Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wrack


wrack
csendes tag

CPU: AMD Athlon XP, 1800MHz (13.5 x 133) 2200+
Alaplap: Gigabyte GA-7VAX (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Op.rendszer: WinXP
A videókártyán (SAPPHIRE RADEON 9000 ATLANTIS PRO (128 MB)) nem megy a ventillátor.

A PROBLÉMA:
A gép változó ideig (néha napokig) rendesen fut, végül váratlanul lefagy. Az egér sem mozdul, a kép teljesen megáll...stb. Ilyenkor újraindítás sem segít, mert a WinXP betöltése után általában megint lefagy. Lefagyás előtt általában egy nyekkenést lehet hallani a vinyóktól (ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100) és ST3200822A (200 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)).
Általában az segít a hibán, hogy a vinyó tápját megigazítom, esetleg az ide kábelt, és utána általában megint műkszik egy darabig. Elképzelhető a túlmelegedés, ezt megpróbáltam áthidalni egy elég nagy teljesítményű ventillátorral, amit a gép nyitott oldala mellé helyeztem. Eddig oké is volt, de pont ma fagyott le így is.
Érdekes, még az is, hogy egyszer már lecseréltem az ide kábelt. Akkor majdnem egy hónapig nem volt lefagyás.
Akkor jött elő újra a hiba, amikor a futó gép kábeleinek is áramot adó hosszabbítóba bedugtam egy videót (a konnektor közben villant egyet). Nem tudom, lehet-e összefüggés a két dolog között. Az első lefagyás talán egy nappal ezután jött.

Bocs, ha kicsit hosszú voltam, és helyenként esetleg hülyeségeket írtam, de sajnos nem vagyok túlságosan otthon a témában. Tudna valaki segíteni?:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.