Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fülhallgatós OFF topik

Hozzászólások

(#201) #16820480 válasza Zoli133 (#200) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, szerencsére a többi DE-be nem nyúltak bele semennyire, főleg nem KDE-be, mert ott eleve mások az alapértelmezett appok. Én már egy ideje KDE-t használok, nagyon szép, megbízható és könnyű volt megszokni.

(#202) Zoli133 válasza #16820480 (#201) üzenetére


Zoli133
őstag

Kollégám gépére KDE-t tettem, mert egy két funkció (pl. tálcán a programok csoportosítása) ott működik a legjobban, viszont szerintem rettentően sok RAM-ot kér. (jó van 8giga, de a többihez képest szerintem sok)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#203) #16820480 válasza Zoli133 (#202) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem elég jól elvan a 3 gigával is, igazából ami sokat eszik, az a Chrome, de az bármilyen rendszeren...

(#204) #16820480


#16820480
törölt tag

Ilyenkor a kínai újév negyedik napján kezdek elgondolkodni, hogy az a nemzet, akik a tüzijátékot feltalálták, lehet, hogy komoly figylemet fordíthatnának a hangszűrős megoldásokra is, mert így a negyedik napon folyamatos tüzijáték mellett nem nagyon lehet zenét hallgatni. :N

(#205) raven12 válasza #16820480 (#204) üzenetére


raven12
senior tag

most mire gondolsz, házak hangszigetelésére, vagy hol szűrnéd a hangot? :D

(#206) #16820480 válasza raven12 (#205) üzenetére


#16820480
törölt tag

Praktikusan arra is, de amúgy mivel flhallgatós topik, úgy az jutott eszembe, hogy itt lenne némi létjogosultsága a hangszűrős füleseknek.

(#207) ggeleven válasza raven12 (#205) üzenetére


ggeleven
őstag

Néma tüzijáték pl! :DDD

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#208) raven12 válasza #16820480 (#206) üzenetére


raven12
senior tag

Nem elég a Shure? Akkor kész vége :D

(#209) #16820480 válasza raven12 (#208) üzenetére


#16820480
törölt tag

Itt bent a lakásban elég, de kint a utcán szerintem nincs az a technológia, amivel élvezetesen lehetne zenét hallgatni ilyenkor :N

(#210) raven12 válasza #16820480 (#209) üzenetére


raven12
senior tag

Pedig passzív izolációban ne nagyon számíts jobbra. :(
Ha a dobhártyádig szivacsot tömnél a füledbe se lenne sokkal jobb.

(#211) kemcso válasza raven12 (#210) üzenetére


kemcso
Ármester

Űrhajós sisak, ami hangszigetelt? :DDD

(#212) raven12 válasza kemcso (#211) üzenetére


raven12
senior tag

na jó, ennyi erővel hangszigetelő anyaggal körbetekerem magam vastagon és beülök egy csillapított kerekesszékbe. ;]

(#213) #16820480 válasza raven12 (#210) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, tudom, ez már nem csak a dobhártyán érződik, hanem az egész testen. Főleg közelről.
Az aktív zajszűrés meg ugye ront a zenei élményen.

(#214) raven12 válasza #16820480 (#213) üzenetére


raven12
senior tag

így van. tudtommal egyébként az aktívval se lehet sokkal jobb izolációt elérni.

(#215) Zoli133 válasza raven12 (#214) üzenetére


Zoli133
őstag

Én ezt pont fordítva tudom.

Viszont ha passzívnak a csillapított szék + szigetelőanyagba tekerést tekintjük akkkro lehet, hogy nem. ;]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#216) raven12 válasza Zoli133 (#215) üzenetére


raven12
senior tag

akkor rosszul tudtam, nem hittem, hogy ennyire hatékony a hangkioltás egy ilyen mütyür cuccban :Y

(#217) Zoli133 válasza raven12 (#216) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem is feltétlen az alap cuccokra gondoltam, de mindennek van ipari verziója. :)

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#218) #16820480 válasza raven12 (#214) üzenetére


#16820480
törölt tag

Aktív zajszűrés monoton ismétlődő zajok ellen hatásos, például repülőn, vagy gyárban. Tüzijáték ellen kevéssé védhet, mert ez elég véletlenszerű intezitásal szól.

(#219) raven12


raven12
senior tag

ha már állatságok: a legjobb zajszűrés az altatás. A zenét sem hallod, de garantáltan a tűzijátékból se, egy dB-t se :DDD

(#220) #16820480 válasza raven12 (#219) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ja, amúgy újév estéjén füldugóval aludtam, máshogy képtelenség volt... :D Mármint persze ilyen hajnali 2-kor el lehet aludni, de aztán reggel korán megint kezdik.

(#221) kemcso válasza #16820480 (#220) üzenetére


kemcso
Ármester

Ennyire durva ott a durrogtatás? Ott egész évben szoktak tűzijátékokat tartani?

(#222) #16820480 válasza kemcso (#221) üzenetére


#16820480
törölt tag

Esküvőn, temetésen, stb. Meg persze ilyenkor. Eléggé sok puskaport ellőnek ilyenkor, jellemzően éjfél körül egy olyan 2-3 órára háborús övezetté válik a város. Amúgy úgy van, hogy ugye újév estéjén van egy nagyobb adag, aztán most a negyedik napon, ez a gazdagság "védőszentjének" eljövetelét ünnepelendő, aztán majd lesz még a 14. napon a lampionfesztivál miatt, stb.

(#223) contaxg válasza #16820480 (#222) üzenetére


contaxg
veterán

Mikor lesznek először bent a munkahelyeken? Lenne pár kérdésem egy-két dologban és jó lenne valakitől vmi értelmes választ kapni. :O

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#224) kemcso válasza #16820480 (#222) üzenetére


kemcso
Ármester

Magyarul egész évben bármikor lehet durrogtatásba/tűzijátékba belefutni?

szerk:
(#223) contaxg bármikor válaszolok neked értelmesen :DD

[ Szerkesztve ]

(#225) #16820480 válasza contaxg (#223) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem a legtöbb helyen csak jövő hétfőtől, de amúgy hivatalos munkaszünet csak 6-ig van, 7. és 8. munkanap lesz.

kemcso: Lehet, de azért az nem olyan, hogy 20 millió ember egyszerre kezdi el :D

[ Szerkesztve ]

(#226) Zoli133 válasza #16820480 (#225) üzenetére


Zoli133
őstag

Csináltam valamit (kernelt), ami támogatja elvileg az ak100-at mint DAC-ot, de kipróbálni nem tudom. :(

Nincs valakinek egy kölcsönpéldánya? ;]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#227) kemcso válasza Zoli133 (#226) üzenetére


kemcso
Ármester

:D
Ha tudunk valahol találkozni, akkor az enyémmel ki tudod próbálni

(#228) #16820480 válasza Zoli133 (#226) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is van, de el kéne jönni érte :P

Milyen kernel amúgy? Mármint hogy van csomgaolva, és mit csináltál vele, hogy menjen?

(#229) Zoli133 válasza #16820480 (#228) üzenetére


Zoli133
őstag

Ubuntu kernelből csináltam saját verziót, a jelenlegi gond, hogy semmilyen hard disket nem lát mert kicsit kiheréltem az ata modulokat. ;]
de debian packegelve tudom adni, ha lesz stabilabb verzió.

(#227) kemcso Csinálok valami hordozható rendszert belőle és megbeszélhetünk valamit. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#230) #16820480 válasza Zoli133 (#229) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szuper!
Apró szépséghiba, hogy pont most váltottam Manjaro-ra, de elvileg ide is fel lehet valahogy tenni azt hiszem. Fel kellene pakolni az AUR-ba, és akkor simán le lehetne szedni :) Tudsz valami low-latency változatból vagy realtime változatból is forgatni?

Ja, amúgy az jutott még eszembe, hogy esetleg ha a forrást küldöd át, akkor le tudom én is fordítani, és akkor nem kell csomagolni sehova.

(#231) kemcso válasza Zoli133 (#229) üzenetére


kemcso
Ármester

Az is megoldás, ha vmi iso-t csinálsz, ami bootol akkor ki tudom próbálni. De sheratan járatosabb ebben :)

(#232) Zoli133 válasza kemcso (#231) üzenetére


Zoli133
őstag

Arra gondoltam, csak az iso jelenleg nem megoldás mert nem látná a pendrive-t amiről bootol, újra kell majd forgatni ata modulokkal. :DDD

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#233) #16820480 válasza Zoli133 (#232) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez igazán semmiség, mondhatni nem is probléma :))

(#234) randras_83


randras_83
addikt

Köszönhetően a nomono - nak beszereztem egy piros E10-et. Kíváncsi leszek mennyivel jobb mint az EX50. Így elsőre masszívabb és mindenféle eq nélkül is jobb. :-)

https://www.flickr.com/randras83/

(#235) Bodz


Bodz
nagyúr

Tökéletes lesz ez a topik a témának.. Előzmény.

Pont az lenne a lényeg, hogy ne biztasd! Majd meghallgatja egyszer, ha tetszik neki, akkor utána ajánlani fogja. Nem igaz, hogy nem érted mi ezzel a gond. :)
Szerintem igen messze van a jó ár-érték aránytól. Hallottam, szerintem szar, ez van.
Felőlem nyugodtan veheti bárki, ha meghallgatás után tetszik neki, ezzel nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#236) kemcso válasza Bodz (#235) üzenetére


kemcso
Ármester

Sztem nem fog neki tetszeni, ahhoz nem elég kiegyenlített...
Merre jár a VSD1S helyettese?

(#237) Bodz válasza kemcso (#236) üzenetére


Bodz
nagyúr

Valahol Kína és Magyarország közt.
Hamar odaért a hibás, de a VC02 feladását nem kapkodták el. Szerencsére pont az ünnep előtt még elhagyta Kínát. :)

[ Szerkesztve ]

(#238) kemcso válasza Bodz (#237) üzenetére


kemcso
Ármester

Remélhetőleg hamar ideér és be is számolsz róla ugye? :) Tényleg X3? Arról van már véleményed?

[ Szerkesztve ]

(#239) Bodz válasza kemcso (#238) üzenetére


Bodz
nagyúr

Persze.
Van, de hasonlóan jó, mint az E10-ről, szóval előre látom, hogy pár ember rosszul lesz. Nem értem én azt a lejátszót, a sok hülyeség helyett (koax kimenet, usb dac funkció) inkább a hangjára kellett volna jobban ráfeküdni, mert 50-ért ez igen sovány produkció. És az borzalmas helyzet, hogy még a gazdája szerint is jobban szól a C3, ami fele annyiba kerül.

(#240) kemcso válasza Bodz (#239) üzenetére


kemcso
Ármester

Hihi, ez azért megnyugtató :D Sztem lassan többen vagyunk, akiknek nem tetszik, mint akinek igen...
AK-kat, DX50-et hallottad már?

(#241) Ati1979 válasza Bodz (#239) üzenetére


Ati1979
veterán

+1

Szerintem egy tízest sem ér meg az a lejátszó. De a lényeg az, hogy minden benne van ami kell, csak zenelejátszásra nem jó! :)
Ahogy mondod...

Az mp3-as topicba ezt én sem írom be (többször ;] ), de ide még elfér szerintem... :DD

(#242) Bodz válasza kemcso (#240) üzenetére


Bodz
nagyúr

Azokat még nem, kíváncsi vagyok rájuk, de a DX ára felett már csak pénzkidobás minden dap. Szerintem, az én felfogásom, igényeim, szokásaim, felhasználási köröm miatt. Otthonra felesleges, városban, tömegközlekedésen megint nem élvezhető. Ugyanez igaz a drága fülesekre is. :)

[ Szerkesztve ]

(#243) Bodz válasza Ati1979 (#241) üzenetére


Bodz
nagyúr

Legalább kézbe venni jó érzés... :D Amúgy én ennyire nem vagyok borúlátó, biztosan van füles, amivel elfogadhatóan szól. Itthon a fejesekkel nem sikerült neki, de ki tudja, majd egyszer valami találkozón kap tőlem még egy esélyt. :)

(#244) Ati1979 válasza Bodz (#243) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát nekem bántotta fülem ahogy szólt...
Főleg a magasai.

Meghallgattam 2* is. Valahogy nagyon nem jött be. Viszont a dx50 nem rossz.

(#245) Bodz válasza Ati1979 (#244) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nekem is bántotta igazából, a hangszerek hangja se volt az igazi, meg olyan összevissza szólt, semminek nem volt meg a helye, nem tudtam élvezni. A tere sem tetszett, a mély szar, olyan hangja van, mintha a tökére léptek volna egy normális dap-nak és az visítozik... :DDD
Poénból még megkapta a HD40-et is, na ott volt csak erőlködés, meg szenvedés... Persze, nem is vártam el tőle, hogy megbírkózzon vele, csak ha már ilyenem is van, akkor kipróbáltam vele.

[ Szerkesztve ]

(#246) Ati1979 válasza Bodz (#245) üzenetére


Ati1979
veterán

Tere az tényleg nincs... :)

Engem a magasai zavartak leginkább. Olyan élesek voltak, hogy zavarták a fülemet... :)

Ja azzal várható volt, hogy nem bír el...

(#247) bucsher válasza Bodz (#242) üzenetére


bucsher
őstag

na ebben egyetértünk

In the pipe - five by five!

(#248) Zoli133 válasza kemcso (#240) üzenetére


Zoli133
őstag

"Sztem lassan többen vagyunk, akiknek nem tetszik, mint akinek igen..." - Nem mintha ez a statisztika valahol is számítana...

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#249) kemcso válasza Bodz (#242) üzenetére


kemcso
Ármester

Nem vagyunk egyformák, ezért szép az élet :)

(#248) Zoli133 annyiban talán számít, hogy vmi nem stimmel azzal a lejátszóval.

(#250) Zoli133 válasza kemcso (#249) üzenetére


Zoli133
őstag

Szerintem szimplán a téma szubjektivitására mutat.

Meg is ragadnám az alkalmat, hogy mi zavar mostanában az érintő topikokban (mindenkinek címezve természetesen):
Nagyon sokan elmentek a végletek irányába, csak fekete és fehér van valami vagy nagyon király vagy nagyon sz*r. Többek közt az említett X3nél is. X3 is van akinek tetszik mégis sokszor a topikból annyi jön le, hogy sz@r, szinte a meghallgatás lehetőségét is kizárva. Az E10 meg a másik véglet, bárki bármilyen fülest keres, akkor E10 hiába van arról is negatív vélemény, sokszor rá van vágva, hogy azt vegye, egyéb lehetőségeket meg sem ermlítve, pedig van pár cucc 10k körül amik más igényeket elégítenek ki és mivel különbözőek vagyunk mások is az igényeink, azaz nem mindenkinek pocsék az X3 és nem mindenki imádja az E10-et mégis legtöbbször ez jön le, mert a "nagyobb" hangúak ezt tolják. Kicsit elmentek a topikok és egyes ottlakók szinte teljesen abszolút igazságnak tartják a véleményüket ami ugye baromság, hisz ezen körökben ilyen nincs.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#251) contaxg válasza Zoli133 (#250) üzenetére


contaxg
veterán

Majd kukkantsd meg az Amazon.co.uk-én, hogy a £15-£50.ig sávban, melyik a legnépszerűbb a fulhallgató, vevői értékelések alapján.. ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#252) gelbelex válasza Zoli133 (#250) üzenetére


gelbelex
őstag

:K

(#253) Zoli133 válasza contaxg (#251) üzenetére


Zoli133
őstag

Látom sikerült a lényeget megragadni...

De az E10 lehet, hogy jó (továbbra se halottam), lehet, hogy sokaknak teszik, de midnenkinek nem lehet megfelelő, tehát nem lehet E10-et minden helyzetben ajánlani. Ahogy mást sem ez volt a lényeg.

gelbelex: Jut eszembe, elmaradt pénteken a lubuntu, ne haragudj máris utánanézek a billentyűzetnek. :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#254) contaxg válasza Zoli133 (#253) üzenetére


contaxg
veterán

Ez így van. Teljesen igazad van. Nem one size fits all a történet. :)
Magam is örülnék, ha találnék alternatívákat..ha érted mire gondolok. ;)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#255) bucsher válasza Zoli133 (#253) üzenetére


bucsher
őstag

Most meg mi van? Elmondják mit akarnak, arra E10 passzol, mit írjak rá? Hogy bár van ötletem, de nem ajánlok semmit, mert nem vagyok biztos benne hogy jó lesz neki meg különben sem hallottam az univerzum összes 10k árú fülesét, ezért objektív okokból nem ajánlhatok semmit?
Kösz nem. E10 nekem tetszett, a konkurensei nem, így aki szépen szóló, mélyeket jól visszaadó fülest keres, annak azt ajánlom. Ráadásul pont erre való a fórum.

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#256) szentkuti11 válasza Zoli133 (#253) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az E10-ről eddig alapvetően nagyon pozitív véleményem volt, remélem ez a holnapi nap után is így marad (jelenleg egy elhalkulási gonddal vagyok kénytelen visszavinni).

Ha a fentiektől eltekintek, akkor a következőket tapasztaltam E10-téren: Ez egy olyan fülhallgató, ami az átlagembernek (értsd: nem audiophile) olyan hangzást nyújt, amitől bármikor leejti az állát a padlóra. Vannak tartományok/hangszerek, amiket egy kicsit elnyom az erőteljesen V hangkép, de ha összességében nézem, akkor mégis nagyon jó érzés hallgatni. Az összeszerelési minősége kiváló, az anyagai rendben vannak, jár hozzá keménytok, többféle gumiharang. Azoknak is tökéletes választás lehet, akik sokat hallgatnak zenét, de nem képesek elrugaszkodni a mobiltelefontól, mint forrástól. Nekik egyszerűen nem kell több, hiszen egy jobb füles maximum a forrás hibáit tudná csak kihozni, ha egy mobiltelefon jackjébe dugjuk.

[ Szerkesztve ]

(#257) gelbelex válasza Zoli133 (#253) üzenetére


gelbelex
őstag

:R

(#258) Zoli133 válasza bucsher (#255) üzenetére


Zoli133
őstag

Az E10 egy példa volt, de örülök, hogy mindenki ezt ragadja ki.... :W

De ha E10, nem azzal van a baj, hogy ha valaki körülírja az E10et azt ajánljuk, hanem a akell 10kért füles esetén se kap lehetőségeket a kérdező csak "E10" (Lehet helyettesíteni tetszőlesges árral típussal, nem E10ről szól a világ.....)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#259) szentkuti11 válasza Zoli133 (#258) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vannak olyan emberek, akiknek szívesen ajánlanék CX-300II-t 10k-ig, de valószínűleg elég hamar leszavaznátok :D

[ Szerkesztve ]

(#260) bucsher válasza Zoli133 (#258) üzenetére


bucsher
őstag

Akkor E10 nélkül is összefoglalom: ajánlós topik, azt ajánlok amit akarok. Vagy mit kéne?

In the pipe - five by five!

(#261) Zoli133


Zoli133
őstag

Elfogadni a következőt: (contaxg-től idézve): "Nem one size fits all a történet."
Ezért baromság midnen helyzetben ugyanazt ajánlani, néha telibefosva a kérdező esetleges igényeit....

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#262) szentkuti11 válasza Zoli133 (#261) üzenetére


szentkuti11
addikt

Te mit ajánlanál egy olyan embernek, aki nem igazán tudja milyenek az igényei, hiszen eddig filléres fülesei voltak? Mindenféle zenét meghallgat, a klasszikustól egészen a dubstepig, és azért akar ennyit költeni fülhallgatóra, mert minőséget szeretne. Mondjuk határozzunk meg 15k-t árlimitnek.

(#263) kemcso válasza szentkuti11 (#262) üzenetére


kemcso
Ármester

VSD1 :D
De erre nem vevő a kérdezők 97,8%-a, mert nem Mo-i, garancia, stb...

(#264) Zoli133 válasza szentkuti11 (#262) üzenetére


Zoli133
őstag

Első körben azt, hogy hallgatózzon, akár MM-be fejhalgatókat, abból leszűrhető mi teszik neki, egyébként 15kig elég száles már a skála, de itt van mondjuk miket lehetne ajánlani még.
- Astrotec AM-90 (BA, kiegyenlített, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
- Audio-Technica ATH-CKP200 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
- Brainwavz R1 (2DD, V karakter, fül feletti kábel, sima/mikrofonos)
- Soundmagic PL30 (BA, kiegyenlített, fül feletti kábel, sima)
- Soundmagic E10 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
- Soundmagic E30 (DD, V karakter, fül feletti kábel, sima)
- Vsonic GR02 Bass Edition (DD, basshead, egyenes kábel, sima)
- Vsonic VSD1(S) (DD, V karakter, fül feletti kábel, sima)
- Soundmagic PL50 - Teszt (BA, kiegyenlített, fül feletti kábel, sima)
- Vsonic GR06 (DD, középkiemelős, fül feletti kábel, sima)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#265) gelbelex válasza szentkuti11 (#262) üzenetére


gelbelex
őstag

Nem engem kérdeztél, de én a GR06-ot, mert azt hallottam, az E10-et meg nem.

(#266) kemcso válasza Zoli133 (#264) üzenetére


kemcso
Ármester

Ezek közül melyiket hallottad, hogy ajánlani is tudd és ne nyúlj mellé?

(#267) Bodz válasza kemcso (#249) üzenetére


Bodz
nagyúr

A gyártók nagy örömére... :)

(#268) contaxg válasza Zoli133 (#264) üzenetére


contaxg
veterán

A PL50-et szerintem mar húzhatod is le mert nem feher embernek valo.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#269) szentkuti11 válasza Zoli133 (#264) üzenetére


szentkuti11
addikt

Akkor ebből vond le azokat, amiket itthon nem kapni hivatalosan garanciával, hiszen kevés ember mer külföldről rendelni, amit igazából meg is tudok érteni, a visszaküldözgetés ugyanis elég szívás, hát még a várakozási idők.

Marad az

-Audio-Technica ATH-CKP200
-SoundMAGIC PL30
-SoundMAGIC E10
-SoundMAGIC E30
-SoundMAGIC PL50

És akkor számold le ebből azt, ami fül mögötti elvezetős, mert a legtöbben valamiért (bár ezt Én sem értem) irtóznak.

Megint az E10 maradt. Értem Én, hogy 10k-ból már sokféle fülhallgató kapható, de a nagy átlagnak szerintem akkor is az E10 a legjobb alternatíva.

(egy Audio-Technica ATH-CKP200-t azonban szívesen meghallgatnék Én is ;] )

[ Szerkesztve ]

(#270) Bodz válasza szentkuti11 (#269) üzenetére


Bodz
nagyúr

A nagy átlag azt veszi, amit a legtöbben és/vagy a legszebben, "leghangosabban" előadva javasolnak neki.

[ Szerkesztve ]

(#271) szentkuti11 válasza Bodz (#270) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ebben egyetértek. Viszont aki eljut a PH! FÜLhallgató topikig, az már egy fokkal jobb, mint aki megveszi a Sennheiser CX-200-at 9-ért.

(#272) #16820480 válasza Zoli133 (#250) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, ezzel azt hiszem egyet kell értsek, valóban kicsit kezdenek egysíkúak lenni a topikok az ajánlásokat tekintve. Az E10 jó füles, de azért néha túlzás, hogy a 10e +-10e kategóriában csak ez megy, azért ennél színesebb a piac. Plusz a másik, hogy nagy dolog, hogy külföldről rendelős, azért sok embernek nem olyan nagy gond ez, csak most az utóbbi hónapban pont olyanok jöttek kérdezni, akik nem szeretnének külföldről rendelni, de ez is legtöbbször csak annyi, hogy nem tudják hogyan kell, vagy nincs megfelelő fizetőeszközük, mert mondjuk 14 éves tini van a kérdező nick mögött.

(#273) contaxg válasza #16820480 (#272) üzenetére


contaxg
veterán

Ez az egysikúság szerintem nem a fórumok hibája. A hazai kisker egysíkú és a többségnek bőven megfelel az áruházak többségében megtalálható termékek. A fejhallgató fórumon is 2-3 fejhallgatóval kilővik a belépő szintet. De más fórumokban is hasonlókat tapasztaltam. Árban felfelé haladva már színesebb a kínálat, de azt meg sokan nem akarják meglépni.

A kinti rendelések sokaknak nem alternatíva. Van aki még a webes rendelést sem fogadja el mert nem bízik másban, csak a személyes átvételben. Míg egy angol gondolkodas nélkül elutal 1000-1500 fontot egy 10k-ás fejhallgatót sokan személyesen szeretik átvenni.

Azt halkan jegyzem meg, hogy a többségnek a választék sem előny mert nem tudnak (jól) választani. Összezavarodnak a lehetőségektől mivel nincs kialakult szempontjaik, csak azt tudják, hogy kéne valami. Sokszor a sajat igényeiket sem tudják rendesen szavakba önteni.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#274) Zoli133 válasza szentkuti11 (#269) üzenetére


Zoli133
őstag

"hiszen kevés ember mer külföldről rendelni" - Az a baj, hogy ezek automatikusan feltételezve vannak sok esetben, azt már elismertem, ha csak az e10-et írja körbe a kérdező legyen e10 (de miért tartunk megint itt ha teljesen általánosan akartam megfogalmazni....), de ne feltételezzük automatikusan mindenkiről, hogy az e10 (továbbra is helyettesíthető mással) neki az optimális.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#275) contaxg válasza Zoli133 (#274) üzenetére


contaxg
veterán

Éppen most beszéltem egy barátommal aki megemlített egy cikket, ami arról szól, hogy mennyire bizalmatlanok a magyarok a webes kereskedelemmel szemben. Meg tudom erősíteni minden gondolatát. Sokan arra használják a webet, hogy levadásszák a legolcsóbb árakat, majd személyesen kijönnek a világ végére mert ez a biztonságos. :U Ez mondjk egy kínai webshoppal egy kicsit macerás lenne :D

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#276) Ati1979 válasza Bodz (#270) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez igaz. Viszont ki akadályozza meg őket, hogy jobban utána járjanak a témának és esetleg kipróbálják az adott fülest vásárlás előtt?

Szerintem amúgy az e30 elfogadható hangminőséget produkál a nagy átlag számára. (sokan úgy tartják, hogy a basszus mennyiségével egyenesen arányosan nő a fülhallgató minősége. )
A mellette ajánlott vsd1-et nem volt szerencsém kipróbálni.

Igazából még a gr06 lehetne ajánlható, de azt már nem gyártják / árulják ha jól tudom.

Kéne megint szervezni egy füles talit, lehetőleg új fülesekkel. Főleg a legnépszerűbb árkategóriában kellene több fülest meghallgatni. (0-5k 5-15k)

Én meghallgatás nélkül nem szívesen ajánlok semmit. :N Más sem szerintem....

(#277) szentkuti11 válasza Ati1979 (#276) üzenetére


szentkuti11
addikt

Támogatom a fülestali ötletét :D

(#278) Ati1979 válasza szentkuti11 (#277) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is! :)

Szerintem lehetne márciusban, a fejes tali után valamikor.

Viszont már most el kéne kezdeni összeszedegetni mi lesz akkorra. Igazából kellenének új fülesek azokon kívül amiket eddig meghallgattunk... :B

(#279) #16820480 válasza Ati1979 (#278) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, és elsősorban most arra is kellene már koncentrálni, hogy azok, amik a legtöbbet vannak ajánlva, azok legyenek jelen. Szóval az EX50, Metallics, az a JVC, E10, E30, VSD1, meg hasonlók. Szóval akik vettek itt a topikban, és olvassák ezt, bátran megtisztelhetnek a bizalmukkal, és eljöhetnek a következő találkozóra :R

(#280) Ati1979 válasza #16820480 (#279) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen, hogy legyen összehasonlítási alapunk.

Viszont kéne ötleteket gyűjteni arra is, hogy mik legyenek az új fülesek.

(#281) szentkuti11 válasza Ati1979 (#280) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az olcsóbb kategóriából Én is tudok hozni pár típust.

Metallics, MOS001,ezek tutik, de körülnézek még otthon.

[ Szerkesztve ]

(#282) Ati1979 válasza szentkuti11 (#281) üzenetére


Ati1979
veterán

Ok! :R

(#283) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Audio-Technica ATH-CKP200-t tud valaki hozni vajon?

(#284) #16820480 válasza Ati1979 (#280) üzenetére


#16820480
törölt tag

Úgy gondoltad, hogy mit vegyen meg valaki, hogy kipróbáljuk? :))

Amúgy lehetne Rock-it R50; Vsonic VSD1(s), GR07BE; ATH-tól valami; Beyerek; Astrotec valami; Sony EX50, EX100, C10, H1, H3; X1-2-3-4, meg bármi, ami valakinek van; Brainwvz R1, M2, S1; Meelec S6, M6, M9, A151, A161p, Ultimate Ears fülesekből bármi, Westone bármi, illetve szívem szerint támogatnám pár AKG füles megjelenését is, kíváncsi vagyok mit tudnak az olcsóbb kategóriások.

Ezek közül egész sok van a fórumon valakinek, de 1-2 kivétellel nem szerepeltek még találkozón.

(#285) kemcso válasza Ati1979 (#276) üzenetére


kemcso
Ármester

+1, én se ajánlok szívesen meghallgatás nélkül.

Zoli133, sheratan, stb: pl én elég régóta ajánlgatom a VSD1-et, de szerintem egy kezemen meg lehet számolni, hogy hányan vettek ilyet, szemben a E10-el. Nagy visszatartó erő a külföldi rendelés, ahogy contaxg írja, pedig sztem hangban veri az E10-et.
Az is tök igaz, hogy az E10/GR07 baráti kör a leghangosabb (utóbbi már feleslegesen ajánlott, hisz értelmes áron nem kapható), így minden kérdésre kb ez hangzott el az utóbbi időben, de azt is érdemes észrevenni, hogy a kérdezők jó nagy százaléka (90%?) basszussal teli fülest keres, arra meg jó ajánlás.

Egy taliban én is benne vagyok, de csak akkor látom értelmét, ha lesznek olyan fülesek, amiket érdemes meghallgatni és összehasonlítani. Azok közül kéne válogatni, amit még senki nem hallott (de persze általános ajánlás miatt pl a VSD1 is kellene), (#284) sheratan innen bármi jöhet.

(#286) bucsher


bucsher
őstag

Menjünk inkább a füles tali topicba ezzel, ez itt off :DDD

In the pipe - five by five!

(#287) Ati1979 válasza #16820480 (#284) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ezek valóban jók lennének. És egy pontozós teszt is készülhetene belőle mint a 2. alkalommal...

A VSD1-et én sem hallottam, tehát nem tudom ajánlani...

Gr07 helyett is kellene már valami más. (ha már nem kapható)

Igen valóban kellenének újdonságok. :K

(#288) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Esetleg üres pontozóűrlap készítést vállalok, csak akkor össze kéne gyűjteni, hogy mik lesznek. Esetleg belevehtnénk a beszerezhetőséget is a szempontok közé.

[ Szerkesztve ]

(#289) Ati1979 válasza szentkuti11 (#288) üzenetére


Ati1979
veterán

Rendben, köszi!

Szerintem ha nem lesznek új fülesek legalább legyen egy teszt. Az is sokat jelentene szerintem... :)

(#290) contaxg válasza #16820480 (#284) üzenetére


contaxg
veterán

Írtam a Beyereseknek hogy adjanak demo darabokat az új fulesekbol.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#291) Ati1979 válasza contaxg (#290) üzenetére


Ati1979
veterán

Esetleg lehet tudni mi lesz a fejes talin? :B

(#292) #16820480 válasza contaxg (#290) üzenetére


#16820480
törölt tag

:R
Szuper! Az ATH-nak nincs valami hasonló képviselője otthon?

(#293) Ati1979 válasza #16820480 (#292) üzenetére


Ati1979
veterán

A múltkor az ath székházában voltunk! :)

(#294) contaxg válasza Ati1979 (#293) üzenetére


contaxg
veterán

..és ott lesznek az új armatúrasok is úgy tudom..

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#295) Ati1979 válasza contaxg (#294) üzenetére


Ati1979
veterán

Ja azok az új ath fülesek? Az nem lenne rossz! :C

Esetleg akg K812-őt szerezni nagyon esélytelen? :B Meg a múlt fejes talin (az ath székházban) volt szó arról, hogy esetleg valami jobb fajta stax lánc sem lenne elképzelhetetlen. :B

Az sem baj ha nem, mert tudom, hogy azt elég nehezen adják oda...

A fostex th900-at meg remélem hozza Mátra! :)

[ Szerkesztve ]

(#296) kemcso válasza contaxg (#294) üzenetére


kemcso
Ármester

Biztos ez? Nekem ezt írta az ATH képviselője:
"Köszönjük érdeklődését. Egyelőre nincs információnk az IM fülhallgatók európai bevezetéséről, azaz a soron következő hónapok kiállítási bemutatóinak sorában egyelőre nem szerepel ez a széria. Önnel együtt mi is csak reméljük, hogy előbb-utóbb elindul az európai forgalmazás is."

(#297) contaxg válasza kemcso (#296) üzenetére


contaxg
veterán

Hmmm...Zsolt írta?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#298) Ati1979 válasza kemcso (#296) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez nem túl biztató! :(

Pedig te úgyis fülest akarsz venni, úgyhogy nem lenne rossz meghallgatnod ezeket...

(#299) kemcso válasza contaxg (#297) üzenetére


kemcso
Ármester

Igen, ő. 01.31-én

Ati tudom, ezért kérdeztem meg, hogy várható-e s ha igen mikor...

(#300) monti0222w válasza Bodz (#235) üzenetére


monti0222w
addikt

Ez csak a te véleményed, másoknak meg tetszik, köztük nekem is erre tellik és kész! Nem azt hajtogattom hogy a világ legjobb fülese, de ebben az árban ez jónak mondható. Könnyű úgy fikázni a másikat hogy van egy drága fülesem, neked meg egy szar van!

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Fülhallgatós OFF topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.