Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57844) Ba cy lus válasza X2N (#57843) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Akkor sem túl elegáns a nagyimpedanciás dinamikus fejhallgatókkal egy kalap alá venni az elektrosztatikust/Staxot. Teljesen más a működési elv (amiből következik a Staxok extrém magas impedanciája).

[link]
Nagyméretű síkkondenzátornak úgy képezik ki az egyik felületét, hogy képes legyen kismértékben elmozdulni. A mozgó elektróda a membrán. Ha ennek a kondenzátornak a két fegyverzetére feszültséget kapcsolunk, erőhatás ébred és elmozdítja a membránt. A kondenzátortípusú átalakítónak polarizációs feszültségre van szüksége (kb. 1000 voltra), erre szuperponálják a műsorjelet. Az elektrosztatikus fejhallgatóhoz tehát egy kis dobozka is jár, az állítja elő az egyenfeszültséget a hálózati feszültségből.

[ Szerkesztve ]

(#57862) Nunder


Nunder
őstag

Humble Bundle dobta fel ezt a gitár témájú könyves bundle-t.
Fogalmam sincs, milyenek a könyvek, a teljes pakk 17 EUR alatt megvan, ha valakit érdekel. Van benne minden féle: felvételről, gyakorlatokról stb.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#58018) Alexios válasza consono (#58017) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem is van pg mini, szeretem gyakorlásra, de szerintem nincs az a kis doboz valami ami jobban szólna mint egy rendes 12" hanszóróval szerelt erősítő

(#58021) chaosmonger válasza freelanced (#58012) üzenetére


chaosmonger
tag

Még egy szavazat a Spark-ra. Sőt megkockáztatom, hogy a hozzászólásod olyan mint egy bújtatott Positive Grid reklám, annyira passzol az igénylistád az erősségeivel.
Piszok jól szól halkan is, fejhallgatóval is, kicsi, kompakt, nem kell hozzá gép, telefonról vezérled, onnan tudsz dobalapot vagy backing tracket is küldeni rá, a tone cloudból egy perc alatt bármilyen hangzást letölthetsz, rockban, metálban kifejezetten erős stb.
Nekem sokkal jobban tetszik mint a Katana pedig az is van.
Ráadásul basszusgitár erősítő modellek is vannak benne.
A 3-ból bármelyik jó, mondjuk a 40-et azért nem ajánlanám mert az már elég drága és az a legrégebbi konstrukció, a GO azért már lehet hogy tényleg pici lenne basszushoz, úgyhogy talán tényleg a Mini lenne a legjobb, pedig nekem pont az nincs :).

(#58068) freelanced válasza consono (#58035) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, sajnos elektromoshoz talán még elég is, basszusgitárhoz kevés lenne szerintem, meg igy kicsit megfülelve.

Alexios

Változó, bár kérdés, hogy mi számit halknak. Alapból ugye nem próbára kellene egyelőre, nem lenne dob, se másik gitár, tényleg itthonra kellene. Aztán persze ki tudja mit hoz a jövő, szóval nem árt kicsit észben tartani azt sem, de azért nem alapoznék erre. Kimondottan szeretek napközben fejhallgató nélkül játszani, szóval nem akarok csak fejhallgatóra alapozni, nekem annyira nem kényelmes, de este, netán korán, vagy ha épp van valaki más is itt, akkor úgy is az lenne az opció, vagy a hangfal halkan. Napközben se tudok persze sokkal többet mint egy TV hangerő, nem tudom, hogy ott már oké-e egy FRFR vagy sem. Én úgy tudom azok megengedőbbek, pl van 10"-os de aztán persze ki tudja, hallani kell.

Goose-T

Ez, hogy nézne ki a láncban egyébként amit ajánlottál, el tudod esetleg mondani neked, hogy van bekötve?

Ez az Eris 8 olyan monitorhangfalhoz is jó Presonus Eris Sub 8BT aminek állitható crossover kell? Állitható ebben?

Szerinted valósabb, használhatóbb setup ez igy mint az FR10?

Egyébként ha sub + hangfal vs 2db 5 vagy 8" stúdio monitor összességét nézzük, van amelyik jobb opció? Nagyon az első felé húzok, mert nem szeretem a nagy hangfalakat az asztalon, nem igazán fér el, állványnak is kevésbé van hely, egyszóval ez a 3 - 3.5"-os megoldás nem rossz, de basszus téren biztos nem elég önmagában.

X2N

Köszi, mindent figyelembe véve, valahol ez lenne az ami leginkább kiszolgál egyelőre, anélkül, hogy plusz dolgokat kéne vennem hozzá.

Az ajánlott ládát megnézem, de kicsit filózok, amiatt is amit consono irt, hogy ki tudja az mit tud halkan produkálni. (TV hangerő, átlagos). Estére oké a fejhallgató, napközben mehetne picit hangosabban, de lakóház, szóval senkit nem szeretnék zavarni vele.

Nem bánom ha egy olyan szettem van ami később is kiszolgál meg rugalmas felhasználás terén, de tény, hogy az első szempont az otthoni gyakorlás, ha abban rossz, akkor nem előnyös, ha abban jó és másban IS akkor annak kimondottan örülök, de a fő szempont az.

"Ilyen digitáis Fender kombót 100% hogy nem vennék"

Miért? Sokan szeretik, nem kötekedésből, csak kiváncsi vagyok.

"Ebből a szempontból jobban jársz egy audio interface-el"

Az a baj a mostani interface-m nem túl használható, nem tudom mi baja, de két gondom van vele, egyrészt valamiért nem szabályozható külön róla a hangfal és a fejhallgató, ami elég használhatatlan igy, másrészt pedig nem jó a gitár bemeneti jele valahogy, legalábbis tonexben. Meg ez lehet, hogy az én problémám, de nem nagyon akarok szoftverezni, hardver nélkül. Mármint egy stomp, tonex okés mert bármelyik megy a gép nélkül. Nem igazán szeretem az ASIO-t, sok zaj is jön a gépemből, coil whine stb. nem annyira van jó tapasztalatom a csak gépes megoldással, de lehet, hogy csak engem bosszant ebbe időt ölni, és tud teljesen jól működni. Szóval nem támadni akarom csak nekem kényelmetlen volt az eddigiek alapján.

"Az a baj hogy rengeteg lehetőség van, opció paralízis 120%-on, aztán ha megveszed valamelyik kütyüt lehet hetekig állítgatni"

Nekem a Stomp esetén pont ez tetszik a Tonex-el szemben, elvileg működik out of the box. Megerősiteni nem tudom, de látok rá esélyt, hogy az ember csak bedugja és használja, minden állitható az eszközön, meg vannak presetek előre, szóval max választani kell, de ott meg erősitő alapján is lehet.

Lehet, hogy félreértettem amit irsz: "az nem igazán fejhallgatós megoldás, mint a HX Stomp vagy Ampero II"

De a Stomp-on meg szerintem az XL-en is van fejhallgató kimenet, Tonex Pedalra is igaz ez, szerintem még az új Tonex One is működik fejhallgatóval. Ezek közül amiket én eddig néztem szinte mindegyiken volt.

Persze emberfüggő, de nekem nagyon sokat számit, hogy vannak fizikai gombok ezeken és nem kell hozzá gép. Konkrétan a Stompot beteszed egy táskába egy fejhallgatóval, viszed a gitárod és játszhatsz bárhol vele.

______________________________________________________

Alapvetően akkor hangzásban esélyesen jobb lenne egy monitor hangfal mélyládával mint egy FR10 vagy poweramp + cab, vagy akár a Katana? Ez basszusgitárhoz is működik?

Ma kipróbáltam a Fender Rumble-t sima gitárral, nem volt olyan borzasztó mint vártam, szóval még ezen is filózok, hogy marad ez ha épp hangosan akarok játszani, de most ez a mélyládás megoldás egész szimpatikus lett.

Köszönöm mindenkinek,

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#58070) X2N válasza freelanced (#58068) üzenetére


X2N
senior tag

"Ilyen digitáis Fender kombót 100% hogy nem vennék"
Mert a nyitott kombó hátra is szól, nagy hangerőn a mögötte levő falról visszapattanó hanghullámok belezavar a többi hanghullámnak aztán egy mosott katyvasz lesz az egész hangzás, a másik oka meg hogy nem szól elég feszesen, mert nincs se felület, se csillapítás a hangszórónak, metálra nem az igazi. A nyitott kombónak az előnye ami a hátránya is, nem irányítottan szól. Én a zárt ládákat preferálom, de hozzá kell tenni hogy itt is inkább a 2-4 hangszórósakat, mert az 1 hangszórósak jellemzően dobozhangúak ha alul vannak méretezve, meg a legtöbb 1x12-es láda nyitott, vagy eleve van rajta már reflex nyílás hogy megszólaljon valahogy. Ez a Peavey láda amit írtam viszonylag nagy a többi 1x12-eshez képest és megvehető Greenback és V30-hangszórókkal.
Próbáltam egy ilyen kombót gitárcentrumban, lehetett állítani hogy melyik végfokcsövet modellezze, jópofa de nem estem tőle hanyatt, ahhoz képest meg amit tud, drága.

Azt kellene eldönteni hogy mindenképpen számítógép nélkül használható dolgot akarsz vagy esetleg olyat amit géppel is lehet használni és gitárra kell vagy basszusgitárra is.... Nekem az előbbi setup van, csak gitárra, régi modellezős fej, csöves fejek, 4x12 láda. Ha csak gyakorlás a cél gép nélkül akkor Hotone Ampero, mellé egy harley benton mini végfok és egy láda.
Ha basszusgitárra is akkor fejhallgató+FRFR láda, hotone ampero+végfok

Ha a gép előtt akarsz ülni akkor jó a tonex is meg valami stúdió monitor hangfal, csak emellé kell is valami kiegészítő hangfal ami a basszusgitárral is megszólal.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58090) consono válasza X2N (#58089) üzenetére


consono
nagyúr

Emellé már csak az kell, hogy a két lábaddal meg üsd a dob+cint és közben énekelj és kész is vagy. Vagy egyszemélyes zenekar, vagy zenebohóc ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#58095) X2N válasza FockeWulf (#58094) üzenetére


X2N
senior tag

Még azonos korcsoportból is lesznek nézeteltérések, elég csak mindenkinek visszagondolni az osztálytársaira...ment a klikkeskedés rendesen. Azért vannak ilyen zenekarok, a magyar East is ahol több generáció zenél együtt. Csak nem gondolom hogy ha valaki amatőr zenészként/zenekarként keres más zenészeket, vagy csak hobbiból együtt zenéléshez másokat, úgy hogy még pénzt se keres elvárhat ilyen dolgokat, az meg a másik hogy meg se hallgatják azt aki esetleg veszi a fáradtságot és jelentkezik. Azért nézzünk már körül hányan vannak átlagban akik mondjuk kapásból koncertképes cuccal rendelkeznek, és annyi szabadidejük van megtanulni több számot normálisan úgy hogy azt zenekarban el is tudják játszani? Munka, gyerek, feleség, suli, kutya, macska, egyéb állat, stb mellett? :DD Ja és az se lenne hátrány ha az adott jelentkező hasonló zenét szeretne játszani...ami persze idővel változhat is. ;] Profi zenészeknél biztos hogy sokat elnéznek a másik személyiségéből vagy valami másban is kell kiemelkedőnek kell lenned különben miért kellenél a zenekarba? Ahogy Lars a Metallicába is? Amikor bármelyik másik dobos jobb?

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58101) cucka válasza X2N (#58095) üzenetére


cucka
addikt

az meg a másik hogy meg se hallgatják azt aki esetleg veszi a fáradtságot és jelentkezik.
Ezek azok, ahova 8 húros gitárral szerettél volna basszusgitározni menni? ;]

Egyébként érdekes, olyan rockzenekar van, ahol a basszusgitár kiváltja a gitárt (Royal Blood), de olyanról nem tudok, ahol fordítva lenne.

Maga a gondolat egyáltalán nem új, hogy az 1 teljes oktávval mélyre hangolt gitár az basszusgitár is lehet. A Fender a 60-as években hozta ki a Bass VI-t, az pontosan ugyanez.

Lars pedig nem azért dobol a Metallicában, mert olyan megnyerő a személyisége vagy a dobtudása, hanem mert az az ő zenekara. (Meg Hetfield-é nyilván)

[ Szerkesztve ]

(#58102) X2N válasza cucka (#58101) üzenetére


X2N
senior tag

Igen, de azt is hozzá kell tennem hogy nem mondtam azt 1x sem hogy ne vennék egy basszusgitárt, csak annyit írtam hogy jelenleg egy 8 húros gitárom van, ezt tudom vinni.
Lars menedzseli a dolgokat úgy tudom, amellett hogy dobol is :), Hetfield-ék meg írják a számokat. Nincs ezzel semmi baj, nem vagyunk egyformák, én is szívesebben írogatnák olyan számokat mint Hetfield, ahelyett hogy üzleti dolgokkal foglalkozzak.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58106) cucka válasza X2N (#58102) üzenetére


cucka
addikt

Abban a hitben élsz, hogy ha egy gitáros a kezébe vesz egy mélyre hangolt gitárt, akkor egy csapásra basszusgitáros lesz belőle. Hogy a basszusgitározás az ugyanaz mint a gitározás, csak egy nagyobb gitáron. Hogy a két hangszer között csak a frekvenciákban van különbség.

Lars pedig nem csak menedzseli a zenekart. Ő az, aki James riffjeiből dalokat csinál. Ő dönti el, hogy mi az ami jó, és mi az, amit ki kell dobni. De még a koncertek setlist-jét is ő rakja össze.

[ Szerkesztve ]

(#58112) Goose-T válasza X2N (#58095) üzenetére


Goose-T
veterán

Húbazmeg, ezt a felénél ki kellett nyomnom, annyira szar. A dobos szétveri az egészet oda nem illő figcsókkal, ennél még Lars minimáldobolása is jobb. Hetfield hangja meg annyira szét van autotune-ozva, hogy elönt a szekunder szégyen, amikor hallgatom. A világ nyolcadik csodája, hogy ezek a mai napig megélnek ilyen produkcióval.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58113) X2N válasza Alexios (#58111) üzenetére


X2N
senior tag

"A különbség a zenei funkciójában van. A basszusgitár más szerepet tölt be a zenében, ezért mást érdemes rajta játszani, máshogy, más hozzáállással."

Igen ez a fő különbség...a dobost segíted ki a ritmus szekcióban. Nem ugyanaz a szerep mint egy gitár.

Alexios- Kezdőként sem nylon húroson klasszikus gitáron kezdtem, pedig mondták nem kevesen , még gitártanár is hogy azon kezdjek. Elektromos gitáron kezdtem és anno többet használtam 10-s húrt mint 9-est. Tudtam mit akarok játszani. Akusztikusom 1X ha volt életemben. Másoknak vettem 1-2 akusztikus gitárt családban, mert látta mindenki mennyire szeretek gitározni, nekik a nylon húroson se sikerült megtanulni. Ma meg már 9-est használok mert könnyebb nyújtani. Ha 2 egész hangot kellene nyújtanom akkor már lemennék 8-asra, de annyira ritkák azok a számok ahol kellene hogy marad a 9-es. 3-4 hónap után már nem fájtak az ujjaim, napi több óra gitározás után. Mindent meglehet szokni. De nem volt soha erősek az ujjaim.
Goose-T- Ízések és pofonok, ha beleolvasok a komment szekcióba röhögni tudok az ilyen kommenteken:
James: “Make Lars hear you give us your best” Crowd: DIE!! DIE!! DIE!!
Hetfield mégis végig vigyorogja miközben játszanak :D

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58118) X2N válasza cucka (#58116) üzenetére


X2N
senior tag

Mindig érdekes meghallgatni ilyen vegyes felállásokat is. Rengeteget számít a dobos is. Joey sokkal technikásabb dobos. Nem véletlen hogy meg se próbálja Lars-t utánozni. :B

freelanced-bluetooth-os audio interface? Vannak fenntartásaim, nem a Focusrite-ok népszerűek ebben az árkategóriában(olcsó belépő audio interface)?

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58119) cucka válasza X2N (#58113) üzenetére


cucka
addikt

Nem a dobost segíted ki. A dobossal együtt játsszátok a groove-ot. Amire nem tudom mi a jó magyar kifejezés. A dobos a ritmust játssza, basszussal együtt lesz a kettőből groove.

Emellett megalapozod a zenében a harmóniát - vagy megerősíted az akkordot amit a dallamhangszerek játszanak, vagy ellenpontozod.

Ezért van az, hogy egy csomó metálzenében ahol a gitáros írja a bassline-t a basszusgitárnak lényegében semmilyen zenei funkciója nincs, az egyedüli feladata, hogy vastagítsa a hangzását a többi hangszernek. Mert ha gitáros fejjel gondolkozol, az nem fog működni, az ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58120) X2N válasza cucka (#58119) üzenetére


X2N
senior tag

Ezért vettem én is a 8 húrost. Sokoldalúbb. Lehet a dobbal kooperálni. Meg tanulni hogy játszanak a basszusgitárosok, sokkal groveosabban játszanak.
Belehallgattam a Lombardos Battery-t is, Robert élvezi nagyon :D

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58169) X2N válasza lacibattya (#58168) üzenetére


X2N
senior tag

Ha komplett számot akarsz tanulni és nem csak technikát gyakorolni, vagy 1-1 részeket tanulni akkor semmiképpen se magában játszd, az internetes tabot követve, készíts saját egyszerűsített tabot hozzá, ne csak nézd netes tabot miközben játszd, a készített tab-ban én felbontom a számot részekre feltüntetve(Intro,Verse,Pre-chorus,Chorus,Bridge,etc.), csak így fogod tudni hogy épül fel strukturálisan a dal(amit magát a tabot követve nem feltétlen szoktam pl figyelni, csak azt amit játszani kell), aztán ha ez megvan meghallgatod a számot és követed hogy jó-e az a dalszerkezet amit felvázoltál, gyakorlod az összes részt külön külön és ha ez megy akkor már gyerekjáték lesz zenére játszva eljátszani az egészet, még tab nélkül is. Én így csinálom. Aztán ha megy, akkor lehet több számot összefűzve komplett setlistet begyakorolni, úgy hogy nem állsz meg a számok között se.
Probléma nyilván akkor van ha technikailag nem vagy azon a szinten amit a szám megkövetel és nem megy még lassítva se(ha gyorsabban is letudod játszani még tab lesés nélkül is egyes részeket metronómra az nem hátrány), vagy ha eddig se metronómra gyakoroltál és nem győzöd követni a dobot, nem tudod pontosan oda tenni a dolgokat...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58206) bigrob válasza chaosmonger (#58190) üzenetére


bigrob
őstag

Én is így gondolom, ott voltam én is a tömegben amikor üvöltöztük, hogy b@sszátok le a dobszerkót.. :))

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#58340) benedekco válasza arnyekxxx (#58339) üzenetére


benedekco
addikt

Jaja. Szerintem hót mindegy milyen a nyaka, alig hallani a különbséget. Ha még otthon a szobában hallod is, odateszel mellé egy bassz-t meg egy dobot aztán már is nem hallasz semmit belőle.
Az ember vegye azt ami tetszik neki kinézetre vagy jól esik neki rajta játszani azt csá.
De hallani! És ezt nem lehet elvenni tőle.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#58348) Ctrl+Alt~Del válasza jmarcell (#58346) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jó ez szerintem is. A bal kezed meg jól áll, látszik rajta, hogy nem két éve kezdtél gitározni. Az ujjaid többnyire párhuzamosok a fogólappal, és nem dobálod őket össze vissza, mint én! :)

Egy ritmus alap hiányzik tényleg, de nekem amúgy a hangzása bejött.

Milyen gitár ez?

W | W | H | W | W | W | H

(#58364) Ba cy lus válasza Ctrl+Alt~Del (#58363) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Számomra a Metallica koncert varázsa valahol ott ér véget, mikor Hetfield énekelni kezd. Mindenki Larsot cikizi általában a dobolása miatt, de Hetfield éneke, amit élőben hozni tud, semmivel sem profibb, sőt. Persze a metál nem feltétlenül arról kell szóljon, de mégis zavaró. Semmi baj nem lenne, ha lemezen is csak olyat énekelne, amit koncerten is elő tud adni.

(#58409) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Megjöttem a Megadeth-koncertről.

Szutyok egy hely ez a BarbaNegra. Nem méltó hely ez arra, hogy 100 milliós eladással büszkélkedő zenekar itt lépjen fel. A hangosítás szar volt, Mustaine szólóit szinte nem lehetett hallani, az éneklést sem sokszor. Egy kásás massza volt a legtöbb szám. A dob és a basszusgitár jól szólt, talán túl voltak hangosítva.

Ők viszont becsülettel tolták, tűpontosan játszottak, nem csak tinglitangliztak. A gitárosuk baromi jó, és szerintem a dobosuk is vadállat. Kicsit rövidre fogták, másfél óra volt az egész, nem számoltam hány számot adtak elő, de szerintem olyan 13-14-et.

Mustaine alázatos, szerény benyomást keltett. Encore nem volt, ami nekem fura, talán ez az első ilyen koncertem.

Ennyi pénzt simán megért, megérdemeltek volna egy tisztességes helyszínt tisztességes hangosítással, úgy sokkal jobb lett volna.

Másodmagammal voltam, a cimbimnek pont ugyanez volt a benyomása.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#58414) kutyek


kutyek
senior tag

Még mindig lassan, de végre megint tudok haladni a dalok demóival. Elkészült végre az "Az már nem én voltam" (ez az első, proof of concept projektem) váza - gyakorlatilag a backing track a melodikus szólamok (intro, ének, szólógitár, vagyis a lényeg) nélkül.
Elég sok technikai nehézségem van, most tanulom a DAW alapokat, és pl. kusza még minden felvett sáv eleje (ritmikailag), mivel be-beszaggat néha a metronóm, általában az első 5-10 másodpercben. Rendszerint a 4. ütemre legkésőbb elkapom a clicket... nyilván jóval pontosabban tudnék felvenni, ha hallanám pl. a dobot szólni, de az teljesen hallgathatatlan. Kell szereznem valószínűleg egy mini PC-t (úgy értem, valami desktop arch cucc), azzal nem lesz latency (teljesítmény) probléma

Ízelítő
(zéró mix, ahogy felvettem a sávokat)

[ Szerkesztve ]

(#58415) arnyekxxx válasza kutyek (#58414) üzenetére


arnyekxxx
veterán

inditsd a felvételt pár ütemmel korábban és mire belépsz összeáll a tempo

Milyen gépet használsz amin ez a pár sáv is darabosan megy? Dob realtime megy midiből?

(#58416) kutyek válasza arnyekxxx (#58415) üzenetére


kutyek
senior tag

Köszönöm, igen, így szoktam, mindig beszámolok előtte 2-3 ütemet, de így is nagyon megzavar, amikor pár század másodperccel odébb "üt" a metronóm.

Igen, a dob midi VST, de nem tudja realtime megszólaltatni, teljesen szét van esve, úgy szaggat. Még azt megpróbálom, hogy exportálom először a dobokat egy audio sávra, és behúzom azt metronóm helyett. Lehet, hogy audio tracket (ami nem szintetizált / modellezett hang) le tud játszani szaggatás nélkül - mert amúgy megvan a latency sweet spot, 256-os ASIO pufferrel 6-7 ms a teljes késleltetés, és a felvétel maga nem szaggat. Nyilván óriási puffer / késleltetés mellett a dob is tudna szólni (vagy nem? :F).

Ez egy kb. 8 éves ultrabook, a rendes (munka) laptop. ULV laptop kategóriás proci, szóval gyenge, mint a harmat...

[ Szerkesztve ]

(#58419) arnyekxxx válasza kutyek (#58418) üzenetére


arnyekxxx
veterán

az öskorban egy sempron 2800+ egymagos procin fél giga rammal csináltam az első demofelvételeket, nem volt plugin, minden ment multiból, szintiből audiofileba és kész, akárhány sáv akadásmentesen ment.

nem tudom milyen DAW-t használsz, a cubase-ben van olyan, hogy "render in place" ami a kijelölt trackrészleteket (a midis dobot is) a sáv beállításaival ott helyben legyártja egy uj audiotrackbe, nem kell külön exportálni aztán visszapakolni.

(#58422) arnyekxxx válasza Tibizzz (#58421) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Biztos nagyobb, kérdés, hogy érezhető-e. Sima audiotrackeket egy mosógép hardvere is lejátszik 10 sávon akadás nélkül.

Előző albumot még egy LGA775 gépen raktam össze, volt vagy 40 sáv. Ha az izmosabb vst-k nem mentek (addictive drums2, szoftszintik, pár multiband compressor meg jobbfajta reverbek) akkor késés nélkül ment a használata, úgyhogy dob, szintik kitolva audióba, pluginek lekapcsolva feljátszáskor, aztán keveréskor meg már mindegy, hogy a gombnyomás után fél mp-el indul el a lejátszás.

(#58458) Moleman válasza m3tr0 (#58457) üzenetére


Moleman
addikt

Ja bocs, van még egy P90 Les Paulom, de az csak Harley Benton, mindig elfeledkezem róla. :D

A stratokkal/superstratokkal én úgy vagyok, hogy sosem elég. :D Hiába nem az én világom a HH elrendezés, mégis van három HH superstratom, mert így alakult. :DDD Meg három SSS, és csak kettő HSS (pedig ezt tartom ideálisnak). :D

De ha kínálkozna az alkalom, sokan vannak a listán, nagyon szívesen vennék még egy American Special Stratot vagy egy Ibanez S970-et, az újabb cuccokat még nem próbáltam, de így látatlanban egy Ibanez AZ2204N, vagy valami hasonló FGN vagy Sire is izgalmas lehetne.

Mindeközben természetesen igazad van, minek még egy, a meglévőket se használom, most épp gitárt se veszek a kezembe, mert megint folyton csak dobolok. :DDD

(#58471) Ctrl+Alt~Del válasza Moleman (#58469) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Pont egy ilyet probaltam ki a heten a gitarcentrumban. Nagyon kenyelmes volt, hasznaltan arultak 480-ert. Utana kiprobaltam egy Classicot, de az nem tetszett, valamiert sokkal kenyelmetlenebb volt, es nem a tulsuly miatt.

Szerintem ez egy nagyon jo igaslo hangszer, egyszeru de nagyszeru.

Azt viszont nem ertem, hogy egy kereskedo egy Gibsont miert igy ad fel, hogy nincs vagy befoliazva, vagy egy masik dobozba beteve, hogy ne latszodjon rajta, hogy az egy Gibson, valaki nehogy ellopja.

Az enyem is igy jott meg pont, es nagyon nem orultem neki, hogy annyi esze volt a boltnak, hogy igy adtak fel.

W | W | H | W | W | W | H

(#58485) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#58471) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, én is nagyon örülök, hogy pont őt sikerült látatlanban, próbáltam azóta több Gibsont, különböző szériákból, egyik sem tetszett ennyire. A Standard már nyilván nagyon jó, de az nekem nem ér annyit, akkor már inkább egy USA PRS-t vennék. :)

Sajnálom, hogy nem jött össze a Tribute, egy kis fogólapvetemedés az enyémen is van a testcsatlakozás fölött, de nem zavaró, még úgy sem, hogy aránylag alacsonyra állítottam a húrokat. A szálkás-szőrös fogólap problémát pedig orvosoltam házilag egy kis acélgyapottal. :D

A dobozzal szerintem nem foglalkoznak, úgyis biztosítva van, ha ellopják, vagy nem tudom. Szerintem attól függ, hogy duplán csomagolják-e, hogy milyen a gyári doboza. Ha elég masszív, akkor jóvanazúgy, ha viszont csak ez a vékony kis ék alakú doboz van hozzá, akkor azt remélhetőleg még egyszer becsomagolják. A 219 eurós Samick dupla dobozban jött, berakták a gyári vékony dobozát egy szép nagy dobozba.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.