Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Géphiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) windly


windly
csendes tag

1. a gépem néha nem indul el: felpörög minden felvilan a dvd, vinyó stb és utána nem kapcsol be a monitor és a vinyó sem megy tovább(a videókártya biztos hogy jól be van dugva) ezekután csak úgy lehet kikapcsolni a gépet ha kihúzom a tápot aztán visza amig nem mennek jól a dolgok, csakhogy ha eljutok a gép elindulásáig akkor se jó minden mert proci600mhz től 1,6 ghz ig bármilyen frekvencián bejelentkezhet, és ha túl magas frekvencián akkor lefagy , ha túl alacsonyan akkor megy csak lassú(amúgy 1.3 as):)) csakhogy nincs bootlemezem és az XP alól nem is látok lehetőséget csinálni

aki tud segítsen légyszives Köszi:

windly

(#2) Alvin_ti4200 válasza windly (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Milyen alaplap?

(#3) windly


windly
csendes tag

Abit st6 os alaplap, 1.3 tualatin magos proci, gef2 64 megás videókártya, 512 sdram

(#4) Alvin_ti4200 válasza windly (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Lehet, hogy megadta magát a lap. Mekkora tápod van hozzá?

(#5) windly válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


windly
csendes tag

de egy idő után működik.... csak sokszor kell ''újraindítani'' de előbb utóbb mindig elindul a jó frekvencián, most is erről a gépről írok, csak félek kikapcsolni, ki tudja mikor adja be az unalmast végleg

Acorpos tápom van 230 W van ráírva

(#6) Alvin_ti4200 válasza windly (#5) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Vagy a lap a hibás vagy a táp. 230W szvsz kevés ha Acorp.

(#7) windly válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


windly
csendes tag

pedig 1,5 évig jól ment!

kár: tehát azt javasolod próbáljam ki egy másik(pl 300W os) táppal??

és a biosfrissítéssel kapcsolatban van 5leted hogy XP alól hogyan lehetne?

(#8) nygma válasza windly (#7) üzenetére


nygma
addikt

igen jó esélyed van ara, hogy az alaplapon lévő kondik egy része púpos/már szét is nyílt/''habzós'' a teteje. megoldás az újrakondizás, nem egy nagy összeg, és az alaplap újra atomstabil lesz

dos-os bootfloppy-t meg lehet csinálni xp-vel, formázz meg egy floppyt, de rendszerindítólemeznek, és voilá, egy dos-os bootfloppy lesz...

(#9) windly válasza nygma (#8) üzenetére


windly
csendes tag

hmmm nem hiszem hogy ez a problem, nem látok semmilyen elváltozást az alaplapon, úgy néz ki mint mindig

csináltam olyan bootlemezt de indításkor nem fogadta el rendszerlemeznek:(((

(#10) Alvin_ti4200 válasza windly (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja, próbáld ki vmilyen márkásabb 300-as táppal.

(#11) nygma válasza windly (#9) üzenetére


nygma
addikt

nem az alaplapon, hanem a kondikon nézzed...

igen furcsa lenne, ha az indítólemez nem indítana...

(#12) windly válasza nygma (#11) üzenetére


windly
csendes tag

ok akkor kipróbálom másik ,jobb táppal, az indítólemezt meg megnézem újra lehet hogy rossz volt a kislemez!

Köszönöm a segítségeket!

(#13) nygma válasza windly (#12) üzenetére


nygma
addikt

ha a kondik pukkantak el, akkor a jobb táp csak átmenetileg, vagy egyáltalán nem fog segíteni...

(#14) windly válasza nygma (#13) üzenetére


windly
csendes tag

és ez az elpukkanás látható?? mert én nem látok változást sehol

(#15) nygma válasza windly (#14) üzenetére


nygma
addikt

ja, ha meg van emelkedve a többihez képest az alja/a tetején szét van nyílva/a tetején barnás-sárgás-fehéres hab vagy lerakódás van

(#16) windly válasza nygma (#15) üzenetére


windly
csendes tag

az egész alaplapot átnéztem, nincs sehol elváltozás!

(#17) akaido


akaido
addikt

Udv minden forumozonak! A kov. problemom van: Abit BH7 deszka, 2*256 Mb Nanya ddr pc2100 mem, 2.2 Ghz Cerka + gyari huto, Seagate 7002.2 winyo, Inno3dGeFx5200. A win98 telepitese kozben viszonylag surun hibauziket ir ki, hogy pl.:'' A SUWIN vedelmi hibat okozott az x.y cimen....'' A win ugy megy fel ha felmasolom egy masik particiora az install dirt. A haz+tap Codegen, fel eves. Ha telepitem az osszes drivert jatek kozben surun fagy a rendszer. Van hogy el sem indul pl Toca race driver, de a masik gepemen (Mercury deszka,900-asDuron, 256 Sd, GeF2) siman megy! Kerek szepen tanacsot.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18) _Volkovy_ válasza akaido (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

[rosszindulat]
Kellett neked Intelt venni ;]
[/rosszindulat]

(#19) akaido válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


akaido
addikt

Ez van! Eddig bejött az Intel. Volt már Asus Tusl2-c meg Dtk prm 27ie. Nem volt gáz velük. A p4-es időszakom valahogy még nem alakult pozitívan......eddig:O

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#20) akaido


akaido
addikt

Nos a fenti problemre annyi mindent hallottam már, hogy belefájdul a fejem! 1: Memtest progival meózni jó-e a memóriamodul, 2: memóriacsere 3: cpu venti csere 4: load setup defaults 5: cmos clear 6: egész gép kukába és magamat fejbedurr. Szép?! :O

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#21) burgatshow válasza windly (#1) üzenetére


burgatshow
veterán

Nálam is hasonló volt helyzet!
Apám gépét megkaptam miután ő megvette az újat! 1,7+ ASUS A7V133-c Huntkey táp!
Egy évig hibátlanul ment! Majd egyszer csak gondolt egyet és ugyan ezeket csinálta mint neked!

Az egész gép át esett minden teszten (memória, táp...stb.)
Azt hittük az alaplap volt a szar. Megvettük az újat, u.a. csinálta mint régen.
Ja a régi deszka kivétele közben láttuk, hogy a tápcsatlakozó (az alaplapon)
két lába el van égve!

Most már mind1. Apa gépéből kivettük a Chieftec tápot, voala' ment!

Tápcsere, ram és deszka csere lett a vége!

Ez van srácok! :DD

Szerintem táp!

(#22) akaido válasza burgatshow (#21) üzenetére


akaido
addikt

Azt mindesetre majdnem kizartam, hogy memoria, mivel a rosszalkodo gepembol atraktam a mem.modulokat egy masik gepbe. Ott persze mennek ezerrel! Azon kivul meg a BIOS-ban kikapcsoltam a Quick Boot-ot mert ilyenkor ugyebar a memoriat kotelezoen meozza a gep, es ott sem volt gaz. Nagyon nem szeretnem ha cpu problem lenne! :(((

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Folytatás itt: Nem indul és mi a baja a gépemnek topik

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Géphiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.