Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58716) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Ezt ismeri valaki?: Ve Monk
Head-fin futottam most bele, rákerestem. Kár, hogy earbud, mert egyébként azonnal megvenném, annyira jó a hirdetés szövege :DD
(esetleg, aki szereti az earbud kialapkítást nem akarja megpróbálni? :DDD )

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59510) f4lcon válasza benjonino (#59502) üzenetére


f4lcon
őstag

earbud kialakításban nem sokféle ajánlott füles van most.
amitől el van szállva mindenki, az a VE Monk, de egyelőre nem rendelhető, bár a cég egyik alkalmazottja szerint nemsokára az lesz újra.
és a keretedet sem fogja kimeríteni, mert 5$ (igen, öt)
viszont ha hinni lehet a szakértőknek, akkor úgy 50$-ig mindennel pariban van.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59523) f4lcon válasza kemcso (#59511) üzenetére


f4lcon
őstag

az első alkalommal, amikor rendelhető lesz aliexpressen a VE Monk azonnal rendelem. saját kis fanklubja van headfin, ami azért egy 5 dolláros fülestől elég nagy teljesítmény. és sokan olyanok is imádják, akik komoly többszáz dolcsis fülesek mellé vették... ez azt hiszem mindent elmond.

(#59514) mZoleee van urBeats-em, hagy kívánni valót maga után (kivéve, ha imádod a mindent elnyomó basszust, de az a jazz zenében elég ritka úgy gondolom.)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#59727) f4lcon


f4lcon
őstag

végre újra lehet Venture Electronics Monk-ot venni, szóval rendeltem is egyet :)
a leírások alapján egy tuti ajánlott earbud füles lesz belőle.

és megérkezett ma a KZ HDS1 is, amit november 26-án rendeltem.
egyelőre out-of-the-box azt kell mondjam soha jobbat, ennyiért fantasztikus ajánlat (még mindig 2047 forint Banggod-on) le a kalappal a KZ előtt, hogy erre képesek.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#60058) f4lcon válasza Piftuka (#60057) üzenetére


f4lcon
őstag

ha újra lesz elérhető, akkor egy VE Monk-ba beruházhatsz, 8$ postával, nem lehet nagyot bukni rajta ha mégsem jó (pedig mindenki imádja head-fi-n)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#60128) Piftuka válasza f4lcon (#60058) üzenetére


Piftuka
veterán

"ha újra lesz elérhető, akkor egy VE Monk-ba beruházhatsz, 8$ postával, nem lehet nagyot bukni rajta ha mégsem jó (pedig mindenki imádja head-fi-n)"

Köszönöm a tippet! :R Utánaolvastam, és igazán nagyon tetszik a felhasználók értékelései alapján.

Ráadásul a VE Zen és VE Asura is nagyon jónak tűnik. Az viszont nem világos, hogy mennyibe is kerülnek ezek pontosan.

A VE Monk 500 dollárért, a másik kettő 600 dollárért volt listázva az Aliexpress oldalán. Azt értem, hogy ők ezzel a módszerrel különböztetik meg a készleten éppen meg nem található termékeket, viszont nem derült ki számomra a másik két modell eredeti ára. :F

Egyébként honnan érdemes megrendelni?

"Aquila non captat muscas."

(#60268) kemcso válasza vicze (#60266) üzenetére


kemcso
Ármester

Ötöt küldtél, de igazán a hybriden és az earbudon kívül a többire nem volt érdeklődés.

(#60245) f4lcon köszönöm, az i.Valux Bette Hybrid van mikrofonos változatban is, így az akár még érdekes is lehet(ne), csak valakinek hallania kéne a hangját :) A nagyobb XBA-kkal vigyázz, elég vegyeseket olvasni róluk.

Találkozó:
VE MONK: kellemes volt az áráért, abszolút ajánlható earbud. Nekem a Piston Earbud jobban tetszik, de drágább is.

Havi B3: nem rossz füles, kellemes kiegyenlített hangkép, de nem csillognak úgy a hangok, mint az AX35-ben.

Angie: A mérete mellett nem lehet elmenni, brutális. Iszonyatos nagy, kb 2cm-t kiállt a fülemből és folyamatosan ki akart esni, ahogy húzta le a háza.
A hangja viszont a legrészletesebb, amit eddig hallottam. A W60-nál határozottan és lényegesen jobb, nekem picit sokra volt hangolva a mély, de az sem olyan lassú és terjengős, mint a 846-ban hanem planárosan pattogós. Együtt élt a zene, magasan a legjobb hangú füles. De ez már a zsiráf kategória a számomra, jó, jó de otthonra nem kéne, sokkal inkább választanám a W60-at (ami kb 1/4 akkora)

A KZ-k kimaradtak, miután többen is mondták, hogyha a P3-at hallottam mindet hallottam kb :DDD Meg a fülem is elfáradt, miután a fejesek-et hallgattam többnyire a HF-ről :)

EL 8: nagyon részletes de csattogós volt a hangja, nem az az élvezhető kategória. Túl éles minden tartományban (egy HF volt alatta)

Fiio X7: határozottan az X5 fölötti hang, lényegesen részletesebb, jobb lejátszó, AK szintű részletesség és amellett erősítésben is igen jó. Az android felület engem idegesített rajta, ha saját UI lenne...

Kérdés:
Mik azok, amik ajánlottak legyenek? Nálam az Astrotec AX35 és a Havi bekerülne, az earbudokhoz a Monk és a Piston. Az XBA2 és a másik Astrotec-et meghallgatom és majd írok azokról is.

(#60335) Piftuka válasza kemcso (#60268) üzenetére


Piftuka
veterán

"VE MONK: kellemes volt az áráért, abszolút ajánlható earbud. Nekem a Piston Earbud jobban tetszik, de drágább is."

Erről kérdeztem én is itt korábban. Csak még választ nem kaptam, hogy hol érdemes beszerezni.

Egyébként mennyire nagy méretű? A Sennheiser MX375 egyetlen hátránya, hogy nagy méretű, kör keresztmetszetű. A szivaccsal használva elég "szellősen" illeszkedik csak a fülkagylóba; mondhatni, csak "félig" lehet bedugni a fülbe.

Ilyen szempontból nagy a különbség a régi SONY MDR-E801 earbud fülesemhez képest, ami kisebb méretű, és amelynek a fülkagylóba illeszkedő, "amorf" alakja volt, nem kerek:

Én nem is értem, hogy a manapság még kapható earbud fülhallgatókat, miért nem ilyenre formázzák!? :F

"Aquila non captat muscas."

(#60374) Piftuka válasza #16820480 (#60355) üzenetére


Piftuka
veterán

"Egyébként már nem emlékszem a beszélgetés elejére pontosan, de a Yuin nálad miért esett ki?"

Mert akkor még első sorban a nővérem számára kerestem karácsonyi ajándéknak egy fülhallgatót, és csak magyar beszerzés jöetett szóba.

Most viszont hogy neki megvettem a Sennheiser MX-375-öt, és mivel magam számára végül nem vettem még fülhallgatót, szóba jöhet a külföldi beszerzés is. :K (Bár még soha nem rendeltem így.)

A Yuin PK3-at ajánlottad... Miért éppen azt? Egyébként olvastam, hogy ezt gyakran hamisítják. Honnan érdemes rendelni, és hogyan győződhetek meg a vásárlás előtt arról, hogy nem hamis?

Illetve az még a kérdésem, hogy a már említett VE Monk és Xiaomi Duomi 1More earbud fülesekkel összehasonlítva milyen különbségek vannak? Melyikre milyen hangzás, hangminőség, illetve hangkép jellemző?

"Aquila non captat muscas."

(#60375) f4lcon válasza Piftuka (#60374) üzenetére


f4lcon
őstag

nem lehet, hogy kicsit túlpörgöd a témát? a VE Monk is $7 postával
a befektetett idő amit a keresgéléssel töltesz többet ér, mint amit bukhatsz rajta ha mégsem jön be ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#60405) Piftuka válasza f4lcon (#60375) üzenetére


Piftuka
veterán

"nem lehet, hogy kicsit túlpörgöd a témát? a VE Monk is $7 postával
a befektetett idő amit a keresgéléssel töltesz többet ér, mint amit bukhatsz rajta ha mégsem jön be"

Nem. Én rendkívül megfontolt ember vagyok, és nagyon becsülöm a pénzt. Még 100 forintot sem szívesen adok ki "feleslegesen", nemhogy több ezret.

Tudom, hogy van olyan ember, akinek ezek a dolgok nem számítanak (nyilván erősen függ ez a havi jövedelem nagyságától is), de engem úgy neveltek, hogy minden fillért becsüljek meg.

És még ha az ártól eltekintünk, akkor is rendkívül alapos, tudatos vásárló vagyok mindig. Az "impulzus vásárlás" olyan messze van tőlem, hogy azt el sem tudom mondani.

Éppen ezért csak akkor vásárolok meg egy terméket, amikor teljesen nyugodt vagyok - minden szükséges információ birtokában - a vásárlási döntésem helyességében.

Ugye nem baj? ;)

"Aquila non captat muscas."

(#60413) #16820480 válasza Piftuka (#60407) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem átlagos (IEM-nél általában M-es illesztéket használok), de earbudból eddig az Earpods volt az egyetlen igazán kényelmes az utóbbi időben, ami a fülemben járt. A Monk még használható, de biztos vagyok benne, hogy 10-20 perc után kezdene nyomni, ezért én nem tartom saját használatra alkalmasnak az ilyen kialakítású cuccokat. A Piston earbudot nem is tudtam úgy betenni a fülembe, hogy a két oldalt egyformának halljam.

Yuint nyilván azt veszed, ami neked belefér pénzben. A PK3 a legolcsóbb, a PK2 jobb hangú, de drágább, a PK1 meg a legjobb közülük és az is a legdrágább, viszont ez utóbbi már 150 Ohm impedanciájú, szóval azt nem fogod tudni nagyon telefonról hallgatni.

(#60445) f4lcon


f4lcon
őstag

újra van VE Monk, tessék EZT elolvasni és értelmezni.
nincs sok, lehet, hogy 2-3 napon belül más ismét nem lesz.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#60463) kemcso válasza Jenne (#60462) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha earbud-ot keresel akkor két lehetőséged van. Ha Mo-i kell, akkor keress valamit ami tetszik, ha jó a külföldi vásárlás, akkor van a VE Monk, épp kapható: [link] Olvasd el a leírást, 5$+szállítás f4lcon kolléga leírta, hogy hogy kell [megvenni].

(#60720) f4lcon válasza kobipeti (#60718) üzenetére


f4lcon
őstag

itt a Venture Electronics Monk link.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#60804) f4lcon


f4lcon
őstag

körkapcsolás

úgy döntöttem mielőtt a piactérre borítom a sok megvett kínai fülest, előtte adok lehetőséget azoknak, akik ki szeretnék próbálni (akár több napra is) az általam megvetteket.
első sorban nem az a cél, hogy megvegyél belőle, hanem az, hogy ide leírd a véleményed akár egyről, akár az összesről.

feltételek:
- én választom ki, ki az aki kaphat - teljesen szubjektív indokok alapján
- az egész csomagot megkapod, ha pesti vagy akkor találkozunk valahol a városban, ha vidéki vagy, akkor a postát feléd én állom, visszafelé te. amíg a csomag nyomon követhető, addig mindegy mivel küldöd.
- ha több vidéki jelentkező is lesz, akkor nem kell feltétlen visszaérkeznie hozzám, de a megadott napon legyen tovább a következő jelentkezőnek postázva, kivételt nem szeretnék elfogadni
- a jelentkezők beleegyeznek, hogy a személyes adataikat kezelni fogom, és csak erre fogom felhasználni
- a jelentkezők beleegyeznek, hogy egymással megosztják a személyes adataikat (aki a másik vidéki versenyzőnek küldeni fogja)
- kisdobos becsület szavadra vigyázol rájuk, még akkor is, ha olcsó kínai fülesek. nem teszel bennük kárt, nem hagyod el a részeiket, nem téped szét a csomagolást, és úgy általában - normálisan használod őket
- maximum 10 napig van nálad, legkésőbb a 10. napon tovább küldöd (vagy vissza nekem)

jelentkezni folyamatosan privát üzenetben
az első ember már elvitte őket, jövő hétfőn kapom vissza őket, és az első vidéki versenyző is megvan már :)

a lista:
- Rock Mula
- Rock Zircon
- Xiaomi Piston 3
- HZSound EP001
- KZ ED Special Edition
- KZ ED-10
- KZ ATE
- KZ HDS-1
- Awei ES800M
- Awei ES-Q9
- Havi B3 Pro 1
- Auglamour R1S
- AudioSense TX10
- Plextone S50
- MYKIMO MK600
- VE Monk

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#60812) K1LLMy53Lf válasza swoody (#60811) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

VE Monk.

Mi volt egyébként a "körülményes" az IEM fülessel?

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#60876) rizso


rizso
addikt

Uhh, bocs, kicsit hosszú lett ;]

Egy ideje már agyaltam az olcsóbbnak számító, de mégis korrekt minőséget képviselő kínai fülesek kipróbálásán, és Dave™ fórumtársunk kínai fülesekkel foglalkozó irománya csak megerősítette bennem, hogy ki kell próbálnom párat. Aztán olvasgatva itt a fórumot, láttam, hogy f4lcon kollégának jelentős mennyiségű fülese van készleten, és pofátlan módon elkezdtem zaklatni, hátha kölcsön ad 1-2 kiszemelt darabot, amit tesztelhetnék vásárlás előtt. Neki ezúton is szeretném megköszönni, hogy szinte az összes fülest a rendelkezésemre bocsátotta pár napra, mindezt úgy, hogy előtte soha nem is beszéltünk, nem ismertük egymást…maxi respect :R

Mielőtt elkezdeném elemezni a füleseket, néhány gondolat az „ízlésemről”.

Amit szeretek:
- kicsit melegebb hangzás
- kicsit több mély, de ne puffogásról szóljon, inkább legyen karaktere, "ereje" a basszusnak, ott üssön, ahol kell, ne másszon rá mindenre
- az is jó, ha van tere, legyen valamennyire részletező is

Amit nagyon nem csípek:
- túl "sziszegős"
- tompa, fátyolos hangzás

Tehát ha minden igaz, akkor én az enyhe V karaktert szeretem egy kicsit több méllyel, vagy a lineárist kicsit több méllyel, ugyanakkor semmiképpen sem vagyok basshead, és a túl-túl világos, kiegyenlített hangzás sem a kedvencem :)

A hallgatózást egy tök átlagos felhasználóként végeztem telefonnal és laptoppal, semmi extra erősítő, semmi EQ, többnyire 320kpbs mp3 fájlokkal és youtube videókkal teszteltem. A tesztelés alatt folyamatosan változott a véleményem mindegyik fülesről, nem egy olyan eset volt, hogy első hallgatásra nem tetszett, másodszor viszont igen. Próbáltam egymás után a hasonló karaktereket, hogy észrevegyek apróbb eltéréseket is, illetve full random módon is (pl. világos karakter után egy mélyorientált), hogy kijöjjön mekkora is kettő között a különbség. Amire sajnos nem volt időm, hogy mindegyiket különböző illesztékekkel is teszteljem, többnyire sima gumiharanggal próbálkoztam csak, ami kényelmes volt a fülemnek, így könnyen lehet, más illesztékekkel más lett volna a véleményem 1-1 tesztalanyról.

- Rock Mula: anyaghasználat nagyon jó, a „harisnyázott” kábel is rendben van. Első alkalommal nem tetszett, olyan élettelen semmilyennek találtam, aztán néhány másik versenyző után már inkább azt mondanám, hogy ha megtaláljuk a jobb illesztéket, akkor teljesen használható hangzást kapunk, még ha számomra egy kissé laposnak tűnt.
- Rock Zircon: továbbra is megvan a minőségi „Rock” anyaghasználat, ráadásul itt L alakban végződik a jack, amit én spec jobban preferálok. Karaktere alapján tipikus V - számomra egy kicsit néha már sok is volt a mély és a magas is, de ettől függetlenül tetszett, sokaknak szerintem kedvenc lenne.
- Xiaomi Piston 3: anyaghasználat egy kicsit gyengébb a korábbi Rock füleseknél, kevesebb fémet kapunk, de nem is akkora baj, mert még így is rendben vagyunk, és nagyon kényelmes, alig érezni, hogy a fülben van. A karaktere szerintem lineáris, nem éreztem sehol különösebb kiemelést, mégis tetszett – bár néha egy-egy számnál kicsit erőteljesebb mély jól jött volna.
- HZSound EP001: első alkalommal ez is egyből ment a nem tetszik kategóriába. Aztán ahogy egyre többet hallgattam, kezdett megtetszeni. Anyaghasználatában és karakterében a Piston 3-ra emlékeztet, kényelmes is, szóval akinek a Xiaomi tetszett, annak ez is fog.
- KZ ED Special Edition (EDR1?): anyaghasználatra nagyon kellemes, minőségi darab. Kevésbé minőségi viszont a kábel, engem nem győzött meg a gumírozott megoldás, túl tapadó. A hangja nagyon tetszett, ez volt az egyik legtöbbet próbált darab. Melegebb karakter jellemzi, de a mély mégsem nyomja el annyira a közép és magas tartományokat, hogy az zavaró legyen (legalábbis számomra). Aki szereti az emelt mély tartományt, de nem akar lemondani a többiről sem, annak tuti tetszeni fog. Egyébként nagyon emlékeztet a korábbi Sennheiser CX400-hoz.
- KZ ED-10: minőségre kb. mint az előző KZ. A karaktere is hasonló, csak „vésebb”, erősebb basszusokkal, és bár szeretem a mélyeket, de itt néha túlzónak éreztem.
- KZ ATE: itt már nem fém burkolatot kapunk, hanem műanyagot, viszont az összeszerelés látszólag rendben van. Egy kicsit érdekesen néz ki a maga kis arany színű nehezékeivel, olyan, mintha valami ékszer lógna a fülemnél, de meg lehet szokni, és amúgy sem a külső a lényeg. Nem titkolom, ez volt az egyik kedvencem a pár napos teszt alatt. Melegebb hangzás emeltebb méllyel, ami egy picit ráül a közép és magas tartományokra, mégis kellemes hallgatni, van benne valami, ami miatt nagyon tetszik. Talán a tere, vagy a mélye, nem tudom, a lényeg, hogy az összkép számomra kellemes volt.
- KZ HDS1: tipikusan egy olyan füles, amit az első percben kukáztam volna, később viszont egészen megbarátkoztam vele. Első hallgatásra túl világosnak tűnt, egyszerűen zavart a magas. Aztán ahogy többször elővettem, kezdett hozzászokni a fülem, és egyre inkább V és kiegyensúlyozott közötti karakter jött elő, érezni lehetett a mélyet, megvolt a közép, illetve a magasak is elég tiszták voltak.
- Awei ES800M: tipikus basshead füles, nekem annyira nem jött be, a mély túlságosan elnyomta a közép és magas tartományt.
- Awei ES-Q9: nagyon kíváncsi voltam rá, mert bár sokat nem tudtam róla, de ez volt a szett legolcsóbb tagja. És bizony jött a hoppá érzés  Amennyire az ES800M nem jött be, annál kellemesebb volt ez a kis ~1000Ft körüli cucc. Van egy kis mélykiemelés benne, de nem olyan zavaró, és a közép-magas sincs elmosva, kicsit melegebb karakter, de abszolút rendben van, kellemes hallgatni.
- Havi B3 Pro 1: f4lcon mondta, hogy ez egy komolyabb darab, kell hozzá erősítő, így sajnos nem tudtam érdemben tesztelni, pedig elég igényesnek tűnt.
- Auglamour R1S: KZ-hez hasonló minőségi fém kialakítás, viszont kellemesebb, nem az a ragadós gumi kábel van hozzá. Karakterre hasonlít az ED-10-hez, de talán nem olyan zavaró a mély kiemelése.
- AudioSense TX10: kicsit csörgő-zörgő érzésem volt, az összkép is olyan semmilyen, mosottnak tűnt, nagyon sokat nem is foglalkoztam vele.
- Plextone S50: az anyaghasználat egy kicsit gagyi, és elsőre a hangzásra is ezt mondtam. Aztán kicsit játszottam a behelyezéssel, és bár csúcs nem lett, de kellemesebb, mint elsőre, de sajnos továbbra sem kaptam igazán kellemes karaktert, maradt az enyhén mosott, fátyolos, és egyben mélytúlsúlyos hang.
- MYKIMO MK600: kissé fátyolos, mosott hang és sziszegés jellemzi, nem fogott meg.
- VE Monk: ezt nem kaptam meg, így nem is tudtam kipróbálni.

------------------------------------------------------------------------------------

Kíváncsi vagyok, hogy a következő "hallgatózók" milyen véleménnyel lesznek :) Hirtelen felindulásból 2 napja rendeltem párat én is:
- KZ-EDR1
- KZ ATE-S
- KZ ZS1
- Xiaomi Hybrid

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#60944) f4lcon válasza #76385920 (#60942) üzenetére


f4lcon
őstag

volt már. nincs baj Igorral, csak az, hogy össze-vissza értékel.
van ahol a basszus hiánya 1 pont minusz, van ahol meg semmit nem jelent az, hogy se magasa, se mélye...
rengeteg pénzt és időt ölt ebbe az oldalba, de a konzisztencia az nagyon hiányzik belőle.
ennyi erővel akár jó is lehetne....

(#60943) holozis_HUN
VE Monk - nincs mikrofonja, de remek basszusa van
Boarseman K25 - nincs mikrofonja, még nem hallottam, de nem drága
1More Piston Earbud - van mikrofonja, de a fém kialakítás miatt nekem kényelmetlen, és a Monk-nak szerintem több basszusa van

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#61091) kemcso válasza alratar (#61090) üzenetére


kemcso
Ármester

Persze, egy csomó ajánlat van pl az összefoglalóban :))

Többiek
Szedjük össze már, hogy mivel frissítsük az összefoglalót.
Amire eddig szavazat érkezett:
Astrotec AX35, AM800, ZA Tenore, Havi B3, KZ HDS1, KZ ED9, P hybrid (a p2 helyett), SM E50? E80?
VE MONK, Piston earbud.

(#61197) kemcso válasza #16820480 (#61196) üzenetére


kemcso
Ármester

Épp azt írtam :D

Összefoglaló

Be:
0-5000
KZ HDS1 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
KZ ED9 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)

5-10000
Piston Hybrid (BA+DD, erős V karakter, egyenes kábel, mikrofonos)
Zero Audion Carbo Tenore ZH-DX200-CT (DD, kiegyenlített, egyenes kábel, sima)

10-20000
Astrotec AM800 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
Astrotec AX35 (BA+DD, enyhe V karakter, egyenes kábel, sima)
Soundmagic E50 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
Havi B3 Pro X? (2DD, V karakter, egyenes kábel, sima) -> a pro I vagy a pro II volt?

20-30000
Soundmagic E80 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)

Ki:
Piston 2
Vsonic VC1000
Soundmagic PL11
SE215 ?
SE315

Soundmagic ES18 vissza az 0-5000 közé

+ VE MONK, Piston earbud a szövegbe, mint ajánlott earbud

Nézzétek át, hogy minden ok, van-e valami ami még be vagy ki jöjjön, stb :R

[ Szerkesztve ]

(#61219) kemcso


kemcso
Ármester

Senkitöbbet?

Az AX35-öt visszatettem kiegyenlítettre, nekem is inkább az (vagy igen enyhe V)
Az SE215 menjen vagy maradjon? 32e a hivatalos ára most...

f4lcon a Havi Pro I vagy Pro II? A piston 3-hoz képest is enyhének mondod a HDS1-et?

Összefoglaló

Be:
0-5000
KZ HDS1 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
KZ ED9 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)

5-10000
Piston Hybrid (BA+DD, erős V karakter, egyenes kábel, mikrofonos)
Zero Audion Carbo Tenore ZH-DX200-CT (DD, kiegyenlített, egyenes kábel, sima)

10-20000
Astrotec AM800 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
Astrotec AX35 (BA+DD, enyhe kiegyenlített, egyenes kábel, sima)
Soundmagic E50 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
Havi B3 Pro I (2DD, V karakter, egyenes kábel, sima) forrásigényes!

20-30000
Soundmagic E80 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)

Ki:
Piston 2
Vsonic VC1000
Soundmagic PL11
SE215 ?
SE315

Soundmagic ES18 vissza az 0-5000 közé

+ VE MONK, Piston earbud a szövegbe, mint ajánlott earbud

Nézzétek át, hogy minden ok, van-e valami ami még be vagy ki jöjjön, stb :R

[ Szerkesztve ]

(#61258) Dave™


Dave™
nagyúr

Tegnap megjött a VE Monk, és még nekem is hihetetlen, de az egyik legjobb hang fülhallgatóból, amit eddig hallottam. Persze earbud méretben könnyebb villantani, főleg hogy félig nyitott, szemben a zárt IEM-ekkel, meg nyilván hiányzik a mélyek alja, de annyira levegős, lineáris, zenei, amennyire talán semmi más füles, amivel eddig találkoztam. Pont mint ahogyan a nyitott fejhallgatók természetesebben szólnak, mint a zártak. Persze zajszigetelése szinte semmi, nehéz eltalálni a megfelelő pozíciót is, meg néha tud nyomni is, de csendes környezetben, rendesen bepozicionálva valami fantasztikus hangja van. Tudtok valami ehhez hasonló alternatívát?

(#62539) f4lcon válasza kokov (#62535) üzenetére


f4lcon
őstag

miért nem veszek egy Venture Electronics Monk-ot, ami nem kell forrasztgatni, és 7,5 dolcsi
ami mellett ráadásul ku.rva jó.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#63840) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok

Összefoglalóban olvasom h ajánlott a "Piston Earbud". Ez Xiaomi márka? Mert találatok egy úgynevezett "1more Piston Earbud" fülhallgatót hoz találatnak nekem. [link] Megtaláltam GearBest-en is ezt

Másik kérdésem hogy a VE monk az Venture Electronics VE MONK -ot takarna gondolom. Ugye? :)
Ezt 2 eladónál találtam meg, olcsóbbik és a ?gyártói?

(talán jó lenne ezekkel kapcsolatban kicsit pontosítani az összefoglalót) :)

Ezekről az eladókról mit gondoltok? Megbízhatónak tűnnek?

Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#63841) f4lcon válasza easy...rider (#63840) üzenetére


f4lcon
őstag

a gyártóitól (aki tényleg a gyártó) már vettem Monk-ot.
szerintem nem akkora durranás mint amilyennek megélik sokan, de valószinüleg azért mert nem szeretem az ilyen kialakítású füleseket.
tagadhatatlanul szépen szól amúgy, de én ehhez túl basshead vagyok.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#64350) kemcso válasza oriic (#64346) üzenetére


kemcso
Ármester

Nehéz ügy a jó earbud...
Nekem egy 1more van (köszi ismét vicze1), én szeretem, ha Bp-i vagy meg tudom mutatni.
Ami jó és olcsó az a VE Monk, olvass vissza. Talán f4lcon kolléga a rendelésben tud segíteni.
Vagy yuin fülesek, szinten külföldi rendeléssel.

(#64351) #16820480 válasza oriic (#64346) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kb a Yuin PK3, vagy PK2, VE Monk és a Piston earbud így hirtelen.

(#64360) f4lcon válasza kemcso (#64350) üzenetére


f4lcon
őstag

a VE Monk valóban jó, de egy IEM-et meg sem közelít.
egészen más aggyal kell leülni hallgatni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#64836) K1LLMy53Lf válasza Timer (#64835) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem nagyon lövök mellé, ha azt mondom, hogy senki nem fog tudni biztosan olyat ajánlani, ami hasonló ahhoz a Sonyhoz, mivel Earbud-okkal szerintem alapvetően elég kevés a tapasztalat, arra pedig, hogy azt a konkrét fülest valaki ismerje, elég kicsit az esély (noha nem elképzelhetetlen).

Szóval én első körben azt mondom, hogy egy VE Monk Plus vételével nem nyúlsz jobban mellé, mintha egy random Sennheiser-t vennél, sőt ismerve a Senn ár/érték arányát még bőven jobbat is kapsz, ráadásul töredék áron. Ha pedig mégsem válik be, akkor sem buksz nagy összeget (főleg, hogy szerintem a vételi árért kb tovább is tudod adni, ha annyra nem jön be)

Persze ez mind a saját, szuverén véleményem.:R

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#65134) kemcso válasza gyurkikrisz (#65133) üzenetére


kemcso
Ármester

Csak egy hsz-t olvass vissza ;) VE Monk pl ;)

(#65384) gidalight


gidalight
tag

VE monk szerintem:

Szóval a csodakínai füles jó, de a hype körülütte simán indokolatlan. jelenleg 10 dodó alin (én itthon drágábban jutottam hozzá), a hangja nem mutat túl ezen (~5K-n). Az AKG Y16-om szerintem hozta ezt a szintet, és az én ízlésemnek talán többet is. Az Y15 (amiben ha minden igaz ugyanaz a driver van) jelenleg 6-ért elérhető kiskerben... Boomy ez kicsit nekem, bár utcára jó az (és az AKG is boomy, de nem ennyire) -meggyőződésem hogy a reviewerek többségének fogalma sincs róla, milyen is a lineáris megszólalás... szóval amúgy jó, élvezetes, néha tényleg magával ragadó (szépen követhető dob/bassz részek), de nem csoda.

Olvastam itt olyat, hogy levegős... -nos nemigazán:P, ebben egy belépő sennheiser earbud is jobb. Kétségtelen, hogy annak ellenére is tud karcos lenni, hogy a felbontása középszerű.

Még1x, még ha negatív is voltam; éri az árát, jó (bár szerintem nem jobb mint az y16/15), de semmi több

[ Szerkesztve ]

(#65719) #16820480 válasza tvamos (#65714) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs az ajánlóban earbud, mert nem nagyon van mit ajánlani rajtuk (de amúgy van, VE Monk, Earpods és Piston Earbud, vagy 1more-tól ugyanaz, illetve Yuin PK3, PK2, PK1).

(#66088) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!

Én is megrendeltem egy Vivo XE800-at innen, ahonnan vicze1 kolléga is, mivel ezt kemcso is hallotta és ő is megerősítette, hogy ennyiért jó vétel. Headfi-n talán egy elégedetlenkedő volt, aki azt állította, hogy hamisítvány amit a Shenzhen XiaoYu Trade küldött, de az is lehet, hogy selejtet kapott vagy ki tudja. Mindenesetre várom és kíváncsi leszek rá. :B Eddig egy Hzsound EP001-et hallgattam f4lcon kolléga jóvoltából (kölcsönadta kínai füles gyűjteményét és ezt favorizáltam a Piston 3-al szemben).
Úton van egy VE Monk Plus és egy KZ HDS1 is. Egyenlőre csak fülesekben gondolkodom, a fejhallgatók még a jövő zenéje. Next step az egy belépő szintő lejátszó lenne. Lehetőleg olyan amivel már zenélget az XE800. De azt majd a másik topicban.

(#66140) pulutodurumo válasza Jhonny06 (#66139) üzenetére


pulutodurumo
őstag

VE Monk amit már vettek innen a srácok, és valamikor láttam egy linket Vsonic-ról is de arról még nincs tapasztalat.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#66422) #16820480 válasza higbo (#66415) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az iM50 szerintem kicsit tompa, sok benne a mély, ezért a magas tartomány nem érvényesül annyira. Nekem ezért nem igazán tetszett a hangja, de ha valakinek kifejezetten a több mély kell, akkor egy jó alternatíva lehet.
Elképzelhető, hogy nem gyártják már. Ott az iM70 is, hasonló felépítéssel, csak drágábban.

pucz: Tulajdonképpen csak pozitív dolgokat írtál róla, minden tekintetben bejön, de akkor miért nem éri meg az árát? :B

Chal: Én sportra egy SBH20-at használok, ez ilyen gallérra csíptetős kis egység, és abból jön egy 20 centis kábel a füledig. Szerintem kényelmes kialakítás, semmilyen sportnál nem zavart eddig. Illetve vannak még ilyen Awei meg QCY fülesek, aminél igazából csak a két fülbe dugható rész és egy összekötő kábel van. Ezek kevesebb ideig bírják, de azért 2 órát ezeknek is menniük kell. A hangjukat nem ismerem, de a topikban keresgélve találsz róluk véleményeket.

AeSDé Team: Normálisabb earbud az a VE Monk például, a Piston earbud, illetve Yuin PK1-2-3.

(#66446) AeSDé Team válasza #16820480 (#66422) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi!

A VE Monk-ot honnan lehetne berendelni, hogy az az 5$-os ár tényleg ne legyen sokkal több mint 5$?

(#66504) #16820480


#16820480
törölt tag

Akit esetleg érdekel: VE Monk Plus (mikrofonos) Massdropon.

(#66566) ∂яσнυη válasza Fejlesztő13 (#66546) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Hát a jack része és a kábele nem acélos, sőt nagyon vékony. Cserébe a háza egészen egyben van és állítható a vetőcsöve is. Nagyon kényelmes. Jól izolál. Gr07 driver van benne és kb. 5000ft-ból kijön. Szerintem hangra nem nagyon lesz jobb vétel ennyiért. Kompromisszummentes füles meg nem itt kezdődik.

(#66559) kraftistvan: Szia. Ve Monk Plus vagy a Xiaomi earbudja?

[ Szerkesztve ]

(#67625) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok!

Hallgatózásra szeretnék kölcsönkérni egy pár típust, amik úgy gondolom passzolnának az igényeimhez:
Tennmak Pro
Astrotec AX35
Tenore
GR07 (sima és BE is érdekel)
RHA T10,T20
HE400
,de más is érdekelhet

Aki tudna ezek meghallgatásában segíteni, azt örömmel fogadnám...Kisebb közös összeröffenésben is benne vagyok, de csak 1-2órára. Én kevés cuccal rendelkezem, de ezeket is meg lehet hallgatni: vivo xe800,monk+,ibasso dx50.

Mondjuk hallgatózás előtt lehet inkább ki kellene cserélnem az erőlködőket és a kapacitorokat a dx50ben és utána... Bár attól még nem kell fülest vennem.

f4lcon kolléga tanúsíthatja, hogy a füleseinek csak a negyedét adtam el itt a 8kerben, amikor kölcsönkértem... ;] Szóval megbízhattok bennem, hogy nem nyúlom le az összeset.

[ Szerkesztve ]

(#67765) ∂яσнυη válasza HuMarc (#67764) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Szia!

Ve monk plus? Csak arra figyelj a színeknél, hogy a megfelelő vezérlőset válaszd. De egyébként szerintem kegyetlen kényelmetlen.

(#67777) kemcso válasza User64476 (#67771) üzenetére


kemcso
Ármester

Az az annó 4 éve volt, és egy 2e Ft-os füles ;) Attól nem kell most se csodát várni, van, ami elfogadható persze. A változás az, hogy ami az ajánlóban van most azt többen hallották és ár/értékben jónak számít. Igen, a Piston Hybrid is, de nem mindenkinek: azoknak, akik a sok mélyet szeretik.

(#67766) darvinya a VE Monkot hallottam, 5$-ért jól szól ( 1500Ft...), a Panát meg hozd el egy találkozóra, de amíg csak te hallottad nem lesz ajánlott (mint ahogy semmi sem, amit egy ember hallott).

[ Szerkesztve ]

(#68998) #16820480 válasza KissZoli82 (#68997) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ha a Beatshez van köze, akkor olyan nagyon jó már nem lehet :N Ennyi pénzből simán tudsz rendelni mondjuk egy Soundmagic E10-et, még utazni sem kell miatta, kiszállítják.

Nova_: VE Monk? Az elég olcsó, nem is olyan rossz a hangja. Vagy bármi az első boltból, ha tényleg az olcsóság az elsődleges szempont.

nitro16: Állítólag jó a Powerbeats 3, viszont azért nem kicsit drága :) De ha neked belefér, akkor hajrá!

inthro: Cégen belül esetleg az E50-et, E80-at érdemes megpróbálni, bár drágábbak, de van mikrofonos is belőlük.

[ Szerkesztve ]

(#69250) kemcso válasza oba (#69245) üzenetére


kemcso
Ármester

Piston earbud, Yuin, VE Monk kb, amit hallottunk és earbud szinten viszonylag jól is szól, illetve ott a Hifiman ES100 is, csak ez utóbbi igen forrásigényes, átlag telefonról sehogyse szól.

#69244) skt összefoglaló?

(#69243) Aksomatic Sm E10 jó választás lehet, a gombok amúgy se biztos, hogy működnének (biztosan csak a gyári megy, miután nincs szabvány, minden gyártó más)

(#69624) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Nekem is megérkezett az earbud, amit korábban említettem itt. kb. 2 hét alatt ideért, csodálkoztam is. Most értem haza, vidékre, hogy meghallgassam. Hát itt az eredménye...

NICEHCK DIY PK2 (Earbud)

Sokat nem szeretnék írni a minőségéről, mert leginkább a hangja fogja itt érdekelni a közönséget. 19 dollárért kapunk egy kis tokot, NiceHCK felirattal, egy csipeszt, rengeteg kis szivacs illesztéket és persze a fülest. A füles anyaghasználatát átlagosnak mondanám, a műanyagok nem túl rugalmas, ridegnek tűnnek, fonott kábeles. Hogy mennyire lesz tartós az kiderül..

Hang DX50-el: Még be sem járatódott, máris szeretem. Nagyon kellemes, enyhén világos hangja van, de sibilance-t nem tapasztaltam. A DX50-en jól kiegészítik egymást. Azért mondom hogy világos, mert az XE800-al felváltva hallgatva, tompább, élettelenebb hangja volt az XE800nak. A szeparáció tök jó, a hangszerek és a vocál szépen elkülönül egymástól, egyik sem nyomja el a másikat. A terét is klassznak találom, főleg egy inearhez képes, szellős, koncert hangulatot idéz. Cserébe ugye nem izolál egyáltalán. Méretre kisebb mint egy VE Monk, így kényelmesebbnek is találtam. Ezzel már eltudom képzelni, hogy 1-2 órán át zenét hallgatok kényelmetlenségek nélkül. Dinamikája számomra kicsit kevés.

Mély: nem túl erőteljes, de ami van az feszes, kellemes, mélyebbre lemegy mint a Monk. Aki a sok mélyhez szokott azoknak felejtős lesz...

Közép tartomány: A fülesnek az erőssége talán. Nem tolja az ember arcába, de a jó szeparációnak köszönhetően mindig szépen kihallani a vocált. Talán egy kis fátyolosságot itt néhol éreztem, de nagyon enyhén.

Magas: Mint említettem, kapunk magasakat is, de semmi fülsértőt. A cinek és a gitár solok is kellemesen szóltak.

Pop,rock(enyhébb), jazz jól ált neki. Én elektronikusat is rápróbáltam, azzal sem rossz, ha nem mélyorientált az adott szám.
Ha bárkit érdekel, BP-n meg lehet hallgatni valamikor. Szívesen odaadom.

[ Szerkesztve ]

(#70128) K1LLMy53Lf válasza Flashback (#70127) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

VE Monk Plus + ilyen "speckiós" tip hozzá?
Tény, hogy bőven nem meríti ki a kereted, mert ~3kból megvan minden, de majd mások megmondják, hogy van-e jobb:)

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#70314) f4lcon válasza trialboj (#70311) üzenetére


f4lcon
őstag

van igen, VE Monk.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#70662) Narakh válasza Zsiráfnyál (#70661) üzenetére


Narakh
senior tag

Ha külföldi rendelés játszik, VE Monk+.

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#70925) Flashback


Flashback
addikt

Köszönöm a fórumlakóknak!

VE Monk (mikrofonos) lett
A linkelt szilikon illesztő viszont valami Bose cucchoz volt így azt nem lehetett ráhúzni. Helyette rendeltem ilyet, ez ha nem is méretpontos de rá lehet húzni!

Összeségében elégedett vagyok!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.