Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) Fire/SOUL/CD válasza caprine (#3100) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remek és fontos kérdés. A válasz Nem és igen. ;]

Nem, mert azt nem lehet megoldani vele, hogy egy hdd-ről készített W7 partíció backup-ot, egy SSD-re állíts vissza.

Igen, mert ha a W7 telepítővel lett particionálva az SSD(ami a partíció-eltolást(partition aligment) megoldotta), akkor már lehet menteni és visszaállítani ToDo-val (2.0+)

Easeus fórumról
"In your letter you said "Does Todo Backup 2 automatically keep the alignment when a restore is made from a backup". Could you please describe it more clearly? Actually, our version 2.0 can support cylinder alignment after restoring."

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3102) caprine válasza Fire/SOUL/CD (#3101) üzenetére


caprine
aktív tag

Hi!

Köszi a választ. Lehet nem voltam egyértelmű. Nem akarom HDD-re átrakni az OS-t, csak most friss a telepítés, majdnem mindent felraktam, beállítottam, csinálnák róla egy mentés állományt (mint ghost esetében a xxxx.gho) a WD vinyomra. Legközelebb amikor pedig gondom lenne a W7-el, akkor onnan szeretném visszaállítani mintha csak egy restore állomány lenne.

A SSD-t egyben hagytam (illetve a telepitő csinált egy szokásos 100MB-ost szeletet). 60GB, nem láttam értelmét szétbontani, esetleg egy 80-asnál már lett volna értelme. Szóval disk és partició mentés is szóba jöhet nálam. Mindenestre szerintem a hétvégén kipróbálom ezt a todo-t, a majom a vízbe meg majd akkor ugrik, ha majd visszarakom, amire remélhetőleg minnél később lesz szükség.

Nekem szokásom volt XP-nél, hogy 3-6 havonta ghostoltam a rendszert a norton termékével. Volt egy alap telepitésem amit elmentettem. Ha összeszakadoban volt a rendszer akkor onnan visszaállítottam a mentést, minden progit lefrissitettem, és megint elmentettem az egész C particiót, immáron ez lett az alap. Remekül bevált, évek óta ezt csináltam.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#3103) Fire/SOUL/CD válasza caprine (#3102) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja igen, az a "fránya" 100 megás rejtett partíció... Erről sajnos nem tudok nyilatkozni Easeus-al kapcsolatban, csak tippem szerint, ha sector by sector módot választasz, akkor lementi a 100 megás részt is egyben. (Ha létezik, akkor menteni is kell a rendszerpartícióval együtt) Én magam nem engedem, hogy létrejöjjön, mert igazából csak W7 Ultimate userek számára van értelme. Itt csokorba szedtem, hogy mi az, amikor nélkülözhetetlen és mikor nem szükséges a megléte, illetve jó pár urban legend kategóriát is a 100 megás partícióval kapcsolatban: [link]

Szerintem akkor járnál a legjobban, ha a W7 backup-ját használnád(teljes backup-ra gondolok, ami partíciót/lemezt tud egyben elmenteni), mert az biztosan elment mindent, ami a visszaállításhoz szükséges. (Start->Biztonsági mentés és visszaállítás/Lemezkép létrehozása)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3104) caprine válasza Fire/SOUL/CD (#3103) üzenetére


caprine
aktív tag

Szia!

Köszi a részletes választ. A linkelt leírásod a 100 megás részről nagyon jó, már pont utána akartam nézni miért is van erre szükség.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#3105) caprine


caprine
aktív tag

Nem bizunk a MS backup programjaiban :N

A todo-t kipróbáltam, nem láttam benne backup részt ami nekem kellett volna, de a clonozás része nagyon jónak tünik, még átméretezni is lehet, és itt a többségnek amúgy is az kell. A menüpont benne van, de nem aktív, gondolom csak a fizetős verziókban érhető el, kár.

Leszedtem a Paragon Backup & Recovery™ 2011 (Advanced) Free progit. Telepítés, ingyen aktíválás, majd recovery disk készítése. Erről bootolva már az a kép fogadott amit akartam. Ingyenessége ellenére meglepően sok funkciója van. Lehet benne formatálni, particiót elrejteni, aktívvá tenni, fájlokat átvinni........ Nekem némiképpen nem tetszenek a menük, nem igazán átlátható, a disk-re sem a nevével hivatkozik hanem sorszámmal, de elmentem rajta, csak zavaró néhány rész.

A Full 60GB SSD amin olyan 18GB adat volt a best tömöritéssel 10 perc alatt elmentette, kalkulálva 4.1GB-ot dobott ki még az elinditás előtt, a vége 5.9GB lett, mindegy.

Érdekes volt nézni, hogy mentés közben folyamatosan írta mennyivel olvas és mennyivel ír. 120MB/s körül volt végig az olvasás és mivel elég jól tömöritette, így már csak olyan ~20MB/s írás kellett neki, ami akár USB-n is produkálható. Még azt lehet kipróbálom kezeli-e a külső vinyokat akár eSATA akár USB 2/3, bár az eSATA-val nem hinném, hogy gondja lenne.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#3106) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Mentenék egy notebookot. Itt akad el. Valamelyik partícióval van gondja? Mit csináljak másképp, hogy biztosan sikerüljön mentést készítenem?

(#3107) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#3106) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez egy előtelepített gépnek tűnik(és nem is csak tűnik, hanem egyértelműen az is ;] ). A lemezkezelőből/ről dobj egy képet, ahol minden partíció rendesen látszik. (a 100 megás rejtett partíció meglétére vagyok kíváncsi, ami szokott előtelepített laposoknál létezni)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3108) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#3107) üzenetére


ro_bert17
őstag

De lüke vagyok. Pedig direkt oda is írtam, hogy notebook, csak elfelfelejtettem, előre telepített volt (anno).
Viszont: [link]

(#3109) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#3108) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ez az OEM építők "remekműve", hogy ilyen a partícióstruktúra... :DDD
Mivel az egész lemezt mentenéd(nem csak a rendszerpartíciót), mit adtál meg célnak, mert nekem nagyon olybá tűnik, hogy a C partíciót (azaz saját magát), az meg nem fog menni... ;]

Ebben a partícióstruktúrában (amiben csak 1 darab betűjelű partíció létezik, a rendszerpartíció) csak úgy tudsz a lemezről/rendszerpartícióról mentést készíteni, ha azt egy pl külső USB-hdd-re mented...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3110) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#3109) üzenetére


_BM_
senior tag

Soha nem értettem, hogy miért nem csinálnak rá az előtelepítők egy adatpartíciót is a vinyókra. Több előnye lenne, például a ghostolás is egyszerűbben menne.

(#3111) Fire/SOUL/CD válasza _BM_ (#3110) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, a kérdés jogos, bár nem vagyok biztos benne, hogy ezt a partíciószerkezetet, már nem-e a kolléga idézte elő(pl összevont partíciókat), mert írta is, hogy "anno előtelepített volt"...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3112) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#3109) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ah, ezek a plusz partíciók engem mindig csak összezavarnak. Meg ezek szerint a paragont is. Biztosan saját magamra nem mentek lehet a gond (mert mintha már találkoztam volna ilyennel, ráadásul közben csináltam egy W7 beépítettet, ő már bele sem kezdett pl. DVD vagy külső hdd nélkül)
Egyébként tök érdekes, hogy vhd-t csinál. Most épp megpróbálom összebarátkoztatni egy virtual PC-vel. Kíváncsi vagyok menni fog-e.
Szerk: (#3111) Fire/SOUL/CD: ritkán kócolok össze partíciókat, max. ha megkérnek rá külön. Én 1 partíciót szeretek használni. Ezt nem én idéztem így elő.

[ Szerkesztve ]

(#3113) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#3112) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos ez van. Engem, ha megkérdeznek, mindig azt javaslom, hogy ne előtelepített lapost vegyen valaki(windows-al előtelepítettre értem), hanem OS nélkülit(max FreeDos szokott lenni rajtuk, esetleg Linux). Árban nem szokott akkora különbség lenni egy előtelepített kütyü, meg egy ugyanolyan kütyü + külön vett OEM Windows árában.
Mondjuk hordozható gépek esetén mindenképp célszerű egy külső eszközre (is) menteni, mert hiába 2 partíció, ha a vinyó hal meg, akkor oda a mentés is.
(általában felső-kategóriás laposokban már lehet/van 2 vinyó, így ott ez nem akkora gond)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3114) _BM_ válasza Fire/SOUL/CD (#3113) üzenetére


_BM_
senior tag

Sokan nem akarnak szarakodni a telepítéssel. Volt olyan HP notim, amelyen három álló napig tartott, míg fel tudtam számolni az utolsó sárga kérdőjelet is az eszközkezelőben :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3115) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy egy meglévő telepített oprendszert winchesterrőlhogyan tudok másik winchesterre átvinni?

Norton ghost 15-el próbálkoztam de nem sikerült nem indul el a windows. A windows indul feljön azután újraindul a gép. Az eredeti winchesterről helyesen működik.

Ja Windows 7 HP 64bit-ről van szó

(#3116) Fire/SOUL/CD válasza bozsozso (#3115) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A W7 lemezkezelőjében nézd meg, hogy létezik-e egy 100 megás partíció a lemez elején, a "Rendszer számára fenntartott" (System Reserved) címkével. Ha igen, akkor amikor a backup-ot készíted, akkor együtt kell kijelölni a rendszerpartícióval.
(Ha emlékeim nem csalnak, az NG15-ben van klónozás, de ott nem lehet több partíciót kijelölni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3117) bozsozso válasza Fire/SOUL/CD (#3116) üzenetére


bozsozso
őstag

lemezkezelőben néztem nincs 100 megás partíció. Vagy esetleg van más program javaslatod?
Lehet én csinálok valamit rosszul
Így csinálom:

Copy My Hard Drive
majd kiválasztom a forrás illetve cél winchestereket
majd akövetkezőket választom ki:

Options:
[ x ] Check source for file system errors
[ x] Check destination for file system errors
[ ] Resize drive to fill unallocated space
[ x ] Set drive active
[ ] Disable SmartSector copying
[ x] Ignore bad sectors during copy
Destination partition type: Primary
New drive letter: G:

Advanced options:
[ x ] Copy MBR

Lehet itt nem csinálok valamit jó

(#3118) _BM_ válasza bozsozso (#3117) üzenetére


_BM_
senior tag

A célvinyó nagyobb a forrásvinyónál?

(#3119) Fire/SOUL/CD válasza bozsozso (#3117) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A W7 lemezkezelője kijelzi/megmutatja a rejtett partíciót, ha létezik (ő hozza létre, adott esetben, szóval nem kell semmi más progi)
Azok a beállítások jónak tűnnek, esetleg az Ignore bad sectors during copy opciót ne pipáld be (hibás szektorok figyelmen kívül hagyása másolás alatt)...
Ha így leáll a másolás, bad sector-ra hivatkozva, akkor megvan az ok, hogy miért nem indul a másik hdd-ről a rendszer...

Ha így sem jó, akkor másik klónozó progi után kellene nézni, pl az Easeus Todo Backup Free személyében. (Ingyenes és sok leírást találsz vele kapcsolatban a topikban)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3120) bozsozso válasza _BM_ (#3118) üzenetére


bozsozso
őstag

Maga a vinyó nagyobb de amire másolok a partició az kisebb.

160-as vinyóról megy 500-as vinyó 75gb-os partíciójára. A 160-as az egyben van.

(#3121) bozsozso válasza Fire/SOUL/CD (#3119) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm akkor megpróbálom nélküle vagy a másik progival.

(#3122) _BM_ válasza bozsozso (#3120) üzenetére


_BM_
senior tag

[Ez is ingyenes], és lehet vele célpartíció-méretet módosítani. Meg amúgy is sokoldalú progi.

(#3123) bozsozso válasza _BM_ (#3122) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm Neked is valamelyikkel remélem sikerül.

(#3124) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A segítségeteket kérném:

Most tervezem a váltást hdd-ről ssd-re, mivel mindenhol azut olvasom, hogy mennyivel gyorsabb úgy a rendszer. Viszont nem nagyon szeretném újra telepíteni az xp-t, meg az összes programot, és kezdeni újra a beállítgatásokat.

Az megoldható, hogy a mostani rendszervinyó (amin semmi más nincs, csak az xp), valahogy átkerüljön az ssd-re és fusson is róla? Régen énis csináltam image fájlt, hogy ha elszáll a rendszer, abból vissza tudjam rakni könnyen, de az csak ugyannarra (ugyanakkora) vinyóra működött, és persze sok-sok évvel ezelőtt volt.

Ezért kérdezném, hogy ezt ki hogy oldja meg?

(#3125) sz.j válasza NoOne1976 (#3124) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hátha segítségedre lesz: A topikban található, SSD-vel kapcsolatos hsz-ok.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3126) finest


finest
őstag

Szeretnélek megkérdezni benneteket a Paragon használatáról. Ha készítettem egy back up-ot a progi által ajánlott beállításokkal a C: partícióról, elmentve az MBR-t stb. Feltűnt, h bizonyos fájlokat memória kép, hibernálás stb. nem ment, ill. az üres területeket sem. Visszaállításkor a program törli a partíciót, vagy csak a fájlokat állítja vissza, meghagyva a többieket, amik a back up óta az üres területekre kerültek?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3127) _BM_ válasza finest (#3126) üzenetére


_BM_
senior tag

Be lehet állítani, hogy kihagyja-e a másolásból a pagefile-hiberfil fájlokat a Tools/Settings/Copy and Backup Options alatt. Visszaállításkor (restore) minden törlődik.

(#3128) finest válasza _BM_ (#3127) üzenetére


finest
őstag

Úgy éreztem, h azokra nincs igazán szükség, van értelme menteni őket?
Köszi a választ a restor-ra!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3129) _BM_ válasza finest (#3128) üzenetére


_BM_
senior tag

Én nem szoktam menteni.

(#3130) Thusor


Thusor
őstag

Tudtok nekem olyan programot ajánlani, ami teljes egészében le tudja menteni a rendszer partíciómat, és ezt egy recovery partícióra tenné rá, hogy onnan bármikor vissza tudjam állítani a rendszert?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3131) Tosee válasza Thusor (#3130) üzenetére


Tosee
őstag

Ingyenes:
EaseUS® Todo Backup Free

Fizetős:
Acronis® True Image™ Home 2011
Paragon Backup & Recovery 10 Home

Most hirtelen ezek jutottak eszembe... de ha visszaolvasol akkor biztosan találsz még, és további infókat találhatsz a használatukról!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3132) finest válasza Thusor (#3130) üzenetére


finest
őstag

A Paragon is ingyenes: [link] Nekem eddig nagyon bejön.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3133) Thusor válasza finest (#3132) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszokat.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#3134) Debilon


Debilon
addikt

hali!

adott egy 40Gb-os vinyó rajta w7 64bit, ezt kéne átmenteni egy 250GB-os vinyóra úgy, hogy ne kelljem reinstallt csinálnom, a 250GB-os vinyó is maradna egyben

megoldható ezzel a paragon progival hogy áttegyem a 40est a 250esre?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3135) ro_bert17 válasza Debilon (#3134) üzenetére


ro_bert17
őstag

Igen, tökéletesen megoldható.
CD-ről bootolva azt hiszem eleve állítató, hogy mekkora lemezt szeretnél majd használni, de a W7-el is megtudod oldani utólag.

(#3136) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Mivel nemnagyon éretek a témához, így csak kérdezném, hogy van arra lehetőség, hogy egy winyóról (1 TB-os és csak a rendszer van rajta, meg iszonyat sok üres hely) egy másik kisebnb, de gyorsabb winyóra áttegyem az xp-t újratelepítésa nélkül? Ha igen, mivel oldható meg?

(#3137) sz.j válasza NoOne1976 (#3136) üzenetére


sz.j
nagyúr

Csak egy kicsit kellett volna visszaolvasnod, a megoldás: EASEUS Todo Backup Free

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3138) olbaidhun válasza PeliScan (#1) üzenetére


olbaidhun
őstag

Az első hsz-ben szereplő alkalmazást ismertem, használtam winxp alatt. Rászedhető, hogy win7-el is menjen? Esetleg tudtok ajánlani egy részletes leírást a méltán híres easeus todo működéséről?

kb ilyesmire gondoltam, amit a gugli is kidobott: [link]

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#3139) Tamy


Tamy
senior tag

Sziasztok!

Win 7-et szerettem volna átköltöztetni egyik winyóról a másikra. Eredetileg az új winyón kisebb lett volna a partíció, de már ezt is átméreteztem, de egyszerűen nem akar összejönni. Mint eddig már milliószor ezúttal is a Norton Ghost 15-öt használtam volna lemezről bootolva. Eddig soha nem volt vele gondom, de eddig Win 7-ből is csak olyant mentettem, aminek nem volt az a bizonyos 100 Mb-os partíciója, most viszont van. Természetesen azt is lementettem, ilyenkor túl sok beállítási lehetőség nincs is, úgyhogy valószínűleg a visszaállításnál kéne valamit máshogy csinálnom. Akármit állítok indulásnál sosem jut tovább a képen látható résznél, tehát a bootolásnál akad el.
Más programot is hajlandó lennék használni (bár hiszem, hogy a hiba bennem van, és nem a Norton Ghost-ban), viszont mindenképpen telepítés nélkülit keresek.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#3140) Quadkan


Quadkan
tag

Hali!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

Egyik nap gondolt egyet a gépen és csak úgy kikapcsolt, újraindulás után nem ismerte fel a a lemezt. Azóta hol felismeri, hol nem. Elindítottam rajta egy HDD tesztet (IBM-Hitachi Drive Fitness Test). Már az eleje körül hibaüzenettel leállt. Ráengedtem a HDD Regenerator-t és az eleje körül talált és javított is 8 hibát.

Mivel a már elég régi (2005-ös) előbb-utóbb várható volt, hogy megadja magát.
Ez egy 250GB-os IDE-s Samsung, amit most SATA-sra cserélnék. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám átklónozni a régi tartalmát az újra. A régin lévő rendszeren XP SP3 van, a lemez másik partícióján pedig adatok.

A Ghost-ban a sima Disk to Disk elég, vagy valamit szöszölni kell az IDE és SATA vezérlőkkel? Amennyiben lehet, az újratelepítést szeretném elkerülni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#3141) sz.j válasza Quadkan (#3140) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, de szerintem az nem lehet akadály, hogy IDE-ről SATA-ra kell átmásolni (clonozni), de ha tévednék az úgyis rögtön kiderülne.
Én az EASUS Todo Backup-ot használtam, és bevált, még a szektorhibás vinyómról is tökéletes másolatot csinált.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3142) Quadkan válasza sz.j (#3141) üzenetére


Quadkan
tag

Lefuttattam rajta a HDD Regenerator-t, 8 bad sector volt rajta, javította. Azóta mindig fel is ismeri a winyót.
Most használhatom még így, mondjuk még lementek pár dolgot, vagy inkább ne erőltessem és minél hamarabb próbáljam meg leklónozni?

(#3143) sz.j válasza Quadkan (#3142) üzenetére


sz.j
nagyúr

Természetesen a fontos dolgokat nem árt (rendszeresen!) lementeni, sőt ha van egy felesleges vinyód, akkor akár a klónozást is nyugodtan megcsinálhatod, de ettől függetlenül lehet, hogy még évekig használható lesz a mostani vinyód.
(Pl. az én egyik vinyómon van egy hibás és 28 gyenge szektor, és a HD Sentinel szerint a HDD-nek 82% a "Kondíciója". És a lényeg, hogy hibátlanul működik, pedig nyüstölöm ám szépen.)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3144) Quadkan válasza sz.j (#3143) üzenetére


Quadkan
tag

Szerencsére van egy My Book-om szóval mindent le tudtam menteni.
Az egészben az az érdekes, hogy múlt csütörtökön volt nálam nagy karbantartás, értsd takarítás,defrag,Ghost,memtest és hdd teszt. a HDD Sentinel egyébként nálam 100%-ot írt.

A tesztek hiba nélkül lefutottak, ezért is lepett meg, hogy tegnap csak úgy megadta magát.
Most kék halállal elszáll a Windows induláskor, egy chkdsk-t megpróbálok aztán kicsit járatom, hátha bírja még.

(#3145) sz.j válasza Quadkan (#3144) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lehet, hogy jobban járnál ha újra raknád a win-t és azt klónoznád.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#3146) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

windows 7-et lehet klónozni? ha igen mivel és hogyan?

windows 7 alatt meglehet oldani? eladtam a régi winyómat és szeretném egy másikra addig átmenteni a rendszert míg nem jönnek érte

(#3147) Debilon


Debilon
addikt

hali!

az mitől lehet, hogy 250GB-os vinyómat 64GB-osnak írja a W7? (teljes méret 62,8, szabad 31,7) ezen van a rendszer, lemezkezelőben 232GB-osnak írja a partíciót ami megfelel a 250GB-nek

bootrecord javítás után írja ezt, előtte rendesen írta a méretet is

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#3148) ghostmat


ghostmat
tag

Sziasztok!

Egy 320GB-s vinyó 50GB os win7 partícióját szeretné, áttenni egy 1 Terrás 100 gigás partíciójára.

1. kérdés: a nagy még formázatlan, kell e formáznom és létrehozni a két /esetleg három/ partíciót-100-900/100-450-450, vagy rögtön ki tudom választani mekkora helyre tegye.
2. kérdés: ha 50 GBos partíciót tudom e klónozni az új létrehozott 100gb-ra, vagy az még a 100gb-osat szétszedi kétfelé?

norton 15el tervezem csinálni a dolgot

kösz előre is! :R

(#3149) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Egy HP 4730s notebook-ra felraktam a Win7 64bit jogtiszta komplett rendszert, de lenne egy gondom:

Régóta bevált módszerem, hogy a frissen telepített win-t és az alap programokat elmentem egy system-image fájlba, és későb így egy újratelepítés kb 15 perc a több óra helyett.

Ehhez mindig Hiren's Boot CD-t használok, a rajta lévő Norton Ghost (régi, de jó) 11.5-ös verzióját. Eddig mindig működött, simán elmentettem a rendszert egy külső vinyóra.

Most viszont a Ghost indítása ilyet ír:
HMA high memory area not available
XMS driver not found, system halted

először kevés neki a memória, aztán a virtuális ramdisk létrehozására is panaszkodik

Ez az egész művelet egy Dell XPS 17 laptopnál ugyanilyen Win7 esetén működött.
Szerintetek mi lehet a gond ? :F
Amúgy próbáltam IDE és AHCI módban is.......

Kell v.mit állítanom a bios-ban, vagy ez v.mi HP-s rendszervédelmi hülyeség ?

(#3150) ImI87 válasza ImI87 (#3149) üzenetére


ImI87
őstag

Jah, még eszembe jutott v.mi:
A gépen egy SuSe Linux volt, aminwk a particióit a Win7 telepítésénél legyalultam.
Nem lehet, hogy mégis maradt v.mi Linux-os partició a vinyón, ami miatt a Boot CD nem tud virtuális meghajtót csinálni? :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Ghostolás (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.