Hirdetés

2020. január 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#65451) EmberXY válasza Ciccuka (#65445) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Ha Hamiltont nem is, legalább a kisfiút megtisztelhetted volna annyival, hogy nem feszegetsz ilyesmit. Bizonyára ő sem szeretné, ha úgy tekintenének rá, mint a hírnév egyik eszközére, szimplán csak meg akar gyógyulni.

Up the Irons!

(#65452) Ciccuka válasza b-type (#65449) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Nem mindenki! De Hamilton-nak ezt kitalálták a korábbi bakijait kiegyenlítőképp. Aki jó szándékúan jótékonykodik, az általában véve nem veri nagy dobra - ez az örök igazság.

🏎️ 🏁

(#65453) b-type válasza Ciccuka (#65452) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Dehogy is.
Lehet anominként jótékonykodni...és soha nem is tudsz róla, amiről meg tudsz azt a média rakta ki, vagy megosztotta ő maga mert mint a jelen esetben nagy hatással volt rá.
Semmi olyan bakija nem volt Hamilton-nak amit ezzel kellene jóvátenni...illetőleg vannak bakit-baki hátán elkövetők akik meg nem jótékonykodnak..
Nekem mindegy ki milyen keresztet cipel az életében, csak ez egy rosszindulat szülte feltételezés amit ráadásul alátámasztani sem tudsz...pusztán így gondolod, ezért tippelem hogy a hiba nálad lehet...alapból a rosszat feltételezni az az.
Csak úgy felmerült bennem elolvasva a megjegyzésedet ahogy odamész ehhez a balsorsú kisfiúhoz, akinek nagy dolog volt ez a pár perc vagy óra, és elveszed az örömét azzal hogy ez csak reklámcélú dolog volt..bár remélhetőleg több jóérzés van benne, és csak megrándítaná a vállát, hogy neki ez is sokat jelentett.

szerk: egyébként a nagy dobra veréshez: az ismertebb arcok nyugodtan verjék csak nagy dobra, hátha példát mutatnak ezzel a többi szerencsésebb sorsú embernek..

[ Szerkesztve ]

Boldog új évet!

(#65454) AMD Power válasza Ciccuka (#65452) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ilyen kis buta nem lehetsz.. B-type teljesen igaza van. Te hany eves vagy 12?

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#65455) #96349952 válasza Ciccuka (#65452) üzenetére

(törölt tag)

Elmagyarázod nekünk, akik nem szenvednek Hamilton-fóbiában, hogy hogyan lehet rossz szándékkal jótékonykodni? Úgy ad, hogy közben reméli, hogy rosszat tesz vele, vagy hogy? :D Esetleg szerinted Hamilton, aki egy világhírű sportoló, rászorul arra, hogy megismertesse a nevét a világgal? Vagy az egész önzés, és csak azért csinálja, hogy jó képet alakítson ki magáról? :C Ha így is lenne, kit érdekel, legalább segít másokon, innentől kezdve kit érdekel, hogy mi a (csak szerinted) rejtett motiváció. Segített? Igen. Sokkal több a rosszindulat azokban, akik még ebben is a rosszat keresik... Ennyi a sztori.

(#65456) KraX

KraX
(senior tag)

(#65457) DopeBob válasza KraX (#65456) üzenetére

DopeBob
(addikt)

A Cossworth is fejkesztett V6 hybridet 2014-re, csak senkinek nem kellett...

MZ/X

(#65458) kisza25 válasza DopeBob (#65457) üzenetére

kisza25
(félisten)
LOGOUT blog

hm tényleg, lehet azt veszi meg a red bull:P

Eladó: CRUCIAL 500GB P1 M.2 PCIe M.2 2280

(#65459) KraX válasza DopeBob (#65457) üzenetére

KraX
(senior tag)

Ezt nem tudtam. Azt hittem a Cossworth kiszallt a 2.4-es szivok betiltasanal.

I know kung fu!

(#65460) DopeBob válasza kisza25 (#65458) üzenetére

DopeBob
(addikt)

nem valószínű, de monjuk az FIA invesztálhatna bele egy kis pénzt, hogy legyen egy tényleg független motorgyártó. Mondjuk ahhoz az is kellene, hogy több csapat legyen, hogy azért meg is éljen meg értelme is legyen a dolognak...

Nyilván nem vált a RBR Cosworth-ra. Nekem az rémlik, hogy prototipus szinten csináltak ők is motort, demozni az akkori partnereiknek, de senkinek nem kellett.

MZ/X

(#65461) Atomantiii válasza DopeBob (#65457) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Gondolod, hogy legalább van olyan jó, mint a Honda motorja? Lehet egy futamot nem bírna ki. Soha senki nem próbálta éles helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#65462) corevalue válasza Atomantiii (#65461) üzenetére

corevalue
(csendes tag)

Honda próbálta már éles helyzetben, mégsem bír ki sokszor egy futamot :DDD

(#65463) venember83 válasza DopeBob (#65460) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Tudtommal csak felmérésként/kutatásként készítettek egy belső égésű motort, hogy lássák, mire képes, aztán persze hagyták az egészet a francba. Nem is foglalkoztak az ERS résszel.

(#65464) corevalue válasza KraX (#65456) üzenetére

corevalue
(csendes tag)

Ne V8-at, V10-et adjon nekik, ikerturbóval, nitró és természetesen átfolyási korlát nélkül... :W

(#65465) Atomantiii válasza corevalue (#65462) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Igen arra írtam, hogy egy soha nem tesztelt motor vajon mennyit bírna ki? 2-3 kört?

(#65466) kisza25 válasza corevalue (#65464) üzenetére

kisza25
(félisten)
LOGOUT blog

az is v6, csak kicsit nagyobb:D

Eladó: CRUCIAL 500GB P1 M.2 PCIe M.2 2280

(#65467) mefistofeles válasza KraX (#65456) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

3,5 literes ikerturbó????
Teljesen kizárt!
Egyrészt soha nem egyeznének bele a nagy gyártók, másrészt kiváncsi lennék, hogyan súlyoznák ki az erőviszonyokat? Lehetetlen!
Azzal egyet értek, hogy kellene egy független gyártó.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#65468) venember83 válasza mefistofeles (#65467) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Megfelelő szűkítő vagy átfolyáskorlátozás mellett lehet az is lófing. ;]

(#65469) KraX válasza corevalue (#65464) üzenetére

KraX
(senior tag)

Nem ertem a kirohanasodat. :F

I know kung fu!

(#65470) KraX válasza mefistofeles (#65467) üzenetére

KraX
(senior tag)

Ez egy - legalabbis szamomra - egy nyilvanvalo bloff, de arra talan jo, hogy a nagy gyartok is kinezzenek az elefantcsont tornyuk ablakan. En is orulnek egy fuggetlen gyartonak, mert ez igy hosszu tavon valoszinuleg buko helyzet foleg a kis/fuggetlen csapatoknak.

I know kung fu!

(#65471) DopeBob válasza KraX (#65470) üzenetére

DopeBob
(addikt)

ha ezt tényleg megengedik az RBR-nek én a többi gyártó helyében kollektíven itthagynám ezt a szarkupacot, és indítanék egy saját sorozatot... mennyi pénzt tettek bele a motorok kifejlesztésébe? BIztos vagyok benne, hogy jelenleg még a sok ügyfélcsapatos mercinek és veszteséges a motorok eladása, annyi pénzt öltek bele.

MZ/X

(#65472) mefistofeles válasza venember83 (#65468) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Nem az a kérdés, hogy egy motort le lehet e butítani/gyengíteni egy másik szintjére, de hogyan és ki fogja egyensúlyba hozni a kettőt? Két ennyire eltérő karakterisztikájú, erőművet, milyen paraméterek alapján, milyen relációban egyenlítenek ki? Szerintem ez kb. lehetetlen. Vagyis nem lehetetlen ha két fiksz erőforrást szezonokon keresztűl súlyoznak. De ez ugye megint csak nonszensz.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#65473) lenox válasza mefistofeles (#65472) üzenetére

lenox
(addikt)

'Higher Art of Trolling", Bernie bacsi csak rohog a markaban, hogy mindenki ezen porog.

(#65474) mefistofeles válasza lenox (#65473) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Nem tudom, ki hogy van vele de szerintem épeszű ember nem "pörög" ezen olyan sokáig, mivel több szempontból is megvalósíthatatlan!

(#65475) Csapoati válasza mefistofeles (#65472) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Mondjuk 2006-ban már volt ilyen a Toro Rossoval, ők V10-zel mentek, a többiek meg már V8-cal. Igaz akkor nem zavart be a hibrid téma.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#65476) [CS]Blade2 válasza KraX (#65470) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Egy gyenge független gyártó semmivel sem jobb, mint egy Mercedes. Most a Mercedestől vesznek egy jót, amivel nem nyerhetnek, mert nem kapják meg a Mercedes tanácstól a hozzá való engedélyt, egy független gyártóé meg nem lenne olyan jó, mint a Mercedesé, és akkor megint csak nem nyerhetnek, de talán olcsóbb lenne. Sz*r olcsón. A Manornak jó is, mert ha 20 euro-val kevesebbe kerül, és ugyanúgy körbeviszi a reklámtábláikat, akkor spóroltak 20 eurot. A Redbull-nak nem jó, és a Williamsnek sem lenne jó, a FI-nak sem, ha belenyomnának még további 200 milliót évente, és nagy csapattá válnának, stb.

Szerintem bele kellene nyúlni a dologba mindenáron, mert a jelenlegi helyzet a létező legrosszabb, ami a nézőket is érinti.

Ha a Williams ma aláírna egy évi 200 millió euro-s szponzorral akár csak 5 évre, holnap már nem kapna ugyanolyan motort a Mercedestől. Addig kap bárki ki is ugyanolyan elbánást, mint amit a gyártó a saját csapatának ad, amíg nem veszélyezteti a gyári csapat eredményeit. Az összes Ferrari ügyfélnek is a gyári Ferrari mögött KELL végeznie.

A probléma azért tekinthető kicsinek, mert jelenleg sok csapatot egyáltalán nem érdekli a világbajnoki cím, nem törődnek vele, hogy nem nyerhetnek VB-t. Ezekből a legjobb a Williams, szarul állnak anyagilag, és ezért nem mehetnek a VB-ért, így belefér, hogy másodszámú ügyfelek. Akik nem gyártók, de van pénzük és szeretnének a VB-címért menni, van évi 400 millió eurójuk is bármikor, amikor csak kell, az a Mclaren és a Redbull. A Redbull-nak megvolt a kizárólagos beszállítója ehhez, de a Renault sz*r motort csinált, és most lehet, hogy saját csapata lesz, így tőlük megint csak mindenki másodszámú ügyfél lehetne. A Mclaren is felismerte, hogy Mercedes ügyfélként nem nyerhet, és lapot kértek a 19-re, és a beszálló Hondát húzták.

(#65477) DS39 válasza KraX (#65456) üzenetére

DS39
(veterán)

minden megoldható, csak egy kérdésem lenne:
Miért Bernie-nek vagy bárki másnak kell az F1 irányításában szenvedni azért, mert a Red Bull diplomáciája egy nulla volt idén, és két szék között a pad alá estek? szálljanak ki az F1-ből mint csapat, és matricázzák fel a fél mezőnyt, úgy is ezért mennek, nem? (hogy látszódjon a brand a TV-ben)

én szurkoltam a RB-nak korábban főleg Vettel miatt, de ez már komédia ami körülöttük megy.
ők cseszték el, nem tudták befogni a pofájukat 2-3 évig, míg lezsíroznak egy jó kis megállapodást egy másik motorgyártóval. igazán nagymellényre vall, hogy azt képzelték hogy majd kapnak Merci vagy Ferka motort.

[ Szerkesztve ]

(#65478) lenox válasza DS39 (#65477) üzenetére

lenox
(addikt)

Szerintem nem igy van, szerintem a mostani szabalyok arra kenyszeritik a motorgyartokat, hogy nagyon sok penzt fektessenek be, es ha eljutnak odaig, hogy mar jo is lesz valamire, akkor felo, hogy inkabb vesznek maguknak egy gyengebb csapatot, es ugy versenyeznek, ugy is mondhatnam, hogy csak gyari csapatnak van eselye. Renaultval sincs eselye a RB-nak, meg Mercivel sem, meg Hondaval sem. Ez azert foleg nem az o hibajuk, sot, ok inkabb eleg sok penzt befektettek Berni papanal, es ezert Berni papanak nyujtani is kell valamit. Amit latsz, az csak a felszin.

(#65479) DS39 válasza lenox (#65478) üzenetére

DS39
(veterán)

lehetséges. viszont ha türelmesebbek, kvázi gyári támogatottságú Renault-val mennek 2-3 évig, eredmény persze kérdéses, de mindig a legjobb motorját kapják a gyártónak. másik gyártó alatt meg mondjuk az Audit értettem hogy aztán velük is gyári támogatásúként menjenek.

ha Bernie ki is zsarolja nekik a Ferrarit, ahogy írtad sokra nem mennek vele, hiszen a gyári csapat élvez elsőbbséget. patt helyzet.
szerintem a RB akkor járna a legjobban ha csak szponzor lenne, úgy mint sok más sorozatban, és hagynák a gyárakat, és azokat a privát csapatok versenyezni, akik elfogadják a jelenlegi erőviszonyokat.
mivel gyártóként nem tudnak jelen lenni, értelemszerűen, privátként meg vert mezőnyben lenni nem fér bele az imázsukba, így sok választásuk nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#65480) snecy20

snecy20
(veterán)

Miért nem tolnak alá a RedBull-nak rögtön egy folytás nélküli V10-est? :)

(#65481) erdb

erdb
(tag)

A Red Bull ügye "el van intézve" :(

... vagy jön valahonnan, vagy megy valahová ...

(#65482) Motion_Blur válasza erdb (#65481) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ez miért " :( " ?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#65483) erdb válasza Motion_Blur (#65482) üzenetére

erdb
(tag)

Szerintem csak ködösítés... :((

... vagy jön valahonnan, vagy megy valahová ...

(#65484) DopeBob

DopeBob
(addikt)

A McLaren e-mailben adta ki védence útját – pont a születésnapján…

Annyira tipikus Ron Dennis... nem tudom, nem igazán tartom magam előítéletesnek, de róla pl már első ránézésre is a sunyi és a gerinctelen szavak ugranak be... azóta se cáfolt rám. :o

MZ/X

(#65485) Secunda válasza erdb (#65481) üzenetére

Secunda
(csendes tag)

Darth Ecclestone kiadta a 66-os parancsot, vagy mi? :DDD

Viribus Unitis -- Bernie says: "$$$$$ $$$$$$ $$$ $$$$$."

(#65486) Yayoh válasza DopeBob (#65484) üzenetére

Yayoh
(aktív tag)

Nem sokáig tartott az F1-es karrier neki, így jövőre biztosan jön a helyére Vandoorne tesztpilótának, 2017-től meg váltja Button-t.

(#65487) gbors válasza Yayoh (#65486) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Button egyre nagyobb karrier-gyilkos ;]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#65488) cybermanus

cybermanus
(őstag)

Boldog szülinapot kívánunk a csapat nevében,ja és ki vagy rúgva😊 Költség csökkentés. Mondjuk nem is nagyon volt értelme egy harmadik pilótának jelenleg a teszteket a futamokon elvégzik. Másra jelenleg nem is alkalmas az autó a futamokon.

A térerő legyen veled! 🇭🇺📱📲 🇪🇺 👀

(#65489) -Mike- válasza cybermanus (#65488) üzenetére

-Mike-
(addikt)

A McLaren nem jótékonysági intézmény, nincs szponzor pénz nincs ülés. Mehet a manorhoz vagy renaulthoz. Mellesleg Button mellett jobban kellett volna dolgoznia hogy megtartsák vagy hogy más csapat szívesen látná.

[ Szerkesztve ]

(#65490) Peat;) válasza -Mike- (#65489) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Szerintem helyt állt Button mellett, többször meghúzogatta a bajszát. Ettől többet kezdőként nehéz produkálni. Williamsben én szívesen láttam volna Bottas vagy Massa helyett, mert hasonló pilótának tartom de talán még elég fiatal hogy előrelépjen erről a szintről. No de mindjárt kapok a pofámra hogy Bottas egy csodatehetség, így inkább csöndben maradok.

(#65491) #96349952 válasza Peat;) (#65490) üzenetére

(törölt tag)

Arról a Bottasról beszélünk, akivel a nyilván nem csodatehetség, de sokszor nagyon jókat villantó Massa az idén tökéletes pariban van? És akit egy valódi csodatehetségnek szénné kellett volna már vernie, mint ahogy pl. Alonso vagy Schumacher tette? :P

(#65492) snecy20 válasza -Mike- (#65489) üzenetére

snecy20
(veterán)

Szerintem Magnussen langyoshal kategória volt, Perezt viszont nem feltétlen kellett volna viszont 1 év után dobni...

(#65493) KraX

KraX
(senior tag)

Ha meg nem olvastatok volna: Raikkonen vs Bottas

I know kung fu!

(#65494) Peat;) válasza KraX (#65493) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Hasonlót írtam két mondatban :D , Bottas szörnyen védekezik, nyitva hagyja az ajtókat, sokszor simán hülyét is csináltak már belőle az élbolyban. Most valószínű későn vette észre hogy mit csinálnak mögötte, még mindig jól döntött szerintem, mert ha ki is esett legalább ez egy jel volt hogy nem ő lesz az örökös balek. De sokat kéne még fejlődnie, kezdve azzal hogy nem ennyire későn reagál egy támadásra, mert ilyen helyzetben(gyorsabb a támadó, utolsó kör, utolsó lehetőség) nem csak Kimi hanem sok más pilóta is próbálkozni fog amire egy jó pilóta számít, reagál.

(#65495) snecy20 válasza Peat;) (#65494) üzenetére

snecy20
(veterán)

Nekem úgy tűnt hogy már rég vette be a kanyart Bottas amikor Kimi megindította a torpedózást.

(#65496) Peat;) válasza snecy20 (#65495) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Kimi elcseszte, de még másik 10 pilóta ugyanígy cselekedett volna, Bottasnak meg kell tanulnia ezekből úgy kijönni hogy nem veszít pozíciót sem autót, nyilván nem könnyű de ő akar Ferrariba menni pl. Ha elég intelligens próbál tanulni ezekből, majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#65497) Secunda válasza Peat;) (#65494) üzenetére

Secunda
(csendes tag)

Na, ezt vártam. Eltelt egy hét, és máris Bottas a hülye, mert Raikkonen hibázott. Ez várható volt, még egy-két hét és kiderül, hogy otthon veri az asszonyt, és az elsőbbséget se adja meg a zebrán.

[ Szerkesztve ]

Viribus Unitis -- Bernie says: "$$$$$ $$$$$$ $$$ $$$$$."

(#65498) #96349952 válasza Secunda (#65497) üzenetére

(törölt tag)

Én úgy hallottam, hogy úgy igazából a fiúkat szereti... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65499) cybermanus válasza -Mike- (#65489) üzenetére

cybermanus
(őstag)

Persze világos, egyik sem jótékonysági intézmény. Én például Maldit már rég ki..tam volna csak akkor meg nincs pénz. Ami Kimit illeti egy világbajnoknak türelmesnek is kell lenni ez a hiba a legtöbbször a friss pilótákra jellemző akik nincsenek tisztában még az autójuk teljesítő képességeivel. :)

A térerő legyen veled! 🇭🇺📱📲 🇪🇺 👀

(#65500) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Vettel új munkahelye :C :DD

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.