Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) placzy


placzy
csendes tag

Üdv az erre járóknak, remélem valaki tud nekem segíteni az alábbi (talán láma) kérdésekben: Szóval adott egy GB K8N-SLI alaplap, A64 3200+ procival ill. 512MB DDR400-as RAM-mal. A kérdéseim :

1. BIOS-ban 200x10-re van állítva a proc, de win-ben 1937 körüli sebességet látok. Miért?

2. A BIOS szerint 29-30 fok körüli a proc.hőmérséklete alapjáraton, az Everestben viszont 72 !!!!. A borda szerintem rendesen fel van téve, ráadásul egyáltalán nem érzem melegnek.
Motherboard Monitor-ban találtam egy olyan szenzor értéket, ami talán valóban a procit méri, ez terheléssel 35-40 fokig megy fel. Ezt már normálisnak találom, de az Everest rosszul mér?

3. Szintén Everest: 800 MHz-nek látom a HT sebességét, de ha jól tudom ez nem nf4-4x chipsetes, tehát default 1000 MHz-en kellene mennie. Vagy rosszul tudom?

4. Memória időzítések : 3-3-3-8, command rate 2T. Tudom, hogy a prociban van a memóriavezérlő, de nincs semmi lehetőségem szűkebbre venni őket?

Köszönöm a válaszokat

(#2) slayer006 válasza placzy (#1) üzenetére


slayer006
addikt

Hy

1. :F
2. Everest rossz szenzort mér
3. Ezt a BIOS -ban ellenőrizheted
4. BIOS- ban: Ctrl+F1 erre előjönnek a rejtett beállítások
(Gigabyte ökörség ....)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#3) placzy válasza slayer006 (#2) üzenetére


placzy
csendes tag

Köszi a válaszokat, meg fogom nézni, hogy mik jönnek elő Ctrl+F1-re a BIOS-ban. Anélkül eddig nem láttam semmit HT sebességével kapcsolatban.
Egyébként a a procit 200 helyett 201-re állítom, akkor már valóban 2010 MHz-es sebességen indul, csak ilyenkor mindig jön a figyelmeztetés, hogy húzva van.

(#4) slayer006 válasza placzy (#3) üzenetére


slayer006
addikt

mindig jön a figyelmeztetés, hogy húzva van.

Nem érdekes. Én 10x250 -en használom (Venice 3500+ E3). Nekem is mindig kiírja. Mexokod. :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#5) placzy válasza slayer006 (#4) üzenetére


placzy
csendes tag

Én még nem nagyon tudom húzni, ahhoz kellene valami rendes memória is bele, bár mondjuk nem is nagyon akarom tuningolni. Az a lényeg, hogy minél csendesebb legyen, én inkább erre gyúrok.

(#6) slayer006 válasza placzy (#5) üzenetére


slayer006
addikt

AC Freezer 64 Pro -val semmivel nem hangosabb tunningolva, mint alapon, ui. 6V -ot kap a venti (AeroCool CoolPanel II). :C
Jelenleg: 32C°

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#7) laci666


laci666
senior tag

Hi
Nekem is ilyen lapom van,de én nem értem gigabytéket az a passzív hűtésű csipszet nagyon melegszik, ha hozzá éerek rásül a kezem.Nem tudtak valami hőcsöves vagy valami ventis megoldást ami lehűti rendesen.
Szerintem amit az everest ir a proci hőmérsékletre az valojában a csipszet hőmérséklet lehet,nekem is 69 fokot ír ki rá.
Valaki rakot már rá valami jó hűtést?
:F :F :F

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#8) Youri


Youri
veterán

bár a nevében sli szerepe, megy ezen az ATI Crossfire is ugye? :F :F

RTX ON

(#9) placzy válasza Youri (#8) üzenetére


placzy
csendes tag

:( Ahhoz Ati chipes lap kell 2 PciE-vel. Ebben csak nVidia, adták is hozzá a kis SLI-hidat.

(#10) Rover623 válasza Youri (#8) üzenetére


Rover623
félisten

Megy...;)

primus inter pares

(#11) Youri


Youri
veterán

:F :F :F na most kinek van igaza :F :F :F

RTX ON

(#12) Rover623 válasza Youri (#11) üzenetére


Rover623
félisten

Az SLI és a Crossfire is független a chipsettől...az a lényeg hogy legyen két min. 8x PCI csati a lapon...
A többi már csak BIOS és driverek kérdése...folyamatosan jönnek ki a frissített BIOS-ok a lapokhoz...a driverek is javulnak...
No meg vannak trükkök is...;)
Egyébként ne higgyél senkinek...:P
Menj fel a Futuremark ORB-ra és nézd meg hogy milyen lapokkal születtek CF eredmények...
Csodák-csodája: fogsz találni egy rakat NF4-es chipsetes deszkát is...biztos elírás...;]
Pláne hogy nem a tulajnak kell beírni, hanem a 3DMark azonosítja be a lapot...;)

primus inter pares

(#13) S.Feri válasza Rover623 (#12) üzenetére


S.Feri
őstag

Tudod mit. :U Mostmár inkább megértelek, mert minden topikban ez már lassan sok. :R :R :R

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#14) Csapi007


Csapi007
veterán

Sziasztok
Ilyen lapot akarok venni.
Mit tudtok mondani róla?
Tuning?
Stabilitás?
SLI?

"Csak úgy mondom"

(#15) mexel


mexel
veterán

Nekem is lenne kérdésem erről a lapról. CPU fan beállításai főként :)

(#16) mexel


mexel
veterán

egyébként mi a különbség egy ultra és egy sli chip között? (az sli-n kívül)

(#17) mexel


mexel
veterán

up

(#18) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

lehet nem ide vag a tema, de ilyen alaplapot vettem a hetvegen.
nekem egy bajom van vele, hogy az integralt hang nem szol 5.1-ben...
es ha van valami beallitas vagy szoftver, amivel elo lehet csalni az 5.1-et, akkor nem koltenek mar tobbet :)
meg lehet ezt valahogy oldani?

(#19) #54715584 válasza #54715584 (#18) üzenetére


#54715584
törölt tag

please

(#20) Balage85 válasza #54715584 (#19) üzenetére


Balage85
tag

Én nem használom az integrált hangot, mivel nekem túl halk a hátsó.

Kérdés, a hangszórótesztnél se szól, vagy csak a winampban?

(#21) #54715584 válasza Balage85 (#20) üzenetére


#54715584
törölt tag

a hangszorotesztnel sem szol, csak a ket elso hanfal, a mediaplayerrel mar szol 5.1-ben, a sztereokat is felkeveri :F igaz, minosegromlas nelkul. csak a melyekkel van gondom mert recseg, es a hatsok tenyleg kicsit halkabban szolnak, bar ez nalunk 11 hangfalnal nem annyira gaz :)
inkabb majd a jatekokra leszek kivancsi, de azt majd csak este tudom kiprobalni, hogy a jatekoknal tobb csatornaban szol-e... egyebkent a jatekokhoz kell vmi kulon progi vagy alapbol lehet allitani?

(#22) Lenin123


Lenin123
csendes tag

Hy

Az lenne a problemam,hogy van egy gigabyte k8n sli pros alaplapom rajta 3200+ procival amin freezer 64 pro csucsul,hozza van meg 2 giga ddr 500as ram es nem tudom huzni se a memoriat se a procit.Nem tudtok segiteni?mert amikor huzom a fpsjet 200rol akar csak 201re akkor sem engedi:Overclock-ra hivatkozik es nem indul el a windows

Please help :(

(#23) #54715584


#54715584
törölt tag

sziasztok,

lehet hulyeseget kerdezek, de van tuzfal ezen a lapon?
vagy a 64 bites windows vagy a vista dobott fel egy ablakot errol a dologrol, de nem emlekszem mar, hogy mi volt pontosan, es szeretnek jobb tuzfalat, mint a windows, es mar hallottam vmelyik laprol, hogy van benne

(#24) #54715584 válasza #54715584 (#23) üzenetére


#54715584
törölt tag

elvileg van, es a nortonnal mukodne is, de van elvileg kulon vmi activearmor... tudna vki segiteni? mert en elvesztem az nvidia honlapjan is...

(#25) #54715584


#54715584
törölt tag

nos, telepitettem majd beallitottam a tuzfalat, es utana kb negyedorankent ujraindult a gep :F ha hasznalaom, egyfolytaban ezt csinalja,... vmi otlet?

(#26) #54715584


#54715584
törölt tag

up

(#27) #54715584 válasza #54715584 (#26) üzenetére


#54715584
törölt tag

UP

(#28) DigitXT válasza #54715584 (#25) üzenetére


DigitXT
félisten

ha hasznalaom, egyfolytaban ezt csinalja,... vmi otlet?
Ne használd.:DDD De amúgy tényleg sok helyen írták, hogy tök ratyi... Akkor már inkább vmi SW tűzfal, vagy ha netán router mögül netezel, akkor az is segít vmit.:R

(#29) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit felélesztem ezt a topicot!
Az a gondom a lappal, hogy tuningnál ha az FSB-t pl. 240-re viszem 10*-es szorzóval akkor nem indul el 4X-es HT-vel sem. Max 2,5X-essel megy. Pedig ugye 4X240= 960 ami 1000 alatt van. De már 220-as FSB-nél sem indul 4X-es HT-vel.
Így nem nagyon teljesít 3DMArkban sem.
Mi lehet a gond?

Előre is köszi!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#30) Jointer


Jointer
csendes tag

Hali!

Van egy problémám ezzel a lappal. Nekem sehogyan sem sikerül elérnem, hogy a 200gb-os maxtoromat 200 gigásnak lássa. A bios is és a windows is csak 137gb-ot lát. Próbáltam maxtor segéprogikkal (big drive enabler, maxblast, powerblast), partition magic 8, és még egy pár segédprogi, de nem sikerült eredményt elérnem. A 160gb-os hitachit is csak 137gb-osnak látja.

valakinek van valami ötlete?

köszi!

Jointer

(#31) G.Zs. válasza laci666 (#7) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Sziasztok. Az a problémám ezzel az alaplappal,hogy nagyon melegszik a chiopset a gyári bordával. Kellene egy passzív hőcsöves hűtő ,mert venti nem fér a bordára(belelóg a VGA). Valaki nem próbálkozott ilyesmivel?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#32) Pecc


Pecc
őstag

Van egyáltalán valaki aki be szokott nézni ide?

(#33) ricsi99


ricsi99
addikt

Hi
Most kaptam egy ilyen lapot ,sajan se manuál se semmi
Ha húznám a procit akkor bios kiirja hogy overlock és ujraindul.....
Ki lehet ezt küszöbölni? vagy csak win alól lehet húzni a lapot?
Akkor meg minek van ez a biosba....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#34) #54715584


#54715584
törölt tag

sikerult mar vkinek mukodesre birni a tuzfalat? nekem xp alatt nem muxik, osszezavarja a rencert

(#35) Pecc válasza ricsi99 (#33) üzenetére


Pecc
őstag

Az overclock kiirkálással semmi baj nincs, de nem kéne neki újraindulnia.

(#36) IONFOREST válasza ricsi99 (#33) üzenetére


IONFOREST
csendes tag

Sajna az én lapom is ezt tesz Ha a biosban 220 Fsb fölé húzom
A rendszer újraindul minden bootolásnál.

Windows alól tudom csak felhúzni :(
És ott mükszik rendesen !!! Kikapcsolásig.

Szerintem bios hiba de sajnos nem találtam újat az F9 helyet. :O


[Szerkesztve]

(#37) Pecc válasza IONFOREST (#36) üzenetére


Pecc
őstag

F9-től nincs újabb. De tuningra nálam legjobban az F2-es működött anno.

(#38) Pecc válasza Pecc (#37) üzenetére


Pecc
őstag

Meg az F3-as.:) De az régen volt, mostmár örülök ha beindul a lap. Túl hamar megöregedett nálam :))

(#39) DenverX válasza ész ventura (#29) üzenetére


DenverX
tag

Énis ugyanezzel a problémával küszködök! Help pls! :O

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.