Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ft/GByte (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41) Turboboszi


Turboboszi
csendes tag

Sziasztok!
Az archiválás nálam sohasem jelent egyszerre 120 Gigát ezért eszembe sem jutna HDD-t venni erre a célra. Egy ilyen alkalommal (főleg mivel sem a játékok sem a driverek nem fognak tizenöt év múlva kelleni) veszek 1-2 CD-t, max 3-400 ft.-ért, esetleg a driver frissítések miatt CDRW-t. Ritka alkalom, ha kell driver Pentium I-hez, de a 6-8 éve írt TDK lemezek még ma is olvashatóak.
Ezzel szemben HDD-ből a 2002/2003-as év a környezetemben (és sajnos nálam is) siralmas volt. Persze ebben benne van az is, hogy Maxtor volt a legtöbb helyen (ami úgy látszik könnyen feladja), de szerintem most kezdjük meginni az olcsó húsnak azt a bizonyos híg levét.
Ugyanez a jelenség a ''hengeres'' CD-vel. 100 db-ból 4-5 nem volt olvasható 3 hónap után. Azóta vagy ''márkás'' (Philips, TDK, Sony, stb.) CD-t veszek, vagy semmilyet.
Buktam már el HDD miatt 60-80 Giga anyagot (a meghajtó benne volt a gépben, de nem volt bekötve, így elhasználódnia sem szabadott volna), CD-n max 700 Mb-ot tudnék, amit könnyebben pótolok.

„Megtanultam, hogy egy embernek csak akkor van joga a másikra felülről lenézni, amikor annak talpra állni nyújt segítő kezet.'' Gabriel García Márquez

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ft/GByte (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.