Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31986) nagyArc válasza kemotox (#31985) üzenetére


nagyArc
tag

Ebben az is érdekes, hogy 2013-ban a Gibson felvásárolta az egész Cakewalk céget (miután a Roland eladta nekik az összes Cakewalk részvényét). Pár hónapja aztán a Gibson eladta a Cakewalk-ot egy Bandlab nevű cégnek. Gondolom, hogy ez a mostani ingyenesség is a merketing része. A másik érdekesség, hogy letöltöttem a Cakewalk telepítőjét, de a win10 nagy örömmel tájékoztatott, hogy "megakadályozta a káros szoftver telepítését".

(#32572) Kobe válasza consono (#32568) üzenetére


Kobe
veterán

+2-3e ft? Amigy emlekeim szerint 150 eur felett ingyenes

Magyarorszagon is ugyanennyi a szallitasi

(#32581) Kobe válasza consono (#32574) üzenetére


Kobe
veterán

szokott lenni kupon ami jo hozzajuk es bevalthato szallitasra is

Ha osszeadom, hogy 84e a cucc, 6e a szallitas es cserebe van 30napos elallas (es emlekeim a visszafutarert sem kell fizetni, ok kuldik), akkor a matek szerint meg mindig megeros
Idehaza 98 a cumo, fizetsz ra 2-3e futardijat, van 14nap elallasod, es a visszakuldest is te fizeted megint a 2-3k t = 104 vs 90K, 14K bol meg jo sok gomboc fagyi kijon)

A fenti pelda pl egy yamaha thr10, de hatvanyozottan igaz azoknal a cuccoknal amit nem is lehet idehaza kapni, mert nem forgalmazzak (pl joyo)
Nagyertekunel meg meginkabb megeri az ingyenes szallitas miatt (ossze is lehet allni, konnyen osszejon a difi)

[ Szerkesztve ]

(#32590) consono válasza Kobe (#32584) üzenetére


consono
nagyúr

Nem, hozni ingyen hozza a GLS, ha "boltból" veszed. Gyakorlatilag 10eHUF fölött mindenhonnan ingyen hoznk mindent... Vissza meg én nem szoktam küldeni dolgokat, kipróbálok szinte mindent vásárlás előtt. Persze Pest közelsége egyszerűbbé teszi a dolgokat, elfogadom, ha valakinek ez szempont.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#32791) bigrob válasza brickm (#32788) üzenetére


bigrob
őstag

Balancedet fogad a Ddzsibli. Azért voltam teljesen megnyugodva a 2i2-vel.. eddig.. :DDD

Audiollal rendelném, ők meg ugye csak Thomannról, viszont a kiírt árakból kb. 10%-al olcsóbban. Lesz gitár is, nekem 2 monitor, haveromnak kisebb 2 monitor, meg nekem a hangkari, úgyhogy az összesen spórolunk 24 Mátyást... (plusz így is ingyen szállítással kapjuk)

(#32789) Whit3Rav3n

A fentiek miatt csak Thomann.. Vagy ha lenne itthon valami használt deal, de én nem láttam gsen...

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32793) bigrob válasza kemotox (#32792) üzenetére


bigrob
őstag

Én már pár hsz-el ezelőtt elmondtam, hogy szerintem egyre jobb minőségűek az újabb HB-k. (Nekem is egy 7 húros HB Tele lesz rendelve :P )
Thomann and Harley Benton support group facebook csopiban is elég sokan vagyunk.. :DDD
Csomóan még B stockot is megvesznek, hogy minél olcsóbb legyen aztán vannak a vállalkozó kedvűek a DECO gitárokkal. (valami kisebb nagyobb probléma van velük, előre nem mondják meg, szóval zsákbamacska)
Van aminek a bundjai nincsenek jól megcsiszolva, van amelyiknek a pont berakásában van egy repedés de a legdurvább amit olvastam, hogy a nyakpálca el volt törve.

Audioll meg 10.000 fölött vállal ingyen szállítást, ha jól emlékszem.

Legrosszabb esetben van 30 nap amíg vissza lehet küldeni.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32829) bigrob válasza kemotox (#32825) üzenetére


bigrob
őstag

Ezt az árlistát kaptam:
Harley Benton TE-7 FanFret FBB 2018 DLX - 91.700 HUF/db
JBL LSR 305 - (33.000 HUF/db) - 66.000 HUF/2db
JBL LSR 308 - (53.000 HUF/db) - 106.000 HUF/2db
Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen - 37.000 HUF/db

Nincs ismerősöm Németben, ezért nem fogok kimenni és ingyen postával küldik, úgyhogy nekem megfelel.

Olyat coptam viszont.... Feldurrantottam az OTP-s számlámra, volt valami plusz ezer párszáz forint rajta, itthon nem tudom elutalni mert nagyobb mint a limit, aztán ezt megoldottam, majd jön a kövi error, hogy nincs elég fedezet a számlán...
Oké, vissza bankba, 300 ropi leemel és röpke 20 perc alatt értem el 15. kerület kertvárosából a dunaplázába, zárás előtt 5 perccel. Végigfutok az alsó szinten a parkolótól, info pultnál megkérdezem hol egy Unicredit, 2-vel feljebb a másik oldalon.... Kb oxigén sátrat kellett kérnem zárás előtt 1,5-2 perccel... :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33261) Alexios


Alexios
veterán

[link]

Egy leírás redditen hogyan kapsz modern metal hangzást ingyen vst-vel hátha érdekes valakinek

[ Szerkesztve ]

(#33495) Goose-T válasza nap (#33488) üzenetére


Goose-T
veterán

Ott voltam, hibátlan koncertet toltak! Az a hosszúhajú gitáros csávó eszméletlen, mekkora showman!

Nekem volt egy jegyem pluszban, mert egy haverom, akinek én vettem a jegyet, nem tudott eljönni betegség miatt. Persze másfél órával a koncert előtt jelentette be. Felhívtam egy csomó haveromat, szomszédokhoz becsöngettem, de senkinek sem kellett egy ingyen Priest koncertjegy, így hát eladtam az aréna előtt ötezerért a 23 ezres kiemelt állóhelyet.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33507) bigrob válasza #96302336 (#33506) üzenetére


bigrob
őstag

Én az Epi LP Studióm hangoltam le, sikerült be is állítani, de ilyen rövid menzúrával nem fogod élvezni, egyszerűen bármit csinálsz szar lesz.
Aki nagyon baritonozni akar, azoknak a 6 húros FanFret Harley Bentont tudnám ajánlani, 250 ojró. (audiollal még olcsóbb + ingyen posta)
Avagy 7 húros verziók valamelyikét. (nagyon szeretnétek ki is lehet próbálni nálam a 15. kerületben a 7 húros Telét)

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33546) brickm válasza bigrob (#33545) üzenetére


brickm
őstag

mondjuk ingyen pont nem, mert az se olcsó. csak olcsóbb mint venni 4 amcsi torzítót.

(#33577) Humbucker válasza bigrob (#33576) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem hiszem, hogy drágán adom. Én 80.000-ért vettem 65.000-ért árulom formatokkal együtt hibátlan állapotban, 2002-es koreai gitár, olyan jó állapotban van, hogy a korát meghazudtolja, egy karc nincs rajta szinte, ettől lentebb hova adnám?Ha nem kell így senkinek sem akkor megmarad nekem, ingyen nem adom oda, annyira nem végszükség, de ha minden jól megy becserélem a PRS-be.

[ Szerkesztve ]

(#33692) nagyArc válasza Tommyka21 (#33690) üzenetére


nagyArc
tag

Újabban ingyenes vst-kkel próbálkozom.
Vannak szuper jó erősítőmodellek, pl. a LePou erősítők:
[link]
Basszusgitárhoz meg a BassProfessor mindent visz:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33753) Kobe


Kobe
veterán

Akit erdekel: a fender is inditott egy online tanfolyast, fender play neven, most egy honapig ingyenesen lehet kiprobalni. Syngateshez hasonlo oktatoanyagok

(#33762) Moleman válasza bigrob (#33760) üzenetére


Moleman
addikt

6 után ingyenes a parkolás a környéken, legfeljebb sétálni kell kicsit. Szemben az OBI mögött van egy elég nagy parkoló, de nem tudom, mennyire szokott tele lenni, még sose mentem a Parkba kocsival. Ha az nem jön be, a Vágóhíd út környékén tuti lesz hely.

(#33763) Goose-T válasza Moleman (#33762) üzenetére


Goose-T
veterán

Az OBI parkolójában sorompós beengedés van, nem biztos, hogy ingyen van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33767) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Erről van valami infó? Az ingyenes videót csinálom, szépen Lassan haladok. :) Gondolkozom, hogy megveszem, nem egy nagy összeg.
Kb napi 15-30 perceket szoktam gyakorolni. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33771) FockeWulf válasza Speeedfire (#33769) üzenetére


FockeWulf
tag

A lehető legrosszabbat találtad meg. Arra a "gitarozom" vagy régebbi nevén "gitaregyetem" nevű projektre nem szabad pénzt költeni. De még az ingyenes videói sem ajánlottak...egyszerűen full össze-vissza, mindenféle ritmus nélkül magyaráz, s a 10-edik oktató anyagát is úgy kezdi, hogy a "fentről a negyedik húrra, a 4-es bundon tedd le az ujjad..." rettenet....
Fentebb linkelte valaki a justinguitar-csatornát...okosabb azt nézegetni :)

[ Szerkesztve ]

(#33777) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Vettem srácok. :R
Csak ingyenes online, de inkább élő tanár.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#33902) nagyArc


nagyArc
tag

Mivel elég sokunknak lehet Zoom multieffektje (G1on, G1Xon, B1Xon, stb.), ezért szeretném megosztani veletek, hogy tegnap találtam egy ingyenes szoftvert, amivel rohadt kényelmesen és egyszerűen lehet a preseteket és patch-eket kezelni.

https://tonelib.net/

Ha usb-vel összekötöd a számítógépet a Zoommal, akkor a szoftver segítségével a monitoron lehet tekergetni meg állítgatni a paramétereket, és közben valós időben hallod is az eredményt. Kipróbáltam és csodás! Nem kell a Zoom kis gombjaival szórakozni, a monitoron egérrel mindent be lehet állítani, és ezek a beállítások automatikusan beleíródnak a Zoomba. Drag and droppal szerkeszthetők a patch-ek, sőt még egy online közösségi adatbázisból is leszedhetsz beállításokat. Nagyon tudom ajánlani.

(#34071) Eastman válasza hdomiki (#34069) üzenetére


Eastman
őstag

Nem.

Felteszed a telefonodra a PitchLab -ot ingyen.

Beállítások --> Preset Instrument --> Guitar, Standard --> OK,
majd visszanyíl.

Ha látod a hangoló képernyőt, oldalra húzod az ujjaddal és a gitárod pengetve választasz a skinek közül egy neked logikusat és kényelmeset...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34216) bigrob válasza gooool (#34213) üzenetére


bigrob
őstag

Audioll.hu-val rendelteted, előtte keresel thomann.de-n egy jó bal kezes újabb harley bentont, ha az oldallal rendelteted kb 10%-al olcsóbb és ingyen házhoz szállítják. (volt egy 300k+-os rendelésem már így).
Az újabbak már teljesen jó hangszerek, többnyire beállítva is kapod kézhez, az én 7 húrosomhoz hozzá se nyúltam. Kényelmesebb a vékonyabb test miatt a villanygitár, nem is tudom hány éve nem vettem elő az akusztikusom...

Nem tudom milyen forma tetszik, itt egy pár amit a Thomannos nemzetközi facebook csopiban szeretnek:
Leszpól klasszik
Feka Leszpól aktív szedővel (ESP Eclipse copy)
Szintén feka, passzív szedőkkel
PRS copy (több színben is van, nem linkelem végig)

Single coilos dolgokat direkt nem küldtem, látom a mötál kell neked is! :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34225) bigrob válasza Humbucker (#34224) üzenetére


bigrob
őstag

Magán az eszközön ahova be van dugva a gitár nem világít konkrétan pirosan az a szerencsétlen led? Addig kell letekerni azt a gaint amíg soha nem vált át pirosra, csak zöldre... Konkrétan van olyan gitárom amivel egy hajszálnyit tekerem a minimum fölé...
Bal alul húzd lejjebb az inputot, noise gate decayt 0-ra.
Keress valami alap clean presetetet.
Jobb alul kapcsold ki az output settingset
Jobb alul húzd le 0-ra az output hangerőt

Hogyan tudsz letölteni a cloudból?
bal fent felhő, preset, jobb felül ott a kereső ikon, bepötyögöd "5150 metalcore" mást nem fog kiadni, rákatt, letölt (ha virágbolti biasod van csinálni kell egy ingyenes accountot és arra belépni, majd miután letöltötted kilépsz, remélem ezt már nem kell leírni hogyan...)

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34300) Ataxia válasza Moleman (#34299) üzenetére


Ataxia
tag

Workbenchem nincs valamint ingyenesen letolteni se lenne értelme , mivel nincs olyan eszközöm amivel összekapcsolhatom Pl: line 6 pod xt,pod 500.

Szóval ezek szerint , akkor gyárilag nincsenek benne alternativ hangolások.
köszi

(#34359) Kobe


Kobe
veterán

Talaltam egy progit, eleg hasznosnak tunik: RiffStation
A lejatszott zenebol megtalalja a benne hasznalt akkordokat.... Ingyenes, probat meger jatszani

(#34364) Alexios válasza Kobe (#34363) üzenetére


Alexios
veterán

Hát nem tudom. Szerintem ha valaki tényleg meg akar tanulni gitározni, akkor igazából ezek közül bármelyik választja nem az fogja visszatartani amúgy, akármilyen dalok is vannak benne, én tartom, hogy a legjobb neten elérhető anyag még mindig justin oldala, összeszedett, rendszer alapján megy, ha akarsz dalokat is tanulhatsz hozzá, stb, mindezt ingyen. Ráadásul a dalok is egy ideig fontosak, aztán egy szint fölött jó eséllyel meg tudja oldani magának az ember, ha mást nem tab alapján, jobb esetben füllel.

A "gond" akkor van, ha igazából valaki szeretne megtanulni, de nem annyira, hogy a szükséges munkát is beletegye, szerintem erre reakció a csilivili gui, mert szerintem én mondtam már a topikban is, de se a yousician, se a rocksmith nem a legjobb oktató anyag, előbbiben legalább valami struktúra féleség van, utóbbiban meg semmi - de sokkal jobban leköti a figyelmét annak aki nem akar tanulni csak szórakozni.

Szerintem ennél nagyobb világmegváltás nem is lesz, amíg nem lesz valami tabletta arra, hogy másnapra Hendrix legyél :D Jelenleg nagyjából minden típusú érdeklődőre lehet találni már valami oktató videót, szoftvert, akármit, én nem tudom elhinni, ha valaki azt mondja hogy a hiányos anyag tartja vissza, és nem a gyakorlás hiánya, azt meg semmi nem tudja pótolni, akármilyen neves gyártó csinálna akármilyen felületet.

[ Szerkesztve ]

(#34539) Plazmacucci válasza Goose-T (#34538) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha így is van, egy csomó jó ingyenes IR letölthető a netről. Engem meggyőzött :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34654) bigrob válasza Alexios (#34653) üzenetére


bigrob
őstag

Ahogy írtad, plusz 10.000 huf fölött ingyen szállítás ha jól emlékszem.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35086) consono válasza arnyekxxx (#35085) üzenetére


consono
nagyúr

Cserébe ingyen van :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#35398) Kobe válasza freelanced (#35397) üzenetére


Kobe
veterán

Nem tudom milyen az epulet, de nekem a katana is 0.5w volt hogy maceras volt, masterral meg azt is tekergetni kellett
Cserebe volt egy 50x50 beast a lakasban ami nem volt kihajtva soha (sztem frusztralobb ott allni es nezni porosodni a dolgokat, mint kompromisszumot hozni)

Penzben kifejezve: katana 55-70K
Katana air 130-150K
THR10 - 100K, 90K
HT5 - 120K
Multi (Boss gt100 vagy ahhoz hasonlo) 80-90K hasznaltban, 100-120 ujonnan (mooer pl ujonnan kedvezmennyel 83K)

Normalis interface: 35K-37K
VST - mindegyik van ingyen, nem reklamozom, de talaltam egy nagyon fasza tematikus honlapot

Nem a soherseg miatt, csak nem biztos hogy megeri rogton 60-70K t elkolteni pluszba szobazajongasra

(nekem sem a kedvencem a vst-megoldas, de a legkoltseghatekonyabb es szomszedbaratabb)

En pl egy 8 eves dell laptopon hasznalom a focusriteot.... 2ms latencyvel

[ Szerkesztve ]

(#35410) Kobe válasza consono (#35408) üzenetére


Kobe
veterán

A legnornalisabb VST-k tok ingyenesek.... :)
Pl Thermionik

[ Szerkesztve ]

(#35411) Alexios válasza Kobe (#35410) üzenetére


Alexios
veterán

A Thermionik szerintem pont nem ingyenes :D A lepou pluginok azok, ott vannak jó erősítő modellek is amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#35490) arnyekxxx válasza benedekco (#35485) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Felvenni csak úgy ami kijön a ládából azt átküldeni ismerősöknek

Tedd le a telefonod valahova a láda közelébe.

vagy felvenni, hogy összehasonlítsam pár hónappal később a fejlődésem megmérésének jeléül,

vedd fel pc-n az erősítő jelét és dobj rá valami ládaszimulációt.

Esetleg valami nagyon kezdetleges otthoni saját Cubase-es zene szám készítésre meg ilyenek.

vedd fel pc-n az erősítő jelét és dobj rá valami ládaszimulációt.

Ha veszel valami mikit és a doboz elé lógatod az minden lesz csak nem jó. Az ingyenes LeCab-al meg valami fasza IR csomaggal sokkal jobb (és konstans jó) gitárhangod lesz a felvételen mint amit egy 20ezres mikivel csinálsz a nappalidban lógatva. És ha cubasezés közben eszedbe jut, hogy mennyivel facább lenne a nóta 1x12 orange láda helyett 4x12 mesaboogie ládával akkor lecseréled 2 kattintással.

Pont a kábelt akarom elkerülni, egyszerűen a hangládával való játék az élvezetes.

az lehet, de a felvételen nem azt fogod hallani amit játék közben hallottál. Ha a mikit egy centivel odébb teszed a térben bármilyen irányba már drasztikusan megváltozik a felvett hang.

[ Szerkesztve ]

(#35728) freelanced


freelanced
addikt

Ha valaki tervezne rendelni mostanság Thomannról bármit 165 Euró körül jelezze, mert akkor össze tudnánk hozni egy ingyenes szállítást. :K

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#35729) bigrob válasza freelanced (#35728) üzenetére


bigrob
őstag

Audiollal rendeld, 10k fölött ingyen posta és olcsóbb is a cucc..

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#35775) Alexios válasza Tommyka21 (#35745) üzenetére


Alexios
veterán

Kértem én is ajánlatot most tőlük, konkrétan minden terméket kicsit drágábban adnának mint thomannrol - de a szállítás ingyen van, szóval így is olcsobbra jön ki, de régebben nagyobb kedvezmény volt

[ Szerkesztve ]

(#35776) Tommyka21 válasza Alexios (#35775) üzenetére


Tommyka21
tag

Jaja. A szállítás csak 900 Ft vagyis 3 euro. Thomannál 18 euro asszem. Persze bizonyos összeghatár felett ingyenes.

(#36222) Eastman válasza Kobe (#36218) üzenetére


Eastman
őstag


+


+


+

...vagy, ha minden mostani felesleges kütyüt eladsz...


+

x Kompakt, minőségi padló multi-effekt, egyszerű potméter-alapú interfésszel
x Egyszerre nyolcféle effektkategóriából választhatunk, melyek mindegyike többféle effektet tartalmaz
x Kezelése éppoly egyszerű, mint egy kispedálé
x Csúcsminőségű effektek közül választhatunk, köztük klasszikus BOSS kispedálok és a legújabb MDP effektek
x A GT-100-ból származó, frissített COSM erősítő modellek
x Nyolc többfunkciós lábkapcsoló és egy Expression pedál
x Manuális mód a kispedál-szerű használathoz; Memória mód a komplett Patch-ek váltásához
x A Delay szekció tartalmaz egy Frázis Loopert is 38 másodpercnyi felvételi idővel
x Működik hat darab AA elemről, vagy opcionális PSA adapterről
x Beépített USB audio/MIDI interfész
x Ingyenes BOSS TONE STUDIO szoftver, mellyel számítógépen szerkeszthetjük és rendezhetjük hangszíneinket, valamint belehallgathatunk és ingyenesen letölthetünk Patch-eket a BOSS TONE CENTRAL weboldalról

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36571) benedekco válasza cucka (#36559) üzenetére


benedekco
addikt

Nem az övék, csak nem rég kezdték el forgalmazni, de pl Amazonon Gear4Music-on már régóta lehet kapni és gyárilag alapértelmezetten egy dzsunka szar. Beállítás után oké.

A felépítés mint olyan perpill nem annyira de mint használhatóság annál inkább számít. Amíg az eastcoast a dobozából kivéve használhatatlan a "nut" (ez amúgy nyereg? vagy mi magyarul?) magassága miatt, azaz üresen be van hangolva, lefogsz egy alap akkordot és kampec, hamis. A híd sincs rendesen beállítva általában, a nyak meg van hogy görbe. Láttam boltban. Sose vennék ilyen beállítás nélkül. Egyedül Andertons állítja be neked szó nélkül, ingyen és bérmentve.

re: (#36558) arnyekxxx

Én lehet nem mondom meg, de biztos van aki igen. A hangzás nem minden. Ha megízesíteném a ciánkálit, akkor megennéd mert finom? Persze atom beteg hasonlat. De a gitár nem csak a hangzásról hanem a fogásról kényelemről is szól. Ilyenkor jön a duma általában, hogy egy profi minden eljátszik, igen ez részben igaz is de azért nézzük meg hogy a profik min játszanak, nem eastcoast-on és nem a burzsoáság miatt.

re: (#36564) arnyekxxx
Az autót meg egy darab vasból építik négy kerékkel rajta. Ja nem! :U

re: (#36566) cucka
Sokat is jelent a beállítás. A gyárban nem feltétlenül állítják be a legvégén. Ezért is van annyi bound hiba.
A másik, hogy ha beállítanak valamit a világ más részén, más időjárási viszonyok és légnyomás mellett attól még elállítódhat mire az ide ér.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36605) brickm válasza cucka (#36601) üzenetére


brickm
őstag

Nyilván nem egy darabokkal szórakozok én se, de akkor sincs ingyen a műanyag se, meg a szállítás se, meg van akinek adót is kell fizetni, hogy a többiek ne haljanak éhen.
Maga a tekercselőhuzal ahonnan én veszem(azt a minőséget) kb 4humbuckerre való 12ezer Ft. Már ez egy nem annyira kis költség, nyilván ha vennék belőle 10kg-os tekercset fele ennyire jönne ki egy db hangszedő, de nézd meg mennyibe kerül és megérted miért nem veszem meg :)

(#36672) #96302336 válasza Goose-T (#36667) üzenetére


#96302336
törölt tag

Bakker. És azonnal el is kapkodták, a balos bass-t. Hááámongyuk 14.000HUF durván brutál ingyen volt. Arra lecsaptam volna...

(#36761) Alexios válasza V.Stryker (#36760) üzenetére


Alexios
veterán

Mit szeretnél róla tanulni? Szerintem pusztán gyakorlatok miatt semilyen oldalra nem éri meg előfizetni, van n+1 könyv, ingyenes oldal, stb, ahol találsz, nekem van vagy 4 könyvem itthon amiben csak gyakorlatok vannak, de olyan nagy variáció nincs köztük, sajnos mindegyikhez gyakorolni kell :DDD. Elmélet miatt akár megérheti, főleg ha nem megy az angol, de magát az oldalt amúgy nem ismerem, szóval azt nem tudom milyen színvonalon van.

[ Szerkesztve ]

(#36806) Goose-T válasza Kobe (#36801) üzenetére


Goose-T
veterán

Ennél meg már az a fura, hogy pénzt kérnek érte. :D Miért nem tüzeli el, vagy adja oda ingyen valakinek?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36908) Goose-T válasza nap (#36900) üzenetére


Goose-T
veterán

Ennél már csak az a viccesebb, amikor egyáltalán pénzt kérnek egy páncéltőkés bécsi zongoráért. Örülnének, hogy elviszi valaki ingyen. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37152) Berreh válasza FockeWulf (#37151) üzenetére


Berreh
tag

Ne haragudj, de senki nem mondta, hogy a márkás hangszedő ne lenne jobb.
De, ha utánanézel, hamar megtalálod, melyik neves zenészt, melyik hangszer gyártó látja el ingyen, reklám értékű felszereléssel. El tudom képzeni, hogy az sem a gyártósorról lekerült eszköz, hanem kifejezetten a felhasználó sztár részére gyártott promóciós termék. Ami - mint hogy váltig erősködsz mellette - megtérülő befektetésnek tűnik :)
De, én nem vagyok világhírű zenész és nem is leszek - bár lennék, de képességeim erősen korlátozottak. Te is nemrég kezdted, gyakorolni, tanulni a tömegtermékek is bőven jók. Próbálkozni, bütykölni, cserélgetni, meg kisebb szívfájdalommal lehet ezeket.
És azt írtad, nem akarod a feszültséget kelteni. Csak szólok, mégis nagyon jól csinálod :)

(#37291) Eastman


Eastman
őstag

"Szerdán GARÁZSVÁSÁR a HANGMESTER.HU Hangszerboltban!

Kedves Zenész Barátunk!
Sokan kértétek, így 2 év kihagyás után ismét hangszeres GARÁZSVÁSÁRT
rendezünk hangszerboltunk "lezárt emeleti" részén.

Időpont: 2019.03.20. 12:00-18:00
Helyszín: 1088 Bp., BAROSS u. 77. HANGMESTER.HU

Minden törzsvásárlónkat és fórumozónkat üdítővel és ropogtatnivalóval
várjuk. Az akcióban többek között raktárunkban "felejtett" ROLAND,
MARSHALL, RODE, BOSS, NORD, CASIO termékek vesznek részt, valamint
általános akciót hirdetünk ERNIE BALL, ELIXIR és GHS húrokra, kábelekre,
pengetőkre.

Ha eladó használt hangszered van, hirdest meg ingyenesen
www.hasznalthangszer.hu oldalunkon (99
999 hangszert hirdethetsz egy időben!), vagy ha behoznád bizományos
értékestésre, akkor válaszolj erre a levélre!

Képeket fórumunkon osztunk majd meg: 
www.hangszerforum.hu
Várom szeretettel:

Kiss Barna és a HANGMESTER.HU Csapat"

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37342) arnyekxxx válasza bot1978 (#37339) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én nekiálltam megcsináltam, volt vagy 30 perc a takarítással együtt. Az a tokmánybafogható ráspoly elméletben fasza, a gyakorlatban viszont hamar szétcseszi a mezei fúrót, az oldalirányú nyomásra nincsenek felkészítve. Ráadásul azzal is úgy indul a dolog, hogy belenyomod a fúrót a drága gitárba :)

Óvatosan kell dolgozni és megvan ingyenből vagy meg kell csináltatni valakivel jópénzért vagy várni a sültgalambra. Mindegyik valid megoldás, kinek mi tetszik. Pár hónapja valaki itt gitárszervizt keresett megforrasztatni a gitár jackaljzatában a drótot. Nem vagyunk egyformák :)

[ Szerkesztve ]

(#37370) bot1978 válasza arnyekxxx (#37369) üzenetére


bot1978
senior tag

Ehhez éppen nincs, de máshoz van. Akad például digitálisan fokonként állítható forró levegős forrasztóállomásom, aminek hála remekül tudok dolgozni fenyőgyantával. Most is azt használnám, mert átmelegítve könnyen formálható, ingyen tudom szüretelni így nem sajnálom, jól tapad, alkohollal nyomtalanul letörölhető és imádom az illatát.
Szóval erre a doboztetőre gondoltam, hogy a megfelelő méretűre vágva felragasztom fenyőgyantával a nyakra sablonnak és multitaskerrel vágom, csiszolom a fogólapot akkorára, hogy a doboztetődarab két széle érjen hozzá a nyak végéhez. Elég sokat dolgoztam már ezzel multival, kinézem magamból, hogy okés lesz. A végén drillel picit gömbölyítem majd az éleit esetleg. Majd ahogy adja magát.

(#37371) bigrob válasza brickm (#37364) üzenetére


bigrob
őstag

Köszi a tapasztalat megosztást! :)
Deko gitárokon kísérletezgetek, illetve most van egy ingyen Washburn V-m amin szerintem az összes bund kuka annyira belemart már a bundokba a húr, de egy próbát megér címszóval lehet rápróbálok.

Profilozó van, használtam is már 2x! :DDD

Elakadok jövök! ;]

(#37370) bot1978
Én tuti egyenesre vágnám.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#37490) fattyu válasza Moleman (#37485) üzenetére


fattyu
veterán

én elhiszem mivel ez tök szubjektív. kinek mi tetszik ugye.

nekem a v30 karcos rideg nem finom. a V60 sokkal jobb de még mindig nem első választás lenne.

Mai kutakodásom eredménye hogy seventy 80at ingyen se cserélném modern greenbackre :D

alapvetően ugyanabban a rendszerben a g12-65 a g12m-70 és g12t-75 hangja tetszik. főleg ezekből is a régebbieké, bár ezeknek a hangjában évjárat függvényében sem bírtam olyan számottevő difit felfedezni. Szemben pl a greenbackekkel. Aminek a 70es eleji pulsonic verzióktól libabőr, az ujaktól meg kiráz a hideg... :D gyakorlatilag star wars vs űrgammák érzésem van.

Igen tudom yt alapon nehéz megváltani a világot, de maradjunk annyiban hogy sageborn bácsi elég konzisztensen nyomja és amit ismerek is személyesen saját fülre azt pl már remekül lehet hasonlítani yt alapon is.

alapvetően egy 20-30 éves turkálatlan marshall ládával amelyikben ezekből van valamelyik asszem igen happy tudnék lenni.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.