Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Csodálatos.
Kár hogy eltűnt a útitervről. [link]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) Yutani válasza Petykemano (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztos drága lenne, de nem is ez a baj. Olyat lépne RT sebességben az AMD ezzel a megoldással, hogy az NV csak messziről integetne neki. Ezt pedig az érvényben lévő kartell megállapodások nem tennék lehetővé. :DDD

#tarcsad

(#3) Petykemano válasza Yutani (#2) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, valószínűleg túl erős lenne úgy minden szempontból.
Majd talán ha kijön az 4090Ti vagy Titan, akkor az AMD bátorkodhat picit előrébb kapaszkodni. Egyébként a viccet félretéve ebben még lehet is némi logika. Hiszen a Ti a pletykák szerint +24MB L2$-t aktivál, lehet, hogy az is nagyon hasznos a BVH-knak és akkor azzal lépést lehet tartani a v-cache segítségével úgy, hogy a versenyzés látszatát imitálva tartjuk a tisztes távolságot.

Tudod, az autóversenyzésben is van ilyen, hogy a hátulról jövő gyorsabb, de nem annyival, hogy lazán megelőzze és beáll az elöl levő mögé, ugyanarra a sebességre, ugyanarra az ívre, szélárnyékba. Így neki kevesebb üzemanyag fogy, kevésbé kopnak a gumijai és várja a megfelelő alkalmat, amikor előzhet: egy rosszul bevett kanyar, egy rossz kigyorsítás, vagy a tarkóján érzett lehelet miatti túl késői fékezés. Lehet az bármilyen hiba, vagy csak kivárja, míg a másik előbb megy ki a boxba.

Simán lehet, hogy az AMD visszafogta a 7900XTX-et. Direkt. Hogy aztán minél látványosabban tudja leverni az Nvidiát, mint vak a poharat. Körökkel!

/A fenti szöveg irónia/

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#4) ricsip válasza Petykemano (#3) üzenetére


ricsip
addikt

a kess memóriát mióta kezdték el dollárlóvé szimbólummal jelölni?

-

(#5) Abu85 válasza Petykemano (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A cache hasznossága a BVH mélységétől függ. Valószínűleg egy agyonkorlátozott DXR API-ban nem kell annyira sok szinttel számolni, mert eleve nincs dinamikus geometria, de az AMD-nek ez valószínűleg nem elég, mert nekik ugye ott a HPRT a Snowdrop 2-vel, amire kellene majd olyan hardver, ami 200 MB-os BVH gyorsítóstruktúrákat is el tud tárolni. Ekkora BVH-val a DXR instant halott, de dolgozni kell azokra a címekre, amelyek pont azért nem használnak csak DXR-t, mert instant halott a nagy BVH-val.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) joghurt válasza ricsip (#4) üzenetére


joghurt
addikt

Amióta kiejtés szerint keveri valaki a cache-t a cash-sel.

A tej élet, erő, egészség.

(#7) .mf válasza ricsip (#4) üzenetére


.mf
veterán

Elég régóta, már minimum egy évtizede is láttam. Persze nem gyártói vagy más hivatalos oldalakon.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) opr


opr
veterán

Remelem a nevezektanban egy extra X-el fogjak jelolni a 3d vcache-t, es akkor vegre lehet venni XFX 7900XTXX kartyat is, ami valoszinuleg tortenelmet irna a "legtobb X egy vga neveben" kategoriaban. Vegre valamiben nyerne az AMD is. ;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#9) ricsip válasza joghurt (#6) üzenetére


ricsip
addikt

jah akkor ez is ilyen "vmi tudatlan elkezdte félrehallás után használni, a birkák meg észnélkül átvették és elterjesztették" mozgalom?

-

(#10) Abu85 válasza opr (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűleg ugyanúgy X3D lenne a jelzés, mint a CPU-knál.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Yutani válasza ricsip (#9) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem, simán csak rövidítés miatt lett egy karakter az ötből.

#tarcsad

(#12) opr válasza Abu85 (#10) üzenetére


opr
veterán

Belefer, ugy is kijon: XFX 7900XTX-X3D :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) PuMbA válasza opr (#12) üzenetére


PuMbA
titán

Én inkább 7900XTX3D-re tippelek, de ez már így is túl bonyolult és hosszú elnevezés.

[ Szerkesztve ]

(#14) ricsip válasza Yutani (#11) üzenetére


ricsip
addikt

akkor miért nem a € vagy a £ ? :U

-

(#15) rdmftw válasza Yutani (#2) üzenetére


rdmftw
tag

lol

(#16) Petykemano válasza ricsip (#4) üzenetére


Petykemano
veterán

Én a fórumon kb 4-5 éve használom.
De találtam egy ugyanezt a kérdést firtató kérdést 2011-es dátumozással: [link]
Nem kizárt, hogy ez a szlenget a mondanivalót 160 karakterbe sűrítésre kényszerítő twitter miatt alakult ki, ahol néha minden rövidítési lehetőséget meg kell ragadni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17) Petykemano válasza opr (#8) üzenetére


Petykemano
veterán

7900XTX3D :P

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#18) body007 válasza ricsip (#14) üzenetére


body007
addikt

Amikor ezt előszőr láttam (c64 vagy amigán) még nem is volt euro :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#19) Petykemano válasza ricsip (#14) üzenetére


Petykemano
veterán

Biztos megvan a történeti vagy kulturális magyarázata annak, hogy az amerikaiak miért használják/értik szinonímaként a "$" jelet, ami a hivatalos bank (központi bank) által kibocsátott fizetőeszköz és a cash, amit manapság készpénz, (fém és papír alapú bankjegyek) értelemben használunk.

Én valami olyasmire gondolok, hogy, hogy ha XX század eleji magyar filmeket megnézel, abban is láthatsz olyat, hogy valaki váltót ír. Amerikai filmekben sokáig lehetett látni, hogy valaki elővesz egy csekkfüzetet, kitölti és azzal fizet. Ugye azt is egy bankban (a csekket kiállító bankjában) lehet beváltani az csekket kiállító ott vezetett számlájának terhére.

A $=cash szinoníma tehát talán onnan eredhet, hogy amikor még használatos volt a csekk/váltó írás, akkor mondhattad, hogy csekk helyett cash-t kérsz, vagyis dollárokat, dollárjeleket. Ez persze részemről csak egy tipp.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#20) opr válasza PuMbA (#13) üzenetére


opr
veterán

es Petykemano #17: Az nem jo, ugy nincs benne eleg X. :(

;]

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#21) rdmftw válasza Petykemano (#19) üzenetére


rdmftw
tag

kecs és kess eléggé hasonlit egymásra ráadásul kess-t spórolsz a keccsel mivel az idő pénz. :D

(#22) asaca válasza opr (#12) üzenetére


asaca
tag

XFX 7900XTX-X3D Vapor X :K

BF3: aSaca-Hun

(#23) Yutani válasza rdmftw (#21) üzenetére


Yutani
nagyúr

"kes" mindkettő kiejtése:
Cache
Cash

#tarcsad

(#24) rdmftw válasza Yutani (#23) üzenetére


rdmftw
tag

ezért irtam.

(#25) Yutani válasza rdmftw (#24) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én kecs és kess szavakat látok, de majd megtisztítom a monitoromat.

#tarcsad

(#26) rdmftw válasza Yutani (#25) üzenetére


rdmftw
tag

jeez

(#27) Jesus_Shaves válasza Petykemano (#17) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

vagy csak stílusosan 7900XT-XDDD

(#28) ShiTmano válasza Jesus_Shaves (#27) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

Szerintem 7950 x3d lesz.

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#29) Bossp válasza asaca (#22) üzenetére


Bossp
addikt

Sapphire toXic rX7900XtX-X3d eXtreme

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#30) Petykemano válasza ShiTmano (#28) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem lehet az.
Az AMD néhány generáció óta látszólag arra törekszik, hogy szinkronba hozza a CPU és GPU generációk számozását, merthogy az milyen baró. Most végre eljutottunk a 7000-es GPU és 7000-es CPU-ig. Majd ekkor rájöttek, hogy mégse olyan jó, ha ugyanaz a szám jelöli a GPU-t és a CPU-t (pl: Ryzen 5 7900, RX 7900), mert végülis talán lehet, hogy a vásárlókat ez majd mégiscsak megkavarja.

Az Egész XT/XTX jelölés (a -/XT helyett) valószínűleg leginkább azt a célt szolgálja, hoyg a 7900XT/XTX GPU-kat ne lehessen összetéveszteni a 7900/X CPU-kkal.

Ugyanebből a megfontolásból nem lehet 7950X3D a GPU, mert ez a név foglalt a 16 magos CPU számára.

Simán 7950XTX persze még lehetne, csak ebből hiányzik a 3D jelölés, aminek azért talán van márkaértéke (különösen akkor, ha tényleges haszna a RayTracing teljesítményben lesz csak tettenérhető)

Másrészről én az AMD helyében a '50-es számozást megtartanám a refresh számára. Bár vannak pletykák arról, hogy az RDNA3+ le lett fújva, de RDNA2 refreshről meg soha nem is volt szó előtte és mégis megtörtént.

Az AMD elég nehéz helyzetbe hozta magát, amiből ha minden babért le akar aratni, akkor vagy olyan kretén elnevezésekkel fog tudni, mint a 7900XTX3D vagy 7950XTX3D
vagy valami új formulával vágja ki magát a csávából.
Pl: 7900RT, 7900RTX (amik a 7900XT és XTX 3D-vcache-sel szerelt változatai, az RT pedig a fent említett RayTracingre optimalizált változatot hivatott szimbolizálni)

Ez az egész persze csak üres elmélkedés, mert Abu elmondása szerint az egész v-cache történet lekerült az útvonaltervről.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#31) rdmftw válasza Petykemano (#30) üzenetére


rdmftw
tag

mondjuk én erre nem alapoznék az amd eddigi nevezéktana alapján.

(#32) opr válasza Bossp (#29) üzenetére


opr
veterán

Alakul ez szepen! :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#35) PuMbA válasza ToNorbi91 (#34) üzenetére


PuMbA
titán

Amíg megjön a Snowdrop 2, addig még 1-2 generáció VGA kijön és biztosan mindkét gyártó tovább emel a cache méreteken. Az NVIDIA is jelentősen növelte az L2-t a 4000-res szériára. Ők is tudják azt, amit az AMD :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Abu85 válasza ToNorbi91 (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Snowdrop 2 csak a DXR limitjeitől akar szabadulni. A HPRT futni fog egy csomó hardveren, de persze sokat jelent, ha belefér a cache-be a teljes BVH. De ez nem kötelező dolog, lehet tárolni ezt a VRAM-ban is, csak úgy sokkal lassabb az elérése.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.