Keresés

Aktív témák

  • fero02

    nagyúr

    válasz sube #499 üzenetére

    Nem.

    Adott példának kedvéért egy hangsugárzó, amire az van irva, h 8 Ohm 100 Watt.

    Ez nem azt jelenti, h 100W-al van hajtva, hanem ez az a ZENEI teljesítmény, amit a hangsugárzó károsodás nélkül képes elviselni hosszútávon. Ettől függetlenül lehet, h csak 25 vagy 50 Wattal van hajtva. (Viszont a 8 ohmos terhelés az folyomatosnak mondható.)

    Azután vannak az ún. zenei csúcsok. Ezt pl. olyankor lehet tapasztalni, amikor pl. be van kapcsolva vmi EQ féle pl. a winamp-ban, vagy a hangkártya szoftverében mélyhangkiemelés. Ilyenkor bizonyos frekvenciákon kiemelés történik és ezt az erősítő úgy ''reagálja'' le, h sokkal nagyobb teljesítményt ad ki magából (ezt ki is lehet mérni). Persze ez csak 1 pillanatig áll fennt és ettől a hsz-nak semmi baja nem lesz. Vannak olyan sugárzók, amik 1000W-ot is el tudnak viselni töredék idő alatt. Az viszont már nézőpont kérdése, h mennyit árt a hsz-nak. Persze ezek rengeteg esetben fennállnak (nem is tudunk róla), szal természetes dolognak számít.

    Így már érted?

    De ha nagyon megszeretnéd tudni, h kb mennyi Wattal van kergetve a hsz, akkor add meg a végfok IC tipusát (pl.: TDA2030) és akkor tudok mondani egy kb-elüli teljesítmény adatot. Persze ez csak megközelítőleges adat, mert nagyon sok múlik az erősítő kapcsolástechnikáján!

    Üdv!

Aktív témák