Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Ez a topic terveim szerint arra szolgálna hogy a kertes házzal/telekkel rendelkező PH!-sok osztoszkodhassanak a tudásukon. Illetve hogy a ''panellakok'' kedvet kapjanak ehez az egészhez.

kezdeném is a sort 1-2 képpel és egy sor kérdésel...
Bővebben: link
Bővebben: link

at szeretném tudni hogy nincs-e valami jó kútfuró ismerösötök illetve franko tó megoldés kéne mert kilukatt.. aztán jön a többi is

:C

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2) jasszer válasza TexT-BoY (#1) üzenetére


jasszer
senior tag

Hm... nekem elég takarítani a 27nm-t a panellyukamban... Lustaság - fél egészség. :)

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#3) Cardinella válasza TexT-BoY (#1) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Ha hajlandó leszel megtanulni helyesen írni, akkor talán segítek...
(Jóapám mérnök, öntöző rendszereket is tervez, van egy rakás engedélye és üzleti kapcsolata a kertészkedéssel kapcsolatban-pld. vegyszerek; és egy komoly üzletet vezet.)
Ja; egyébként nagyon szeretem a pálmákat, a munkahelyemen van három is...szépek.:R:)

(#4) TexT-BoY válasza Cardinella (#3) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Mindent megprobálok...

Nekünk elég lenne egy csinos kút ahonann olcson lehetne kinyerni a ''locsoláshoz'' a soksok nedűt amit a homokos kertünk magába vesz.
Illetve a kerti tóban kell fóliát cserélni de mi csak horror áron találtunk jó foliát... és most ott vannak szegény halak (11böl 3élte túl a lukat)

valami pálma szerüségnekünk is van a szobában de az nem a magyar kertekbe való

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5) Esmein


Esmein
nagyúr

Akkor se költöznék kertesházba, ha muszáj lenne. Ezt csak azok mondják, akik ott születtek.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) Agyzuzo válasza Esmein (#5) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Muszáj... Amúgy faxa a kertesház, én pannellyukban nem élnék. ;)

Na, látom közben moddoltad. :P

[Szerkesztve]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Én egyszer olyan 10 éves lehettem, csinálni akartam a ház mögé egy kerti tavat, el is kezdtem ásni rendesen, egy délután alatt ástam egy 2 méter széles gödröt és elsülyedt benne a bokám, persze anyámék nem díjjazták az üteletet és azonnal vissza kellett temetnem, pedig jó sokat dolgoztam vele:D:D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8) Esmein válasza Agyzuzo (#6) üzenetére


Esmein
nagyúr

Még előbb moddoltam, mint ahogy te írtál volna miatta :)
Egyébként hogy miért nem mennék kertesházba :
Nem bírom az állatok ricsaját, nem vagyok hozzászokva. Nem olyan a levegő mint panelban, nem tesz jót a göthös tüdőmnek. Nagy és folyton csak a munka van vele. Ha kert van azt gondozni kell, hátam közepére se kívánom. Gyerekkori traumák, ugyanis van egy hobbink ahova folyton kirángattak, hogy kell az a levegő és a kényszer nem tesz jót senkinek. Gyűlöltem ott lenni, most sem szivesen megyek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) TexT-BoY válasza Jégkokó (#7) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Nálunk is igy kezdődött...
Csak megszívtam: anyám azt mondta- danikám ez szép és jó de még ásd mert nem elég mély-

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#10) Cardinella válasza TexT-BoY (#4) üzenetére


Cardinella
aktív tag

O.k. Hétfőn rákérdezek a témára, utána értesítelek.
(Pálmát lehet itthon is kertbe ültetni, van amelyik szereti a magashegyi klímát és akár a -20fokot is.;)
Szobában pedig bármelyiket lehet tartani, fény és egy kis öntözés, gyönyörű; ennyi.:) )

(#11) TexT-BoY válasza Esmein (#8) üzenetére


TexT-BoY
addikt

semmi meló nincs vele nemtudom mit vagy oda...
le kell vágni a füvet pff 2hetente 1ora

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#12) jasszer válasza TexT-BoY (#11) üzenetére


jasszer
senior tag

Pont erről van szó! :D

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#13) kantor válasza Esmein (#5) üzenetére


kantor
tag

ezt meg azok akik nem...

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#14) Esmein válasza TexT-BoY (#11) üzenetére


Esmein
nagyúr

Tenném még hozzá, hogy kisvárosi 1 emeleti panelban lakunk 72 nm-en. Nyugalom van főutca sincs, a panel jól szigetel, a szomszédokat sose hallani. Minden itt van a közelben, patika 20 másodpercre, bolt 40-re számtekbolt 2 percre a busz és a vonatállomás is 10-10 percre van, a városon keresztülmegy az M5 tehát be vagyunk hálózva ha kell. Van szélessávú háló, most speciel 2 megás ADSL ami kertesházban nem mindig, tudjuk milyen a lefedettség. Ezalapján mondom, hogy nem nagyon költöznék el innen.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Esmein válasza kantor (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

Szoktunk eljárkálni Debrecenbe rokonokhoz, nem cserélnék velük semmi pénzért, tudod nem minden kertesház olyan jó ám, ez a panel nagyon kényelmes, teljesen rendben van vele minden.
Jaigen, hidegvíz központi melegvíz, a víz iható és finom, télen is jóidő van, az elektromos hálózat kifogástalan, 3 éve volt az utolsó kimaradás fél órára, azóta tudtommal nem szakadt meg a szolgáltatás egyszer sem.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#16) kantor válasza TexT-BoY (#1) üzenetére


kantor
tag

en furattam kutat 5..6 eve 22m 110k volt mindennel egyutt. van rajta egy akna benne egy hidrofor. a mosogep, wc, furdes, kerti locsologep arrol a vizrol megy.

csapvizet csak a mosdokhoz es a konyhai mosgatohoz hasznalnuk, bar ott se mert mosogatogep a bojlerrol megy, ami kutvizes.

igy 1m3 viz 3ft-ba kerul ami azert nem 250.... inni meg amugy sem ittam csapvizet jo 15 eve.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#17) jasszer válasza Esmein (#15) üzenetére


jasszer
senior tag

Detto nálam is... csak a falak vékonyak. De mivel az egész ház tele van nyugdíjasokkal, rajtam kívül hálistennek senki sem bömbölteti a zenét, nem zavaró... ;]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#18) AMD!4ever válasza TexT-BoY (#11) üzenetére


AMD!4ever
őstag

2hét alatt azért a mostani időszakban jól megnőhet az a fű!
Amugy én szoktam kertészkedni,ezt is tanultam(tanitották:) ) anno
ha van kérdés talán tudok válaszolni :B:B
talán:DDD
Szerintem jó dolog a szabadban dolgozni,mozogni,barnulni,stb....
persze amikor lakóparkot épitettünk több honapon át kánikulában aztán meg télen hát a hátam közepére kivántam az egésszet!

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#19) Cardinella válasza Esmein (#14) üzenetére


Cardinella
aktív tag

Akkor Te még sosem ültél ki egy nyugis nyári éjszakán a hintaágyba a kertben...
Tücsökciripelés, telihold, kellemes idő, jó levegő...Jobb, mint bármi más; totális relax...
(Ezért szeretek, többek között, hazamenni szüleimhez.:) )
[Füvet vágni, kertészkedni is szoktam ilyenkor; az kötelező, de kellemes formagyakorlat.]
§21.''jó kis panel'' na, ne; éltem abban is, elég volt...:)


[Szerkesztve]

(#20) Lajbi válasza TexT-BoY (#11) üzenetére


Lajbi
csendes tag

A fűnyírás az időjárástól függ! Én mostanában hetente kétszer nyírom:F, ha tavat építesz, akkor használj közönséges fekete fóliát duplán, a tóban legyen egy mélyebb rész (kb. 80-100cm), ha a halakat a tóban akarod teleltetni, ha nem akkor nem kell, hogy mély legyen, meg legyen egy nagy felületű sekély rész(kb. 5-30cm).

Codegen, egy ami mindent visz!

(#21) Esmein válasza Cardinella (#19) üzenetére


Esmein
nagyúr

De igen, és tudd meg hogy szeretem a természetet, amikor kedves aranyos :) Nyári estén üldögélni a szabadban nagyon jó, de csak ezért nem hagynám itt ezt a jó kis panelt. Most is jó a levegő, mert anyucikám gyakran kiszellőztet, ráadásul ugye kisváros, nem az a benzingőzös nehéz levegő gomolyon be az ablakon mint es pesti központi helyen lévő lakásba. Nem arra kell asszociálni :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) TexT-BoY válasza Lajbi (#20) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Láttad a képeklet amiket linkeltem? szerintem jol látszódik: a TÓ kész van technikailag, csak kilukatt:D

Cardinella: Köszi hogy megkérdezed kiváncsian várom.
#2: én nyáron mindig kint alszom a legjobb:DD

Esmein: ne nyivákolj itt is van áram gáz ADSL:D meg midnen Auchan 100méterre mi kell még? Csend van nyugalom (ez viszont hátrány össze-viszza halkitom a gépet de akkor is csak a passziv P1el vagyok kibékülve hagzásban:D.

Kantor: nekün tipp szerint olyan 10méteren már sok a viz mert elég érdekes a talaj igy azért csak nem olyan drága.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#23) kantor válasza Esmein (#15) üzenetére


kantor
tag

/*
Jaigen, hidegvíz központi melegvíz, a víz iható és finom, télen is jóidő van, az elektromos hálózat kifogástalan, 3 éve volt az utolsó kimaradás fél órára, azóta tudtommal nem szakadt meg a szolgáltatás egyszer sem.
*/

gondoltam hogy innen fuj a szel... attol hogy a rokonod vajoghazban lekik es a kert vegen van a budi nem altalanos kerteshazak eseten. a panel egy szuksegmegoldas. szukos budos zajos a fingik a szomszed azt is hallod. stb.

itt olyan 10 eve nem volt aramszunet... nem kell engedely, ha ki akaork rakni egy legkondit, ha kell meg egy szoba akkor nem kell lakast cserelnem nem az utcan all a kocsi hanem futott garazsban, zold ovezet, kulturalt emberek stb.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#24) Blackmate


Blackmate
senior tag

Engem szalonnasütő-hely képek, tervrajzok érdekelnének, ugyanis épp egy ilyenbe vágnám a fejszémet.

(#25) Esmein válasza kantor (#23) üzenetére


Esmein
nagyúr

Épp erről beszélek, ha nem találkoznék velük néha néha, nem is tudnék róla, hogy vannak szomszédaim. Kisváros nem zajos és büdös. Egyébként meg van olyan rokonom is, aki kétszintes nemtiomhányszáz nm-es palotát épített magának meg kis kert ugye, oda sem szivesen mennék, mert kint van a központból.

Garázs itt is van, az utca túloldalán. Az emberek kedvesek, de azért van némi élet is a város központjában hétvégénként(nem hallatszik ide).

Jaigen, még egy érv, előttünk van a játszótér, a nappali oldalán, körbe hatalmas fákkal másik oldalon is fák vannak, szal szerintem baromi jó helyen lakunk. Mindjárt csinálok pár fotót.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) Gorcsev válasza TexT-BoY (#1) üzenetére


Gorcsev
tag

Én is kútfúrás előtt állok, de még keresem az ''igazit'', mivel ahova a kutat szeretném teherautóval nem nagyon tudnak beállni.

Már több kútfúróval is beszéltem ezért, de egyiket sem ismerem. Ezek mind 160-200 mm átmérőjű kutat fúrnak. Ha ilyen kútra gondolsz megkeresem a telefonszámukat.

Egyébként ajánlom az index fórumát is, úgy emlékszem ott is vannak telefonszámok.

[L]http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=30&t=9073135&na_order=[L/]

[Szerkesztve]

(#27) TexT-BoY válasza Blackmate (#24) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Ez minket is érdekel, jelenleg egy német kovácsolt vas sütőn vagyunk el de jo lenne egy igazi beépített...

amugy valaki nem tud faszenes vasalót? nagyon jól lehet vele húst sütni:C

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#28) kantor válasza TexT-BoY (#22) üzenetére


kantor
tag

attol fugg milyen kutat akarsz, ha csak sima vert kut kell gyk egy csovet colos csovet vernek le a foldbe es abba megy egy vekkony csovel a szivattyu szipakoloja az olcso de az csak 7..8m-ig lehet megoldani leven a 10m vizoszlop mar 0 nyomassal sem szivhato fel... marad a vastagabb vert kut, amihez gep kell, stb. ez dragabb de tobb vizet ad, nekem jol ez is mert a medencehez ugyis sok viz kell...

a kertito az maceras. raktal geotextiliat a folia ala? legalabb 2 reteg kell, az ala meg homok 4..10cm.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#29) kantor válasza Gorcsev (#26) üzenetére


kantor
tag

mas lehetosege nem nagyon van ha 10m-re kell furn a vizert.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

(#30) Esmein


Esmein
nagyúr

Sajnos nem tudok fotózni, mert besötétedett, de holnap csinálok frankó fotókat, ha jó idő lesz. Ki is nyitom az ablakot, mert harapni lehet a levegőt :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#31) V.ki


V.ki
aktív tag

Mi is kertesházban lakunk,irtó nagy a gaz,minden gyomnövény...Lusta vagyok levágni..:BRégen pedig,amikor 10-12 éves lehettem,még kukoricát is termeltünk...Azok a régi szép idők..Hol vannak már:O
Hát,aki hasonló gonddal küzködik gyomnövény téren,annak vmi yo erős fűnyíró beszerzését javaslom..

(#32) TexT-BoY válasza kantor (#28) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nincs alatta semmi... ez a szar talaj gyárilag 100%homokból áll...

nemtudom milyen kút kell az a lényeg hogy locsolni meg autótmosni lehessen ocson:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#33) Gorcsev válasza kantor (#29) üzenetére


Gorcsev
tag

Fúrnak kisebb átmérővel is, nem csak azzal amit írtam. És az jóval olcsóbb is.

(#34) Type-R válasza V.ki (#31) üzenetére


Type-R
őstag

Nekünk is volt sok gaz a fű közütt, mi úgy oldottuk meg, hogy újra füvesitettük az egész kertet, igaz nem csak ez volt az ok, és amkir kezdtek egyenként megint kibujni, kivágtuk gyökerestül őket. Most meg egész szép a fű.

(#35) Type-R válasza TexT-BoY (#32) üzenetére


Type-R
őstag

Azért érdemes egy kicsit mélyebbre fúrni, hogy legyen utánpótlás is, mert ha nincs, akkor a szivatjú vagy hidrofon gyorsan kinyomja belőle az összes vizet. Nálunk 20m-es a kút és 8m-en áll a viz, de jól folyik utána, mert egyszer 24 órát ment a szivattyu és a vizállás nem változott.

(#36) Biarritz válasza Gorcsev (#26) üzenetére


Biarritz
csendes tag

Olyan kútfúrót keress aki úgymond kézzel fúrja a kutat. Bevisznek a kertbe egy kb 3 méteres (bogrács)állványt és kézzel tekerik az egészet. Ha jó a talaj, akkor pár óra alatt lemennek 10-12 méterre. Árban 8-15eFt/méter anyaggal együtt. Csak olyat keress, aki vállal garanciát és ki is tisztítja a kutat fúrás után.

[Szerkesztve]

(#37) embor_


embor_
csendes tag

HELO mindenki!
nekünk van egy kicsi kertitónk és már megvan 2 éve . Mostanra már eléggé koszos szegényke meg nyáron rohadtul algás.... különböző tabletták nemnagyon segítenek ... nemtud valaki valami okos trukkot ellene?

ehhh ... ehhh ... mindjárt ottvagyunk.....

(#38) TexT-BoY válasza embor_ (#37) üzenetére


TexT-BoY
addikt

de!

egy speckó szűrö rendszert építettünk e-célra: adott egy 50Liteers müanyag hordó felül és alul 1-2 lukkal... ebbe a felső jukon be az alsón ki szivatjuzuk a vizet... a jordoban a következő okosságok találhatók rétegezve:(fentröl lefele)
1. Lepedó vagy hasonlo textilia/ 5rétegnál több
2. müanyag kupak /ebböl kb 20-25cm nyi
3. törött cserép /ebböl is km 15cm minnél kisebb darabokra zuzva nekünk tetőcserép és virágcserép keveréke...:DDD
4. olyan érdes szönyeg ami megfoja a szutykot

az als luknak a 3as szint közepénmél kell lennie

igy a 4es szitnen lerakodik az alga és a többi maradvány de már az eleje nagyon megszüri a vizet..

ja a cucchoz most fogunk beépiteni egy Selz vagy hasonlo pumpát mert a nagy szivatjuk tul gyorsan nyomják a szökökut szivatyújameg nem bir ekkora terhelést (1-2méterre fel a vizsugár a levgöztetéshez stb +még kb 5méterre elmozgatni a vizet +1méter szintkülömséggel...


szerk: következő kérdés:
Villanyszerelő és jó kömüves ismerősötök nincs?
A mühelyet rendbe kéne hozni véglegesen és ehez kéne 1-2 szaki:D

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#39) B.Kox válasza TexT-BoY (#38) üzenetére


B.Kox
tag

Nekünk is volt kerti tavunk de tavaj megszüntettük(be lett temetve), mee naon sok meló volt vele. Elég nehéz volt kipucolni belőle az algát, mee kb 1m mély volt, és amikor belagásodottt akkor elég randa látványt nyujtott...
Nekünk még aranyhal szaporulat is volt benne.:DDD

OO =[][]= OO <---- Bayerische Kraft! BMW rulz! *** „Kizárt dolog, hogy magánemberek computereket akarjanak vásárolni, abból a célból, hogy azt lakásukban használják!” Ken Olson a DEC alapítója 1977-ben

(#40) Gorcsev válasza Biarritz (#36) üzenetére


Gorcsev
tag

Köszi a segítséget, de sajnos a kézzel valú fúrás nálunk nem megy, mert kb. 10m-en vmi homokkő réteg van, amit ezzel a módszerrel nem bírnak átlyukasztani. Ezért mindenképp géppel fúró szakit kell keresnem, azok pedig sajnos általában teherautóra szerelik a fúrót,ami meg nekem nem jó.

(#41) TexT-BoY válasza B.Kox (#39) üzenetére


TexT-BoY
addikt

mit vagytok oda tiszta az csak kell bele cucc:
Bővebben: link
Bővebben: link

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#42) Steelheart


Steelheart
senior tag

Hello everybody, megjöttem. Na látom, végre van egy ilyen topic is, és érdeklődés is hozzá.

Minekünk Tizenakárhány éve van kertünk, és régen is műveltük. Aztán elköltöztünk albérletbe Bp. közelébe egy rohadt drága, de kultúráltz és jól fejlődő faluba, Csömörre. Majd vissza ide, Őrbottyánba, 4 évvel ez előtt, azaz mikor én 12,9 éves voltam. Eleinte csak küzdöttünk a nagy, elburjánzott gazzal, de végülis egy év alatt evgyszerrel és jelentős manuális munkával azért úrrá lettünk rajta, és kevés zöldséget is plántálhattunk. Aztán második évben már hatalmas veteményünk is volt - rengeteg paradicsomot (meg azért másokat is dögivel) ültettünk, több százat, s volt az évben, hogy csak lecsót ettünk. Eltettünk 15 gyümölcsfát is, de akkor még kicsi voltam, vagy legalábbis kisebb mint most és tapasztalatlanabb, nem nagyon gondoztuk őket, csak locsoltuk és gazoltuk. A rákövetkező évben, vagyis tavaly is sokat vetettünk és ültettünk, de úgy tűnik, a sok locsolás és a trágyával való spórólás nem tett jót a földnek - utólag már tudom, hogy a vezetékes víz és a sekélyről felszivattyúzott kútvíz enyhén lúgos hatású, + kemény víz, így az azzal locsolt föld hajlamossá válik az ellúgosodásra, ami nem kedvez a savanyú talajt kedvelő zöldségek számára. Vagyis az összes zöldségünk satnya maradt, tápanyaghiányban szenvedett, vagy beteg lett. A gyümölcsfáink permetezés híján erősen megbetegedtek, és kis híján kipusztultak, de végülis egy-kettő kivéelável már azóta talán rendbe jönnek.

Idén télen, okulva előző évi mulasztásaimból, és anyám intelmeiből, rászántam magam néhány szakkönyv kiolvasására. Gyakorlatilag minimum 10, kertészettel foglalkozó, egyenként többszáz oldalas könyvecskét futottam végig a téli hónapok folyamán, (pl. Bálint gazda Gyümölcsöskert c. művét) és próbáltam nagyjából memorizálni a sok hasznos praktikát. Anyám meglepett tél vége fele, mert megrendelt azt hiszem 35 gyümölcsfát, és még kb egy tucat bokrot a avazsi kiültetési időszakra. Tehát ahogy kicsit is felengedett a talaj, vittük a kertbe a csákányt, lapátot és ásót, s ástuk a fagyott homokot - még szerencse, hogy csak homok. Minden fának 120X120X70 cm-es lyukat ástunk, azaz pont egy m^3-t. A homok tetejét, azt a vékony, előzőleg trágyázott földet később érett trágyával keverve visszaforgattuk a földbe, majd a hozatott földdel és a kert többi részéről, pl trágyakupac vagy kecskék alól összehordott jobb minőségű, szintén trágyázott homokkal telítettük meg a gödröt. Majd a fákat is nagy fáradsággal eltettük, se nekikezdtem a metszésnek, persze Bordói leves permetezés után. A metszés művészetét én a Gyümölcsöskertből, a Gyümölcsgazdák kézikönyvéből, és a Metszés ábécéjéből sajátítottam e valamilyen fokon - majd a tapasztalat lesz a további tanítómesterem. Metszés után és közben néha permetezgettem, rügyfakadástól függően. A korábbi sárgabarack fáink moníliásak és gutaütésesek lettek, ezeket kell most nagyon alaposan kikezelnem Score-ral, az őszibarackok pedig a tafrinás levélfodrosságban szenvednek, ezeket Topas-zal kezelem. Köztes permetezőszernek általában az Orthocidot és Zolone-t, néha Dimilint használok. Próbáltam minél környezetkímélőbb szereket összeválogatni, így egyik sem erős permetszer.

Valamint vannak kecskéink és baromfijaink. A kecskék sima parlagi kecskék, 5 darab fejős és 2 darab (most) 3 hetes kislány. A baromfi viszont elég változatos, olyan megszokott tyúkjaink nincsenek is. Vannak óriásbaromfijaink, kb 3X akkorák, mint a normál méretű, és vannak japántyúkjaink, akik kb 3X kisebbek az originak baromfinál. Tartunk gyöngyösöket is, hogy éles hangjuk távol tartsa a ragadozóka - a szomszédok nem szeretik őket, mert olyan elviselhetetlen számukra a rikácsolásuk :D A selyembaromfik tollazata pihés, selymes tapintású tollakból áll, és hatalmas bóbitájuk, esetenként szakálluk is van - mi csak punkoknak, a szakállasakat motosos punkoknak hívjuk őket :P:P:P
Szerk:kifelejtettem a felsorolásból a pávákat


Dióhéjban ennyi, ha valakinek kérdése lenne, lehet tudok rá válaszolni




Ja és utóirat: programozónak tanulok ;);););)

[Szerkesztve]

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#43) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Kertes ház... nekem kijut belőle bőven. Sajnos a gaz szívesebben nő benne, mint bármi más, de azért próbálozunk. A fater erősen gyűjtögető életmódot folytat, úgyhogy van itt minden az udvaron. A kert is televan minden vacakkal, egy jópár szilvafa (utálom a szilvát), egy barackfa (azt viszont szeretem), szőlő, meggy, földieper, stb. Itt majdnem mindig van valamilyen gyümölcs. Ezért szeretek itt élni.
Kerti tó nincs, hely se lenne neki, nem is igazán rajongok a halakért. Van viszont csirke, azoknak is könnyen elkoszolódik a vize :D
A füvesítésen viszont erősen gondolkodom, az udvar elég hülyén néz ki csupaszon. Milyen szárazságtűrő, homokos kavicsos földet is elviselő fűmagot tudnátok ajánlani? Majd teszek fel képeket, ha érdekel valakit.

Jópár éve (10+) még a család apraja-nagyja járt tengerit kapálni (1 hold). Abban 2 dolog volt jó, ami mosanában hiányzik:
- a mezőn kajálás,
- a beszélgetés.
Ezek a kinti beszélgetések egészen más hangulatúak, mint a ''szobában leülünk beszélgetni'' típusúak. Még a kertipartis beszélgetéseknél is jobbak. Régi szép idők! Hogy utáltam kapálni! :P

(#44) Hikvision


Hikvision
senior tag

NEmtud valaki egy Jó FűvetőTechnlológiát?:DD De télleg, me az udvart akarom befüvesiteni már lassan 5éve de soha nemsikerül valami szépre. Ugye Felásom az egészet,Szorok rá Nitrátot,aztán betolom az egészet fűmaggal,és minden nap locsolom. Namost a probléma a következő, vagy sehogy nemkel ki a fű vagycsak foltokban,Próbáltam már Pázsit füvet,Sport füvet,KEvert Füvet,Árnyék füvet...... Már lassan ott tartok hogy lebetonozom az udvart a pics@ba:)) De olyan szép az udvar amikor olyan zöld.

20 éve a PH-n.

(#45) Steelheart válasza ngabor2 (#43) üzenetére


Steelheart
senior tag

A különböző Sport fűszerkeverékeket tudom ajánlani, ezekből a fűszerkeverékekből ha mondjuk kipusztul az egyik fajta a talajotokon, mert mondjuk nem bírja, akkor is ott marad a többi. A Sport fűkeverékek jól bírják a strapát, ha gondozva vannak, elvégra például a focipályák agyonfutkározott talaján is megélnek. Ez azonban koránt sem jelenti, hogy teljesen igénytelen lenne! Előte gondos és teljes gyomirtás szükséges, és nem árt néhány évvel előtte elkezdeni jó érett szerves, vagy kis mennyiségű műtrágya kiszórását, persze szakemberrel megbeszélt minőségben és mennyiségben. A műtrágyák általában akkor bomlanak le a lagmaradéktalanabbul, ha nem adagolják túl őket - sajnos manapság a gyorsabb eredmény érdekében szeretik túladagolni, ami viszont környezetszennyező hatású -, és kiszórásuk után megfelelő mélységbe vannak dolgozva, mondjuk beásva/-kapálva, s később locsolni is kell. Persze tápanyagban gazdag talajon mindez nem nagyon szükséges, s csak kis gondozással is létrehozható szép gyep, de homokon vagy szikes talajon elengedhetetlen. Ajánlható még a néhány éven át tartó teljes talajakarás is, ami ugyan költséges megoldás nagyobb területekre, de mindenképp nagyon hatékony: szalmás trágyát kell végigszórni 5-15 cm vastagon a füvesíendő földterüleen, s ez abban nagy segítséghet nyújthat, hogy nem kell annyit locsolni, mert megvédi még a homokot is a kiszáradástól, s egyben folytonos tápanyaguánpótlást is szolgáltat.

Mindezek nélkül is lehet gyeptelepítéssel próbálkozni, de alánlott megfontolni ezeket.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#46) _cirmos_ válasza Hikvision (#44) üzenetére


_cirmos_
őstag

1. építési törmelék (aka sitt) képezi a talajt az udvaron, ezt a fű nem szereti
2. az adott rész szinte soha nem kap fényt, ezt a fű nem szereti
3. az 1. és 2. kombinációja, ezt a fű nem szereti :)

(#47) Steelheart válasza _cirmos_ (#46) üzenetére


Steelheart
senior tag

A bőséges tápanyagellátás ellensúlyozhaja a napfényhiányt, de lényeges a alaj jó szerkezee is, és ezt legjobban érett szerves trágyával lehet elérni. A baromfitrágya különösen jó hatású, de elég heves, így közvetlenül sose használjuk, hanem legalább fél évvel előtte keverjük bele a földbe.

A sódert pedig, nincs mese, el kell lapátolni :D Én ismerem a helyzetet, nálunk is még épül a ház, immáron 12 éve :D

[Szerkesztve]

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#48) Hikvision


Hikvision
senior tag

törmelék nemnagyonvan napfény is éri,inkább az lehet a gond hogy nagyon kemény a föld.,pedig már többször lett rá szorva végig virágföld, (szép fekete lett tőle minden:DD) azzal vélgülis jóis volt csak valahogy mindig kiszárad,pedig reggel és este mindig locsolva volt.:(

20 éve a PH-n.

(#49) Steelheart válasza Hikvision (#48) üzenetére


Steelheart
senior tag

Akkor viszont épp hogy árnyék kellene a fűnek. A sárgabarack és őszibarack, a mandula kellemes félárnyékot nyújthat, így előzetes telepítésük megoldhatja a kiszáradás. A másik, szintén költséges megoldás - mi nem az a kertben manapság... csak ez meg nagyon drága :D -, ha valamilyen, a talaj víztartóképességét növelő anyagot dolgozunk bele a termőrétegbe. A kiszáradás ellen véd a jobb talajszerkezet is. Az általános virágföld könynen kiszárad, hisz folytons locsolást igénylő növényeknek állították össze. Szerves trágya bekeverésével javulhat az állaga. Bár a kiszáradás ellen a legjobb módszer mégis csak a locsolás, a fűtelepítés előtt vaó talajtakarás, mint mondottam, jó módszer lehet, mert a lebomló szerves anyagok belekeülvén a termőrétegbe, javítják annak szerkezetét.

Mégis, leginkább fák telepítését ajánlom, és egy öntözőrendszer sem árt mellé, a gyep gyenge talajon nagyon sok munkát igényel. Ezért sincs nálunk egyelőre fű, még csak talajakarás van az ágyásokon, és lesz még évekig.

Még egy tipp: Igaz, a kezdeti időkben gondot okozhat az ápolásuk, de a sűrűn ültetett díszbokrok egybefüggő árnyékot venek a földre. Jól ki lehet továbbá használni a díszutakat, hisz ide sem kell már füvet vetni. Nagyobb, sűrű lombozatú fák alá lehet mohatőzeget vásárolni, s mohát tenyészteni - nagyon kellemes látvány, és nem igényel sok gondozást. Valamint nem csak a tápanyagellátásra, hanem a talaj kémhaására is figyelni kell minden növény telepítésénél.

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#50) kantor válasza Gorcsev (#33) üzenetére


kantor
tag

enm erted... ha 10m korul van a viz akkor csak buvarszivattyuval lehet felhozni, mert 10m vizoszlop nyamsa a vakuumnak felel meg aminel kisebb nyomas nincs.

apaaaa. igen? milyen szaga van az antianyagnak? apaaaa. igen? miert hivjak a Foldet foldnek? hat ugy neveztek el.. dehat a vizbol van tobb!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.