Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Grunya


Grunya
aktív tag

Megjelent a magyar fejlesztésű Frugalware Linux 0.3-as verziója:

Bővebben: link

Azért nyitottam ezt a topicot, mert úgy érzem, hogy ez a disztribúció több figyelmet érdemel tőlünk PH! -soktól. Ill. kíváncsi vagyok, hogy rajtam kívűl más is próbálta e már.

Mindenkinek ajánlom ezt a linuxot, aki szereti / szerette a Slackware-t, mert annak alapjaira épül. Nagyszerű csomagkezelője van, melyet az Arch Linuxtól ''kölcsönöztek'' a fejlesztők. Ennek segítségével már a 18 megás netinstall CD letöltése után is telepíthető a rendszer az általunk összeválogatott csomagokkal ill. bármikor egyszerűen megoldható az egyes csomagok frissítése a függőségekkel együtt. Teljeskörű magyar nyelv támogatás szintén része a disztribnek.

Hajrá magyarok! :)

(#2) Grunya


Grunya
aktív tag

Az L betű a címben miért lett kis l? :U Nagynak írtam...

(#3) Flashy válasza Grunya (#2) üzenetére


Flashy
veterán

a fórummotor csak az első betűt hagyja nagybetűnek, a csupa nagybetűvel írást elkerülendő. az emiatt keletkező helyesírási hibákat a moderátorok maguktól javítják, vagy a moderátort keresek c topikban kérheted hogy javítsák.

(#4) Grunya


Grunya
aktív tag

Ja, kifelejtettem, hogy a telepíthető csomagok i686 optimalizáltak, ezáltal egy igen gyors desktop rendszer hozható létre a mai gépeken. (az ubuntu pl. i386 optimalizált) /Azt nem mondom, hogy annyira az architekturára fésült, mint egy gentoo, de azért eléggé gyors/

(#5) meoindil


meoindil
aktív tag

Hát a 0.3rc2-t megpróbáltam felrakni, de telepítés közben állandóan elszállt, úgyhogy nálam elég rosszúl indított, talán majd adok még esélyt neki, de most épp a SuSE-t töltöm le. Egyébként ez kompatibilis valamelyik nagyobb disztribúció csomagjaival vagy csak a sajátjaival működik?

(#6) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Én kb. 5x raktam fel, mire egyszer felment rendesen, persze a videókártyámat nem tudtuk beállítani. Mindegy, megszoktam már :)
Viszont az alsamixer nálam nem müködött, egyfolytában kilépett :(

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#7) Grunya válasza meoindil (#5) üzenetére


Grunya
aktív tag

.fpm kiterjesztésű saját csomagokat használ a frugalware, de nagyon nagy választék van a csomagokból, ill. ha valami mégsem lenne, akkor a fejlesztők elkészítik neked kérésre.

Csomagkereső:

Bővebben: link

(#8) Grunya válasza TrollBalint (#6) üzenetére


Grunya
aktív tag

Milyen videókártyád van? xorgconfig-gal nem tudod belőni?

(#9) TrollBalint válasza Grunya (#8) üzenetére


TrollBalint
addikt

Nem sikerült :( mondjuk mindegy, mert felraktam egy Suse-t meg majd a Mandriva-t fogom majd megnézni :) De ha kijön valami végleges szerü verzió azt lehet megnézem :)
Természetesen ATI-m van, hogy ne legyen olyan egyszerü :C:DDD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#10) blackmoto


blackmoto
senior tag

Én is nézegettem az imént a honlapjukon a cuccost. Szeretném kipróbálni, viszont érdekelne, hogy az első telepítő-cd melyik részét tartalmazza a rendszernek, hogy a 2. a nagyobb? Mit pakol fel arról. Grafikus rendszer van rajta vmi, vagy ahhoz kell a 2. is? Csak mert az e-havi forgalmamba csak az első lemez férne bele. :U Szóval milyen csomagok vannak a 2. disken?

(#11) blackmoto válasza blackmoto (#10) üzenetére


blackmoto
senior tag

Közben megkaptam a válszt a frugalware honlapján az installációs doksiból. :B
Azért idézem ami ott van, hátha majd más is itt keres választ ugyanezen kérdésre.
Tehát:

''Melyik CD-re van szüksége? Ha szervert installál X nélkül akkor csak az elsőre. Ha nincs szüksége a nyelvi csomagokra de grafikus rendszert akar, akkor az első kettő CD-re lesz szüksége. (Az első két CD ajánlott abban az esetben is, ha van internet hozzáférése és szüksége van a nyelvi csomagokra. Ez esetben installálja a Frugalwaret az első két CD-ről, majd utána installálja a nyelvi csomagokat az ftp szerverekről.) Ha nincs internet hozzáférése, de a nyelvi csomagokra, és a többi extra csomagra is szüksége lesz, akkor szükséges lesz mindhárom CD.''

forrás:
[link]


[Szerkesztve]

(#12) desertret


desertret
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: vajon hogyan lehet 5.1-et csinálni Frugalware alatt?
Már írtam a hivatalos oldalra, ahogy elnéztem nagyon sokan megnézték a kérdésemet, de eddig senki nem tudott válaszolni!
Talán majd itt!

SoundBlaster Live! 24bit 7.1-es hangkeltő, ezzel szeretnék hallgatni zenét/filmet/egyebet, persze 5.1-be. A baj csak annyi, hogy csak a front hangszórók szólnak, az alsamixer megfelelően be van állítva!!!, mielőtt még ilyen tanácsot kapnék, illetve ne írjatok olyan választ, hogy az ALSA honlapján fent van, mert ezt már sokaktól hallottam, de szerintem nekik nem volt még ilyen bajuk.
ha vki tud az légyszi segítsen és lépésről lépésre írja le, hogy hogyan kell megcsinálni!!!


Előre is köszi mindent!!!

Kurvázni jobb, mint anyázni!!!

(#13) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Valaki felrakta, kipróbálta a 0.4-es verziót?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14) duo válasza TrollBalint (#13) üzenetére


duo
őstag

felraktam használom. nemrég újraforgattam a saját kernelét, a futási szint szerkesztőbe is belenyúlkáltam... és veszettül gyors. meg stabil. meg állati friss csomagok vannak hozzá. most asszem kb 3000db de verziónként hozzávetőleg 300 al lesz több...legalábbis ennyiket olvasok.

Nekem ment vele minden elsőre. a Skype-ot kivéve de az is az én saram lehet...
ja meg forgattam csomagból(!) e17-et hozzá. a fejlesztői ágból.
s nem is annyira bugos.

én a dokumentációt keveslem hozzá nagyon.
a fórum siralmas
az irc csatijuk Freenode.net #Frugalware
viszont jó. csak sokat kell várni mire válaszol vki.
gőzerővel készül a 0.5 verzió.
várom és fel is tolom.
A magam részéről én is várnék ide tapasztalatokat, problémákat azok megoldásait.
jó lenne ha howtok, meg fórumélet tekintetében is erősödne ez a remek magyar disztró

[Szerkesztve]

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#15) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!


Valaki használj aktívan ezt a disztrót? Nagyon régen volt az utolsó hozzászólás itt.

Én használom, nagyon tetszik. A dokumentációk száma tényleg nagyon kevés, de úgy döntöttem, hogyha bár hiba elhárul, akkor nekiesek. :)


Sianis

(#16) delacct


delacct
tag

Nos ez egy remek magyar disztró,az előttem íróval egyetértve én is most találtam rá.Minden haladó linux juzernek ajánlom a figyelmébe,bár kissé nehézkesen települt fel nekem megérte a többszöri nekifutást.

postázni nem postázok semmit

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.