul csomószor nem pontos, ami nagyon dühítő…

(#50464) doc válasza Vampyr (#50463) üzenetére


doc
nagyúr

Amúgy ingyen is használható egy része, talán az első modul, meg egy hét Trial van. Azért ennyi idő alatt el lehet dönteni hogy megéri-e egy évre 2-3 gitártanaros óra árát.
En elég sokmindenre költöttem az utóbbi hónapokban gitar témakörben (speciel ma vettem egy Katana 100 MK 2-t GA-FC pedallal, pont a facebookot görgettem mikor felrakták, amúgy is ilyet akartam, bolti új árhoz képest egy százassal olcsóbban, nem bírtam otthagyni :D), szerintem a Justin éves elofizu magasan a legjobb befektetés volt mind közül.
De mondom, a weboldalon a tanfolyam ingyen van, az appban meg ki lehet próbálni Trial módban a dalokat.
erdemes :)

(#50467) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#50466) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az most lényegtelen, hogy benne van, ha csak az ingyen része érdekli, azért ne vegyen 40 ezerért appot, mert az a honlapján is fent van.

Én az appra azt mondom, hogy egyelőre ne ugorjon bele, bár most 24% off épp megint, 30 ezer az éves, mert lehet, hogy egyelőre másból szeretne csemegézni. Ha később szeretné, vegye meg, Justin szerintem is a legprofibb amúgy.

Ha szeretne számokat sikamikázni, akkor vegye meg, de szerintem ezt nem most fogja még rögtön eldönteni úgyse, kell egy pár hét, amíg kicsit magához tér, hogy mit is szeretne, merre bolyongani. ;]
A Minire nem lehet patcheket tölteni, ráadásul, a 100-asban van külön FX loop, ami nekem nincs az 50-ben. Szóval azzal jól jártál, ha footswitch is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#50479) m3tr0


m3tr0
senior tag

Boldog új évet kívánok mindenkinek!
Szet vannak a kis ujjaim mint állat,Justin appjat használom, egyelőre az ingyenes verziót.
Eddig jó! :D
Szerintem előfizetek.

Apropó, e itt a hangcer! :DDD

(#50532) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#50531) üzenetére


doc
nagyúr

Ezt meg mindig tartom, tudasban a "multi ize" meg a Mini teljesen eleg kezdesnek. A "multi ize" marad is, szepen be van kotve a Katana effect loopjaba :) Igazabol kb ugyanazok az effektek, virtualis pedalok, stb vannak a Katanaban is mint a "multi ize"-ben (leszamitva a sok kulonbozo amp es cabinet szimulaciok, amiket ha jol latom nem lehet valtoztatni a Katanan).
De a "nagyobb hang" azert faszan szol (bar fejhallgatoval nagyon-nagyon sok benne a mely, ezt lehet esetleg valahogy "okosan" allitani, hogy fejhallgatohoz mas EQ legyen peldaul?), es baromi jo aron tudtam most megvenni a nagyot (a bolti ar alatt majdnem egy szazassal), a kicsit meg a tapot meg olyan aron adom el, hogy szinte ingyen volt az upgrade :)

[ Szerkesztve ]

(#50543) Alexios válasza lacibattya (#50542) üzenetére


Alexios
veterán

Van, ha csak rögzíteni akarsz, tehát mondjuk erősítőből/multieffektből jön a jel, és nem nyers gitárjel, akkor akár audacity is simán elég lehet kezdőként(ingyenes). Ha többet akarsz, vagy mondjuk gépen akarsz erősítőt szimulálni stb, akkor bonyolódik a dolog, de a reaper bár technikailag nem ingyenes gyakorlatilag örökös trialja van, és az egy teljesen jó DAW(Digital Audio Workstation), illetve ott a Cakewalk is ami ingyenes, azt mondjuk nem ismerem. Kezdésnek szerintem az audacity elég lesz neked, és egyszerűbb használni is :)

[ Szerkesztve ]

(#50573) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#50568) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem gondold át mi az amit a tanártól vársz és kapsz még jelenleg. Én mikor kezdtem vagy 4 évig jártam nagyjából folyamatosan tanárhoz, de őszintén szólva a vége fele inkább már csak szokásból. Az elején rendkívül hasznos, hogy ne legyenek szar berögződéseid, de egy idő után eljutsz arra a pontra, hogy nem kell tanár ahhoz, hogy megtanulj egy dalt, vagy hogy új technikai gyakorlatokat adjon, mert magadtól is tudod hogy állj ennek neki és konkrét gyakorlattal tele van az internet.
Pl. a te szinteden valószínűleg simán kezdheted csinálni justinnak az intermediate kurzusait, az végig fog vinni barré akkordoktól kezdve az alap impró gyakorlatokig pentaton/blues skálával, van szó benne ezek elméletéről, stb. Kérdezni mondjuk nem fogsz tudni direkben, de ott az internet, és neked is van már annyi tapasztalatod szerintem, hogy tudjad merre indulj el egyáltalán a kérdéseddel :)
Ha metálosabb vonal érdekel szintén full ingyen ott a syngates.com, szerintem justinnak jobban felépített kurzusai vannak, viszont itt van egy csomó etüd amivel gyakorolhatsz konkrét technikákat

[ Szerkesztve ]

(#50583) FockeWulf válasza Ctrl+Alt~Del (#50580) üzenetére


FockeWulf
tag

Az az igazság hogy szerintem ezt nagyon jól látod. Ma már olyan mennyiségű tudásbázis van felhalmozva a neten, főleg a youtubeon hogy ezek mellett tényleg felesleges tanárhoz járni. Komplett tanfolyamok, lépésről lépésre, több online tanártól is tanulhatsz párhuzamosan, mert azért kicsit nyilván mindenki másképp tanít, de én ezt előnynek látom. Több helyről, több infó szerezhető. A szükséges elméleti rész is megtalálható, akár beleáshatod magad olvasgatva, de ugyanúgy rengeteg videó is foglalkozik a témával, akár külön gitárorientált tanfolyamok stb. Habár én is évekig jártam tanárokhoz, így utólag azt mondom hogy a legnagyobb élmények talán a közös zenélgetések voltak, na meg sokszor játszhattam, kipróbálhattam olyan gitárokat, erősítőket, effekteket amiket amúgy nem. De a tudást manapság ugyanúgy meg tudod szerezni a neten. A gyakorlás, kitartás így is-úgy is rajtad múlik. Nem mellesleg nagyon sok az ingyenes tanfolyam/videó, de a fizetősek is baráti árakon vannak. Néhány "élő" gitáróra áráért hónapokig, vagy akár egy évig is elvagy, sokkal többet ad sokkal kevesebb pénzért. 10 ezer forint egy 50 perces alkalomért......hááát....több mint pofátlanság.

(#50644) DrDoktor válasza beteg (#50638) üzenetére


DrDoktor
tag

etikátlan????? Miért ?győzzön meg ,hogy a miért vegyek nála sok tízezerrel többért.Mi a többlet amit ő hozzáad.

Mondjuk egy prs mellé 2 ingyenes teljes beállítás bund síkkal az első 2 évben.
Ez neki max 20 rugó még mindig jobban járt 30 al ...

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50650) benedekco válasza DrDoktor (#50647) üzenetére


benedekco
addikt

Semmi gond, de azért ha pl 10-15 év múlva már csak a Thomann lesz pont ezen okok miatt, akkor meg ne csodálkozz, hogy mivel nekik nem lesz konkurenciájuk, majd csak tőlük fogod tudni venni és csak azon az áron tudsz vásárolni amin ők árulják, konkurencia nélkül valószínűleg magasabb áron mint amúgy adnák.

Amúgy nem sajnálni kell a boltost, max megérteni a működését. Ha van kereted vásárolj ott ha nincs ne. Ellenben az ingyen kipróbálás azt egy hatalmas előny egy online bolttal szemben.

Nem neked válasz:
Amúgy, hogy kinek mennyi az az 50k az tök mindegy. Azt sem tudom megyónál van-e ingyenes beállítás, de a mai árakkal az az 50k differencia már nem is annyi, HA van hozzá hangszer beállítás.
De mondom, nem a konkrét esetről beszélek, hanem csak általában egy trendről. A kicsik sorban bezárnak, mert nem akarnak vagy különböző okok miatt nem is tudnak versenyezni a nagyok áraival. A másik amit árnyék mond, hogy soft reset pl elvből nem vesz "használt" gitárt, de simán csinál egy használtat egy boltnak azzal, hogy kipróbál egyet a boltban.

Mondom mind ezt úgy, hogy hangszert nem vásárolok újonnan.

szerk: moma
klikk a hangerőszabályzó ikonra, majd válaszd ki a neked tetsző alapértelmezett eszközt amit használni akarsz, ez a legegyszerűbb. Vagy adott programok alatt kézzel add meg melyik eszközt szeretnél használni. Vagy nem ez lett volna a kérdés?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#50652) Alexios válasza benedekco (#50650) üzenetére


Alexios
veterán

Én amúgy megyónál nem tudom hogy van, de voltam hangszerboltban ahol az ajándék "beállítás" egy kb 5 perces művelet volt aminél valamit tekergetett a nyakon, és kész, össze se lehet hasonlítani azzal, amit egy rendes hangszerész csinál, egy teljes kezdőnek persze több mint a semmi.
Aki viszont évek óta gitározik, hát, szerintem nem árt ha ennyit megtanul mondjuk magától is pár youtube videó alapján legalább :)

Illetve szerintem tényleg elsiklunk afelett is, hogy a Thomannál egyszerűen jobb az ügyfélélmény, nekem személy szerint valahogy sose volt raktáron semmi amit kipróbáltam volna(még akkor se ha a weboldal úgy mutatta, khm), de cserébe nagyon meg tudtak sértődni ha ezután online rendeltem tőlük és 14 napon belül visszavittem, mondván hogy miért nem próbáltam ki a boltban. Aztán mikor mondtam hogy mert ők mondták hogy nincs raktáron, akkor morgott maga alá tovább(ez az Árkádia volt amúgy valami multieffektel pár éve). Thomannál 30 napod van, küldik a postához a papírt, feladod az ő költségükön, és ennyi volt.
Vagy garanciás ügyintézés, ahol rajta van a garanciapapíron hogy gitár teljes cseréjénél a garanciaidő újraindul, erre mikor ki kellett cserélni akkor felhívott a tulaj, hogy csak a maradék időre szól az új gitár garanciája, és valami mismásolt garanciapapírt küldött az újhoz, hogy úgy tűnjön máskor került hozzám mint valójban(ez a hangszerdiszkont). Thomannál ezzel szemben közölték hogy nem tudják javítani a gitárt, a pénzem szeretném vagy egy újat? Miközben ugye ingyen elpostázhattam hozzájuk garanciás problémával.

[ Szerkesztve ]

(#50677) Alexios válasza lacibattya (#50676) üzenetére


Alexios
veterán

30 napig, igen. És ők álljak a vissza posta költséget is. Viszont egy pedállal nem biztos megéri, mert ha mégis megtartod 79000ft alatt elég drága a posta(afölött ingyenes)

szerk.: atolvastam az oldaluk, 30 napig visszakuldheted de csak ha az első 14 napban állsz el tőle, akkor állják ők a visszaküldést, az utána levő 16 napban viszont neked kell fizetni

[ Szerkesztve ]

(#50701) doc válasza benedekco (#50700) üzenetére


doc
nagyúr

Irtam is hogy harmadik gitar lesz, idonkent hasznalom csak, nem hiszem hogy olyan hu de hamar elkopna. Ha megis, akkor is szinte ingyen volt.
Ha tenyleg olyan rettenetesen pokolian hulladek a bund, annak ellenere hogy minden mas resze tok jo, akkor az abszolut legrosszabb esetben ujrabundoztatom, ahogy nezem 80-100 korul mar minosegi bundokkal megcsinaljak full beallitassal egyutt, akkor kerult kb annyiba az egesz mint egy Squier ujan :D

"a kebabos gityó" - Az ilyen lenezo beszolasokat Ctrl-Alt-Del kollegatol szoktuk meg :P

[ Szerkesztve ]

(#50717) doc válasza bigrob (#50707) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, olcso kategorianal a QC szorasa nagy lehet, meglatjuk, meg ha szar is, ennyiert kb a faanyag megeri :D
A hid ezen eleve 6 babas (a HB lett volna 3), de ja, lenyegeben fillerekbol lehet ra jobb kulcsokat, hidat rakni ha kell. Igazabol ha a nyak meg a test nagyjabol rendben van, a tobbi nem nagy cucc.

A hasznaltpiaccal ebben a magassagban tenyleg az a gond amit irtam: mar maga az utikoltseg tud annyiba kerulni, mint a komplett Donner hazhozszallitassal egyutt, szoval ha ingyen, ajandekba kapom a hasznalt gitart, akkor vagyok kb ugyanott.
Egyebkent kerestem a GSFanaticon, beallitottam a szurot: elektromos gitar, 30000 forintig - egyet sem talalt...

(#50723) doc válasza benedekco (#50722) üzenetére


doc
nagyúr

Marmint maga a bund anyaga? Mennyit jatszottal rajta? :D
Mi lett vele vegul? Ujrabundozas mondjuk acellal? Gondolom az kb "orokelet", nem?

Amugy ha mar bund: minap ujrahuroztam a Schectert (azt mondtak a boltban, az igert "ingyenes beallitashoz" ott kell hagyni 1-2 napra, azt meg egyelore nem akartam, szoval csereltem hurokat otthon), es meglepve lattam hogy hogyan nez ki az elso bund. Nyilvan eddig is ilyen volt, csak a hur (B) alatt nem latszott, amugy nem zorog, nem erezni egyaltalan, mennyire jelent ez problemat?
Gyanitom hogy ha garanciara hivatkozva mutogatnam a boltban akkor elhajtananak azzal hogy biztos en csinaltam vele valamit, vagy rosszul gondolom?

(#50784) cucka válasza doc (#50783) üzenetére


cucka
addikt

Ha ez a helyzet, én megbeszélném velük, hogy ha már úgyis felkerül a hangszerész asztalára garanciális hiba miatt, akkor csináljanak meg egy teljes setupot is. (Nem lesz ingyen, nyilván)

(#50786) Ctrl+Alt~Del válasza cucka (#50784) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ha a vásárlás mellé járt, és nem kérte, most meg garis hibajavítás van, pláne bund maszatolás, utána egy alapos beállítás nem ártana. Vagyis illene. Ingyen.

W | W | H | W | W | W | H

(#50803) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#50786) üzenetére


cucka
addikt

A vásárlás mellé az jár, hogy mielőtt megkapnád a gitárt, kiveszik a dobozból és ellenőrzik, hogy játszató állapotban van-e.
A teljes beállítás bundsíkolással, polírozással, meg nyereg reszeléssel az nem szokott járni ingyen, mert az sok munka, és azt valakinek ki kell fizetni.

(#50883) beteg


beteg
őstag

Én meg elmentem ma a Silevline Stereo Deluxe-ért. Jó, hogy vittem gitárt és kipróbáltam, mert kicsit más, mint amire számítottam. Van benne dög, közel ülve hozzá feles hangerőn rendesen üt. Van teste, betölti a teret.

Kertes házba, szobába még teljesen jó. Egyébként alacsonyabb hangerőn is simán használható, kijönnek a hangok belőle, nem azzal van baj, hanem azzal, hogy milyen hangok.

Volt ott még két kisebb testvére is, tök jó, hogy össze lehetett hasonlítani. (Hálás köszönet mezzo!) Azok ingyen sem kellenének. Sokol rádiók. Nulla feeling, nulla élmény, küszködve, élesen vinnyognak csak.

A 2x12-esben igazából egy blues-os hangot találtam, ami tetszik, és egyet, ami valami nagyon mély, döngetős valami. Nem, mintha nem lennék el velük, de elbizonytalanodtam, mert ennyi pénzért nem két hangot szeretnék venni. Alszom még rá egyet. Lehet, hogy időt kéne neki adni itthon, mert csak én vagyok a beteg…

Csak futni kell!

(#51010) DrDoktor válasza lacibattya (#51009) üzenetére


DrDoktor
tag

IR Kb bárhonnan. Csomó ingyenes van és a lényege a modellezős pedáloknak.IR nélkül csak negyed gőz a hangzásuk.
[link]

Egy bemikrofonozott gitár(bass) láda digitalizálva .Kb leegyszerüsítve

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#51011) arnyekxxx válasza lacibattya (#51009) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Impulse response, itt hangfal/mikrofonszimuláció. Vannak ingyen letölthető csomagok, vannak fizetősek meg vannak a fizetősek a torrenten, mondjuk az ownhammer sokgigás szettje elég komoly. Értsd, mondjuk a Mesa XY 4x12 ládájáról 3 féle mikrofonnal készitett IR-ek 3 külöböző mikrofonelhelyezéssel és 15féle távolsággal a membrántól, 3 féle bitmélységgel. + térhang. És a szettben van egy halom különböző láda. Szóval kitalálod, hogy te 1960as marshalláda hangot szeretnél celestion V30 hangszóróval, középen a membrántól 3 inchre elhelyezett sm587 mikrofonnal akkor kikeresed ezt és feltöltöd a multira.

szerk. A legszebb az egészben, hogy leginkább ezen múlik, hogy mit hallasz. Ugyanaz az erősítőmodell teljesen máshogy szól már csak attól is, hogy ugyanazon láda előtt milyen mikrofon van és milyen elhelyezéssel.
szerk 2. közben jött egy komment amiben a videoban pont ownhammer van linkelve :)

[ Szerkesztve ]

(#51012) Goose-T válasza arnyekxxx (#51011) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem megvan a teljes OwnHammer kollekció abból az időből, amikor még legálisan, ingyen le lehetett tölteni. Bő 30GB. Legutóbb, amikor hangzásokat szerkeszettem a DNAfx GiT Pro-mon, a 412-GTR MAR-CB MIX Modern Speaker Collectionben találtam nagyon jó IR-eket.

OwnHammer Impulse Response Libraries
112 DLXVRB - The “112 DLXVRB” is based on a vintage Fender Deluxe Reverb open back 1x12 combo.
212 MES-RC - The “212 MES-RC” is based on a Mesa Boogie closed back Rectifier 2x12 cabinet.
212 ORNG - The “212 ORNG” is based on an Orange PPC212 2x12 cabinet.
212-GTR BOG-SH V30-CH-16 V3 Mix - The 212-GTR BOG-SH is based on a Bogner Shiva open back 2x12 cabinet.
212-GTR MAR-66 Multi-Speaker Collection - The 212-GTR MAR-66 is based on a Marshall 1966B 2x12 cabinet.
410 BOG - The “410 BOG” is based on a Bogner open back 4x10 cabinet.
412 BOG-ST - The “412 BOG-ST” is based on a Bogner Standard 4x12 cabinet.
412 BOG-ST EDVH - The “412 BOG-ST” is based on a Bogner Standard 4x12 cabinet.
412 DZL-RL - The “412 DZL-RL” is based on a Diezel rear loaded 4x12 cabinet.
412 EDVH - The “412 EDVH” is based on an EVH 5150 III 4x12 cabinet.
412 ENG - The “412 ENG” is based on an Engl PRO 4x12 cabinet.
412 MAR-CB - The “412 MAR-CB” is based on a vintage “checkerboard” Marshall 1960B 4x12 cabinet.
412 MAR-CB EVM - The “412 MAR-CB” is based on a 1970's Marshall 1960B "checkerboard" 4x12 cabinet.
412 MAR-CB M20-PR - The “412 MAR-CB” is based on a 1970's Marshall 1960B "checkerboard" 4x12 cabinet.
412 MAR-CB V30 - The “412 MAR-CB” is based on a 1970's Marshall 1960B "checkerboard" 4x12 cabinet.
412 MES-OS - The “412 MES-OS” is based on a 2008 Mesa Boogie Standard/OS straight 4x12 cabinet.
412 MES-ST - The “412 MES-ST” is based on a 2001 Mesa Boogie Standard slant 4x12 cabinet.
412 MES-TR - The “412 MES-TR” is based on a 2001 Mesa Boogie Traditional slant 4x12 cabinet.
412 ORNG - The “412 ORNG” is based on an Orange PPC412 4x12 cabinet.
412 ORNG M25 - The “412 ORNG” is based on an Orange PPC412 4x12 cabinet.
412-GTR MAR-CB MIX Modern Speaker Collection - The 412-GTR MAR-CB is based on a late 1970’s Marshall 1960B 4x12 guitar cabinet.  This specific model of cabinet is often referred to as a “checkerboard” cabinet due to the type of grill cloth used.
412-GTR MAR-CB Pre-Rola M25 Multi-Mic Collection - The 412-GTR MAR-CB is based on a 1970's Marshall "checkerboard" 1960B 4x12 cabinet.
1012 GIBS - The “1012 GIBS” is based on a Gibson GA-30RV Super Goldtone combo.
AMPG BASS - The 210 AMPG is based on an Ampeg SVT-210AV 2x10 cabinet. The 410 AMPG is based on an Ampeg SVT-410HLF 4x10 cabinet.
California Duo - The “212 3QTR” is based on a Mesa Boogie Three Quarter semi open back 2x12 cabinet. The “412 TRAD” is based on a Mesa Boogie Rectifier Traditional Straight 4x12 cabinet.
Justin York Collection - 2008 Mesa Straight Rectifier 4x12 with 8 ohm English Vintage 30s. 2003 Mesa Horizontal Rectifier 2x12 with 16 ohm English Vintage 30s. 1994 Vox AC30 Top Boost with 8 ohm Celestion “Blues”.
Marsh-UK Multi-Cabinet Collection - The 112 MAR-CX is based on a Marshall 1974cx 1x12 cabinet. The 212 MAR-CX is based on a Marshall 1966B 2x12 cabinet. The 410 MAR-65 is based on a Marshall 1965B 4x10 cabinet. The 412 MAR-60 is based on a modern production Marshall 1960B 4x12 cabinet. The 412 MAR-CB is based on a 1970’s Marshall “checkerboard” 1960B 4x12 cabinet. The 412 MAR-TV is based on a Marshall 1960TV 4x12 cabinet.  

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#51015) benedekco válasza Goose-T (#51014) üzenetére


benedekco
addikt

Pár órát beletoltam mire arra jutottam, hogy nem komplikálom az életemet és maradok a gyári ládáknál a HeadRushnál.

Amúgy a Headrush összes gyári presetje arra jó, hogy .... semmire. Szóval mind töröltem és letöltöttem ingyeneseket amiket meg lehet találni az oldalukon az előadóknál. Pár egész jó van fent, némelyik saját vagy ingyenes IR-t használ, az is benne van a pakkokban.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#51016) kutyek válasza benedekco (#51013) üzenetére


kutyek
senior tag

Erre vannak a prémium (fizetős, csúcsminőségű) IR-ek. Ilyen pl. a fent említett Ownhammer, vagy York Audio etc. Nem feltétlenül jobb minőséget kapsz a pénzért, hanem pl. időt nyersz. Nyilván sok ingyenes pakkból is ki lehet keverni az adott láda megfelelő hangzású mixét, csak ehhez rengeteg idő, és pluszban még tudás / tapasztalat is kell.
A fizetős esetében: mix01 -> play. Én az 1 USD demo után vettem pár York Audio IR-t, csak azokat használom (kipróbáltam pár ingyenest is, nem találtam olyat, ami igazán tetszett volna).

(#51018) kutyek válasza Goose-T (#51017) üzenetére


kutyek
senior tag

Persze. Én is ezt mondom, csak van olyan fizetős IR (pl. York), ahol a kismillió miki-pozíció kombináció (nyers IR) mellett kapsz pár (2-3 tucat) kész mixet, ami úgy tökéletes, ahogy van. És akkor nem a szoszöléssel, meg 1387 kicsit különböző hangzás végigböngészésével megy el az idő (mármint az enyém). Nyilván mindegyik jól szól, de nekem erre nincs időm, illetve nem vagyok hangmérnök, akit ezért fizetnek. Ha van idő / tudás, akkor szerintem ingyenes alapokon is remek mixeket lehet csinálni...

(#51168) bigrob válasza consono (#51157) üzenetére


bigrob
őstag

Feltenném a kérdést, hogy miért?
2023-at írunk, ennél az összegnél ha jól emlékszem ingyen elküldik, ha nem tetszik ingyen elviszik.
Komolyan nem értem miért jó elmenni 1-1 hangszerboltba kipróbálni aztán kérni egy bontatlant a raktárból...
Akkor már el kell menni használtakat próbálni ha a közelben van.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#51172) beteg


beteg
őstag

Alakul a molekula!

Eljutottunk odáig az ingyenes, reklámmentes, közösségi hangszerapró portálunk fejlesztgetésében, hogy szükség lenne pár félelmet nem ismerő jó arcra, aki regisztrál és felad pár hirdetést, majd jól megírja, ha valami nem stimmelt!

Cserébe egy örökélet+1 nap kiemelt hirdetői státuszért. Mert hogy eladni itt még nem nagyon fogja a motyóját, az oldalt hirdetni majd csak akkor fogjuk, ha tutira működik.
Privátban elküldöm a linkjét. ;)

Csak futni kell!

(#51302) DrDoktor válasza Bobrooney (#51293) üzenetére


DrDoktor
tag

Ez tök nem igaz. Írtam fingja nincs hogyan szól a hagszedő normál cuccon normál hangerővel igazi zenei környezetben szaktudással még nem próbálta ki.Sőt otthoni prünytögéshez sem talált még zúzda setupot.
Hibásan úgy gondolja ha kicseréli a hangszedőt megkapja az áhított hangot.
Nem tudom igazából mit keres.
Ha jó emlékszem PRS SE Tremonti van neki.Annál a hangszedőknél egyáltalán nem előny egy SD más csak.
Na én abból olyan zúzdát tekerek ki leszakad a feje.(A tremonti gyáriból)

Ezért is írtam nem feltétlenül a hangszer hibás hanem az ,hogy nem tudja hogyan kell használni.
Ezen egy pickup csere vajmi keveset fog segíteni. Elsőnek érdemes volna
tanácsot kérnie milyen hangzást szeretne netán linkelni...Szerintem egy jobb ingyenes plugin helyes beálításokkal boost pedállal is megoldaná hiányérzetét.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#51328) arnyekxxx válasza Goose-T (#51327) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a variax az más, ott a gitár eleve erre készült.

a revalver meg egy ingyenes vst

szerk. az orphee bevonatos húr tényleg olyan fasza?

[ Szerkesztve ]

(#51436) topikk


topikk
senior tag

A boltos temahoz egy tipp: miutan megjott a gitar rajottem, hogy kell meg par cucc (vallpant, tarto, stb.) es akkor lattam, hogy ilyen kisebb erteku cuccokra aranyaiban nagy a Thomann szallitasi koltsege. a justmusic.de -rol vasaroltam, ingyen szallitanak (29 EUR limit), nemet AFA. Ez egy betrlini hangszerbolt. Paypal-al fizettem,. onnan vette fel a cimet es nem tett ra semmi extrat. Azt nem tudom, hogy ha direktbe beirsz egy magyar cimet akkor szamol-e szallitasi dijat. (nem reklam, csak megosztom a jo tapasztalatot)

[ Szerkesztve ]

(#51595) benedekco válasza Bobrooney (#51586) üzenetére


benedekco
addikt

Nem, semmi ilyesmi nincs. A főnök is rendszeresen emlékeztet, hogy menjünk egy kört 45 percenként, mert nem egészséges a gép előtt bambulni túl sokat.
Amúgy ingyen kávé van az automatákból, frissen darált, nem is olcsó, 100% arabika. De ha nem tetszik és többre vágysz akkor vehetsz barista kávét az étteremben, ott főznek rendes presszót. Cigizni kijárnak itt is, de ha csak nincs valami komoly probléma az attitűddel akkor nem baszakodnak. A munka el legyen végezve azt annyi.
Persze hülyék mindenütt vannak, itt is van egy kettő, de nem szokás ilyeneken rugózni, hogy ki mennyit nem dolgozik, kivéve ha az már mások rovására megy, vagy az adott ember panaszkodik, hogy nincs ideje megcsinálni a munkát.

re: topikk
Csak azért nem ajánlott, mert a mutatóujjad távol esik a bundtól ami rezgést, cincogást tud okozni, illetve mivel távol vagy tőle ezért hamiskásabb is lehet ha erősen nyomod, mert a húr a két bund között fél úton nagyobbat tud nyúlni mint közvetlen a bundnál.
De amúgy ha nem zizereg és nem hamis akkor majdhogy nem tök mindegy hogy gyakorlod be, ha több féle fogást is begyakorolsz az a legjobb, és akkor más akkordból érkezve is lesz egy akár másik lefogásod amit gyorsabb elérni.
A D-nél a középső ujjadat biztos közelebb vinném a bundhoz illetve a gyűrűst is megpróbálnám közelebb vinni.
A-nál sokszor én pl csak a mutatóujjal barrézom egyet azt jó napot. Most nem pont erre a váltásra, de van amikor az is hasznos tud lenni.

re: Ctrl+Alt~Del
Próbáld elérni, hogy a magas E hang is szóljon mikor barrézod az A-nál, ne tompítsd ha lehet. Ha már most így csinálod akkor király.
De amúgy jó begyakorolni azt ami nem megy. Megküzdesz vele és menni fog. Ha nem is használod perpill, lehet valamikor jól fog jönni :) Meg ujj gyakorlatnak se rossz.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#51598) benedekco válasza Goose-T (#51596) üzenetére


benedekco
addikt

re: doc & Goose-T
És nálatok is ingyen van a kávé? :P

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.