Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26101) Motion_Blur válasza venember83 (#26097) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Érdekes, főleg hogy a csapaton belül lenne egy Santander/Alonso vs. Shell/Raikkonen érdekellentét.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26102) TESCO-Zsömle válasza orion1025 (#26100) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

És tavaly is csak év végén tudott villantani.

Megjegyzem a Ferrari vele kapcsolatban is ejtett pár komoly taktikai hibát. Volt 2 futam is, aminek a végén úgy meglódult, hogy akár még Vettel-t is foghatta volna az első helyen, de amint utol érte Alonso-t, falba ütközött, pedig semmibe nem tartott volna elengedni, aztán ha nem jön össze, akkor a végén vmi mondvacsinált műszaki hibával kiállítani a pálya szélére, vagy csak lelassul annyira, hogy lonzi mögött érjen be.

Motion_Blur: A Santandernek mi baja lehetne a Shellel? Tudtommal ők nem olajjal foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#26103) orion1025 válasza TESCO-Zsömle (#26102) üzenetére

orion1025
(őstag)

Mert a szezon második felétől mentek a hírek, hogy jobban figyelnek Maszat igényeire, így gondolom azért volt a feltámadás.Alonso előtt meg egyértelmű, hogy nem végezhet, mert minden pont számít neki, elvégre ő a stabil és potenciális bajnok esélyes versenyző.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#26104) DopeBob válasza orion1025 (#26103) üzenetére

DopeBob
(addikt)

És hogy jár jobban Alonso, Ha Vettel-Alonso-Massa sorrend van, vagy ha Massa-Vettel-Alonso? :U

MZ/X

(#26105) orion1025 válasza DopeBob (#26104) üzenetére

orion1025
(őstag)

A Massa-Vettel-Alonso trióval járna jól másodlagos esetben, ha Maszat feltartaná neki Fetült.De mivel egyikőjük sem tud önerőből élre kerülni, így ez a variáció érdektelen.

(#26106) venember83 válasza TESCO-Zsömle (#26102) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Mindkét mammutcég a saját PR-emberét nyomatná, őt akarná promoválni a csapaton belül is, őt akarná látni dobogón, ferraris reklámokban stb. Amúgy valószínűleg nincs semmi baja egymással a két cégnek.

(#26107) TESCO-Zsömle válasza orion1025 (#26105) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Nem kell neki feltartani Vettült másodlagos esetre, bőven elég, ha a 7 pontos különbséget 5-re redukálja. A felvetés apropóba pedig az volt, hogy Massa több, mint 1mp-et vert Vettülre körönként, míg rá nem szóltak, hogy marad lonzi mögött.

És mint mondtam, ha nem jön be, még mindig ki lehetett volna rántani a spanyol elől, és akkor nincs probléma...

venember83: És mi tartja vissza őket? Senki se kardoskodik, hogy a másik pilótával reklámozzanak...

Magukon a pilótákon nem érzem ezt a cégek közti ellentétet. Jó, persze, nyilván mindkettő a magáét szeretné elsőszámúnak, de ugye a Ferrarinál most sem a pilóta a leggyengébb láncszem.

A reklámfelületek elosztása már érdekesebb. Megnéznék egy olyan leosztást, hogy Alonso kocsiján a Santander a fő szponzor, nagyjából a jelenlegi festéssel, Räikkönenén meg a Shell. :DDD Érdekes lenne ennyire eltérő festésű autókat látni egy csapatnál.

[ Szerkesztve ]

(#26108) DopeBob válasza Motion_Blur (#26101) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Ha tényleg jön Rai, és még lesz egy két ilyen beszólása, mint ami hétvégén volt, könnyen lehet még belőle 2. számú versenyző... egyébként is szerintem a "nehezen szerethető" figurák köré tartozik, Kimi meg szerintem a szerelők/mérnökök között is népszerű lehet.

MZ/X

(#26109) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Andrew Benson ‏@andrewbensonf1 4m
Raikkonen to Ferrari is not done yet, top-level source inside team says. That's not to say it won't be. Hulkenberg or Massa still possible

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26110) Skipp válasza TESCO-Zsömle (#26099) üzenetére

Skipp
(senior tag)

és ezzel a takarózással meddig lehet top csapatnál pilótának lenni vajon?

tudom, hogy a rugó beleállt a fejébe, de ezek az évek folyamatosan mutatják, hogy már nincs a megfelelő szinten, ezen nincs mit szépíteni

szerk: ez nem ilyen ugatós, agresszív hsz akart lenni, csak engem nagyon felb*sz ez a töketlenkedés

[ Szerkesztve ]

Légy pontos! Mérj mikromiliméterben, jelölj krétával, vágj baltával!

(#26111) DS39 válasza Motion_Blur (#26089) üzenetére

DS39
(veterán)

ez tetszene: Alonso-Kimi Ferka, Hulk-Grosjean Lotus. erős párosok :)

(#26112) TESCO-Zsömle válasza Skipp (#26110) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Amíg megfelelő hátszelet kap csapaton belüli (Domenicali) és kívüli (Nicolas Todt) emberektől... Domi meg van elégedve Massával, Monti meg Domival, szóval...

Én már 2010 végén lapátra tettem volna. Domit meg még régebben.

(#26113) Skipp válasza TESCO-Zsömle (#26112) üzenetére

Skipp
(senior tag)

szóval körbenyalják egymást, majd lenyilatkozzák, hogy minden oké, ez itt a ferrari, nincs semmi gond :DDD

[ Szerkesztve ]

Légy pontos! Mérj mikromiliméterben, jelölj krétával, vágj baltával!

(#26114) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Micsoda véletlen egybeesés hogy a Shell elnöke finn: [link] ;]

(#26115) zetecR válasza TESCO-Zsömle (#26107) üzenetére

zetecR
(addikt)

A kétszínű BAR Honda óta ez tiltott, nem?

(#26116) Qru válasza zetecR (#26115) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

De, tiltott.

(#26117) TESCO-Zsömle válasza zetecR (#26115) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Én nem ilyenre gondoltam, hogy maga az autó két színű.

Hanem arra, hogy Alonso kocsiján marad a mostani Santander-es festés, Räikkönenére meg Shell kerül a Santander helyett. Maguk a kocsik egyszínűek, de más lenne a főszponzori matrica.

(#26118) St3ven

St3ven
(addikt)

Honnan jött ez az egyértelmű Shell/Raikkonen párosítás? :F Nekem új, ami persze nem sokat jelent. :B

(#26119) Qru:
Ennyi? Azért ez szerintem kevés a mai multinacionális világban 20 millió Euróhoz...

[ Szerkesztve ]

"Ultimate Windows Phone megoldás: factory reset" 😈

(#26119) Qru válasza St3ven (#26118) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Onnan, hogy finn a Shell góréja.

(#26120) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Oké hogy F1LÁV, de honnan vették azt hogy Alonso a Lotus-ba "menekülhet" Raikkönen elől ? :)
[link]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26121) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#26120) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ha F1live, akkor a kisujjukból szopták. Mint mindig.

(#26123) stvnppp válasza cyberkind (#26120) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Most kell minél több kattintást kihozni a sztoriból, mert miután kapunk hivatalos infót, utána már nem lehet... ;]

[ Szerkesztve ]

(#26124) DS39 válasza venember83 (#26122) üzenetére

DS39
(veterán)

hát Massa csak ne vegye át senki helyét, inkább vonuljon vissza. :(((

(#26125) cyberkind válasza venember83 (#26122) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Na hát akkor mégis csak van benne ráció ? :U
Fernando-nak meg elfogyott a nindzsa ereje vagy minek hívta magát, érdekes ha ez igaz ! :))

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26126) [CS]Blade2 válasza cyberkind (#26120) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Onnan ahonnan már hivatalos volt, hogy aláírt a Redbull-hoz. :DDD Kamugyárat üzemeltetnek, ahol futószalagon jönnek a nagyobbnál nagyobb ökörségek. :)
2"-os vascsővel kellene pofán vágni őket, amikor kiderül, hogy a valóság pont az ellentéte a leírtaknak.

[ Szerkesztve ]

(#26127) lenox válasza Motion_Blur (#26087) üzenetére

lenox
(addikt)

Ha ez igaz lenne (1 sec) akkor majd minden versenyen kort kapna, nem?

(#26128) proof88

proof88
(addikt)

akkor biztos a Santander rendelte meg Spa-ba a Shell-t lejáratni szándékozó zöldeket ... ;]

(#26129) cyberkind válasza proof88 (#26128) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Végre összeállt a kép ! :D

(#26130) pocokxx válasza cyberkind (#26120) üzenetére

pocokxx
(Közösségépítő)

Közben itt is lehozták... [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26131) orion1025 válasza cyberkind (#26120) üzenetére

orion1025
(őstag)

Majd most jönnek az olyan hírek, miszerint Alonso-Button helycsere lesz ;]

(#26132) IreN!CuS válasza orion1025 (#26131) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Elfogadnám , jó pótlása lenne Hamiltonnak :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26133) Malachi

Malachi
(addikt)

attól tartok, ha most tényleg kiderülne valami hasonló horderejű, mint az Alo-Kimi csere, akkor az év maradákára le is húzhatnánk a rolót. úgy értem, így is 90%, hogy Vettel VB lesz, de ha Alonso lelép a Ferraritól, akkor tényleg annyi, ebből már semmi nem lesz.

(#26134) Xirtam válasza cyberkind (#26125) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Alonso faktor volt az. :D Nem ninja erő.

(#26135) shteer válasza Malachi (#26133) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem fog lepni, foleg nem bild bulvarcikk alapjan

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#26136) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Kimi Räikkönené volt az egész mezőny legerősebb versenytempója - futam elemzés

(#26137) [CS]Blade2 válasza Motion_Blur (#26136) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Nem is figyeltem, hogy a közepesen volt az szárnycsere után. A kényszerkiállás egyébként 30.975 másodpercig tartott (a normál kiállás 24.7), és 28. kört ment az első közepes szetten. Ha közepesen indult volna, lehet, hogy kint marad a törött szárnnyal, és a 13. körtől már végigmegy 1 új kemény szetten.

(#26138) Immy válasza [CS]Blade2 (#26137) üzenetére

Immy
(őstag)

Törött szárny miatt nagyon sokat vesztett már az első körben is.
Gombocska is lazán megelőzte...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#26139) Turbolada II válasza shteer (#26135) üzenetére

Turbolada II
(őstag)

A bild legújabb értesülése szerint Vettel a Marussiával írt alá egy 5 éves szerződést. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#26140) shteer válasza Turbolada II (#26139) üzenetére

shteer
(félisten)

Es mar a kovetkezo futamon atul ;] a 19. korben, 120kmph sebessegnel

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#26141) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

"a futamon azért villogott Sebastian Vettel autóján a piros lámpa, mert váltókímélő üzemmódban futottak, amelyet legtöbbször esőben alkalmaznak."

Ez igaz lehet. Elvileg a RB-tól nyilatkozta valaki.

Spórolósba voltak ilyen erősek? ;]

[ Szerkesztve ]

(#26142) Thrawn válasza Motion_Blur (#26141) üzenetére

Thrawn
(félisten)

Sajnos úgy tűnik, hogy három kerékkel is vernék a mezőnyt :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł DIV: Blessed Mother! Save us! łłł

(#26143) dragonfx válasza Motion_Blur (#26141) üzenetére

dragonfx
(veterán)

hehe jaja ez feltünő volt

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26144) proof88 válasza Motion_Blur (#26141) üzenetére

proof88
(addikt)

azt hittem hogy a rain kapcsoló az csak a motorbeállításra van hatással meg hogy az eltérő átmérőjű kerekeket vegye figyelembe. Tud valaki erről valamit, hogy milyen a váltókímélő mód? 13 ms helyett 20 ms kell a váltáshoz?

(#26145) masholnap válasza proof88 (#26144) üzenetére

masholnap
(senior tag)

szerintem inkább azt jelentheti, hogy nem teljesen kipögetve váltanak másik sebességi fokozatba

(#26146) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Csak pár sorocska : több médium szerint is eldőlt a dolog, mindez nem igaz, és a fent már hivatkozott források mást állítanak. A Ferrari szintén bizonytalan – ugyanakkor azt ki lehet jelenteni, hogy a finnt preferálják.

? :DDD

Ki lehet találni honnan van ! :D

(#26147) Qorthral válasza cyberkind (#26146) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Nem veszitek észre, hogy tökéletesen eléri az oldal a célját? Rendre nézitek, olvassátok és még linkelgetitek + terjesztitek is... Persze röhögtök rajta, de összességében reklámozzátok és generáljátok nekik a látogatottságot. Felejtsétek már el azt a vackot és olvassatok megbízható, normális hazai oldalakat. Nincs sok, de azért akad. Ha meg angolul is értetek, még jobb. Nem csak neked címeztem, de már elég idegesítő, hogy napjában 6-8x előkerül ez a nevetséges portál, holott #1-ben is ki van emelve, hogy kerülendő.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#26148) cyberkind válasza Qorthral (#26147) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Hát akkor : Szinte biztosra vehető, hogy Nico Hülkenberg a Ferrarinál, vagy a Lotusnál köt ki, függetlenül Räikkönen döntésétől.

A legfrissebb pletykák szerint Fernando Alonso a Lotushoz tart, ahol Nico Hülkenberg csapattársa lehet.

Ez már nem f1láv !

[ Szerkesztve ]

(#26149) badd válasza cyberkind (#26148) üzenetére

badd
(tag)

Gro-t meg hova teszik? Megy Kimi-vel a Ferrarihoz? :DDD

(#26150) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Ha nekem kellene döntenem a Ferrari üléséről, Hülkenberget választanám. Nem azért, mert gyorsabb Kiminél (valószínűleg nem is az), de Ő a jövő, akiben látom az esélyt akár a Vettel korszak befejezésére is, ha ez Alonsonak nem fog sikerülni. Márpedig mi mást akarna a Ferrari, ha nem VB címeket? Kimi rövid távon jó döntés, a konstruktőrire így több esélyük is lenne, plusz a jövő évben nyilván sokat számít a nagyobb tapasztalata. Mégis, szerintem megérné sokkal olcsóbban Hülkenberget szerződtetni.

A leendő nagy versenyzők sokszor azzal vétetik észre magukat, hogy egy jóval gyengébb technikával is kiemelkedő eredményeket érnek el. Hülkenberg ezt már három különböző autóval megtette!

-> 2010-ben a Williamsnél pole-t szerzett Brazíliában egy vacak autóval. A dolog főleg az ideális beállítások megtalálásán múlott, de már itt bizonyította, hogy nagyon jó ilyen téren és remek visszajelzéseket ad a szerelőknek.

-> Egy év kihagyás során tavaly egész káprázatos második félidőt futott a Force Indiával. Sokkal jobb volt Di Restánál. Brazília nélkül is szép szezon lett volna, de az volt a hab a tortán, hiszen negyedik lett, de akár nyerhetett is volna, ha nem rutintalan. Végig meg volt a tempója a sikerhez, ismét egy 5.-6. legjobb technikával.

-> Idén az Olasz GP-n az addig csak szenvedő (bár pár pontot már elcsípett korábban) Sauberrel 5. lett, alig lemaradva az Alonso - Webber - Massa hármastól. A csapattársa sehol sem volt hozzá képest.

Hányszor kell még bizonyítania a tehetségét?

Összességében: szerintem jelenleg a legnagyobb tehetség az F1-ben és nagyon jól jár majd az a csapat, aki végre lecsap rá és szerződteti...

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.