Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce GTX 570 / 580 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17801) becsitibi válasza pmheros (#17800) üzenetére


becsitibi
senior tag

Kevesebb minimum fps-ed lenne,sokkal folyamatosabb lenne a játék.

(#17802) alibaba78 válasza becsitibi (#17801) üzenetére


alibaba78
őstag

Marmint ugy erted, hogy tobb lenne a minimum fps-e?!

(#17803) Cybertrone válasza alibaba78 (#17802) üzenetére


Cybertrone
veterán

:K

pmheros:
Nem kötelező hinni senkinek sem... Ezek száraz tények amik már milliószór meg lettek tárgyalva! :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#17804) pmheros válasza becsitibi (#17801) üzenetére


pmheros
senior tag

bárkinek bármit elhiszek ha látom grafikonon ezeket a minimum fps -eket

bár nem értem az okot. Ha a proci nincs kihasználva száz százalék a vga meg majd összesz*rja magát, és leesik az fps akkor az nem azért van mert a vga nem bírja.
Vagy azt akarod mondani hogy a gyorsabb proci elvégzi a vga munkáját ?
Tényleg nem értem azért kérdezem

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#17805) Tökmindegy


Tökmindegy
senior tag

Mit kell itt győzködni a népeket.
Akinek van I5 és volt X4 az tudja ,akinek meg nincs rálátása ,nem tapasztalta ,X4 e van az úgyis a teszteket mutogatja.
Mindig előjön ez a téma. :F

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#17806) ZozzHUN válasza Tökmindegy (#17805) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Nekem volt q8200@3400->i5 760@ 3400 valtozas. De jott az i7 860@3400 es ujra a regi minden! :D (far cry 2 maradt gyors de az kit erdekel, 1 jatek... Es amugy is min fps 60 volt elotte is)

(#17807) ÁdiBá válasza pmheros (#17800) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Intelnél a (i7-i5) processzorok egy szálon is rendkívül gyorsak, illetve stabilabb fps produkálnak véleményem szerint, mint az AMD vetélytársai...
Nekem is volt sokáig AMD processzorom, de az intel jobb, gyorsabb, drágább... :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17808) becsitibi válasza pmheros (#17804) üzenetére


becsitibi
senior tag

off:1000x átrágott téma ez,én q9550-ről váltottam i7 2600k-ra,akkor gtx 470 soc dorombolt a gépbe,folyamatosabb lett a játék,mert nem 35-75 fps-em volt,hanem 50-80,bc2-nél is dolgozik a proci,a másik meg az hogy nem kell minden grafikont alapul venni,mert bizonyos oldalak a szponzoroktól függenek.

(#17809) ÁdiBá válasza becsitibi (#17808) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ez így van.
Ezt fölösleges ragozni már tovább.
Akkor fogják az emberek elhinni, mikor saját szemükkel tapasztalja a változást. Addig nem.
Én is így voltam az SSD - vel, minek az hülyeség az, parasztvakítás.
Vásároltam egyet, mondom mi a pics@... Ilyen gyors is tud lenni a windows.

ÁdiBá

(#17810) pmheros válasza ÁdiBá (#17807) üzenetére


pmheros
senior tag

Tomshardware teszt minimum fps -re szponzorált oldal (amd,nV, és intel is tolja őket pénzzel, hardverrel)

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#17811) Cybertrone válasza pmheros (#17810) üzenetére


Cybertrone
veterán

Toljad akkor pentiummal... ez 580 topik, a kérdéseiddel, és a kérkedéssel lehet menni procis topikokba... csak 5 ember írja eddig hogy mi a tuti, szerinted nincs alapja? :U :W

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#17812) pmheros válasza Cybertrone (#17811) üzenetére


pmheros
senior tag

Ne kapd fel a vizet, felesleges.
Egy játék alatt nyújtott teljesítmény, az egész rendszer teljesítménye. Ha én elmegyek a procis topikba és megkérdezem hogy mi kell ahhoz hogy gyorsabb legyek az 570 -emmel a BF3 -ban, akkor elküldenek az 570/580 topikba, aztán meg a BF3 -éba, mert mostanság ez a szokás. Sajnos....

Egy kérdésem volt, amire egy egyszerű link lett volna a megoldás, és tényleg meg vagyok győzve. (Nem kaptam ilyet) Nem is alakult volna ki ilyen bonyodalom, és mindenki vígan jókedven folytathatná a topikhoz szorosan kapcsolódó hozzászólások gyártását. Bár ilyet mostanában nagyon keveset olvastam itt is. Sajnos...

Nem kérkedtem ! Nincs is igazán mivel

Rendben, hiszek az 5 embernek és nem hiszek a neten fellelhető összes tesztnek ;)

nem vagyok tökéletes

(#17813) boogie84 válasza Gyufaaa (#17799) üzenetére


boogie84
veterán

Csipa?? Azért vetted meg h egy bokorba kakálj? :DDD

(#17786) MarcZ: 120-ra sosem fog lemenni. Nem hogy pár hónap múlva....

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#17814) k.soma válasza pmheros (#17804) üzenetére


k.soma
senior tag

Én is ezt nem értem. Mert a GPU 99%-on van a proci meg 70-80%-on akkor miért javulna bármit is.. ?! Ha minimum FPS-em nő 1-2vel akkor meg nem éri meg alaplapot, procit cserélnem több 10.000-ért. :) De akkor sincs stabilan 60FPS felett..

(#17800) pmheros: ebből a tesztbőlis ugyan az derül ki számomra mint a többiből. 0.1 FPS-el van több itt. Tomshw-ben meg 1-el van több minimumban.

[ Szerkesztve ]

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#17815) KBB


KBB
tag

Sziasztok!

Egy Enermax Liberty 500W-os szerintetek elegendő egy 560 Ti 448 -hoz? Azért itt dobom fel ezt a kérdést, mert ez kvázi egy 570-es.
i7 2600 proci mellett megy egyébként.

Előre is köszi!

(#17816) pmheros válasza KBB (#17815) üzenetére


pmheros
senior tag

igen, elegendő. Nálam a FSP Bluestorm II 500 -as is vitte az 570 -em és a hasonló fogyasztású procimat. És a GF110 gpu miatt inkább ide tartozik mint az 560 topikba :K

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#17817) KBB válasza pmheros (#17816) üzenetére


KBB
tag

Uhum, köszi szépen a választ!

Csak azért kérdem, mert friss win7 telepítés és driverezés után a win7 minősítése közben kikapcsolt a gép mialatt a vga-t nyúzta. Másodikra lement mondjuk. Csak gondoltam bedobom a kérdést, mielőtt nekiállok 3DMark-al nyúzni a cuccot.

(#17818) tank1 válasza KBB (#17817) üzenetére


tank1
tag

Nekem is 560Ti 448-as van és egy giga 550W a tápom. 900Mhz-es Gpu mellett is ellátja kakaóval. Igaz, elég zajos a táp, ha 90-100% a vga kihasználtsága.

(#17819) helkis válasza pmheros (#17804) üzenetére


helkis
addikt

kezdjük ádámtól: a játék egy program, amit a pc-d számol ki 0-ból meg 1-esből, namost, van olyan része minden 3d-s programnak, amit a cpu és van, amit a gpu számol, így talán már világos, hogy miről beszélek.. de szummázva: a minimum fps-t az egész gép felépítése, cpu-ram-chipset-esetleg hdd- adja, míg a maxfps-t maga a vga, ezek aránya játék/program függő, illetve mérni lehet mást is, de simán oda kell ülni egy olyan gép elé és meg fogod látni mi a lényeg..
anno én 955@4ghz-ről váltottam i7-860@4ghz-re miközben hd5870-ről gtx460-ra váltottam, és nem kicsit gyorsult minden, olyan folyékonyak lettek a game-ek hogy döbbenet.. és az még csak egy 1st-gen i7-volt..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17820) Gyula84 válasza Gyufaaa (#17799) üzenetére


Gyula84
veterán

deee :D el is felejtettem megkérdezni ide valósi vagy-e :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#17821) k.soma válasza helkis (#17819) üzenetére


k.soma
senior tag

De szerinted helkis, én 955@3,8Ghz-ről tegyük fel váltanék 2600k-ra, akkor mennyit javulna pl BF3-ban a min. FPS-em? :) Csak hogy konkrétak legyünk. :U

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#17822) ZozzHUN válasza k.soma (#17821) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Én voksom: semmit :U

(#17823) helkis válasza k.soma (#17821) üzenetére


helkis
addikt

konkrétan +10,3fps ;]

sajna nem vagyok egy oraculum, így garit nem vállalok rá, te se gondolod komolyan hogy ezt bárki megmondja neked egy sokváltozós függvényben! :B
tehát nem egy fix fps-boost-ot fogsz kapni, hanem azt hogy folyamatosnak fogod megélni a játékot, nem lesznek furcsa akadások stb..

pü..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17824) Cybertrone válasza k.soma (#17821) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ahogy Helkis kolléga írta: Smuutabb lesz az élmény! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#17825) k.soma válasza helkis (#17823) üzenetére


k.soma
senior tag

Köszönöm. :) :R

Azt mondják a munka éltet.. de a pihenésbe sem halt még bele senki.

(#17826) pmheros válasza helkis (#17819) üzenetére


pmheros
senior tag

:R

nem vagyok tökéletes

(#17827) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Áprilisban jön a kepler is?! HD78xx / Intel Ivy Bridge / GTX 6xx :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17828) Cybertrone válasza ÁdiBá (#17827) üzenetére


Cybertrone
veterán

A pletykákat hivatalos forrásból egyelőre természetesen nem erősítették meg, így érdemes őket távolságtartóan, pusztán érdekességként kezelni.

Ez a 10+1. hír áprilisról... Közben meg a tsmc-nél bajok vannak :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#17829) ÁdiBá válasza Cybertrone (#17828) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Gondolom a vártnál rosszabb kihozatali arányra gondolsz...
Lehetséges a méretes chip miatt, hiszen az nvidia most is szerintem *tetemes nagyságú chipet tervezett.
Egy két oldalon már látható teszt a 680GTX-ről, szerinted az is pletyka?! :U

#17830) Tirexi Abban szerintem akkor nem 680 mag mozog.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#17830) Tirexi válasza Cybertrone (#17828) üzenetére


Tirexi
addikt

Úgy néztem pár ilyen "képet" egy oldalon, hogy a 2 GPU-s 690-et akarják 300W TDP-ben tartani.
Ez lehetséges egyáltalán? :D

(#17831) Cybertrone válasza Tirexi (#17830) üzenetére


Cybertrone
veterán

Nem kéne erőltetni a 2 magos NV-t mert nem fekszik nekik...

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#17832) Tirexi válasza ÁdiBá (#17829) üzenetére


Tirexi
addikt

Itt találtam: [link]
Ennek lehet valami realitása sztetek? :B

Cybertrone:
Az, hogy egyszer-kétszer elrontották nem azt jelenti, hogy soha nem tudnak majd előrukkolni valami újjal. Én azért bizakodok. :)

A 9800GX2-mmel sem volt semmi baj. Csak megsült mert nem volt takarítva a gépház... Az meg nem az NV sara.

[ Szerkesztve ]

(#17833) Cybertrone válasza Tirexi (#17832) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ha van is realitása nem szignifikáns annyira a külömbség hogy megérjen +tízezreket... 7970 van az aprón 130k-ért hol lesz ez annyi?

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#17834) Tirexi válasza Cybertrone (#17833) üzenetére


Tirexi
addikt

Már annyiért? :D
A végén még én is átpártolok. :) ;) ;]

(#17835) Locutus válasza TTomax (#17787) üzenetére


Locutus
veterán

1.25-ös GTX570 sem fut ki 1920x1200-ban... legalábbis semmi érezhető jele nincsen.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17836) Cybertrone válasza Locutus (#17835) üzenetére


Cybertrone
veterán

Tedd fel ultrára, 4*-es szűrésre, és hbao-ra... majd akkor kifut :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#17837) becsitibi válasza Cybertrone (#17836) üzenetére


becsitibi
senior tag

Ott már az 580 is éppenhogy eldöcög.Legalább is nálam multiba,de singelbe még nagyon jó.

(#17838) Cybertrone válasza becsitibi (#17837) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ugye... :D

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#17839) Locutus válasza Cybertrone (#17836) üzenetére


Locutus
veterán

Ebből csak a 4x szűrés nincs meg, mert feleslegesnek tartom ilyen felbontáshoz.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#17840) helkis válasza Locutus (#17839) üzenetére


helkis
addikt

vazz, korán van még, hirtelen már azt hittem cybertrone saját magával vitázik.. :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17841) Cybertrone válasza helkis (#17840) üzenetére


Cybertrone
veterán

Jó reggelt... skizofrén még nem vagyok :DDD :DDD :DDD :C

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#17842) szab.tam


szab.tam
nagyúr

"a 2 GPU-s 690-et akarják 300W TDP-ben tartani.
Ez lehetséges egyáltalán?"

valószínű nem. ezt az oem szabvány baromkodást adta 300w-ot szerencsére eldobták ezeknél a 2 magosoknál. ati is, nvidia is.
az 590 is 365w-ban volt megadva.
a probléma megsülés volt, és emiatt próbáltak beépíteni egy biztosnsági megoldást, (NVIDIA OCP), ami visszavette a kártyát. bosszankodtak is rendesen a júzerek, a tuningot is megölte a dolog.
ja, most jövök rá: ez az 580-ba is be van építve? :U

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17843) helkis válasza szab.tam (#17842) üzenetére


helkis
addikt

driverben van igen, de ezért természetesen kiiktatható. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#17844) #16939776 válasza szab.tam (#17842) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem hiába vették vissza az 590-t az ocp-vel, az a nyák nem tudta kiszolgálni árammal a 2 gpu-t, nem csak a hűtéssel volt ott gond.

Akit zavar az kilőheti mind szoftveresen, mind hardveresen a védelmet, aztán csak imádkozni kell hogy ne fusson meg valamelyik fet...

Szerintem nem egészséges 2-3 slot-os léghűtéssel ekkora hőteljesítményt elvezetni.
Vagy nagyon hangos lesz, vagy 100C körül a pcb. Ez senkinek nem jó, hosszútávon :U

[ Szerkesztve ]

(#17845) Kecuhun válasza Locutus (#17839) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Ilyen felbontás esetén is észreveszed a látványbeli különbséget, hidd el. Sokkal szebb lesz tőle az adott játék, viszont nagyon komoly vas kell alá. Tapasztalatból mondom.

(#17846) MarcZ válasza Cybertrone (#17811) üzenetére


MarcZ
senior tag

Ne feledjük az 570-et se! :R

A man's got to do what a man's got to do.

(#17847) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ok. értem. :R

nekem a másodlagos terveim közt szerepel, ha a revgen eljövetelével esik az 590 ára, megpróbálok blokkot aplikálni egyre, és berakni a toronyba.
6 csövem van. kérdés, hgyo 3-3db. 8mm-es cső elég lenne-e a 2 gpu-ra.

a csövek hőszállítása ideális 70 fokon 55w. 6 db-nál határeset.
csak a problémám ott is van, hogy a ramok túl körbeveszik a gpu-t, és a 2. gpu-ba "belelóg" az egyik tápcsati. ott nem tudnak rendesen kimenni a csöveim.
és túl zsúfolt a nyák.

habár a hűtőmben a csöveket át tudnám rendezni. 12 járat van. 6 bejövő és 6 terítő.
csinálhatnék 8 bejövőt is, és akkor a maradék 4 vinné az emeletre a hőt.

elég izgalmas feladat a 480 után egy 590-et passzívan lehűteni.
és rögtön meg lenne oldva a surrozd, nem kéena softth-tal bohóckodnom.

csak akkor még egy passzív táp is kéne, mert az seasonic x460 oda már kevés.

ezért nézegetem nagyon a 600-asokat, és a KFA2 GeForce GTX 580 MDT X4 OC-t
de ez utóbbi beszerezhetetlen, és irreálisan drága. csak gonodlom, merrt még nem láttam....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17848) #16939776 válasza szab.tam (#17847) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha maradsz a 590-nél, akkor számolj arra hogy a pcb-jét aktívan kell majd hűteni intenzív légárammal!

A 600-ok tudni fognak egyszerre 2 monitornál többet?

(#17849) szab.tam válasza #16939776 (#17848) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én úgy hallottam, hogy a 104-től igen.
de nagyon remélem...

nálam már semmiféle légáram nem lesz többet vga-n.
ha helyi bordanöveléssel nem megy, akkor szerkesztek egy lapot, lapokat ami fedi a fetet, vramot, és erre ráragasztva hasonló eszközökkel elviszem onnan a hőt.

nálam venit már nem fog nyekeregni többet. a 3 gépben össz 3 ventim van, (0, 1, 2).
éppen a maradékok likvidálásn fáradozom.
a 3. konfigbanitt az egyik rohadék. (középen, cpu hűrő alatt.) ez tnehéz lesz kiváltan, fel kell bordázzak hozzá még sok mindent...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17850) MarcZ válasza #16939776 (#17848) üzenetére


MarcZ
senior tag

Én akármilyen ventit beraktam ebbe a házba, 1 fokot ne ment a kártya hőmérséklete le. Láttam másokat is 4 ventivel GTX 580-on alap órajellel, meg ventillátorprofillal, 100% kihasználtságnál 84 fok volt, mint nekem is.

A man's got to do what a man's got to do.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  GeForce GTX 570 / 580 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.