Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #32577792


#32577792
törölt tag

Szóval: ismeri valaki ezt a márkát, lehet M.O.-on kapni, mert én nem találok ilyet?

(#2) karib válasza #32577792 (#1) üzenetére


karib
addikt

Nem tudom, itthon forgalmaznak-e Gatewayt, nem rémlik. Honnan találtad meg pont ezt a gépet?

Amúgy hasonló paraméterűt egy rakással lehet itthon is kapni. A legszimpatikusabb benne a 3 év garancia (www.gateway.com szerint). Amúgy semmi extra, sőt inkább már kicsit spártai felszereltségűnek mondható.

Department of Redundancy Department

(#3) #32577792 válasza karib (#2) üzenetére


#32577792
törölt tag

Igazság szerint a terminálon olvastam, szimpatikus az ár illetve a teljesítmény. gyakorlatilag 200e Ft körül vanak a gépek, csak hát ugye a szállítási költség meg áfa nem tudom, hogy így mennyiből jönne ki? mert ugye ha nincs itthon szervíz akkor rizikós, még ha 3 év is a gari!

(#4) #32577792


#32577792
törölt tag

Gericom Beetle? Erről mi a véleménytek? Amd mp xp2400+ radeon9000-sel.~265e Ft.

(#5) karib válasza #32577792 (#4) üzenetére


karib
addikt

A celeronos kivitelnél tuti, hogy fényévekkel jobb az AMD proci és R9k grafika miatt. Amúgy olcsó gépekre jellemző ház, a félköralakú tapipad ijesztően néz ki, a billentyűzet elrendezés viszont a képen egész normálisnak tűnik, és valszeg van magyar is, ahogy a Gericomnál szokott általában.

Speckók alapján: vannak sokkal rosszabb gépek is ennyi pénzért, érdemes elmenni megtapogatni.

És megemelgetni, 3,8 kg!!! Plusz meghallgatni, hogy mennyire zajos.

Department of Redundancy Department

(#6) #32577792 válasza karib (#5) üzenetére


#32577792
törölt tag

hát igen... a súly az nem semmi. Azt lehet mondani: ebben még benne van az anyag! Talán kicsit több is mint kellene! Az örök dilemma: olcsó is, jó is, meg könnyű is ez így egyben nemigazán van! De igazából a celeronnak sem látom értelmét sis650-es vezérlővel! Főleg nem hosszútávra. Bár két asztali is van itthon, egyik 2500@3200 Barton 512MB RAM, 120GB SATA, Chaintech Ti4200 8X 64NB-vel, tehát ezen azért szinte még minden elfutogat, meg végülis van R9000 pro sapphire kártyám is plusszban. Lehet, hogy nincs is szükségem nagy felbontásra a notiban?

(#7) karib válasza #32577792 (#6) üzenetére


karib
addikt

Sajnos pont ellenkezőleg, ''nincs benne anyag'', és ezért olyan nehéz - a profi, kisméretű gépekben használnak mindenféle egzotikus anyagokat, alumínium, magnézium, kevlár-kompozit stb. Az olcsó gépek olcsó anyagokból készülnek, amelyekből több kell, hogy valamilyen szilárdságot elérjenek, plusz a desktop felé hajló alkatrészek és a hűtésük is nagyobb helyet és tömeget foglal, arról nem is beszélve, hogy az olcsó gépeknél nem törik össze magukat a tervezők/gyártók a leghely- és súlytakarékosabb megoldásért.

Szerintem jobb ez az AMD-s gép, mint a hasonló árban kapható celeronos kivitelek, pláne hogy R9k is van benne.

Department of Redundancy Department

(#8) #32577792 válasza karib (#7) üzenetére


#32577792
törölt tag

kimaradt az idézőjel a benne van még az anyagban. Én is arra gondoltam, hogy ezért olcsóbb

(#9) #32577792


#32577792
törölt tag

na szóval, megtapiztam, körbenéztem, kérdezgettem: hát... ha nő lenne, akkor messze lenne még a pandórától is! Az igazsázsághoz tartozik, hogy magyar billentyűvel volt és ez meg fehér volt, nem valami jó összhang! Kijelző: fóliás volt így sokmindent nem tudtam rajta észrevenni, alapból szerintem halk volt, de ez semmit nem jelent mert nekem még nem notim, csak kettő asztali amiben azért van venti is bőven! Szín: valami kékszerűség, akku 80%-on volt 1,5 órás hátralévő idővel, de szntem ez sem jelent túl sokat, mert dobozból vetti ki, a Litiumos akksik a normális formázások után azért több kakaót vesznek fel. xp-m 2400+ proci; meg r9000 mobility, ne olyan rossznak tűnik. Viszont bazi vastagnak tűnik, a súlyról meg annyit, hogy nehéz, de emelgettem egy 3,2kg súlyban lévőt is, igazán nem vettem észre azt a 60 dekát. Most gondolkozom rajta.

(#10) karib válasza #32577792 (#9) üzenetére


karib
addikt

Speckók alapján nekem nagyon tetszik. Kár, hogy egy olcsó és nehéz gép, ami nem sejtet túlzottan alapos tervezést.

Emelj meg valami 2,5 kg körülit, ott már érezni fogod a diffit. A Gericomnak is van már valami centrinós megoldása, az ilyen kategóriában van. Az igazi csodák 1,5 kg körül kezdődnek, amit már szinte tényleg alig érzel meg, ha berakod a táskádba.

Department of Redundancy Department

(#11) #32577792 válasza karib (#10) üzenetére


#32577792
törölt tag

Az , hogy olcsó még nem volna baj, csak a súly! Bár az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy autóval megyek az ügyfelekhez, tehát azt a pár métert cipelni nem gond. Viszont azt olvastam, hogy az Amd kétfajta XP-M 2400+ illetve 220+ os procit gyárt, melyek közül az egyik olcsóbb, és azt nem tudom, hogy ebben melyik van és mi a különbség közöttük? Innen nem szoktatok gépet kérni vagy kapni tesztelésre?

(#12) karib válasza #32577792 (#11) üzenetére


karib
addikt

Az AMD oldalán nem lehet kiigazodni, vagy bárminemű értelmes infót találni :( Passz.

Gericom gép még nem járt nálunk. Szerintem ez a gép kiváló alternatívája a 180-200 ezer forintos celeronos borzalmaknak, mert bár kialakítása ugyanazt a filozófiát követi szerintem, de legalább egy kiegyensúlyozott platformot használ. Komolyabb gépekkel viszont azért nyugodt lélekkel nem hinném, hogy versenyezhetne (súly, anyagminőség stb.).

Department of Redundancy Department

(#13) #32577792 válasza karib (#12) üzenetére


#32577792
törölt tag

Szóval erről van szó, csak más néven: ECS G713

(#14) karib válasza #32577792 (#13) üzenetére


karib
addikt

Jé, egész sok átfedés van Gericom és ECS között... mintha a Webshox is meglenne ECS-ben, nem? ECS-ekre itthon nem két év garanciát adnak?

Department of Redundancy Department

(#15) #32577792 válasza karib (#14) üzenetére


#32577792
törölt tag

De bizony kettő év! Ráadásul egy kicsit olcsóbb is, mert a 256MB Ram-mal meg a 40-es vinyóval és XP-M 2500+ procival adják 220+tréfáért. Igaz, hogy nem adnak hozzá táskát, de inkább a két év gari!

(#16) karib válasza #32577792 (#15) üzenetére


karib
addikt

Egy táska 5 ezer forint körül fogható, tehát az nem egy komoly tétel. ECS-t hol nézted? Ráadásul nekem a fekete színe is jobban tetszik :)

Department of Redundancy Department

(#17) #32577792 válasza karib (#16) üzenetére


#32577792
törölt tag

Depoban láttam 215 nettóért, de a hivatkozott linken már 220 volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.